abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 26 december 2004 @ 23:52:50 #1
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_24226547
Dat onze rijksoverheid aan ontwikkelingsamenwerking doet en daarmee 100en miljoenen per jaar over de balk smijt (Afrika is ondanks 30 jaar ontwikkelingsamenwerking nog steeds arm) is al goed voor heel wat hoofdpijn maar dat lokale bestuurders dit tot hun taakgebeid rekenen is helemaal de limit. In 2003 is heeft de gemeente Amsterdam minimaal 600.000 euro uitgegeven aan ontwikkelingsamenwerking (dat was hard uit de pdf te halen, ik verwacht onder misleidende namen nog meer te kunnen vinden). Ging het vroeger naar samenwerkingsverbanden met steden in socialistische 3e wereldlanden (natuurlijk een eenrichtingsverkeer van geldstromen), tegenwoordig zijn er leuke projecten in delen van de wereld waar nieuwe Amsterdammers vandaan komen. Betrokken gemeenteraadsleden reizen er graag en vaak heen om de vorderingen te aanschouwen.

http://www.amsterdam.nl/asp/get.asp?ItmIdt=00005005&SitIdt=00000002&VarIdt=00000001
http://www.amsterdam.nl/contents/pages/00004658/20.pdf (zoek op internationale contacten en ontwikkelingssamenwerking)

Ik keur dit af en mijn stelling is dan ook dat de gemeente Amsterdam moet ophouden met dit soort fratsen en zich moet concentreren op Amsterdam zelf.
quote:
Amsterdamse delegatie naar Suriname

3 juni 2002 - Cynthia Hendriks

Onder leiding van burgemeester Job Cohen brengt een Amsterdamse delegatie van bestuurders en ambtenaren van 6 t/m 13 juni een werkbezoek aan Suriname. Het doel van het bezoek is om op een aantal gebieden de samenwerking te versterken en de uitvoering te concretiseren.


De delegatie bestaat o.a. uit Hannah Belliot (wethouder Zorg en Cultuur), Erik Gerritsen (gemeentesecretaris), Elvira Sweet (stadsdeelvoorzitter Zuidoost), Hugo Fernandes Mendes (stadsdeelsecretaris Zuidoost) en Ro Brewster, commissaris van Politie. Het gaat o.m. om projecten op het gebied van woningbouw, drinkwatervoorziening, verbetering van de volksgezondheid, digitalisering van archieven, en opleidingen en trainingen tussen het Korps Politie Suriname en het Regiokorps Amsterdam-Amstelland.
In Paramaribo spreekt de delegatie met president drs. R.R. Venetiaan, waarna een bezoek wordt gebracht aan de minister van Regionale Ontwikkeling en de minister voor Planning en Ontwikkelingssamenwerking. Daarnaast bezoekt de delegatie een woningproject in Sekrepatu Dyari, de Surinaamse Waterleiding Maatschappij, het Psychiatrisch Centrum Suriname, de Regionale Gezondheidsdienst, de Districtscommissaris en de bauxietmijnen Billiton en Suralco.
Op donderdag 13 juni is de ondertekening van de samenwerkingovereenkomst tussen de gemeente Amsterdam en de Republiek Suriname.
bron: site van de gemeente amsterdam zelf. Zoek op ontwikkelingssamenwerking.
quote:
De internationale positie van onze stad staat onder meer in het teken van de Amsterdamse traditie van vrede, democratie en solidariteit. De bestaande samenwerking met Managua (Nicaragua), Beira (Mozambique) en Paramaribo (Suriname) wordt voortgezet en geïntensiveerd op het terrein van lokaal bestuur en de opbouw van een pluriforme samenleving, mede ten bate van actuele vraagstukken in Amsterdam zelf.
Samenwerkingsprojecten met steden in landen waar veel allochtone Amsterdammers vandaan komen, zoals Turkije, Marokko en Curaçao/Antillen, worden bevorderd,
Het betrekken van de Amsterdamse bevolking, vooral jongeren, bij ontwikkelingssamenwerking is essentieel. Via het gemeentelijk onderwijs en jeugdbeleid en in samenwerking met het particulier initiatief stimuleert de gemeente de aandacht voor mondiale vraagstukken.
Gemeentelijke diensten moeten ruimhartig hun expertise beschikbaar stellen in ontwikkelingsprojecten. De Commissie Ontwikkelingssamenwerking Amsterdam (COA) ontplooit hiertoe initiatieven en helpt bij het zoeken naar aanvullende financiering. De COA is ook dienstbaar aan de stadsdelen.
Het structurele budget van de COA wordt verhoogd naar tenminste 1 euro per Amsterdammer.
bron: http://www.amsterdam.pvda.nl/programma.php

[ Bericht 0% gewijzigd door Landmass op 27-12-2004 00:10:02 ]
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
  zondag 26 december 2004 @ 23:55:16 #2
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_24226611
Het is blijkbaar besmettelijk want N-Holland heeft het virus ook al te pakken.

http://www.noord-holland.(...)menwerking/index.asp
quote:
Ontwikkelingssamenwerking

De provincie Noord-Holland vindt ontwikkelingssamenwerking een verantwoordelijkheid van iedereen in Nederland en dus ook van de provincie. Zij stelt naast deskundigheid jaarlijks een bedrag van ¤ 453.800,-- ter beschikking voor de verbetering van de primaire levensbehoeften van mensen in arme landen of regio’s. De provincie financiert ontwikkelingsprojecten in Ethiopië, op de Filippijnen, in Ghana, Indonesië, Jamaica, Kenia, Macedonië, Nicaragua, Suriname, Zambia, Zimbabwe en Zuid-Afrika, op het gebied van (drink)watervoorziening, hygiëne, energievoorziening, huisvesting en gezondheidszorg.

De provincie werkt nauw samen met de betrokken (rijks- )overheden (met name het Ministerie van Buitenlandse Zaken), diverse instellingen en organisaties. Binnen het dagelijks bestuur van de provincie is de Commissaris van de Koningin, de heer H.C.J.L. Borghouts, verantwoordelijk voor dit onderwerp. De regels voor ontwikkelingssamenwerkingsprojecten zijn vastgelegd in de Deelverordening Ontwikkelingssamenwerking Noord-Holland 2004.
Financiele onderbouwing van de projecten:
http://www.noord-holland.nl/Images/65_61140.doc

Al met al een hele industrie waar heel wat mensen hun brood verdienen. Laten het nou net diensten zijn waar wij niet om gevraagd hebben en dus vreet dit welvaart. Als het nou nog wat opleverde in de betrokken landen zelf a la maar die landen zijn na 30 jaar hulp nog steeds arm.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_24227494
quote:
Op zondag 26 december 2004 23:52 schreef Landmass het volgende:
(Afrika is ondanks 30 jaar ontwikkelingsamenwerking nog steeds arm)
Oorlog is ondanks onze inspanningen (VN bijvoorbeeld) nog niet de wereld uit. Diefstal ook niet. Justitie dan maar afschaffen, het werkt toch niet.
Wasserwunderland
  maandag 27 december 2004 @ 02:15:58 #4
17137 Sander
Nerds do it rarely
pi_24229169
quote:
Op maandag 27 december 2004 00:33 schreef Tup het volgende:

[..]

Oorlog is ondanks onze inspanningen (VN bijvoorbeeld) nog niet de wereld uit. Diefstal ook niet. Justitie dan maar afschaffen, het werkt toch niet.
Sind wanneer is de VN direct verantwoordelijk voor oorlog? Of armoe in Afrika de onze?
pi_24229359
quote:
Op maandag 27 december 2004 00:33 schreef Tup het volgende:

[..]

Oorlog is ondanks onze inspanningen (VN bijvoorbeeld) nog niet de wereld uit. Diefstal ook niet. Justitie dan maar afschaffen, het werkt toch niet.
Oh god slimpie.
Waarom nog eten? Morgen heb ik toch weer honger.
Doel van ontwikkelingshulp is om landen te helpen bij hun ontwikkeling(logisch he).
Doel van Justitie is niet om criminaliteit te stoppen, maar om het in de hand te houden.
Dat doen ze aardig.
Ontwikkelingshulp echter begint steeds meer omstreden te worden, als je landen die hulp hebben ontvangen vergelijkt met landen die geen hulp hebben ontvangen, dan zie je weinig verschil.
Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure.
pi_24229401
quote:
Op zondag 26 december 2004 23:55 schreef Landmass het volgende:verhaal
Echt verwerpelijk dit.
Ontwikkelingshulp als speeltje voor bestuurders.
Een provincie die ontwikkelingshulp biedt??
Ik ben te moe om alles wat verder uit te zoeken, maar wat ik nu zo lees is echt belachelijk.
Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure.
pi_24232513
De Gemeenteraad van Amsterdam is een democratisch gekozen orgaan en heeft het democratisch recht om te bepalen waaraan hij de middelen van de gemeente uitgeeft. Het verschil met het Rijk is hier verwaarloosbaar. Natuurlijk kun je het oneens zijn met het geven van ontwikkelingshulp, maar de verontwaardging dat een gemeente dit doet ontgaat mij.

Overigens kon ik de stelling in de OP dat 'Betrokken gemeenteraadsleden reizen er graag en vaak heen' niet terugvinden in de linkjes, evenmin als de stelling 'Ging het vroeger naar samenwerkingsverbanden met steden in socialistische 3e wereldlanden '. Misschien dat je dat nog even nader kunt onderbouwen om te voorkomen dat users zouden gaan denken dat dergelijke beweringen voortkomen uit ordinaire vuilspuiterij.
Slaapt winter
en zomer
  maandag 27 december 2004 @ 11:43:50 #8
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_24232663
quote:
Op zondag 26 december 2004 23:52 schreef Landmass het volgende:

(Afrika is ondanks 30 jaar ontwikkelingsamenwerking nog steeds arm)
Afrika minder arm dan gedacht

Leg eens uit?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 27 december 2004 @ 11:54:44 #9
46464 Flumina
Lekker ruig heien!
pi_24232823
quote:
Op maandag 27 december 2004 11:32 schreef Parabola het volgende:
De Gemeenteraad van Amsterdam is een democratisch gekozen orgaan en heeft het democratisch recht om te bepalen waaraan hij de middelen van de gemeente uitgeeft. Het verschil met het Rijk is hier verwaarloosbaar. Natuurlijk kun je het oneens zijn met het geven van ontwikkelingshulp, maar de verontwaardging dat een gemeente dit doet ontgaat mij.

Overigens kon ik de stelling in de OP dat 'Betrokken gemeenteraadsleden reizen er graag en vaak heen' niet terugvinden in de linkjes, evenmin als de stelling 'Ging het vroeger naar samenwerkingsverbanden met steden in socialistische 3e wereldlanden '. Misschien dat je dat nog even nader kunt onderbouwen om te voorkomen dat users zouden gaan denken dat dergelijke beweringen voortkomen uit ordinaire vuilspuiterij.
Persoonlijk vind ik ontwikkelingssamenwerking iets voor de centrale overheid. Ik vind het zeer storend als gemeentes dingen doen, die niet in hun taakgebied passen. Ontwikkelingssamenwerking kan dan worden gebruikt uit electorale overwegingen, en ja, dan vind ik het zonde van het geld.
we hebben een reëel probleem, dus we zoeken naar reële oplossingen
in dit specifieke geval maken twee helften één
pi_24233028
quote:
Op maandag 27 december 2004 11:54 schreef Flumina het volgende:

[..]

Persoonlijk vind ik ontwikkelingssamenwerking iets voor de centrale overheid. Ik vind het zeer storend als gemeentes dingen doen, die niet in hun taakgebied passen.
Wie bepaalt dan wat het taakgebied van gemeenten is en waarom ben jij zo zeker dat OS daar niet in past?
quote:
Ontwikkelingssamenwerking kan dan worden gebruikt uit electorale overwegingen, en ja, dan vind ik het zonde van het geld.
Als dat gebeurt, ben ik het zonder meer met je eens. Maar ook hier is het onderscheid tussen Rijk en decentrale overheden mij niet duidelijk. Bovendien heb ik geen aanwijzingen dat gemeenten OS ook echt gebruiken uit electorale overwegingen, jij wel?
Slaapt winter
en zomer
pi_24233049
Niks mooiers dan snoepreisjes op kosten van de belastingbetaler.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_24233072
quote:
Op maandag 27 december 2004 12:08 schreef Strolie75 het volgende:
Niks mooiers dan snoepreisjes op kosten van de belastingbetaler.
En jij bent door God aangesteld om te bepalen wat snoepreisjes zijn en welke reizen wel ten behoeve van de werkzaamheden worden gemaakt?
pi_24233113
quote:
Op maandag 27 december 2004 02:15 schreef Slarioux het volgende:

[..]

Sind wanneer is de VN direct verantwoordelijk voor oorlog? Of armoe in Afrika de onze?
We hebben als voormalige westerse koliniale mogendheid toch zeker wel enige medeverantwoordelijkheid aan die armoede .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  maandag 27 december 2004 @ 12:15:38 #14
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_24233172
quote:
Op maandag 27 december 2004 12:09 schreef Julius_Vanderdecker het volgende:

[..]

En jij bent door God aangesteld om te bepalen wat snoepreisjes zijn en welke reizen wel ten behoeve van de werkzaamheden worden gemaakt?
Dat lijlt me duidelijk. Dat gemeentebestuur zit daar voor Amsterdam en dus is elk reisje naar zo'n mooi project ergens in de 3e wereld een snoepreisje.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
  maandag 27 december 2004 @ 12:18:04 #15
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_24233201
quote:
Op maandag 27 december 2004 12:12 schreef du_ke het volgende:

[..]

We hebben als voormalige westerse koliniale mogendheid toch zeker wel enige medeverantwoordelijkheid aan die armoede .
Het gaat hier in de 1e plaats of ook de gemeente Amsterdam daarvoor moet opdraaien. Dat doet het rijk toch al.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_24233228
quote:
Op maandag 27 december 2004 12:18 schreef Landmass het volgende:

[..]

Het gaat hier in de 1e plaats of ook de gemeente Amsterdam daarvoor moet opdraaien. Dat doet het rijk toch al.
Tja ik heb er persoonlijk niet zo'n moeite mee. Amsterdam is groot en welvarend geworden door immigranten en ik heb er geen moeite mee dat de stad dan elders wat projecten finacieerd .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  maandag 27 december 2004 @ 12:20:58 #17
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_24233245
Psst, Landmass. Kun je even van je links-bashen loskomen en antwoord geven op [Amsterdam] doet ook aan ontwikkelinssamenwerking ?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 27 december 2004 @ 12:22:05 #18
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_24233275
quote:
Op maandag 27 december 2004 12:19 schreef du_ke het volgende:

[..]

Tja ik heb er persoonlijk niet zo'n moeite mee. Amsterdam is groot en welvarend geworden door immigranten en ik heb er geen moeite mee dat de stad dan elders wat projecten finacieerd .
  • De problemen in Amsterdam zijn opgelost?
  • Onze rijksoverheid houdt zich daar toch al mee bezig? Waarom moet Amsterdam (en de provincie NoordHolland) dan ook nog eens deze taak op zich nemen?
  • Fok! presents
    GOOD MOD, BAD MOD
    starring Sizzler & Sidekick
    nu in POL
    pi_24233304
    quote:
    Op maandag 27 december 2004 12:22 schreef Landmass het volgende:

    [..]

  • Onze rijksoverheid houdt zich daar toch al mee bezig? Waarom moet Amsterdam (en de provincie NoordHolland) dan ook nog eens deze taak op zich nemen?
  • Als de bevolking van Amsterdam in meerderheid vindt dat er meer gedaan moet worden, staat het ze vrij om dat te doen. Waarom wil jij ze dat recht ontzeggen?
    Slaapt winter
    en zomer
      maandag 27 december 2004 @ 12:24:12 #20
    106056 Landmass
    ik discrimineer dus ik besta
    pi_24233306
    quote:
    Op maandag 27 december 2004 12:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
    Psst, Landmass. Kun je even van je links-bashen loskomen en antwoord geven op [Amsterdam] doet ook aan ontwikkelinssamenwerking ?
    Wat wil je weten. Stel eerst maar een duidelijke (hoeft niet uitgebreid) vraag.
    Fok! presents
    GOOD MOD, BAD MOD
    starring Sizzler & Sidekick
    nu in POL
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')