Las het net al in de lunchpauze in de krant, maar zie net dit verhaal ook op Motorfreaks.
![]()
heftig om na de vrijdagtrainingen ineens op te stappen, nog voor de wedstrijd op zondag.
![]()
(geloof dat e.a. nog gekuist is, hij heeft nl niet meer gereden en is direct opgestapt.
![]()
)
quote:
Jurgen van den Goorbergh stapt op
Door Bas Prins (Villie), geplaatst op 24 april 2005 om 17:31
Bron: Persbericht
Via een officiële verklaring heeft Jurgen van den Goorbergh aangekondigd op te stappen bij het Selmat Ducati team. Van den Goorbergh reed in totaal twee races voor het Italiaanse team, maar kon naar eigen zeggen geen vriendjes worden met de Ducati 749.
De letterlijke tekst van de verklaring van Van den Goorbergh is als volgt:
Met pijn in mijn hart moet ik vandaag bekend maken dat SLM Racing en ik vandaag uit elkaar gaan.
De motorfiets heeft bewezen niet de juiste motorfiets voor me te zijn: een prachtige vriendin is niet persé een perfecte echtgenote…. De Ducati is een prachtige motorfiets maar het reglement maakt het onmogelijk voor me om deze motor te veranderen in een winnende motor.
SLM Racing en ik zijn vol goed vertrouwen en met veel positieve gedachten de samenwerking aangegaan echter het is niet geworden wat ik verwacht had. We hadden problemen die we niet opgelost kregen en een motorfiets waar ik me niet comfortabel mee voel. Het team heeft me gesteund en het spijt me voor hen echter doorgaan maakt het allemaal alleen maar moeilijker en vervelender.
Dit betekent niet het einde van mijn race carrière – ik heb vertrouwen in de toekomst en zal er hard aan werken om er een paar jaar aan vast te knopen.
Op zijn website verklaart Jurgen dat vrijdagavond de beslissing al was genomen, maar hij eerst een aantal zaken goed wilde regelen voor hij met de verklaring naar buiten zou komen. Ook benadrukt hij dat dit een zeer zware beslissing is geweest om dit besluit te nemen.
Het team heeft een eigen lezing over het opstappen van Van den Goorbergh. Het Selmat Ducati team verklaart het volgende:
Het Ducati Selmat team heeft kennis genomen dat zijn coureur, Jurgen van den Goorbergh, besloten heeft het team te verlaten vanwege oorzaken die volledig aan zichzelf te wijten zijn. Zijn besluit heeft ons zeer teleurgesteld en de manier waarop dit door hem is aangekondigd is inadequaat aan zijn verantwoordelijkheden.
Het team is er van overtuigd dat ze de coureur tot het uiterste hebben gesteund. Daarnaast heeft het team laten zien dat de verbetering vanaf de start van het seizoen een goede toekomst belooft en we ons zodoende aan de afspraken hebben voldaan.
Het Ducati Selmat team zal zo spoedig mogelijk komen met de naam van zijn nieuwe coureur.
Beide partijen zullen het wel nooit over deze kwestie eens worden, feit is dat Jurgen de komende tijd de boel op een rijtje zal zetten en zal kijken wat hij zal doen met de rest van zijn carrière.
Hij was naar Ducati gegaan om even wereldkampioen te worden.