en wat is daar enigsinds positief aan? het is belachelijk dat wij als land ons moeten houden aan weten die zijn ontstaan in heel andere leefmileus.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
[..]
Men doet net of de regel "Europese wetgeving gaat boven de Nederlandse" nieuw is. In feite is deze afspraak er al jaren.
[..]
oh, dus kan een ieder die er de macht voor heeft gewoon op laten nemen wat hij of zij wil en het volk wordt lekker dom gehouden? ik kan ook pure onzin schrijven om vervolgens te beweren dat het dit of dat betekent, maar dan is een wet geen wet meer, maar een stuk abstracte tekst. ik kan dus wetten verzinnen die helemaal niet in de grondwet staan en toch zullen ze moeten worden nageleefd, want alleen mensen die een advocaat kunnen betalen om het geheel te kunnen ontcijferen kunnen de grondwet lezen.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Het is onzin dat iedereen de grondwet zou moeten kunnen lezen. Als de gewone burger de Nederlandse grondwet (de volledige versie dus, niet de ingekorte) zal proberen te lezen, zal hij deze net zo min snappen.
[..]
hoe kun je in godsnaam voorspellen hoe de toekomst zal verlopen? een aanslagje hier en een aanslagje daar en Europa wordt net zo een angstcultuur als de VS. dit is wel degelijk een denkbaar scenario.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Europa is niet te vergelijken met Amerika. Het Europese leger zou niet voor 'Amerikaanse praktijken' gebruikt worden.
[..]
nee. wat hier in Nederland speelt, hoeft niet per se in b.v. Spanje af te spelen en kan het dus zo zijn dat de dingen waarover ik binnen Nederland niet tevreden ben nooit aan bod zullen komen, omdat in andere landen weer hele andere issues zich voordoen. Europa is daarom naar mijn mening te groot om te centraliseren en ja; verliest de stemmer meer macht.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Bij de "1 op de 15 miljoen vs. 1 op de 440 miljoen" stelling wordt voorbijgegaan aan het feit dat er ook 30x zoveel mensen zijn die jouw mening delen, dus wordt jouw mening nog evenveel vertegenwoordigd.
[..]
die vetorechten hebben wel degelijk een functie, ookal worden ze niet veel gebruikt.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Misleidend. De vetorechten die verloren worden zijn vetorechten die nooit of zeer zelden gebruikt worden.
[..]
ja, grote multinationals zullen meer politieke macht krijgen en de grens tussen politiek en commercie zal wegvallen. kijk maar eens wie de rechtse media in amerika financieerd: dezelfde mensen die meneer Bush aan de macht hebben geholpen.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Door de grondwet zal financiering juist beter geregeld kunnen worden.
[..]
op korte termijn wel ja. op lange termijn zullen culturen uitsterven omdat er één centrale cultuur wordt ingeintroduceerd. of het nu om een vijandige overname gaat of een vrijwillige centralistatie, de geschiedenis leert dat dit zeer zeker het geval is.quote:Op maandag 16 mei 2005 18:29 schreef m021 het volgende:
Er is geen sprake van 'een grens', de nationale grenzen en culturen blijven gewoon bestaan.
OK, mijn argumenten waren niet de sterkste, maar wat jij hier opschrijft is gewoon grote onzin. Ik ben niet van plan mijn tijd te verspillen en hierop in te gaan.quote:
De Nederlandse regering ziet ons allen graag JA stemmen op 1 juni. Hiervoor heeft ze opnieuw geld uitgetrokken. Toch laten ze het keer op keer na goede, heldere voorlichting te geven waarom wij dan wel niet JA moeten stemmen. DAT is mijn punt. Als ze het dan zo goed weten, vertel het dan ook goed!quote:Op maandag 16 mei 2005 17:46 schreef Noca het volgende:
[..]
En waaruit maak jij op dat het geen respectvolle reactie is? Als je jezelf er zo goed in verdiept hebt, wat is je probleem dan eigenlijk?
Nee, dan kies je voor de mogelijkheid dat er uiteindelijk een beter verdrag kan komen. En Nederland verliest heel wat onafhankelijkheid met deze Grondwet. Nederland kan bijvoorbeeld niet meer zelf zijn asielbeleid bepalen. Dat wordt namelijk Europees geregeld.quote:Op maandag 16 mei 2005 12:28 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Bij een 'nee' kies je voor een voortzetting van de huidige verdragen en die zijn allerminst gunstiger dan de verdragen die in de grondwet zijn gebundeld. Ik ben dan ook zeer benieuwd welke onafhankelijkheid we volgens jou zouden verliezen met de invoering van de grondwet.
als je niet de moeite neemt kennis te nemen van de argumenten van anderen, waarom vermoei je ons dan wel met jouw argumenten?quote:Op vrijdag 13 mei 2005 18:46 schreef RAND het volgende:
Ik weet dat er al veel topic's lopen over dit onderwerp en ik heb niet de moeite genomen om ze allemaal door te lopen. Maar dat komt eigenlijk alleen maar door een simpele vraag.
en waar baseer je dat op? Als je de media een beetje gevolgd had wist je al dat een aantal fracties al hebben aangekondigd de uitslag van het referendum te zullen respecteren. Lijkt me ook nogal logisch.quote:Ik ben er bijna 100% van overtuigd dat als de meerderheid van Nederland NEE tegen europa zegt. De politiek toch ja gaat zeggen.
Wie is die 'wij'? Het volk? HET volk? Doe me eens een lol en wijs mij dat volk eens aan.quote:Nu mijn vraag: Pikken wij dit? En wat voor actie's zullen er volgen vanuit het volk als wederom blijkt dat onze regering niet naar de meerderheid luistert? Als er uberhaupt actie's volgen.
Dus, je hebt geen tijd om de mening van anderen te bestuderen, maar je vindt wel dat jouw mening samenvalt met de mening van 'het' volk. Je vindt dat onze volksvertegenwoordigers 'stinkers' zijn. En nu verwacht je ook nog een serieuze reactie?quote:Laten we gewoon over ons heen lopen? Waarschijnlijk wel...
Mijn antwoord op mijn vraag zou zijn : Ik denk dat ik voor het eest in me leven bereid ben te gaan rellen! En die stinkers weg te jagen uit den haag.
Het lijkt mij toch wel handig als een volksvertegenwoordiger weet wie het volk is. Maar noem me een hopeloos idealistische democraat, uiteraard.quote:Op maandag 16 mei 2005 22:04 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
Wie is die 'wij'? Het volk? HET volk? Doe me eens een lol en wijs mij dat volk eens aan.
Met zaken die niet kloppen.quote:Op maandag 16 mei 2005 13:13 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Als het goed is heb je 2x een folder van de referendumcommissie in de bus gehad. Dat is een objectieve bron.
ik bedoelde het niet letterlijkquote:Op maandag 16 mei 2005 21:01 schreef m021 het volgende:
[..]
OK, mijn argumenten waren niet de sterkste, maar wat jij hier opschrijft is gewoon grote onzin. Ik ben niet van plan mijn tijd te verspillen en hierop in te gaan.
Behalve 1 ding dan: als jij de grondwet zó onduidelijk vindt dat je 'eigen wetten' denkt te kunnen gaan verzinnen op grond van de grondwet, weet ik niet wat voor onderwijs je hebt gevolgd.
Mijn vraag was of TS het weet. En als ik in acht jaar als volksvertegenwoordiger iets geleerd heb, dan is het wel dat 'het' volk niet bestaat. Zoveel zielen, zoveel zinnen.quote:Op maandag 16 mei 2005 22:31 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Het lijkt mij toch wel handig als een volksvertegenwoordiger weet wie het volk is. Maar noem me een hopeloos idealistische democraat, uiteraard.![]()
Dat is de natte droom van de 'nee'-stemmers. Als er opnieuw moet worden onderhandeld zijn we zo 10 jaar verder. Enige garantie dat er dan een beter resultaat op tafel ligt is er niet. Het is ook nog maar de vraag of er dan wel consensus over een nieuw verdrag wordt bereikt.quote:Op maandag 16 mei 2005 22:01 schreef Tikorev het volgende:
Nee, dan kies je voor de mogelijkheid dat er uiteindelijk een beter verdrag kan komen.
Je kunt niet 100% onafhankelijk zijn en toch volwaardig deelnemen aan een gemeenschap. Bovendien heeft Nederland ook een stem in het toekomstige asielbeleid op Europees niveau.quote:En Nederland verliest heel wat onafhankelijkheid met deze Grondwet. Nederland kan bijvoorbeeld niet meer zelf zijn asielbeleid bepalen. Dat wordt namelijk Europees geregeld.
Het asielbeleid dat nu wordt gevoerd in Nederland werkt niet, maar dat is een discussie die al in andere topics wordt gevoerd.quote:En zoals dat altijd gaat in Europa zal dat een slap compromis worden waar Nederland alleen maar bij te verliezen heeft. Nederland heeft nu namelijk een van de strengste asielbeleiden van Europa. Je kan je wel voorstellen dat als er één asielbeleid gaat komen dat voor heel Europa hetzelfde is dat dat dan niet het beleid van Nederland zal zijn.
Het lijkt wel of jij het idee hebt dat we straks worden overspoeld met illegalen. Een gemeenschappelijk asielbeleid biedt nou juist voordelen. Een asielzoeker komt zometeen niet binnen in Nederland maar in Europa. Er komt een uniforme status en de procedures zijn overal gelijk. Ook de kosten worden door de EU gedragen.quote:Er zijn namelijk heel wat landen in Europa die denken dat massa-immigratie een goede manier is om de vergrijzing op te vangen. Spanje heeft onlangs nog 700.000 illegalen gelegaliseerd. Dat soort landen kunnen met die Grondwet straks ons asielbeleid gaan dicteren.
Je hebt inderdaad maar één garantie. Als Nederland ja stemt krijgen we gegarandeerd dat Europese gedrocht waarmee we onze onafhankelijkheid verliezen, waardoor landen als Spanje (onlangs nog 700.000 illegalen gelegaliseerd), Duitsland (massa-immigratie is een goede manier om de vergrijzing op te vangen) en straks Turkije (zoveel mogelijk Turken buiten onze landsgrenzen is goed voor de Turkse economie) ons immigratiebeleid kunnen gaan dicteren.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 10:07 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Dat is de natte droom van de 'nee'-stemmers. Als er opnieuw moet worden onderhandeld zijn we zo 10 jaar verder. Enige garantie dat er dan een beter resultaat op tafel ligt is er niet.
Een stem van 3% tegen 100% nu. Daar heeft Nederland dus alleen maar bij te verliezen.quote:Je kunt niet 100% onafhankelijk zijn en toch volwaardig deelnemen aan een gemeenschap. Bovendien heeft Nederland ook een stem in het toekomstige asielbeleid op Europees niveau.
Het aantal asielzoekers is fors gedaald door de nieuwe asielwetgeving. Nederland krijgt momenteel minder asielaanvragen dan de rest van Europa. Het asielbeleid werkt dus prima. Nederland en Denemarken hebben momenteel een van de strengste asielwetgevingen. Je kan je wel voorstellen dat een gezamenlijk Europees asielbeleid niet het beleid van Nederland en Denemarken zal worden maar een compromis tussen de huidige beleiden wat voor Nederland een slapper asielbeleid zal betekenen en dus weer meer asielzoekers.quote:Het asielbeleid dat nu wordt gevoerd in Nederland werkt niet, maar dat is een discussie die al in andere topics wordt gevoerd.
Gelijke procedures vind ik geen voordeel. Nederland heeft nu een van de strengste beleiden. Gelijke procedures zal voor Nederland een verslapping van het asielbeleid betekenen.quote:Een gemeenschappelijk asielbeleid biedt nou juist voordelen. Een asielzoeker komt zometeen niet binnen in Nederland maar in Europa. Er komt een uniforme status en de procedures zijn overal gelijk. Ook de kosten worden door de EU gedragen.
Waar komt dat hardnekkige denkbeeld toch vandaan?quote:Op dinsdag 17 mei 2005 11:03 schreef Tikorev het volgende:
Je hebt inderdaad maar één garantie. Als Nederland ja stemt krijgen we gegarandeerd dat Europese gedrocht waarmee we onze onafhankelijkheid verliezen, waardoor landen als Spanje (onlangs nog 700.000 illegalen gelegaliseerd), Duitsland (massa-immigratie is een goede manier om de vergrijzing op te vangen) en straks Turkije (zoveel mogelijk Turken buiten onze landsgrenzen is goed voor de Turkse economie) ons immigratiebeleid kunnen gaan dicteren.
quote:Op dinsdag 17 mei 2005 11:35 schreef m021 het volgende:
[..]
Waar komt dat hardnekkige denkbeeld toch vandaan?
Met deze Grondwet worden het aantal terreinen waarop andere landen het beleid kunnen dicteren alleen maar groter. Asielbeleid, buitenlandsbeleid, integratiebeleid.quote:De Nederlandse regering is nu sowieso al een schijnvertoning, de helft van de macht ligt al bij Europa.
Dus geven we de andere helft ook maar weg?quote:Op dinsdag 17 mei 2005 11:35 schreef m021 het volgende:
[..]
De Nederlandse regering is nu sowieso al een schijnvertoning, de helft van de macht ligt al bij Europa.
Maar het wordt een Europees asielbeleid. Er wordt niets opgelegd, we gaan gezamenlijk hetzelfde beleid voeren.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 11:03 schreef Tikorev het volgende:
Je hebt inderdaad maar één garantie. Als Nederland ja stemt krijgen we gegarandeerd dat Europese gedrocht waarmee we onze onafhankelijkheid verliezen, waardoor landen als Spanje (onlangs nog 700.000 illegalen gelegaliseerd), Duitsland (massa-immigratie is een goede manier om de vergrijzing op te vangen) en straks Turkije (zoveel mogelijk Turken buiten onze landsgrenzen is goed voor de Turkse economie) ons immigratiebeleid kunnen gaan dicteren.
Welk deel van het woord 'samenwerking' begrijp je niet? Als je als land niet de intentie hebt om samen te werken aan een gemeenschappelijk beleid, als je niet bereid bent om zowel de lusten als de lasten te delen, dan is het de hoogste tijd om opzegging van het lidmaatschap van de EU te overwegen.quote:Een stem van 3% tegen 100% nu. Daar heeft Nederland dus alleen maar bij te verliezen.
Het aantal asielzoekers is gedaald, dat klopt, maar Nederland heeft zeker niet het minste aantal asielaanvragen. Nog altijd scoren Spanje, Ierland, Griekenland, Finland, Denemarken, Luxemburg en Portugal beter. Ik vind het nogal voorbarig om dan te concluderen dat er een 'slapper' asielbeleid komt.quote:Het aantal asielzoekers is fors gedaald door de nieuwe asielwetgeving. Nederland krijgt momenteel minder asielaanvragen dan de rest van Europa. Het asielbeleid werkt dus prima. Nederland en Denemarken hebben momenteel een van de strengste asielwetgevingen. Je kan je wel voorstellen dat een gezamenlijk Europees asielbeleid niet het beleid van Nederland en Denemarken zal worden maar een compromis tussen de huidige beleiden wat voor Nederland een slapper asielbeleid zal betekenen en dus weer meer asielzoekers.
Nederland scoort gewoon gemiddeld op het relatief aantal asielverzoeken. Geen reden dus om ons zorgen te maken dat er meer asielzoekers komen of dat we meer moeten betalen. Bovendien is het doel van een goed asielbeleid van kwalitaiteve aard en zijn cijfers van ondergeschikt belang.quote:Gelijke procedures vind ik geen voordeel. Nederland heeft nu een van de strengste beleiden. Gelijke procedures zal voor Nederland een verslapping van het asielbeleid betekenen.
Ook dat de kosten door de EU gedragen worden vind ik geen voordeel. Nederland is namelijk nettobetaler. Dus naast dat we met die Grondwet een slapper asielbeleid en dus meer asielzoekers zullen krijgen, moeten we ook nog gaan meebetalen aan het asielbeleid van de 24 andere landen.
Met 3% van de zetels wordt Nederland zo weggestemd.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 14:20 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Maar het wordt een Europees asielbeleid. Er wordt niets opgelegd, we gaan gezamenlijk hetzelfde beleid voeren.
quote:Welk deel van het woord 'samenwerking' begrijp je niet? Als je als land niet de intentie hebt om samen te werken aan een gemeenschappelijk beleid, als je niet bereid bent om zowel de lusten als de lasten te delen, dan is het de hoogste tijd om opzegging van het lidmaatschap van de EU te overwegen.
Dat is heel simpel. Nederland heeft nu samen met Denemarken het strengste asielbeleid van Europa. Samen vertegenwoordigen zij 5% van de stemmen. M.a.w. de 95% van de rest van Europa heeft een soepeler asielbeleid. Je kan je toch wel voorstellen dat als er een Europees beleid moet komen dat van Portugal, Slovenië tot aan Finland en straks Turkije hetzelfde moet zijn dat dat dan niet het beleid van Nederland of Denemarken zal worden. Dat zal een slapper beleid worden waar Nederland dus alleen maar bij te verliezen heeft.quote:Ik vind het nogal voorbarig om dan te concluderen dat er een 'slapper' asielbeleid komt.
Van de West-Europese landen scoort Nederland dankzij Verdonk momenteel relatief laag. Dat gaat ongetwijfeld veranderen met een gezamenlijk asielbeleid.quote:Nederland scoort gewoon gemiddeld op het relatief aantal asielverzoeken.
Dat heb ik niet gezegd.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 11:51 schreef Tikorev het volgende:
Bovendien, als zelf jij de Nederlandse regering al een schijnvertoning vindt omdat alle macht bij Brussel ligt wordt het helemaal hoog tijd dat Europa eens flink wat stappen terug doet.
quote:Op dinsdag 17 mei 2005 15:13 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Met 3% van de zetels wordt Nederland zo weggestemd.
[..]Wat een demagogische onzin zeg. Met dat argument kun je alles wel er doorheen drukken. Omdat ik niet vind dat er een Europees asielbeleid moet komen ben ik meteen tegen Europese samenwerking?
[..]
Dat is heel simpel. Nederland heeft nu samen met Denemarken het strengste asielbeleid van Europa. Samen vertegenwoordigen zij 5% van de stemmen. M.a.w. de 95% van de rest van Europa heeft een soepeler asielbeleid. Je kan je toch wel voorstellen dat als er een Europees beleid moet komen dat van Portugal, Slovenië tot aan Finland en straks Turkije hetzelfde moet zijn dat dat dan niet het beleid van Nederland of Denemarken zal worden. Dat zal een slapper beleid worden waar Nederland dus alleen maar bij te verliezen heeft.
[..]
Van de West-Europese landen scoort Nederland dankzij Verdonk momenteel relatief laag. Dat gaat ongetwijfeld veranderen met een gezamenlijk asielbeleid.
Veel mensen hebben ook niet door waar het over gaat! Ik hoor nog steeds mensen roepen dat de euro weer afgeschaft gaat worden als de grondwet niet doorgaat enzo.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 16:06 schreef kenz het volgende:
De grondwet gaat niet over de toetreding van Turkije.
De grondwet gaat niet over de euro. etc.
Onderschatten ze bij groenlinks nu de mensen zo erg? Denken ze nu echt dat de mensen niet doorhebben waar het over gaat? Wat een arrogantie weer bij onze zittende machtshebbers.
![]()
Je beseft hopelijk dat je het nu hebt over een staatsgreep?quote:Op vrijdag 13 mei 2005 18:46 schreef RAND het volgende:
Mijn antwoord op mijn vraag zou zijn : Ik denk dat ik voor het eest in me leven bereid ben te gaan rellen! En die stinkers weg te jagen uit den haag.
Tja, wie zal het zeggen. Ik merk overigens juist het tegenovergestelde; sommige mensen die eigenlijk naar nee neigen zijn niet bereid om op te komen dagen omdat "er toch niets met mijn stem gedaan wordt; ze drukken het er toch wel door". Maar ik denk dat het een te verwoorlozen groep zal zijn, en dat die reden eventueel wordt aangegrepen door mensen die gewoon geen zin hebben om te gaan stemmen.quote:Op dinsdag 17 mei 2005 17:09 schreef daReaper het volgende:
Ik heb het vermoeden, dat er een stuk meer JA-stemmers zullen zijn, zodra de overheid BELOOFT de uitkomst van het referendum te honoreren. Zou het niet zo zijn dat veel mensen NEE stemmen, enkel om te weten te komen, wat de overheid er mee doet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |