Als jullie me steunen wel.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 17:58 schreef peaceman het volgende:
Ow jee, ga je miljonair worden tong?
Ik heb de leden van Blof ook nog nooit over enige pretentie horen spreken. Fan of geen fan, ze weten met hun teksten wel discussie los te maken. Dat betekent waarschijnlijk dat hun teksten niet dertien in een dozijn zijn. Dan maakt het toch niet uit of het wel of niet poëzie is?quote:Op zondag 14 augustus 2005 13:36 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Hazes met z'n rijmwoordenboek had niet die pretenties, die een hoop mensen vervelend vinden aan Blof.
Mij maakt het ook geen klap uit. Ik ben neutraal, zo lang die Zeeuwen niet concerten van anderen komen verzieken.quote:Op zondag 14 augustus 2005 17:14 schreef Coelho het volgende:
[..]
Ik heb de leden van Blof ook nog nooit over enige pretentie horen spreken. Fan of geen fan, ze weten met hun teksten wel discussie los te maken. Dat betekent waarschijnlijk dat hun teksten niet dertien in een dozijn zijn. Dan maakt het toch niet uit of het wel of niet poëzie is?
Die spreekt uit de teksten, mijns inziens.quote:Op zondag 14 augustus 2005 17:14 schreef Coelho het volgende:
[..]
Ik heb de leden van Blof ook nog nooit over enige pretentie horen spreken.
Een discussie is het mijns inziens niet. Poezie, of in ieder geval ''literatuur'', moet aan bepaalde regels voldoen, anders kun je nergens over praten. En bij Bloef kun je dan ook daadwerkelijk nergens over praten.quote:Fan of geen fan, ze weten met hun teksten wel discussie los te maken.
Er zijn zoveel dichters die zich onderscheiden met hun taalgebruik, zonder ooit hun toevlucht te nemen tot de wezenloze herhalingen van Bloef. Dat een tekst niet ''dertien in een dozijn'' is, wil nog niet zeggen dat hij daarmee verheven is boven minder opmerkelijke teksten.quote:Dat betekent waarschijnlijk dat hun teksten niet dertien in een dozijn zijn.
Juist wel, dat maakt het failliet des te pijnlijker.quote:Dan maakt het toch niet uit of het wel of niet poëzie is?
Met alle respect, hoor, maar dit is een schoonmoedergrap tot de tweede macht. Ik vind inderdaad dat ik een beter schrijver ben dan Peter Slager. Mij is nooit de kans ontzegd om voor een bandje te schrijven (dat heb ik nooit gewild), ik geloof dat ik door niemand miskend word en dat ik mij te goed voor deze wereld zou voelen, is onzin. Het klinkt allemaal wel heel leuk, zo'n belediging zonder aanzien des persoons, maar evenals de teksten van Bloef heeft het idee handen noch voeten.quote:Op zondag 14 augustus 2005 19:31 schreef RaisinGirl het volgende:
De ergste criticasters zijn de (in hun eigen ogen) miskende talenten; de mensen die overtuigd zijn dat ze het beter kunnen maar die denken dat ze gewoon nooit de kans hebben gehad..of die zich te goed voor deze wereld voelen.
Je bedoelt;quote:Ik ben het overigens eens met Lamon.
Er is dus geen enkele andere reden voor de afkeer van Bloef? Dat waag ik toch te betwijfelen.quote:Blof is populair, dus Blof wordt afgekraakt, vervelend voorspelbaar en saai allemaal.
Dat is een juiste opmerking. Toch; hoe zie je dat als ze in de verte zijn?quote:Op zondag 14 augustus 2005 21:05 schreef tipoe het volgende:
Zie je ze lopen?
Daar in de verte
Ze lijken gelukkig en vrij
Ze groeten ons blij alsof ze ons kennen
Al zien ze ons pas voor het eerst en het laatst
Meneer Slager kan dus van een afstandje zien dat mensen gelukkig en vrij zijn. Dat is niet onmogelijk, maar ''daar verderop'' is beter dan ''daar in de verte''. Hij weet ook al dat ze elkaar nooit meer zullen zien en ook nog nooit eerder door hen gezien zijn. Enorm cliche dat niets toevoegt.
Hij zegt niet dat hij ziet dat ze vrij en gelukkigzijn, hij zegt dat ze vrij en gelukkig lijken.
Ja, dat is nogal duidelijk. Is het een observatie waar ik iets aan heb? Nee, het is gewoon een ansichtkaart. ''Het is hier leuk, ik heb een konijn gezien''.quote:Ze groeten ons blij, alsof ze ons kennen...
Doordat deze mensen dus verliefd zijn, groeten ze enthousiast anderen, een positieve instelling dus.
Ik weet ook wel dat het over heimwee naar een gepassioneerd begin gaat, maar mijn punt is; je hebt niets aan de teksten van Bloef omdat je niets te weten komt dat je niet al wist en het bovendien nog krukkig is opgeschreven ook. Terwijl een goed gedicht je misschien niets vertelt dat je niet al wist (dat is zelfs erg waarschijnlijk), maar het dan wel op zo'n manier doet dat het zich laat onthouden. Bijvoorbeeld door een merkwaardige gedachtensprong, beelden die uit elkaar voort lijken te komen. Bij Bloef is die meerwaarde volkomen afwezig; als je met goede wil gaat zitten puzzelen, kom je op louter banaliteiten uit. Dan ben ik niet in de stemming om achter iedere hand een vrijpartij te zoeken, maar dan lees ik het zoals het geschreven is, omdat al die krukkige en voorspelbare beeldspraak er volstrekt niet toe doet.quote:Ze gaan verder de weg af, ze zijn al voorbij
En we willen zo graag dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de anderen
We dromen allemaal dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de wilde handen
We dromen dan dat ze van ons zijn
Goed, het gaat dus over verlangen naar de wilde handen van anderen.
Nee, het gaat over verlangen om weer verliefd te zijn, zoals elk stel in het begin is. Wilde handen symboliseren wilde vrij partijen, graaiende handen. De wens wordt heir uitgesproken om dit ook weer te beleven.
Zie boven.quote:Ze draaien en draaien
Om elkaar heen
Het is te hopen dat ze niet aan de Zeeuwse kust zijn, straks vallen ze nog in het water.
Om elkaar heen draaien kun je ook een beetje figuurlijk nemen he... Ze zijn dus hevig met elkaar in gesprek..
Ja, maar waarom doet hij dat? Waarom moet hij dat vragen? Waarom niet gewoon het beeld het beeld gelaten? Het is een heel hinderlijke vraag, die de verteller naar voren duwt. Waarom niet gewoon de tekst aan zichzelf overgelaten, zodat wij ons die vraag kunnen stellen? Ik ben tot nu toe bepaald niet kapot van dit werkje, maar het is wel effectief, zo'n verhaal van verdwijnende mensen. Nu komt er zonder enige vorm van subtiliteit opeens een soort moraal tevoorschijn.quote:Liefde, verliefdheid, wat is het?
Ja Peter, daar zeg je wat. Dat zijn twee verschillende dingen. Dat moet je wel weten voor je van andermans wilde handen gaat dromen, natuurlijk.
Dat weet hij dus ook. Hij vraagt zich af of het leifde of verliefdheid is..
Zoals boven gezegd; ik heb domweg geen zin om door te denken bij Bloef, omdat er niets uitkomt dat ik niet al wist. Als dan de beeldspraak ook nog gebrekkig is (Homerus zou niet beroemd zijn geworden als zijn vergelijkingen niet klopten, al maakte hij weer andere fouten), dan erger ik mij helemaal.quote:Hun armen verstrengeld onder haar jas
Ze draaien dus om elkaar heen met verstrengelde armen? Een ongeluk schuilt in een klein hoekje. Hoe wild kunnen handen nog zijn als de armen verstrengeld raakten?
Het moet er wel warm zijn, en vochtig en zacht
Ja, dat gaat je niet in je koude kleren zitten, zo'n spastische omwenteling.
Deze ultieme poging van humor hoef ik denk ik niet om te buigen naar enig realisme.
Maar ''verstrengeld onder haar jas'', heb je ooit zoiets gezien? Niet terwijl mensen aan het lopen zijn, toch?quote:En we willen zo graag dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de anderen
We dromen allemaal dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de wilde handen
We dromen dan dat ze van ons zijn
Menigeen zou gewoon liever hand in hand met zijn liefje lopen, maar ''wij'' (hoe groot is dat gezelschap?) dromen van verstrengelde armen.
Tsja.. sommige mensen willen als ze net verliefd zo dicht mogelijk bij iemand zijn en niet redeleijk afstandelijk hand in hand.
Ik wil dat er voortaan notitie wordt genomen als Peter Slager mijn gedachten weer eens leest.quote:Dat gezelschap is erg groot. "We" zijn alle mensen die dat heerlijke gevoel van verliefdheid nog eens willen voelen.
Nee, ''doen alsof'' betekent ''voorwenden iets te doen''. Als iemand doet of hij slaapt, dan heeft hij waarschijnlijk zijn ogen dicht. In dit geval is hoogstwaarschijnlijk ''fantaseren'' bedoeld. Dit is gewoon een taalfout.quote:Dus laten we net doen
Alsof we daar lopen
Hoe doe je dat?
Fantasie, knuppel
Dat bedoel ik nou. Voor zulk soort platitiudes heb ik nog geen minuut interpretatie over. De zevende hemel?!quote:De hemel breekt open
Voor de allerlaatste keer
Ach ja, die allerlaatste keer. Liefde in tijden van atoomdreiging.
En wij fantaseren onszelf
Daar naar binnen…
Een hemelvaart met verstrengelde armen! Hamlet werd tenminste nog door een vlucht engelen gedragen.
Dromen van een zevende hemel. helemaal zo gek nog niet.
Of ik saai ben, dat laat ik aan anderen over, maar pessimistich ben ik niet. Ik vind dit soort teksten alleen volslagen onbenullig.quote:Inderdaad. Ik weet niet hoeveel plezier jij in je leven hebt, maar ik stel me je voor als een saaie pessimist.
Maar ik ben best bereid mijn best te doen, als het maar iets oplevert. Ik kan best uren naar muziek luisteren als ik iets per se wil onthouden, of vele malen iets herlezen als het de moeite waard is. In dit geval raak je met ''je best doen'' geen stap verder, omdat de dieper liggende boodschap zo diep niet is. Verder zitten er gewoon fouten in, die des te hinderlijker worden omdat ze door niets worden goedgemaakt.quote:Opzich isde tekst niet zo heel goed, maar enigszins te begrijpen, als je een beetje je best doet.
Of ik kan me vermaken door iets dat in mijn ogen totaal onleesbaar is een beetje te ontleden, al wek ik dan bij andere mensen verkeerde veronderstellingen over saai pessimisme en onvermogen om mij in anderen te verplaatsen.quote:Nu zal dat niet jouw sterkste kant zijn, maar misschien kun je dat beter een beetje stilhoudenen geen dingen kraken met belachelijk onderuit te halen argumentjes zoals je hier hebt laten zien.
Dat zou alleen zo zijn als Bloef de enige muziek was die door de overheid gedoogd werd.quote:Veel geluk in dit leven! Je kunht het vast goed gebruiken!
Het is een ongelooflijk cliché en normaalgesproken zou ik de eerste zijn om het nuanceren. Maar dat is niet nodig nu jij zo aandoenlijk je best doet het beeld te bevestigen.quote:Op zondag 14 augustus 2005 19:49 schreef Johan_de_With het volgende:
Met alle respect, hoor, maar dit is een schoonmoedergrap tot de tweede macht. Ik vind inderdaad dat ik een beter schrijver ben dan Peter Slager. Mij is nooit de kans ontzegd om voor een bandje te schrijven (dat heb ik nooit gewild), ik geloof dat ik door niemand miskend word en dat ik mij te goed voor deze wereld zou voelen, is onzin. Het klinkt allemaal wel heel leuk, zo'n belediging zonder aanzien des persoons, maar evenals de teksten van Bloef heeft het idee handen noch voeten.
't Is gewoon kut.quote:Op zondag 14 augustus 2005 21:05 schreef tipoe het volgende:
Zie je ze lopen?
Daar in de verte
Ze lijken gelukkig en vrij
Ze groeten ons blij alsof ze ons kennen
Al zien ze ons pas voor het eerst en het laatst
Meneer Slager kan dus van een afstandje zien dat mensen gelukkig en vrij zijn. Dat is niet onmogelijk, maar ''daar verderop'' is beter dan ''daar in de verte''. Hij weet ook al dat ze elkaar nooit meer zullen zien en ook nog nooit eerder door hen gezien zijn. Enorm cliche dat niets toevoegt.
Hij zegt niet dat hij ziet dat ze vrij en gelukkigzijn, hij zegt dat ze vrij en gelukkig lijken. Ze groeten ons blij, alsof ze ons kennen... Doordat deze mensen dus verliefd zijn, groeten ze enthousiast anderen, een positieve instelling dus.
Ze gaan verder de weg af, ze zijn al voorbij
En we willen zo graag dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de anderen
We dromen allemaal dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de wilde handen
We dromen dan dat ze van ons zijn
Goed, het gaat dus over verlangen naar de wilde handen van anderen.
Nee, het gaat over verlangen om weer verliefd te zijn, zoals elk stel in het begin is. Wilde handen symboliseren wilde vrij partijen, graaiende handen. De wens wordt heir uitgesproken om dit ook weer te beleven.
Ze draaien en draaien
Om elkaar heen
Het is te hopen dat ze niet aan de Zeeuwse kust zijn, straks vallen ze nog in het water.
Om elkaar heen draaien kun je ook een beetje figuurlijk nemen he... Ze zijn dus hevig met elkaar in gesprek..
Liefde, verliefdheid, wat is het?
Ja Peter, daar zeg je wat. Dat zijn twee verschillende dingen. Dat moet je wel weten voor je van andermans wilde handen gaat dromen, natuurlijk.
Dat weet hij dus ook. Hij vraagt zich af of het leifde of verliefdheid is..
Hun armen verstrengeld onder haar jas
Ze draaien dus om elkaar heen met verstrengelde armen? Een ongeluk schuilt in een klein hoekje. Hoe wild kunnen handen nog zijn als de armen verstrengeld raakten?
Het moet er wel warm zijn, en vochtig en zacht
Ja, dat gaat je niet in je koude kleren zitten, zo'n spastische omwenteling.
Deze ultieme poging van humor hoef ik denk ik niet om te buigen naar enig realisme.
En we willen zo graag dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de anderen
We dromen allemaal dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de wilde handen
We dromen dan dat ze van ons zijn
Menigeen zou gewoon liever hand in hand met zijn liefje lopen, maar ''wij'' (hoe groot is dat gezelschap?) dromen van verstrengelde armen.
Tsja.. sommige mensen willen als ze net verliefd zo dicht mogelijk bij iemand zijn en niet redeleijk afstandelijk hand in hand. Dat gezelschap is erg groot. "We" zijn alle mensen die dat heerlijke gevoel van verliefdheid nog eens willen voelen.
Dus laten we net doen
Alsof we daar lopen
Hoe doe je dat?
Fantasie, knuppel
De hemel breekt open
Voor de allerlaatste keer
Ach ja, die allerlaatste keer. Liefde in tijden van atoomdreiging.
En wij fantaseren onszelf
Daar naar binnen…
Een hemelvaart met verstrengelde armen! Hamlet werd tenminste nog door een vlucht engelen gedragen.
Dromen van een zevende hemel. helemaal zo gek nog niet.
We dromen allemaal van de anderen
We dromen allemaal dat wij dat zijn
We dromen allemaal van de wilde handen
We dromen dan dat ze van ons zijn
Dat mocht niet ontbreken.
Inderdaad. Ik weet niet hoeveel plezier jij in je leven hebt, maar ik stel me je voor als een saaie pessimist.
Opzich isde tekst niet zo heel goed, maar enigszins te begrijpen, als je een beetje je best doet. Nu zal dat niet jouw sterkste kant zijn, maar misschien kun je dat beter een beetje stilhoudenen geen dingen kraken met belachelijk onderuit te halen argumentjes zoals je hier hebt laten zien.
Veel geluk in dit leven! Je kunht het vast goed gebruiken!
Sorry hoor, maar "Hun armen verstrengeld onder haar jas.quote:Op zondag 14 augustus 2005 19:31 schreef RaisinGirl het volgende:
De ergste criticasters zijn de (in hun eigen ogen) miskende talenten; de mensen die overtuigd zijn dat ze het beter kunnen maar die denken dat ze gewoon nooit de kans hebben gehad..of die zich te goed voor deze wereld voelen.
Ik ben het overigens eens met Lamon.
Dat is toch eerder in haar broek?quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 00:56 schreef De-oneven-2 het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar "Hun armen verstrengeld onder haar jas.
Het moet er wel warm zijn, en vochtig en zacht."
Haha..quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 19:56 schreef methodmich het volgende:
Is jouw vriendin wel vochtig onder haar jas dan Stan?
Die lekkere falsettonicht van een Komrij is De Autoriteit Zelve. Ik wil serieus zijn mening over de Zeeuwse hemelbestormers.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 20:01 schreef MajorTom het volgende:
Ik denk dat Gerrit Komrij dit zou classificeren met het prachtige woord "broddelwerk"
Touchéquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 20:01 schreef MajorTom het volgende:
Ik denk dat Gerrit Komrij dit zou classificeren met het prachtige woord "broddelwerk"
Sorry hoor, maar ik heb nergens beweert dat ik de teksten van Blof wel geweldig vind en ik ga ook geen discussie aan over de intentie waarmee iets is geschreven want dat weet alleen de schrijver zelf. Fijn dat je nog even uitleg geeft over de slechtheid van de teksten zoals degenen voor jou in dit topic dat ook al zo keurig hebben gedaan.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 00:56 schreef De-oneven-2 het volgende:
Sorry hoor, maar "Hun armen verstrengeld onder haar jas.
Het moet er wel warm zijn, en vochtig en zacht." vind ik persoonlijk vele malen erger dan "Dromen zijn bedrog, maar als ik wakker word naast jou dan droom ik nog."
Beide teksten zijn ( -uiteraard- ) behoorlijk knullig,
maar het grote verschil zit 'm erin dat de eerste tekst wel degelijk de intentie heeft poetisch te zijn...Hoe anders verzin je zoiets?
De teksten van Borsato zijn simpel.
De teksten van Blof zijn mislukt.
Dat is het verschil.
Dat is ook zo.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 12:08 schreef RaisinGirl het volgende:
Het is ook zo makkelijk.
quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 12:17 schreef RaisinGirl het volgende:
Lekker warm en vochtig, weet je wel.
Ik ga toch nog steeds voor 'Jij wist wel wie ik was, zwaaiend met mijn jas.'quote:Op vrijdag 2 september 2005 00:22 schreef Marikehazenberg het volgende:
"Ben getraind om te doden en opgeleid om het van te voren nog even te meleden"
Vond 't wel een leuke opmerking gezien mijn onderschrift en de reacties in dit onderwerp he,he,he![]()
Ik vind bløf wel een goeie band, Acda en de Munnik vind ik net iets beter maar bløf vind ik ook erug goed. Alleen m'n schoenen zijn gejat maar ik hoef niet meer naar buiten want er is nog wel wat vind ik wel een beetje vage zin maar daar blijft 't ook bij!
Brrrr.quote:De plattegrond van wie ik ben
Is voor niemand echt te volgen
Een labyrint zo grijs en groot
Dat je er steeds door wordt verzwolgen
Mijn plattegrond is zwart en wit
En daarom moeilijk te doorgronden
Je zoekt een straat, maar vlotte kans
Dat die door jou niet wordt gevonden
quote:Ik mijn stad weet niemand nog de weg
We staan aan de kant zonder of met pech
Onverschillig, stoned of dronken
Trillend van woede of half gek van angst
Ik sta hier vast, durf niks te doen
De motor blijft maar lopen, de benzine raakt op
Iemand roept
Niemand gaat
We zijn niet goed
We zijn niet kwaad
In mijn stad is altijd werk aan de gang
We moeten wachten, vaak en veel te lang
Een versperring, de straat ligt open
Stenen die lokken, een sirene zingt vals
Ik sta hier vast, ik kan niets doen
De meter blijft maar lopen en het geld raakt op
Iemand vloekt
Iemand slaat
Het gaat niet goed
Het maakt me kwaad
Ik moet een taxi voor mijn ogen
Geef ze onderdak en vuur
Ik moet een taxi voor mijn ogen
Op dit godverlaten uur
In mijn stad
In mijn stad
Ik moet een taxi voor mijn ogen
Geef ze onderdak en vuur
Ik moet een taxi voor mijn ogen
Op dit godverlaten uur
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |