Wij wonen ook dichtbij de bouw, nog geen 500m. Ik ben van plan veel foto's te maken van de vorderingen om er later iets leuks van te maken. Kan ook handig zijn als er iets niet goed gaat.quote:Op woensdag 17 november 2004 15:21 schreef Sorbootje het volgende:
Ik woon nu twee straten verderop, dus ik kan iedere dag wel even kijken hoe ver ze zijn met de bouw...![]()
Hai,quote:Op dinsdag 23 november 2004 15:35 schreef 4br4x4s het volgende:
[..]
Wij wonen ook dichtbij de bouw, nog geen 500m. Ik ben van plan veel foto's te maken van de vorderingen om er later iets leuks van te maken. Kan ook handig zijn als er iets niet goed gaat.
Verder hebben we nog veel te regelen: de hypotheek, de levering van de grond, een samenlevingscontract, 2 woningen te verkopen. Maar dat komt wel goed. Als alles goed gaat, beginnen ze in januari met de bouw![]()
Dat is een behoorlijk verschil. Wat zit daar allemaal in?quote:Op donderdag 20 januari 2005 10:28 schreef Sorbootje het volgende:
Ons huis was kaal incl grond ongeveer 260000. Uiteindelijk gaan we ruim over de 3,5 ton door alles wat er nog bij komt...
Dat klopt idd... M'n ouders zijn al een jaar of 15 bezig met allerlei kleine rechtszaken tegen de gemeente, steeds met als achterliggende oorzaak het bestemmingsplan. Het is hier een nogal Christelijke gemeente, en mijn ouders krijgen als liberalen dus niet echt veel goodwill van de gemeente, of zoals de lokale VVD lijsttrekker het zei:quote:Op donderdag 20 januari 2005 14:32 schreef bankrupcy het volgende:
5 ton is ruim voldoende om een zeer groot huis neer te zetten. Het probleem is ook niet het huis, maar het bestemmingsplan. Je kan wel grond hebben in Nederland, maar dat betekent niet dat je er mag bouwen. Het wijzigen van het bestemmingsplan is zeer moeilijk en kost erg veel tijd. En het is dan nog maar de vraag of het je lukt. De procedure is eenvoudig, maar gemeenten zijn zeer terughoudend in het maken van wijzigingen, tenzij ze er zelf beter van worden.
Een aangebouwde woonkeuken, andere trap, aanpassingen in dakconstructie enz...quote:Op donderdag 20 januari 2005 12:50 schreef 4br4x4s het volgende:
[..]
Dat is een behoorlijk verschil. Wat zit daar allemaal in?
Wij hebben een jong achitectenbureau een ontwerp laten maken. Zij werken samen met een binnenhuisarchitect die vaak samenwerkt met mijn vader. De eerste toetsing door de gemeente en de welstandscommissie heeft ongeveer 3 maanden geduurd, en dat is dan nog het vooroverleg. Men vond het plan veel te modern voor de locatie. Daarnaast heeft men nog een aantal andere wijzigingen 'voorgesteld'. Uiteindelijk na veel gedoe een principe-akkoord. Het plan is echter inmiddels weer aangepast en nu is bouwvergunning aangevraagd. Ben benieuwd of we nu weer problemen krijgen met de welstandscommissie. Volgende maand krijgen we pas de sleutel van het huis, daarna kunnen we pas gaan slopen en begin april hopen we te kunnen starten met de bouw. Financieel is het absoluut niet aantrekkelijk om het op deze manier te doen. Wij zijn echter 1 1/2 jaar op zoek geweest naar een leuk vrijstaand huis met minimaal 1000 m2 grond. Nadat we veel slechte huizen bezichtigd hadden (veel jaren 70 inrichting, schrootjes en achterstallig onderhoud) hebben we voor deze radicale optie gekozen. Het perceel is 25 meter breed en 100 diep, dus we hebben straks meer dan ruimte genoeg. Bovendien ligt het aan de rand van het dorp, met vrij uitzicht over het buitengebied... Wat wil je nog meer...quote:Op vrijdag 21 januari 2005 11:33 schreef bankrupcy het volgende:
Heb je nog veel problemen met de welstandscommissie gehad? Is het financieel wel aantrekkelijk om een woning te slopen en daarna een nieuwe te bouwen?
Heb je een architect een ontwerp laten maken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |