Inderdaad, want het blijft dan circa een miljoen kilometer per revisie.quote:Op zondag 26 december 2004 18:26 schreef yup het volgende:
Ding is 3 of 4 gereviseerd dacht ik.
Toch respectabel.
Juist goed voor het milieu. Gezien het aantal KM had die er ook zo rond de 10 a 15 auto's gebruikt kunnen hebben. Die dan weer door een ander tot op de draad opgereden was.quote:
quote:Op zondag 26 december 2004 18:26 schreef yup het volgende:
Ding is 3 of 4 gereviseerd dacht ik.
Toch respectabel.
Ligt eraan de ene teller gaat bij de 100.000 op nul andere hebben een nulletje meer en gaan dus tot de 9.000.000quote:Op zondag 26 december 2004 20:21 schreef 2609 het volgende:
gaat ie dan een paar keer de teller rond of hoe zit dat
De digitale teller van mijn (ex-) Cordoba begin na 3 ton vrolijk weer opnieuw te tellen....quote:Op zondag 26 december 2004 21:03 schreef Riot het volgende:
P.S. Ik neem aan dat alle digitale tellers gewoon doorlopen over het miljoen heen, ik weet dit aleen niet zeker.
Idd nieuwe E heeft redelijk wat problemen bijv.quote:Op zondag 26 december 2004 22:57 schreef Pietverdriet het volgende:
Dat deze Benz dat deed verbaasd me niet, dit model is ongelofelijk sterk, heb wel eens gereden in zo eentje die meer dan 2 millioen op de teller had. Ik rij voor mijn werk veel met taxi´s maar je Mercedes is hard op weg zijn naam te verknallen als ik taxi chauffeurs mag geloven. Moderne Mercedes zijn ze in het algemeen niet tevreden mee, vaak problemen, storingen.
Duitse auto industrie heeft generiek een kwaliteits probleem, maar dat heeft men inmiddels zelf ook door. Stond in groot artikel in Stern deze week over Toyota, als wereldleider kwaliteit in het autobouwen, en een interview met VW chef, die toegeeft dat men zich aan Toyota orienteerd.quote:Op maandag 27 december 2004 00:35 schreef yup het volgende:
[..]
Idd nieuwe E heeft redelijk wat problemen bijv.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |