Wanneer begon je interesse? Goeie vraag
![]()
Ik zal het maar even kort houden, maar al vrij vroeg (basisschool) had of voelde ik affiniteit met onverklaarbare dingen, ik weet niet eens of ik ze wel onverklaarbaar moet noemen eigenlijk, want vond het allemaal ook gewoon erbij horen. Net zoals het leven niet zonder dromen kan.
Soms maakte het mij anders, maar eigenlijk ben ik daardoor nooit gepest of wat dan ook. Misschien ook omdat ik wel van wat spanning hield (en hou
![]()
) en soms met wat ideeën kwam, stiekem in de pauze de 'grote' schoolzolder op, glaasjedraaien
![]()
jaja, etc. En gesprekken, bij het uit logeren gaan, naar een ander 'hoger' of enger niveau (proberen) te krijgen. Dat ging zowaar allemaal automatisch. Op een gegeven moment was die wat surrealistische sfeer dan gewoon te voelen, en dat vond ik, hoe ieniemienie ik ook was, altijd wel kicken. Al kreeg ik vaak zelf ook de kippevel ervan
![]()
, door medewerking van oa mezelf.
Wat betreft openstaan, ik heb altijd gedacht dat ik redelijk open stond, ook van horen zeggen. Maar zelfs achteraf vind ik dat nog bijster meevallen van mezelf. Op sommige momenten heb ik helemaal niet zo open gestaan, ik weet ook wel waarom, ook allemaal logisch. Gewoon soms nog wat een puber met teveel gedachtes, ondanks die blijvende aanwezige interesse in spirituele dingetjes. Pas sinds een jaartje ofzo, sta ik echt meer open voor alles en lijk ik echt (nog) meer te zien. Maar wie weet hoe dat over een paar jaar is
![]()
. Zijn allemaal momentopnamen.
Goed, in den beginne maar weer. Ik zou het niet weten eigenlijk. Bij mijn geboorte, en dit klinkt gewoon als een mooie anekdote en vond ik zelf ook leuk om te horen, schijnt het volgens de zusters en mijn moeder dat ik alleen maar in mijn wiegje in het ziekenhuis, hoe noem je ook al weer zo'n ding, met grote ogen alles aan het bekijken was, aan het 'observeren'. En zo voel ik mezelf dus ook weleens. Soms verdrietig daardoor (geweest), soms oh zo blij.
Goed, ik ben soms maar een vreemde eend in de bijt geweest. Ook voor mijn wat nuchtere ouders. En ik snap ook dat ze soms wat moeite met mij hadden of hebben gehad en niet alleen mijn ouders, maar meer met het mij niet (altijd) plaatsen kunnen. Ga je huiswerk maken ed hoefden ze nooit tegen mij te zeggen, ondanks dat ik dan soms nog wat in mijn wereldje zat weg te dromen. Het nuchtere was mij ook bekend. Mijn eigen weg ben ik gewoon altijd blijven lopen en dat kan eigenwijs over komen en soms wat moeilijk voor andere mensen. Ondanks, al zeg ik het zelf, het best wel op zijn pootjes terecht kan komen, maar kennelijk heb ik zelf altijd meer vertrouwen in mezelf (onbewust de kosmos ook misschien gehad), dan dat andere mensen in mij hadden of wouden zien.
Echter ik begrijp dat dit meer bezorgdheid betreft, het is namelijk zo dat mensen mij veelal zagen en zien als iemand die beschermd moet worden, als een fragiel poppetje die juist door haar naïviteit nuchterder zou moeten zijn en worden. En mijn eigenwijze instelling daarin, is voor sommige mensen, waaronder mijn ouders, toch wat moeilijk geweest vermoed ik. Ik wou het zelf uitzoeken en hoefde soms niet aan het handje vast gehouden te worden, maar dat kwam ook weer naïef over en/of kennelijk kwam ik door het ontbreken van bepaalde nuchtere of gewoon verstandige opmerkingen gewoon dan naïef over. Een moeders of vaderskindje ben ik dan dus ook nooit echt geweest, itt mijn broer die altijd aan mijn moeders rokken hing, soms tot blerrend aan toe. Ik verstopte mezelf liever overal en/of ging zelf op ontdekkingsreis uit.
Maar ik vind of vond misschien van binnen: 'hoe kan je over iets verstandig praten en doen, als je het eerst niet doet en ervaart. Dus onzin dus in mijn eigenwijze bolletje en/of dat strookte dan gewoon niet qua mijn gevoel en deed ik toch wel wat voor mij 'goed' aanvoelde. Pakte het slecht(er) uit, dan had ik iig weer wat geleerd. Een ezelf stoot zich geen 2e keer aan dezelfde paal, juist omdat hij of zij zich de 1e keer al heeft gestoten. Iemand die zichzelf nooit stoot, zal het ook niet weten.
Maargoed, achteraf heb ik mezelf eigenlijk maar bar weinig gestoten, ik doe alleen zowel alles op mijn eigen eigenwijze manier. En hoe anderen daarover (over mij) denken, heb ik soms gewoon even cru gezegd schijt aan
![]()
. Ik kan zeggen, dat ik van kleins af aan, door mijn naïviteit, maar ook door mijn eigenwijsheid, best veel heb geleerd. En ik leer nog dagelijks bij, gewoon door proberen, hardnekkig mezelf te blijven. En pas nu, na zoveel jaren en stiekem na zoveel tegenwerking die ik erin heb gehad en gekregen, werpt het zijn vruchten af, voor zowel mezelf, als zowel anderen.
![]()
Dit zachte, lieve meisje die de wereld soms niet aan leek te kunnen, waarvan het leek alsof ze beschermd moest worden, is juist door de vele lessen die ze daarvan zelf allemaal heeft geleerd, sterker geworden dan menigeen ooit heeft gedacht of vermoed. Onbevangenheid. Achteraf heb ik altijd al op de juiste weg gelopen, toen ik er bijna af geraakte door de onmacht die ik van de wereld even om mij heen kreeg, vond ik het weer terug door in mezelf te kijken. Vertrouwen. En daardoor allemaal was dat zelfs de juiste weg die ik moest gaan.
Naïviteit, waarbij het verdriet die ik toen heb toegelaten, de onmacht daarin die ik voelde, het niet begrijpen waarom ik nou zo was zoals ik was, mijn lot die zo wanhopig aanvoelde, is omgeslagen naar hetgeen wie ik diep van binnen ben. Mijn bron daardoor heb mogen aanschouwen. En daardoor ben ik dankbaar dat dit achteraf allemaal zo gelopen is, ik besefte het eerst alleen niet. De problemen die ik daarin heb gekregen, gegegeven om er door te kunnen groeien. De waarheid die ik in mezelf altijd al heb gevoeld, misschien van geboorte af aan, was ik kwijt geraakt. Ik heb een keuze gemaakt en die keuze bracht mij weer terug, daar waar ik altijd al was, daar waar ik gewoon ben. De illusies doorbroken, de illusies die steeds maar meer werden. Ik was het even kwijt, maar het moest. Problemen, ongelukkigheid en lijden, gegeven om te mogen kiezen. Gegeven om altijd te kunnen kiezen, overal.
En ik koos, en sindsdien heb ik mezelf (terug) gevonden.
Door te zoeken in mezelf. Dat was de weg die ik moest gaan om tot die beslissing te (kunnen) komen. En hoe wonderbaarlijk kan het leven zijn wat dat betreft.
dramatisch hé