Lijkt me een mooie gelegenheid om die controle in te voeren; voor alles wat niet gebeurd is, directeuren hoofdelijk aansprakelijk stellen.quote:Op maandag 9 mei 2005 22:34 schreef dewd het volgende:
Waarom verbaast me dit niets? Misschien omdat een tijd geleden het al bekend werd dat ongeveer 10 tot 20% daadwerkelijk echt aankomt bij de mensen die het nodig hebben. De controle op goede doelen is bijna niet bestaand volgens mij, en mensen tje die lijken het niet te willen weten.
Ze hebben gedoneerd en daarme zogenaamd hun schuld gevoel weggenomen.
In principe is het fraude, kwestie van aangeven lijkt mij ?quote:Op maandag 9 mei 2005 22:35 schreef Swetsenegger het volgende:
Mjah, was inderdaad bizar.
Vooral de arrogantie van de Terre Des Hommes woordvoerder, welke geconfronteerd werd met het feit dat GEEN (nee geen 1) van de door hun opgegeven projecten daadwerkelijk bestond.
Ja iedereen gewoon geld terug eisenquote:Op maandag 9 mei 2005 22:57 schreef Loedertje het volgende:
[..]
In principe is het fraude, kwestie van aangeven lijkt mij ?
Ach Mies kon ook elke dag naar de kapper van dat geld immersquote:Op dinsdag 10 mei 2005 00:41 schreef Youssef het volgende:
Was te verwachten, mjah mosterd naar de maaltijd. Zoals gebruikelijk in Nederland
een supersklein deelquote:Op dinsdag 10 mei 2005 01:09 schreef Beach het volgende:
Dat is toch allang bekend dat maar een klein deel daadwerkelijk aan hulp opgaat![]()
Daar ging het nu even niet over.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 01:09 schreef Beach het volgende:
Dat is toch allang bekend dat maar een klein deel daadwerkelijk aan hulp opgaat![]()
Absurd. Als je met zulke grote bedragen gooit dan stuur je toch ook mensen mee, die zorgen dat het geld tot de laatste cent gebruikt wordt waarvoor het bedoeld is??quote:Volgens de woordvoerder van Terre des Hommes is het allemaal wel goed geregeld en doet de lokale overheid zijn werk niet goed.
quote:
Zo beweert het Rode Kruis dat ze in Galle een ziekenhuis aan het herbouwen zijn. Maar de ziekenhuisdirecteur ter plaatse weet van niets. De directeur van het Nederlandse Rode Kruis noemt dit later een misverstand, en geeft toe dat er geen ziekenhuis gebouwd wordt.
Dat bestaat al, wassen neus weliswaar, maar toch.quote:Op maandag 9 mei 2005 22:51 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
Lijkt me een mooie gelegenheid om die controle in te voeren
Dat is het leuke aan het opzetten van projectjes op papier (ook binnen Nederland heeft men hier een handje van, men schreef een geweldig duur uitvoerbaar plan voor het opzetten van een bureau voor een bepaalde doelgroep in de samenleving, peuterde geld los uit het nooit oprakende subsidie potje in 's 'Gravenhage , krijgt het geld, stopt het ergens waar nog wat gaten zitten en het bureau komt er gewoon niet.)quote:Op dinsdag 10 mei 2005 09:07 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ja leuk, maar waar is het geld dan gebleven?
Maar, hoe zit het dan met die mensen van die organisatie die op papier wél aanwezig zijn voor het in goede banen leiden van de projecten daar ter plaatse? Die krijgen (op papier en op hun bankrekening) elke maand hun *onkostenvergoedingen* wél namelijk en daarbij ging het niet over de GOEDE vorderingen op papier (want, daar schreef men behalve dat men bezig was met het opzetten van..ook hoe de vorderingen ter plaatse waren...terwijl men nu zegt dat die vorderingen er niet zijn doordat de lokale overheden niet meewerken..)quote:Op dinsdag 10 mei 2005 08:23 schreef Oud_student het volgende:
Vanochtend was op radio 1 de woordvoerder van de overkoepelende organisatie aan het woord.
Zij zei dat de projecten onbekend zijn omdat de (lokale) overheden niet meewerken of dat die een andere bestemming voor het geld willen dan de hulpverleners.
Je moet ook niet vergeten dat hulporganisaties uitgaan van het goede in de mens, degene waar zij mee moeten onderhandelen zijn vaak criminele organisaties/charlatans os gecoorrumpeerde ambtenaren, het resultaat is nog slechter dan een gemiddeld casinobezoek met je zatte hoofd.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 10:25 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dat is het leuke aan het opzetten van projectjes op papier (ook binnen Nederland heeft men hier een handje van, men schreef een geweldig duur uitvoerbaar plan voor het opzetten van een bureau voor een bepaalde doelgroep in de samenleving, peuterde geld los uit het nooit oprakende subsidie potje in 's 'Gravenhage , krijgt het geld, stopt het ergens waar nog wat gaten zitten en het bureau komt er gewoon niet.)
Maar zijn er nu ook mensen die aangifte gaan doen?
Onder valse voorwendselen geld van mensen aftroggelen voor fictieve projecten is bij mijn weten strafbaar.
Ik hoop dat dit verhaal een leuk staartje krijgt. Of nog beter, dat de politiek er zich mee gaat bemoeien.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 10:47 schreef cpcpb het volgende:
Zo ik heb giro 555 gemaild of ze mijn geld terug willen storten...
En ik geef NOOIT maar dan ook NOOIT meer iets aan een hulporganisatie.
Ze hebben gezegd dat iedere cent goed terecht zou komen..
dan zal er heus nog een grote kostenpost zijn.. maar dit is gewoon schandalig..
Ik en een aantal anderen hebben iemand gesteund die daar werkzaam was en het geld mocht aanwenden waar dat nodig voor is, een kop koffie mocht ook, zolang het merendeel (3/4) maar aangewend werd ten bate van de slachtoffers.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 10:53 schreef nikk het volgende:
Dit soort problemen rond hulporganisaties zijn al veel langer bekend. Het is daarom ook veel beter particuliere initiatieven te ondersteunen (ook geen garantie natuurlijk, maar i.i.g. wel een heel stuk beter dan de grote hulporganisaties).
Je hebt wel gelijk.. maar god wat wordt je gedreven door alle beelden, foto's en andere kommer en kwel..quote:Op dinsdag 10 mei 2005 10:57 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik en een aantal anderen hebben iemand gesteund die daar werkzaam was en het geld mocht aanwenden waar dat nodig voor is, een kop koffie mocht ook, zolang het merendeel (3/4) maar aangewend werd ten bate van de slachtoffers.
Ik heb alleen garantie in woord, maar dat weegt voor mij zwaarder dan de belofte van een medewerker van het Rode Kruis die ik niet ken en niet vertrouw.
Een conclusie zal hier niet getrokken worden, Giro 555 zal alleen flink balen van het onderzoek.
Het was ook verdacht lang stil rond de ramp, normaal staan ze te dringen als gekken om zichzelf op de borst te kloppen om een opgebouwde school te laten zien, waar de faciliteiten beter zijn dan in een gemiddeld Nederlands bejaardentehuis.
Men speelt heel handig op de sentimenten in en veel mensen hebben hun morele schuld 'afgekocht' middels een donatie.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 11:01 schreef cpcpb het volgende:
[..]
Je hebt wel gelijk.. maar god wat wordt je gedreven door alle beelden, foto's en andere kommer en kwel..
Als ze dan staan te "garanderen" dat het ALLEMAAL echt goed terecht zou komen..
tja.. dan trap ik daar dus in.. en met mij vele anderen..
Dat geld krijg ik natuurlijk nooit terug..
Als we het allemaal laten voor wat het is gebeurt er ook niks..
Ik heb gloeiende gloeiende nog 50 euro gegeven...
Daar moet ik 5 uur voor werken..
zijn ze nou helemaal van de potgerukt ?!
trouwens om 11u25 is de herhaling van radar
Yep, dat is een ander bekend probleem bij bijvoorbeeld medische hulp. Vaak komt het erop neer dat de Westerse medische hulp rebellenlegers aan het oplappen zijn en pas daarna toegang krijgen tot de bevolking. Totdat natuurlijk weer rebellen/militia gewond raken...quote:Op dinsdag 10 mei 2005 11:11 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Geld doneren aan hulporganisaties is niet misdadig, maar indirect steun je de onderdrukkers van die landen enorm zodat zij de macht stevig behouden en er volgend jaar weer hongersnood heerst.
Aangezien die instantie dus kennelijk ook een samenraapsel van pretbaantjes is, die waarschijnlijk alleen kleinschalige controles uitvoert op donaties aan de hartstichting, een door de overheid gecontroleerde commissie invoeren die een specifieke controle uitvoert op de spendering van gelden in door de Tsunami getroffen gebieden.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 09:40 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Dat bestaat al, wassen neus weliswaar, maar toch.
www.cbf.nl
Vergeet jij dan even niet dat ook in hulporganisaties mensen zitten die zichzelf willen verrijken door fictieve banen te creeren, Het komt maar al te vaak voor dat *de vrouw of dochter van iemand met een leidinggevende/sturende positie* zijn familieleden op de loonlijst zet terwijl die familieleden gewoon thuis zitten ipv op projecten waarvoor zijn op papier zijn ingezet en *actief* aan meewerken.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 10:44 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Je moet ook niet vergeten dat hulporganisaties uitgaan van het goede in de mens, degene waar zij mee moeten onderhandelen zijn vaak criminele organisaties/charlatans os gecoorrumpeerde ambtenaren
Ik heb geen cent gegeven máár had werkelijk aangifte gedaan van fraude e.d. als dit mij was overkomen.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 11:01 schreef cpcpb het volgende:
[..]
Je hebt wel gelijk.. maar god wat wordt je gedreven door alle beelden, foto's en andere kommer en kwel..
Als ze dan staan te "garanderen" dat het ALLEMAAL echt goed terecht zou komen..
tja.. dan trap ik daar dus in.. en met mij vele anderen..
Volgens mij maak je met een goede advocaat en veel publiciteit wel een kansje..quote:Dat geld krijg ik natuurlijk nooit terug..
Als we het allemaal laten voor wat het is gebeurt er ook niks..
Ik heb gloeiende gloeiende nog 50 euro gegeven...
Mwa,quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:05 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Ik heb geen cent gegeven máár had werkelijk aangifte gedaan van fraude e.d. als dit mij was overkomen.
Waarom zo gelaten reageren en alleen maar even je boosheid laten zien zodat zij gewoon wederom jarenlang ongestraft hun gang kunnen gaan??
[..]
Volgens mij maak je met een goede advocaat en veel publiciteit wel een kansje..
Duh, doorgewinterde fraudeurs zul je bedoelen, nix incompetentquote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:12 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Mwa,
Dit soort risico's heb je altijd als je incompetente idealisten de accountant laat uithangen het geld van donateurs.
O dat zal best maar er staat nergens in de Nederlandse Wet dat het is toegestaan om fictieve geldverslindende projecten op papier te zetten teneinde de eventuele donateurs te overtuigen dat er nog nét ietsjes meer geld nodig is voor het uiteindelijke slagen van deze projecten.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:12 schreef Elgigante het volgende:
In de contracten zullen vast clausules zijn opgenomen waarin vermeld wordt dat Giro 555 niet aansprakelijk gesteld kan worden voor de besteding (lees verlies) van het geld van donateurs.
ja maar in de chaos van het moment... draaikonten. koot en bie. het umbrellaproject. "het was een overtuigend mens, als ie naar de wc ging en de deur zat op slot, dan schoot ie zo het haakje er van af".quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:34 schreef Loedertje het volgende:
[..]
O dat zal best maar er staat nergens in de Nederlandse Wet dat het is toegestaan om fictieve geldverslindende projecten op papier te zetten teneinde de eventuele donateurs te overtuigen dat er nog nét ietsjes meer geld nodig is voor het uiteindelijke slagen van deze projecten.
Het blijft fraude..
Ik vind het ook fraude, maar deze organisaties begeven zich op een dergelijk ethisch platform dat zoiets nimmer bewezen mag/kan worden.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:34 schreef Loedertje het volgende:
[..]
O dat zal best maar er staat nergens in de Nederlandse Wet dat het is toegestaan om fictieve geldverslindende projecten op papier te zetten teneinde de eventuele donateurs te overtuigen dat er nog nét ietsjes meer geld nodig is voor het uiteindelijke slagen van deze projecten.
Het blijft fraude..
Ik blijf het werkelijk bespottelijk vinden dat zogenaamde liefdadigheidprojecten alsmede het opzetten van dingen ivm met subsidies voor minderheden geen controle krijgen .quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:39 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik vind het ook fraude, maar deze organisaties begeven zich op een dergelijk ethisch platform dat zoiets nimmer bewezen mag/kan worden.
Wie (behalve de aasgieren die zichzelf rijkelijk belonen voor hun creatieve boekhoudtrucjes) heeft er NU iets aan dan?quote:En al zou het tot een reprimande of veroordeling komen, wat hebben we eraan?
Dat dit naar buiten komt vind ik al vrij opmerkelijk eigenlijk, ik durf te wedden dat Nederland geen garantie durft te geven waar ons ontwikkelingsgeld nu exact voor gebruikt wordt, het zou mij niet verbazen als dat cijfer nog schrikbarender wordt dan dit.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:43 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Ik blijf het werkelijk bespottelijk vinden dat zogenaamde liefdadigheidprojecten alsmede het opzetten van dingen ivm met subsidies voor minderheden geen controle krijgen .
Alsof zij bescherming genieten en maar ongestraft hun gang kunnen blijven gaan ten koste van de échte hulp of begeleiding
[..]
Wie (behalve de aasgieren die zichzelf rijkelijk belonen voor hun creatieve boekhoudtrucjes) heeft er NU iets aan dan?
Owke een ecologische ramp is een iets ander scenario.. Maar in plaats van zogenaamde hulpgoederen hadden we beter die markt kunnen stimuleren (lees : investeren in bedrijven die zich bezig houden met volkshuisvesting en dergelijke.quote:De liefdadiger
Bron : http://www.meervrijheid.nl/index.html?mr-eindenl-6.htm
Nederlanders helpen graag behoeftige medemensen – en dat mag wat kosten. Zo heeft ons land dit jaar krap 2 miljard euro uitgetrokken voor de opvang van een geraamd aantal van 80.000 asielzoekers. De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNHCR) moet met ruim 1 miljard euro per jaar wereldwijd zeker twintig miljoen vluchtelingen in leven houden. Met andere woorden: voor het geld dat wordt besteed aan een Somalische vluchteling in Nederland kun je vijfhonderd Somalische vluchtelingen opvangen in Afrika.
We laten Afrika en andere gebieden waar ellende en armoede troef zijn echter niet in de steek: jaarlijks besteden we zo’n 4 miljard euro aan ontwikkelingshulp. Alsof de duivel ermee speelt: landen die ontwikkelingshulp ontvangen, ontwikkelen zich niet. Afrikaanse landen zoals het socialistische Tanzania bleken een bodemloze put voor westerse ontwikkelingsgelden, terwijl Zuid-Korea en Singapore (veertig jaar geleden beide straatarm) zichzelf hebben ontwikkeld door het kapitalisme te omarmen. Ontwikkelingshulp verstoort de werking van de vrije markt: men raakt aan hulp verslaafd en kleine ondernemers worden weggeconcurreerd door de verstrekking van gratis goederen.
Ook de miljarden die onze nieuwe Medelanders kosten, worden verspild. Een interessant voorbeeld daarvan is het Onderwijs in Allochtone Levende Talen (OALT) en zijn voorganger, het Onderwijs in Eigen Taal en Cultuur (OETC). Met dit ‘eigen’ werd niet de Nederlandse taal en cultuur bedoeld, terwijl je zou verwachten dat immigranten die gemotiveerd zijn om te integreren thuis Nederlands spreken met hun kinderen. Zo plachten Nederlandse immigranten in de Verenigde Staten, Canada en Australië hun kinderen Engelstalig op te voeden. OETC en OALT gaan er zonder meer van uit dat de eerste generatie immigranten uit Turkije en Marokko te beroerd is om Nederlands te leren en dat Nederlands voor de kinderen van deze immigranten een vreemde taal is. Zelfs als we dit accepteren is dit nog geen argument voor OETC en OALT, want menige deskundige meent dat totale onderdompeling in het Nederlands de beste manier is om de taal te leren – zoals een kind in drie weken op een Franse camping beter Frans leert dan in drie maanden op Franse les waar voortdurend uit of naar het Nederlands wordt vertaald. Maar zelfs als onderwijs in de taal van de niet-geïntegreerde ouders de beste manier zou zijn om uiteindelijk Nederlands te leren, is toch het grootste deel van het OALT- en OETC-geld bij voorbaat weggegooid. Kinderen van Turkse immigranten krijgen Turks; van Marokkaanse immigranten Arabisch. Echter, de eerste taal van de helft van de Turkse immigranten is Koerdisch en van de helft van de Marokkaanse immigranten Berbers (de overige Marokkaanse immigranten spreken Marokkaans, wat zich ongeveer verhoudt tot het Arabisch als het Fries tot het Nederlands) – dus voor hen zijn Turks en Arabisch niet eens de ‘eigen taal.’
Wie profiteert er van die eindeloze stroom belastinggeld voor asielzoekers, de Derde Wereld en de integratie van allochtonen? Dat zijn de beleidsmakers, sociale werkers, ontwikkelingswerkers, jongerenwerkers en andere liefdadige types. Zij doen telkens een succesvol beroep op ons geweten. We kopen een aflaat voor ons zondige, kapitalistische egoïsme. Wat doet het ertoe dat daarmee geen arme stakkerds daadwerkelijk vooruit worden geholpen. Als wij maar in ruil voor ons geld een goed gevoel krijgen over onszelf.
Wij vergeten in het westen dat in die contreien andere regels en andere normen en waarden gelden die in conflict staan met wat wij goed voor ze achten of hoe wij over een maatschappij/economie denken.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:48 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Owke een ecologische ramp is een iets ander scenario.. Maar in plaats van zogenaamde hulpgoederen hadden we beter die markt kunnen stimuleren (lees : investeren in bedrijven die zich bezig houden met volkshuisvesting en dergelijke.
Pas dan werkt het beide kanten op, en is op de langere termijn constructiever..
ik vind radar nou niet echt het symbool van onintegeriteit. maar ik wil het ook graag van meer bronnen weten voordat ik het op fraude schuif. zaak blijft wel dat we heel erg goed moeten weten wat er met het geld gebeurd. niet omdat ik die 555 euro nou zo hard nodig heb, maar meer omdat ik anders geen geld meer ga storten.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:10 schreef cpcpb het volgende:
reactie op teletekst :
Volgens de hulporganisaties zijn de overheden ter plaatse niet altijd van alle projecten op de hoogte. Ook zouden bestuurders soms expres een verkeerd beeld geven omdat ze het niet eens zijn met de besteding van het geld.
Die mensen van Radar zijn er geweest?
Waar slaat zo'n reactie op? Ze hadden twee weken om bewijs te tonen..
Niks, nou ja.. behalve wat foto's die kan je ook hier in truttsjerkstradeel maken en zeggen dat het azie is..
tsja airco is wat lastig daar. misschien dan overdag niet binnen zitten en 's nachts en als het regent ofzo?quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:22 schreef cpcpb het volgende:
Oke maar Radar moet toch haast wel gelijk hebben?
Laat andere bronnen maar zien dan als het wel klopt..
kom maar op met bewijzen..
Sorry voor het leedvermaak maar ik moest wel erg lachen om de tenten die het rode kruis geplaatst had.. waar het overdag zo heet wordt dat mensen dr niet in kunnen zitten..
Maar goed het gaat uiteindelijk om noodopvang..
Die hulporganisaties WILDEN juist ZELF voor de (gemanipuleerde) beelden zorgen.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:22 schreef cpcpb het volgende:
kom maar op met bewijzen..
Als radar ongelijk heeft zouden de hulporganisaties mensen met camera's kunnen sturen om te laten zien wat er precies met het geld gebeurd.
Als je aan 555 hebt gegeven is ook een deel van jouw geld naar hun gegaan.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:36 schreef Marietje_34 het volgende:
Vooral Terre des Hommes kwam erg onbetrouwbaar over. Gelukkig heb ik via hen niks gedoneerd
http://www2.trosradar.nl/?url=PHP/news/26/1216quote:Er gaat nogal wat mis met de projecten die enkele Nederlandse goede doelen opstarten in het door de tsunami getroffen Sri Lanka. Hulpverleningsorganisaties hebben wel kritiek op elkaar (overigens zonder man of paard te noemen), maar kijken beduidend minder kritisch naar zichzelf.
RADAR vroeg aan 555-hulporganisaties wat ze nou precies aan het doen zijn in het zuiden van Sri Lanka. Van elke organisatie werd een lange lijst met projecten ontvangen. Vervolgens reisde het programma af om zelf waar te nemen hoe het gaat met de projecten. Het programma sprak met districtsbestuurders, ziekenhuisdirecteuren, de minister van visserij en plaatselijke hulpverleners. Veel van de opgegeven projecten blijken ter plekke niet bekend.
Zo beweert het Rode Kruis dat ze in Galle een ziekenhuis aan het herbouwen zijn. Maar de ziekenhuisdirecteur ter plaatse weet van niets. De directeur van het Nederlandse Rode Kruis noemt dit later een misverstand, en geeft toe dat er geen ziekenhuis gebouwd wordt.
Van de opgegeven projecten van Terre des Hommes wordt nauwelijks iets aangetroffen. Terre des Hommes zegt dat ze huizen aan het bouwen zijn voor 874 families in Matara, maar de lokale overheid weet van niets. De opgegeven watertrucks en kleuterscholen zijn ook onbekend. En de projecten van Terre des Hommes in Hambantota zijn eveneens niet bekend bij de districtsbestuurders aldaar. De geneesheer van het ziekenhuis weet niets van mobiele klinieken en ook niets van zes kinderzalen die bij het ziekenhuis aangebouwd zouden worden. Ook hier zijn de watertrucks die zouden rondrijden bij plaatselijke hulpverleners onbekend. Volgens de woordvoerder van Terre des Hommes is het allemaal wel goed geregeld en doet de lokale overheid zijn werk niet goed.
De mensen in Sri Lanka hebben het meest behoefte aan goede huisvesting.
Dr. Prasad heeft in zijn eentje met giften uit Duitsland en Nederland
een tijdelijk opvangkamp voor Tsunami-slachtoffers in Sri Lanka
opgezet. Hier hebben 300 van de allerarmste slachtoffers een dak boven
hun hoofd, krijgen een matje om op te slapen en krijgen ze te eten en
drinken.
Prasad heeft volop plannen om nog meer tijdelijke huizen en ook
permanente woningen te bouwen. Hij krijgt echter geen hulp van
buitenlandse hulporganisaties of de Sri Lankaanse overheid. Omdat hij
volledig afhankelijk is van particuliere giften kan hij giften uit
Nederland heel goed gebruiken.
je kan ook met een charitatieve instelling geld verdienen door juist de ellende te laten zien. dat verkoopt, daar is niks mis mee in de basis, omdat je echte beelden laat zien en het geld echt nodig is voor de mensen ter plekke... totdat! het geld niet écht terecht komt waar je het voor gegeven had en je een of andere zoon van een hulporganisatie met een gloednieuweporsche voorbij ziet komen.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:27 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Die hulporganisaties WILDEN juist ZELF voor de (gemanipuleerde) beelden zorgen.
Bedoel, zie jij aan filmmateriaal of ze werkelijk bezig zijn met een waterput in het gebied waarvoor jij geld had gestort?
Men neme een boomhut en een slachtoffer met grote ogen en een verwilderde blik en verzinnen een leuk verhaaltje over zijn grote angst voor het leven in een gelijkvloerse container vanwege het feit dat hij al zijn kindjes is kwijtgeraakt ..en hoppa..nog meer zieltjes winnen
Dus omdat jij in Sri Lanka bent geweest heb jij gelijk.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:24 schreef lionsguy18 het volgende:
Jullie weten niet waarover jullie praten.
Ik was vorige maand nog in Sri Lanka dus ik weet wel beter.
Dan zou ik graag van jou vernemen wat er aan de berichtgeving niet juist is.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:24 schreef lionsguy18 het volgende:
Jullie weten niet waarover jullie praten.
Ik was vorige maand nog in Sri Lanka dus ik weet wel beter.
Om eerlijk te zijn miste ik de beargumentatie van die user.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:39 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dan zou ik graag van jou vernemen wat er aan de berichtgeving niet juist is.
De mensen die ik ken die in Thailand zijn geweest na de ramp bevwestigen hetzelfde beeld als dat hier geschetst wordt, de mensen die het werkelijk nodig hebben zijn voor de lokale overheid oninteressant en krijgen dus niks.
De allerarmsten hebben liever dat het toerisme zich weer normaal ontwikkelt zodat ook zij daar een graantje van mee kunnen pikken, van de overheid hoeven ze weinig te verwachten en de hulporganisaties doen alleen zaken met (lokale semi) overheid.
Bovendien is één referentiekader (Lionsguy zelf) niet echt voldoende om deze argumenten te weerleggen vind ik, ik weet ook niet wat het doel was van zijn bezoek.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:42 schreef keyboardcowboy het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn miste ik de beargumentatie van die user.
"Ik ben er geweest, dus ik heb gelijk" Kom op, wees eerlijk en geef toe dat dat geen argument is tenzij je in groep 6 of 7 zit van de basisschool.
Vandaar mijn cynische post.
Jouw post wordt echter wel op prijs gesteld. Aangezien deze duidelijke informatie bevat.
De schuld ligt nooit volledig bij 1 partij, maar dat terzijde.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 16:12 schreef lionsguy18 het volgende:
De schuld ligt voor de volle honderd procent bij de srilankaanse overheid die al maanden hulpgeoederen doe het vliegveld en de haven liggen opgestapeld niet toelaten of er moet 100 % belasting over de hulpgoederen worden betaald.
De hulporganisatie zijn nu gedwongen om niets te doen aangezien de overheid zelf het geld wil ontvangen en dat pikken de organisaties niet.
We hebben hier te maken met de meest corrupte regering die het land ooit heeft gehad sinds de onafhankelijkheid.
Degenen die niet alles hebben verloren, zij het omdat ze in verhouding rijk waren, zij het omdat hun huis/winkel niet het enige bezit was, zij het omdat hun huis net aan de goede kant van de weg stond, spinnen behoorlijk garen bij deze ramp, de zwakke concurrentie is volledig weggevaagd en zorgt voor extra omzet.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 16:33 schreef lionsguy18 het volgende:
Ik kan niet oordelen over India Thailand of Atjeh.
Wel over de situatie in Sri Lanka.
Het is trouwens ongelofelijk hoe weinig je merkt van de tsunami als je vanuit Colombo langs de kustweg naar het zuiden trekt.
Alle puin is opgeruimd en het zijn de middenstanders die geld achter de hand hadden, die als eersten binnen een paar maanden de boel weer hebben opgebouwd.
Zelfs in Hikkaduwa en in Galle waar duizenden slachtoffers zijn gevallen zie je nergens meer puin liggen al zie je wel aan de talloze tentenkampen.
De trein die idoor het water werd verzwolgen is nu een toeristische trekpleister en de arme mensen die er omheen wonen in tenten bedelen om geld.
De regering heeft besloten eenmalig een maandbedrag aan slachtoffers te schenken en daarna niets meer.
Hun argument is dat iedereen die binnen 2 km van de zee een huis heeft gebouwd dat in feite illegaal heeft gedaan en daarom een voorzienbaar risico heeft genomen.
Leuk argument om vooral niet te helpen.
Indrukwekkend is de kleinschalige hulp van particulieren uit allerlei westerse landen, die hebben heel wat voor elkaar gekregen zonder organisatie of overheid.
Ook zijn er veel mensen die zogenaamd tsunami slachtoffer zijn en geld hebben afgetroggeld van toeristen die ze nog uit het verleden kenden en nu het ene feest na het andere houden en zijn gestopt met werken.
Ik stel voor dat je er iets langer over nadenkt.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:14 schreef keyboardcowboy het volgende:
Hier werd al voor gewaarschuwd toen Giro 555 net was opgezet. Toen werden de mensen die ervoor waarschuwden aangezien voor mensen die geen oog hadden voor het leed want het waren egocentriche westerlingen.
En omdat men massaal geld doneerde omdat de buurman, collega, oma, vriend of een leraar dat ook deed en men niet wou onderdoen met hun donatie waren het een stel doven die niet luisterden naar kritische noten.
Je had je kans om in te zien waar dit toe zou leiden, dat heb je echter niet gedaan dus nu moet je ook niet zeuren...
En je geld terug eisen na een gulle gift geeft wel aan dat doneren een farce is. Zodra je gevoel van gulheid en het het sussen van je geweten niet voldoen aan het beeld wat jij er van zou willen hebben dan wil jij je geld terug... Wie is er dan de egocentrische westerling?
grote organisaties willen over het algemeen wel en zijn ook redelijk integer, maar tot een bepaalde grens.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 16:54 schreef lionsguy18 het volgende:
Daar heb je behoorlijk gelijk in.
Middenstanders met geld draaien op volle toeren maar de armen zijn het kind van de rekening.
Toch weet ik zeker dat de grote organisaties echt wel willen , maar stuiten op de corruptie en burocratie van de overheid.
Ik zou mijn geld ook aan particuliere initiatieven hebben geschonken als ik donateur was.
Bij de burgerbevolking is inmiddels wel het besef dat het niet de hulporganisaties zijn maar de overheid die er voor zorgen dat alles traag of helemaal niet verloopt.
De grote organisaties vertikken het om smeergeld te betalen aan de corrupte overheid en daar zit eigenlijk toch wel het grootste probleem.
Giro 555 is het aan de bevolking en bedrijven wel verplicht om die 200 miljoen aan inkomsten te verantwoorden of vind je niet?quote:Op dinsdag 10 mei 2005 17:02 schreef lionsguy18 het volgende:
De hulpopganisaties kunnen simpelweg hun geld niet kwijt dank zij de corruptie van de hogere en lagere overheid.
Hou toch op om giro 555 te bashen.
Heb het via mijn werk gedaan, en vanaf daar is het idd waarschijnlijk naar 555 gegaan.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 13:38 schreef nikk het volgende:
[..]
Als je aan 555 hebt gegeven is ook een deel van jouw geld naar hun gegaan.
Meneer de bijbelvaste homofoob was daar voor een sexvakantie waarschijnlijk...quote:Op dinsdag 10 mei 2005 15:49 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Bovendien is één referentiekader (Lionsguy zelf) niet echt voldoende om deze argumenten te weerleggen vind ik, ik weet ook niet wat het doel was van zijn bezoek.
Samenvattingquote:Op woensdag 11 mei 2005 14:02 schreef Poeliepoelie het volgende:
Ik zou iedereen willen aanraden zijn/haar ogen eens te openen en te ontwaken en zich zodoende van zijn/haar naieviteit te ontdoen.
Lees het boek "Het nieuwe zwartboek wereldmerken en hun praktijken" van Hans Weiss & Klaus Werner. Wellicht dat mensen dan eindelijk in de gaten krijgen wat er gaande is op deze aardkloot.
quote:Adidas, Aldi, Bayer, McDonald's, Nike, Siemens, Shell - heel wat van de grote wereldmerken danken hun winst aan uitbuiting, kinderarbeid, oorlog en milieuvervuiling. Deze geactualiseerde uitgave van het `Zwartboek Wereldmerken' knaagt aan het imago van de grote wereldconcerns en onthult hun gewetenloze praktijken. Het legt ook overduidelijk de verbanden bloot tussen de geglobaliseerde economie en de politiek. Tegelijkertijd laat het ons zien welke macht ieder individu als consument én kiezer heeft om corrupte regeringen en multinationals tot een mensvriendelijker politiek te dwingen. Wat dit boek zeer zeker niet ter discussie stelt is de verhouding kapitaal-arbeid die uiteraard ten grondslag ligt aan de het kapitalistisch uitbuitings systeem.
Een andere aanrader is: they stole our game.quote:
Ben jij er vanovertuigd dat ze onjuiste informatie verspreiden of liegen? Dat zijn harde aantijgjngen die ik graag beter onderbouwd wil zien dan dat Radar dat deed.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 17:03 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Giro 555 is het aan de bevolking en bedrijven wel verplicht om die 200 miljoen aan inkomsten te verantwoorden of vind je niet?
Als zij daarbij onjuiste informatie verspreiden om niet te zeggen liegen, vind ik dat laakbaar en is van een 'bash' geen sprake.
Ik merk dat je niet op de hoogte bent.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 20:15 schreef MasterPeace het volgende:
[..]
Meneer de bijbelvaste homofoob was daar voor een sexvakantie waarschijnlijk...
Jij bent niet op de hoogte, Sri Lanka heeft wel degelijk sextoerisme, ook babyhandelquote:Op woensdag 11 mei 2005 21:08 schreef lionsguy18 het volgende:
[..]
Ik merk dat je niet op de hoogte bent.
Je verwart Sri Lanka kennelijk met Thailand.
Sri Lanka kent geen sex toerisme.
Dat is het niet hoor.quote:
Het is niet de eerste keer dat dit soort verhalen in het nieuws kwam, ik heb al eens eerder op tv gezien dat de hulpbehoevenden geen geld zagen, (BBC)quote:Op woensdag 11 mei 2005 22:55 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat is het niet hoor.
Waarom is vrijwel iedereen hier meteen zo overtuigd door dat Radar-verhaal?
Oh zeker, er zal altijd wel wat misgaan en soms misschien veel maar ik weet niet of je Radar hebt gezien maar ik vond dat persoonlijk nogal een mager onderzoekje.quote:Op woensdag 11 mei 2005 22:58 schreef longinus het volgende:
[..]
Het is niet de eerste keer dat dit soort verhalen in het nieuws kwam, ik heb al eens eerder op tv gezien dat de hulpbehoevenden geen geld zagen, (BBC)
Terredeshommes zegt:quote:Op woensdag 11 mei 2005 23:15 schreef longinus het volgende:
Ik heb radar gezien en ik ben er van overtuigd dat als ze wat projekten hebben kunnen vinden ze dit ook verteld hadden. Waarom geeft Terres des homes niet lokatie's op, eventueel GPS lokaties. dan is een misverstand zo uit de weg geholpen.
De toon is nu al gezet en jij gelooft het blijkbaar meteen.quote:Op woensdag 11 mei 2005 23:22 schreef longinus het volgende:
Dat lijkt me dan een prima gelegenheid van terres des hommes om kassa om rectificatie te vragen, laat ze die lijst maar publiceren, dan kan iedereen het kontroleren. En als Radar inderdaad fout is dan lijkt het mij dat ze een aflevering moeten uitzenden met alle projekten.
Terre des Hommes gaat er op hun website uitgebreid op in, net als diverse andere hulporganisaties.quote:Op woensdag 11 mei 2005 23:36 schreef longinus het volgende:
Als het om meer dan 200 miljoen euro gaat ben ik van nature kritisch. Radar heeft de bal gespeeld en als deze fout zit is het een makkie om ze af te maken. En verder is Sri Lanka het toppunt van burocratie dus lokale besturen moeten ervan afweten.
Ik geloof ook niet dat Terres des Hommes de boel belazerd dus is alle informatie meegenomen.
met alle respect, wat heeft dat te maken met dit topic? het is niet zo dat dat georganiseerd is door een hulporganisatie...quote:Op donderdag 12 mei 2005 00:17 schreef Oo-blackgirl-oO het volgende:
Dan nog te bedenken, de hoeveelheid geld, dat is verdiend aan de kinder-kidnapping na de ramp.....
Giro 555 behoort gewoon te weten in welke landen corruptie is en hoe erg door welke overheid. Als zij niet met die corrupte overheid overweg kunnen, moeten ze ook geen geld voor gaan inzamelen en projecten daar gaan opstarten.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 17:02 schreef lionsguy18 het volgende:
De hulpopganisaties kunnen simpelweg hun geld niet kwijt dank zij de corruptie van de hogere en lagere overheid.
Hou toch op om giro 555 te bashen.
elk jaar ga ik een lange week naar de bouworde. ok, ik zit dan wel niet tussen de rijstebuikjes, maar het is wel nuttig.quote:Op donderdag 12 mei 2005 00:37 schreef PLAE@ het volgende:
Ik ben voor een nieuwe aanpak. Laat elke westerling 2 weken per jaar verplicht vrijwilligerswerk doen in verre landen. Dan hebben we de boel in de onderontwikkelde gebieden (nouja of je daar nou zo van moet balen betwijfel ik wel eens......) zo op orde.
Zie het als een nieuwe soort dienstplicht voor iedereen t/m 60 jaar. [afbeelding]
Klopt, misschien ben ik iets te voorbarg geweest in mijn 'steun' aan Radar, want ook zij kunnen van alles roepen en ik heb bovendien de uitzending niet helemaal gezien.quote:Op woensdag 11 mei 2005 23:41 schreef SCH het volgende:
[..]
Terre des Hommes gaat er op hun website uitgebreid op in, net als diverse andere hulporganisaties.
Er horen gewoon strafrechtelijke consequenties aan het hangen als blijkt dat deze organisaties steken laten vallen.quote:Op donderdag 12 mei 2005 13:42 schreef Blinky het volgende:
Ik heb hierover een tijdje zitten nadenken en heb er met iemand over gediscussieerd. En we kwamen uit op het volgende: laat elk goed doel een soort kosten plaatje in een jaarverslag maken en dat naar alle structureel-gevende leden sturen.
Er zijn al organisaties die dat schijnen te doen: Greenpeace schijnt een overzicht te maken met de vermelding waar de kosten naartoe gaan. Als donateur kun je dan precies zien waar het geld naartoe gaat. Als er dan een keurmerk komt (het CBF van nu geeft volgens mij nu alleen maar toestemming om te mogen werven) die dat eens in de zoveel tijd dat netjes controleert lijkt het me moeilijker om dat structureel fout te laten gaan.
Alles zou in het jaar/maand/half-jaaroverzicht moeten staan, dus ook de kosten voor de verbouwing van een hoofdkantoor. En dat overzicht zou moeten worden verstuurd via internet, zodat zo min mogelijk kosten zijn om iets te drukken. Of in foldervorm (geen duur glossy papier!) voor degenen die het toch op die manier willen ontvangen of die geen computer hebben.
Op die manier (als iedereen dat doet) dan is de sociale controle groot en zal er eerder aan de bel getrokken kunnen worden als het fout blijkt te gaan.
Een combinatie ervan zou nog beter zijn.quote:Op donderdag 12 mei 2005 13:44 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Er horen gewoon strafrechtelijke consequenties aan het hangen als blijkt dat deze organisaties steken laten vallen.
Dat houdt de boel beter in het gareel dan een jaarverslag met cijfers die je niet kunt herleiden.
bouworde is vrijwillig bouwwerkzaamheden verrichten voor noodruftigen. in oost-europa een schooltje opknappen bijvoorbeeld. ik doe het met een groep vrienden, dus het is erg leuk en als je klaar bent staat er iets moois.quote:
quote:Op donderdag 12 mei 2005 13:49 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
bouworde is vrijwillig bouwwerkzaamheden verrichten voor noodruftigen. in oost-europa een schooltje opknappen bijvoorbeeld. ik doe het met een groep vrienden, dus het is erg leuk en als je klaar bent staat er iets moois.
Mijn God!!!quote:Zo beweert het Rode Kruis dat ze in Galle een ziekenhuis aan het herbouwen zijn. Maar de ziekenhuisdirecteur ter plaatse weet van niets. De directeur van het Nederlandse Rode Kruis noemt dit later een misverstand, en geeft toe dat er geen ziekenhuis gebouwd wordt.
Het is niet raar dat kolossale organisaties als het Rode Kruis, die voornamelijk bevolkt woren door mensen zonder reken-achtergrond, het overzicht kwijt zijn in 3e wereld landen, maar ze mogen er best eerlijk in zijn.quote:Op donderdag 12 mei 2005 15:48 schreef POLL het volgende:
Te bizar voor woorden gewoon.
[..]
Mijn God!!!
nu geen tijd meer?quote:
correctie: de overheid heeft in al haar alwetendheid namens jou geld gegeven. Dus of je het wilde of niet: je hebt geld gegeven. Dankje wel socialisme.quote:Op maandag 9 mei 2005 23:32 schreef NightH4wk het volgende:
Prachtig, heb niets via deze lui gegeven. [afbeelding]
jajaquote:Op donderdag 12 mei 2005 19:33 schreef Youssef het volgende:Ik bekijk nu pas de fragmenten wat een kutcommentaar van die Terres des Homo nog wat vetklep
Het gaat toch om allerlei vormen van rijk-makerij rond zo'n verschrikkelijke ramp, waarom mag dat niet gezegd worden?quote:Op donderdag 12 mei 2005 00:24 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
met alle respect, wat heeft dat te maken met dit topic? het is niet zo dat dat georganiseerd is door een hulporganisatie...
mja ok. ik dacht dat het meer ging om hulporganisaties die geld in hun zak steken.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:07 schreef Oo-blackgirl-oO het volgende:
[..]
Het gaat toch om allerlei vormen van rijk-makerij rond zo'n verschrikkelijke ramp, waarom mag dat niet gezegd worden?
Daar ben ik dus ook voor. Door dit soort toestanden weet ik gewoon niet wat ik kan doen vanaf een afstand om te helpen. De enige manier is gewoon tijd in je leven te besteden om te helpen met je handen op die plekken waar het nodi is.quote:Op donderdag 12 mei 2005 00:37 schreef PLAE@ het volgende:
Ik ben voor een nieuwe aanpak. Laat elke westerling 2 weken per jaar verplicht vrijwilligerswerk doen in verre landen. Dan hebben we de boel in de onderontwikkelde gebieden (nouja of je daar nou zo van moet balen betwijfel ik wel eens......) zo op orde.
Zie het als een nieuwe soort dienstplicht voor iedereen t/m 60 jaar. [afbeelding]
Zelf helpen is ook heel goed maar geld doneren is nog beter denk ik. Het meeste geld wordt nuttig besteedt, daar ben ik van overtuigd.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:10 schreef Oo-blackgirl-oO het volgende:
[..]
Daar ben ik dus ook voor. Door dit soort toestanden weet ik gewoon niet wat ik kan doen vanaf een afstand om te helpen. De enige manier is gewoon tijd in je leven te besteden om te helpen met je handen op die plekken waar het nodi is.
Grappig dit want heb toevallig vanmiddag met een collega ervover gehad om daar toch is serieus mee om te gaan en iets op te zetten.
ik ook.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:11 schreef SCH het volgende:
[..]
Zelf helpen is ook heel goed maar geld doneren is nog beter denk ik. Het meeste geld wordt nuttig besteedt, daar ben ik van overtuigd.
overigens vin ik dit soort gedrag toch vergelijkbaar met bijv. onze volksvertegenwoordigers en de bouwfraude:quote:Op dinsdag 10 mei 2005 12:47 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dat dit naar buiten komt vind ik al vrij opmerkelijk eigenlijk, ik durf te wedden dat Nederland geen garantie durft te geven waar ons ontwikkelingsgeld nu exact voor gebruikt wordt, het zou mij niet verbazen als dat cijfer nog schrikbarender wordt dan dit.
Als je geen normen en waarden hebt en een kennisje hier en daar en bovendien slapend rijk wil worden dan richt je een hulpfionds op wat je bestuurt vanaf Trinidad ofzo.
Onze subsidiekraan lekt toch als een gieter, maar dat weet iedereen al lang en men vindt het niet zo erg.
Op deze manier kom je makkelijk weg met je geld-er-in-pompen-en-er-niet-meer-naar-omkijken-mentaliteit. Het komt toch wel goed. Hequote:Op donderdag 12 mei 2005 21:11 schreef SCH het volgende:
[..]
Zelf helpen is ook heel goed maar geld doneren is nog beter denk ik. Het meeste geld wordt nuttig besteedt, daar ben ik van overtuigd.
edit: nee, ik doe het niet. laat sch maar reageren.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:23 schreef McCarthy het volgende:
[..]
Op deze manier kom je makkelijk weg met je geld-er-in-pompen-en-er-niet-meer-naar-omkijken-mentaliteit. Het komt toch wel goed. He
jij bent er waarschijnlijk zo blind van overtuigd dat je nooit zult accepteren dat er giga veel verspilling is en aan de strijkstok blijft hangen bij corrupte indonesische ambtenaartjes.
quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:25 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
edit: nee, ik doe het niet. laat sch maar reageren.
ik bedoelde het positief omdat ik er wel van uit ga dat jij je woord klaar hebt (op die nonsens) en ik dus geen reactie voor jou geef.quote:
nonsens? Die goedgelovigheid van hem is onzin. Wat gaat hij doen als er onderzoeken komen die uitwijzen dat het allemaal wat minder geod wordt besteedt dan hij denkt?quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:42 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik bedoelde het positief omdat ik er wel van uit ga dat jij je woord klaar hebt (op die nonsens) en ik dus geen reactie voor jou geef.
Weet ik hoor maar ik had het zo fijn gevonden als jij de honneurs had waargenomen.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:42 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik bedoelde het positief omdat ik er wel van uit ga dat jij je woord klaar hebt (op die nonsens) en ik dus geen reactie voor jou geef.
ik moet zeggen dat ik na de schriele vertoning van radar straks ook niet meer geloof dat anova een betere verzekering is...quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:45 schreef SCH het volgende:
[..]
Weet ik hoor maar ik had het zo fijn gevonden als jij de honneurs had waargenomen.
ontopic:
Ik heb nergens gezegd dat ik niet denk dat er geld aan de strijkstok blijft hangen. Ik heb juist gezegd dat ik denk dat het meeste geld wel goed terecht komt. En je kunt je afvragen wat die strijkstok is: een te grote overhead en dergelijke misschien maar geen moedwillig achterover drukken van geld.
Verder ben ik nog steeds benieuwd naar mensen die mij kunnen uitleggen wat er nou zo overtuigend was aan die zeer magere reportage van Radar. Ik heb eerder het gevoel dat het probleem zit bij gebrek aan know-how bij de Radarmensen en het grote publiek. Het is erg gemakkelijk om dit soort reportages te maken - ik vind de reacties van de diverse hulproganisaties sterk en overtuigend.
ik denk dat van mijn 555 euro er toch zeker 400 goed is besteed.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:55 schreef Darklight het volgende:
Dit had je van tevoren wel kunnen weten, heb ook niks gegeven, en zal in de toekomst ook niks geven
Misschien wél een familielid van hem...quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:48 schreef McCarthy het volgende:
werk je zelf voor zo'n hulpverleningsorganisatie (scrable!!!) of zo?
Ik ga hulporganisaties niet betichten van het achterover drukken van geld, hoewel ook hun salarissen, accomodaties etc betaald moeten worden natuurlijk, mij zou het niet verbazen als het goed toeven is in die kantoren qua luxe en overbodig geldverslindende papierhandel.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:08 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
mja ok. ik dacht dat het meer ging om hulporganisaties die geld in hun zak steken.
Een te grote overhead is net zo misdadig als het bewust achteriver drukken mijns inziens, aangezien er met geen woord over gerept wordt en een domme doos als Mies Bouwman op tv even komt garanderen dat hoogstens 5% van het ingezamelde geld niet terecht komt waar de donateurs dat zou willen.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:45 schreef SCH het volgende:
[..]
Weet ik hoor maar ik had het zo fijn gevonden als jij de honneurs had waargenomen.
ontopic:
Ik heb nergens gezegd dat ik niet denk dat er geld aan de strijkstok blijft hangen. Ik heb juist gezegd dat ik denk dat het meeste geld wel goed terecht komt. En je kunt je afvragen wat die strijkstok is: een te grote overhead en dergelijke misschien maar geen moedwillig achterover drukken van geld.
Verder ben ik nog steeds benieuwd naar mensen die mij kunnen uitleggen wat er nou zo overtuigend was aan die zeer magere reportage van Radar. Ik heb eerder het gevoel dat het probleem zit bij gebrek aan know-how bij de Radarmensen en het grote publiek. Het is erg gemakkelijk om dit soort reportages te maken - ik vind de reacties van de diverse hulproganisaties sterk en overtuigend.
het steekt mij ook dat er geld 'verdwijnt', juist ómdat het een charitatieve instelling is die het moet hebben van gelden van goeddenkende burgers. het grote gevaar is dat mensen straks geen geld meer geven en daar hebben we vooral de getroffenen en minder bedeelden op aard mee.quote:Op vrijdag 13 mei 2005 09:50 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik ga hulporganisaties niet betichten van het achterover drukken van geld, hoewel ook hun salarissen, accomodaties etc betaald moeten worden natuurlijk, mij zou het niet verbazen als het goed toeven is in die kantoren qua luxe en overbodig geldverslindende papierhandel.
Mij steekt het vooral dat die organisaties mensen aanspreken op hun emotie en gulheid met de onderliggende gedachte dat zonder giro 555 het aantal slachtoffers zal verdubbelen en de hele regio twintig jaar teruggeworpenw ordt in de tijd.
Daarom steunen veel mensen zo'n actie.
Als dan blijkt dat de inkomsten binnengieren als bij Bill Gates en zelfs organisaties oproepen met het stoppen van donaties aangezien ze het geld niet kwijt kunnen, maar tegelijkertijd rustig doorgaan met dezelfde spotjes, zichzelf op de borst kloppen hoe nobel en gul we met zn allen wel niet zijn valt me een reportage van Radar vies tegen.
Het getuigt van dezelfde gruwelijke naieviteit als Karimi in Teheran, die ook dacht dat zij als westerling anders behandeld zou worden als de locals.'
Een ramp gebeurd niet voor niets in die regio, die mensen waren niet voor niets al straatarm vóór de ramp, er waren niet voor niets slepende interne conflicten.
Dat heeft te maken met het feit dat overheden een heel andere blik hebben op hun onderdanen als hier, socialiteit is voor mietjes is het credo.
Het zal de regering van Sri Lanka echt geen hol uitmaken als de gehele noord-oostzijde van het eiland compleet was weggespoeld met miljoenen doden tot gevolg.
Dat scheelt weer wat monden die je moet voeden, dat is de gedachte.
En nu verwachten hulporganisaties dus dat diezelfde overheden ineens de handen uit de mouwen steken als er met dollars gewapperd wordt.
Beloven is een volksgebruik daar, maar een giro 555 moet daar een stok achter de deur hebben en dat zijn ze weer eens vergeten.
Door het wazige beleid en de kritische inborst van de gemiddelde nederlander spelen zij met de levens van de slachtoffers inderdaad, een matige zaak.quote:Op vrijdag 13 mei 2005 12:34 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
het steekt mij ook dat er geld 'verdwijnt', juist ómdat het een charitatieve instelling is die het moet hebben van gelden van goeddenkende burgers. het grote gevaar is dat mensen straks geen geld meer geven en daar hebben we vooral de getroffenen en minder bedeelden op aard mee.
maar helaas is het zo dat overal waar geldstromen zijn, gefraudeerd wordt of heel erg 'onvoorzichtig' met andermans geld wordt omgesprongen. maar juist omdat ik het zo schrijnend vind, opteer dan ook voor een onafhankelijk onderzoeksorgaan dat kritisch kijkt naar gerealiseerde bestedingen. niet ff zo'n in elkaar gefrutseld radar-over-een-nacht-ijs-verhaaltje.
mee eens dat de toon gezet is. ik wil zelf gewoon eerst meer echte onderzoeken zien. beschuldigingen moeten immers ook onderbouwd en hard gemaakt worden.quote:Op vrijdag 13 mei 2005 12:46 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Door het wazige beleid en de kritische inborst van de gemiddelde nederlander spelen zij met de levens van de slachtoffers inderdaad, een matige zaak.
Dat er gefraudeerd wordt is nu eenmaal zo, zeker bij grote organisaties en zeker in arme gebieden, maar de mate waarin ze van beschuldigd worden vind ik wel aan de erg hoge kant.
Ze zouden het moeten besteden al ware het hun eigen geld dta met onrendabele investeringen een ontslag zou betekenen.
Dan wil ik nog weleens zien of ze zo goedgelovig blijven.
Een onafhankelijk onderzoeksorgaan dat hulporganisaties moet onderzoeken heb ik geen vertrouwen in, belangenverstrengeling en politieke neveneffecten zij onafwendbaar en dat komt zo'n onderzoek niet ten goede.
De toon is in elk geval gezet door Radar, of ze nu gelijk hebben of niet, aan de donateurs is giro 555 verplicht om verantwoording af te dragen, quite simple.
Beschuldigingen moeten uiteraard hard gemaakt worden, maar het draagvlak van een hulporganisatie is drijfzand en wordt bij elkaar gehouden door speculaties en een feel-good uitstraling.quote:Op vrijdag 13 mei 2005 12:49 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
mee eens dat de toon gezet is. ik wil zelf gewoon eerst meer echte onderzoeken zien. beschuldigingen moeten immers ook onderbouwd en hard gemaakt worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |