Anders haal je een doorzichtige curver van 40 liter bij de Xenos (5euro). Werkt prima als tijdelijke opvang.quote:Op dinsdag 12 april 2005 12:34 schreef merry77 het volgende:
het kost inderdaad best wel wat geld om het op te zetten. Meestal gaat het wel goed als je je aan de regeltjes houd. Maar als je problemen hebt (zoal ik nu) kan het best lastig zijn.
Maar als het het dan goed doet is het een lust om naar te kijken.
btw, Byte_me, die planten die rotten weg in de bodem en komen dan omhoog. Er vormt geen blad meer, de groei is geheel gestopt en de planten trekken helemaal bruin weg en vergaan in 2 tot 4 weken.
Niet erg fijn. Als tijdelijke oplossing heb ik nu waterpest gekocht. Niet dat ik dat zo mooi vind maar omdat die snel groeit in de hoop dat die wel aanslaat en dan in elk geval het aquarium er weer groen uitziet en de vissen zich kunnen verstoppen als het moet. En verder om de algen tegen te houden.
Een andere plantensoort leefde ook nog na twee weken dus daar heb ik er nog een paar van gekocht. Maar die hebben alleen grote bladeren en zijn verder niet echt dicht. Dus het is verre van ideaal. Maar eerst eens kijken of die het houden.
Zo niet, dan ga ik mijn hele aquarium opnieuw opstarten wanneer ik werkeloos geworden ben. Ik ben momenteel at risk. En over twee a drie maanden sta ik op straat.
Enige probleem is waar laat ik tijdelijk (2 weken) 30 kardinaal tetras, 5 cor paleatus, 4 algeneters en een koppel kegelvlek barbeeltjes. Ik denk niet dat een 10 liter bakje groot genoeg is voor ze.
Ik heb niet het hele topic door gespit, maar kan het niet aan je verlichting liggen?quote:Op dinsdag 12 april 2005 12:34 schreef merry77 het volgende:
-knip-
Van verlichting gaan vissen niet happen.quote:Op donderdag 14 april 2005 11:08 schreef moussy het volgende:
[..]
Ik heb niet het hele topic door gespit, maar kan het niet aan je verlichting liggen?
volgens mij reageerde ik op rottende plantenquote:Op donderdag 14 april 2005 12:39 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Van verlichting gaan vissen niet happen.
Ik zou een groter deel van het water verversen. Een liter water stelt niet zoveel voor.
quote:Op donderdag 14 april 2005 12:41 schreef moussy het volgende:
[..]
volgens mij reageerde ik op rottende planten
quote:Op donderdag 14 april 2005 12:47 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Verkeerd gezien.
Verlichting zou inderdaad kunnen.
Uhm ik zal die vraag maar als goedbedoeld beschouwen. Maar voor iemand die al meer dan 10 jaar een aquarium heeft zonder problemen met goede plantengroei en die Corydorassen gekweekt heeft vind ik het wel een vraag beneden niveau. Zoiets als "Ben je niet vergeten de stekker erin te steken?"quote:Op donderdag 14 april 2005 17:56 schreef LoggedIn het volgende:
is het niet gewoon een huis-tuin-en-keuken tl-balk die je boven je aquarium hangt
Grote kans dat je alg hebt gekregen door je nieuwe lamp. Een nieuwe lamp geeft nml meer dan 100% licht, lumen, of hoe noemen ze dat ook noemen in de aquariastiekquote:
het was meer een vraag voor mezelfquote:Op vrijdag 15 april 2005 12:48 schreef merry77 het volgende:
quote:Op vrijdag 15 april 2005 17:48 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
het was meer een vraag voor mezelf
iedereen heeft het over "plantenlampen", maar tegelijkertijd staat er ook dat de meeste mensen tl-balken boven hun aquarium hebben hangen.. maar gezien jouw reactie zijn dat bijzondere tl-balken (wat kan er bijzonder aan zijn?)
iig was het niet kwetsend bedoelt ofzow hoor.. ik lees dit topic meer voor de lol en uit interesse, ben zelf niet ervaren oid
dat was vroeger zo, maar dat geldt allang niet meer. na 3 jaar heeft de lamp nog 95% vd oorspronkelijke capaciteit.quote:Op donderdag 14 april 2005 12:50 schreef moussy het volgende:
[..]
ja, verlichting ouder dan een jaar doet ook niet veel goeds meer voor je planten
hmm, denk dat dat wel meevalt. Sommige zijn alleen wat schuw. Wat ik meestal doe is ik geef het tablet pas als het licht 's avonds uit is. Anders komen er teveel andere vissen op af.quote:Op vrijdag 29 april 2005 13:44 schreef Ill-Skillz het volgende:
Mijn corydora's lijken geen voedingstabletten te eten. WAT MOET IK DOEN?!!?
quote:Op zaterdag 30 april 2005 12:42 schreef Ill-Skillz het volgende:
Bedankt voor je tips. Wel een geinig visje heb je, is die al 13 jaar oud? Da's wel bizar. Ik wist niet dat ze zó oud werden.
als je nou het water van je 60cm bak in die 1m20 bak had gedaan, samen met de vissen, en de pomp van die 60cm ook op de nieuwe bak had aangsloten, was het ongetwijfeld ook goed gegaan hoor. voorzichtig bijvullen met water van de goede waterwaarden (hardheid, temperatuur, pH) dan kan het weinig kwaad.quote:Op dinsdag 3 mei 2005 12:55 schreef Dirkh het volgende:
Vanmorgen is mijn nieuwe aquarium bezorgd. De Bioplast Munchen. Een bak van 120 cm. Wel groot hoor, als je een bakje van 60 bent gewend.
Ik heb hem net gevuld en het filter/pomp aangesloten, de Bluwave07 van Ferplast. Jammer dat je weer een paar weken moet wachten voordat je de visjes mag overzetten, wat dat betreft ben ik dus niet echt een geduldig type. Duh.
Ik heb dat ook maar gedaan. De kleine bak heb ik langzaam overgeheveld en in de nieuwe bak gedaan.quote:Op dinsdag 3 mei 2005 14:16 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
als je nou het water van je 60cm bak in die 1m20 bak had gedaan, samen met de vissen, en de pomp van die 60cm ook op de nieuwe bak had aangsloten, was het ongetwijfeld ook goed gegaan hoor. voorzichtig bijvullen met water van de goede waterwaarden (hardheid, temperatuur, pH) dan kan het weinig kwaad.
quote:Op woensdag 4 mei 2005 21:05 schreef Wacko-Dreamer het volgende:
liep vandaag langs het vis/aquariagedeelte van een bepaalde zaak en kreeg wel weer de kriebels...
Mn oom heeft een Aquarium met mooie visjes en ik wil er eigenlijk ook nog wel eens een
ik heb wel eens voorgesteld aan mn pa om samen een aquarium aan te schaffen, maar hij denkt dat het erg veel werk is
Het blijft jeuken, zelfs als je heel bewust je grote aquarium van 450 liter weg hebt gedaan.quote:Op woensdag 4 mei 2005 21:05 schreef Wacko-Dreamer het volgende:
liep vandaag langs het vis/aquariagedeelte van een bepaalde zaak en kreeg wel weer de kriebels...
Mn oom heeft een Aquarium met mooie visjes en ik wil er eigenlijk ook nog wel eens een
ik heb wel eens voorgesteld aan mn pa om samen een aquarium aan te schaffen, maar hij denkt dat het erg veel werk is
Heb wel eens gelezen dat een kelinere bak moeilijker is. Ik opzich wel logisch heb je een minder bufferende werking.quote:Op maandag 9 mei 2005 13:33 schreef moussy het volgende:
[..]
Het blijft jeuken, zelfs als je heel bewust je grote aquarium van 450 liter weg hebt gedaan.
Dus ik heb besloten om een biotoopje te maken in een 60cm bakje. Is weer een nieuwe uitdaging. Ook al heb ik de meeste lol in het uitzoeken en inrichten.
Ik vind het wel meevallen.quote:Op maandag 9 mei 2005 13:45 schreef drelletje het volgende:
[..]
Heb wel eens gelezen dat een kleinere bak moeilijker is. Is opzich wel logisch heb je een minder bufferende werking.
Ik heb bewust voor hoge planten gekozen aan de achterkant (dat begint nu dus al vol te raken) en daarom komt er ook geen achterwand.quote:Op woensdag 11 mei 2005 17:02 schreef idiotforaliving het volgende:
Zier er mooi uit Dirkhga je er nog iets achter doen of laat je het zo?
Daar heb ik nog nooit van gehoord. Het is naar mijn weten alleen maar voor het aanzicht. Zo heb je ook folie die je aan de achterkant (buitenkant) moet plakken, daar zie ik geen functie in. Wel kan ik me bij zo'n achterwand als hierboven, voorstellen dat dat een mooie afzetplek is voor eitjes. Maar aangezien ik er ook planten in heb zitten met grote bladen, is er ruimte zat om hun eitjes af te zetten.quote:Op woensdag 11 mei 2005 17:25 schreef Wacko-Dreamer het volgende:
moet je er geen achterwant in zetten...?
weet er nog niet zoveel vanaf, maar mn oom is iig wel pro-achterwand om het zo maar te zeggenquote:Op woensdag 11 mei 2005 17:30 schreef Dirkh het volgende:
- knip -
Dirkh heeft zn bak toch ook tegen de muur staan?quote:Op woensdag 11 mei 2005 18:09 schreef Wacko-Dreamer het volgende:
[..]
weet er nog niet zoveel vanaf, maar mn oom is iig wel pro-achterwand om het zo maar te zeggen
volgens mij is het ook wel goed voor de vissen als ze 'van alle kanten bekeken' kunnen worden, om ze dan één rustige wand te geven zodat ze niet overal beweging zien als het druk in de kamer is...
anders worden ze misschien een beetje![]()
![]()
Mijn vissen schuilen nietquote:Op woensdag 11 mei 2005 18:12 schreef Byte_Me het volgende:
achterwanden zijn inderdaad om vissen een schuilplaats te bieden. Maar niet alle vissen hebben dit nodig hoor. Verder oogt het meestal ook wat rustiger/natuurlijker. Maar ieder zijn eigen meug.
ja, dat zie ik ookquote:Op woensdag 11 mei 2005 18:11 schreef idiotforaliving het volgende:
Dirkh heeft zn bak toch ook tegen de muur staan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |