Remkes gaat over twee dagen op bezoek bij het RIT in het getroffen gebied, is later bekendgemaakt.quote:Op maandag 3 januari 2005 18:22 schreef HarigeKerel het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
Remkes zit lekker te chillen met zijn gouden ketting om in een bar met twee Thaise chicks, die gaat nergens heen
quote:
quote:Op maandag 3 januari 2005 22:43 schreef Aventura het volgende:
Goed van haar, al vind ik dat het haast verplicht is voor mensen die zo obsceen veel geld verdienen.
Waarom niet?quote:
Als je zelf zo rijk was, en zelf zoveel geld doneerde als je nu min of meer eist van de rijken der aarde, dan gaf ik je gelijk. Nu sta je sinterklaasje uit te hangen van andermans geld. Da's makkelijk lullen, vooral als je geen idee hebt van wat er met dat geld gebeurt. Dat geld ligt doorgaans niet ergens op een plank, maar wordt gebruikt voor investeringen waarmee andere mensen weer werk en dus inkomen krijgen. Boven dien helpt geld geven niet op de langere termijn. Mijn zwager woont in Sri Lanka, en geeft maar heel weinig weg. Wel geeft hij heel veel (relatief gezien verdient hij een Godsvermogen) uit in de lokale economie. Daarmee houdt hij mensen aan het werk, en dat is veel beter voor ze.quote:Op dinsdag 4 januari 2005 00:40 schreef Daalemmer het volgende:
[..]
Waarom niet?
Als je honderden miljoenen op de bank hebt, en zo belachelijk veel geld hebt dat je biefstukken van 150 dollar aan je hond voert, is het dan zo gek om wat weg te geven aan mensen die nog niet genoeg geld hebben voor een beetje rijst? Bijvoorbeeld John de Mol, die heeft anderhalf miljard ofzo, wat móet je met dat geld... Je kunt een prachtig huis kopen, een paar leuke auto's, maar op een bepaald moment weet je toch van gekheid niet meer wat je er mee aanmoet? Geef het dan aan die arme mensen die nu dakloos zijn, of aan AIDS-patienten in Afrika, of aan Braziliaanse straatjeugdprojecten, of aan....!
Er zijn zó veel mensen op deze wereld die het geld zó hard nodig hebben, dat je het haast niet kan maken om al dat geld voor jezelf te houden. Maar misschien zijn dat wel onze belachelijke Nederlandse normen, en denken ze er in Amerika en rechts Nederland compleet anders over. Waarschijnlijk wel.
Ik vind het gewoon altijd zo mooi dat linkse mensen voor iedere Aziaat en Hollywoodster denken te kunnen bepalen hoeveel geld ze zouden moeten hebben en wat ze er mee moeten doen.quote:Op dinsdag 4 januari 2005 00:40 schreef Daalemmer het volgende:
[..]
Waarom niet?
Als je honderden miljoenen op de bank hebt, en zo belachelijk veel geld hebt dat je biefstukken van 150 dollar aan je hond voert, is het dan zo gek om wat weg te geven aan mensen die nog niet genoeg geld hebben voor een beetje rijst? Bijvoorbeeld John de Mol, die heeft anderhalf miljard ofzo, wat móet je met dat geld... Je kunt een prachtig huis kopen, een paar leuke auto's, maar op een bepaald moment weet je toch van gekheid niet meer wat je er mee aanmoet? Geef het dan aan die arme mensen die nu dakloos zijn, of aan AIDS-patienten in Afrika, of aan Braziliaanse straatjeugdprojecten, of aan....!
Er zijn zó veel mensen op deze wereld die het geld zó hard nodig hebben, dat je het haast niet kan maken om al dat geld voor jezelf te houden. Maar misschien zijn dat wel onze belachelijke Nederlandse normen, en denken ze er in Amerika en rechts Nederland compleet anders over. Waarschijnlijk wel.
Ik krijg bij dat soort posts altijd het idee dat sommigen echt geloven in het geldpakhuis van Oom Dagobert...quote:Op dinsdag 4 januari 2005 00:50 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon altijd zo mooi dat linkse mensen voor iedere Aziaat en Hollywoodster denken te kunnen bepalen hoeveel geld ze zouden moeten hebben en wat ze er mee moeten doen.
Ja, dat is een redenatie. Ik wacht inmiddels 10 jaar op iemand die op vakantie verdween in een natuurgebied. Echt je blijft hoop houden. Zelfs tegen beter weten in. Sommige mensen wachten al 60 jaar op slachtoffers van de oorlog. Die hebben destijds ook al die lijsten die er toen hingen nagekeken en alle berichten uitgeplozen. Straatmuren volbehangen met eindeloze lijsten met rijen namen waar de door hun gezochte niet tussen stond. Registers vol namen maar die ene stond er nooit bij. Natuurlijk, het leven gaat verder en je geeft de hoop een beetje op, na jaren gaat het echt slijten maar ergens houdt je hem en blijft onbewust op iedere straathoek waar ook ter wereld kijken. Soms lijkt het even alsof... Nee, toch niet...quote:Op maandag 3 januari 2005 17:14 schreef Faithy het volgende:
barman
dag in dag uit, wekenlang wachten op een teken van leven, met de goede hoop dat het nog wel goed komt, is slopend!
...(knip)
en het kan DAN dus alleen maar meevallen...
snap je mijn insteek?
Belachelijk dat het zo moetquote:Zweden houdt lijst met vermisten geheim
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten houden de namen geheim van vermisten in Azië na de zeebeving en de daaropvolgende vloedgolven uit angst voor het dievengilde. Bij de regering bestaat de vrees dat inbrekers hun slag zullen slaan in woningen van vermisten, maakte premier Persson bekend.
,,We hebben, vanwege spijtige menselijke redenen, gekozen geen lijst te publiceren en te vermelden dat op dit adres in deze stad de familie Petersson een week niet is geweest'', aldus de regeringsleider op maandag. ,,Helaas zijn er mensen in dit land die inbreken in woningen, vernielen en dingen stelen'', zei Persson.
De autoriteiten in het Scandinavische land zijn door schade en schande wijs geworden. Na het zinken van de veerboot Estonia in 1994 sloegen inbrekers toe in huizen van mensen die op de lijst van vermisten stonden. Zweedse media hebben al melding gemaakt van inbraken in woningen van vermisten door de tsunami's in Azië van vorige week. De politie heeft die nog niet bevestigd.
Bewaking
Bewakingsfirma's in Zweden hebben inmiddels volgens het persbureau TT aangeboden de huizen van slachtoffers van de ramp te bewaken. De overkoepelende organisatie voor bewakingsfirma's zegt een aantal weken haar diensten gratis te zullen verzorgen. ,,Het is onze manier om de slachtoffers te steunen, en bescherming is nodig of de namen van vermisten openbaar worden of niet'', aldus een zegsman van Sweguards.
In andere Scandinavische landen hebben de autoriteiten wel lijsten met namen vrijgegeven van vermiste toeristen. Als gevolg van het vrijgeven van de lijsten konden alsnog veel namen van mogelijke vermisten geschrapt worden van die lijsten.
SP!TS Actueel, dinsdag 04 januari 2005, 07:20.
Doen ze het expres ofzo?quote:Stroom reddingswerkers hindert hulp
Hoewel de hulp in de Aziatische landen die getroffen zijn door de zeebeving steeds beter verloopt, leidt de enorme toestroom van reddingswerkers, hulporganisaties en noodvoorzieningen ook tot grote logistieke problemen....
ik begin oprecht te twijfelen of het (nog) wel zin heeft geld over te maken naar 555.quote:Schulden
Hoewel wereldwijd de financiële hulp voor het getroffen gebied binnenstroomd, heeft de Australische hulporganisatie Artsen zonder Grensen juist gevraagd te stoppen met het geven van geld voor de slachtoffers. De stroom geld is eenvoudigweg te groot, maakte de organisatie dinsdag bekend. Artsen zonder Grenzen Australië had gevraagd om 1 miljoen Australische dollar (600.000 euro), maar krijgt veel meer binnen.
Tip: Lees nooit, maar dan ook nooit een Britse krant.quote:Op dinsdag 4 januari 2005 10:47 schreef Litman het volgende:
Vanmorgen in de Volkskrant alweer zo'n rare kop:
[..]
Doen ze het expres ofzo?
Jeej Chinaquote:Aid effort shows limits of China's rising power
The New York Times
Significant response quickly loses luster
China's new and growing influence in Asia, which some analysts say has come at the expense of the United States, is showing its limits as the aspiring superpower plays an active but secondary role in responding to the tsunami disaster.
The Chinese response is significant by even the recent standards of its inward-looking history. But it is also a reminder that the world's most populous country is far from being the dominant power in Asia.
Last weekend, Prime Minister Wen Jiabao announced that China would donate more than $62 million, one of its largest ever pledges of international relief aid. But that figure was quickly eclipsed when the United States increased its pledge to $350 million and Japan followed with a $500 million donation.
Moreover, China has watched as American vessels have moved quickly into the region with U.S. Navy helicopters delivering food and critical supplies to the hardest-hit areas of Indonesia. This week, another convoy of American ships is expected to arrive in Sri Lanka with more than 1,500 marines.
By contrast, China's primary contribution at the scene has been a 35-member medical team now treating patients in Indonesia. Other Chinese medical teams are being dispatched, and at least one commercial cargo plane has already left Beijing with $1.8 million in medicine, food and generators.
For more than a year, China's top officials and diplomats have sought a leadership role in the region on the strength of the country's booming economy. Other Asian countries have eagerly sought trade deals with China, and Wen has promoted the idea of an Asian equivalent to the European Union.
But gaining such economic clout has not yet translated into broader power or influence, according to Robert Sutter, a former American government official who has written extensively about U.S.-China relations. China's soft power is growing in the region but should not be overstated, Sutter said.
"The things China has been doing are all win-win," said Sutter, now a visiting professor at the School of Foreign Service at Georgetown University.
"They don't generally cost China anything. But when you have to do something that costs something, it's hard for them to do it. They don't have the resources or the experience."
He added, "They are still an aid recipient."
In the past few years, China has begun to transition from a recipient to a donor nation. Last year, the World Food Program, an arm of the United Nations, announced that it would phase out subsidies to China by the end of 2005, and China is beginning to make small donations to the agency. Japan has also been reducing its aid to China while increasing support for India.
Meanwhile, China has increased its donations to nations like Vietnam, Indonesia and Burma as part of its effort to raise its profile in the region. China is also believed to donate tens of millions of dollars in annual aid to help prop up its ally and neighbor, North Korea.
But such direct donations are different from responding to an international disaster. Shi Yinhong, a professor at international politics at People's University in Beijing, said that the United States had a "huge superiority" over China in responding to such crises. But he said China's response to the tsunami disaster marked a milestone shift from the country's past. He said $62 million was a very significant sum for China.
"We are still learning how to react multilaterally," Shi said. "But there is a new sense that China should play more of a role. China has a new sense of its potential as one of the most important regional powers in Asia."
President Hu Jintao, quoted in the state news media, said the government would provide "any possible aid in its power to those in need."
His comments echoed remarks by Wen, who announced China's expanded aid package last Friday at a meeting with ambassadors from the affected nations. In all, China has delivered $2.6 million in aid.
Wen is also planning to attend the international summit on Thursday in Indonesia, in which leaders are expected to decide on a strategy for responding to the crisis and rebuilding the region.
Meanwhile, the Chinese propaganda machine has been hard at work. Stories of ordinary citizens making small donations to nongovernmental relief funds have filled newspapers.
An article about the Chinese medical team in People's Daily, the Communist Party's main newspaper, declared in a headline on Monday: "Indonesian disaster victims speak from the heart: China is a great country!"
But China is also a country with a yawning wealth gap and massive domestic problems.
On the Chinese Internet, writers posted e-mail messages in several chat rooms questioning why China was not spending its money at home. Others were furious that China was helping Indonesia, where ethnic Chinese residents were raped and attacked during rioting in 1998.
"Chinese care more about foreigners!" complained one Internet writer. "Of course disaster relief is necessary, but we should give more care to the disadvantaged groups within our country!"
Foreign Minister Li Zhaoxing has already spoken by telephone with the UN secretary general, Kofi Annan. China Daily, the government's English-language daily, reported that China, a Security Council member with veto power, had endorsed the United Nations' taking the lead role in the relief effort.
No mention was made of the relief coalition of donor nations announced by President George W. Bush that includes India, Japan, Australia and the United States. China is conspicuously absent, though Bush said he expected other nations to quickly join the group.
David Shambaugh, director of the China Policy Program at George Washington University, said China, ultimately, had the basic equipment and capability to provide a military response to future disasters. For now, Shambaugh said, the Chinese military is largely unaccustomed to participating in international efforts. China started joint search and rescue naval operations only in 2002 with countries like Pakistan, India, Britain and France.
Beyond the military, Shambaugh said, the rest of the region is watching China as the tsunami crisis continues.
"Given China's growing influence in the region," he said, "this catastrophe is going to reveal whether China will put resources behind its rhetoric and can contribute on the ground in a meaningful way."
Wat is je bron?quote:Op dinsdag 4 januari 2005 14:11 schreef Omaha het volgende:
Hoewel wereldwijd de financiële hulp voor het getroffen gebied binnenstroomd, heeft de Australische hulporganisatie Artsen zonder Grensen juist gevraagd te stoppen met het geven van geld voor de slachtoffers. De stroom geld is eenvoudigweg te groot, maakte de organisatie dinsdag bekend. Artsen zonder Grenzen Australië had gevraagd om 1 miljoen Australische dollar (600.000 euro), maar krijgt veel meer binnen.
quote:173 tt-TV1 173 di 04 jan 13:42:53
buitenland
AZG FRANKRIJK HEEFT GELD GENOEG
Artsen zonder Grenzen in Frankrijk
heeft aangekondigd dat het geen geld
meer nodig heeft voor de slachtoffers
in Zuidoost-Azië.
De hulporganisatie heeft voldoende geld
ontvangen en schort haar inzamelings-
acties in Frankrijk op.
"We hebben meer dan 40 miljoen euro ge-
kregen", zegt directeur Pierre Salig-
non. "We hebben een goed zicht op de
uitgaven en denken dat dat volstaat om
onze acties op het terrein te betalen."
"De beslissing lijkt misschien onbe-
grijpelijk, maar we willen de mensen
niet onnodig geld vragen voor acties
waarvoor we al genoeg geld hebben."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |