Ook niet-V-IRM (DD-IRM) rijdt er, dus om nou te zeggen dat ze samen met V-IRM rijden...quote:Op zaterdag 2 april 2005 00:23 schreef Lucske het volgende:
ICK verdwijnt in ieder geval niet uit de IC's Den Haag-Eindhoven-Venlo. Die gebruiken ze overigens niet alleen in de spits, ze rijden de hele dag rond samen met V-IRM, m.u.v. in het weekend.
Ik denk zelfs dat de laatste nieuwe stellen VIRM inmiddels wel bijna bij Talbot Bombardier naar buiten rollen. Dan nog een paar vervangende koprijtuigen voor gedeukte exemplaren, en we zijn klaar.quote:Op maandag 4 april 2005 19:11 schreef Lucske het volgende:
Oh? VIRM1 is geruimte tijd afgelopen en daarmee is al het DD-IRM verlengd en dus VIRM.
Klopt, al het DD-IRM is inmiddels V-IRM geworden inderdaad. Ik was even in de war met nieuw besteld V-IRM. Dat verschil zie je namelijk in de stoelen. Wat voorheen DD-IRM was heeft andere stoelen dan V-IRM. Ik dacht dat je bedoelde dat dit reed in die serie en had even niet nagedacht over de naamswijzigingquote:Op maandag 4 april 2005 19:11 schreef Lucske het volgende:
Oh? VIRM1 is geruimte tijd afgelopen en daarmee is al het DD-IRM verlengd en dus VIRM.
Klopt ook, uit m'n hoofd komen er nog 2 nieuwe stellen en 4 kopbakken. Daarna komt er voorlopig niks meer.quote:Op maandag 4 april 2005 19:54 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ik denk zelfs dat de laatste nieuwe stellen VIRM inmiddels wel bijna bij Talbot Bombardier naar buiten rollen. Dan nog een paar vervangende koprijtuigen voor gedeukte exemplaren, en we zijn klaar.
De 8745 is al afgenomen.quote:Op maandag 4 april 2005 20:27 schreef Carport het volgende:
Klopt ook, uit m'n hoofd komen er nog 2 nieuwe stellen en 4 kopbakken. Daarna komt er voorlopig niks meer.
Nog tien bakken te gaan dan, waarvan zes kopbakken.quote:
Ik lees net inderdaad dat die op 1 april het land is binnengereden. Ben benieuwd wanneer ik hem tegen komquote:
Bedoel je die nieuwe witte? Die zijn er al een tijdje.quote:Op maandag 4 april 2005 21:46 schreef Duvel het volgende:
[..]
Nog tien bakken te gaan dan, waarvan zes kopbakken.
Wanneer komen die nieuwe "Sprinters" eigenlijk?
Ik bedoel niet de Vlaflippen, maar de "opvolger" van de Plan V's. De zal zo langzamerhand wel eens van de tekentafel zijn gekomen. 't Zou een soort lightrail-achtig geval moeten worden, helaas...quote:Op maandag 4 april 2005 22:06 schreef Carport het volgende:
[..]
Bedoel je die nieuwe witte? Die zijn er al een tijdje.
quote:Monument slachtoffers ramp Winsum
WINSUM - Er komt een monument voor de slachtoffers van de treinramp bij Winsum in 1980. Bij dat ongeluk kwamen negen mensen om het leven.
In de vroege ochtend van vrijdag 25 juli 1980 botsten twee treinen in volle vaart op elkaar. De trein van Winsum naar Groningen was, door nooit bekend geworden reden, een paar minuten te vroeg vertrokken. Net buiten Winsum kwam deze trein op het enkele spoor in botsing met de trein uit Groningen. Naast de negen doden vielen er vele gewonden.
Op de plek van de ramp is er momenteel niets meer wat aan het ongeluk herinnert. Enkele Winsumers willen daarom een sober monument. De gemeente Winsum heeft besloten hier geld beschikbaar voor te stellen. Het monument wordt onthuld op 25 juli, precies 25 jaar na de ramp.
Bron: www.rtvnoord.nl
Kijk er nog maar eens goed naar: als dat gedoe met die chip doorgaat heb je straks geen kaartjes meer.quote:Op maandag 11 april 2005 19:55 schreef Oom_Agent het volgende:
Nostalgie
[afbeelding]
Tegenwoordig kost het � 17,40
Bron: nu.nlquote:Fransen willen minder treinen op Amsterdam
Uitgegeven: 20 april 2005 08:01
Laatst gewijzigd: 20 april 2005 08:41
DEN HAAG - De Franse spoorwegen (SCNF) willen het aantal hogesnelheidstreinen tussen Parijs en Amsterdam in 2010 beperken tot tien per dag in plaats van zestien. De SCNF laat het afhangen van de toeloop of er meer treinen komen. Dat heeft minister Peijs (Verkeer) aan de Tweede Kamer geschreven.
Diverse Kamerleden lieten vorige week tijdens een overleg met de bewindsvrouw al weten bezorgd te zijn over zulke plannen. Volgens Peijs zijn de onderhandelingen met de Fransen een zaak van de HSA ofwel de Nederlandse Spoorwegen en de KLM, exploitant van de Nederlandse hogesnelheidsverbinding die vanaf 2007 gaat rijden op Parijs. HSA heeft nog geen bijstand gevraagd, aldus de minister, aangevend dat het mogelijk zo'n vaart niet hoeft te lopen.
Maar ook de tijdige inbouw van beveiligheidsapparatuur door de Fransen op de Thalystreinen, waarover Kamerleden vorige week ook al vragen stelden, is twijfelachtig. Minister Peijs schrijft dat ze dat met de Belgische verantwoordelijke minister Vande Lanotte in Parijs aan de orde heeft gesteld.
NS moet de aanbesteding over doen omdat ze gekozen hadden voor Bombardier, en Alstom was het daar niet mee eens.quote:Op maandag 4 april 2005 22:41 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ik bedoel niet de Vlaflippen, maar de "opvolger" van de Plan V's. De zal zo langzamerhand wel eens van de tekentafel zijn gekomen. 't Zou een soort lightrail-achtig geval moeten worden, helaas...
bron: www.nrc.nlquote:datum: 30-04-2005 | sectie: Economie | pagina: 23
Rechter berispt Nederlandse Spoorwegen
Door onze redacteur Philip de Witt Wijnen
De finale om een miljardenorder voor stoptreinen begint voor de derde keer
ROTTERDAM, 30 APRIL. De NS hebben de aanbesteding voor nieuwe treinen niet volgens de regels gespeeld, zo oordeelde de rechter. Twee leveranciers moeten opnieuw in de ring om een miljardenorder.
De Fransen begrepen er niks van. De verkopers van constructiebedrijf Alstom hadden in maart 2004 in hun ogen toch écht de beste treinen aangeboden aan de Spoorwegen. Beter dan die van hun concurrent uit Canada, Bombardier. In het beoordelingsrapport dat de NS vier maanden later aan de twee treinenbouwers stuurden stond het duidelijk: in de trein van Bombardier was de beenruimte te krap, de afvalbakken te klein en de uitstraling van de buitenkant ,,gedateerd''. Bovendien leverde de rivaal te kleine `gewone' balkons en waren zijn `multifunctionele' balkons daarentegen weer te groot. Het aantal zitplaatsen was ook nog eens te laag. En zo waren er 63 andere punten waarop Bombardier slechter scoorde dan de Fransen - tegen 27 betere onderdelen van Bombardier.
Waarom dan, had het NS Reizigersbedrijf in een brief aan het hoofdkantoor in Saint Ouen met ,,spijt'' laten weten dat ,,Alstom niet was aangewezen als preferred bidder'', waarmee de NS exclusief de slotonderhandelingen zou ingaan? Als Bombardier op minder punten beter scoort, dan zullen die punten kennelijk zwaarder tellen dan die van Alstom. Welke criteria, kortom, wegen hoe zwaar? Dat had Alstom liever van te voren willen weten.
De opdracht draait om een nieuwe vloot stoptreinen die in 2008 vooral in de Randstad moeten gaan rijden, als vervanging van de huidige Sprinters. In eerste instantie wenst de NS een serie treinstellen die zo'n 13.000 passagiers moeten kunnen vervoeren. Daarnaast is er een optionele bestelling gevraagd voor vijf series met een totale capaciteit van 60.000 reizigers. De kosten voor de order heeft de NS niet bekend gemaakt, maar aan de hand van de bieding van Alstom is op de maken dat de investering tussen de 230 miljoen en 1,1 miljard euro moet liggen. Volgens de Spoorwegen is het ,,een van de grootste aanbestedingen uit de geschiedenis van NS''.
Een van de onderdelen waarin Alstom te kort schoot, zo blijkt uit de offertebeoordeling, was de zogenoemde `verdiencapaciteit', de mate waarin de opbrengsten uit het reizigersvervoer in de periode tot 2014 de investering in de nieuwe treinstellen kunnen compenseren. Daarbij valt voor de buitenwereld als eerste op dat de NS in beide gevallen negatief denkt uit te vallen: min 45,3 miljoen euro voor de Alstom-trein, min 44,3 miljoen euro voor de Bombardier-variant. Maar die kwestie is in het geschil niet aan de orde. Het gaat er om dat het negatieve saldo bij Alstom 2 procent lager is dan bij Bombardier.
Nog veel groter was de Franse verbazing toen de NS in december vorig jaar, vijf maanden na de afwijzing, het verzoek deed de eerder ingediende offerte aan te passen aan de nieuwe spoorwegwet die op 1 januari zou ingaan. Deze wet stelt nieuwe veiligheidseisen aan de botsbestendigheid van treinen.
Aan die nieuwe botscriteria voldeden wij toch in juni ook al, dachten de Fransen. Kennelijk voldeed Bombardier niet aan de nieuwe botseisen, anders was deze herkansing overbodig. Maar hadden de Spoorwegen de offerte van de Canadezen dan niet als ongeldig moeten afwijzen? Ook die vraag legde Alstom in kort geding voor aan de rechtbank, in Utrecht nadat ook in tweede instantie de klus aan haar voorbij was gegaan.
De Utrechtse voorzieningenrechter gaf Alstom afgelopen donderdagochtend slechts gedeeltelijk gelijk. De offerte die concurrent Bombardier in de zomer van vorig jaar uitbracht was niet ongeldig, zoals Alstom had gesteld. De rechter willigde om deze reden de eis niet in om de order direct aan Alstom te gunnen.
Maar de rechter verweet de NS wel dat zij ,,te kort is geschoten'' in de uitleg aan beide partijen welk gewicht aan de verschillende gunningcriteria werd gegeven. Daartoe waren de Spoorwegen volgens de huidige Europese aanbestedingsrichtlijnen wel verplicht. Gevolg van deze laatste overweging is dat de Spoorwegen de slotonderhandelingen met Bombardier subiet moeten staken.
De rechter sprak in haar vonnis nadrukkelijk niet uit wie nou het beste treinontwerp had ingediend - daar gaat alleen de NS over. Aan beide partijen zal de NS, binnen drie weken, dan ook een nieuwe offerte moeten vragen. Daarna begint de finale om de miljarden voor de derde keer: in de zomer van vorig jaar waren de twee rivalen als enige leveranciers over in de eindstrijd, in december volgde een aangepaste offerte en nu moeten zij Bombardier én Alstom dus opnieuw hun aanbieding indienen. De NS is bij de nieuwe uitnodiging verplicht om van te voren ,,duidelijk, ondubbelzinnig en voldoende gespecificeerd'' uit te leggen wat de beoordelingscriteria zij en wat daarbij de wegingsfactoren zijn, zo besloot de rechtbank.
De Spoorwegen noemde het besluit van de rechter ,,teleurstellend''. Bombardier, formeel geen partij in het geding maar als betrokkene wel benieuwd, gaf bij monde van zijn verkoopdirecteur voor Noord-Europa dezelfde kwalificatie aan het vonnis. Geen van beiden wilden nader commentaar geven. De NS overweegt in hoger beroep te gaan en zegt tot dat besluit niets te kunnen zeggen of de oplevering van de nieuwe stoptreinen vertraging oploopt.
En de reizigers? Die zullen zich de komende vier jaar sowieso moeten blijven verplaatsen in de huidige Sprinter. Zij zullen door de juridische strijd tussen de Spoorwegen en een van haar leveranciers ook wat langer moeten wachten voordat het antwoord op de vraag of de afvalbakken in de nieuwe stoptrein nu groot uitvallen of klein.
Toevallig ben ik deze week door de NS benaderd voor een onderzoek. Hierin stond ook een ontwerp voor nieuwe stoptreinen. Deze zijn donkergrijs/lichtgrijs met wit en de deuren waren geel. Het zag er op zich best modern uit, maar het steekt erg af tegen het geel (en blauw) wat ze nu hebben.quote:Op maandag 4 april 2005 22:41 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ik bedoel niet de Vlaflippen, maar de "opvolger" van de Plan V's. De zal zo langzamerhand wel eens van de tekentafel zijn gekomen. 't Zou een soort lightrail-achtig geval moeten worden, helaas...
Dat is dus de nieuwe Sprinter-huisstijl zoals nu ook al toegepast wordt op SGMm. Niks nieuws onder de zon dus.quote:Op dinsdag 10 mei 2005 14:57 schreef Carport het volgende:
[..]
Toevallig ben ik deze week door de NS benaderd voor een onderzoek. Hierin stond ook een ontwerp voor nieuwe stoptreinen. Deze zijn donkergrijs/lichtgrijs met wit en de deuren waren geel. Het zag er op zich best modern uit, maar het steekt erg af tegen het geel (en blauw) wat ze nu hebben.
quote:Op donderdag 12 mei 2005 19:53 schreef Lucske het volgende:
[..]
Dat is dus de nieuwe Sprinter-huisstijl zoals nu ook al toegepast wordt op SGMm. Niks nieuws onder de zon dus.
Argh, wordt dat het? Met jacobs-draaistellen?!quote:Op donderdag 12 mei 2005 20:00 schreef Carport het volgende:
[..]
[afbeelding]
Dit ziet er wel iets anders uit dan de huidige SGMm's, maar het principe is inderdaad hetzelfde. De NS wil graag metro-achtige stoptreinen, waar de reizigers snel in- en uit kunnen stappen.
Aangezien Duvel niet de huidige SGMm bedoelde, was het wellicht dit wat bedoeld werd.
Ach, de hypermoderne en ongelofelijk comfortabele(quote:Op donderdag 12 mei 2005 20:10 schreef Duvel het volgende:
[..]
Argh, wordt dat het? Met jacobs-draaistellen?!
* Duvel krijgt Mat '46 flashbacks...
Ik heb het dan ook nooit over definitief nieuw stoptreinmaterieel gehad. Die afbeelding van mij ging over een ontwerp. Discussiëren over mogelijke uitkomsten lijkt me geen probleem? Dat de NS graag metro-achtige treinstellen wil, is algemeen bekend, dacht ik zo.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:09 schreef Lucske het volgende:
Er is überhaupt nog geen beslissing genomen wat besteld wordt, heren hierboven.
De ICE (3M) is daarentegen wel comfortabel, heb ik gisteren mogen ervaren.quote:Op donderdag 12 mei 2005 20:40 schreef MREn het volgende:
[..]
Ach, de hypermoderne en ongelofelijk comfortabele() Thalys en Lint hebben ze ook
Ik dacht zo dat het wel duidelijk was dat ik doelde op de twee heren die voor mij antwoorden.quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:12 schreef Carport het volgende:
[..]
Ik heb het dan ook nooit over definitief nieuw stoptreinmaterieel gehad. Die afbeelding van mij ging over een ontwerp. Discussiëren over mogelijke uitkomsten lijkt me geen probleem? Dat de NS graag metro-achtige treinstellen wil, is algemeen bekend, dacht ik zo.
Dat is me volkomen duidelijk hoor. Ik ben alleen geen voorstander van dubbele bakopleggingen, zie Talent en zo. Ik ga ervan uit dat ze hier geen Thalys-achtige constructie toepassen (die dingen hoeven immers geen 300km/u te rijden).quote:Op donderdag 12 mei 2005 21:09 schreef Lucske het volgende:
Er is überhaupt nog geen beslissing genomen wat besteld wordt, heren hierboven.
Daarvoor rijdt ie dan toch echt de verkeerde kant opquote:
vooral rond berlijn, schijnen vreselijke dingen te zijn qua rijgeluid en dergelijke...quote:Op zaterdag 14 mei 2005 13:48 schreef Alexxxxx het volgende:
Nou ja, het valt mij mee. Er komen toiletten in, en e krijgen neit die afgrijselijke Arriva kleuren, maar beschaafd rood.
Waar rijdt dit type trein nu al rond?
Nee, dat zijn Talents, die zijn nog wel fijn.quote:Op zaterdag 14 mei 2005 16:14 schreef Alexxxxx het volgende:
Maar dit zijn dus niet de treintjes die ik in Enschede heb gezien?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |