Tja zal het wat worden? Er zitten wel leuke nieuwe dingen bij tenminste.quote:Afgelopen woensdag presenteerde Nokia een nieuwe reeks smartphones met multimedia-features, onder de noemer Nseries. De toestellen zullen, afhankelijk van het model, uitgerust kunnen zijn met technische snufjes zoals 3G-telefonie, 2 megapixel camera, Carl Zeiss objectief, video-opnames met vhs-kwaliteit, wireless lan en een 4GB harddisk. In eerste instantie zijn de N91, N90 en N70 aangekondigd. De N90 2 megapixel camera phone zal nog dit kwartaal uitkomen en een prijskaartje van rond de 600 euro dragen. In het derde kwartaal wordt de kleinere N70 verwacht. Voor kerst 2005 zal tenslotte de N91 worden uitgebracht, die naast wireless lan tevens voorzien zal zijn van een 4GB grote harddisk.
Nokia-ceo Jorma Ollila voorspelde tegenover de pers dat zijn bedrijf 25 miljoen smartphones zal verkopen, meer dan het dubbele als in 2004. Van camera phones verwacht hij dat de Finse fabrikant dit jaar 100 miljoen stuks zal moeten verslepen en van mobieltjes met mp3-functionaliteit niet minder dan 40 miljoen stuks. Van laatstgenoemde types werden vorig jaar 'slechts' 10 miljoen stuks op de markt gezet. De directeur beloofde dat de N91 - de smartphone met 4GB harddisk - beter verkocht zal gaan worden dan Apples iPod en dat de camera phones Nokia Canon als cameraproducent het nakijken zullen geven. Om het een en ander in perspectief te plaatsen: Apple heeft gezegd dat er 5,3 miljoen iPods over de toonbank zijn gegaan in het afgelopen kwartaal, terwijl volgens IDC Canon in 2004 de grootste camerafabrikant was met 17 procent aandeel van de wereldwijd 74 miljoen stuks grote digitale-cameramarkt (wat neerkomt op 12,58 miljoen camera's).
De Nseries-subbrand moet Nokia onderscheiden van de concurrentie en meer marge bieden. Rivaal Samsung heeft ook al een camera phone gepresenteerd met een hogere resolutie, naast een mobieltje met harde schijf aanboord. Van Sony Ericsson wordt na de zomervakantie een 'Walkman'-phone verwacht. Nokia wilde de N91 eigenlijk eerder lanceren, maar liep vertraging op met de ontwikkeling van een muziekdownloadservice, in samenwerking met Microsoft en OD2.
http://www.tweakers.net/nieuws/37116
Dat to begin withquote:Op donderdag 28 april 2005 17:53 schreef Remzz het volgende:
Trouwens wel erg gewaagde uitspraak dat ze beter verkocht zouden worden dan de iPod's...
De 2 megapixel camera, Carl Zeiss objectief, video-opnames met vhs-kwaliteit geven mij opzich wel een goed gevoel hieroverquote:Op zaterdag 30 april 2005 22:47 schreef speedfreakssj het volgende:
ben benieuwd hoe de foto's worden en of video ook echt video is ipv wat snelle frames.....
als je even googled op "Nokia n91 buy" kom je zat tegenquote:Op vrijdag 3 juni 2005 15:47 schreef TimmyAsd het volgende:
Wat is 'hier' boyv?
Hier in de buurt, in mijn woonplaats, in dit dorp, in dit gatquote:Op vrijdag 3 juni 2005 15:47 schreef TimmyAsd het volgende:
Wat is 'hier' boyv?
dat dacht ik dus ook directquote:
groot nadeel is natuurlijk dat de keuze steeds moeilijker te maken wordt en bovendien de toestellen snel achterhaald zullen zijnquote:Op vrijdag 3 juni 2005 23:48 schreef Takje het volgende:
Ik vind het wel een leuke en interessante ontwikkeling van die gsm's. De hevige concurrentie op dit gebied betekent een enorme speed boost voor de technologie. Met de N91 wordt naar mijn mening weer een nieuwe standaard gezet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |