Ik zie meestal ook wel lichtpuntjes en ben ook creatief genoeg om allerlei mogelijkheden te bedenken. Het is echter wel een paar keer gebeurd dat ik die mogelijkheden niet meer zag, en wanneer zoiets een tijd lang aanhoudt komt toch zelfmoord na een tijdje als "mogelijkheid" naar voren.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik heb zelf nooit zelfmoord overwogen. Ik kan me ook niet indenken dat ik het daadwerkelijk als een uitweg zou zien. Ik zie in alles nieuwe mogelijkheden of een lichtje aan de horizon. Iemand noemde mij eens een " optimist pur sang" . Ik weet niet of je het zo kan verwoorden, maar ik blijf wel altijd zien dat er een toekomst met betere mogelijkheden zou kunnen zijn. En daarvoor wil ik verder, altijd.
Iedereen heeft andere wensen en behoeften in een leven. Wat voor de ene persoon niet van belang is, kan voor iemand anders van levensbelang zijn. Dat is wat het ook moeilijk kan maken om je in te leven in iemand anders op dit gebied. De meeste mensen hebben wel iets nodig om hun leven op een positieve manier te ervaren. Meestal zijn dat zaken die niet materieel zijn en die niet te koop zijn.quote:Ik kan me echter wel voorstellen dat niet iedereen zo in elkaar zit. En ik denk da tik moet respecteren als een ander zegt dat het nu genoeg is, dat verder leven zinloos is, te veel pijn doet, nergens toe leidt.
Boos ben ik eigenlijk niet geweest.. Natuurlijk heb ik wel verdriet gehad.quote:Ik heb het nog nooit meegemaakt, gelukkig, en ik zou ontzettend verdrietig zijn, en misschien ook wel even boos (dat lijkt me alleen maar menselijk), maar ik zou er wel mee kunnnen leven dat een ander dat niet meer kon.
Sommige mensen weten al dondersgoed wat hen pijn doet en wat zij nodig hebben voor geluk..quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:18 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet kennis, wel ervaring. Je leert welke dingen je pijn doet en van welke je gelukkiger wordt.
Je verdedigde de stelling wel.quote:Maar he, ik zei dat het een algemeen aanvaarde wijsheid was, niet dat ik daarin geloof
toch neem ik de liftquote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:13 schreef miss_sly het volgende:
Het is een algemeen aanvaarde wijsheid dat je van de weg met de hogere weerstand een veel beter mens wordt. Je leert ervan enzo.
Toch hebben zij dat geleerd door ervaring, ze zijn niet met de kennis daaromtrent geboren.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:26 schreef Alicey het volgende:
[..]
Sommige mensen weten al dondersgoed wat hen pijn doet en wat zij nodig hebben voor geluk..
Ik verdedigde niets ik poneerde de stelling alleen maar.quote:Je verdedigde de stelling wel.
Ik niet.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:31 schreef SingleCoil het volgende:
ik heb natuurlijk ook wel een serieus overwogen er een eind aan te maken, welk weldenkend mens niet ? Maar ik heb toch maar voor het toeval gekozen, ook weer de weg van de minste weerstand...
Datgene hebben zij geleerd, daar volgt echter op geen enkele manier uit dat het zinvol is om door te leren.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Toch hebben zij dat geleerd door ervaring, ze zijn niet met de kennis daaromtrent geboren.
Alsnog had ik alle recht op het vuur te openen.quote:Ik verdedigde niets ik poneerde de stelling alleen maar.
Ik had er bewust geen smiley ofzo achter gezet.
Ik heb nooit de mogelijkheden niet meer gezien. Ik heb ze wel wanhopigmakend ver in de toekomst zien liggen, maar wel als (ooit) bereikbaar. Het enige dat ik hoefde te doen was ademhalen en eten, en dan zou 'dit' overgaan en dan werd het beter. En dat is ook geblekenquote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:25 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik zie meestal ook wel lichtpuntjes en ben ook creatief genoeg om allerlei mogelijkheden te bedenken. Het is echter wel een paar keer gebeurd dat ik die mogelijkheden niet meer zag, en wanneer zoiets een tijd lang aanhoudt komt toch zelfmoord na een tijdje als "mogelijkheid" naar voren.
Dat het van tijdelijke aard wat blijkt dan weer uit het feit dat ik deze post invoer.
Als het materieel was, was het wel op te lossen, toch?quote:Iedereen heeft andere wensen en behoeften in een leven. Wat voor de ene persoon niet van belang is, kan voor iemand anders van levensbelang zijn. Dat is wat het ook moeilijk kan maken om je in te leven in iemand anders op dit gebied. De meeste mensen hebben wel iets nodig om hun leven op een positieve manier te ervaren. Meestal zijn dat zaken die niet materieel zijn en die niet te koop zijn.
Ik dnek dat ik ook boos zou zijn als iemand waar ik van hou zou doodgaan aan een ziekte, of een ongeluk, of van ouderdom. Ik denk dat een stukje boosheid mij op de been zou houden even. Het zou dus geen boosheid zijn omdat diegene zelfmoord gepleegd had, maar omdat hij/zij er niet meer is.quote:Boos ben ik eigenlijk niet geweest.. Natuurlijk heb ik wel verdriet gehad.
Waarom ben je dan tegen je eigen zelfmoord ?quote:
quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:38 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik heb nooit de mogelijkheden niet meer gezien. Ik heb ze wel wanhopigmakend ver in de toekomst zien liggen, maar wel als (ooit) bereikbaar. Het enige dat ik hoefde te doen was ademhalen en eten, en dan zou 'dit' overgaan en dan werd het beter. En dat is ook gebleken
Graag gedaan hoor.quote:Ik ben blij dat je deze post (en andere) invoerde, by the way
Inderdaad, maar vandaar ook dat ik het benadruk.quote:Als het materieel was, was het wel op te lossen, toch?
Acceptatie is een eerste stap van beginnen met begrijpen.. Ook een nodige stap denk ik. Je kunt je niet altijd in iemand inleven, maar door het deels te vergelijken met wat je zelf hebt ervaren, kun je op gevoelsbasis wel dicht in de buurt komen van wat iemand meemaakt.quote:Inleven in anderen is soms erg moeilijk. Maar misschien is dat ook helemaal niet nodig. Misschien is gewoon acceptatie voldoende; accepteren dat een ander anders denkt, voelt, wil, en dat dat tot een ander pad kan leiden.
Zo zie je maar weer dat met een overlijden ook iedereen op een totaal andere manier omgaat.quote:Ik dnek dat ik ook boos zou zijn als iemand waar ik van hou zou doodgaan aan een ziekte, of een ongeluk, of van ouderdom. Ik denk dat een stukje boosheid mij op de been zou houden even. Het zou dus geen boosheid zijn omdat diegene zelfmoord gepleegd had, maar omdat hij/zij er niet meer is.
Ik vind het geen goede vraagquote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:42 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Waarom ben je dan tegen je eigen zelfmoord ?
(Pssst...:het enige goede antwoord is "geen idee')...
Ik vind je bijdragen hier op Fok altijd op z'n minst lezenswaard (dat is niet van iedereen te zeggen) en vaak kan ik me er ook wel in vinden. Ik kan er zelfs hier en daar wat van lerenquote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:42 schreef Alicey het volgende:
[..]![]()
[..]
Graag gedaan hoor.Maar is er een speciale reden voor?
Inderdaadquote:Inderdaad, maar vandaar ook dat ik het benadruk.
[..]
Acceptatie is een eerste stap van beginnen met begrijpen.. Ook een nodige stap denk ik. Je kunt je niet altijd in iemand inleven, maar door het deels te vergelijken met wat je zelf hebt ervaren, kun je op gevoelsbasis wel dicht in de buurt komen van wat iemand meemaakt.
Het is nog geen optie geweest.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:46 schreef SingleCoil het volgende:
geen idee...ben jer voor dan ?
Dank je.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind je bijdragen hier op Fok altijd op z'n minst lezenswaard (dat is niet van iedereen te zeggen) en vaak kan ik me er ook wel in vinden. Ik kan er zelfs hier en daar wat van leren
Hmmm.. Ik accepteer niet altijd alles even makkelijk, er zijn toch wel uitzonderingen. Dat betekent niet dat ik niet met iemand zou kunnen samenleven. Als iets voor mij echt onnavolgbaar is kan ik het meestal wel loskoppelen van de rest van de persoon.quote:Inderdaad
En zelfs als ik het echt niet kan begrijpen en niet kan vergelijken met iets dat ik ooit zelf heb ervaren, kan ik het nog steeds accepteren. Tenminste, dat is volgens mij de bedoeling
Ja logisch, jij bent een zacht klein roze beertje !quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:49 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het is nog geen optie geweest.
dus ik weet nog niet of ik voor of tegen ben.
Als ik hier nu op reageer gaan we wel erg offtopic..quote:Op zaterdag 26 maart 2005 12:52 schreef Alicey het volgende:
[..]
Dank je.
[..]
Hmmm.. Ik accepteer niet altijd alles even makkelijk, er zijn toch wel uitzonderingen. Dat betekent niet dat ik niet met iemand zou kunnen samenleven. Als iets voor mij echt onnavolgbaar is kan ik het meestal wel loskoppelen van de rest van de persoon.
Reageer anders in het slow chat topic.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:00 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als ik hier nu op reageer gaan we wel erg offtopic..
uhuhquote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:00 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Ja logisch, jij bent een zacht klein roze beertje !
Ik denk dat ik het wel zou kunnen, als in mijn zelfmoord plannen en uitvoeren, puur het praktische gedeelte.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:36 schreef SingleCoil het volgende:
maar voor sommige andere is zelmoord dus wel een reeele optie. En zelfs als dat voor jou persoonlijk niet mocht gelden, dan kun je je toch wel eens afvragen of je dat nou zelf ook zou willen, of kunnen. Ik bedoel, vrouw-zijn is voor mij ook geen reeele optie en toch vraag ik me wel eens af hoe mijn leven anders zou zijn als ik een meisje was.
Onder bepaalde omstandigheden wel, denk ik.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:44 schreef SingleCoil het volgende:
Voor mij voldoende om te accepteren dat je er dus wel eens over nagedacht hebt...zoals ieder weldenkend mens...
Als je terminaal ziek was en voortdurend pijn leed zonder kans op verbetering of herstel, zou je dan voor zelfdoding kunnen kiezen ?
Zelfmoord is geen optie in de gebruikelijke zin van het woord, het is meer het beëindigen van alle opties. Iets anders willen zijn dan je nu bent is niet vergelijkbaar met "dood zijn" , want het laatste is geen activiteit.quote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:36 schreef SingleCoil het volgende:
maar voor sommige andere is zelmoord dus wel een reeele optie. En zelfs als dat voor jou persoonlijk niet mocht gelden, dan kun je je toch wel eens afvragen of je dat nou zelf ook zou willen, of kunnen. Ik bedoel, vrouw-zijn is voor mij ook geen reeele optie en toch vraag ik me wel eens af hoe mijn leven anders zou zijn als ik een meisje was.
Het staat niet op de prijslijst van Mercedes, als je dat bedoelt...quote:Op dinsdag 29 maart 2005 11:35 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Zelfmoord is geen optie in de gebruikelijke zin van het woord
Folterende pijnen, of mod zijn, of voortdurende angst en wanhoopquote:want er zijn ergere dingen dan "dood zijn".
Vergeef me, maar ik ken je niet goed genoeg en lees t ook niet in je bericht, maar ben je sarcastisch of niet (ik hoop t wel)quote:Op dinsdag 29 maart 2005 13:07 schreef thabit het volgende:
Ik vind dat euthanasie verboden moet zijn maar dat we wel doodstraffen mogen uitvoeren. En vlees mogen eten. Alles wat in de bijbel staat is namelijk waar. Bijvoorbeeld ook dat de aarde, inclusief de Mount Everest, helemaal onder water heeft gestaan. En dat daarvoor nooit regenbogen zijn geweest.
Nee hoor, hij is gewoon uit op een rel. Maar die krijgt ie niet want iedereen negeert 'm verder.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 17:23 schreef WorkingClassHero_9 het volgende:
[..]
Vergeef me, maar ik ken je niet goed genoeg en lees t ook niet in je bericht, maar ben je sarcastisch of niet (ik hoop t wel)
You wouldn't recognize sarcasm if it hit you in the face.quote:Op dinsdag 29 maart 2005 17:23 schreef WorkingClassHero_9 het volgende:
Vergeef me, maar ik ken je niet goed genoeg en lees t ook niet in je bericht, maar ben je sarcastisch of niet (ik hoop t wel)
Mooiquote:Op donderdag 31 maart 2005 17:45 schreef Reya het volgende:
Schiavo is overleden, bericht Teletekst. Persoonlijk hoop ik dat daarmee ook een einde is gemaakt aan het media-spektatel dat rondom haar toestand heerste.
Mensen hebben ook soms andere definities van humaan, en veel mensen kunnen zich ook moeilijk verplaatsen in andere mensen of situaties.quote:De vraag of het humaan was kwam helemaal niet meer terug: het werd een principe zaak tussen pro-leven en pro-euthanasie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |