Niet meer dan terecht lijkt mij....quote:Op vrijdag 25 maart 2005 19:53 schreef Tranceptor het volgende:
Spinvis boven Live met Throwing Copper?
Dus de zanger van LIVE was serieus toen ie opLowlands riep dat ie horny was en of de dames zich na het concert bij de uitgang wilden meldenquote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:17 schreef methodmich het volgende:
Spinvis knipt en plakt teksten. De teksten van Live zijn serieus bedoeld en nog vager...
En nog ééntje voor de brandweermannen!
Geen van die artiesten zou ik ook echt verwachten in zo'n lijst, om eerlijk te zijn... Een aantal ervan spreken toch niet zo zeer het Kink FM publiek aan, en als ze het al wel doen is het vooral een niche appeal.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 19:53 schreef Tranceptor het volgende:
Dit is een lijst die getuigt van een vrij beperkte kennis van muziek....
Spinvis boven Live met Throwing Copper?
Geen Damien Rice
Geen Elliott Smith
Geen Fiona Apple
Geen Tori Amos
Geen Kamelot
Geen Shpongle
Ik vind het een mooie verzameling van meezing rammelrock, ik mis een hoge klassering voor RHCP.
Mwa, niet echt toch... Misschien als de lijst 150 of 200 albums telde.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:27 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Geen Tori Amos is op zich wel opmerkelijk.
Ja, of Under The Pink. Maar ik geloof dat Tori Amos op een punt is gekomen dat er weinig nieuwe fans bijkomen en dat die een beetje buiten de kinkdoelgroep vallen.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:31 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Mwa, niet echt toch... Misschien als de lijst 150 of 200 albums telde.
Welk album zou je dan kiezen? Little Earthquakes?
quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:34 schreef IdlersDream het volgende:
KINK ziet eindelijk wat ik al jaren zag: Osdorp Posse heeft een beter album gemaakt dan The Beatles....
Gerechtigheid, die sukkels uit Liverpool hebben nooit aan "de Posse" kunnen tippen...
Dat was ook mijn indruk. Was deze lijst opgemaakt ergens in het midden van de jaren '90, dan had er zeker wel een album van haar ingestaan.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:36 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Ja, of Under The Pink. Maar ik geloof dat Tori Amos op een punt is gekomen dat er weinig nieuwe fans bijkomen en dat die een beetje buiten de kinkdoelgroep vallen.
Nee ik bedoel maar te zeggen dat ook wansmaak smaak is bij zo'n lijstje. Alles wat geaccepteerd alternatief is staat in zo'n lijstje. Het moet alles zeggen en het zegt dus helemaal niets, enkel iets over de beperkte muzikale kennis van een subcultuurstroming die zich afzet tegen de heersende. Er is dus met andere woorden iets typisch commercieels aan de haal gegaan met dit lijstje.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:25 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Geen van die artiesten zou ik ook echt verwachten in zo'n lijst, om eerlijk te zijn... Een aantal ervan spreken toch niet zo zeer het Kink FM publiek aan, en als ze het al wel doen is het vooral een niche appeal.
En wees nu eens fair, Shpongle en Kamelot zijn niet eens realistische kanshebbers om een eventuele top 1000 te halen. Niet zozeer omdat ze niet goed zouden zijn, maar je kunt het toch moeilijk populaire acts noemen die in zo'n lijst naar voren zouden kunnen komen. En om nu meteen met termen te gooien als "vrij beperkte kennis van muziek" enkel omdat de lijst je niet zint, ach ja, dat krijg je nu eenmaal bij dit soort groots opgezette lijsten - het is over het algemeen toch de grootste gemene deler die zal winnen, welke vaak voorspelbaar, overgewaardeerd en oubollig mogen overkomen, maar daar is verder weinig aan te veranderen. Dat hebben we ook gemerkt met de FOK! Albumlijsten die menjo jaarlijks opzet - hoe meer stemmers, des te voorspelbaar het eindresultaat.
En overigens vind ik Damien Rice 3 keer niks; zou dat dan een indicatie zijn van een beperkte muzikale kennis aan mijn kant? Of gewoon een kwestie van een andere smaak? Ik bedoel maar.
Je kunt het natuurlijk ook te serieus nemen. Overigens is er een hele simpele verklaring waarom er zoveel 90/00 muziek in staat: KinkFm is in 95 opgericht en begon vooral met jaren negentig muziek te draaien. De mensen die daarmee opgegroeid zijn en zo nieuwe muziek hebben leren kennen stemmen nu vooral mee met dit soort lijstjes. KinkFMluisteraars zijn vooral veel luisteraars van het eerste uur en later en niet zo zeer de mensen die opgegroeid zijn in de jaren zestig, zeventig op tachtig. Die luisteren geen radio omdat ze er veel minder tijd voor hebben of zo.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:39 schreef Tranceptor het volgende:
[..]
Nee ik bedoel maar te zeggen dat ook wansmaak smaak is bij zo'n lijstje. Alles wat geaccepteerd alternatief is staat in zo'n lijstje. Het moet alles zeggen en het zegt dus helemaal niets, enkel iets over de beperkte muzikale kennis van een subcultuurstroming die zich afzet tegen de heersende. Er is dus met andere woorden iets typisch commercieels aan de haal gegaan met dit lijstje.
Ik vind die lijst weinig anders dan een gemiddelde lijst van ex-top40 liefhebbers van vroeger die nu de 30 gepasseerd zijn. Wat me ook opvalt is de grote stroom aan 90/'00-muziek, alsof er voor die tijd nog nooit iets fatsoenlijks is gemaakt.
Overigens Tori Amos- Boys from Pele
quote:Op vrijdag 25 maart 2005 20:57 schreef Tom_Tom- het volgende:
En Tori Amos - From The Choirgirl Hotel.
2e paasdag wordt hij opnieuw uitgezonden, alleen dan non-stop en met andere tracks!quote:Op vrijdag 25 maart 2005 17:48 schreef tong80 het volgende:
Lekker muziekdagje.
Wel jammer dat ze de bekendste tracks draaien.Had liever onbekendere nummers gehoord.
Okay.quote:Op vrijdag 25 maart 2005 14:50 schreef menjo het volgende:
[..]
Die komt nog wel, maar later dit jaar.... ik ga eerst een huis verbouwen
Verder een prima lijst van KinkFM, beetje 'standaard alternatief' maar nog altijd stukken beter dan een soortgelijke lijst van 3FM of Veronica oid.

Jeff Buckley, hmmm geweldige stem ..slechte band, weinig nummers. Elliott Smith 6 prachtige cd's, bijzonder gitaarspel, prachtige teksten, geweldige stem...quote:Op vrijdag 25 maart 2005 21:14 schreef Boeman het volgende:
ik mis
The mars volta - de-loused in the comatorium
Blur
Oasis
etc.
OK Computer, erg goede plaat! Misschien niet nummer 0 waardig, maar hoort zeker bij de top!
Jeff Buckley boven Elliot Smith
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |