abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_23988483
quote:
Op woensdag 15 december 2004 12:15 schreef Black_Tulip het volgende:

[..]

Dat klopt ja, maar ik vind het nog steeds kortzichtig om aan te nemen dat meneer Flew van geloofsovertuiging is veranderd omdat hij de dood nadert.
Voorbarig misschien, kortzichtig niet. Het komt nu eenmaal veel voor.
quote:
Nee
Jawel
pi_23993095
quote:
Op woensdag 15 december 2004 13:36 schreef nikk het volgende:

[..]

Voorbarig misschien, kortzichtig niet. Het komt nu eenmaal veel voor.
Dat heb je nog steeds niet bewezen trouwens.

Ik vind dat 'ie zichzelf wel enorm voor paal zet door als filosoof te beweren dat er wetenschappelijk bewijs is voor het bestaan van een hogere intelligentie: dat is er nog steeds niet. Maar om het nou erger te maken door te stellen dat het komt door zijn leeftijd (dat zou pas helemaal onwetenschappelijk zijn natuurlijk), nee, dat vind ik niet kunnen
quote:
Jawel
Nietes
pi_23993282
quote:
Op woensdag 15 december 2004 17:11 schreef Black_Tulip het volgende:

[..]

Dat heb je nog steeds niet bewezen trouwens.
Ik ben geen gedachtenlezer... Niemand weet wat zijn motieven zijn. Hij stelt zelf dat hij op basis van bewijs tot die conclusie is gekomen. En dat is, zo zei je ook zelf, wetenschappelijk gezien gelul. Ik vermoed slechts dat zijn leeftijd een grote rol speelt. Dat het dus vooral een emotionele beslissing is geweest in plaats van een rationele.
quote:
Ik vind dat 'ie zichzelf wel enorm voor paal zet door als filosoof te beweren dat er wetenschappelijk bewijs is voor het bestaan van een hogere intelligentie: dat is er nog steeds niet.
Genoeg filosofen die hetzelfde beweren hoor. Het is maar wat je onder bewijs verstaat. Hij ziet de complexiteit van het leven als bewijs (evolutionisten maken hier uiteraard meteen korte metten mee, maar als filosoof kun je gerust zoiets beweren).
quote:
Maar om het nou erger te maken door te stellen dat het komt door zijn leeftijd (dat zou pas helemaal onwetenschappelijk zijn natuurlijk), nee, dat vind ik niet kunnen
[..]

Nietes
Ik zeg toch dat ik denk dat het daardoor komt. En nogmaals, ik ben geen gedachtenlezer, ik kan niet met zekerheid of wetenschappelijk vaststellen wat die man beweegt ineens in god te gaan geloven.

Maar ik vind deze discussie eigenlijk niet boeiend. Wat kan mij het schelen dat die vent ineens in een god of het goddelijke is gaan geloven? Fijn voor 'm zou ik zeggen.

[ Bericht 4% gewijzigd door nikk op 15-12-2004 17:26:22 ]
pi_23997302
quote:
Op woensdag 15 december 2004 17:19 schreef nikk het volgende:
Ik ben geen gedachtenlezer... Niemand weet wat zijn motieven zijn.
Je hebt me verkeerd begrepen. Ik verlang niet van je dat je bewijst dat hij door het naderen van de dood van zijn geloofsovertuiging is veranderd. Ik vraag of je kunt bewijzen dat mensen op die leeftijd opeens massaal gaan geloven in een opperwezen. Ik denk namelijk dat het niet het geval is.
quote:
Genoeg filosofen die hetzelfde beweren hoor. Het is maar wat je onder bewijs verstaat. Hij ziet de complexiteit van het leven als bewijs (evolutionisten maken hier uiteraard meteen korte metten mee, maar als filosoof kun je gerust zoiets beweren).
Als filosoof kan je dat gerust beweren, maar je kan niet beweren dat je bewijs daarvoor wetenschappelijk is en dat doet hij wel door naar de wetenschap rond het DNA te verwijzen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')