abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:27:02 #1
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_23598882
Check onderstaande colum. Krakers kraken huis van een marokaan die natuurlijk een grote groep marokanen optrommelt. De overheid weet niet hoe ze moet kiezen tussen 2 van haar favourite minderheden. De overheid moet daarom ophouden met het vertroetelen van minderheden.

Verder ben ik tegen kraken. Het is gewoon een schending van het eigendomsrecht. Zoals de auteur in onderstaande artikel aangeeft staan veel panden staan omdat de vergunniingen zo lang op zich laten wachten. Er wordt vermoed dat krakers onder een hoedje spelen met lokale politici om op deze manier voor een schijntje het huis kunnen krijgen.
quote:
Kraken loont ... vaak

Een paar dagen voordat Theo van Gogh door een islamitische, tot terrorist bijgeschoolde straatcrimineel ritueel werd afgeslacht, deed zich elders in Amsterdam een opmerkelijk incident voor dat de politiek correcte media niet haalde. Een groepje Duitsers en Polen had besloten in de Pretoriusstraat een pand te kraken dat volgens uiteenlopende verklaringen een paar maanden, dan wel een paar jaar leeg stond.

Doorgaans levert zoiets in Amsterdam geen enkel probleem op. Eigendomsrecht is immers ondergeschikt gemaakt aan krakersrecht. Terwijl een eigenaar zit te wachten op het kafkaiaanse vergunningencircus, kun je je straffeloos meester maken van diens pand. Dat het niet eens Nederlandse ingezetenen waren die deze kraak zetten, is ook niets bijzonders.

Amsterdamse buurten worden al jaren geteisterd door honderden zogeheten 'fun-krakers' - eerst uit Zuid-Europa, en de laatste jaren steeds vaker uit Oost-Europa.

Altijd zijn de krakers "kunstenaars", vaak hebben ze een uitkering, altijd vinden ze zichzelf een geweldige verrijking voor de hoofdstad, nooit hebben ze een achternaam. En altijd staan ze in hun zwarte uniformen en zware laarzen paraat als er weer ergens een anti-fascistische actie kan worden ondernomen.

De panden die ze in bezit hebben genomen, worden onmiddellijk omgedoopt tot 'culturele broedplaatsen' - een term die door het gemeentebestuur, dat overmatig gevoelig is voor krakers, ex-krakers en krakerssympathisanten, is overgenomen. Zodat de hoofdstad van ons koninkrijk een eigen 'broedplaatsenbeleid' kent.

Niets bijzonders, allemaal. Nee, wat de kraak in de Pretoriusstraat zo bijzonder maakte, is dat de krakers er geen rekening mee hadden gehouden dat de eigenaar van het pand een Marokkaan is. Die kwam meteen poolshoogte nemen. Er vielen een paar klappen. Even later stonden er 150, misschien wel 200 boze Marokkanen voor het pand. Toen kwam de politie. Normaliter wordt de politie door de verse krakers gebeld om hen bij te staan bij het vaststellen van de leegstand. Daar heeft de politie dan altijd tijd voor. Nu kwam de politie omdat de openbare orde in het geding was - niet omdat er een huis met geweld in bezit was genomen, maar omdat er een opgewonden groep voor het gekraakte huis stond. Maar na een kwartier vertrok de politie weer. Volgens de politiewoordvoerder was het kalm genoeg, waarop besloten werd tot 'deëscalerend optreden': de laffe aftocht, kortom.

Was de dienstdoende commandant in het Amsterdamse beleidsbos verdwaald, nu er twee in intimidatie gespecialiseerde gedooggroepen tegenover elkaar stonden? Het zou hilarisch zijn als het niet zo triest was.

Het vertrek van de politie maakte de veelal jonge Marokkanen buiten het gekraakte pand nog woedender. Waar de rest van Amsterdam meestal boos is omdat er niet wordt opgetreden tegen jonge Marokkanen die de straat onveilig maken, waren nu jonge Marokkanen boos omdat de politie niet optrad tegen het kraken van een huis van een Marokkaan. Waarop ze het huis bestormden, de krakers over de daken naar een van hun andere broedplaatsen vluchtten en er in allochtoon Amsterdam nog lang werd nagepraat over de schande dat je in Nederland zomaar in een huis kunt inbreken en er kunt gaan wonen zonder huur te betalen.

Kraken loont dus. Iedereen in steden als Groningen, Nijmegen, Utrecht, Den Haag en Amsterdam kent de voorbeelden van o zo idealistische Linkse krakers die zich in de jaren zeventig en tachtig al dan niet getooid met hanenkammen en veelal met gebruik van geweld of de dreiging van geweld meester maakten van andermans goed, daar vervolgens onder druk van de kraak tegen een zacht prijsje eigenaar of goedkoop huurder van werden, en ons allemaal uit zitten te lachen.

Geruchten te over, over levenslang vrijwel gratis wonen, of over krakers die hun voordeel inmiddels hebben omgezet in een royaal huis in lommerrijk Bloemendaal. Gemeenten werkten er vaak aan mee om de sympathieke actievoerders op kosten van de gemeentekas of op kosten van de eigenaar aan dit schandelijke voordeel te helpen.

Weer loopt de hoofdstad voorop in deze idiotie. De mooiste plekken van de stad worden voor weinig of niets bewoond door lieden die hun netjes ogende burgermansbestaan begonnen als kraker, en van die kraakpanden no-go area's maakten - ware enclaves waar de rechtsstaat Nederland geen toegang had. Soms blijft zo'n pand zijn kraakverleden uitdragen. Zoals het pand Vrankrijk in de Spuistraat, waar tot voor kort geen politieman toegang had en waar een inmiddels veroordeelde Baskische ETA-terrorist onderdak werd verschaft. Het ene terrorisme is het andere niet, maar ruim beschouwd sloten Nederlandse overheden al eerder hun ogen voor terreur. Linkse terreur welteverstaan.

Syp Wynia in Elsevier
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:31:17 #2
52589 sjun
uit solidariteit
pi_23598943
Ik voorspel de komende maanden een aantrekkende werkgelegenheid voor Marokkanen in de Randstad.
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:34:36 #3
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_23599006
We lopen in dit topic Robin Hood zet Italiaanse warenhuizen op stelten dan wel huilie te roepen over Italie maar hier gebeurt iets op soortgelijke wijze. We zijn geen haar beter dan de Italianen.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_23599053
Goed werk van die marokkanen en krakers
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:37:13 #5
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_23599060
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:36 schreef vanvugh het volgende:
Goed werk van die marokkanen en krakers
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_23599155
Waar wil je het precies over hebben? Over het artikel kan ik zeggen dat ik het een nogal rancuneuze smaak vind hebben en dat het wel vol zit met veronderstellingen die gebaseerd zijn op wellicht een soort gevoel van jarenlange onderdrukking. De auteur heeft het niet over kraakpanden, of iets dergelijks, nee, hij heeft het over een specifiek geval. Een heel fijn geval natuurlijk, want én krakers, én Marokkanen.

Als het gaat om kraken: ja, daar ben ik tegen. Het maakt mij niet uit welke excusen er worden aangedragen, ze kunnen nooit onderuit halen dat het íémands eigendom is waarvan de kraker zomaar gebruik van denkt te kunnen maken. Nee, dat mag niet, vind ik, dat hoort niet.
pi_23599202
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:37 schreef Landmass het volgende:

[..]

Ja sorry, ik kon niet kiezen
pi_23599253
verkapt anti-maroc topic?
pi_23599304
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:45 schreef Kentaro het volgende:
verkapt anti-maroc topic?
net alsof dat nog iets uitmaakt
046
Dank aan Yeahinho
pi_23599312
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:45 schreef Kentaro het volgende:
verkapt anti-maroc topic?
Nee een anti-krakers topic
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:49:04 #11
52589 sjun
uit solidariteit
pi_23599332
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:45 schreef Kentaro het volgende:
verkapt anti-maroc topic?
Ik vind juist dat Marokkanen zich hier positief onderscheiden doordat zij verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen leefomgeving en bezittingen van een ander.
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_23599360
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:49 schreef sjun het volgende:

[..]

Ik vind juist dat Marokkanen zich hier positief onderscheiden doordat zij verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen leefomgeving en bezittingen van een ander.
jij vindt eigen rechter spelen positief
pi_23599419
YEAH, RELLEN !!!

Ik raak zo in de war, van dat heel en weer gezeik, dat ik niet meer weet,
wie gelijk heeft en wie niet ..
Dus tot overmaat van ramp kan ik geen kant kiezen, dus doe ik maar wat de meeste mensen doen die geen duidelijk standpunt kunnen innemen.. RELLEN.. de grootste groep wint .. en als het niet meer lukt met zijn allen tegen de politie...
Ja Ja , ik kom het wel weer maken !! domme doos..!!
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:53:29 #14
52589 sjun
uit solidariteit
pi_23599429
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:50 schreef Kentaro het volgende:

[..]

jij vindt eigen rechter spelen positief
Ik spreek ook wel eens mensen aan op hun gedrag in de openbare ruimte. Soms gebruik ik daarbij een wat meer universeel begrepen taal om zaken zonder omwegen te kunnen verhelderen.
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_23599446
Het is in ieder geval geen nieuwsbericht, maar een column. Nu zal elke wantrouwende liberaal mij kunnne vertellen dat een nieuwsbericht ook niet per se de waarheid is, toch beschouw ik dat als wat geloofwaardig dan een column, zeker déze column. Er is dus ongetwijfeld wat voorgevallen, maar ik durf het niet aan om een concrete voorstelling daarvan te maken met slechts deze column als begeleiding.

Hoe dan ook, ik vind, aangezien ik kraken moreel verwerpelijk vind, dat mensen hun eigendom mogen beschermen als anderen illegaal deze beroeren. Uiteraard houdt dit niet in dat het moet uitdraaien op een ziekenhuisbezoek, maar enige dwang is begrijpelijk.
  vrijdag 26 november 2004 @ 23:55:54 #16
52589 sjun
uit solidariteit
pi_23599486
Sommigen noemen het al spelen voor eigen rechter als je bjivoorbeeld middels gebruik van fysieke argumenten verhindert dan iemand er met je fiets vandoor gaat...
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  zaterdag 27 november 2004 @ 00:09:44 #17
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_23599778
Monidique
quote:
Over het artikel kan ik zeggen dat ik het een nogal rancuneuze smaak vind hebben en dat het wel vol zit met veronderstellingen
Kan je ene paar concrete veronderstellingen noemen.
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:54 schreef Monidique het volgende:
Het is in ieder geval geen nieuwsbericht, maar een column. Nu zal elke wantrouwende liberaal mij kunnne vertellen dat een nieuwsbericht ook niet per se de waarheid is, toch beschouw ik dat als wat geloofwaardig dan een column, zeker déze column. Er is dus ongetwijfeld wat voorgevallen, maar ik durf het niet aan om een concrete voorstelling daarvan te maken met slechts deze column als begeleiding.
Ik zal even zoeken naar een andere bron.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
  zaterdag 27 november 2004 @ 00:11:46 #18
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_23599829
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:45 schreef Kentaro het volgende:
verkapt anti-maroc topic?

Eerder anti-socialistische overheidstopic. De Marokanen doen het juist cool.
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_23599944
quote:
Op vrijdag 26 november 2004 23:45 schreef Kentaro het volgende:
verkapt anti-maroc topic?
Hoezo? Wil je labeltje plakken?
pi_23599954
quote:
Op zaterdag 27 november 2004 00:09 schreef Landmass het volgende:
Kan je ene paar concrete veronderstellingen noemen.
Ja, veronderstellingen is wellicht een verkeerd woord, ik zat daar ook even over te denken maar besloot het toch te gebruiken. Ik heb het dan over termen als kafkaiaanse vergunningencircu en politiek correcte media.
quote:
Ik zal even zoeken naar een andere bron.
Oh, maar ik bedoelde niet zozeer dat de column geen stof voor discussie is, ik bedoelde slechts dat het als het om het opstootje gaat niet de ultieme bron is.
  zaterdag 27 november 2004 @ 00:26:08 #21
20435 Dante_A
Multidisciplinair
pi_23600127
Wat een rare tekst.
Ten eerste heb ik het gewoon in de krant gelezen, enkele weken geleden.
Ten tweede was de enige echte bijzondere gebeurtenis het opstootje. Als dat er niet was geweest had de politie de krakers er ook uit gehaald. Kraken is maar in een paar gevallen legaal, in dit geval zeker niet en heeft de politie dus ingegrepen. Toevallig was de eigenaar er eerder dan de politie en heeft hij het heft in eigen handen genomen waar de poltie tussenbeiden is gekomen. Uiteindelijk heeft de politie de krakers gewoon uit het huis gehaald en opgepakt, wat anders ook was gebeurd.
Liever elke anderhalve minuut een vliegtuig over mijn hoofd dan één keer in de week een draaiorgel in m'n straat.
Europeanen aller landen verenigt u.
Meten is weten, zolang je weet wat je meet.
Chanson du jour: Sonic Youth - Cross the Breeze
  zaterdag 27 november 2004 @ 01:21:01 #22
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_23601057
Die man waarvan het huis gekraakt is (autochtoon, mediteraan, of rood-met-blauwe-bolletjes ecotype, het interesseert me niet) had maar beter rekening gehouden met het feit dat indien hij wil dat de staat zijn eigendomsrecht (dat slechts naar positief recht een recht is) beschermt hij het maar beter min of meer in het belang van de samenleving gebruikt.
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
  zaterdag 27 november 2004 @ 01:39:36 #23
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_23601392
quote:
Op zaterdag 27 november 2004 01:21 schreef DeGroeneRidder het volgende:
Die man waarvan het huis gekraakt is (autochtoon, mediteraan, of rood-met-blauwe-bolletjes ecotype, het interesseert me niet) had maar beter rekening gehouden met het feit dat indien hij wil dat de staat zijn eigendomsrecht (dat slechts naar positief recht een recht is) beschermt hij het maar beter min of meer in het belang van de samenleving gebruikt.
Als in ruil daarvoor de staat haar monopolie op geweld wil opgeven lijkt me dat valide.
  zaterdag 27 november 2004 @ 01:45:17 #24
15449 Philosocles
blogito ergo sum
pi_23601502
quote:
[b]
[..] Verder ben ik tegen kraken. Het is gewoon een schending van het eigendomsrecht. Zoals de auteur in onderstaande artikel aangeeft staan veel panden staan omdat de vergunniingen zo lang op zich laten wachten. Er wordt vermoed dat krakers onder een hoedje spelen met lokale politici om op deze manier voor een schijntje het huis kunnen krijgen. [..]
Hmm.. Ik ben het op sommige punten wel met je eens, zo'n 'Kafkaiaans vergunningencircus' suckt natuurlijk voor iemand die op redelijke termijn echt iets met een pand wil doen, maar aan de andere kant staat de wet kraken juist onder voorwaarden toe om te zorgen dat er in ons krappe landje ook daadwerkelijk iets met de ruimte gebeurt en dat die niet verdwijnt omdat er bv. mee gespeculeerd wordt.

Maar die columnist probeert zo'n beetje de veronderstelling te wekken dat er in de meerderheid van de kraakgevallen sprake is van zo'n vergunningencircus en probeert de lezer vervolgens nog aan zijn kant te krijgen met dat ETA-geval in Vrankrijk, dat vind ik dan wel weer kort door de bocht respectievelijk goedkoop.

Het moet in het algemeen toch mogelijk zijn voor een eigenaar van onroerend goed om in een periode tussen 2 bestemmingen in, die langer dan een jaar duurt, iets te verzinnen om zijn pand gevuld te houden; met opslag, bedrijfsverhuur, tijdelijke woningverhuur of het desnoods via zo'n anti-kraak stichting verhuren aan bv. studenten. Maar ongetwijfeld zijn er uitzonderingen waarbij de eigenaar in zo'n Kafkaiaans circus terecht komt. Dat moet IMO echter niet aangegrepen worden om, suggererend dat het daar in de meeste gevallen om gaat, te pleiten voor een algeheel kraakverbod.
iedereen is uniek behalve ik
  zaterdag 27 november 2004 @ 01:51:48 #25
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_23601617
quote:
Op zaterdag 27 november 2004 01:39 schreef ExtraWaskracht het volgende:

[..]

Als in ruil daarvoor de staat haar monopolie op geweld wil opgeven lijkt me dat valide.
Komt niets van in huis. Hoewel de staat onvoldoende macht moet hebben om de inwoners te onderdrukken, moet ze voldoende macht hebben om te verhinderen dat de burgers elkaar onderdrukken.
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')