Je vond het ook allemaal best?quote:Op maandag 4 april 2005 10:05 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Ha, dat had ik ook, toen ik nog getrouwd was !
quote:Op maandag 4 april 2005 11:09 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Mijn leven was 1 groot feest toen mij een eigen huisdeursleutel beloofd werd...
Dat doet de later getroffen alimentatieregeling toch wel vermoedenquote:Op maandag 4 april 2005 11:10 schreef Alicey het volgende:
[..]
Weet je zeker dat het een huwelijk was?
Als dat dan het enige is...quote:Op maandag 4 april 2005 11:13 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Dat doet de later getroffen alimentatieregeling toch wel vermoeden
We zijn jong getrouwd (21 - 20) en toen had ze wel wat rare dominante trekjes maar ik dacht dat dat wel beter zou worden. Maar ze ontwikkelde zich tot een verzuurde zuipende geweldadige controlfreak, die uiteindelijk levensbedreigend werd. Maar vanwege mijn Stockholmsyndroom vond ik het al mooi als ik de post ook wat later mocht halen, of een keer later uit mijn werk thuis mocht zijn. Dus als je dan klappen krijgt hoort dat er gewoon bij, onvoorstelbaar wat een mens kan slikken als je blikveld maar smal genoeg is.quote:
Cynisch...ik hou er niet meer zo van, vroeger was ik cynisch, ik probeer dat af te schudden, het is intellectueel verstoppertje spelen, zet geen zoden aan de dijk.quote:Op maandag 4 april 2005 11:19 schreef miss_sly het volgende:
Wat klinkt dat cynisch enzo
Trouwen doe je toch samen, getrouwd zijn ook...en opstappen kun je altijd als het over is, dus waarom dan zo cynisch achteraf? Je ziet dat heel vaak bij mensen die na een lage relatie/huwelijk uit elkaar zijn gegaan...
Ik kan me ergens wel voorstellen dat het er in sluipt.. Ik ken wel meer van die verhalen (Wel hoofdzakelijk van vrouwen echter). Partners waar in het begin niet al teveel mee mis lijkt, die zich ontpoppen tot gewelddadige controlfreaks, terwijl je er maar in blijft geloven dat het goed komt, of dat het zo hoort, of dat hij/zij er alle recht toe heeft, of dat het aan jezelf ligt..quote:Op maandag 4 april 2005 11:25 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
We zijn jong getrouwd (21 - 20) en toen had ze wel wat rare dominante trekjes maar ik dacht dat dat wel beter zou worden. Maar ze ontwikkelde zich tot een verzuurde zuipende geweldadige controlfreak, die uiteindelijk levensbedreigend werd. Maar vanwege mijn Stockholmsyndroom vond ik het al mooi als ik de post ook wat later mocht halen, of een keer later uit mijn werk thuis mocht zijn. Dus als je dan klappen krijgt hoort dat er gewoon bij, onvoorstelbaar wat een mens kan slikken als je blikveld maar smal genoeg is.
Ondanks dat ik zelf ook getrouwd ben geweest, hetgeen een zeer onprettige tijd was, en ik wel veel herken uit wat je zegt, ben ik ook wel cynisch geweest, maar de weemoed heb ik nooit gevoeld.quote:Op maandag 4 april 2005 11:29 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Cynisch...ik hou er niet meer zo van, vroeger was ik cynisch, ik probeer dat af te schudden, het is intellectueel verstoppertje spelen, zet geen zoden aan de dijk.
Meer weemoed, dan, over de verloren tijd, de energie, de littekens, de angsten en de pijn, over hoe het had kunnen zijn, die dingen. En verbazing over hoe dingen kunnen verworden, karikatuur van zichzelf, iedereen is uiteindelijk slachtoffer. Afschuw over de onmogelijke keuzen waar je voor komt te staan, je doet je ogen dicht en duikt, en hoopt pas 5 jaar later weer boven te komen, maar zo is het natuurlijk niet..."opstappen" is bepaald een te lichtvaardig uitdrukking
Het is mijn angst altijd op het 'kunnen opstappen'-niveau te blijven hangen die me voorzichtig maakt. Ik ben daar heel open in maar het is niet iets dat vrouwen gemakkelijk begrijpen, je wordt snel in het hokje 'bindingsangst' gestopt, terwijl wat ik voel juist het tegenovergestelde is.quote:Op maandag 4 april 2005 11:38 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ondanks dat ik zelf ook getrouwd ben geweest, hetgeen een zeer onprettige tijd was, en ik wel veel herken uit wat je zegt, ben ik ook wel cynisch geweest, maar de weemoed heb ik nooit gevoeld.
Misschien is 'opstappen' in jouw ogen een te lichtvaardige uitdrukking, dat is wel wat ik heb gedaan. En de gedachte dat ik altijd weer kan 'opstappen' maakt dat ik me een stuk prettiger voel.
Het kunnen opstappen hoeft toch niets te maken te hebben met de relatie die je hebt of de manier waarop je in die relatie staat?quote:Op maandag 4 april 2005 11:52 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Het is mijn angst altijd op het 'kunnen opstappen'-niveau te blijven hangen die me voorzichtig maakt. Ik ben daar heel open in maar het is niet iets dat vrouwen gemakkelijk begrijpen, je wordt snel in het hokje 'bindingsangst' gestopt, terwijl wat ik voel juist het tegenovergestelde is.
Mannen vertellen dat geloof ik niet graag. Bij "blijf van mijn lijf" werd ik simpelweg uitgelachen, en ook de politie deed nogal grappig over mijn aangifte, zelfs de rechter vroeg zich af waarom ik dan nooit eens terugsloeg.quote:Op maandag 4 april 2005 11:30 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik kan me ergens wel voorstellen dat het er in sluipt.. Ik ken wel meer van die verhalen (Wel hoofdzakelijk van vrouwen echter). Partners waar in het begin niet al teveel mee mis lijkt, die zich ontpoppen tot gewelddadige controlfreaks, terwijl je er maar in blijft geloven dat het goed komt, of dat het zo hoort, of dat hij/zij er alle recht toe heeft, of dat het aan jezelf ligt..
Ik vind dat ook belachelijk. Schijnbaar is de gedachte dat alleen mannen mishandelen in een relatie. De meeste vrouwen doen fysiek onder voor een man, maar velen zijn wel een stuk gemener en manipulerender dan de meeste mannen..quote:Op maandag 4 april 2005 11:56 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Mannen vertellen dat geloof ik niet graag. Bij "blijf van mijn lijf" werd ik simpelweg uitgelachen, en ook de politie deed nogal grappig over mijn aangifte, zelfs de rechter vroeg zich af waarom ik dan nooit eens terugsloeg.
Ik heb dat ook vaker gehoord. Blijkbaar is men op dat gebied nog niet zo geemancipeerd.quote:Verder klopt het natuurlijk allemaal, de verhalen van mishandelde vrouwen zijn 1-op-1 van toepassing op die van mishandelde mannen. Waarbij de mishandelde vrouw in ieder geval vaak nog wel kan rekenen op een beetukje sympathie of begrip uit de omgeving, of hulp of zo, dat ligt voor mannen wel anders.
Mijn huwelijk was gebaseerd op een hele diepe emotionele band, een volledig houden van en vertrouwen op. Daar kun je niet zomaar uit 'opstappen'. Ik ben inmiddels bijna 4 jaar alleen maar er is geen dag dat ik er niet aan terugdenk. Als ik weer een relatie aanga zal het met diezelfde intensiteit en diepte moeten zijn, oppervlakkigheid is voor mij niet bevredigend.quote:Op maandag 4 april 2005 11:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het kunnen opstappen hoeft toch niets te maken te hebben met de relatie die je hebt of de manier waarop je in die relatie staat?
Wellicht tegen beter weten in bind ik mij liever weer zodanig dat die uitweg geen optie lijkt. Misschien wat lastig uit te leggen. Maar als de piloot met een parachute om gaat zitten heb je toch een ander gevoel...quote:Ik heb ervaren dat ik die uitweg heb, en dat dat bevrijdend kan zijn. Ik hoef daar geen gebruik van te maken, maar het kan in geval van nood wel.
Oh nee, ik herken het direct en ben daar helemaal niet bang voor.quote:Ben je bang dat je je weer in zo'n relatie laat lokken en je niet kunt vertrekken?
De mishandelde vrouw is een slachtoffer, de man heeft het maar laten gebeuren...dat idee.quote:Op maandag 4 april 2005 11:56 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Mannen vertellen dat geloof ik niet graag. Bij "blijf van mijn lijf" werd ik simpelweg uitgelachen, en ook de politie deed nogal grappig over mijn aangifte, zelfs de rechter vroeg zich af waarom ik dan nooit eens terugsloeg.
Verder klopt het natuurlijk allemaal, de verhalen van mishandelde vrouwen zijn 1-op-1 van toepassing op die van mishandelde mannen. Waarbij de mishandelde vrouw in ieder geval vaak nog wel kan rekenen op een beetukje sympathie of begrip uit de omgeving, of hulp of zo, dat ligt voor mannen wel anders.
Ik weet niet of ik dat hier gezegd heb, maar ik denk dat in ieder geval wel. Groei zit in ervaring, goede en slechte ervaring. Hoewel ik niet kan zeggen of ik ook werkelijk een beter mens ben geworden.quote:Maar ook daardoor groei je, Sly, jij zei toch dat sommige harde ervaringen nodig waren om een beter mens te worden ?
Dat vind ik heel moeilijk te rijmen met het dominante en zuipende gedeelte wat je hierboven poste !quote:Op maandag 4 april 2005 12:02 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Mijn huwelijk was gebaseerd op een hele diepe emotionele band, een volledig houden van en vertrouwen op.
Dat laatste kan ik me wel in vinden. Ik heb diverse langere relaties gehad, maar de eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat deze toch wel oppervlakkiger waren, en dat daarom bij hen het opstappen wel gemakkelijk was. Echter was mijn huwelijk wel gebaseerd op liefde, maar niet op vertrouwen. Alleen angst en onzekerheid.quote:Op maandag 4 april 2005 12:02 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Mijn huwelijk was gebaseerd op een hele diepe emotionele band, een volledig houden van en vertrouwen op. Daar kun je niet zomaar uit 'opstappen'. Ik ben inmiddels bijna 4 jaar alleen maar er is geen dag dat ik er niet aan terugdenk. Als ik weer een relatie aanga zal het met diezelfde intensiteit en diepte moeten zijn, oppervlakkigheid is voor mij niet bevredigend.
Nee, dat niet, natuurlijkquote:Wellicht tegen beter weten in bind ik mij liever weer zodanig dat die uitweg geen optie lijkt. Misschien wat lastig uit te leggen. Maar als de piloot met een parachute om gaat zitten heb je toch een ander gevoel...
En dat was het dan ook, spijker op z'n kop, heel moeilijk. Want het ene was al zo en het andere sloop er in. Heel moeilijk te rijmen dus.quote:Op maandag 4 april 2005 12:12 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
Dat vind ik heel moeilijk te rijmen met het dominante en zuipende gedeelte wat je hierboven poste !
Kun je dit onderbouwen met argumenten of is dit een gevoel wat bij jou leeft ?quote:Op zondag 3 april 2005 17:02 schreef SingleCoil het volgende:
Zo vind ik mijzelf een lid van een superieur ras, zie liever geen rassenvermening en heb ook liever niet dat rasvreemden bij mij in de buurt wonen, leven of werken. (Discussies over of het blanke ras bestaat zijn even onnodig).
Ik vind dat niet zo heel erg gek. Ik voel me zelf ook altijd goed bij dominante mensen, en zou in een relatie denk ik ook een dominante partner "nodig" hebben. Zuipen is dan weer een ander verhaal, maar bij liefde kan ik mij voorstellen dat je dat op de koop toeneemt.quote:Op maandag 4 april 2005 12:12 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
Dat vind ik heel moeilijk te rijmen met het dominante en zuipende gedeelte wat je hierboven poste !
heb je het nu over je sex-leven of over een persoon die de beslissingen neemt in een relatie ?quote:Op maandag 4 april 2005 12:51 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik vind dat niet zo heel erg gek. Ik voel me zelf ook altijd goed bij dominante mensen, en zou in een relatie denk ik ook een dominante partner "nodig" hebben.
Beiden. Het is ook een kwestie van vertrouwen en kunnen vertrouwen, dat is voor mij een heel belangrijk aspect.quote:Op maandag 4 april 2005 12:53 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
heb je het nu over je sex-leven of over een persoon die de beslissingen neemt in een relatie ?
ik zou eerder gaan voor een relatie op basis van gelijkwaardigheid. een meisje/vrouw die heel erg aan je hangt kan misschien aantrekkelijk lijken, maar het wordt m.i. een blok aan m'n beenquote:Op maandag 4 april 2005 12:54 schreef Alicey het volgende:
[..]
Beiden. Het is ook een kwestie van vertrouwen en kunnen vertrouwen, dat is voor mij een heel belangrijk aspect.
Ik vraag me af of het wel een kwestie is van gelijkwaardigheid. Ook met hangen aan heeft het m.i. niet zoveel te maken. Het is eerder een kwestie van het vertrouwen hebben in iemand, en de partner die op basis van dat vertrouwen weet te handelen.quote:Op maandag 4 april 2005 12:56 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
ik zou eerder gaan voor een relatie op basis van gelijkwaardigheid. een meisje/vrouw die heel erg aan je hangt kan misschien aantrekkelijk lijken, maar het wordt m.i. een blok aan m'n been
mja, maar dat vertrouwen moet wederzijds zijn vind ik en dat jouw handelen dus ook op dat vertrouwen van de ander kan rekenen.quote:Op maandag 4 april 2005 13:00 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik vraag me af of het wel een kwestie is van gelijkwaardigheid. Ook met hangen aan heeft het m.i. niet zoveel te maken. Het is eerder een kwestie van het vertrouwen hebben in iemand, en de partner die op basis van dat vertrouwen weet te handelen.
altijdquote:Let ook hier overigens op dat er nuances zijn.
Zoals ik al zei, er zijn nuances, en ook dit is dan niet eenzijdig.quote:Op maandag 4 april 2005 13:01 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
mja, maar dat vertrouwen moet wederzijds zijn vind ik en dat jouw handelen dus ook op dat vertrouwen van de ander kan rekenen.
Jij hebt het meer over een persoon die de touwtjes in handen neemt, knopen doorhakt, beslissingen neemt?quote:Op maandag 4 april 2005 13:05 schreef Alicey het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, er zijn nuances, en ook dit is dan niet eenzijdig.Je moet het ook niet te geforceerd zien. Het is niet een "jij moet nu dit doen en ik dat voor een goede relatie", maar meer dat het vanuit de personen zelf komt, omdat hun karakter zo is.
Onder anderen ja.quote:Op maandag 4 april 2005 13:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Jij hebt het meer over een persoon die de touwtjes in handen neemt, knopen doorhakt, beslissingen neemt?
Maar daarnaast wil je wel een relatie waarin je serieus wordt genomen, rekening met je wordt gehouden, als partner wordt behandeld?quote:
Serieus genomen worden is wel een voorwaarde ja.quote:Op maandag 4 april 2005 13:15 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar daarnaast wil je wel een relatie waarin je serieus wordt genomen
Ja, tot op zekere hoogte in ieder geval althans. Hmm, ik geloof dat ik het niet echt duidelijker wordt hierdoor.quote:, rekening met je wordt gehouden, als partner wordt behandeld?
Ach, ik wist het toen ik het neerzette, daar hoort zo'n reactie bij, toch?quote:Op maandag 4 april 2005 13:21 schreef Alicey het volgende:
[..]
Serieus genomen worden is wel een voorwaarde ja.
(Sorry, ik kon het even niet laten.).
Kun je 'tot op zekere hoogte' wellicht nog wat uitleggen?quote:Ja, tot op zekere hoogte in ieder geval althans. Hmm, ik geloof dat ik het niet echt duidelijker wordt hierdoor.
De andere manier heb ik er onder eigenlijk beantwoord.quote:Op maandag 4 april 2005 13:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ach, ik wist het toen ik het neerzette, daar hoort zo'n reactie bij, toch?
Maar ik bedoel dus op beide manieren
Het heeft hier misschien ook met mezelf te maken. Ik ben zelf erg individualistisch ingesteld, en denk dat een relatie ook alleen slaagt als ik een partner heb die dat ook enigszins is. Daarbij hoort ook dat je niet altijd rekening houdt met elkaar, en toch ook wel deels een eigen leven lijdt. Dit zou overigens ook wel wederzijds zijn dan.quote:Kun je 'tot op zekere hoogte' wellicht nog wat uitleggen?
Ik zal maar niets zeggen over de beroepsgroep waar die relpartner toe behoort.quote:Op maandag 4 april 2005 13:48 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Ga je even weg om een tentamen te maken, smeert je relpartner 'm stiekem met achterlating van een lijst onterechte beschuldigingen.
Mooi in ieder geval!quote:Het tentamen ging aardig goed, ik verwacht ongeveer een 7.
Hier geef je toch ook aan een zekere vorm van gelijkwaardigheid te willen?quote:Op maandag 4 april 2005 13:27 schreef Alicey het volgende:
[..]
De andere manier heb ik er onder eigenlijk beantwoord.
[..]
Het heeft hier misschien ook met mezelf te maken. Ik ben zelf erg individualistisch ingesteld, en denk dat een relatie ook alleen slaagt als ik een partner heb die dat ook enigszins is. Daarbij hoort ook dat je niet altijd rekening houdt met elkaar, en toch ook wel deels een eigen leven lijdt. Dit zou overigens ook wel wederzijds zijn dan.
Dat begrijp ik niet helemaal.quote:Qua serieus genomen worden; Het hangt af van de gevallen waar het om gaat. Het zou voor mij niet in alle gevallen noodzakelijk zijn. Ook hier ga ik er echter vanuit dat ik mijn partner kan vertrouwen om in te schatten wanneer het noodzakelijk is.
Nou, en dat herken ik dan weer welquote:Ik ben erg lastig.![]()
Gelijkwaardigheid vind ik een beetje een lastig begrip.. Laat ik zeggen dat ik wederzijds respect verwacht in een relatie. Dat zou voldoende moeten zijn, en heb je meer aan dan gelijkwaardigheid imo.quote:Op maandag 4 april 2005 13:50 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hier geef je toch ook aan een zekere vorm van gelijkwaardigheid te willen?
Misschien is dat laatste wel deels waar. Hoewel ik ook hier weer uitga van een situatie waarbij de balans "natuurlijk" is.quote:Dat begrijp ik niet helemaal.
Bovendien vind ik dat je op deze manier wel veel verantwoording bij je partner legt; is dat ook je bedoeling?
Goh, hebben we zelfs iets gemeen.quote:Nou, en dat herken ik dan weer wel
Glad ijs. En ik schaats niet zo goed.quote:Op maandag 4 april 2005 12:50 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
Kun je dit onderbouwen met argumenten of is dit een gevoel wat bij jou leeft ?
Daar had ik nog niet eens over nagedacht.quote:Op maandag 4 april 2005 13:50 schreef Alicey het volgende:
Ik zal maar niets zeggen over de beroepsgroep waar die relpartner toe behoort.
Nee, dit ging over de boeken. Wel een leuk tentamen, weinig echte stampvragen, je mocht overal een verhaaltje schrijven.quote:Mooi in ieder geval!
Was dit dat grote tentamen met al die boeken, of komt die nog?
Je gaat direct weer door met lezen dus.quote:Op maandag 4 april 2005 13:55 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Nee, dit ging over de boeken. Wel een leuk tentamen, weinig echte stampvragen, je mocht overal een verhaaltje schrijven.
Net het boek gekocht waarvan ik mijn proefstuk voor de FP ga schrijven.Maar nu eerst even eten, want ik moet vanavond werken. Spinazie à la crème, eitjes en gefrituurde aardappelpartjes.
![]()
Gefeliciteerd!!quote:Op maandag 4 april 2005 09:29 schreef livEliveD het volgende:
Ja hoi
Tijd om naar me werk te gaan. En zeg niet dat jullie me verjaardag vandaag zijn vergeten![]()
Ja, en ik moet ook nog opdrachten voor jeugdliteratuur maken, waarvoor ik óók nog 3 boeken moet wegwerken. Die opdrachten moet ik eigenlijk vrijdag inleveren, maar dat red ik niet, dus dat wordt volgende week, voor de herkansing. Wil het wel even goed doen. En ik wil vooral ook de tijd nemen voor die proefrecensie, want ik wil die functie héél graag hebben.quote:
Danku!quote:Eet smakelijk!
Je leest echt heel wat af!quote:Op maandag 4 april 2005 14:00 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Ja, en ik moet ook nog opdrachten voor jeugdliteratuur maken, waarvoor ik óók nog 3 boeken moet wegwerken. Die opdrachten moet ik eigenlijk vrijdag inleveren, maar dat red ik niet, dus dat wordt volgende week, voor de herkansing.
Werd het eigenlijk gevraagd of was het een open sollicitatie?quote:Wil het wel even goed doen. En ik wil vooral ook de tijd nemen voor die proefrecensie, want ik wil die functie héél graag hebben.
Ja, ze waren zo snugger om Moderne Letterkunde en Jeugdliteratuur samen in één kwartaal te proppen, met als gevolg dat ik twintig boeken in zeven weken moest lezen.quote:
Het werd gevraagd.quote:Werd het eigenlijk gevraagd of was het een open sollicitatie?
Het is aardig wat, maar moet op zich te doen zijn.. Het is je ook gelukt zo te zien.quote:Op maandag 4 april 2005 14:12 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Ja, ze waren zo snugger om Moderne Letterkunde en Jeugdliteratuur samen in één kwartaal te proppen, met als gevolg dat ik twintig boeken in zeven weken moest lezen.
Ik denk dat je dan een hele goede kanshebber bent.quote:Het werd gevraagd.
Nou, niet helemaal, maar da's niet zo'n ramp.quote:Op maandag 4 april 2005 14:15 schreef Alicey het volgende:
Het is aardig wat, maar moet op zich te doen zijn.. Het is je ook gelukt zo te zien.
Ik hoop het! Ik vind het leuk om recensies te schrijven en het zou me dwingen om minstens eens in de twee weken een boek te lezen, dat vind ik wel oké (als het niet voor school moet blijft het lezen er soms bij). En ik vind het leuk om verrast te worden; ik zal natuurlijk gewoon willekeurige boeken krijgen toegestuurd en dat vind ik wel boeiend.quote:Ik denk dat je dan een hele goede kanshebber bent.
Wat is dan niet (helemaal) gelukt?quote:Op maandag 4 april 2005 14:18 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Nou, niet helemaal, maar da's niet zo'n ramp.
Als je houdt van lezen is het natuurlijk uitermate geschikt.quote:Ik hoop het! Ik vind het leuk om recensies te schrijven en het zou me dwingen om minstens eens in de twee weken een boek te lezen, dat vind ik wel oké (als het niet voor school moet blijft het lezen er soms bij). En ik vind het leuk om verrast te worden; ik zal natuurlijk gewoon willekeurige boeken krijgen toegestuurd en dat vind ik wel boeiend.
Helemaal mooi meegenomen natuurlijk.quote:En misschien kan ik er wat vrije studiepunten mee verdienen.
Nou ja, die opdrachten voor Jeugdliteratuur red ik dus niet voor vrijdag, maar dat is niet zo erg, want ik haal alles altijd in één keer, dus het doet er niet toe als ik het pas voor de herkansing inlever. Liever wat later dan haastwerk.quote:Op maandag 4 april 2005 14:21 schreef Alicey het volgende:
Wat is dan niet (helemaal) gelukt?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |