tempratuur sensor op 100 graden !quote:Op zondag 16 januari 2005 21:54 schreef thabit het volgende:
Hoe weet een waterkoker dat het water kookt?
Is dat niet gewoon met een thermosensor?quote:Op zondag 16 januari 2005 21:54 schreef thabit het volgende:
Hoe weet een waterkoker dat het water kookt?
volgensmij kan de thermosensor ook een geleidbaarheids meter zijn .. die kan gewoon in de bodem en die heeft geen last van dat de spiraal warmer is dan 100 graden.quote:Op zondag 16 januari 2005 22:07 schreef thabit het volgende:
Maar waar zit die thermosensor dan?
euhm tempsensor: op de bodem / wand nabij de bodem.quote:Op maandag 17 januari 2005 13:58 schreef thabit het volgende:
Ook naar het geval van de druksensor kunnen we de vorige vraag transleren. Waar zit die?
Volgens mij werken die met IR sensors.quote:Op maandag 17 januari 2005 14:29 schreef mrkanarie het volgende:
en hoe zit het trouwens bij van dei lampen die aan/uit gaan en dimmen als je er alleen maar met je hand overheen gaat? Heeft dat ook met thermosensors te maken?!
Bedoel je gewoon de sensoren die je bijvoorbeeld aan een lamp bij de voordeur koppelt?quote:Op maandag 17 januari 2005 14:29 schreef mrkanarie het volgende:
en hoe zit het trouwens bij van dei lampen die aan/uit gaan en dimmen als je er alleen maar met je hand overheen gaat? Heeft dat ook met thermosensors te maken?!
ja die bedoel ik ook. Zijn wel eigenaardige dingen...quote:Op maandag 17 januari 2005 22:03 schreef Morkje het volgende:
Ongeveer hetzelfde: hoe zit het met die lampen met een metalen staafje dat je eventjes aantikt met 2 vingers zodat de lamp aan gaat (of in stappen dimt)? Ook thermisch? Of heeft dat iets te maken met geleiding van je hand (want met 1 vinger werkt het niet).
Bij een waterkoker wordt vaak een bi-metaal gebruikt. Het zit aan de onderkant tegen het vat. Je ziet het als een klein stripje op het vat. Het bimetaal (twee metalen met verschillende uitzettingscoëfficiënten, vaak invar en rvs) is geijkt om bij iets boven de 100 oC voldoende te buigen en zo de stroomtoevoer uit te schaken. Het is dan ook meer een beveiliging.quote:Op maandag 17 januari 2005 13:58 schreef thabit het volgende:
Ook naar het geval van de druksensor kunnen we de vorige vraag transleren. Waar zit die?
Ik zag pas op discovery een programma over een man die naar de koudste bewoonde plaats op aarde ging. Ergens in Siberië meen ik. Hij bleef daar overnachten in een tent. De buitentemperatuur was ongeveer 60 graden Celsius onder nul.quote:Op zondag 16 januari 2005 14:55 schreef Yosomite het volgende:
Recentelijk hoorde ik de uitspraak dat warm water sneller bevriest dan koud water. Ik dacht eerst: kroegenpraat. Maar de persoon in kwestie bleef volhardend. Is dit zo en waarom dan? (Ik ben een experiment van plan, maar tot die tijd geloof ik het niet).
Wat is individueel bevriezen? Hoe kan een enkel molecuul bevriezen (in de vaste toestand geraken) en een vaste stof vormen?quote:Op dinsdag 18 januari 2005 14:14 schreef lubje25 het volgende:
De uitleg die gegeven werd is dat de molekulen bij kokend water zo hard trillen dat de onderlinge verbindingen tussen de watermolekulen gering zijn. Hierdoor bevriezen de watermolekulen bijna individueel.
Bij koud water is de onderlinge verbinding tussen de watermolekulen groot waardoor ze niet individueel kunnen bevriezen. Het gevolg is dat het langer duurt.
Als ik me niet vergis, zitten er in 'permanente' inkt (voor op plastic, glas, CD's enz.) vooral organische (dus op koolstof gebaseerde) stoffen, die apolair zijn. Dit in tegenstelling tot inkten op waterbasis, die polair zijn, en dus weinig affiniteit (en dus ook minder adhesie) hebben met apolaire stoffen zoals plastic. Soort zoekt soort, zou je kunnen zeggen. Daarom zijn bv. water (polair) en benzine (apolair) ook niet onderling mengbaar.quote:Op zondag 16 januari 2005 21:45 schreef Bosbeetle het volgende:
Hoe komt het dat somige inkt wel en andere inkt niet op glas/ hard plastic blijft kleven. Welke eigenschap van de inkt draagt daar zorg voor ? Heeft het te maken met hydrofobischiteit ofzo of zijn er andere dingen die de adhesie verhogen ?
ligt idd aan de polariteit, maar ook voor een deel doordat in watervaste stiften oplosmiddelen zitten die veeeeel sneller verdampen, en de kleurstof dus sneller (het verschil tussen gelijk vast blijven zitten, en enkele dagen nog afveegbaar) compleet vast op het oppervlak zit.quote:Op dinsdag 18 januari 2005 19:06 schreef Scootmobiel het volgende:
[..]
Als ik me niet vergis, zitten er in 'permanente' inkt (voor op plastic, glas, CD's enz.) vooral organische (dus op koolstof gebaseerde) stoffen, die apolair zijn. Dit in tegenstelling tot inkten op waterbasis, die polair zijn, en dus weinig affiniteit (en dus ook minder adhesie) hebben met apolaire stoffen zoals plastic. Soort zoekt soort, zou je kunnen zeggen. Daarom zijn bv. water (polair) en benzine (apolair) ook niet onderling mengbaar.
Het zou ook kunnen dat het met de oppervlaktespanning te maken heeft, en dat water (en inkten die daarop gebaseerd zijn) zich daardoor als het ware meer 'terugtrekt' van een glad oppervlak dan stoffen met een lagere oppervlaktespanning.
En er dus minder goed op hecht.
Ik heb geen idee of dit de juiste verklaring is, maar het lijken me in ieder geval wel factoren die hierbij een rol kunnen spelen. Wie kan er nog wat meer over vertellen?
Interessant topic trouwens, erg leuk om te lezen!![]()
Het ligt dus ook aan de kleurstof zelf ... apolaire kleurstof lost nooit op in polair oplosmiddel toch ? Dus het is een kwestie van polariteit, oplosbaarheid van leurstof en opervlakte spanning van het oplosmiddel.quote:Op dinsdag 18 januari 2005 20:23 schreef Morkje het volgende:
[..]
ligt idd aan de polariteit, maar ook voor een deel doordat in watervaste stiften oplosmiddelen zitten die veeeeel sneller verdampen, en de kleurstof dus sneller (het verschil tussen gelijk vast blijven zitten, en enkele dagen nog afveegbaar) compleet vast op het oppervlak zit.
Inderdaad, is ook zo. Bedankt voor de aanvulling!quote:Op donderdag 20 januari 2005 13:53 schreef Morkje het volgende:
Dat lijkt me logisch, anders werkt die stift sowieso niet. En dat met die oppervlaktespannig: klopt op zich wel, maar dat komt door de polariteit (dus eigenlijk is het 2 keer hetzelfde probleem). Gooi maar eens wat water (polair) op een vette plaat (apolair). Dan krijg je allemaal losse druppels. Met die inkt gebeurt precies hetzelfde. Elke stof heeft een oppervlaktespanning, alleen door die polariteit zie je ook het resultaat. Druppels dus, en met druppels schrijft het niet zo goed.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |