Zoals Lupo zei"is het onmogelijk om te bewijzen dat iets of iemand niet bestaan heeft. Dat is volgens mij gewoon wetenschap. Terwijl veel gelovigen menen dat wij met bewijzen moeten komen dat God enzo niet bestaat.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 11:14 schreef het_fokschaap het volgende:
[W,F&L.]
welke wetenschap wil je gebruiken om dit te bewijzen ?
Ja. Omdat we Abraham, Isaac en Ismael immers uit het zelfde bijbelboek kennen als waaruit wij andere fictieve personen (Adam, Eva, Noach) kennen.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 14:17 schreef DionysuZ het volgende:
begrijp ik het nou goed en wil je het niet-bestaan van abraham, isaac en ismael 'bewijzen' door te opperen dat adam en eva niet hebben bestaan? of wat?
Logischerwijs heb je daar niets aan. Wanneer Adam en Eva niet bestaan, zegt dat niets over Abraham en Isaac.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:06 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ja. Omdat we Abraham, Isaac en Ismael immers uit het zelfde bijbelboek kennen als waaruit wij andere fictieve personen (Adam, Eva, Noach) kennen.
In de bijbel worden ook personen genoemd die wel echt bestaan hebben. Moet je daar dan uit concluderen dat Adam en Eva inclusief pratende slang en magische boom ook echt hebben bestaan?quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:06 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ja. Omdat we Abraham, Isaac en Ismael immers uit het zelfde bijbelboek kennen als waaruit wij andere fictieve personen (Adam, Eva, Noach) kennen.
Dat geldt voor de hele bijbel. Het is een ratjetoe van verschillende verhalen, bijeengeraapte en gemisinterpreteerde geschriften, gerecycelde mythen en vertellingen en dat ook nog eens tig keer herschreven en herverteld.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:27 schreef Boomstam het volgende:
helaas is genisis niet oorsponkelijk door 1 persoon geschreven
verklaart direct al de 2 verschillende scheppingsverhalen.
Oh is dat een bewijs dat het door meer dan één persoon is geschreven ? Misschien heeft de ene schrijver er zo lang over gedaan dat hij de draad was kwijt geraakt.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:27 schreef Boomstam het volgende:
helaas is genisis niet oorsponkelijk door 1 persoon geschreven
verklaart direct al de 2 verschillende scheppingsverhalen.
Nou en. Het blijft een verhaal.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:37 schreef NorthernStar het volgende:
gemisinterpreteerde geschriften, gerecycelde mythen en vertellingen en dat ook nog eens tig keer herschreven en herverteld.
Tja, dat is idd een hele flauwe drogreden, om te bewijzen dat God niet bestaat. Maar God vang je ook niet via logisch redeneren.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:03 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Zoals Lupo zei"is het onmogelijk om te bewijzen dat iets of iemand niet bestaan heeft. Dat is volgens mij gewoon wetenschap. Terwijl veel gelovigen menen dat wij met bewijzen moeten komen dat God enzo niet bestaat.
Ik heb het dan ook slechts over het bijbelboek Genesis. Gezien in dat sprookjesboek sprookjes figuren als Adam, Eva, Kain, Abel en Noach voorkomen, lijkt het mij logisch om andere daar in genoemde personen, zoals Abraham, Isaac en Ismael, voor sprookjesfiguren aan te nemen.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:22 schreef NorthernStar het volgende:
In de bijbel worden ook personen genoemd die wel echt bestaan hebben. Moet je daar dan uit concluderen dat Adam en Eva inclusief pratende slang en magische boom ook echt hebben bestaan?
Misschien zelfs wel middels de Genetica.quote:Zoals al gezegd is kun je een 'negatief' niet bewijzen. Het is onmogelijk te bewijzen dat de aartsvaders (Abraham, Izaak etc) niet bestaan hebben.
Het heeft ook te maken met het omdraaien van de bewijslast. Niet wij moeten bewijzen dat God niet bestaat, maar degenen die God verzonnen hebben moeten maar met bewijs komen.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:54 schreef Haushofer het volgende:
[gelovigen:"Je moet maar bewijzen dat God niet bestaat"]
Tja, dat is idd een hele flauwe drogreden, om te bewijzen dat God niet bestaat. Maar God vang je ook niet via logisch redeneren.
Ja een aanval op het fundament (de fictieve persoon Abraham is immers zeer belangrijk in de islam en voor islamofiele christenen) van de islam ligt bij sommige mods en admins zeer zwaar.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:54 schreef Alicey het volgende:
Gaat dit nog ergens heen, of blijft dit een cursus statements maken zonder gehinderd te worden door logica?
Nee, daar draait het in een geloof toch niet om?quote:Op vrijdag 11 februari 2005 22:02 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Het heeft ook te maken met het omdraaien van de bewijslast. Niet wij moeten bewijzen dat God niet bestaat, maar degenen die God verzonnen hebben moeten maar met bewijs komen.
Kom je er achter dat het verschillende verhalen zijn joh?quote:Op vrijdag 11 februari 2005 21:37 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Dat geldt voor de hele bijbel. Het is een ratjetoe van verschillende verhalen, bijeengeraapte en gemisinterpreteerde geschriften, gerecycelde mythen en vertellingen en dat ook nog eens tig keer herschreven en herverteld.
Heb je vroeger wel eens dat spelletje gedaan waar je met een groep een klein verhaaltje steeds door moet fluisteren?
Christendom en islam zijn dan ook geen geloof maar een doctrine.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 23:16 schreef Haushofer het volgende:
Nee, daar draait het in een geloof toch niet om?
Ernstig mee eensch.quote:Op zaterdag 12 februari 2005 05:54 schreef Akkersloot het volgende:
Christendom en islam zijn dan ook geen geloof maar een doctrine.
Je weet dat dit er niets mee te maken heeft, maargoed - Als je graag slachtoffertje speelt mag dat.quote:Op vrijdag 11 februari 2005 22:04 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ja een aanval op het fundament (de fictieve persoon Abraham is immers zeer belangrijk in de islam en voor islamofiele christenen) van de islam ligt bij sommige mods en admins zeer zwaar.
Het lijkt mij niet te bewijzen of te ontkrachten, hooguit zou je met filosofische of levensbeschouwelijke argumenten een stelling kunnen innemen. Wat ik echter jammer vind is dat er "logica" wordt gebruikt die zo krom is als een hoepel.quote:Toelichting op islamofiele christenen. Hoe vaak wordt niet ter verdediging van de islam beweert dat de islam de zelfde heilige figuren kent als het christendom (Jezus en Abraham) alsof vooral die laatste persoon echt bestaan heeft (men zegt immers niet "de islam vereert toch ook Jezus en Abraham en Adam" , aangezien iedereen wel weet dat je het werkelijk bestaan hebben van Adam níet als een argument kan verkopen
Komt er nog inhoud ? Zo wat iedereen gaat er gewoon van uit dat Abraham, Isaac en Ismael hebben bestaan. Over het Israelisch-Palestijns conflikt worden Isaac en Ismaël zelfs ook aangevoerd, als of ze echt bestaan hebben.quote:Op zaterdag 12 februari 2005 13:03 schreef Haushofer het volgende:
Komt er ook nog inhoud?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |