Ik woon zelf ook in Nijmegen (waarom nou weg uit de schoonste stad van Nederland
![]()
?) maar een vriend van me woont in Utrecht Overvecht.
Ik kom er regelmatig.
Ik voel me er niet echt onveilig ofzo, kzie nooit echt gevaarlijke dingen gebeuren of heel erg enge mensen op straat (toch zou ik niet graag midden in de nacht daar naar huis fietsen als ik er zou wonen, ook omdat het dan zo superstil is op straat).
Wel veel marokkanen en turken daar (daar krijg ik sowieso nooit een superfijn gevoel bij, om als meisje alleen langs een groepje hangende marokkanen te lopen) maarja. Toch voelt t niet super onveilig ofzo, wel rustig buurtje.
T ziet er niet echt gezellig uit daar: allemaal van die middelhoge flatjes (met schotels) en van die goedkope woningen (met veel wit marmeren beeldjes achter de ramen en in de tuin). De bevolking bestaat voor het grootste deel uit Marokkanen, Turken en goedkope Nederlanders (niet van het aller asooste soort maar toch).
T ziet er saai uit daar, deprimerend vind ik het, zo'n omgeving van flats, wegen, bushaltes, goedkope huisjes.
Mensen leven langs elkaar heen heb ik het idee, ieder leeft maar in zn eigen hokje.
Alhoewel in de flat van die vriend van me wel buurtdingen georganiseerd worden, das wel leuk.
Je zit redelijk ver van t stadscentrum, 20 in fietsen.
Nu de voordelen van overvecht:
-groot overdekt winkelcentrum, handig bij regen, dr zit veel maar t volk wat er in rondloopt is allemaal het (ongevaarlijke) pleps van nederland zeg maar.
-bibliotheek
-op een 100 meter afstand van die vriend zit de polder van Utrecht. 5 minuutjes lopen dus en je loopt lekker over de gageldijk met wel mooie huisjes en/ of echt de polder in.
Suc met je keuze!