abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_26155483
Mijn punt is dat Leo niet anders kan en dat het hem feitelijk niet uitmaakt waar... Als ie maar mag.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_26155523
Als we toch kritisch zijn: ik vind hem wel erg zwelgen van de bloemrijke oneliners en metaforen etc. Ik word er een beetje lacherig van

- Leo, eeuwig onderweg, maar ook eeuwig thuiskomend.

- wiens woorden soms als een madrigaal van een eenvoudige stadsjongen klonken

- De geur van het gras dreef hem uit het kostuum

- een hand door het steeds dunner wordende haar

Iets meer doseren kan geen kwaad denk ik.
  Trouwste user 2022 maandag 11 april 2005 @ 20:22:04 #28
7889 tong80
Spleenheup
pi_26155544
Had dat dan gewoon gezegd in het Feijenoord Vitesse Volendam Real Madrid Nederlands elftal Cambuur Veendam Go Ahead-topic.

Eén regel zou dan genoeg geweest zijn.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26155555
Die zocht ik juist, omdat je er bij Leo zo veel kan verzinnen.... En zodat mensen die Leo niet kennen, een beetje een beeld van hem krijgen.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Moderator / Redactie Sport / Weblog maandag 11 april 2005 @ 20:22:53 #30
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_26155567
t wordt toch niet zn laatste klus
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_26155572
quote:
Op maandag 11 april 2005 20:22 schreef tong80 het volgende:
Had dat dan gewoon gezegd in het Feijenoord Vitesse Volendam Real Madrid Nederlands elftal Cambuur Veendam Go Ahead-topic.

Eén regel zou dan genoeg geweest zijn.

Dan doe je de man die meer prijzen won dan Co tekort...
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Trouwste user 2022 maandag 11 april 2005 @ 20:23:52 #32
7889 tong80
Spleenheup
pi_26155587
quote:
Op maandag 11 april 2005 20:22 schreef methodmich het volgende:
Die zocht ik juist, omdat je er bij Leo zo veel kan verzinnen.... En zodat mensen die Leo niet kennen, een beetje een beeld van hem krijgen.
En iemand die Leo niet kent gaat deze column lezen ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26155602
Uiteraard tong, uiteraard.

Maar goed, feedback kan nooit kwaad, neem ik weer mee!
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Trouwste user 2022 maandag 11 april 2005 @ 20:25:00 #34
7889 tong80
Spleenheup
pi_26155608
quote:
Op maandag 11 april 2005 20:23 schreef methodmich het volgende:

[..]

Dan doe je de man die meer prijzen won dan Co tekort...
Co is trouw aan z'n clubs.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26255241
En morgen staat ie op de FP!
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  Trouwste user 2022 vrijdag 15 april 2005 @ 20:37:06 #36
7889 tong80
Spleenheup
pi_26256631
Wat een verrassing, goed dat je het meldt.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26256666
Klaas Jan, mijn zoon

Iedere keer opnieuw als ik hem zie, komen er vaderlijke gevoelens bij me boven. Heeft hij zijn tanden wel gepoetst? Eet hij wel gezond genoeg? Hij gaat toch niet met de verkeerde jongens om? Toen ik hoorde dat hij wel eens in een casino wordt gezien, draaide mijn vaderhart een slagje om. En toen ik las dat hij betrokken was bij een nachtelijke vechtpartij in een snackbar waarbij zelfs politieagenten hun opwachting deden, sloeg de totale paniek toe.

Klaas Jan is zo’n jongen die automatisch mijn beschermende vleugels activeert. Zo’n ventje nog om te zien en altijd die blozende appelwangetjes en die vooruitstekende tanden waardoor het lijkt Klaas Jan is altijd 15 gebleven, hij is nog steeds een HAVO-scholier. De jongen uit de Pindakaas-reclame noemde ik hem in een vorige column. Echt een knaapje. Klaas Jan kijkt je aan met een blik alsof hij je wil vragen zijn veters dubbel te strikken.

Of wordt onze Klaas Jan toch langzaam volwassen? Gezien zijn nachtelijke escapades zou je dat bijna denken. Of is dat vooral de verderfelijke invloed van zijn ploeggenoten die zijn opgegroeid in de grote stad? Misschien is Klaas Jan momenteel 16 tot en met19 tegelijk en is hij ernstig aan het puberen geslagen.

Stop, fout: ik doe hem geen recht door deze beschrijvingen. Hij is een volwassen vent maar het is nog altijd moeilijk hem zo te zien.Tijdens de prachtige wedstrijd van PSV tegen Lyon afgelopen week, kreeg ik een Klaas Jan visioen. Stel dat hij bij de Eindhovense club was gebleven en daar nu had gestaan. Na 120 minuten hadden ze “kerels” nodig voor de strafschoppen, zoals de assistent-trainer het omschreef. Was Klaas Jan op dat hoogste niveau overeind gebleven. Is hij al zo’n kerel?

Ik denk het niet.Als ik als vader nog iets te zeggen heb dan is dat het volgende: Klaas Jan, mijn zoon, laat je niet gek maken. Het is leuk dat er zoveel belangstelling voor je is maar je speelt al bij een topclub. Louis van Gaal is niks voor jou en bij Ajax ben je één van de velen. Blijf in vredesnaam nog 1 seizoen bij Heerenveen. Om echt volwassen te worden. Ik meen het, Klaas Jan, het komt uit een goed vaderhart.


http://sc.heerenveen.org
pi_26256818
Leuk hoor SCH! Ik denk wel dat Klaas Jan de penalty er in had geknald voor PSV overigens, maar dat paste niet mooi in je column.
That's all folks!
  Trouwste user 2022 vrijdag 15 april 2005 @ 20:57:45 #39
7889 tong80
Spleenheup
pi_26257070
Erg leuk. Het is idd nog zo'n jochie.Die als ie gescoord heeft naar de tribune kijkt om te zien of z'n moeder het doelpunt wel heeft gezien.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26266775
Hij moet zeker blijven bij Heerenveen!! En dan weer 15 goals maken. Geinig spitsmuisachtig ventje.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_26266796
Komt er ook een column over Karel?
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
pi_26266818
Eerst over de schoonheid van de schwalbe.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_26377411
quote:
DE SCHOONHEID VAN DE SCHWALBE

Nog vijf minuten te spelen, de stand is 0-0. Ineens volgt er een prima dieptepass van achteruit en kan de spits, eindelijk los van zijn bewaker, op de keeper af. De aanname is goed, de weg naar het doel ligt open en de gedachte aan eeuwige roem flitst door zijn hoofd. Nog een meter of dertig. Halverwege begint hij toch zenuwachtig te worden. Die verdediger is sneller dan hij dacht. Zonder om te kijken merkt en voelt hij dat hij bijna wordt ingehaald. Hij voelt de adem van zijn kwelgeest al bijna in zijn nek. Vijf meter nog, tot het strafschopgebied. De keeper komt ook al uit zijn goal en hij beseft dat deze unieke kans een heilloze missie aan het worden is. Hij ziet nog maar één uitweg en die ligt nu voor hem. Onmerkbaar houdt hij in, zodat de verdediger het laatste stukje in zijn richting kan overbruggen. Zodra hij contact voelt, gaat hij tegen de grond. In een vloeiende beweging zweeft hij ter aarde, met een grimas alsof de voorstopper zojuist zijn kuitbeen gehalveerd heeft. Het snerpende fluitje van de scheidsrechter klinkt, zijn priemende vinger wijst naar de stip. Penalty! Die cup is binnen!

Steeds vaker worden duels beslist door dubieuze strafschoppen. Het misleiden van de arbitrage is een kunst op zich geworden, die echter naadloos in het spel past. In veel landen accepteert men de aanwezigheid van de zogenaamde schwalbe, ofwel fopduik. Met name in die landen waar men vooral voetbalt om te winnen en minder om te vermaken. Alles is dan geoorloofd om tot een goed resultaat te komen en een spits als in de inleiding beschreven zou er een held zijn.

Verwerpelijk? Ja, wellicht. Onsportief? Misschien ook wel. Aan de andere kant, in hoeverre is een schwalbe onsportiever dan een harde overtreding, gemaakt door een speler die, zoals men dat noemt, bewust de grenzen opzoekt? Bij een schwalbe wordt er aan niemand lichamelijk letsel toegebracht en is de intentie slechts misleiding. Misleiding, om tot een goed resultaat te komen. Bovendien weet de speler die hem maakt, dat hij een risico loopt. Want als de scheidsrechter je poging doorziet, volgt er dikwijls een gele kaart.

Wat is het dan toch, dat er voor zorgt dat met name wij Nederlanders zo zeuren over schwalbes? Is het de Duitse herkomst van het woord? Of is het de herinnering aan 1974, toen Nederland de WK-finale verloor nadat de Duitsers via een onterechte strafschop op gelijke hoogte waren gekomen? Natuurlijk zijn wij voetbalpuristen. We balen van iemand als Van Bommel, die veel praat met de scheidsrechters en talloze overtredingen maakt. We verliezen liever met mooi voetbal, dan dat we afzichtelijk winnen. Hoewel, dat laatste is wel wat aan het veranderen. Toch blijft de kunst van de schwalbe hier ondergewaardeerd.

Ondergewaardeerd, zegt u? Ja, zeker. Een goed uitgevoerde schwalbe bevat een bepaalde schoonheid. Een gracieuze, vloeiende duik naar het gras, die pas na de derde herhaling als theater kan worden herkend. Dan kan het bedrog zijn, het is wel mooi bedrog. Zoals Diego Maradona, die met de hand scoorde in 1986. Ook dat was pure misleiding van de arbiter en dat werd door iedereen, op wat Engelsen na, stiekem toch erg mooi gevonden.

Het lijkt er meer op dat wij vooral slachtoffer zijn en daarom een hekel aan de schwalbe hebben. Jorien van den Herik was woedend toen Nikos Machlas namens Ajax een cruciale strafschop versierde, maar zweeg op de momenten dat Feyenoord-spelers dat wel deden. Zo zijn er talrijke voorbeelden. We staan het oogluikend toe, als we er voordeel van hebben, maar schreeuwen moord en brand als men ons een oor aannaait. Herinnert u zich Van der Sar, in 1998, tegen de Argentijn Ortega? Puur toneelspel, maar niemand die hem dat verweet. Sterker nog, hij werd er zelfs geliefder door.

Nee, het wordt hoog tijd dat we de schwalbe eens massaal gaan omarmen en zelfs in gaan zetten in ons voordeel. Want het gaat er bij mij niet in, dat in een land waar men op verjaardagen massaal grinnikt om die ene oom die wat zwarte klusjes heeft gedaan en daarbij oudere echtparen heeft benadeeld, de schwalbe niet wat meer waardering kan krijgen. In het land van radarverklikkers, waar iedereen er lol in heeft de overheid te misleiden, moet dat mogelijk zijn. We hebben een goede schwalbe nodig. Tsjechië – Nederland, dat lijkt me een perfecte gelegenheid. Een achterstand, kort voor tijd. Ruud van Nistelrooij, die in Engeland vaker liet zien een talent op dit gebied te zijn, moet het dan maar doen. Het wordt gelijk, we gaan naar het WK en niemand zal het erg vinden. De schwalbe wordt opgenomen in de jeugdopleidingen en eindelijk gaan wij er eens voordeel uithalen, in plaats van altijd maar het slachtoffer te zijn van die valse Zuid-Europeanen. Pure schoonheid zit niet alleen in een omhaal of een hakje, maar evengoed in een perfecte simulatie van een overtreding. Naast de save van de week en het doelpunt van de week, moet er een blokje komen voor de schwalbe van de week. Want een nederlaag na een schwalbe is dan wel frustrerend, een zege na een schwalbe smaakt zoeter dan zoet. Dat zal zelfs de grootste purist onderkennen.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_26377565
Je Portugese vriendin heeft veel te veel invloed op je
  Trouwste user 2022 woensdag 20 april 2005 @ 16:05:24 #45
7889 tong80
Spleenheup
pi_26377673
Ik hoop dat het ironisch is bedoeld

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_26377696
Nee hoor tong. Wat als het in 74 andersom was geweest? Dan had jij juichend over de bank gerold hoor!
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_26377705
Goede column, je overdrijft ook mooi aan het eind.
That's all folks!
pi_26377741
Leest lekker en is amusant met een duidelijke stellingname. Stukken leuker dan over Beenhakker en zo.

Al ben ik het niet erg met je eens en suggereer je alsof harde overtredingen ook gewoon worden gevonden. Verder vind ik de vergelijking met de radarverklikkers en de zwartwerkers een beetje gezocht.

Maa voor de rest
pi_26377753
Hodver MM je jat mijn idee!
What we do in life echoes in eternity
Just relax - It's what Jesus would do
Wat een vrouw!
spits!
pi_26377775
DD, ik heb hem al ruim een week aangekondigd hoor, had je sneller moeten zijn!

En Jaap, dank voor de feedback.

Harde overtredingen trouwens meer in de trant van "bewust tot het randje", zoals De Graafschap begin dit seizoen deed.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')