Wat zeggen kunstwerken en wat stellen ze voor? Heeft de kunstenaar er een boodschap in verborgen? Schilders putten uit een buitengewoon uitgebreid repetoire van symbolen, maar vaak is de sleutel voor de interpretatie van hun werk verloren gegaan. Die symbolen zijn wezelijke onderdelen van het kunstwerk. Slechts wanneer we ze herkennen zijn we in staat de betekenis van de voorstellingen te begrijpen.quote:al·le·go·rie (de ~ (v.), ~ën)
1 symbolische voorstelling van een idee of een ander abstract begrip in de kunst
ja, nu je t zo stelt, inderdaad...quote:Op donderdag 31 maart 2005 21:53 schreef Z het volgende:
Waarschijnlijk wel, ik weet het alleen niet zeker. Het gaat vooral om de keuze tussen de twee vrouwen ... (reactie op Suus-chan).
Het is vrouw(en) vs. man DO!
Waar bemoeit die Hercules zich dan mee,quote:Op donderdag 31 maart 2005 21:53 schreef Z het volgende:
Het is vrouw(en) vs. man DO!
Een beetje wel, maar vooraln om de keus van Hercules.quote:Op donderdag 31 maart 2005 22:04 schreef Suus-chan het volgende:
Heeft gajus dan niet een beetje gelijk? er is dan wel geen derde die er mee heen gaat... maar het zijn wel 'twee die vechten om een been'
Ik ken het schilderij zelf niet, maar dit moet van een Venetiaanse schilder zijn - niet Titiaan zelf, maar wel iemand uit dezelfde kring. Hercules moet kiezen tussen... eh, Trouw en Ontrouw?quote:Op vrijdag 1 april 2005 10:48 schreef Z het volgende:
De mijne is nog niet geraden, maar misschien een beetje te lastig, want er zijn wat weinig aanknopingspunten.
Die dame ter linkerzijde lijkt zo weggelopen uit het schilderij "de geboorte van Venus". Ik neem aan dat beide schilderijen door dezelfde meester zijn geconcipieerd, door Sandro Botticelli dus.quote:Op vrijdag 1 april 2005 10:44 schreef BTM het volgende:
Al tijd voor een nieuwe?
[afbeelding]
De titel geef ik er toch maar niet bij; anders wordt het wel heel makkelijk opzoeken. Maar waarschijnlijk is de schilder toch niet zo moeilijk te raden...
De Naakte Waarheid: da's één!quote:Op vrijdag 1 april 2005 12:52 schreef Gajus het volgende:
Allegorische gedachte: de naakte waarheid ligt op straat.
Dat komt al erg dicht bij de kern.quote:Op vrijdag 1 april 2005 12:52 schreef Frollo het volgende:
Het middelste groepje snap ik nog niet helemaal, maar zou het al met al misschien een waarschuwing kunnen zijn tegen slechte raadgevers?
Niks! Laat iedere gedachte aan christelijke symboliek/christelijke deugden varen en concentreer je op de Klassieken!quote:Op vrijdag 1 april 2005 13:00 schreef Z het volgende:
Heur haar
Heeft vroomheid er ook iets mee te maken?
Maar in dit rijtje ontbreekt truth !quote:Classical Greek philosophers considered the foremost virtues to be prudence, temperance, courage, and justice.
Alsmede boete.quote:Op vrijdag 1 april 2005 13:20 schreef Z het volgende:
Justice -> Die persoon die aan het haar mee wordt gesleept, staat die terrecht oid? Daar past 'de naakte waarheid' dan weer bij, en wellicht 'Spijt'?
Spijt of Wroeging (de oude vrouw die zich van het tafereel afwendt en naar de naakte Waarheid kijkt): da's twee!quote:Op vrijdag 1 april 2005 13:20 schreef Z het volgende:
Justice -> Die persoon die aan het haar mee wordt gesleept, staat die terrecht oid? Daar past 'de naakte waarheid' dan weer bij, en wellicht 'Spijt'?
offtopic: geen ideequote:Op vrijdag 2 februari 2007 14:09 schreef PopeOfTheSubspace het volgende:
offtopic: Waar haal je die mooie plaatjes vandaan?
ontopic: zijn dit die ouwe?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |