die vriendin had ook een milde vorm, ze functioneerde heel normaal, maar als ze kwaad werdquote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:28 schreef JoeyT het volgende:
...
Verder zijn niet alle bordeline hetzelfde en zij heeft het niet in de meest ernstige vorm...
Ik ben gewoon gek van dr en dat is het enige wat telt.
Ik beschouwde het ook niet als een aanval hoorquote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:28 schreef Copycat het volgende:
Nogmaals... het was dus geen aanval...
Ok ok nu weet ik t welquote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:28 schreef Copycat het volgende:
: JoeyT je bent een LUL hoe je met zaken als trouw en eerlijkheid omgaat.
Ja dit is niet mijn eerste vriendinnetje...quote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:31 schreef petitlapin het volgende:
[..]
die vriendin had ook een milde vorm, ze functioneerde heel normaal, maar als ze kwaad werd, owmaaigod, dat had ik nog nooit gezien.
die vriend was ook dol op die meid, was zijn eerste vriendinnetje ... hij heeft het niet met haar volgehouden, he tried, the poor guy ...
zoals ik heb gezegd. Ik zou nu mijn kop houden over het verleden, en dat meen ik.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:31 schreef JoeyT het volgende:
[..]
Ok ok nu weet ik t wel
Maar hoe zien jullie het dan.
Stel jullie worden nu in mijn schoenen gezet met alle slechte dingen die je dus gedaan hebt in het verleden. Je bent helemaal verliefd op het meisje en wilt niets liever dan bij haar blijven. Wat zouden jullie dan doen? Dus denk nu niet zonder gevoel maar doe netals het een geliefde van jezelf is...
nederlands vocabularium blijkt beperktquote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:33 schreef Copycat het volgende:
Met een schone lei beginnen en mezelf disciplineren die lei niet te bevuilen...
Nounou...quote:Op dinsdag 10 mei 2005 22:16 schreef petitlapin het volgende:
JoeyT, borderline ... ex van een vriend had dat ... je weet niet waar je aan begint ...
één keer zelf voor mijn leven gevreesd op café, ze heeft drie glazen kapotgegooid, zonder reden, allez, omdat haar toenmalige vriend een bepaalde discussie niet aan wou gaan
sterkte
We weten pas net wat ze precies heeft. Ze weet al heel lang dat er iets is en kreeg er al professionele hulp voor, maar ze loopt sinds kort bij een psych en die heeft de diagnose gesteld.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:44 schreef Moonah het volgende:
Oh en Joey, jij gaat je nu pas inlezen?
Vanwaar dat zo 'ineens'?
Auwquote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:44 schreef Moonah het volgende:
[..]
Als ons' Joey dat dan ook doet gaat het helemaal goed komen.
Ah, duidelijk.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:54 schreef JoeyT het volgende:
[..]
We weten pas net wat ze precies heeft. Ze weet al heel lang dat er iets is en kreeg er al professionele hulp voor, maar ze loopt sinds kort bij een psych en die heeft de diagnose gesteld.
Heeft dus helemaal niks uit desinteresse van mij te maken ofso. Maar als je niet weet wat er is kan ik me er moeilijk in gaan verdiepen. Verder schaamt ze zich er heel erg voor dus dat maakt het ook lastig voor mij om precies te weten wat er gaande is. Alhoewel dat laatste tijd eigenlijk wel een heel stuk beter ging.
Ik heb ook totaal geen ervaring met dit soort problemen dus ik weet ook niet hoe ik het precies moet aanpakken...
Vind t afentoe wel erg lastig om jouw posts te ontcijferen...quote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:02 schreef sweetgirly het volgende:
Mocht je het niet aankunnen, maar je lijkt me enigszinswel zo verstandig om jezelf daarin niet te verliezen ondanks de grote liefde, blijf nuchter en bij jezelf en ook respect dat je het probeert voor de liefde anderzijds. Kortom: blijf realistisch, ook tov haar, maar dat lijkt me niet zo'n punt (hoop ik ook voor haar) en voor de hand liggend. Maar geniet voor de rest lekker van de liefde (maar hou beide dus in oog) en hopelijk komen jullie er samen uit
. Veel sterkte!
waarom geeft iedereen mij het advies dat ik me niet moet laten manipuleren??? Is dat een kenmerk van een bordeliner?quote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:58 schreef Moonah het volgende:
[..]
Ah, duidelijk.
Laat je niet gekmaken door alle info die je kunt vinden op i-net.
Belangrijkste imo is dat jij je eigen grenzen stelt en je niet laat manipuleren.
Maar dan moet jij ook niet haar gaan manipuleren...![]()
Ja ach, ik had er ditmaal zelf echt wat moeite mee. Maar dat kwam omdat ik beide kanten gewoon wou laten zien. Dus niet alleen 'succes en geniet van de liefde', maar ook 'verlies jezelf niet' ofzo enzo. Tja, en dan krijg je dat soort zinnenquote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:58 schreef JoeyT het volgende:
Vind t afentoe wel erg lastig om jouw posts te ontcijferen...![]()
Ik ben niet altijd zo lief, sorryquote:Maar je bent wel altijd degene die me een beetje moed in praat dus das wel lief![]()
![]()
You go boy! Serious, welgemeend, sterkte, succes en geniet!quote:En idd ik begin nu met een schone lei en hoop mezelf niet meer te verliezen aan mn eigen onmacht..
Uhuh.quote:Op woensdag 11 mei 2005 00:00 schreef JoeyT het volgende:
[..]
waarom geeft iedereen mij het advies dat ik me niet moet laten manipuleren??? Is dat een kenmerk van een bordeliner?
Je moest eens weten hoe je dicht je nu bij mn eigen gedachten zit...quote:Op woensdag 11 mei 2005 00:06 schreef sweetgirly het volgende:
Maargoed, zou kunnen zeggen: weet je zeker dat zij borderline heeft? Maar die is wel gemeen dan eigenlijk. Vergeef me JoeyT.
[..]
Ja dat komt me allemaal heeeel bekend voor. Alleen het verschuilen achter de stoornis doet ze niet eigenlijk.quote:Op woensdag 11 mei 2005 00:07 schreef Moonah het volgende:
[..]
.
Pruilen, drammen, mokken, paaien, zeuren, verschuilen achter de stoornis etcetc.
Nee, duh! Ze weet pas net dat ze het heeft!quote:Op woensdag 11 mei 2005 00:13 schreef JoeyT het volgende:
Alleen het verschuilen achter de stoornis doet ze niet eigenlijk.
Oh, en er zijn ook groepen voor partners van mensen met BL, soms prettig ivm herkenning enzo...quote:Tijdens mijn therapie heb ik heel veel inzichten verworven in mijn eigen emoties en gedrag. Ik wil daarvan graag wat toevoegen aan bovenstaande (overigens duidelijke, maar in mijn visie zakelijke) tekst.
Borderline is vooral een stoornis op emotioneel vlak. Er is geen goede balans tussen ratio en emotie, waardoor er vaak geen adequaat gedrag wordt vertoond.
Door traumatische ervaringen kan de emotionele ontwikkeling van een kind stil komen te staan of een scheefgroei vertonen. Het gedrag van mensen met borderline kun je ook vaak wel met dat van een jong kind vergelijken.
Het impulsieve, gewoon doen, zonder eerst allerlei consequenties af te wegen. Dingen zeggen, eruit flappen zonder erover na te denken. Jonge kinderen zijn ook zelden tactisch.
Het zwart/wit denken. Kinderen kunnen moeilijk met ambivalenties omgaan. Als mama boos is is het: "Stomme mama."
Dat iemand die van je houdt ook wel eens lullig (of chagrijnig, whatever) tegen je kan doen, is in de beleving van een borderlinepatient niet mogelijk. Diegene houdt dan niet meer van je, anders zou hij niet lullig doen
Andersom geldt dat ook: Als iemand stom is, dan kan daar ook niets leuks aan ontdekt worden. Of iemand die je juist (waanzinnig) bewondert, die kan niets fout doen.
Nuanceren is voor kinderen ook vaak moeilijk.
Stemmingswisselingen: Bij kinderen (en bij mensen met borderline)is het vaak Jantje lacht, Jantje huilt. En dat kan soms best snel op en neer gaan.
Ook kan iemand met borderline overspoeld worden door zijn/haar emoties. Vergelijk het met kinderen, die kunnen om iets kleins een onbedaarlijk verdriet hebben, maar dat kan ook weer snel over zijn. Van de andere kant kan er ook sprake zijn van een tomeloos enthousiasme, een ontembare vrolijkheid.
Verlatingsangst: Een klein kind kan niet bevatten dat als mama even boodschappen doen is, dat ze dan ook echt weer terug komt. Een kind moet daarop leren vertrouwen door ervaring. Hetzelfde bij een bordelinepatient. Het is heel moeilijk om in een relatie erop te vertrouwen dat iemand echt bij je wil blijven, dat iemand nog steeds van je houdt, je heus niet zal verlaten, ook al heeft hij/zij ook zo zijn/haar eigen bezigheden. Ook in vriendschappen werkt het zo. Het is bv moeilijk te accepteren dat je beste vriendin ook andere vriendinnen heeft.
Je kunt je mss voorstellen dat emotioneel gedrag op het niveau van een jong kind, voor zowel degene met borderline als ook voor de omgeving, voor veel problemen kan zorgen. Immers, je bent toch volwassen, je kunt je toch wel bedenken dat je je in een bepaalde situatie niet zus of zo kunt gedragen. Je bent toch oud en wijs genoeg om je emoties onder controle te houden
Maar dat is nou juist het lastige als je borderline hebt. Je kunt wel bedeneren dat bepaalde zaken niet kloppen, of dat jij anders reageert dan anderen, maar omdat je emotionele ontwikkeling niet parallel loopt met je rationele ontwikkeling kun je je vaak niet adequaat gedragen. En dat zorgt voor heel veel interne frustratie, waardoor weer afwijkend gedrag kan ontstaan (dissociatie, automutilatie, eetstoornissen, depressie etc).
nou, dat is nochtans echt gebeurd hoor, de glazen vlogen in het rondquote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:44 schreef Moonah het volgende:
[..]
Nounou...
Beetje ongenuanceerd dame.![]()
Met borderline valt best te leven. Zeker als vriendinnetje goede therapie heeft en ervoor open staat haar problemen aan te pakken.
Als ons' Joey dat dan ook doet gaat het helemaal goed komen.
ik heb moeite met nuanceren, dat is een feit, Vooral op het netquote:Op dinsdag 10 mei 2005 23:02 schreef sweetgirly het volgende:
Hm, Petitlapin je mag dan wel 2 universitaire diploma's whatever hebben behaald, ik vind het wel wat kinderachtig hoe je de vriendin van JoeyT afschildert nu. Veel mensen die dat zullen lezen, zullen dit niet zo prettig vinden, heb ik het idee. Daarbij getuigt het in mijn ogen van kortzichtigheid en een beetje een beperkt wereldbeeld. Maargoed, misschien is dat normaal in België ofzo.
Dank je voor het stukje, ik kan er echt heel veel van in terug vinden. Eigenlijk zoveel dat ik er een beetje onpasselijk van word.quote:Op woensdag 11 mei 2005 00:19 schreef Moonah het volgende:
[..]
Ik had daar een tekst in geschreven voor 'leken'. Mss heb je er wat aan, is wat anders van opzet dan de vele lijsten met kenmerken die je vaak tegen zult komen.
[..]
Oh, en er zijn ook groepen voor partners van mensen met BL, soms prettig ivm herkenning enzo...
*Slapen gaat. Trusten!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |