Volgens de Islam Encyclopedie..quote:Op zondag 20 maart 2005 16:39 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
mja, de koran en de hadith zijn natuurlijk weer een stuk jonger dan de torah/oude testament. wat zegt jou dat de tekst in de hadith een weergave van de werkelijkheid zijn ?
interpretatie ?quote:Op zondag 20 maart 2005 19:50 schreef Doffy het volgende:
Ik vind het uberhaupt vrij twijfelachtig waarom een almachtige god, die door iedereen gekend wil worden (?), zijn verhaal en woord overlaat aan interpretatie en voortzetting door dezelfde zondige en potentieel gevaarlijke mensen die hij eens uit wilde roeien. Ik bedoel, God kon zijn eerste vrouw niet eens vertrouwen! Waarom dan wel de duizenden en duizenden mensen die aan zijn heilige boeken hebben gerommeld?
Dat discussieren over de koran wordt dan ook met overgave gedaan door niet-moslimsquote:Op zondag 20 maart 2005 21:20 schreef iZiL het volgende:
[..]
interpretatie ?
Mensen willen zelf het woord van God anders interpreteren.
Als moslim zijnde kan men echter niet in discussie over de inhoud van de Qor'aan en de ahadith.
In mijn opinie is er niet aan de Qor'aan 'gerommeld'..
enee ? God kon zijn eerste vrouw niet eens vertrouwen! ?
Dit begrijp ik even niet..
Ej iZil, mag ik vragen of je zelf ook een religieuze overtuiging hebt? Zag dat je zelf veel met Godsdienstwetenschappen bezig bent.quote:
Mijn profeet, Hz. Muhammed, heeft niet zitten rommelen aan de Qor'aanquote:Op zondag 20 maart 2005 21:35 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Dat discussieren over de koran wordt dan ook met overgave gedaan door niet-moslims![]()
Onze Lieve Heer heeft zelf nogal zitten rommelen in zijn heilige boekjes, sterker nog, hij heeft er een vreselijke puinzooi van gemaakt. Zijn enige excuus is dan ook dat hij niet bestaat.
En vrouwen kun je nooit vertrouwen.
Ik ben een moslima.quote:Op zondag 20 maart 2005 21:42 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ej iZil, mag ik vragen of je zelf ook een religieuze overtuiging hebt? Zag dat je zelf veel met Godsdienstwetenschappen bezig bent.
Er is werkloosheid, een staatschuld, een beperkte energievoorraad, armoede, probleem van vergrijzing, enz enz. Soms denk ik weleens is het soms niet beter om ons met deze zaken bezig te houden i.p.v. met religie. Jij niet ?quote:Op zondag 20 maart 2005 22:06 schreef iZiL het volgende:
Verder vind ik religies en alles in die trant die met het geloof te maken hebben, erg belang wekkend..
Jouw profeet? Ik dacht dat een profeet een boodschapper van God was. Heb jij ook een boodschapper.quote:Op zondag 20 maart 2005 22:06 schreef iZiL het volgende:
Mijn profeet,
Nee hij had eerst een "visioen" waarin hij het had over de drie dochters van Allah en, toen dat hem niet meer goed uitkwam het "visioen" ingetrokken als "een verzoeking van de duivel".quote:Hz. Muhammed, heeft niet zitten rommelen aan de Qor'aan..
Al die zaken vind ik niet echt boeind..quote:Op zondag 20 maart 2005 22:19 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Er is werkloosheid, een staatschuld, een beperkte energievoorraad, armoede, probleem van vergrijzing, enz enz. Soms denk ik weleens is het soms niet beter om ons met deze zaken bezig te houden i.p.v. met religie. Jij niet ?
De één denkt dan aan Jezus en de andere aan Mohammed.. Vandaar dat ik zei; 'Mijn profeet' ..quote:Op zondag 20 maart 2005 22:24 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Jouw profeet? Ik dacht dat een profeet een boodschapper van God was. Heb jij ook een boodschapper.
Ik heb het zo geleerd; Enkele jaren na zijn huwelijk met Chadidjah, toen hij 32 of 33 oud was, trok de Profeet zich vaak terug in de grot 'Hira' dichtbij Mekka. Daar bracht hij uren door in meditatie en met het bidden tot de enige echte Allah. Dat ging zo door tot hij 40 jaar oud was, totdat er op een dag een engel verscheen die zich als volgt tot hem richtte; iQra (‘Lees’). Mohammed antwoordde dat hij niet kon lezen, waarop de engel hem aan zijn borst drukte en hem opnieuw vroeg om te lezen, en wéér antwoordde Mohammed dat hij niet kon lezen. Nadat dit proces zich drie keer herhaald had, zei de engel:quote:Nee hij had eerst een "visioen" waarin hij het had over de drie dochters van Allah en, toen dat hem niet meer goed uitkwam het "visioen" ingetrokken als "een verzoeking van de duivel".
Tijdens de "opzegging" van de koran was de bijbel nog een heilig (en dus onveranderd) boek. Dus zou Allah ineens niet geweten hebben dat "zijn"boek veranderd is. Of geloven jullie dat alle bibels en thora's na 600 snel veranderd zijn door de christenen en joden.
Mja, er van uitgaande dat de Koran dan niet veranderd is, zul je natuurlijk nooit weten hoe het precies bedoelt is geweest. Er zijn niet voor niks verschillende islamitische stromingen, dus ook binnen dat geloof verschilt men van mening over de interpretatie.quote:Op zondag 20 maart 2005 22:58 schreef iZiL het volgende:
Ook de Bijbel en de Tora is een heilige boek voor ons. Ik weet niet precies hoe het zit, maar het is wel tig keer veranderd naar onze mening..
Klopt, je hebt meerder stroming. Bijv; Sii, Alevi, Sunni, Caferi etc etc.quote:Op zondag 20 maart 2005 23:09 schreef Frezer het volgende:
[..]
Mja, er van uitgaande dat de Koran dan niet veranderd is, zul je natuurlijk nooit weten hoe het precies bedoelt is geweest. Er zijn niet voor niks verschillende islamitische stromingen, dus ook binnen dat geloof verschilt men van mening over de interpretatie.
Dus je wilt zeggen dat al die stromingen de koran op precies de zelfde manier uitleggen en toepassen in hun leven? Sorry maar dat gaat er bij mij niet in. Ik zeg dus niet dat die stromingen de koran veranderd hebben he, ze leggen hem alleen anders uit. (net als katholieken/protestanten/orthodoxen enz.)quote:Op zondag 20 maart 2005 23:18 schreef iZiL het volgende:
[..]
Klopt, je hebt meerder stroming. Bijv; Sii, Alevi, Sunni, Caferi etc etc.
Voor de rest heb je het mis; het heeft niks te maken met de Qor'aan of de Profeet. We zijn (bijna) allemaal moslim, geloven in de Qor'aan en in Mohammed als Profeet. Na de dood van de Profeet zou er 'iemand' de leider worden. Ebu Bekir, Ömer of Hz. Ali. Na dat Hz. Ali werd vermoord, zijn er verschillende stromingen onstaan..
Jammer, dit zijn in tegenstelling tot religie zaken die er toe doen.quote:Op zondag 20 maart 2005 22:58 schreef iZiL het volgende:
[..]
Al die zaken vind ik niet echt boeind..
Je moet het wel een beetje leuk vinden, als je je ergens mee bezig houdt ?
Vind je van niet ?
Dat wordt dan eens tijd.quote:.........................................
En er is tot de dag van vandaag nog niks aan veranderd.
De Islam is gewoon versteend, en daarmee ook de islamitische wereld, al meer dan duizend jaar. Die obsessie met de onveranderlijkheid van onder andere de koran is daar een mooi voorbeeld van. Het is die zelfgenoegzaamheid waarmee moslims al 1400 jaar in een rondje draaien om verouderde ideeën en waarden, het lachwekkende waanidee het ultieme eindpunt van de mensheid te zijn terwijl de wereld buiten de islam op spectaculaire wijze deze in zichzelf gekeerde cultuur voorbijstreefde.quote:Ook de Bijbel en de Tora is een heilige boek voor ons. Ik weet niet precies hoe het zit, maar het is wel tig keer veranderd naar onze mening..
En Allah is almachtig, alwetendquote:Op zondag 20 maart 2005 22:58 schreef iZiL het volgende:
Ik heb het zo geleerd; Enkele jaren na zijn huwelijk met Chadidjah, toen hij 32 of 33 oud was, trok de Profeet zich vaak terug in de grot 'Hira' dichtbij Mekka. Daar bracht hij uren door in meditatie en met het bidden tot de enige echte Allah. Dat ging zo door tot hij 40 jaar oud was, totdat er op een dag een engel verscheen die zich als volgt tot hem richtte; iQra (‘Lees’). Mohammed antwoordde dat hij niet kon lezen, waarop de engel hem aan zijn borst drukte en hem opnieuw vroeg om te lezen, en wéér antwoordde Mohammed dat hij niet kon lezen. Nadat dit proces zich drie keer herhaald had, zei de engel:
Reciteer…
“Lees in de naam van uw Heer, Die geschapen heeft.
Hij heeft de mens uit een klonter geschapen,
Lees en uw Heer is de aanzienlijkste,
Die de mens met de pen heeft leren schrijven,
De mens geleerd heeft wat hij niet wist.” (Al-AlaQ:1-5)
Yup.quote:Op zondag 20 maart 2005 23:24 schreef Frezer het volgende:
[..]
Dus je wilt zeggen dat al die stromingen de koran op precies de zelfde manier uitleggen en toepassen in hun leven? Sorry maar dat gaat er bij mij niet in. Ik zeg dus niet dat die stromingen de koran veranderd hebben he, ze leggen hem alleen anders uit. (net als katholieken/protestanten/orthodoxen enz.)
Wat voor jouw kansloos etc etc is, is voor een ander 'de weg'..quote:Op maandag 21 maart 2005 00:02 schreef Godslasteraar het volgende:
De Islam is gewoon versteend, en daarmee ook de islamitische wereld, al meer dan duizend jaar. Die obsessie met de onveranderlijkheid van onder andere de koran is daar een mooi voorbeeld van. Het is die zelfgenoegzaamheid waarmee moslims al 1400 jaar in een rondje draaien om verouderde ideeën en waarden, het lachwekkende waanidee het ultieme eindpunt van de mensheid te zijn terwijl de wereld buiten de islam op spectaculaire wijze deze in zichzelf gekeerde cultuur voorbijstreefde.
Islam, ''Gods ultieme openbaring'' géén macht, géén glorie, géén rijkdom, géén respect. Het is zelfs niet in staat om samenlevingen te laten functioneren, ook dat doen democratieën oneindig veel beter.
Er rest de Islam blijkbaar slechts één middel om nog indruk te maken op de wereld, en dat is door terrorisme.
Kansloos.
God weet het, niet ik.quote:Op maandag 21 maart 2005 00:09 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
En Allah is almachtig, alwetendIn al zijn alwetendheid had hij de engel niet echt duidelijke instructies gegeven blijkbaar. Ze wisten niet dat Mohammed niet kon lezen
ik denk het ook, en in dat ware verhaal zal er waarschijnlijk geen god aan te pas komen.quote:Op maandag 21 maart 2005 01:01 schreef iZiL het volgende:
Er zal wel een ware verhaal achter zitten..
Dat valt wel mee. De joodse geschriften waar ons oude testament op is gebaseerd, is pas rond 900 NA christus ze definitieve vorm vastgelegd.quote:Op zondag 20 maart 2005 16:39 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
mja, de koran en de hadith zijn natuurlijk weer een stuk jonger dan de torah/oude testament. wat zegt jou dat de tekst in de hadith een weergave van de werkelijkheid zijn ?
maar dat maakt de koran nog niet ouder dan de torahquote:Op maandag 21 maart 2005 20:15 schreef Lestat het volgende:
[..]
Dat valt wel mee. De joodse geschriften waar ons oude testament op is gebaseerd, is pas rond 900 NA christus ze definitieve vorm vastgelegd.
Dan zit je hier goedquote:Izil:
Ik ben een moslima.
Ik zal het zo zeggen; een echte overtuiging heb ik niet. Ik ben niet het moslim, dat blind in de Qor'aan gelooft en alles wat daarin staat accepteerd als een feit. Ik geloof in wel in 'Allah' . Maar ik kan me zelf niet vinden in de Qor'aan.
Verder vind ik religies en alles in die trant die met het geloof te maken hebben, erg belang wekkend..
Al zullen gelovige joden dat waarschijnlijk ten stelligste ontkennen.quote:Op maandag 21 maart 2005 20:15 schreef Lestat het volgende:
Dat valt wel mee. De joodse geschriften waar ons oude testament op is gebaseerd, is pas rond 900 NA christus ze definitieve vorm vastgelegd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |