quote:In GT, het magazine van COC Zwolle, wordt aandacht besteed aan het beleid van de bloedbank met betrekking tot bloed van homoseksuele mannen. Mannen die seks hebben gehad met een andere man worden geweigerd als bloeddonor, blijkt uit het artikel.
Het bestuur van COC Zwolle heeft naar aanleiding van de publicatie besloten een brief te sturen naar de directeur van Sanquin - Bloedbank Regio Noordoost over het beleid. In de brief legt COC Zwolle uit waarom ze de weigering van alle homomannen onterecht en stigmatiserend vindt. Bovendien vraagt de vereniging de regiodirecteur om positieve invloed uit te oefenen op de discussie die op Europees niveau is begonnen over de weigering van ‘homobloed’.
Daarnaast verzoekt COC Zwolle Sanquin om beter duidelijk te maken dat homoseksuele mannen worden geweigerd als donor. Op dit moment is die informatie moeilijk te achterhalen, terwijl het vele honderdduizenden mannen betreft. Betere communicatie over het beleid kan teleurstellingen voorkomen.
Hey zeg, doe eens normaal. Discriminatie. Dat roepen Marokkanen veels te snel. De term is daardoor allang zijn kracht verloren. Maar goed, het lijkt me niet meer dan logisch dat marokkanen worden uitgesloten van dit soort zaken. Het is al erg dat ze zich niet aanpassen als ze dan nog de overige bevolking van de aarde eventueel zouden verzieken lijkt me niet de bedoelingquote:Op donderdag 3 februari 2005 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
Hey zeg, doe eens normaal. Discriminatie. Dat roepen homo's veels te snel. De term is daardoor allang zijn kracht verloren. Maar goed, het lijkt me niet meer dan logisch dat homo's worden uitgesloten van dit soort zaken. Het is al erg dat ze zich niet voortplanten als ze dan nog de overige bevolking van de aarde eventueel zouden verzieken lijkt me niet de bedoeling
Ik druk het misschien wat zwart-wit uit, maar dat mag ik ook weleens een keer voor de verandering
Voor de eerste 4 zinnen heb ik de neiging het woord homo's te vervangen door marokkanen.quote:Op donderdag 3 februari 2005 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
Hey zeg, doe eens normaal. Discriminatie. Dat roepen homo's veels te snel. De term is daardoor allang zijn kracht verloren. Maar goed, het lijkt me niet meer dan logisch dat homo's worden uitgesloten van dit soort zaken. Het is al erg dat ze zich niet voortplanten als ze dan nog de overige bevolking van de aarde eventueel zouden verzieken lijkt me niet de bedoeling
Ik druk het misschien wat zwart-wit uit, maar dat mag ik ook weleens een keer voor de verandering
De HIV besmetting zou idd de reden. Bij zaad donatie vind ik het niet zo'n ramp, daar hangen geen levens van af maar het zou misschien verstandig zijn om de bloedweigering te heroverwegen.quote:Op donderdag 3 februari 2005 15:12 schreef lestournesols het volgende:
Het is gebleken dat tot op heden homosexuelen nog steeds worden geweigerd als bloed of sperma donor.Dit gewoon discriminatie op grond van geaardheid, wat bij wet verboden is! Belachelijk gewoon! Het is trouwens toch al zo dat wanneer je bloed of sperma doneert je, je hele sexuele geschiedenis op tafel moet leggen. Wat is in godsnaam het verschil tussen een homo en een hetro die bloed/ sperma wil doneren? Een hetro kan net zo vaak onveilige sex hebben als een homo.![]()
bron:quote:Al nadat de bloedtransfusiedienst in 1982 alarm geslagen heeft naar aanleiding van besmette hemofiliepatiënten, dient zich een dilemma aan. Moeten mannelijke homo’s uitgesloten worden van het bloeddonorschap? Een geheime bijeenkomst in januari 1983, met de toepasselijke en enigszins plastische naam ‘Bloody Sunday’, heeft na verhitte discussie als resultaat dat de homo-organisaties het heft in eigen handen zullen nemen en hun achterban zullen stimuleren geen bloed te doneren. Deze beslissing komt nog in consensus tot stand.
Als jij nou gewoon ff je bek houd huillie....heb je niks te melden, probeer dan ook niet je postaantal op te krikkenquote:Op donderdag 3 februari 2005 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
de gebruikelijke BSB onzin
Hoe wisten ze dan dat je homo was?quote:
Het percentage besmette homoseksuelen is nog steeds hoger dan het percentage besmette heteroseksuelen, zo'n 40% van de nieuwe besmettingen betreft homoseksuelen. Bovendien is het virus in het algemeen pas zes (?) maanden na besmetting aan te tonen.quote:Op donderdag 3 februari 2005 15:21 schreef mineo39-76 het volgende:
Je hebt gelijk dat het tegenwoordig vooral een hetero ziekte is. Om homoseksuelen nu nog uit te sluiten is dus inderdaad een beetje kolder!
Natuurlijk kan het geen kwaad risico-groepen uit te sluiten. Maar stel die groepen dan wel zo samen dat je daadwerkelijk uitsluit wat een gevaar oplevert. Simpel homo zijn is geen reden. Wel het hebben van wisselende sexuele contacten. Dan kan je toch veel beter de groep mensen die de afgelopen tijd met meer dan een x aantal personenen sexuele contacten hebben gehad uitstluiten? Dan heb je precies de risicogroep te pakken waar het om gaat toch?quote:Op donderdag 3 februari 2005 20:12 schreef freako het volgende:
Er worden nog veel meer groepen uitgesloten. Iedereen die na 1980 een bloedtransfusie heeft gehad bijvoorbeeld, omdat het mogelijk blijkt om de ziekte van Creutzfeldt-Jakob via bloed over te dragen.
Mag ik daar eens een bron van zien?quote:Op vrijdag 4 februari 2005 01:41 schreef American_Nightmare het volgende:
Bloed: Uitsluiten van risicogroepen. Helemaal niet vreemd.
liever heteroseksuele kinderen en dan levert het gebruik van "hetero-seksueel" sperma een grotere kans op een gewenst resultaat
Staat in dezelfde bron die het bestaan van allah bewijstquote:Op vrijdag 4 februari 2005 07:41 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Mag ik daar eens een bron van zien?.
quote:Op vrijdag 4 februari 2005 01:41 schreef American_Nightmare het volgende:
De meeste ouders willen waarschijnlijk liever heteroseksuele kinderen en dan levert het gebruik van "hetero-seksueel" sperma een grotere kans op een gewenst resultaat. Dus ja...
quote:Op vrijdag 4 februari 2005 01:41 schreef American_Nightmare het volgende:
Bloed: Uitsluiten van risicogroepen. Helemaal niet vreemd.
Sperma: Registratie is altijd goed. De meeste ouders willen waarschijnlijk liever heteroseksuele kinderen en dan levert het gebruik van "hetero-seksueel" sperma een grotere kans op een gewenst resultaat. Dus ja...
Het is niet te controleren en dat maakt het meteen tot een schijnveiligheidsmaatregel.quote:Op donderdag 3 februari 2005 17:08 schreef speedfreak1 het volgende:
Lopen homo's met een bordje om hun nek waarop staat de ze homo zijn? Of moeten ze dat daadwerkelijk op eenvragenlijst invullen?
Je geeft bloed voor een ander, niet voor jezelf. En die ander is gewoon beter af wanneer homo's geen bloed geven omdat zij gemiddeld gezien veel vaker besmet zijn.quote:Op donderdag 3 februari 2005 15:12 schreef lestournesols het volgende:
Het is gebleken dat tot op heden homosexuelen nog steeds worden geweigerd als bloed of sperma donor.Dit gewoon discriminatie op grond van geaardheid, wat bij wet verboden is! Belachelijk gewoon!
Ik weet niet of dit soort achterlijkheden ook ingeregeld zijn bij het accepteren van donor-organen, anders wordt de samenleving en de mensen die bloed danwel organen nodig hebben behoorlijk beduveld.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 09:19 schreef SCH het volgende:
[..]
Het is niet te controleren en dat maakt het meteen tot een schijnveiligheidsmaatregel.
Ik heb me er meer dan 10 jaar geleden al heel boos over gemaakt. Toen had ik alles geregeld om bloeddonor te worden, en kwam dit punt ineens aan de orde. Er zijn best veel argumenten voor maar het heeft iets dubbels en wrangs.
Dat klopt allemaal maar het gaat om schijnveiligheid. Ook veel hetero's zijn besmet. En die laten zich juist weer veel minder vaak op hiv controleren, hebben vaker onveilige seks enz. Als je als hetero wat los in de rondte neukt mag je wel bloed geven en een keurige homomeneer die alles veilig doet mag dat niet. Daar zit iets raars in. Niet in de zin van discriminatie maar wel in de zin van: het ging toch om de veiligheid?quote:Op vrijdag 4 februari 2005 10:06 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Je geeft bloed voor een ander, niet voor jezelf. En die ander is gewoon beter af wanneer homo's geen bloed geven omdat zij gemiddeld gezien veel vaker besmet zijn.
Hetzelfde geldt overigens voor drugsgebruikers, mensen uit subsaharisch Afrika en prostituées. Dus om het meteen weer in de zielige homodiscriminatie hoek te drukken lijkt mij overbodig.
Dat is het gevolg van riscisogroepen. Maar het gaat uiteindelijk om de veiligheid. Homo's zijn gemiddeld vaker besmet met het HIV virus dan hetero's. En aangezien HIV testen niet 100% zijn scheelt het gewoon levens wanneer je homo's als risicogroep uitsluit. En als je genoeg bloed kunt krijgen door alleen hetero's als donor toe te staan dan zou het zelfs verkeerd zijn wanneer je dat onderscheid niet maakt.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 10:15 schreef SCH het volgende:
[..]
Als je als hetero wat los in de rondte neukt mag je wel bloed geven en een keurige homomeneer die alles veilig doet mag dat niet. Daar zit iets raars in.
Wat een in en intrieste reaktie is dat zegquote:Op donderdag 3 februari 2005 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
Het is al erg dat ze zich niet voortplanten als ze dan nog de overige bevolking van de aarde eventueel zouden verzieken lijkt me niet de bedoeling
Ik druk het misschien wat zwart-wit uit, maar dat mag ik ook weleens een keer voor de verandering
Nee, je begrijpt het niet. Homo's laten zich juist vaker testen en weten over het algemeen of ze besmet zijn of niet . Hetero's niet. Feitelijk is iedereen een risico en kun je niet echt van risicogroepen spreken - het gaat namelijk om de groep die niet weet of ie besmet is, en dan zou de groep hetero's wel eens veel groter kunnen zijn. Feitelijk is het beleid daarmee eigenlijk best gevaarlijk.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 10:45 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Dat is het gevolg van riscisogroepen. Maar het gaat uiteindelijk om de veiligheid. Homo's zijn gemiddeld vaker besmet met het HIV virus dan hetero's. En aangezien HIV testen niet 100% zijn scheelt het gewoon levens wanneer je homo's als risicogroep uitsluit. En als je genoeg bloed kunt krijgen door alleen hetero's als donor toe te staan dan zou het zelfs verkeerd zijn wanneer je dat onderscheid niet maakt.
Net zoals niet alle automobilisten dronken achter het stuur zitten hebben niet alle homoseksuelen geslachtsziektes of HIV.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:01 schreef BansheeBoy het volgende:
Het lijkt me niet meer dan logisch dat risicogroepen die op verschillende gronden duidelijk een gevaar vormen voor de volksgezondheid niet de kans te geven om hun "ziektes" en visie's te verspreiden middels dit soort instanties.
Cijfers over de periode: 1998 - 1 augustus 2003
homo- en biseksuele mannen vormen de grootste groep (51%) - Bron
Dat is praktisch gezien niet mogelijk. Daar zouden ze te veel geld voor moeten investeren. Je hebt dan het dilemma dat je of discrimineert (wel erg zwaar maar goed) of dat je je belastinggeld verkeerd gebruikt ziet worden. Dan kies ik persoonlijk liever voor optie 1 omdat het hier toch maar om een gevoel (van homo's) gaat wat in weze wettelijk gezien niet fout isquote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:04 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Net zoals niet alle automobilisten dronken achter het stuur zitten hebben niet alle homoseksuelen geslachtsziektes of HIV.
Je kunt het simpelweg testen....
Met een test gaat je HIV besmetting niet weg. Feit is gewoon dat eventuele homo donoren vaker HIV besmet bloed zullen afgeven dan hetero donoren.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 10:54 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee, je begrijpt het niet. Homo's laten zich juist vaker testen en weten over het algemeen of ze besmet zijn of niet . Hetero's niet.
Gemakzucht.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:16 schreef Tikorev het volgende:
Waarom zou het Rode Kruis anders met risicogroepen werken? Omdat ze homofoob zijn? Lijkt me sterk. Ik denk dat het eerder een combinatie is van gezond verstand, ervaring en simpele statistiek die hen tot deze beslissing brengt.
Volgens mij is de reden dat ze met risicogroepen werken juist dat testen niet 100% zijn. Ook al zijn ze 99,99% betrouwbaar, dan nog kunnen er jaarlijks een aantal HIV besmette mensen doorheen glippen.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:19 schreef robh het volgende:
[..]
Daarnaast, wanneer jij als homie de resultaten van een hiv test kan overhandigen, en je clean bent, mag je toch nog steeds geen bloed geven?
Aangezien er flink meer hemie's zijn dan homie's blijf het gevaar, in absolute getallen, toch gewoon hetzelfde?quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:26 schreef Tikorev het volgende:
Volgens mij is de reden dat ze met risicogroepen werken juist dat testen niet 100% zijn. Ook al zijn ze 99,99% betrouwbaar, dan nog kunnen er jaarlijks een aantal HIV besmette mensen doorheen glippen.
Heb jij onderzocht hoeveel het zou kosten dan voordat je zoiets beweerd?quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:11 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat is praktisch gezien niet mogelijk. Daar zouden ze te veel geld voor moeten investeren. Je hebt dan het dilemma dat je of discrimineert (wel erg zwaar maar goed) of dat je je belastinggeld verkeerd gebruikt ziet worden. Dan kies ik persoonlijk liever voor optie 1 omdat het hier toch maar om een gevoel (van homo's) gaat wat in weze wettelijk gezien niet fout is
quote:Op vrijdag 4 februari 2005 11:45 schreef robh het volgende:
[..]
Aangezien er flink meer hemie's zijn dan homie's blijf het gevaar, in absolute getallen, toch gewoon hetzelfde?
Ja. Jij denkt dus dat homoseksualiteit door opvoeding bepaald wordt?quote:
Ja, als als als, maar dat is dus niet het geval.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 12:04 schreef Tikorev het volgende:Die meer hemie's geven gezamelijk ook meer bloed. Dus per liter getapt bloed is het gevaarlijker wanneer ook homo's mogen geven dan wanneer alleen hetero's dat mogen.
Jij bent er vooral op uit om mensen het bloed onder de nagels vandaan te halen. Je levert geen enkele inhoudelijke bijdrage aan discussies op Fok, zit barstensvol vooroordelen waarvoor je nooit eens echte bewijzen aandraagt. Welke gerichte vraag je ook krijgt: je ontwijkt alles, of post niet ter zake doende informatie. Het is jammer dat je hier keer op keer vrij spel krijgt, om je zieke ideeën te verkondigen, want als er hier één is die ziek is, dan ben jij dat wel.quote:Op donderdag 3 februari 2005 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik druk het misschien wat zwart-wit uit, maar dat mag ik ook weleens een keer voor de verandering![]()
Nogmaals omdat er meer hetero's zijn.quote:Op vrijdag 4 februari 2005 12:13 schreef robh het volgende:
[..]
Er zijn gewoon meer hiv-besmette hemie's dan er besmette homie's zijn.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |