FOK!forum / Relaties & Psychologie / Een 2e leven leiden in je fantasie
toktoktokzondag 12 december 2004 @ 00:58
Oke, dit wordt een onderwerp waarvoor ik me best wel schaam, maar uiteindelijk ben ik toch benieuwd of dit wel zo raar is als ik zelf denk.

Vanaf kleins aan,
Fantaseer ik voor het slapen gaan , en dan niet zomaar fantaseren. Maar ik heb een heel eigen "karakter"gecreeërd in me gedachten die een heel ander leven lijdt dan dat ik in de realiteit lijdt.

Ik "maak"dus een soort film in me gedachten, Het is dus GEEN dromen, maar echt fantaseren als ik nog wakker ben. Ik leef in me fantasie ergens anders, en zie er heel anders uit, heb vrienden en mensen om me heen die ik allemaal verzonnen heb, en die ik in het echt niet ken.
En hou in me hoofd echt hele gesprekken met die mensen in me fantasie, het is net een real life soap maar dan in me hoofd, en ik maak er zelf deel uit.
Er gebeuren ook bijvoorbeeld erge dingen, en dan begin ik ook wel eens echt te huilen.
Ook al ik iets op tv of ergens anders gezien heb, dan denk ik daaraan in me fantasie en ga ik daar iets mee doen in me fantasie, en daar een "verfilming"van maken in me fantasie, maar het gaat elke dag wel verder waar die gebleven was.

Ik weet het het klinkt allemaal heel erg vaag, maar toch is het zo.
Dit doe ik eigenlijk al van kleins af aan, en toen heb ik er nooit aan gedacht of dit nou normaal was, Ik doe er niemand kwaad mee natuurlijk. Maar doen meer mensen dit? :$
Copycatzondag 12 december 2004 @ 01:00
Ik neem aan dat je leiden bedoelt, zodoende TT aangepast.
Xenniazondag 12 december 2004 @ 01:02
Mijn broertje had vroeger een denkbeeldig vriendje en ik denk dat het voor kinderen niet buitengewoon is. Doe je het op latere leeftijd echter nog dan lijkt het me meer dat je je eigen leven te weinig spannend vindt en dat in je fantasie probeert te compenseren. Met andere woorden: maak je eigen leven spannend
Isabeauzondag 12 december 2004 @ 01:04
Eigenlijk heb je dus je eigen soapserie gecreëerd met jezelf in de hoofdrol! Ik denk niet dat het vreemd is of zo, er zijn veel mensen die fantaseren voor ze gaan slapen, alleen misschien niet zo uitgebreid/gedetailleerd als jij. Als kind/ tiener fantaseerde ik ook veel, maar nu denk ik na over de afgelopen dag of de dag van morgen of zo. Ik weet ook niet wanneer ik opgehouden ben met fantaseren.

Voel je niet gek, als jij het leuk vindt moet je het vooral blijven doen
DarkElfzondag 12 december 2004 @ 01:09
kinderen doen dit idd vaak en als je dit nog steeds doet en je voelt je er prettig bij, hebt er geen hinder van (weet wat je bedenkt en weet wat echt is) lijkt me er niets mee
Kebabzondag 12 december 2004 @ 01:09
Hoe belangrijk is die fantasie wereld voor jou? Kan je stoppen? Kan je zonder?
Pracissorzondag 12 december 2004 @ 01:18
Hmmm ja, is opzich niks mis mee maar je moet wel oppassen. Sommige mensen raken echt helemaal verstrikt in hun fantasie-wereld en proberen dat toe-te-passen in de echte wereld, ze gaan dus liegen etc. Ja is echt waar, ik kende zo'n vaag persoon... had allemaal vreemde dingen meegemaakt, als je pas zo iemand kent geloof je het nog wel, maar op een gegeven moment gaan ze over the top....
SadKingBillyzondag 12 december 2004 @ 01:26
Misschien moet je eens met een professional gaan praten.. Vooral wanneer die "mensen in je hoofd" je dingen willen laten doen... Tenzij je 12 bent natuurlijk; dan is het nog raar maar niet gestoord.



Ach, het is altijd nog beter dan mensen vermoorden
Isabeauzondag 12 december 2004 @ 01:26
Fantaseren is iets anders dan stemmen horen, SadKingBilly
I.R.Baboonzondag 12 december 2004 @ 01:28
Ja, precies. Andere mensen schrijven een boek of spelen D&D.
DarkElfzondag 12 december 2004 @ 01:28
je prettig voelen omdat je een fantasie wereld maakt, waarvan je wéét dat je die maakt, is géén teken van een psychiatrische stoornis oid..
Isabeauzondag 12 december 2004 @ 01:28
quote:
Op zondag 12 december 2004 01:28 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ja, precies. Andere mensen schrijven een boek of spelen D&D.
mea culpa
SadKingBillyzondag 12 december 2004 @ 01:34
quote:
Op zondag 12 december 2004 01:28 schreef I.R.Baboon het volgende:
Andere mensen spelen D&D.

Nog meer voer voor de professional
Flashfirezondag 12 december 2004 @ 01:40
Zo te zien hebben we een heleboel gemeen, toktoktok.
Disorderzondag 12 december 2004 @ 02:29
In mijn dromen ben ik een zeer succesvol regisseur/muzikant/acteur/etc. Ik denk dat iedereen zoiets heeft.
cerrorzondag 12 december 2004 @ 03:36
Mijn fantasie is altijd al sterk geweest.
Maar een 2e leven erin?
Neh
Verdwaalde_99zondag 12 december 2004 @ 05:58
Ik ben mijn identiteit in deze "werkelijkheid" aan het wissen.

Mijn identiteit ligt in de fantasie-wereld. Niet in de wereld vol beperkingen Die fantasie-wereld zou ook de enige wereld "moeten" zijn. Ik bouw ook steeds verder naar dat leven in die fantasie-wereld. Ik begin me zelfs te gedragen anders. Ik word dus in principe mijn identiteit die ik nooit gehad heb. Wegens omstandigheden ben ik geworden wie ik was/ben. En die identiteit klopt niet helemaal.

Vage shit Maar wie weet kan ik het ooit nog eens beter omschrijven. Wie je nu bent, hoeft niet te zeggen dat je die bent. Je kunt iets anders zijn dan je bent. Je denkt dat je iemand bent maar je bent als het ware iemand anders. Door omstandigheden ben je iemand anders geworden.

Dat gevoel heb ik in ieder geval sterk in mijn eigen levensverloop. Ze hebben me tot iemand gemaakt die ik van nature niet ben. En dan is het een kwestie om je ware identiteit te achterhalen. Waar de roots liggen.

Erasen? Erasen van al je gewoontes? Wie weet ben ik daar ook mee bezig. Via slapen, schrijven en rusten. Wie weet is het in mijn geval een blessing dat ik in de WAO zit en niet van 0900 tot 1700 op kantoor moet ronddwalen. Immers op kantoor zou ik wederom mezelf verliezen. Foute studie-keuze heeft ook ermee te maken gehad dat ik mijn ware ik ben verloren.

Dus er is niets vreemds aan om te fantaseren. Wie weet wordt je fantasie ooit werkelijkheid en kun je zelf je fantasie-wereld tot je eigen wereld maken.

De realiteit op dit moment stelt niets voor. Er liggen achter de horizon tal van mogelijkheden. Vraag me niet waarom deze saaie realiteit zo dominant is, want dat antwoord moet ik je schuldig blijven. Hoewel ik wel bezig ben met onderzoek, stukken vallen steeds meer op de plek gedurende de tijd.

Ik kan nog lang doorgaan maar ik zet het topic in mijn favouriten, ik wil niet larie-koek gaan uitkramen maar ook goed nadenken, fantaseren . Ik heb zo mijn visies erover over de manier waarop loopt. Je kunt in ieder geval beter links kijken dan rechts, wanneer rechts niets te zien is en links alles te zien is wat er te krijgen valt.

Waarom zou je je schamen Hoeveel mensen kijken films en lezen boeken om uit de werkelijkheid te vluchtten?

Ahja, het woordje moeten is iets dat ook in deze werkelijkheid dominant aanwezig is Dat woordje "moeten". Ik vraag me sterk af waar dat woordje moeten vandaan komt. Zelf leg ik me dat woordje te pas en te onpas veels te vaak in de mond, het komt er gewoon vanzelf uit. En achteraf word ik pissig dat ik alweer moeten gebruik.

[ Bericht 41% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 12-12-2004 06:10:51 ]
ANGEzondag 12 december 2004 @ 10:51
Heel herkenbaar... ik weet alleen zelf ook niet wat ik er mee aan moet. Maar je bent dus zeker niet de enige...
MouseOverzondag 12 december 2004 @ 11:48
Eigenlijk best mooi. Je kunt er door middel van gedachten voor zorgen dat je een tijdje gewoon gelukkig bent. ik ga er ff van uit dat je niet teveel trieste gebeurtenissen daar hebt

Zolang je die fantasiewereld en de echte wereld uit elkaar kunt houden zie ik niet echt een probleem.
magicalnightzondag 12 december 2004 @ 19:44
Ik fantaseer ook vaak voor ik ga slapen. Dan beleef ik allerlei avonturen en zo. Maar het gaat niet zo ver dat ik echt 'vrienden' en zo heb. Ik ben gewoon een totaal ander iemand. Het blijft voor mij gewoon een leuke bezigheid. Ik doe het ook vaak op de fiets =P.
Sport_Lifezondag 12 december 2004 @ 19:46
Had ik vroeger ook altijd! !

Tis ineens weggegaan (toen ik 12 was ofzow geen last meer van gehad)
Fred_Bzondag 12 december 2004 @ 20:51
Ik fantaseer ook wel eens voordat ik ga slapen. Dat gaat dan gewoon over leuke dingen, het is ook gewoon voor de lol, zonder dat het invloed heeft op mijn leven. Ik zie er dan ook weinig schadelijks in.
Lápizzondag 12 december 2004 @ 21:05
Iedereen fantaseert en dat lijkt me maar goed ook, 't geeft je gewoon een goed gevoel om net te doen alsof je bepaalde dingen die je graag zou willen bereikt hebt, of de man/vrouw waar je heimelijk op verliefd bent ook opeens interesse voor jou heeft .

Je kunt het zelfs gebruiken als inspiratie voor het echte leven, proberen om je fantasie tot uitvoer te brengen (mits het geen onmogelijke/gevaarlijke fantasie is), zolang je maar wel fantasie en werkelijkheid uit elkaar kunt houden, maar het klinkt niet alsof dat een probleem is bij jou. Bij Dromenvanger klinkt het alweer een stukje vager, maar daar zal dan ook wel weer een heel verhaal achterzitten.
Darksoulzzondag 12 december 2004 @ 21:11
Ik heb precies dat soort dingen gehad in mijn jeugd. Ik had in mijn fantasie een totaal andere wereld waarin ik dan leefde. Ik kon zoveel en zo weinig als ik zelf wilde en het was voor mij een doorgaande film. Elke dag ging het door waar het de vorige dag geeindigd was. Ik tekende er zelfs over. Ben nu ondertussen wel op een leeftijd dat ik het niet meer doe. Maar heb het heel lang gedaan. Een soort tweede leven leek het wel. Heb het nooit zo ver laten komen dat het mijn echte leven zou beinvloeden. Het was gewoon mijn eigen wereld in mijn eigen hoofd. Ook met verzonnen personen maar ookw el personen die ik in het dagelijks leven tegenkom. Bij mij was het ook overdag en savonds. Wanneer ik er eigenlijk maar zin in had zeg maar

Tja of het slecht is of goed. Ik kan me niet voorstellen dat het slecht voor je is tenzij je je er echt helemaal in mee laat slepen in zo'n extensie dat je op een gegevn moemtn niet meer weet wat wel en niet echt is. Dan wordt het natuurlijk wel even wat anders. Ik heb bij het verhaal van TS echter niet het vermoeden dat hij er zo diep in opging. En idd wat iemand al zei. Het kan een belevingswereld zijn waarin je je spanning zoekt die je in het dagelijks leven mist. Misschien (wat in mijn geval dus wel was) staat de TS ook in het middelpunt van zijn belevingswereld. Hij is belangrijk voor zijn omgeving. Dat is natuurlijk een psychologisch verlangen om belangrijk gevonden te worden wat weer duid op dat je toch niet zo zeker bent van jezelf. Zo was het in ieder geval wel bij mij.

Ze noemen het ook weleens luchtkastelen bouwen

Darksoulzzondag 12 december 2004 @ 21:14
En ik maar denken dat ik de enige was
releazezondag 12 december 2004 @ 21:14
ik heb dat als puber heel erg lang gedaan. en niet alleen voor het slapen gaan, maar iedere keer als ik alleen was, als ik me ongelukkig voelde. ik heb verschillende verhalen afgespeeld in m'n hoofd, waar de hoofdrol speler, ik dus, wel het zelfde karakter behield. gewoon een plek waar ik naar kon vluchten, waar ik mn perfecte ik was en mensen mij gewoon accepteerden zoals ik was.
ik schreef de verhalen toen ook op, zodat ik weer verder kon fantaseren zonder het voorafgaande te vergeten.
toen was het heel erg comforting, nu vind ik het een beetje beangstigend omdat ik over een groot gedeelte van de dag mezelf, mijn echte zelf, gewoon "verloor".

maar toen mn leven weer wat lekkerder ging en het echte leven "leefbaar" ofzo begon te worden (toen ik de acceptatie in mn echte leven ook kreeg) kroop ik langzaam maar zeker die wereld uit. En nu blijft het gefantaseer er nog wel, maar het is niet mijn tweede leven meer. Gewoon mijn droom wereld. En de fantasieen zijn veel minder heftig. De verhalen willen ook maar niet opschieten, dat is wel jammer.

Maar iedere avond voordat ik ga slapen, fantaseer ik. Soms ook nog wel overdag, als ik in een bui ben. Meestal op de fiets naar school. Of in de trein. Gewoon op plekken waar ik mezelf even kan verliezen. En het is echt heel erg lekker. Geen noodzaak meer, geen vluchtroute, gewoon pure entertainment.
sweetgirlyzondag 12 december 2004 @ 21:24
Tweede leven leiden zou ik niet willen zeggen, maar fantaseren voor het slapen gaan dat deed ik erg vaak en doe ik soms nog weleens. Vooral als ik verliefd ben of was .

Ik zie echter ook nadelen verbonden aan mijn grote fantasie, en gister heb ik bemerkt dat dit mij pijn doet. Nou had ik dit al eerder gemerkt, maar ik kwets mezelf er zo mee. Op één of andere manier heb ik soms met bepaalde dingen die ik van te voren al heb gedacht, gedroomd, ik weet het soms niet eens, en als er dan gewoon iets gezegd wordt, krijg ik een gevoel in mijn buik. En die is dan niet leuk. Ik verbind automatisch (al denk ik dat niet eens bewust) schakels. En vaak zijn er dan ook andere mensen die dan ook bijv. opeens over iets beginnen, en dan lijkt het cirkeltje of is het gevoel compleet.

Soms vraag ik me daardoor weer af (ja, leuk die fantasie of wat het ook is, maar niet heus) of andere mensen mijn zwakke punten weten, en dat het daardoor 'expres' gebeurt, want daar lijkt het dus op. Ik besef echter dat dit meer mijn probleem is, maar ik zit hier wel mee en het is heel moeilijk soms om hiermee om te gaan. Dit is iets dat ik, en dat heb ik al eerder bemerkt van mezelf, mezelf daardoor soms wil gaan afsluiten voor dingen, voor dat, voor die schakels die ik eraan verbind, voor die situaties, voor intimiteit, omdat dat mij zo kwetsbaar kan maken juist etc etc. Maar het gebeurt telkens weer en telkens weer kan ik mezelf er niet (zomaar) voor afsluiten.

Het enige middel is afstandelijkheid, en dat werd gister dus ook tegen mij gezegd bij afscheid: 'niet meer zo afstandelijk doen he.' Maar als ik mezelf helemaal open stel en al dan niet zelfs nog wat afstand proberen te bewaren, dan gebeurt het nog. Het lijkt wel de enigste manier te zijn en ook geen prettige, maar dat gevoel is ook niet prettig soms. En ik kan toch moeilijk de mensen gaan mijden die ik lief heb .

Misschien moet ik er maar eens een apart topic over openen
Darksoulzzondag 12 december 2004 @ 21:28
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:24 schreef sweetgirly het volgende:
Heel verhaal
Het verhaal is zo complex dat ik er geen kont meer van begrijp
sweetgirlyzondag 12 december 2004 @ 21:33
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:28 schreef Darksoulz het volgende:

Het verhaal is zo complex dat ik er geen kont meer van begrijp
Kan, en eerlijk gezegd boeit me dat (nu) eerlijk gezegd niet zo erg, want ik zit er gewoon mee.

ik open er wel een apart topic over, wil nu toch weten of ik de enige ben die dit dan heeft
Chello200zondag 12 december 2004 @ 21:38
Ik denk dat dit een eerste stap is naar een schizofreen. Nofi maar je kan op een gegeven moment echt doordraaien zodat je onbewust een alter ego creeert voorjezelf. En als je ooit de kans krijgt om het over te nemen kan het nog leuk worden. Beetje dromen ok, maar een hele leven in je hoofd creeeren en elke dag gaat het iets verder zoals een soap. Kan jij de realiteit nog wel onderscheiden van fictie ? Want huilen omdat er iets in je fantasie is gebeurd is niet normaal of gezond te noemen.
Xenniamaandag 13 december 2004 @ 01:39
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:38 schreef Chello200 het volgende:
Ik denk dat dit een eerste stap is naar een schizofreen. Nofi maar je kan op een gegeven moment echt doordraaien zodat je onbewust een alter ego creeert voorjezelf. En als je ooit de kans krijgt om het over te nemen kan het nog leuk worden. Beetje dromen ok, maar een hele leven in je hoofd creeeren en elke dag gaat het iets verder zoals een soap. Kan jij de realiteit nog wel onderscheiden van fictie ? Want huilen omdat er iets in je fantasie is gebeurd is niet normaal of gezond te noemen.
Hehe, ik was al bang dat ik de enige zou blijven die dit bizar vind
Isabeaumaandag 13 december 2004 @ 01:45
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:38 schreef Chello200 het volgende:
Ik denk dat dit een eerste stap is naar een schizofreen. Nofi maar je kan op een gegeven moment echt doordraaien zodat je onbewust een alter ego creeert voorjezelf. En als je ooit de kans krijgt om het over te nemen kan het nog leuk worden. Beetje dromen ok, maar een hele leven in je hoofd creeeren en elke dag gaat het iets verder zoals een soap. Kan jij de realiteit nog wel onderscheiden van fictie ? Want huilen omdat er iets in je fantasie is gebeurd is niet normaal of gezond te noemen.
Ah, meneer heeft vast gestudeerd voor psychiater voor hij dit soort boute uitspraken kan doen.
Xenniamaandag 13 december 2004 @ 01:48
quote:
Op maandag 13 december 2004 01:45 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ah, meneer heeft vast gestudeerd voor psychiater voor hij dit soort boute uitspraken kan doen.
Hij stelt het wellicht wat al te drastisch, maar als gezond kan ik de vlucht in een fantasie-wereld ook niet bestempelen. Zeker gezien eerdere topics van TS, waarin het gebrek aan een sociaal leven en aan zelfvertrouwen centraal stond
heiden6maandag 13 december 2004 @ 05:03
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:14 schreef releaze het volgende:
ik heb dat als puber heel erg lang gedaan. en niet alleen voor het slapen gaan, maar iedere keer als ik alleen was, als ik me ongelukkig voelde. ik heb verschillende verhalen afgespeeld in m'n hoofd, waar de hoofdrol speler, ik dus, wel het zelfde karakter behield. gewoon een plek waar ik naar kon vluchten, waar ik mn perfecte ik was en mensen mij gewoon accepteerden zoals ik was.
ik schreef de verhalen toen ook op, zodat ik weer verder kon fantaseren zonder het voorafgaande te vergeten.
toen was het heel erg comforting, nu vind ik het een beetje beangstigend omdat ik over een groot gedeelte van de dag mezelf, mijn echte zelf, gewoon "verloor".

maar toen mn leven weer wat lekkerder ging en het echte leven "leefbaar" ofzo begon te worden (toen ik de acceptatie in mn echte leven ook kreeg) kroop ik langzaam maar zeker die wereld uit. En nu blijft het gefantaseer er nog wel, maar het is niet mijn tweede leven meer. Gewoon mijn droom wereld. En de fantasieen zijn veel minder heftig. De verhalen willen ook maar niet opschieten, dat is wel jammer.

Maar iedere avond voordat ik ga slapen, fantaseer ik. Soms ook nog wel overdag, als ik in een bui ben. Meestal op de fiets naar school. Of in de trein. Gewoon op plekken waar ik mezelf even kan verliezen. En het is echt heel erg lekker. Geen noodzaak meer, geen vluchtroute, gewoon pure entertainment.
Dit klinkt voor mij wel enigszins herkenbaar, als je in de trein zit ofzo een beetje fantaseren. Het blijft bij jou dan wel puur bij dingen die je meegemaakt hebt, of mee gaat maken? Bij mij wel, min of meer in je hoofd uitstippelen/afspelen hoe je wilt dat iets verloopt ofzo.

Want dat verhaal met die soap die dagelijks verder gaat wel erg ver. Ik denk ook niet dat ik tijd heb om zo lang te filosoferen. Wanneer doe je dat allemaal wel niet, TS? En met andere personen erin... dat gaat ook een richting op waarvan ik me afvraag of je er blij mee moet zijn.

Zolang je het zelf nog kan overzien is het niet zo'n probleem, lijkt me.
Chello200maandag 13 december 2004 @ 22:48
quote:
Op maandag 13 december 2004 01:45 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ah, meneer heeft vast gestudeerd voor psychiater voor hij dit soort boute uitspraken kan doen.
idd, meneer doet major/minor Bestuurskunde en psychologie ja.
Isabeaumaandag 13 december 2004 @ 23:20
quote:
Op maandag 13 december 2004 22:48 schreef Chello200 het volgende:
idd, meneer doet major/minor Bestuurskunde en psychologie ja.
Dan moet je toch eerst eens opzoeken wat schizofrenie eigenlijk is
-DailaLama-maandag 13 december 2004 @ 23:22
Schrijf het anders op, al die verhalen. Kunnen wij meegenieten.
Seborikmaandag 13 december 2004 @ 23:22
Een minor psychologie en dan labeltjes plakken op mensen?
thaleiamaandag 13 december 2004 @ 23:25
quote:
Op maandag 13 december 2004 23:22 schreef Seborik het volgende:
Een minor psychologie en dan labeltjes plakken op mensen?
Dat is nog niks! Ik doe het weleens ZONDER minor psychologie
-DailaLama-maandag 13 december 2004 @ 23:25
quote:
Op zondag 12 december 2004 02:29 schreef Disorder het volgende:
In mijn dromen ben ik een zeer succesvol regisseur/muzikant/acteur/etc. Ik denk dat iedereen zoiets heeft.
Ja, en dat je dan bij Barend & van Dorp zit. Of in Zomergasten.
Noukmaandag 13 december 2004 @ 23:28
Ja ik herken de OP wel erg .
Seborikmaandag 13 december 2004 @ 23:28
quote:
Op maandag 13 december 2004 23:25 schreef thaleia het volgende:

[..]

Dat is nog niks! Ik doe het weleens ZONDER minor psychologie
Maar jij bent dan ook een hele toffe griet waar een goede psycholoog nog wat van kan leren.
Seborikmaandag 13 december 2004 @ 23:30
Maar zoals een van m'n favoriete professoren ooit zei (ik weet het citaat niet meer precies): "Psychologiestudenten beseffen zich naarmate de studie zich vordert steeds meer, dat het beter is om hun mond te houden."
Isabeaumaandag 13 december 2004 @ 23:31
quote:
Op maandag 13 december 2004 23:28 schreef Seborik het volgende:
Maar jij bent dan ook een hele toffe griet waar een goede psycholoog nog wat van kan leren.
En, net als je zus, een lekker ding

En om niet al te erg off-topic te gaan: ook de zus van seborik heeft waarschijnlijk in menig fantasie een rol gespeeld.
-DailaLama-maandag 13 december 2004 @ 23:33
quote:
Op maandag 13 december 2004 01:48 schreef Xennia het volgende:

[..]

Hij stelt het wellicht wat al te drastisch, maar als gezond kan ik de vlucht in een fantasie-wereld ook niet bestempelen. Zeker gezien eerdere topics van TS, waarin het gebrek aan een sociaal leven en aan zelfvertrouwen centraal stond
Dat lijkt me juist een goed teken. Ondanks dat het in z'n leven niet zo voor de wind gaat, heeft hij nog steeds dromen.
jdmorpheusmaandag 13 december 2004 @ 23:40
quote:
Op zondag 12 december 2004 21:38 schreef Chello200 het volgende:
Ik denk dat dit een eerste stap is naar een schizofreen. Nofi maar je kan op een gegeven moment echt doordraaien zodat je onbewust een alter ego creeert voorjezelf. En als je ooit de kans krijgt om het over te nemen kan het nog leuk worden. Beetje dromen ok, maar een hele leven in je hoofd creeeren en elke dag gaat het iets verder zoals een soap. Kan jij de realiteit nog wel onderscheiden van fictie ? Want huilen omdat er iets in je fantasie is gebeurd is niet normaal of gezond te noemen.
kijk, en ik studeer dus ECHT psychologie, en dit is de GROOTSTE ONZIN die je kan uitkramen. Ga jij eens effe lekker ergens anders indruk proberen te maken met kennis die je niet bezit
Als allereerste, zoals gezegd ga je maar eens fijn in een WETENSCHAPPELIJK boek of artikel opzoeken wat Schizofrenie ECHT is (dus níet het bezitten van meerdere persoonlijkheden!), en dan praten we verder.

ontopic:
Ik fantaseer nog regelmatig als ik niet in slaap kom, maar niet in zoverre dat ik een geheel eigen wereldje creëer. Ik bedenk me zelf altijd hoe mn leven zou zijn verlopen als ik in bepaald cruciale situaties anders had gehandeld, en hoe het dan verder zou zijn gegaan. Ook leuke gedachten om mee te spelen
quote:
Op maandag 13 december 2004 23:30 schreef Seborik het volgende:
Maar zoals een van m'n favoriete professoren ooit zei (ik weet het citaat niet meer precies): "Psychologiestudenten beseffen zich naarmate de studie zich vordert steeds meer, dat het beter is om hun mond te houden."
Zeer waar
Áls je al denkt dat iemand iets mankeert, gaat het die persoon absoluut niet helpen als hij/zij weet wat ie heeft... dan gaat ie er alleen maar meer op letten, en sociaal misschien nog minder functioneren. Pas als iemand in zijn dagelijks leven op een dergelijke manier gehinderd wordt dat hij/zijzelf of andere mensen erdoor niet hun dagelijks 'routines' kunnen doen en zélf hulp zoekt, dan pás gaat een psych kijken wat er aan de hand is (en dan nóg niet letterlijk zeggen wat er is. das vééls te onpersoonlijk!)
Isabeaumaandag 13 december 2004 @ 23:49
Ik vond het ook al van weinig intelligentie van dhr chello200 getuigen om een dergelijke (ook nog eens foutieve) uitspraak te doen. Ik moest pas heel erg hard lachen toen hij zelf ook nog durfde te zeggen dat hij iets met psychologie studeerde

"dus jij dacht: ik trap nog even na?"
"ja, mensen die pretenderen ergens verstand van te hebben kan je niet genoeg op hun vingers tikken als ze zulke achterlijke uitspraken doen "
Seborikmaandag 13 december 2004 @ 23:55
Natuurlijk is dat zeer waar. Ik zou zelfs zo ver gaan, dat je de rest van je post verwijdert.

[ Bericht 1% gewijzigd door Seborik op 14-12-2004 00:02:27 ]
jdmorpheusdinsdag 14 december 2004 @ 00:06
quote:
Op maandag 13 december 2004 23:49 schreef Isabeau het volgende:


[sub]"dus jij dacht: ik trap nog even na?"
sub]
Ook psychologen (i.o.) kunnen sadistisch zijn hoor kennis van opleiding vrijwaart niet van persoonlijke afwijkingen
Seborikdinsdag 14 december 2004 @ 00:07
Nou, Isabeau heeft wel ervaring met een bepaalde psychologiestudent hoor.
Isabeaudinsdag 14 december 2004 @ 00:10
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:07 schreef Seborik het volgende:
Nou, Isabeau heeft wel ervaring met een bepaalde psychologiestudent hoor.
En die psychologiestudent luistert altijd heel braaf naar de aanstaande dokter omdat hij anders in zijn fantasiewereld (jaja, ontopic) morsdood wordt gemaakt
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 00:22
die "fantasiewereld"heeft geen verdere invloed op me leven hoor, maar het is wel zo dat ik "tekorten" in me "fantasie wereld"wel heb, dat dat het compenseert zeg maar.

En ja ik leef me wel erg in die "fantasie wereld" en zie alles ook heel gedetaïleerd voor me. En het is altijd voor het slapen gaan, kan 30 min zijn of 2 uur zijn..
Het is ook echt een gewoonte geworden, zoals ik al zij, van kleins af aan.
Waarschijnlijk mis ik dingen in het echte leven, en probeer dat in me fantasie te compenseren, en juist door me zo mee te laten gaan erin, om het zo intens mogelijk te ervaren, (vandaar dat huilen om me fantasie)

(om ff een update te geven)
-DailaLama-dinsdag 14 december 2004 @ 00:26
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:22 schreef toktoktok het volgende:
die "fantasiewereld"heeft geen verdere invloed op me leven hoor, maar het is wel zo dat ik "tekorten" in me "fantasie wereld"wel heb, dat dat het compenseert zeg maar.

En ja ik leef me wel erg in die "fantasie wereld" en zie alles ook heel gedetaïleerd voor me. En het is altijd voor het slapen gaan, kan 30 min zijn of 2 uur zijn..
Het is ook echt een gewoonte geworden, zoals ik al zij, van kleins af aan.
Waarschijnlijk mis ik dingen in het echte leven, en probeer dat in me fantasie te compenseren, en juist door me zo mee te laten gaan erin, om het zo intens mogelijk te ervaren, (vandaar dat huilen om me fantasie)

(om ff een update te geven)
Dat doet iedereen hoor, ook mensen naar wie jij opkijkt. Het is gewoon een teken dat je een gevoelig persoon bent en leeft.
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 00:27
Maar soms zit ik wel echt hele verhalen in mezelf te vertellen tegen "niemand"en beantwoord die vragen dan ook zelf. In me gedachten dus.

Misschien is dat weer een gevolg vanuit me andere topic..
-DailaLama-dinsdag 14 december 2004 @ 00:30
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:27 schreef toktoktok het volgende:
Maar soms zit ik wel echt hele verhalen in mezelf te vertellen tegen "niemand"en beantwoord die vragen dan ook zelf. In me gedachten dus.

Misschien is dat weer een gevolg vanuit me andere topic..
Ik ook. Maar heb je hier problemen mee dan?
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 00:35
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:30 schreef -DailaLama- het volgende:

[..]

Ik ook. Maar heb je hier problemen mee dan?
nee, maar dit hoeft ook geen problemen topic te zijn. Maar vroeg me wel af of andere mensen dit ook gewoon doen, Ja dus
Tarakdinsdag 14 december 2004 @ 00:42
Is het toch niet een bepaald soort vluchtgedrag? En wat levert je fantasieleven je op? Biedt het een meerwaarde? is het niet handiger om al die tijd en energie in je echte leven te steken zodat je echte leven wordt als het gefantaseerde deel, hoe heerlijk en nodig fantasie ook kan zijn?
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 00:44
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:42 schreef Tarak het volgende:
Is het toch niet een bepaald soort vluchtgedrag? En wat levert je fantasieleven je op? Biedt het een meerwaarde? is het niet handiger om al die tijd en energie in je echte leven te steken zodat je echte leven wordt als het gefantaseerde deel, hoe heerlijk en nodig fantasie ook kan zijn?
jawel dat is ook zo, maar "ik"is niet de ik uit me fantasie, in me fantasie. Ben ik zelfverzekerd, vrienden, gewoon alles.
Dat heb/ben ik niet hier, en weet en kan en ben niet in staat om dat in me echte leven te realiseren.
Tarakdinsdag 14 december 2004 @ 00:54
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:44 schreef toktoktok het volgende:

[..]

jawel dat is ook zo, maar "ik"is niet de ik uit me fantasie, in me fantasie. Ben ik zelfverzekerd, vrienden, gewoon alles.
Dat heb/ben ik niet hier, en weet en kan en ben niet in staat om dat in me echte leven te realiseren.
"We're off to see the Wizard, The Wonderful Wizard of Oz" oftewel "If you just believe in yourself".

"The wizard of Oz" huren, goed bekijken en op je in laten werken. Lastig probleem, maar "vluchten" (okay mijn huisvrouwenpsychologie interpretatie) in je fantasie lost ook niets op.
Wat wil je uit je leven halen en hoe denk je dat te bereiken? Blijkbaar - tenminste dat lijkt zo uit je fantasie - ben je vol ambitie, ambitie maak je niet waar met fantaseren.
quote:
Dat heb/ben ik niet hier, en weet en kan en ben niet in staat om dat in me echte leven te realiseren.
Pas op voor zelfmedelijden. Je helpt jezelf er niet mee en het is zwaar irritant voor anderen.
Doergadinsdag 14 december 2004 @ 00:57
Ik doe het ook, al zolang ik me kan herinneren. Had ook een denkbeeldig vriendje vroeger maar die is verdwenen toen ik een jaar of 8 was. Fantaseren is fijn omdat je zo kunt vluchten naar een eigen realiteit waarin jezelf schepper bent. Wat maakt het uit zeg. Er zijn mensen die vluchten in drank of drugs en er zijn mensen die vluchten in een fantasie. Lijkt dit me geheel onschuldig. En als je niet helemaal 100 zou zijn geweest, dan komt dat ook wel op een andere manier tot uiting.
Het leven zonder fantasie is ontzettend grijs en saai. Ik ben dus voor.

En ondertussen heb ik ook nog voldoende ambitie en ben ik druk bezig met het uitvoeren van mijn plannen en het uitstippelen van mijn pad. Wat is er nu weer gevaarlijk aan dromen. Door te dromen schep je juist mogelijkheden.

Zodra er iemand opstaat die zegt dat dromen niet productief is, word ik boos.
HEEL BOOS!
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 01:01
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 00:54 schreef Tarak het volgende:

[..]

"We're off to see the Wizard, The Wonderful Wizard of Oz" oftewel "If you just believe in yourself".

"The wizard of Oz" huren, goed bekijken en op je in laten werken. Lastig probleem, maar "vluchten" (okay mijn huisvrouwenpsychologie interpretatie) in je fantasie lost ook niets op.
Wat wil je uit je leven halen en hoe denk je dat te bereiken? Blijkbaar - tenminste dat lijkt zo uit je fantasie - ben je vol ambitie, ambitie maak je niet waar met fantaseren.
[..]

Pas op voor zelfmedelijden. Je helpt jezelf er niet mee en het is zwaar irritant voor anderen.
Als ik jou tekst zo lees dan gaat er ook wel iets door me heen van"ja kom op, je kan er ook gewoon voor gaan"

Maar, ik heb nogal extreme en hoge idealen. (denk aan, acteur, popster )
En hoe kan een onzeker, verlegen, NIET-sociaal iemand als mij dat nou bereiken?
Terwijl ik helemaal geen bijzonder talent heb ofzo.

Dus ik moet me idealen vervangen, maar dan heb ik geen idealen meer, want 'zie bovenstaande dingen'zijn me idealen.

En dan weet ik gewoon dat ik er niet op moet rekenen dat ik dat kan bereiken, of moet ik dat juist weer wel?
Tarakdinsdag 14 december 2004 @ 01:11
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 01:01 schreef toktoktok het volgende:

[..]

Als ik jou tekst zo lees dan gaat er ook wel iets door me heen van"ja kom op, je kan er ook gewoon voor gaan"

Maar, ik heb nogal extreme en hoge idealen. (denk aan, acteur, popster )
En hoe kan een onzeker, verlegen, NIET-sociaal iemand als mij dat nou bereiken?
Terwijl ik helemaal geen bijzonder talent heb ofzo.
Nee, dan zijn je idealen inderdaad niet reëel. Ik geloof niet dat je zo denkt overigens. Ik denk eerder dat je wel degelijk denkt over genoemde eigenschappen te beschikken.
quote:
Dus ik moet me idealen vervangen, maar dan heb ik geen idealen meer, want 'zie bovenstaande dingen'zijn me idealen.

En dan weet ik gewoon dat ik er niet op moet rekenen dat ik dat kan bereiken, of moet ik dat juist weer wel?
idealen creëer jezelf door te leven en niet door te fantaseren. Tijdens je leven passen je idealen zich steeds aan doordat je steeds beter leert wat wel en wat niet tot je mogelijkheden behoort. Jouw vraag kan niemand beantwoorden behalve jijzelf.
-DailaLama-dinsdag 14 december 2004 @ 10:19
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 01:01 schreef toktoktok het volgende:

[..]

Als ik jou tekst zo lees dan gaat er ook wel iets door me heen van"ja kom op, je kan er ook gewoon voor gaan"

Maar, ik heb nogal extreme en hoge idealen. (denk aan, acteur, popster )
En hoe kan een onzeker, verlegen, NIET-sociaal iemand als mij dat nou bereiken?
Terwijl ik helemaal geen bijzonder talent heb ofzo.

Dus ik moet me idealen vervangen, maar dan heb ik geen idealen meer, want 'zie bovenstaande dingen'zijn me idealen.

En dan weet ik gewoon dat ik er niet op moet rekenen dat ik dat kan bereiken, of moet ik dat juist weer wel?
Acteurs en popsterren hebben ook vaak geen bijzonder talent hoor. Er zijn velen die het beter kunnen. En ze zijn ook wel es eenzaam. Het enige verschil met jou is dat zij hun doel hebben weten te bereiken door in te zien dat ze er mogen zijn in plaats van zichzelf meteen af te schrijven.
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 22:07
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 10:19 schreef -DailaLama- het volgende:

[..]

Acteurs en popsterren hebben ook vaak geen bijzonder talent hoor. Er zijn velen die het beter kunnen. En ze zijn ook wel es eenzaam. Het enige verschil met jou is dat zij hun doel hebben weten te bereiken door in te zien dat ze er mogen zijn in plaats van zichzelf meteen af te schrijven.
En dat verschil is juist mijn probleem, en je moet ook wel realistisch blijven he..
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 22:10
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 01:11 schreef Tarak het volgende:

[..]

Nee, dan zijn je idealen inderdaad niet reëel. Ik geloof niet dat je zo denkt overigens. Ik denk eerder dat je wel degelijk denkt over genoemde eigenschappen te beschikken.
[..]
Ik denk niet over die genoemde eigenschappen te bezitten anders had ik die nu toch ook gehad?(je heb vast me 2e topic gezien)

Maar in me fantasie heb ik die eigenschappen wel ja, en heeel stiekem hoop ik toch ookal acht ik de kans enorm klein, dat het toch nog goed met me komt en ik iets met me "idealen"kan gaan doen.
-DailaLama-dinsdag 14 december 2004 @ 22:15
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 22:07 schreef toktoktok het volgende:

[..]

En dat verschil is juist mijn probleem,
Dat je in een cirkel zit? Je vindt dat je niets waard bent omdat je vindt dat je niets waard bent? Tja. Je moet gewoon niet zo veel denken.
toktoktokdinsdag 14 december 2004 @ 22:24
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 22:15 schreef -DailaLama- het volgende:

[..]

Dat je in een cirkel zit? Je vindt dat je niets waard bent omdat je vindt dat je niets waard bent? Tja. Je moet gewoon niet zo veel denken.
jij zij:, "Hun weten dat ze er mogen zijn"

Maar ik "heb"dat niet, en vind mezelf ook niet leuk of knap of watdan ook, En waarom? omdat ik het gewoon niet zie en vind van mezelf.
-DailaLama-dinsdag 14 december 2004 @ 22:47
quote:
Op dinsdag 14 december 2004 22:24 schreef toktoktok het volgende:

[..]

jij zij:, "Hun weten dat ze er mogen zijn"

Maar ik "heb"dat niet, en vind mezelf ook niet leuk of knap of watdan ook, En waarom? omdat ik het gewoon niet zie en vind van mezelf.
Ga jij es gauw "I got life" van Nina Simone luisteren/downloaden.
Enyaliuswoensdag 15 december 2004 @ 11:31
ik ben een fanaat van rollen spellen. zowel in 3d games en pen en papier dungeon and dragons achtige spellen en natuurlijk de sexuele variant van rollen spellen.

het is heel natuurlijk en gewoon. en gezond.

je maakt een personage dat jij wilt zijn. je experimenteerd met verschillende persoonlijkheden e.d. en dusdoende leer je meer over jezelf. aangezien jij meerdere personages hebt gemaakt heb jij een cirkel gemaakt met varianten die je tegen elkaar uitspeeld en kunt bestuderen. hoe reageren ze op bepaalde dingen etc en is dat iets wat ik wil zijn? soms zijn het ook onbewuste eigenschappen die je bezit en die op deze manier duidelijk naar voren worden gebracht.

bij mij persoonlijk verschilt het. ene nacht speel ik een fantasie wereld af in mijn hoofd. andere dag lig in bed en speel ik de gebeurtenissen van die dag af en dan op de manier dat ik had gewild of dat ik dingen doe die ik eigenlijk had moeten doen.

het hoort er gewoon bij, laat je ook wat sneller in slaap vallen meestal
angelikawoensdag 15 december 2004 @ 15:19
hmm toktoktok, ik kan me best wel goed in jouw verhaal vinden..

behalve ik had vroeger geen denkbeeldig vriendje ofzo.
maar ik heb ook een 2de leven in me fantasie. ik heb hier geen problemen mee want het neemt net als bij jouw me eigen leven niet over ofzo.
Het is een vlucht van de realiteit dat wel, ik ben namelijk altijd moe en doktoren hebben er tot nu toe nog geen reden voor kunnen geven oftewel ik moet daar gewoon mee leren leven.
in mijn fantasie kan ik alle dingen die ik nu niet of minder goed kan wel en zelfs beter dan ik ze ooit zou kunnen.. wat is hier slecht aan? ik krijg er juist een positiever gevoel over mezelf van.
ook omdat je in "gesprekken" de boel veel beter kan relatieveren.

En Tarak zoals jij zegt dat je maar gewoon je eigen leven moet gaan verbeteren, dat doe je niet zomaar, dat is heel makkelijk gezegd! Door je fantasie maak je dingen dragelijker (oke klinkt wel heel dramatisch maar kon zo snel geen ander woord verzinnen) waardoor je sterker in je schoenen staat en dan juist je leven veel makkelijker kan verbeteren.
toucedmaandag 5 maart 2007 @ 22:03
quote:
Op zondag 12 december 2004 01:09 schreef Kebab het volgende:
Hoe belangrijk is die fantasie wereld voor jou? Kan je stoppen? Kan je zonder?
ik zou niet kunnen stoppen.. zonder die wereld.. functioneer ik niet.. het is een manier om me tijdig terug te trekken uit de realiteit.. zodat ik daar niet gek word
ik doe het dan ook de hele dag door. ik heb ook echt een zelfbedacht karakter met alle dinge die erbij horen.. ik voer ook gesprekken met mensen in mijn gedachten..
toucedmaandag 5 maart 2007 @ 22:06
maar een ding is wel zow.. wat ik ben als karakter.. ben ik voor een deel ook in het echt.. nou jah.. ben bezig met het verwezelijken ervan:) ik wil graag lerares worden:) en volg nu een opleiding onderwijsassistent..z odat ik straks kan doorstromen naar de pabo
Noshmaandag 5 maart 2007 @ 23:22
Touced, kijk naar de datums. Niet nodig om ieder topic omhoog te werken met 'fantasie' in de naam.
#ANONIEMdinsdag 6 maart 2007 @ 00:14
Je andere topic is genoeg.