Er is niets mis met het bericht. Stemmingmakerij ontstaat pas door de manier waarop het (bijv. door jou) geinterpreteerd wordt. Het zou pas bedenkelijk zijn als de NOS zou gaan speculeren over wat de aanleiding is geweest, hoe er gescolden zou zijn geweest etc. Maar daar is geen sprake van.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:13 schreef Hallulama het volgende:
PAS OP, STEMMINGMAKERIJ:
--- knip knip ---
M.a.w., beste NOS, wees volledig, of houd je gebrekkige en daardoor onzinnige verslaggeving voor je.
Right, waarom noemt de NOS dan in hetzelfde artikel het incident met de brandbom? En waarom is de koptekst "WEER incident bij MOSLIMSCHOOL Uden".quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:17 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Er is niets mis met het bericht. Stemmingmakerij ontstaat pas door de manier waarop het (bijv. door jou) geinterpreteerd wordt. Het zou pas bedenkelijk zijn als de NOS zou gaan speculeren over wat de aanleiding is geweest, hoe er gescolden zou zijn geweest etc. Maar daar is geen sprake van.
Weet je wel hoeveel tekens er op een teletekstpagina kunnen. Andere media berichten precies hetzelfde, het nieuws komt van de politie dus we mogen aannemen dat het juist is als die beide zaken met elkaar in verband brengt. Het is dus helemaal geen ander incident.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:46 schreef Hallulama het volgende:
Dit is een geheel ander incident met een geheel ander vraagstuk daarachter, namelijk, de manier van berichtgeving door de NOS.
(cheers)
Ik deel het standpunt van de TS niet dat het per se stemmingmakerij zou zijn.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:49 schreef SCH het volgende:
[..]
Weet je wel hoeveel tekens er op een teletekstpagina kunnen. Andere media berichten precies hetzelfde, het nieuws komt van de politie dus we mogen aannemen dat het juist is als die beide zaken met elkaar in verband brengt. Het is dus helemaal geen ander incident.
De TS doet aan stemming makerij door allerlei suggesties te doen. Iemand die op een groep scholieren van dezelfde school inrijdt en scheldwoorden uit die betrekking hebben op de negatieve sfeer die er al heerst: wat wil je daar nog meer mee? Je wilt de exacte scheldwoorden op Teletekst vermeld zien?
D![]()
Maar dat is een heel andere discussie dan de TS wil aangaan toch?quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:54 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ik deel het standpunt van de TS niet dat het per se stemmingmakerij zou zijn.
Maar wel dat het zwaar overdreven is.
Teletekst heeft op een gegeven dag hoeveel nieuwsberichtjes? Een stuk of 15 à 20? Tussen alles wat er op de aardkloot gebeurd komen ze dan met iemand op een fiets die wat roept. Met een grote kop "Weer incident bij moslimschool Uden". Dat is hype.
Misschien denken ze dat ze aan 'follow-up journalistiek' doen oid, het verslaan van de voortdurende onrusten in Uden ofzo, op mij komt het eerder over als gezocht en het vuurtje warm houden.
Mwah, het gaat om de reden waarom teletekst zo'n berichtje zou plaatsen.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:57 schreef SCH het volgende:
[..]
Maar dat is een heel andere discussie dan de TS wil aangaan toch?
TS gelooft helemaal niet dat het een incident tegen moslims was.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:01 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Mwah, het gaat om de reden waarom teletekst zo'n berichtje zou plaatsen.
TS noemt het (ook vooral vanwege de vorm waarin) stemmingmakerij, ik noem het hype.
Precies!quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:04 schreef SCH het volgende:
Laten we het vooral verdoezelen en het er niet meer over hebben.
quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:44 schreef SCH het volgende:
Mag dit topic weer dicht?
Stel je daarom net een paar minuten eerder zelf ook al de vraag of dit bericht wel een plek op de spaarzame ruimte van teletekst verdient? Wist niet dat jij zo van de doofpot was.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:04 schreef SCH het volgende:
[..]
TS gelooft helemaal niet dat het een incident tegen moslims was.
Maar je hebt wel gelijk NS, het is nogal hyperig om moslims uit te gaan schelden. Laten we het vooral verdoezelen en het er niet meer over hebben.
quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:00 schreef SCH het volgende:
Je onderschat denk ik de impact die dit heeft op de leerlingen, de onderwijzers, de gemeenschap en je onderschat wellicht ook de gespannen sfeer in het dorp. Als het straks echt uit de hand loopt dan is het goed om te weten dat het om een opeenstapeling van incidenten gaat.
Je kan er natuurlijk over twisten of dit incident een teletekstbericht waard is maar ik vind het niet zo gek.
Je begrijpt de openingspost niet NS. Die zegt iets heel anders. Ik ben niet van de doofpot, dat ben jij. Jij wilt dit soort nieuws blijkbaar niet horen. De TS gelooft het helemaal niet, die denkt dat het een per ongelukke actie is.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:09 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Stel je daarom net een paar minuten eerder zelf ook al de vraag of dit bericht wel een plek op de spaarzame ruimte van teletekst verdient? Wist niet dat jij zo van de doofpot was.
Als TS de stelling poneert dat dit stemmingmakerij is en daarbij zijn argumenten geeft staat jou niets in de weg om dit proberen te weerleggen SCH.
Het feit dat er tweemaal een geruchtmakende brandstichting heeft plaatsgevonden en het feit dat het schoolbestuur het incident vanvandaag als de druppel ziet en maatregelen eist maakt dat dit natuurlijk best relevant nieuws is.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:58 schreef Sidekick het volgende:
Ach, is dit tegenwoordig al een incident? Moet echt elke scheet in de krant?
Als je dan leest dat de sfeer in Uden grimmiger is geworden, dan is het vooral handig om dit soort dingen te gaan uitvergroten.
Dit nieuws bestaat voor 75% uit een verwijzing naar het brandje eerder deze week en de brandstichting in november.
Dit:quote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:49 schreef SCH het volgende:
[..]
Weet je wel hoeveel tekens er op een teletekstpagina kunnen. Andere media berichten precies hetzelfde, het nieuws komt van de politie dus we mogen aannemen dat het juist is als die beide zaken met elkaar in verband brengt. Het is dus helemaal geen ander incident.
De TS doet aan stemming makerij door allerlei suggesties te doen. Iemand die op een groep scholieren van dezelfde school inrijdt en scheldwoorden uit die betrekking hebben op de negatieve sfeer die er al heerst: wat wil je daar nog meer mee? Je wilt de exacte scheldwoorden op Teletekst vermeld zien?
D![]()
Wat begrijp ik dan niet aan de OP?quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:13 schreef SCH het volgende:
[..]
Je begrijpt de openingspost niet NS. Die zegt iets heel anders. Ik ben niet van de doofpot, dat ben jij. Jij wilt dit soort nieuws blijkbaar niet horen. De TS gelooft het helemaal niet, die denkt dat het een per ongelukke actie is.
Het is beter om dit topic in het andere topic over Uden te bespreken, het gaat over dezelfde spanningen.
Het lijkt idd wel komkommertijdquote:Op dinsdag 29 maart 2005 18:13 schreef Hallulama het volgende:
Ik probeerde vroeger ook wel eens eigenwijs door een stoet wandelaars te komen omdat ik haast had
En dan nog even aandacht voor de tweede alinea in het bericht, welke direct van de jongen met de fiets naar het incident met de brandbom verloopt, belachelijk!
M.a.w., beste NOS, wees volledig, of houd je gebrekkige en daardoor onzinnige verslaggeving voor je.
Het woord HYPE is wellicht inderdaad een betere keuze, stemmingmakerij klinkt gelijk weer zo conspiracy-achtig, da's waar.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:17 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Wat begrijp ik dan niet aan de OP?
Het gaat om het motief van Teletekst om dit bericht te plaatsen toch?
TS zegt -> het is met politiek oogmerk gedaan; stemmingmakerij
Ik zeg -> het is ws. met de bedoeling gedaan om aandacht te willen blijven geven aan de spanningen daar, maar ze helpen hierdoor wel mee met het maken van een hype, ze blazen het op.
SCH zegt -> ?
TS zegt dat het waarschijnlijk niet gebeurd is.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:17 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Wat begrijp ik dan niet aan de OP?
Het gaat om het motief van Teletekst om dit bericht te plaatsen toch?
TS zegt -> het is met politiek oogmerk gedaan; stemmingmakerij
Ik zeg -> het is ws. met de bedoeling gedaan om aandacht te willen blijven geven aan de spanningen daar, maar ze helpen hierdoor wel mee met het maken van een hype, ze blazen het op.
SCH zegt -> ?
Het topic moet dicht, het gaat nergens over.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:19 schreef Loedertje het volgende:
@SCH, dit topic blijft gewoon open, FB graag in FB en niet hier.
On topic.
Het journaal zuigt, de media blaast dingen op .
Heb ik al gedaan. De politie van Uden heeft melding gemaakt van dit incident en plaatst het in verband met de andere incidenten. De NOS neemt dat terecht en logischerwijze over.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:25 schreef Hallulama het volgende:
SCH, reageer jij ondertussen nog even op mijn eerdere reactie op jouw reactie, ik ben wel benieuwd!
Ga ook nog effe stampvoeten..quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:24 schreef SCH het volgende:
Het topic moet dicht
Ik maak een onderscheid tussen een krant met tig pagina's die vol moeten en een medium als teletekst dat per dag maar een bescheiden aantal berichtjes kan plaatsen. Het item in het journaal vond ik verder ook ok en vrij volledig, hoewel dat ook al wat een komkommergehalte had imo.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:23 schreef SCH het volgende:
[..]
TS zegt dat het waarschijnlijk niet gebeurd is.
Ik vind het nogal raar om incident tussen sterretjes te plaatsen. Je vindt het inrijden op een groep scholieren nogal logisch?
Ik heb al uitgelegd wat ik vind. Ik vind dat jij onderschat hoe gespannen de situatie daar is en hoe akelig het is als er telkens dit soort incidenten gebeuren. Je kind loopt gewoon naar school en er rijdt iemand op in om de simpele reden dat je kind moslim is. Laten we er vooral geen aandacht aan besteden want dan wordt het gehyped
Waarom staat incident dan tussen sterretjes? Dat impliceert alsof dat incident niet echt heeft plaatsgevonden.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:32 schreef NorthernStar het volgende:
Nergens heb ik het dus over het ontkennen van dit voorval of het geen aandacht wensen voor wat er in de samenleving gebeurd.
Ws. omdat het gelijk aangeeft wat de intentie van het topic is.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom staat incident dan tussen sterretjes? Dat impliceert alsof dat incident niet echt heeft plaatsgevonden.
Hoezo verband? Is die gozer op die fiets dan verdachte?quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:28 schreef SCH het volgende:
[..]
Heb ik al gedaan. De politie van Uden heeft melding gemaakt van dit incident en plaatst het in verband met de andere incidenten. De NOS neemt dat terecht en logischerwijze over.
Dat staat er niet. Er staat nu dat het incident geen incident is. Wil je dat even veranderen? Het is nogal kwalijk om te doen alsof die fietser niet op die kinderen is ingereden.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:35 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ws. omdat het gelijk aangeeft wat de intentie van het topic is.
Moet je zoiets mediawijs een incident noemen of ben je dan gewoon aan het hypen.
Waarom gebruikt NOS de ruimte in het artikel gebruikt door de tekst:quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:28 schreef SCH het volgende:
[..]
Heb ik al gedaan. De politie van Uden heeft melding gemaakt van dit incident en plaatst het in verband met de andere incidenten. De NOS neemt dat terecht en logischerwijze over.
Omdat dat voor zich spreekt misschien?quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:42 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Waarom gebruikt NOS de ruimte in het artikel gebruikt door de tekst:
"Zondag werd een brandbom bij de school naar binnen gegooid.De schade bleef beperkt.Een 17-jarige jongen wordt in verband daarmee verhoord."
...dan niet gewoon om te melden dat er volgens de politie van Uden wel degelijk een verband is?
Quotes impliceren dat het geen incident zou zijn, sterretjes zouden duidelijk kunnen maken dat het hier niet om een brand(bom) gaat, maar om een andersoortig incident.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:38 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat staat er niet. Er staat nu dat het incident geen incident is. Wil je dat even veranderen? Het is nogal kwalijk om te doen alsof die fietser niet op die kinderen is ingereden.
Neen, zonder die toevoeging denk ik namelijk aan een losstaande solo-actie welke eventueel op slechts een psychologische manier verbonden zou kunnen zijn met de eerdere incidenten maar daarom verder niet significant en tevens alleen maar aangewakkerd door precies hetzelfde soort berichtgeving mocht het verband van psychologische aard zijn, da's dus dubbel dom.quote:
quote:
Een pakkende topictitel als "*vreselijk incident in Uden* was idd ook een optie.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 19:34 schreef SCH het volgende:
Waarom staat incident dan tussen sterretjes? Dat impliceert alsof dat incident niet echt heeft plaatsgevonden.
Ontken vooral wat er gebeurt, staat je goed die kop in het zandquote:Op dinsdag 29 maart 2005 20:02 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Een pakkende topictitel als "*vreselijk incident in Uden* was idd ook een optie.
Ontken vooral wat er speelt, staat je goed die kop in het zandquote:Op dinsdag 29 maart 2005 22:33 schreef SCH het volgende:
[..]
Ontken vooral wat er gebeurt, staat je goed die kop in het zand![]()
Inderdaad.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 21:46 schreef Meh7 het volgende:
Laten we vooral het opkomend racisme, wat daar blijkbaar al langer bezig is, ontkennen. Misschien verdwijnt het vanzelf.
quote:Op dinsdag 29 maart 2005 23:31 schreef -Famke- het volgende:
[..]
Inderdaad.
http://www.putfile.com/media.php?n=Murk
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |