FOK!forum / Politiek / Fryslân onafhankelijk
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:36
Ik ben voor een onafhankelijk Fryslân, als aparte staat binnen de EU (en eventueel binnen het Koninkrijk der Nederlanden, zoals bijvoorbeeld Aruba). Volgens mij heeft Fryslân een dusdanig eigen cultuur dat ze het beste verder kan als zelfstandig land. Jarenlang is het van een economische noodzaak geweest voor Fryslân om samen te werken met Nederland, maar sinds de intensieve samenwerking van de EU kan Fryslân het mijns inziens ook uitstekend zelfstandig af binnen dit samenwerkingsverband.
Fryslân is immers meer dan 500 jaar geleden tegen haar zin opgenomen in Nederland. Dit terwijl de Friezen al vele volken buiten de deur hadden gehouden, waaronder de Romeinen. Jazeker, de Romeinen. Ze dreven wel handel met de Friezen, maar ze veroverden het niet. En 2000 jaar geleden was Fryslân uitgestrekt van Zeeuws Vlaanderen en Keulen tot in Denemarken
Maar: ik ben dus voor een onafhankelijk Fryslân, met een eigen bestuur, eigen taal, eigen onderwijs, eigen cultuur, eigen postzegels, en eigen kant van de euro.

Op dit moment is de bereikbaarheid van Fryslân niet echt optimaal te noemen voor mensen zonder auto. Dit is te verbeteren door tussen Lelystad en Zwolle de langverwachte en reeds toegezegde Hanzelijn spoorweg aan te leggen. Verder is de vliegbasis van Leeuwarden of eventueel zelfs de airstrip van Drachten om te bouwen tot een middelgrote luchthaven. Ook de haven van Harlingen is absoluut zeer goed uit te breiden met bijvoorbeeld een containerterminal en misschien zelfs een lijndienst op Groot-Brittannië of Scandinavië.

Met de Friese onafhankelijkheid zijn we meteen af van de Nederlandse regering. Nu is het overgrote deel van Nederland tegen de huidige regering hebben we 2 oktober gemerkt, maar welke partijen er ook aan de macht zijn in Nederland, de nadruk van het beleid zal immer en altijd op de Randstad liggen. Met een eigen regering weten de bestuurders wat er in Fryslân leeft. Nu geef ik direct toe dat niemand zit te wachten op een Bearn Bilker of Arno Brok als minister of zelfs president van Fryslân, hun hoofddoel zal zijn zoveel mogelijk op Omrop Fryslân te komen, maar Fryslân heeft nu al heel behoorlijke bestuurders, zoals Anita Andriessen of Jeltje van Nieuwenhoven. Maar zelfs een Bilker of een Brok zal betere besluiten kunnen nemen over Fryslân dan iemand die Fryslân alleen van foto’s kent, zoals het gemiddelde Tweede Kamerlid.

Een ander voordeel is dat de Friese burger niet meer mee hoeft te betalen aan de onzinnige projecten van de Nederlandse overheid. Wat schiet de gemiddelde Fries op met een Betuwelijn, een HSL zuidtraject of een JSF? Dat geld kan beter besteed worden aan dingen waar de Friezen echt iets aan hebben, zoals werkgelegenheidsprojecten en verbeteringen van de locale infrastructuur, onderwijs, zorg en sociale zekerheid.
En waar blijven de opbrengsten van het waddengas? Fryslân heeft wel de lasten, zoals landschapsvervuiling en bodemdaling, maar de opbrengsten blijven in de Randstad hangen. Sterker nog: de regering wil de Langman-gelden, de financiële steun aan het Noorden terug draaien.

In een onafhankelijk Fryslân is de voertaal uiteraard Fries. Eindelijk hoeven de Friezen zich niet meer aan te passen aan de Nederlanders. Ook het partijensysteem van Nederland hoeven we uiteraard niet over te nemen. En Fryslân hoeft geen marionet van de USA te zijn, zoals Nederland dat op dit moment wel is.

Er zullen absoluut mensen zijn die zullen zeggen dat Fryslân zichzelf niet kan bedruipen. Dit durf ik tegen te spreken. Volgens mij kan Fryslân op dezelfde manier als veel andere Europese dwergstaatjes veel inkomsten genereren: met belastingvoordelen. Dit heeft landen als Monaco, Luxemburg en Andorra ook geen windeieren gelegd.

Mijn doelstelling is om tussen 2020 en 2050 Friese onafhankelijkheid te bereiken. Zonder geweld, zoals de Basken en de Koerden, maar langs juridische en politieke weg. Als een overgrote meerderheid van de Friezen onafhankelijk wil worden zal de Nederlandse regering daar naar moeten luisteren. En als de meerderheid van de Friezen niet onafhankelijk willen worden, waarom zou je het dan proberen?
Een onafhankelijk Fryslân hoeft zich wat mij betreft overigens niet te beperken tot de huidige provincie Fryslân. Misschien willen randgemeenten zoals De Marne en de Noordoostpolder zich ook wel bij Fryslân aansluiten, of wie weet zelfs heel Groningen en Drenthe. Ook zij zijn gebaat bij een bestuur wat dichter bij hen is.

Tot slot nog even dit: ik ben me er absoluut van bewust dat een heleboel mensen die zich niet in Fryslân hebben verdiept, denken dat Fryslân niets is en nog nooit iets heeft gepresteerd. Voor die mensen heb ik de volgende twee lijstjes met namen van bekende Friese mensen en bedrijven.

Mensen (in geheel willekeurige volgorde): Grutte Pier; Radboud/Redbad; Eise Eisinga; Rintje Ritsma, Falko Zandstra, Ids Postma, Abe Lenstra, Foppe de Haan, Slauerhoff, Miranda Werkman, M.C. Escher, Pieter Jelles Troelstra, Nynke van Hichtum, Fedde Schurer, Jopie Huisman, Piet Paulusma, Junkie XL, Abe Bonnema, Mata Hari, Waling Dijkstra, Wout Zijlstra, Tjalling van den Bosch, Harm Wiersma, Atje Keulen-Deelstra en al die mensen die ik nog vergeten ben.

Bedrijven (uiteraard ook weer in willekeurige volgorde): Douwe Egberts, Friesland Food (Friese Vlag, Frico, Domo, Rivella, Fristi, Chocomel, Coberco), Autodrop, King, Venco, Sportlife, HEMA, Gaastra, Nuon, Vitens, Dokkumer Vlaggen Centrale, Gaastra, Van der Meulen, Hellema, Achmea, Friesland Bank, Berkhof, Poiesz, Philips Drachten, Batavus, Koga Myata, Koopmans, Thialf en al die andere bedrijven die de Friese economie groot hebben gemaakt.

Ben jij voor of tegen een onafhankelijk Fryslân? Als je voor bent, in welke vorm? Als je tegen bent, waarom?
releazedonderdag 7 oktober 2004 @ 21:41
een dusdanig andere cultuur? laat me niet lachen. de cultuur in amsterdam is ook anders dan de cultuur in ede.

nog zoiets. wat schiet de gemiddelde utrechter op met de HSL en de JSF? friezen zijn daar echt niet uniek in. het geld wat daar aan verdient wordt, of niet, wordt uit de zak van iedere nederlander betaald, fries waarschijnlijk netzoveel als een amsterdammer, je buurman net zoveel als balkie.

ik vind het een beetje loos, maar ja, als jullie het willen, ik zal er niet wakker omliggen. friesland misschien wel, want ja.. als je het onafhankelijk wil hebben, hoe ga je het dan in stand houden? kom maar op met je ideeen. laat die eens horen.
du_kedonderdag 7 oktober 2004 @ 21:44
.
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:45
Succes ermee
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:46
quote:
Grutte Pier; Radboud/Redbad; Eise Eisinga; Rintje Ritsma, Falko Zandstra, Ids Postma, Abe Lenstra, Foppe de Haan, Slauerhoff, Miranda Werkman, M.C. Escher, Pieter Jelles Troelstra, Nynke van Hichtum, Fedde Schurer, Jopie Huisman, Piet Paulusma, Junkie XL, Abe Bonnema, Mata Hari, Waling Dijkstra, Wout Zijlstra, Tjalling van den Bosch, Harm Wiersma, Atje Keulen-Deelstra en al die mensen die ik nog vergeten ben.
Werkelijk onmisbare pioniers in de Nederlandse samenleving
__Saviour__donderdag 7 oktober 2004 @ 21:47
Misschien kan Friesland voor andere dingen gebruikt worden. Opslag voor kernafval ofzo.
Varrdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:47
Succes met jullie economie.
Zeikfriezen altijd....
pchedonderdag 7 oktober 2004 @ 21:47
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:47
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:46 schreef RichardQuest het volgende:

[..]

Werkelijk onmisbare pioniers in de Nederlandse Friese samenleving
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:48
Maar goed, ik ben tegen, Friesland hoort bij Nederland en er zijn geen noemenswaardige problemen die het verbond moeten doen verdwijnen.
Varrdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:49
Friesland zou sobiso niet toegelaten worden bij de EU...wat moet je daar nou mee...
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:49
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:47 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]
Meen je serieus dat zonder Foppe de Haan, Junkie XL, Abe Bonnema, Mata Har, Piet Paulusma en Rintje Ritsma Friesland niets is? Wat een arme samenleving zeg.
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:50
Nou, Foppe, Piet en Rintje zijn misschien niet van die denderende voorbeelden, maar een Abe Bonnema heeft in heel Nederland een grote invloed gehad...Mara ik ben voorla fan van Redbad
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:53
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:50 schreef Alexxxxx het volgende:
Nou, Foppe, Piet en Rintje zijn misschien niet van die denderende voorbeelden, maar een Abe Bonnema heeft in heel Nederland een grote invloed gehad...Mara ik ben voorla fan van Redbad
Die naam zegt mij niet eens iets....hij zal wel erg belangrijk zijn ja
qlteldonderdag 7 oktober 2004 @ 21:55
quote:
Mijn doelstelling is om tussen 2020 en 2050 Friese onafhankelijkheid te bereiken
Waarom zo lang wachten? We zijn jullie liever kwijt dan rijk..
MSXUserdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:55
Het lijkt me sterk dat Groningen zich zal aansluiten bij Friesland
Marksterdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:56
hahaha
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 21:57
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:53 schreef RichardQuest het volgende:

[..]

Die naam zegt mij niet eens iets....hij zal wel erg belangrijk zijn ja
Abe Bonnema: Architect van alle gebouwen in Nederland die boven een skyline uitsteken
Redbad: Laatste Friese Heidense koning die weigerde om zich te laten dopen. Hij was de Friese heerser in de tijd dat Friesaldn op zn grootsts was, en ook jou woonplaats in Friesland lag (tenzij je net die ene Zuid Afrikaan bent die op Fok zit)
DrWolffensteindonderdag 7 oktober 2004 @ 21:57
Dan krijg je inderdaad een 'land' vol met niet allochtone, maar autochtone achterstandskinderen die bovendien nog eens verreweg van economisch levendsvatbaar is. In F:riesland komen nu niet echt veel toeristen hè.

Als dat nog niet genoeg is, het enige wat echt 'anders' is aan F:riesland, is die 'taal'. Wat in feite gewoon een dom omhooggevallen accent is. Nee, F:riesland mag niet onafhankelijk worden. Dan is de volgende Drenthe. Wat ik overigens niet erg zou vinden.

F:riesland is ook het gedeelte van het land waar, zoals eerder gezegt niet alleen de meeste autochtone achtergestelde kinderen wonen, maar waar ook een van de hoogste percentage van werkloze mensen wonen. Dit strookt met het beeld van sommige Friezen die ik ontmoet heb. Erg snugger waren de meeste niet.

Voor de rest is het gebaseerd op een dom gevoel van "wij zijn anders" of "wij zijn links dus moreel superieur". Allemaal pure bagger dus.
du_kedonderdag 7 oktober 2004 @ 21:59
Waarna wolfje weer een van de meest onnozele posts in tijden der tegenaan gooit .
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:01
quote:
niet allochtone, maar autochtone achterstandskinderen
quote:
levendsvatbaar
Die zitten al in de Veluwe.
kattuhbakdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:02
ik wil wel komen helpen om friesland los te graven en de noordzee op te trappen!!!!!
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:03
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:59 schreef du_ke het volgende:
Waarna wolfje weer een van de meest onnozele posts in tijden der tegenaan gooit .
Ik hou van die kerel !
DrWolffensteindonderdag 7 oktober 2004 @ 22:05
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:47 schreef __Saviour__ het volgende:
Misschien kan Friesland voor andere dingen gebruikt worden. Opslag voor kernafval ofzo.
Nee, met al die platte grond kun je prima er waterstofbommen testen. Het type 'smokey' geeft het beste eindresultaat.
du_kedonderdag 7 oktober 2004 @ 22:06
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:03 schreef RichardQuest het volgende:

[..]

Ik hou van die kerel !
je zou bina denken dat hij frysk is .
Byte_Medonderdag 7 oktober 2004 @ 22:07
waarom in godsnaam. ik zou er verder geen enkel probleem mee hebben, maar ik zie er ook het nut niet van in. kost alleen een hoop moeite die je beter in iets nuttigs kan steken.
Kaalheidonderdag 7 oktober 2004 @ 22:12
Wordt maar lekker onafhankelijk hoor. Dan vallen we twee dagen na jullie afscheiding binnen en maken we er een wingewest van. De lekkere wijven kunnen linea recta de wallen op, de kinderen worden doorverkocht aan zweterige Duitse kinderporno-handelaars, de mannen die werken worden als dwangarbeiders ingezet om de HSL te bouwen en de restanten (bejaarden enzo) worden verwerkt in de Whiskas en de Bonzo.

Yodiumdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:12
Ik mis Luie Hond bij het rijtje prominente Frieschen
HarigeKereldonderdag 7 oktober 2004 @ 22:13
En hoe wil je dat dan doen met immigratie? is iemand met Friese voorouders welkom? moet je inburgeren?

Bayswaterdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:16
Tussen 2020 en 2050 pas is de doelstelling? Morgenmiddag 17.00 lijkt me een beter idee.
DrWolffensteindonderdag 7 oktober 2004 @ 22:20
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:59 schreef du_ke het volgende:
Waarna wolfje weer een van de meest onnozele posts in tijden der tegenaan gooit .
Sorry dit topic vroeg er gewoon om. Als je de oproep voor een onafhankelijk Friesland in het nederlands zet hecht je niet echt veel waar de aan je eigen, al dan niet achterlijke, taal.
DrWolffensteindonderdag 7 oktober 2004 @ 22:22
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:12 schreef Kaalhei het volgende:
Wordt maar lekker onafhankelijk hoor. Dan vallen we twee dagen na jullie afscheiding binnen en maken we er een wingewest van. De lekkere wijven kunnen linea recta de wallen op, de kinderen worden doorverkocht aan zweterige Duitse kinderporno-handelaars, de mannen die werken worden als dwangarbeiders ingezet om de HSL te bouwen en de restanten (bejaarden enzo) worden verwerkt in de Whiskas en de Bonzo.

Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:23
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:57 schreef DrWolffenstein het volgende:
Dan krijg je inderdaad een 'land' vol met niet allochtone, maar autochtone achterstandskinderen die bovendien nog eens verreweg van economisch levendsvatbaar is. In F:riesland komen nu niet echt veel toeristen hè.

Als dat nog niet genoeg is, het enige wat echt 'anders' is aan F:riesland, is die 'taal'. Wat in feite gewoon een dom omhooggevallen accent is. Nee, F:riesland mag niet onafhankelijk worden. Dan is de volgende Drenthe. Wat ik overigens niet erg zou vinden.

F:riesland is ook het gedeelte van het land waar, zoals eerder gezegt niet alleen de meeste autochtone achtergestelde kinderen wonen, maar waar ook een van de hoogste percentage van werkloze mensen wonen. Dit strookt met het beeld van sommige Friezen die ik ontmoet heb. Erg snugger waren de meeste niet.

Voor de rest is het gebaseerd op een dom gevoel van "wij zijn anders" of "wij zijn links dus moreel superieur". Allemaal pure bagger dus.
Op de dommigeheden in deze post ga ik niet in, dus blijven er nog maar 2 dingen over:
*hoge werkloosheid: ja, leuk he, een regering die allen de economie in de randstad stimuleert
*autochtone achterstandskinderen: hun probleem is dat ze niet goed Nederlands kunnen spreken. In een onafhankelijk Friesladn is dat geen noodzaak, en zijn het geen achterstandskinderen meer.
Bayswaterdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:24
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:13 schreef HarigeKerel het volgende:
En hoe wil je dat dan doen met immigratie? is iemand met Friese voorouders welkom? moet je inburgeren?

Denk dat alleen de arische fries nog welkom is. Wellicht dat de overige mensen op een of andere manier herkenbaar kunnen worden gemaakt indien zij door Friesland reizen.
Furbydonderdag 7 oktober 2004 @ 22:24
Ik ben voor !

Afsteken en verschuiven tegen de duitse kust !

Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:25
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:12 schreef Yodium het volgende:
Ik mis Luie Hond bij het rijtje prominente Frieschen
Ja, ik ook. Net als Autumn en Piter Wilkens. Maar ik heb me beperkt qua culturele BFfers... Sorry.
DrWolffensteindonderdag 7 oktober 2004 @ 22:25
Overigens is de wereld beter af als F:riesland vandaag naar het midden van de atlantische oceaan werd gesleept en daar als bodemvulling zou dienen.
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:25
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:13 schreef HarigeKerel het volgende:
En hoe wil je dat dan doen met immigratie? is iemand met Friese voorouders welkom? moet je inburgeren?

Inburgeren lijkt me wel handig.. de meeste AZCers hier kennen beter Fries dan Nederlands BTW
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:27
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:20 schreef DrWolffenstein het volgende:

[..]

Sorry dit topic vroeg er gewoon om. Als je de oproep voor een onafhankelijk Friesland in het nederlands zet hecht je niet echt veel waar de aan je eigen, al dan niet achterlijke, taal.
Als ik het in het Fries had gedaan, had ik een minder groot bereik gehad. Dit is een NEDERLANDSTALIG forum, dus mijn post is in het NEDERLANDS. Op een Liwwadders forum zal ik in het Liwadders posten, op een Fries forum in het Frysk, op een Bildts forum in het Bildts, en op Engelstalige fora praat is Engels. Lijkt me logisch.
BlaZdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:29
Friesland hoort idd niet echt bij Nederland. Dus waarom zouden ze niet onafhankelijk kunnen worden. Binnen de EU is dit ook niet echt een probleem.

Nadeel zou kunnen zijn dat na de Friese onafhankelijkheid. Limburg onafhankelijk wil worden dan Drenthe dan Brabant etc ....

Zit je hier om de 50km met een landsgrens.
RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:29
Twarres!

RichardQuestdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:31
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:12 schreef Kaalhei het volgende:
en de restanten (bejaarden enzo) worden verwerkt in de Whiskas en de Bonzo.
Hyperdudedonderdag 7 oktober 2004 @ 22:31
Voor

Maar dan niet in de EU
Gewoon op z'n Zwitsers; alleen dan zonder bergen.
Alexxxxxdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:33
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:31 schreef Hyperdude het volgende:
Voor

Maar dan niet in de EU
Gewoon op z'n Zwitsers; alleen dan zonder bergen.
Ook goed
Brad_Pritdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:34
Weg met da raar volk! afscheiden die hap, hek er omheen.
Bayswaterdonderdag 7 oktober 2004 @ 22:40
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Philips Drachten, en al die andere bedrijven die de Friese economie groot hebben gemaakt.
HarigeKereldonderdag 7 oktober 2004 @ 22:53
Kunnen we Groningen niet aan ze verkopen als wingewest?
Zouden ze Curacao van ons willen hebben?
du_kedonderdag 7 oktober 2004 @ 22:57
Groningen heeft aardgas hoor !
du_kedonderdag 7 oktober 2004 @ 22:58
Dus dat mag over 50 jaar als dat op is.
HarigeKereldonderdag 7 oktober 2004 @ 23:04
Naja, dan mag Friesland de bevolking hebben.
Wij het gas
Pokkehontasdonderdag 7 oktober 2004 @ 23:07
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Jarenlang is het van een economische noodzaak geweest voor Fryslân om samen te werken met Nederland, maar sinds de intensieve samenwerking van de EU kan Fryslân het mijns inziens ook uitstekend zelfstandig af binnen dit samenwerkingsverband.
Kortom, een volk zonder ruggengraat. Dit heeft niets te maken met een zelfstandig Friesland, maar met een opportunististisch Friesland dat een groter handje heeft gevonden om vast te houden.
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 01:19
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:33 schreef Alexxxxx het volgende:
Ook goed
Hasto eiks al een famke of sille wei mei elkander gean???
Tupvrijdag 8 oktober 2004 @ 01:22
Het is een mening.
Tijnvrijdag 8 oktober 2004 @ 01:25
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 22:27 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

Als ik het in het Fries had gedaan, had ik een minder groot bereik gehad. Dit is een NEDERLANDSTALIG forum, dus mijn post is in het NEDERLANDS. Op een Liwwadders forum zal ik in het Liwadders posten, op een Fries forum in het Frysk, op een Bildts forum in het Bildts, en op Engelstalige fora praat is Engels. Lijkt me logisch.
Wat is Bildts in godsnaam?
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 01:28
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 01:25 schreef Tijn het volgende:

[..]

Wat is Bildts in godsnaam?
Dialect van een streek die De Bildt heet, rond Sint Anna-parochie, een knauwerige variant van het Frysk maar altijd nog beter dan het Liwwarders, er niet voor niets zoveel agressie in Leeuwarden
Tijnvrijdag 8 oktober 2004 @ 01:31
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 01:28 schreef SCH het volgende:

[..]

Dialect van een streek die De Bildt heet, rond Sint Anna-parochie, een knauwerige variant van het Frysk maar altijd nog beter dan het Liwwarders, er niet voor niets zoveel agressie in Leeuwarden
Mijn heden

Zijn al die Friese talen eigenlijk wel backwards compatible of verstaan jullie elkaar niet eens?

[ Bericht 0% gewijzigd door Tijn op 08-10-2004 01:42:00 ]
thombavrijdag 8 oktober 2004 @ 01:58
quote:
Bedrijven (uiteraard ook weer in willekeurige volgorde): Douwe Egberts, Friesland Food (Friese Vlag, Frico, Domo, Rivella, Fristi, Chocomel, Coberco), Autodrop, King, Venco, Sportlife, HEMA, Gaastra, Nuon, Vitens, Dokkumer Vlaggen Centrale, Gaastra, Van der Meulen, Hellema, Achmea, Friesland Bank, Berkhof, Poiesz, Philips Drachten, Batavus, Koga Myata, Koopmans, Thialf en al die andere bedrijven die de Friese economie groot hebben gemaakt.
Mag ik heel even.......

Chocomel was van Nutricia (nu van Riedel) uit Zoetermeer
Autodrop wordt verhandeld door Nedam Zoetwaren uit Oisterwijk
Sportlife en Venco zijn merken van RBF Leaf in Oosterhout, slechts een fabriekje staat in Sneek
Douwe Egberts... je weet wel met die fabriek langs de A2 bij Utrecht
De HEMA is een Amsterdams bedrijf, de eerste Hema werd in 1926 in Mokum geopend
De NUON zit prima daar in Arnhem en voor haar zakelijke klanten in Amsterdam
Philips Drachten ..... moet ik hier ook nog iets over zeggen? Straks haal je McDonalds Goutum er nog bij!
Gaastra verkoopt prachtige zeiljacks ... vanuit Leusden
Google: Berkhof + Friesland = Berkhof, J.G. - Tandarts uit Veenwouden
Frico + Domo = tegenwoordig 1

Al met al kom ik tot de conclusie dat als Fryslân zichzelf wil bedruipen, zij dit het beste kan doen door pannekoeken te gaan bakken met Koopmans meel en Domo-melk voor vermoeide Batavus-fietsers op weg naar het Thialf om daar te zien dat zelfs het schaatsen wordt gedomineerd door de Hollanders! (niet te veel stroop - want dan moet je naar Dr. Berkhof!)
neecheevrijdag 8 oktober 2004 @ 03:46
Wat sneu allemaal. Friesland apart. Pff. Een Fries die dat wil. Wat moet ik daar nou van zeggen. Weet je wat, in Friesland heb je ook verschillende culturen. Zo is het Fries in Oost-Friesland (Stellingwerfs) heel anders dan dat in West-Friesland (Harlingen bijv.) of in het zuiden van Friesland, of in het midden (Leeuwarden, geen Fries maar Liwadders, voor elke Nederlander te verstaan als Nederlands met een Fries accent en Juh! aan t end van elke zin.) Dat kan dan ook mooi allemaal apart. Ik ben dan voor een opgedeeld Friesland, waarbij het ook voor Tietsjerk mogelijk moet zijn als "stad"staat door het leven te gaan.

Het kan vriezen, het kan dooien. Maar der is geen betere fries dan een dooie Fries, zoals ze in Groningen zeggen. Kom op zeg, doe iets met je leven.
neecheevrijdag 8 oktober 2004 @ 04:05
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:

Bedrijven (uiteraard ook weer in willekeurige volgorde): Douwe Egberts, Friesland Food (Friese Vlag, Frico, Domo, Rivella, Fristi, Chocomel, Coberco), Autodrop, King, Venco, Sportlife, HEMA, Gaastra, Nuon, Vitens, Dokkumer Vlaggen Centrale, Gaastra, Van der Meulen, Hellema, Achmea, Friesland Bank, Berkhof, Poiesz, Philips Drachten, Batavus, Koga Myata, Koopmans, Thialf en al die andere bedrijven die de Friese economie groot hebben gemaakt.
Okeej, dit is echt het domste wat ik ooit gehoord heb. Ik hoop dat je verhaal een grap is, anders ben je serieus in de war.

Friesland Food maakt zuivel. Ja, vanwege de koeien in Friesland. De EU gaat over niet al te lange tijd mogen we hopen de absurde agrarische subsidies stoppen. Psssssst, weg het kapitaal van FF.

HEMA. Waar HEB je net over. Je bedoelt de 5 Hema's in de dorpskernen die Friesland rijk is? Man daar heb je in een fatsoenlijke provincie er 50 van.

Sportlife: What the fuck. Dat bedrijf is van Unilever ashole. En wordt verkocht trouwens aan een buitenlandse partner. De fabricage en het maken van de verpakking kan natuurlijk efficienter en een land waar de lonen eentiende bedragen. Dat duurt ook niet lang meer wou ik maar zeggen.

Nuon, heeft ongetwijfeld een vestiging Friesland. Maar ook vestigingen in andere provincies dombo.

Vitens is een waterleidingbedrijf. God allemachtig. Dat heeft natuurlijk ook IEDERE streek in Nederland waar mensen wonen.

Dokkummer Vlaggen Centrale..do i need to say more.

2x Gaastra is zeker uit armoede

De firma Hellema maakt koekjes. Sja, dat is wat anders dan een geweldig IT-bedrijf niewaar?

De Poiesz is een supermarktketen voor de mensen die niet in Friesland wonen en hier dus nog nooit van gehoord hebben. Tis niet echt een AHOLD zeg maar.

Philips Drachten, tja, de directie van Philips wil al 10 jaar dat bedrijf naar Azie schoppen. De afdeling drachten is al gedecimeerd.

Thialf, man, doe es wat minder achterlijk. ELKE provincie heeft een ijsbaan!

De bedrijven die Friesland groot hebben gemaakt? Get real man. Friesland heeft een grotere werkloosheid dan de rest van Nederland en over het BBP van de provincie wil ik het niet eens hebben. Ze hebben niet eens een fatsoenlijke winning van delfstoffen! Groningen, die had het 30 jaar geleden kunnen doen, was elke inwoner er miljonair geweest. Ze hebben daar tenminste ook nog een universiteit. Friesland groot? Kom op zeg. Stap op je trekker en ga dr vandoor. Kom op! Vort! Ik ben er zat van!
acceleratorvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:09
Toch wel sneu dat de eerste 20 replies weer een typisch FOK! niveautje hebben.

Het is op zich een serieus onderwerp waar goed over te praten valt (en dat ga ik dan misschien ook wel doen als ik de tijd heb).
acceleratorvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:18
quote:
Friesland Food maakt zuivel. Ja, vanwege de koeien in Friesland. De EU gaat over niet al te lange tijd mogen we hopen de absurde agrarische subsidies stoppen. Psssssst, weg het kapitaal van FF.
NL ontvangt al weinig landbouw subsidie. Daarom zijn we netto betaler. Als de subsidie kraan wegvalt zal dat denk ik alleen maar goed zijn voor NL/Friese boeren. Hebben ze eindelijk geen last meer van oneerlijke concurentie iut andere lidstaten.
Varrvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:20
Fries is een accent.
acceleratorvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:22
Probleem is dat TS het oneens is met het huidige kabinetsbeleid en verwacht dat Friesland een beleid voert dat hem wel zint. Wie garandeert dat echter als Friesland zich afscheid.
Verder zeg je zel fin je post dat we eigenlijk allemaal Friezen zijn (F liep tot tot Zeeland en Keulen).
vdo28vrijdag 8 oktober 2004 @ 09:23
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:09 schreef accelerator het volgende:
Toch wel sneu dat de eerste 20 replies weer een typisch FOK! niveautje hebben.

Het is op zich een serieus onderwerp waar goed over te praten valt (en dat ga ik dan misschien ook wel doen als ik de tijd heb).
Dat is toch altijd het zelfde, de grootste pubers willen altijd het eerste zegje...

Ik wil ook ff zeggen dat het natuurlijk grote onzin is dat Friezen sterk afwijken van andere mensen in dit land, ze zijn helemaal niet ander, ze hebben gewoon een eigen taaltje.
En ze zijn niet dommer of slimmer (gemiddeld gezien) dan de rest van Nederland.
En zeker niet alle Friezen zijn chauvinistisch, en ik kan het weten aangezien ik tal van mensen in Friesland ken, allemaal vooroordeel. (en als je dat niet doorhad ben je zelf niet snugger)
vdo28vrijdag 8 oktober 2004 @ 09:24
De hoofstad van Friesland lag waar Wijk bij Duurstede nu ligt (Dorestad)
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:27
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:09 schreef accelerator het volgende:
Toch wel sneu dat de eerste 20 replies weer een typisch FOK! niveautje hebben.

Het is op zich een serieus onderwerp waar goed over te praten valt (en dat ga ik dan misschien ook wel doen als ik de tijd heb).
Helemaal mee eens. Ik woon langer buiten dan binnen Friesland maar ben nog steeds geinteresseerd in dit soort kwesties. Ik heb sympathie voor de manier waarop de TS zijn pleit verdedigt maar ik vrees dat het daar ook bij blijft.
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:30
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 04:05 schreef neechee het volgende:
Thialf, man, doe es wat minder achterlijk. ELKE provincie heeft een ijsbaan!
Thialf is misschien wel de bekendste ijshal ter wereld - dat kan echt niet ELKE provincie zeggen. Bovendien is Thialf innovatief op allerlei gebieden en is het de gastheer van alle grote internationale tournooien geweest en in die zin een uit hangbord voor de provincie. Zo achterlijk is die vermelding dus niiet en waarom is het nodig meteen die kwalificatie te gebruiken.
Skycladvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:52
Ik ben helemaal voor! Ook al zou ik het liever andersom zeggen: Dat we dat zooitje ongeregeld daar dat zo hardnekkig weigert te integreren uit Nederland trappen.

Als ze bij Nederland willen horen moeten ze Nederlands leren, en niet perse 'hun eigen taal' en dat soort onzin willen hebben.
Reduxvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:54
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Ik ben voor een onafhankelijk Fryslân
Ik ook, loskoppelen, en af laten drijven in de noordzee! Weg met die achterlijke friezen..
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:56
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:54 schreef Redux het volgende:

[..]

Ik ook, loskoppelen, en af laten drijven in de noordzee! Weg met die achterlijke friezen..
Foppe ook?
Reduxvrijdag 8 oktober 2004 @ 09:56
Inclusief foppe.
vdo28vrijdag 8 oktober 2004 @ 09:57
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:52 schreef Skyclad het volgende:
Ik ben helemaal voor! Ook al zou ik het liever andersom zeggen: Dat we dat zooitje ongeregeld daar dat zo hardnekkig weigert te integreren uit Nederland trappen.

Als ze bij Nederland willen horen moeten ze Nederlands leren, en niet perse 'hun eigen taal' en dat soort onzin willen hebben.
Ik snap werkelijk niet waarom je zo'n mening hebt?
Wat maakt het uit dat ze een eigen taal hebben?
Ik vind het wel wat hebben, het brengt een beetje cultuur in Nederland.
Of wil je dat iedereen exact hetzelfde praat, alles exact hetzelfde doet
Man word wakker zeikwijf, dit soort dingen geven Nederland tenminste iets, ipv iedereen hetzelfde

En ik kan me niet voorstellen dat je er ooit geweest bent want in jou stukje staan alleen maar vooroordelen
Loop de massa lekker achterna met dat domme geouwehoer
Bayswatervrijdag 8 oktober 2004 @ 09:58
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:30 schreef SCH het volgende:

[..]
Thialf is misschien wel de bekendste ijshal ter wereld
Menige hal waar ijshockey wordt gespeeld in Canada en de VS zullen wereldwijd iets bekender zijn. Friezen zijn ietwat te gefixeerd op het schaatsen dat bij elk WK buiten Friesland niet meer bezoekers trekt dan een gemiddelde amateurvereniging in het voetbal
Daarbij worden grote evenementen gehouden in gebieden waar de bevolkingsdichtheid veel hoger is dan in Friesland (Ahoy, Arena, HMH, Geldredome), wat uit commercieel oogpunt aantrekkelijkere locaties zijn.
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 10:04
Wat een heerlijk jaloerSCH topic wordt het nu
Steve-Ovrijdag 8 oktober 2004 @ 10:05
Ik vind dat ze van friesland een rallycircuit moeten bouwen .Crossen gaat daar uitstekend.
RubberenRobbievrijdag 8 oktober 2004 @ 10:22
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:27 schreef SCH het volgende:

[..]

Helemaal mee eens. Ik woon langer buiten dan binnen Friesland maar ben nog steeds geinteresseerd in dit soort kwesties. Ik heb sympathie voor de manier waarop de TS zijn pleit verdedigt maar ik vrees dat het daar ook bij blijft.
Hoeveel Friezen zijn eigenlijk vóór een onafhankelijk Friesland? Er is trouwens wel een Friese Nationale Partij (Friezen klikken hier )
RubberenRobbievrijdag 8 oktober 2004 @ 10:23
Trouwens, Piet Paulusma als Fries die veel voor Friesland betekend heeft?

Heeft hij Friesland op de kaart gezet bij SBS6-kijkend Nederland?
#ANONIEMvrijdag 8 oktober 2004 @ 10:24
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:27 schreef SCH het volgende:

[..]

Helemaal mee eens. Ik woon langer buiten dan binnen Friesland maar ben nog steeds geinteresseerd in dit soort kwesties. Ik heb sympathie voor de manier waarop de TS zijn pleit verdedigt maar ik vrees dat het daar ook bij blijft.
Ik snap eigenlijk niet waarom deze discussie 1 x in zoveel jaar weer oplaait. Dit is namelijk voor Friesland niet echt wenselijk lijkt me economisch gezien, Heerenveen als ICT Dorp/Stad (een dozenbouwer als HP als hoogwaardige ICT getuigt al van weinig ambitie) is nu niet echt een succes geworden.

Mischien dat Friesland in combinatie met Groningen, is ook al regelmatig geopperd vanuit Friesland (toch aardig dat Groningen de hoofdstad dan mag zijn ), een kleine kans van slagen heeft vanwege de aardgasbaten maar daar kunnen ze niet lang van profiteren.
RubberenRobbievrijdag 8 oktober 2004 @ 10:26
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 10:24 schreef Chewie het volgende:

[..]

Ik snap eigenlijk niet waarom deze discussie 1 x in zoveel jaar weer oplaait. Dit is namelijk voor Friesland niet echt wenselijk lijkt me economisch gezien, Heerenveen als ICT Dorp/Stad (een dozenbouwer als HP als hoogwaardige ICT getuigt al van weinig ambitie) is nu niet echt een succes geworden.

Mischien dat Friesland in combinatie met Groningen, is ook al regelmatig geopperd vanuit Friesland (toch aardig dat Groningen de hoofdstad dan mag zijn ), een kleine kans van slagen heeft vanwege de aardgasbaten maar daar kunnen ze niet lang van profiteren.
Ik ken ook inderdaad mensen (ik woon in Groningen) die vinden dat de drie noordelijke provincies zich onafhankelijk moeten verklaren om gezamelijk een nieuw land moeten vormen. Ik wens ze veel succes, want ik zie het er niet van komen, maar goed: het is moeilijk voor ze te beseffen dat ook aardgas ooit opraakt. Maar goed, ik ben ook import-Groninger, dus ik kan het ook verkeerd zien natuurlijk
Alcyonevrijdag 8 oktober 2004 @ 10:30
Neem Drenthe en Groningen erbij alsjeblieft. Alles boven Zwolle beschouwde ik toch al als buitenland.
michaelfvrijdag 8 oktober 2004 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:30 schreef SCH het volgende:

[..]

Thialf is misschien wel de bekendste ijshal ter wereld -
Jaha, 'k zal hier eens in Sydney ff vragen. dumbass
Artivrijdag 8 oktober 2004 @ 10:46
ben een frys, maar zie niet het nut van een onafhankelijk friesland in. Waar ik me alleen aan erger is dat mensen zeggen dat frys een dialect of een achterlijke taal is.

en dan lees ik nog een opmerking dat er weinig mensen naar friesland komen? Dan vraag ik mij af waarom ik bijna het hele jaar omringd ben door mensen uit het zuiden van nederland?
CANARISvrijdag 8 oktober 2004 @ 10:52
Prima hoor
Van mij mogen jullie eruit.
Nederland zal dan wel geen Schaatsmacht meerr zijn , maar we worden ook niet meer getergt door die irritante meldingen uit Leeuwarden.


Adieu
ps , neem je die eilanden in de caribiek ook effe mee?
du_kevrijdag 8 oktober 2004 @ 10:57
Oh ja het Friesland coberco etc. hoofkantoor staat in het drentse meppel .
#ANONIEMvrijdag 8 oktober 2004 @ 11:00
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 10:26 schreef RubberenRobbie het volgende:

[..]

Ik ken ook inderdaad mensen (ik woon in Groningen) die vinden dat de drie noordelijke provincies zich onafhankelijk moeten verklaren om gezamelijk een nieuw land moeten vormen. Ik wens ze veel succes, want ik zie het er niet van komen, maar goed: het is moeilijk voor ze te beseffen dat ook aardgas ooit opraakt. Maar goed, ik ben ook import-Groninger, dus ik kan het ook verkeerd zien natuurlijk
Ja moet wel eerlijk zeggen dat ik maar weinig Groningers en Drenthen ken die er zo over denken (ben een geboren Groninger). Heb 1 keer een essay gelezen van iemand van de RUG (dacht ik, ook alweer jaren geleden) die nog wel een aardig plan hiervoor had geschreven, dit plan ging ook niet uit van de aardgasbaten maar ging er van uit dat dit land dan een belastingvrijstaat moest gaan worden om te overleven. Denk niet dat dit plan op veel steun van de gemidelde Fries en Groninger kan rekenen vanwege hun stemgedrag, in zo'n staat zou er absoluut geen plaats zijn voor een sociaal vangnet.
BdRvrijdag 8 oktober 2004 @ 11:15
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 10:22 schreef RubberenRobbie het volgende:
Hoeveel Friezen zijn eigenlijk vóór een onafhankelijk Friesland? Er is trouwens wel een Friese Nationale Partij (Friezen klikken hier )
yndeks.html !? pfwoehahahahaha die gekke friezen toch..
du_kevrijdag 8 oktober 2004 @ 13:41
Noord Nederland is wel ongeveer de enige regio in Nederland die aardig wat fossiele brandstoffen in de bodem heeft zitten. Dit is inderdaad wel eindig. Echter met wat geluk kan je er nog 40 jaar mee voort en iets heel aardigs opbouwen. Verder kan toerisme een leuke rol spelen als het hier rustig blijft.

Maar veel vertrouwen heb ik er niet in.
Alexxxxxvrijdag 8 oktober 2004 @ 13:47
Met belastingmaatregelen kun je veel mensen trekken. Kijk maar naar Andorra, waar alle Spanjaarden en Fransen hun sigaretten e.d. kopen...
ExtraWaskrachtvrijdag 8 oktober 2004 @ 13:51
Ik ben niet voor of tegen Friese onafhankelijkheid. Als men daar onafhankelijkheid wil, prima.
8opvrijdag 8 oktober 2004 @ 14:01
Friesland hoort bij Nederland! Als je er doorheen rijdt voel je nog een stukje echt Holland. Dat gevoel ontbreekt me wanneer ik door een A'dam, R'dam of Den Haag loop.

Waarom de 'wij zijn anders'-gedachte? Ook al ben ik geen Fries in de huidige betekenis van het woord, toch stammen de meeste Nederlanders af van de oude Friezen.

En wat moeten we dan doen met West-Friesland?

Beter idee: we confisqueren Oost-Friesland van Duitsland, waardoor de Friezen een grotere stem hebben.
#ANONIEMvrijdag 8 oktober 2004 @ 14:08
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 14:01 schreef 8op het volgende:
Beter idee: we confisqueren Oost-Friesland van Duitsland,
Dat heeft Nederland al een keer eerder voorgesteld.
Sidekickvrijdag 8 oktober 2004 @ 14:08
Ik ben tegen Friese onafhankelijkheid.
8opvrijdag 8 oktober 2004 @ 14:14
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 14:08 schreef Chewie het volgende:

[..]

Dat heeft Nederland al een keer eerder voorgesteld.
Echt? Wanneer???
Numvrijdag 8 oktober 2004 @ 14:37
Onafhankelijkheid hoeft van mij niet. Samenwerking met Groningen en Drenthe is zeker wel wenselijk. Het moet eens afgelopen zijn met het subsidieren van de economische groei in het westen van het land. Het wordt tijd dat de aardgasbaten richting het noorden gaan. Investeren in onderzoek, infrastructuur enz.

Een euro die in het noorden wordt geinvesteerd levert meer op dan een euro in het westen. Hier is nog ruimte. Hier hoef je geen vluchtstroken om te bouwen tot snelwegen of tunnels onder het groene hart aan te leggen. Investeer de aardgasbaten in het noorden. Hebben we na een meter bodemdaling en honderden aardbevingen wel verdient denk ik.

Verder lijkt het uit het land stappen niet echt handig. Grote onafhankelijkheid en zelfbestuur wel. Veel maatregelen die erg geschikt zijn voor de randstad werken in het noorden niet. Minder Den Haag, meer regio. Ik denk dat het geld zo beter wordt besteed.
Varrvrijdag 8 oktober 2004 @ 15:36
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:57 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Ik snap werkelijk niet waarom je zo'n mening hebt?
Wat maakt het uit dat ze een eigen taal hebben?
Ik vind het wel wat hebben, het brengt een beetje cultuur in Nederland.
Of wil je dat iedereen exact hetzelfde praat, alles exact hetzelfde doet
Man word wakker zeikwijf, dit soort dingen geven Nederland tenminste iets, ipv iedereen hetzelfde

En ik kan me niet voorstellen dat je er ooit geweest bent want in jou stukje staan alleen maar vooroordelen
Loop de massa lekker achterna met dat domme geouwehoer
Ja leuk he, van die domme kutfriezen die naast Fries geen fatsoenlijk Nederlands spreken, of beter nog, helemaal niet.

Alexxxxxvrijdag 8 oktober 2004 @ 16:17
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 14:37 schreef Num het volgende:
Onafhankelijkheid hoeft van mij niet. Samenwerking met Groningen en Drenthe is zeker wel wenselijk. Het moet eens afgelopen zijn met het subsidieren van de economische groei in het westen van het land. Het wordt tijd dat de aardgasbaten richting het noorden gaan. Investeren in onderzoek, infrastructuur enz.

Een euro die in het noorden wordt geinvesteerd levert meer op dan een euro in het westen. Hier is nog ruimte. Hier hoef je geen vluchtstroken om te bouwen tot snelwegen of tunnels onder het groene hart aan te leggen. Investeer de aardgasbaten in het noorden. Hebben we na een meter bodemdaling en honderden aardbevingen wel verdient denk ik.

Verder lijkt het uit het land stappen niet echt handig. Grote onafhankelijkheid en zelfbestuur wel. Veel maatregelen die erg geschikt zijn voor de randstad werken in het noorden niet. Minder Den Haag, meer regio. Ik denk dat het geld zo beter wordt besteed.
Zelfbestuur en het geld op de goede plek ben ik ook al erg blij mee als dat zou gebeuren
DiRadicalvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:05
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 14:14 schreef 8op het volgende:

[..]

Echt? Wanneer???
Na WO II was het de bedoeling, van de Nederlanders tenminste, om het hele stuk Duitsland dat langs de Nederlandse grens ligt te annexeren als herstelbetaling.
Bron
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:14
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 10:24 schreef Chewie het volgende:

[..]

Ik snap eigenlijk niet waarom deze discussie 1 x in zoveel jaar weer oplaait. Dit is namelijk voor Friesland niet echt wenselijk lijkt me economisch gezien, Heerenveen als ICT Dorp/Stad (een dozenbouwer als HP als hoogwaardige ICT getuigt al van weinig ambitie) is nu niet echt een succes geworden.

Mischien dat Friesland in combinatie met Groningen, is ook al regelmatig geopperd vanuit Friesland (toch aardig dat Groningen de hoofdstad dan mag zijn ), een kleine kans van slagen heeft vanwege de aardgasbaten maar daar kunnen ze niet lang van profiteren.
De discussie over onafhankelijkheid vind ik ook weinig realistisch, weinig wenselijk en hij is ook al helemaal niet actueel. Dus dat ben ik wel met je eens. Maar ik vind het wel weer ontroerend als een jong Friesje erover begint
Reduxvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:15
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 10:04 schreef SCH het volgende:
Wat een heerlijk jaloerSCH topic wordt het nu
Jaloers weet ik niet. Laat me je dit vragen. Wat voor voordeel denken de frieschen te halen bij onafhankelijkheid?
SCHvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:17
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 17:15 schreef Redux het volgende:

[..]

Jaloers weet ik niet. Laat me je dit vragen. Wat voor voordeel denken de frieschen te halen bij onafhankelijkheid?
Ik denk dat een verwaarloosbaar percentage Friezen voor onafhankelijkheid is. Er zijn wat nationalisten van bedenkelijk allooi, er zijn wat fanatiekelingen van de FNP die gezellige congresjes met Wales e.d. beleggen en dan heb je het wel gehad.
Reduxvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:18
Ah 2 friezen waarvan 1 op fok zit die graag onafhankelijk zijn, ik snap het. Ik vond het al zo'n ridicuul topic.
8opvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:19
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 17:05 schreef DiRadical het volgende:

[..]

Na WO II was het de bedoeling, van de Nederlanders tenminste, om het hele stuk Duitsland dat langs de Nederlandse grens ligt te annexeren als herstelbetaling.
Bron
Off-topic:
Ah, maar dat waren andere gebieden. Die hebben we gewoon weer afgestaan, in tegenstelling tot wat de Belgen deden. Oost-Friesland is volgens mij een hele provincie te noemen.
Grimmvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:24
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 15:36 schreef Varr het volgende:

[..]

Ja leuk he, van die domme kutfriezen die naast Fries geen fatsoenlijk Nederlands spreken, of beter nog, helemaal niet.

spreekt een andere "nederlander" dan wel goed ABN ? zo ja welke provincie of welke stad of what ever.

de friezen zijn een mooi volkje met veel historie, zo hebben de friezen menig hollander de pan in gehakt of viking.
maar genoeg over de historie, ik zelf woon in friensland maar ben geen fries :x ja ja inteelt lol
wat ik wilde zeggen is dat ik hier veel mensen zie afgeven op de friezen terwijl ze dat helemaal niet verdienen, een volk zonder ruggegraat etc.
ik heb zelf in frankrijk en zweden gewerkt/stage gelopen plus dat ik een tijdje in engeland ben geweest maar als ze vragen waar je weg komt dan zeggen de mensen " oo ur a mad frisian".
en in zweden vertelden ze me zelfs verhalen over het friese volkje.
maar als ze naar nederland vragen of iets dergelijks komen ze al snel uit op "dutchland" en dat "dutchland" niet hetzelfde is als deatschland..ach dat is toch 1 pot nat ..

dus ja deze post heeft nie erg veel zin kom ik nu achter lol
Frenzy_lsvrijdag 8 oktober 2004 @ 17:45
In Haarlem word ABN gesproken.

De friezen moesten is niet zo kleinzielig denken. Door onafhankelijk te worden snij je jezelf alleen maar in de vingers. Misschien word het tijd voor een onafhankelijk Holland ! Kijken hoe de rest gaat piepen
Monolithvrijdag 8 oktober 2004 @ 18:38
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 17:24 schreef Grimm het volgende:

[..]

spreekt een andere "nederlander" dan wel goed ABN ? zo ja welke provincie of welke stad of what ever.

de friezen zijn een mooi volkje met veel historie, zo hebben de friezen menig hollander de pan in gehakt of viking.
maar genoeg over de historie, ik zelf woon in friensland maar ben geen fries :x ja ja inteelt lol
wat ik wilde zeggen is dat ik hier veel mensen zie afgeven op de friezen terwijl ze dat helemaal niet verdienen, een volk zonder ruggegraat etc.
ik heb zelf in frankrijk en zweden gewerkt/stage gelopen plus dat ik een tijdje in engeland ben geweest maar als ze vragen waar je weg komt dan zeggen de mensen " oo ur a mad frisian".
en in zweden vertelden ze me zelfs verhalen over het friese volkje.
maar als ze naar nederland vragen of iets dergelijks komen ze al snel uit op "dutchland" en dat "dutchland" niet hetzelfde is als deatschland..ach dat is toch 1 pot nat ..

dus ja deze post heeft nie erg veel zin kom ik nu achter lol
Ik sprak een keer in Turkije iemand die bij een discotheek werkte. Als mensen tegen hem zeiden dat ze uit Nederland kwamen zei hij altijd iets in de trend van 'are you just plain retarded or are you frisian'? Hij dacht ook dat dat gewoon een geintje was totdat hij hetzelfde zei tegen iemand die echt uit friesland kwam. Tis maar een kwestie van wie je tegenkomt in het buitenland( of wie zij het eerste tegen zijn gekomen)
Grimmvrijdag 8 oktober 2004 @ 19:48
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 18:38 schreef Monolith het volgende:

[..]

Ik sprak een keer in Turkije iemand die bij een discotheek werkte. Als mensen tegen hem zeiden dat ze uit Nederland kwamen zei hij altijd iets in de trend van 'are you just plain retarded or are you frisian'? Hij dacht ook dat dat gewoon een geintje was totdat hij hetzelfde zei tegen iemand die echt uit friesland kwam. Tis maar een kwestie van wie je tegenkomt in het buitenland( of wie zij het eerste tegen zijn gekomen)
en het is maar hoe je dat opvat van are you just plain retared, maar ik hecht wat meer waarde als een engelsman/vrouw engels tegen mij spreekt dan 1 of andere turk
Pappie_Culovrijdag 8 oktober 2004 @ 19:51
Wie weet wordt Friesland binnenkort gewoon wegbezuinigd. Heerenveen succes in de CL dan maar vast!
Grimmvrijdag 8 oktober 2004 @ 20:08
cambuur in de uefa cup!! SC LWD!!
Alexxxxxvrijdag 8 oktober 2004 @ 20:24
Friesland heeft mee rvoetbalclubs dan alleen Cambuur en heerenveen... ZIs iedereen het wonder van het bekertoernooi van vorig jaar alweer vergeten? SC Joure? En ook ONS Sneek en de Harkemase Boys zijn niet de minste clubs
Mr. Orangevrijdag 8 oktober 2004 @ 20:25
Weet je wat, laten we er ook een muur omheen bouwen, ook geen last meer van ze
Grimmvrijdag 8 oktober 2004 @ 20:26
joure speelt ook hoofdklasse
dr.boys speelteerste klas leeuwarder en leeuwarder zwaluwen, sneek
Juan Zuecovrijdag 8 oktober 2004 @ 21:45
Tsjin.

J.
Bayswatervrijdag 8 oktober 2004 @ 22:32
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 20:24 schreef Alexxxxx het volgende:
Friesland heeft mee rvoetbalclubs dan alleen Cambuur en heerenveen... ZIs iedereen het wonder van het bekertoernooi van vorig jaar alweer vergeten? SC Joure? En ook ONS Sneek en de Harkemase Boys zijn niet de minste clubs
DONGEN, 6 nov. 2002 - SC-Joure heeft voor een grote stunt gezorgd in de eerste knock out ronde van de Amstelcup. Na eerst al gewonnen te hebben in de poule wedstrijden van Cambuur, heeft het vanavond weten te winnen van Vitesse 2. De Uitslag 2 – 1

Ik kan begrijpen dat dit Friesland destijds op zijn kop heeft gezet
Joost-mag-het-wetenvrijdag 8 oktober 2004 @ 23:35
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 17:19 schreef 8op het volgende:

[..]

Off-topic:
Ah, maar dat waren andere gebieden. Die hebben we gewoon weer afgestaan, in tegenstelling tot wat de Belgen deden. Oost-Friesland is volgens mij een hele provincie te noemen.
Belgie was ook van plan de "Oostkantons" na WO 2 terug aan het nieuwe 'West-Duitsland' te geven , maar daar kwam toen in de Oostkantons luid protest tegen , er is toen zelfs een referendum geweest waarin men met grote meerderheid besliste bij Belgie te willen blijven. (wat ook gebeurde)
Bartigòlvrijdag 8 oktober 2004 @ 23:40
Errug jammer... ik ben zelf Fries en errug tegen op dit plan. Mensen, denk nu niet dat alle Friezen zo zijn als de topicstarter. Wat een verkeerd beeld creëer je hiermee. Als je trots bent op je fries-zijn moet je naar de randstad gaan en Fries gaan spreken.

Tegen topicstarter: Kompleet nutteloas freon.. sluut dy oan by de politiek en soargje foar bettere underwerpen om yn 'e maatskiipij te goaien. Sa.
Alexxxxxvrijdag 8 oktober 2004 @ 23:44
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 23:40 schreef Bartigòl het volgende:
Errug jammer... ik ben zelf Fries en errug tegen op dit plan. Mensen, denk nu niet dat alle Friezen zo zijn als de topicstarter. Wat een verkeerd beeld creëer je hiermee. Als je trots bent op je fries-zijn moet je naar de randstad gaan en Fries gaan spreken.

Tegen topicstarter: Kompleet nutteloas freon.. sluut dy oan by de politiek en soargje foar bettere underwerpen om yn 'e maatskiipij te goaien. Sa.
Ik ben verloofd met een Haagse (ja, ik heb haar al geïmporteerd en persoonlijk in laten burgeren), en als ik bij schoonmoe ben praat ik gewoon mijn eigen taal. Nou ben ik een Bildtker, en aangezien het Bildts meer raakvlakken heeft met het oude Zuid-Hollands en Brabants hebben ze daar weinig problemen met mij te verstaan.

Ik sluit me binnenkort idd aan bij de politiek. De bon om mn lidmaatschap aan te vragen ligt al klaar
GewoneManzaterdag 9 oktober 2004 @ 03:20
pffffff ze hebben een dialect en zien zich graag anders, ok das prima... maar dan ineens dit :')
GewoneManzaterdag 9 oktober 2004 @ 03:22
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 19:51 schreef Pappie_Culo het volgende:
Wie weet wordt Friesland binnenkort gewoon wegbezuinigd. Heerenveen succes in de CL dan maar vast!
of we plaatsen er een hek omheen en transformeren het in een pretpark zal onze economie wel goed doen
Stratoszaterdag 9 oktober 2004 @ 08:02
Wat een arrogante meningen hier...
PJORourkezaterdag 9 oktober 2004 @ 14:32
Graag zelfs. Het is een provincie die weinig oplevert, en minder presteert. Weg ermee, als het even kan.
BaajGuardianzaterdag 9 oktober 2004 @ 16:41
ik ben *geheel* voor .

en al hoop ik dat het er ooit van komt , zie ik het toch somber in , de kaaskoppen geven land dus echt niet op , het zijn namelijk net amerikanen.
dingendoenerzaterdag 9 oktober 2004 @ 16:46
Ik ben ook geheel voor... maar ik moet iedere dag van groningen naar heerenveen (kutdorp) reizen moet ik dan iedere keer mn paspoort mee?
Tiemiezaterdag 9 oktober 2004 @ 17:03
Beter kunnen wij er niet vanaf komen.
Maethorzaterdag 9 oktober 2004 @ 17:06
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 08:02 schreef Stratos het volgende:
Wat een arrogante meningen hier...
Da's de eerste serieuze reactie die ik hier lees...

Ik ben zelf van Friese afkomst, en redelijk trots op de taal en cultuur. Ik heb een hekel aan de kortzichtigheid van westerlingen en andere Nederlanders die Friezen altijd maar afzeiken e.d. Jaloers dat jullie zelf geen eigen cultuur hebben?
Een onafhankelijk Fryslân vind ik onzin, daar zit geen toekomst in. Fryslân kan best een provincie van Nederland blijven en toch een eigen identiteit behouden.

P.S. - Dat eeuwige gezeur van "Fries is ook gewoon een dialect"... Het is een feit dat Fries de tweede rijkstaal is hier in Nederland. Verder wil ik eenieder er even op wijzen dat het Fries een hele oude taal is, en het oude Fries heeft heel veel verwantschap met het oude Engels. Pas na de inlijving met Nederland is het Fries naar het Nederlands toegegroeid. Dit is tegengesteld aan wat met de meeste dialecten het geval is: locale verbasteringen van het "officiële" Nederlands.

[ Bericht 0% gewijzigd door Maethor op 09-10-2004 17:08:04 (Typfout... It valt net mei, dat Nederlansk ;)) ]
whosvegaszaterdag 9 oktober 2004 @ 17:36
Vanmorgen was ik een beetje aan het zappen op tv. Zat er zo'n fries op tv te lullen in dat lompe dialectje van ze. Ik kan me daar aan ergeren, praat gewoon NEDERLANDS als je op nationale tv komt.
Alexxxxxzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:16
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 16:46 schreef dingendoener het volgende:
Ik ben ook geheel voor... maar ik moet iedere dag van groningen naar heerenveen (kutdorp) reizen moet ik dan iedere keer mn paspoort mee?
Dat je niet alle drie pagina's wilt lezen, kan ik me voorstellen.. Maar ik heb toch echt in de eerste regel van mn openingspost gezegd dat het binnen de EU is...
Alexxxxxzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:16
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 17:36 schreef whosvegas het volgende:
Vanmorgen was ik een beetje aan het zappen op tv. Zat er zo'n fries op tv te lullen in dat lompe dialectje van ze. Ik kan me daar aan ergeren, praat gewoon NEDERLANDS als je op nationale tv komt.
ja, vreemd he, dat er op Omrop Fryslan Fries word gesproken
#ANONIEMzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:24
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
... Volgens mij heeft Fryslân een dusdanig eigen cultuur dat ze het beste verder kan als zelfstandig land. ... Fryslân is immers meer dan 500 jaar geleden tegen haar zin opgenomen in Nederland. ... En 2000 jaar geleden was Fryslân uitgestrekt van Zeeuws Vlaanderen en Keulen tot in Denemarken
Maar: ik ben dus voor een onafhankelijk Fryslân, met een eigen bestuur, eigen taal, eigen onderwijs, eigen cultuur, eigen postzegels, en eigen kant van de euro.

Op dit moment is de bereikbaarheid van Fryslân niet echt optimaal te noemen voor mensen zonder auto. Dit is te verbeteren door tussen Lelystad en Zwolle de langverwachte en reeds toegezegde Hanzelijn spoorweg aan te leggen. (...) Een ander voordeel is dat de Friese burger niet meer mee hoeft te betalen aan de onzinnige projecten van de Nederlandse overheid. Wat schiet de gemiddelde Fries op met een Betuwelijn, een HSL zuidtraject of een JSF?

Een onafhankelijk Fryslân hoeft zich wat mij betreft overigens niet te beperken tot de huidige provincie Fryslân. Misschien willen randgemeenten zoals De Marne en de Noordoostpolder zich ook wel bij Fryslân aansluiten, of wie weet zelfs heel Groningen en Drenthe. Ook zij zijn gebaat bij een bestuur wat dichter bij hen is. (...) Tot slot nog even dit: ik ben me er absoluut van bewust dat een heleboel mensen die zich niet in Fryslân hebben verdiept, denken dat Fryslân niets is en nog nooit iets heeft gepresteerd.

Bedrijven (uiteraard ook weer in willekeurige volgorde): Douwe Egberts, Friesland Food (Friese Vlag, Frico, Domo, Rivella, Fristi, Chocomel, Coberco), Autodrop, King, Venco, Sportlife, HEMA, Gaastra, Nuon, Vitens, Dokkumer Vlaggen Centrale, Gaastra, Van der Meulen, Hellema, Achmea, Friesland Bank, Berkhof, Poiesz, Philips Drachten, Batavus, Koga Myata, Koopmans, Thialf en al die andere bedrijven die de Friese economie groot hebben gemaakt.
Het zal me eerlijk gezegd een rotzorg zijn of Friesland wel of niet onafhankelijk wordt van Nederland, maar jouw argumenten om tot die afscheiding te komen, vind ik nogal bizar. Zo schrijf je dat Friesland niet goed bereikbaar is zonder auto. Onzin. Er is een prima intercityverbinding, vanuit heel Nederland richting Zwolle, via Heerenveen Leeuwarden. Groningen is niet beter of slechter bereikbaar dan Friesland en daar hoor je ze ook niet roepen om onafhankelijkheid. Ik zie trouwens al helemaal niet in wat de Hanzelijn aan de bereikbaarheid van Friesland zou moeten verbeteren. Die lijn gaat niet eens door Friesland heen... - Maar goed, die Hanzelijn moet er dus WEL komen, maar vervolgens ga je dan klagen over andere lijnen. Ook niet echt consequent.

Verder heb je ook niet veel kennis over de wil van mensen in het zuiden van Friesland. Je bent al met de expansie van Friesland bezig, terwijl de mensen in de Noordoostpolder daar naar alle waarschijnlijkheid helemaal niet op zitten te wachten. Sterker nog: het zuidelijke deel van Friesland, de Stellingwerf, voelt zich helemaal niet thuis binnen Friesland en is volledig op Overijssel en Drenthe georiënteerd. Ook qua taal. Ze spreken daar geen Fries. West-Stellingwerf wilde een paar jaar terug zelfs gesprekken aangaan om te fuseren met de gemeente Steenwijkerland, in Overijssel !

En wat die bedrijven betreft: aan de lijst die je daar opsomt, schort ook nog wel het nodige. Zo gaat Friesland Coberco volgend jaar verder als Friesland Foods, bestaat het merk Coberco al jaren niet meer, heet het hoofdmerk Friesche Vlag (dat mag je als Fries dan toch zeker wel weten !) en som je ook nog enkele Nutricia-producten op, zoals Chocomel en Fristi, die toch echt elders zijn bedacht en pas sinds enkele jaren onder Friesland Foods vallen. Bovendien is dat hele bedrijf ook nog eens in heel Oost- en Noord-Nederland actief, dus echt niet alleen in Friesland. Hetzelfde geldt voor bedrijven als Achmea, Nuon en Philips...

Maar goed.... Ik heb er echt niks op tegen als Friesland zich van Nederland afscheidt. Je doet maar.
Alexxxxxzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:35
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:24 schreef dVTB het volgende:

[..]

Het zal me eerlijk gezegd een rotzorg zijn of Friesland wel of niet onafhankelijk wordt van Nederland, maar jouw argumenten om tot die afscheiding te komen, vind ik nogal bizar. Zo schrijf je dat Friesland niet goed bereikbaar is zonder auto. Onzin. Er is een prima intercityverbinding, vanuit heel Nederland richting Zwolle, via Heerenveen Leeuwarden. Groningen is niet beter of slechter bereikbaar dan Friesland en daar hoor je ze ook niet roepen om onafhankelijkheid. Ik zie trouwens al helemaal niet in wat de Hanzelijn aan de bereikbaarheid van Friesland zou moeten verbeteren. Die lijn gaat niet eens door Friesland heen... - Maar goed, die Hanzelijn moet er dus WEL komen, maar vervolgens ga je dan klagen over andere lijnen. Ook niet echt consequent.

Verder heb je ook niet veel kennis over de wil van mensen in het zuiden van Friesland. Je bent al met de expansie van Friesland bezig, terwijl de mensen in de Noordoostpolder daar naar alle waarschijnlijkheid helemaal niet op zitten te wachten. Sterker nog: het zuidelijke deel van Friesland, de Stellingwerf, voelt zich helemaal niet thuis binnen Friesland en is volledig op Overijssel en Drenthe georiënteerd. Ook qua taal. Ze spreken daar geen Fries. West-Stellingwerf wilde een paar jaar terug zelfs gesprekken aangaan om te fuseren met de gemeente Steenwijkerland, in Overijssel !

En wat die bedrijven betreft: aan de lijst die je daar opsomt, schort ook nog wel het nodige. Zo gaat Friesland Coberco volgend jaar verder als Friesland Foods, bestaat het merk Coberco al jaren niet meer, heet het hoofdmerk Friesche Vlag (dat mag je als Fries dan toch zeker wel weten !) en som je ook nog enkele Nutricia-producten op, zoals Chocomel en Fristi, die toch echt elders zijn bedacht en pas sinds enkele jaren onder Friesland Foods vallen. Bovendien is dat hele bedrijf ook nog eens in heel Oost- en Noord-Nederland actief, dus echt niet alleen in Friesland. Hetzelfde geldt voor bedrijven als Achmea, Nuon en Philips...

Maar goed.... Ik heb er echt niks op tegen als Friesland zich van Nederland afscheidt. Je doet maar.
Goede intercityverbinding? Ik moet morgenochtend om 10.00 in Utrecht zijn, maar ik kan er pas om 11.38 zijn door die intercity.

Ik heb inderdaad weinig kennis over de mensen van Zuid Friesland. Ik weet wel dat de Stellingwerven een eigen cultuur en taal hebben. Net als het gebied waar ik woon, Het Bildt. Maar behlave Bildtkers of Stellingwarfers zijn dat vooral mensen die zich Fries voelen. De Stellingwarfers die ik wle kennen zijn nog grotere Fries-nationalisten als ik.

Die bedrijven zijn alleen maar als voorbeeld genomen. Ik geef toe dat de lijst niet perfect is. Achmea , Friesland Foods en Nuon hebben absoluut hun roots in Friesland liggen. Het zijn stuk voor stuk bedrijven ontstaan uit fusies, waarin het Friese bedrijf (Aegon, Frico en PEB) vaak de voorhand had.
Lord_Vetinarizaterdag 9 oktober 2004 @ 18:37
Friesland onafhankelijk? Prima, maar dan wel losgraven, paar sleepboten van Smit ervoor en ergens midden in de Noordzee weer verankeren.
niksanzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:38
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:35 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

De Stellingwarfers die ik wle kennen zijn nog grotere Fries-nationalisten als dan ik.
kijk...mssn is dat een goede reden om onafhankelijk te worden...
maar dat is dan wel de enige
Alexxxxxzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:39
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:38 schreef niksan het volgende:

[..]
Friesisme
niksanzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:46
ik vind het wel een typisch Friese bedoeling > tegenwerken....
heel Europa moet één worden..nee...ze moeten weer apart zijn
what's next... een eigen munt??
Alexxxxxzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:49
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:46 schreef niksan het volgende:
ik vind het wel een typisch Friese bedoeling > tegenwerken....
heel Europa moet één worden..nee...ze moeten weer apart zijn
what's next... een eigen munt??
OP lezen een optie?
NightH4wkzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:52
Neem Bea wel mee dan, ze komt van die foute tak van het stel staatsgreep plegende lui.
Willem en wat zonen van hem waren ok, maar toen zaten ze nog in een een militaire functie.
niksanzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:58
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:49 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

OP lezen een optie?
een eigen munt is nog extremer tegen de euro ingaan
NightH4wkzaterdag 9 oktober 2004 @ 18:59
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:58 schreef niksan het volgende:

[..]

een eigen munt is nog extremer tegen de euro ingaan
Ze moeten eerst nog ruilhandel uitvinden daar.
ikkememzaterdag 9 oktober 2004 @ 19:22
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 17:06 schreef Maethor het volgende:

[..]

Da's de eerste serieuze reactie die ik hier lees...

Ik ben zelf van Friese afkomst, en redelijk trots op de taal en cultuur. Ik heb een hekel aan de kortzichtigheid van westerlingen en andere Nederlanders die Friezen altijd maar afzeiken e.d. Jaloers dat jullie zelf geen eigen cultuur hebben?
Een onafhankelijk Fryslân vind ik onzin, daar zit geen toekomst in. Fryslân kan best een provincie van Nederland blijven en toch een eigen identiteit behouden.

P.S. - Dat eeuwige gezeur van "Fries is ook gewoon een dialect"... Het is een feit dat Fries de tweede rijkstaal is hier in Nederland. Verder wil ik eenieder er even op wijzen dat het Fries een hele oude taal is, en het oude Fries heeft heel veel verwantschap met het oude Engels. Pas na de inlijving met Nederland is het Fries naar het Nederlands toegegroeid. Dit is tegengesteld aan wat met de meeste dialecten het geval is: locale verbasteringen van het "officiële" Nederlands.
Hier ben ik het dus helemaal mee eens.
Wat jij wilt is een mooie droom jonge
Maethorzaterdag 9 oktober 2004 @ 19:34
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 18:59 schreef NightH4wk het volgende:

[..]

Ze moeten eerst nog ruilhandel uitvinden daar.
Ha. Ha. Zó grappig.
niksanzaterdag 9 oktober 2004 @ 20:49
...:)
Pitbullekezondag 10 oktober 2004 @ 17:30
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 01:28 schreef SCH het volgende:

[..]

Dialect van een streek die De Bildt heet, rond Sint Anna-parochie, een knauwerige variant van het Frysk maar altijd nog beter dan het Liwwarders, er niet voor niets zoveel agressie in Leeuwarden
Wat sastou nou juh, must 'n slach om 'e harses hewwe of sù?!!
Alexxxxxzondag 10 oktober 2004 @ 20:35
quote:
Op zondag 10 oktober 2004 17:30 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

Wat sastou nou juh, must 'n slach om 'e harses hewwe of sù?!!
Skycladmaandag 11 oktober 2004 @ 12:04
quote:
Op vrijdag 8 oktober 2004 09:57 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Ik snap werkelijk niet waarom je zo'n mening hebt?
Wat maakt het uit dat ze een eigen taal hebben?
Ik vind het wel wat hebben, het brengt een beetje cultuur in Nederland.
Of wil je dat iedereen exact hetzelfde praat, alles exact hetzelfde doet
Man word wakker zeikwijf, dit soort dingen geven Nederland tenminste iets, ipv iedereen hetzelfde

En ik kan me niet voorstellen dat je er ooit geweest bent want in jou stukje staan alleen maar vooroordelen
Loop de massa lekker achterna met dat domme geouwehoer
Gebruik gewoon hetzelfde als wat de rechtse kliek hier over allochtonen zegt

Er klagen er zat over dat Marokkanen Marokkaans blijven praten onderling, of Turken Turks, maar je hoort niet veel mensen over Fries, of over die Limburgers die Limburgs als taal op de kaart willen krijgen.

Wat mij betreft flikkeren we het Nederlands, Fries en alle dialecten en zo hier weg en gaan we gewoon Engels praten.
MarMarmaandag 11 oktober 2004 @ 12:13
Fries is een taal omdat dat zo afgesproken is... nou en??? Ik blijf het een dialect vinden.. en Friezen die zelf geen fatsoenlijk Nederlands kunnen spreken en zeiken over het gebrekkige Nederlands van buitenlanders moeten hun bek houden
Ja ik woon in Friesland.. mijn vrienden die ik hier heb vind ik wel lief, de ruimte is ook ok, maar voor de rest kan het me gestolen worden, mocht Friesland ooit onafhankelijk gaan worden, ben ik weg!

allemaal gezeik
Maethormaandag 11 oktober 2004 @ 12:54
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 12:13 schreef MarMar het volgende:
Fries is een taal omdat dat zo afgesproken is... nou en??? Ik blijf het een dialect vinden
Gelukkig doet jouw mening er niet toe. Het is een feit dat het Fries geen dialect is.

Ik herhaal mezelf nog maar eens:
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 17:06 schreef Maethor het volgende:

[..]
Dat eeuwige gezeur van "Fries is ook gewoon een dialect"... Het is een feit dat Fries de tweede rijkstaal is hier in Nederland. Verder wil ik eenieder er even op wijzen dat het Fries een hele oude taal is, en het oude Fries heeft heel veel verwantschap met het oude Engels. Pas na de inlijving met Nederland is het Fries naar het Nederlands toegegroeid. Dit is tegengesteld aan wat met de meeste dialecten het geval is: locale verbasteringen van het "officiële" Nederlands.
__Saviour__maandag 11 oktober 2004 @ 12:58
Wat boeit het nou dat het een rijkstaal is? Het is en blijft een achterlijk taaltje, dat alleen gesproken wordt in 1 afgelegen provincie. Wat mij betreft wordt het gedegradeerd tot een dialect.
MarMarmaandag 11 oktober 2004 @ 13:05
ja ik ben Fries en ja ik ben blij dat mijn Engels stukken beter is dan mijn Fries
bovendien knap ik gigantisch af op mensen die echt beroerd Nederlands spreken en daar wemelt het hier van
Stupidemaandag 11 oktober 2004 @ 14:28
Er is geen enkele reden Friesland onafhankelijkheid te gunnen.
GewoneManmaandag 11 oktober 2004 @ 14:45
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 12:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Wat boeit het nou dat het een rijkstaal is? Het is en blijft een achterlijk taaltje, dat alleen gesproken wordt in 1 afgelegen provincie. Wat mij betreft wordt het gedegradeerd tot een dialect.
het IS een dialect, alleen die friezen willen dat graag anders zien zo zijn ze ook tegen de spelling Friesland dat moet dan weer Fryslân zijn
MarMarmaandag 11 oktober 2004 @ 14:47
et wordt erkend als taal omdat de meeste Friezen afschuwelijk kunnen drammen en stijfkoppen zijn *puh*

wat doe ik hier
vdo28maandag 11 oktober 2004 @ 14:54
quote:
Op zaterdag 9 oktober 2004 19:22 schreef ikkemem het volgende:

[..]

Hier ben ik het dus helemaal mee eens.
Wat jij wilt is een mooie droom jonge
eens
Maethormaandag 11 oktober 2004 @ 16:15
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 12:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Wat boeit het nou dat het een rijkstaal is? Het is en blijft een achterlijk taaltje
Dat laatste is jouw mening. En dat boeit mij dan weer niet zo.
Twentsche_Rosmaandag 11 oktober 2004 @ 16:28
Wordt dan de nationale feestdag: 16 sept nav de Slag bij Warns uit 1345.
En het nationaal monument de kei bij de roode klif bij Warns?
Wordt dan de dodenherdenking herdacht op 15 sept tussen 20 en 20.02 uur met 2 minuten stilte?
Mogen er ook Hollanders kransen leggen?
GewoneManmaandag 11 oktober 2004 @ 16:32
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 14:47 schreef MarMar het volgende:
et wordt erkend als taal omdat de meeste Friezen afschuwelijk kunnen drammen en stijfkoppen zijn *puh*

wat doe ik hier
en ook enkel en alleen door friezen wordt het erkend. iig het grootste gedeelte niet friezen zien het gewoon als dialect ja zo kan ik ook zeggen dat ik zwabalonische spreek, en dat het een echte taal is. want IK (de enige spreker) erken het met alle zwabalonische sprekers
Maethormaandag 11 oktober 2004 @ 17:26
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 16:32 schreef GewoneMan het volgende:

[..]

en ook enkel en alleen door friezen wordt het erkend
Onzin. Mocht je willen. Het Fries is Nederlands tweede officiele rijkstaal, en niet een door de Friezen zelf tot taal verheven dialect/spraakgebrek/wat dan ook.

[ Bericht 20% gewijzigd door Maethor op 11-10-2004 17:28:01 (toevoeging) ]
Bayswatermaandag 11 oktober 2004 @ 17:35
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 17:26 schreef Maethor het volgende:

[..]

Onzin. Mocht je willen. Het Fries is Nederlands tweede officiele rijkstaal, en niet een door de Friezen zelf tot taal verheven dialect/spraakgebrek/wat dan ook.
Alleen dat Friese volkslied moet bij elk in Friesland gehouden nationaal of internationaal evenement te pas en te onpas uit de kast worden getrokken. Overig Nederland wordt een beetje moe van die nationalistische trekjes.
Serindemaandag 11 oktober 2004 @ 19:41
quote:
In de Nederlandse provincie Fryslân wordt naast Nederlands ook Fries gesproken. Uit het contact tussen beide talen zijn bovendien in de loop der eeuwen Fries-Nederlandse mengdialecten ontstaan zoals het Stadsfries en het Bildts.

De Provincie Fryslân heeft circa 600.000 inwoners. Ongeveer de helft daarvan heeft niet het Nederlands maar het Fries als moedertaal. Het Fries wordt doorgaans niet als variant van het Nederlands beschouwd maar wordt als eigen taal binnen de Westgermaanse taalfamilie gezien. Deze opvatting is gebaseerd op een lange Friese schrijftraditie (de eerste Oudfriese teksten zijn overgeleverd uit de dertiende eeuw), op een systematisch proces van standaardisering (het Fries beschikt over een uniforme spelling), op zijn officiële erkenning (het is de tweede officiële taal van Friesland) en op de mening van het overgrote deel van de sprekers van het Fries die het als eigen taal beschouwen.
Bron

Je kan het wel geen taal vinden, maar aan een feit valt niet zoveel te 'vinden'.
Het is zo. Het is de tweede officiële taal van Friesland, niet van Nederland. Als dat sommigen dan een beter gevoel geeft

Ik ben geboren in stad Groningen maar opgegroeid in een klein klotedorp in Friesland. Omringd door Friese boeren maar met ouders die er goddank voor gekozen hebben mij en mijn zusjes thuis met het Nederlands op te laten groeien.

Dat gezeur over een hek om Friesland heenzetten en er een apart land van maken, daar bemoei ik me niet mee. Mensen plannen maar een eind heen, ik verhuis binnenkort toch richting zuiden

Wat me wel stoort is altijd dat negatieve tegenover Friezen. Friesland wordt geassocieerd met boeren, koeien, schaatsen, water en tja .. die "achtelijke" taal. Generaliseren is de Nederlander eigen.
Pitbullekemaandag 11 oktober 2004 @ 20:20
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 19:41 schreef Serinde het volgende:

[..]

Bron

Je kan het wel geen taal vinden, maar aan een feit valt niet zoveel te 'vinden'.
Het is zo. Het is de tweede officiële taal van Friesland, niet van Nederland. Als dat sommigen dan een beter gevoel geeft

Ik ben geboren in stad Groningen maar opgegroeid in een klein klotedorp in Friesland. Omringd door Friese boeren maar met ouders die er goddank voor gekozen hebben mij en mijn zusjes thuis met het Nederlands op te laten groeien.

Dat gezeur over een hek om Friesland heenzetten en er een apart land van maken, daar bemoei ik me niet mee. Mensen plannen maar een eind heen, ik verhuis binnenkort toch richting zuiden

Wat me wel stoort is altijd dat negatieve tegenover Friezen. Friesland wordt geassocieerd met boeren, koeien, schaatsen, water en tja .. die "achtelijke" taal. Generaliseren is de Nederlander eigen.
Grappenmaker, lekker betrouwbare bron van je: een website in Duitsland. Kon je in Nederland niks vinden? Het Fries is een - even opletten - rijkstaal en helaas is het Friese rijk verleden tijd dus het enige rijk wat hiermee bedoeld kan worden is het rijk Nederland.

Lekker ambigu verhaal over die "boeren" trouwens; eerst zeuren dat je tussen de Friese boeren bent opgegroeid en daarna klagen dat men de Friezen graag generaliseert als boeren. Wellicht zie ik een humoristisch bedoelde ondertoon nu over het hoofd?

P.S. veel geluk daar in het zuiden, je zult je daar in februari vast goed vermaken maar niet met hangende pootjes terugkomen als we - fingers crossed - eindelijk weer eens een Elfstedentocht hebben!

[ Bericht 0% gewijzigd door Pitbulleke op 11-10-2004 20:30:02 ]
Sidekickmaandag 11 oktober 2004 @ 20:55
Het is inderdaad een rijkstaal. Alle officiele documenten (wetgeving) moeten ook in het Frysk worden geschreven bijvoorbeeld.
Maethormaandag 11 oktober 2004 @ 20:57
quote:
Fries (taal)

Het Fries (Fries: Frysk) is de taal die van oudsher door de Friezen gesproken wordt. De taal behoort tot de West-Germaanse tak van de Germaanse talen en is verwant aan het Engels, maar ook aan het Nederlands. Men spreekt dan ook soms van een Anglo-Friese taalgroep. Er zijn Friese teksten bekend uit de 10e eeuw.

Fries is één van de twee officiële bestuurstalen van Nederland.
Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Fries_%28taal%29
Sessymaandag 11 oktober 2004 @ 21:06
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Ben jij voor of tegen een onafhankelijk Fryslân? Als je voor bent, in welke vorm? Als je tegen bent, waarom?
Van mij mag friesland best onafhankelijk worden hoor, geen enkel probleem.
Een compleet onafhankelijk friesland lijkt me niet verstandig, binnen Nederland is beter, en dit uit de overweging dat het onderwijssysteem anders erg beperkt wordt en studenten letterlijk helemaal in het buitenland zullen moeten gaan studeren.
Nummaandag 11 oktober 2004 @ 21:31
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 20:55 schreef Sidekick het volgende:
Het is inderdaad een rijkstaal. Alle officiele documenten (wetgeving) moeten ook in het Frysk worden geschreven bijvoorbeeld.
Weet je dat zeker? Lijkt me sterkt als de wetgeving ook in het fries beschikbaar is. Alleen in Fryslan zelf wordt alles dubbeltalig gemaakt. Maar verder niet. Kamerleden mogen trouwens wel in het fries vragen stellen. Maar ja, dat heeft natuurlijk niet zoveel nut.
HarigeKerelmaandag 11 oktober 2004 @ 21:33
Waarom accepteren wij het bestaan van Friesland en haar inwoners eigenlijk nog?

Laat die natives maar lekker in reservaten zich suf zuipen en casino's uitmelken maar laat ze niet ons mooie land vervuilen met hun koeien en vreemde gebrabbel zeg, Pim zou het zo gewild hebben!
Serindemaandag 11 oktober 2004 @ 21:50
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 20:20 schreef Pitbulleke iets
Ik was te lui om goed te zoeken, heb iets gekopieerd van de eerste hit van Google.

Ik generaliseer "de Friezen" niet, ik bén opgegroeid in een dorp vol boeren. Dat wil niet zeggen dat ik heel Friesland zo zie.

Ik heb nog nooit warm dan wel koud kunnen worden van een elfstedentocht Het enige positieve is dat ik op mijn werk een vrije dag zou krijgen, moet het natuurlijk niet in het weekend plaatsvinden.
En dát is juist waar ik zo'n hekel aan heb. Jij gaat ervanuit dat ik met hangende pootjes terugkom als er een elfstedentocht plaatsvindt?! Omdat ik in Friesland opgegroeid ben moet ik dat soort dingen maar leuk vinden ?
Pitbullekedinsdag 12 oktober 2004 @ 11:17
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 21:50 schreef Serinde het volgende:

[..]

Ik heb nog nooit warm dan wel koud kunnen worden van een elfstedentocht Het enige positieve is dat ik op mijn werk een vrije dag zou krijgen, moet het natuurlijk niet in het weekend plaatsvinden.
En dát is juist waar ik zo'n hekel aan heb. Jij gaat ervanuit dat ik met hangende pootjes terugkom als er een elfstedentocht plaatsvindt?! Omdat ik in Friesland opgegroeid ben moet ik dat soort dingen maar leuk vinden ?
Nee hoor. Maar de praktijk wijst uit veel Hollanders graag op Fryslân kotsen maar ondertussen wel met kuddes in de zomer naar Terschelling trekken om er te zuipen en kastelen van bierkratten te bouwen; en hanige knaapjes de Sneekweek steevast bezoeken in de hoop er een meid te kunnen palen. En vriest het eindelijk weer eens goed en is er een schaatselfstedentocht, dan komen de Hollanders met een uitgestreken bek voor de camera vertellen "hoe mooi dit oerhollandse evenement wel niet is" en staan ze met een Unox-muts op de wave te doen en roepen ze net nog niet "wij houden van Vjieslaaaaand". Zolang ik tegen zulke scheefheid moet aankijken, groeit mijn verlangen naar staatkundige onafhankelijkheid met de dag!

@ Harige Kerel: we've got the best bulldawgs

P.S. Pim's grote liefde kwam uit... ja precies: het land van de zwartwitte koeien en zwarte paarden

[ Bericht 0% gewijzigd door Pitbulleke op 12-10-2004 11:37:28 ]
__Saviour__dinsdag 12 oktober 2004 @ 14:38
Slechts 440.000 mensen spreken het. Belachelijk dat het als rijkstaal wordt gezien.
MarMardinsdag 12 oktober 2004 @ 14:42
waarom hebben mensen het er eigenlijk over en wtf heeft de elfstedentocht ermee te maken dat Friezen stugge lui kunnen zijn en koppig.

Ik hou sowieso niet van dat "trots zijn op je afkomst" gezeik.. net alsof het een verdienste is waar je geboren bent en met welke taal je opgevoed bent, als je daar je identiteit aan moet ontlenen is het triest gesteld met je imho.

Ik ben geen Fries.. ik ben Marrit.. niet meer niet minder!
KeeZdinsdag 12 oktober 2004 @ 14:51
Fryslân kin myn ballen tûtsje... oftewel kort door de bocht, Friesland up yours !! Hoe fries ik ook ben, mij niet gezien, onafhankelijk friesland... nu niet, never niet, nooit niet !! Die taal alla, die verwaterd toch naarmate iedereen engels gaat lullen op het net... Zonder overheid hadden wij nu niet het Friesland gehad zoals het er nu is (alle bruggen, wegen, industrie is gesubsidieerd door de overheid) dus niet zeiken !! Vroeger konden we het prima, nou gefeliciteerd koop een encyclopedie en kwijl op grutte pier, en wie dan ook meer... mij niet gezien !!
operator82dinsdag 12 oktober 2004 @ 15:18
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2004 14:51 schreef KeeZ het volgende:
Fryslân kin myn ballen tûtsje... oftewel kort door de bocht, Friesland up yours !! Hoe fries ik ook ben, mij niet gezien, onafhankelijk friesland... nu niet, never niet, nooit niet !! Die taal alla, die verwaterd toch naarmate iedereen engels gaat lullen op het net... Zonder overheid hadden wij nu niet het Friesland gehad zoals het er nu is (alle bruggen, wegen, industrie is gesubsidieerd door de overheid) dus niet zeiken !! Vroeger konden we het prima, nou gefeliciteerd koop een encyclopedie en kwijl op grutte pier, en wie dan ook meer... mij niet gezien !!




Het is idd beter dat je in Friesland verblijft.
The_BoezelaaRdinsdag 12 oktober 2004 @ 16:06
Ik kom zelf uit Friesland, en dat mag iedereen ook weten. Maar een onafhankelijk Friesland? Het is te bespottelijk voor woorden
Alleen de Friese economie zou jarenlang op ontwikkelingshulp moeten draaien ..... overigens wel jammer zoals al gezegd is dat er veel gegeneraliseerd wordt.

Boeren, koeien en idioten, dat is Friesland? Tuurlijk joh, if that makes you sleep better Ik zou zeggen, neem es de moeite om je erin te verdiepen, kom es langs, kijk het eens aan!

(voorspelde reactie: Nee joh, rondkijken bij achterlijke boeren? Ik blijf lekker in het perfecte westen)
Paran0id_Andr0iddinsdag 12 oktober 2004 @ 16:24
kom op ik woon hier ook in friesland.. NAUW laat het maar mooi bij nederland blijven en jij denkt dat friesland het gaat redden.. het enigste wat we hebben zijn boeren.. :S
-Jay-20-dinsdag 12 oktober 2004 @ 17:29
Friesland


Foto van het dorpje waar ik ben opgegroeid


Ik ben overgens ook tegen een onafhankelijk Friesland, maar vind wel dat er wat meer respect voor de Friese cultuur mag zijn binnen Nederland. Dat verdiend Friesland wel gezien het feit dat hier een paar honderd jaar geleden taloze slagen voor zijn gevochten (en gewonnen) en bovendien omdat Nederland in feite uit Friesland is geëvolueerd. De van Nassaus zijn orgineel ook Friezen.

Nederland 1100:


Nederland 1200:


Nederland 1600:


Voor de geinteresseerden: Geschiedenis van het volk der Friezen - Deel 1 en Geschiedenis van het volk der Friezen - Deel 2

[ Bericht 2% gewijzigd door -Jay-20- op 12-10-2004 18:05:07 ]
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 11:23
oke en geef me dan eens een goede reden om trots te zijn op de geschiedenis van de plek waar je toevallig uitgeperst bent?

is dat een verdienste van jou persoonlijk?

ik ben liever trots op mezelf om wie ik ben en waar ik voor sta, niet omdat ik toevallig op deze plek geboren ben...
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 11:59
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 11:23 schreef MarMar het volgende:
oke en geef me dan eens een goede reden om trots te zijn op de geschiedenis van de plek waar je toevallig uitgeperst bent?

is dat een verdienste van jou persoonlijk?

ik ben liever trots op mezelf om wie ik ben en waar ik voor sta, niet omdat ik toevallig op deze plek geboren ben...
Voor iemand die niet in dit onderwerp geïnteresseerd zegt te zijn, ben je wel erg actief
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:06
Geweldig plan!

Optiefen met die friezen die zich beter voelen als de rest van nederland omdat ze toevallig uit een gat komen met 4 koeien, 2 schapen en een boom. Te pas en te onpas zwaaien met de vlag van hun "land" en overal roepen dat ze friezen zijn.

Slopen die afsluitdijk en een hek om de landgrenzen waarna de sleutel in de dan weer Zuiderzee geheten ijsselmeer gooien.

Lijkt me ook heerlijk om nooit meer Twarres en De Kast te horen.

Kortom: Friesland
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 12:06
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:06 schreef Doopy-X- het volgende:
Geweldig plan!

Optiefen met die friezen die zich beter voelen als de rest van nederland omdat ze toevallig uit een gat komen met 4 koeien, 2 schapen en een boom. Te pas en te onpas zwaaien met de vlag van hun "land" en overal roepen dat ze friezen zijn.

Slopen die afsluitdijk en een hek om de landgrenzen waarna de sleutel in de dan weer Zuiderzee geheten ijsselmeer gooien.

Lijkt me ook heerlijk om nooit meer Twarres en De Kast te horen.

Kortom: Friesland
vdo28woensdag 13 oktober 2004 @ 12:08
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:06 schreef Doopy-X- het volgende:
Geweldig plan!

Optiefen met die friezen die zich beter voelen als de rest van nederland omdat ze toevallig uit een gat komen met 4 koeien, 2 schapen en een boom. Te pas en te onpas zwaaien met de vlag van hun "land" en overal roepen dat ze friezen zijn.

Slopen die afsluitdijk en een hek om de landgrenzen waarna de sleutel in de dan weer Zuiderzee geheten ijsselmeer gooien.

Lijkt me ook heerlijk om nooit meer Twarres en De Kast te horen.

Kortom: Friesland
Hahah Wat ben jij een mongool!!

Ik kan hier altijd zo lachen om het feit dat de meeste oppervlakkige mongolen hier andere veroordelen
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:09
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:06 schreef SCH het volgende:

[..]

Ow, ik was nog iets vergeten:

Frieze homo's
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 12:10
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:09 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

Ow, ik was nog iets vergeten:

Frieze homo's
Geil man, zo'n overall
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:11
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:08 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Hahah Wat ben jij een mongool!!

Ik kan hier altijd zo lachen om het feit dat de meeste oppervlakkige mongolen hier andere veroordelen
Dat vind ik ook altijd zeer humorvol

Vooral mensen die in elke zin het woord mongool noemen zijn niet oppervlakkig
vdo28woensdag 13 oktober 2004 @ 12:11
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:11 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

Dat vind ik ook altijd zeer humorvol

Vooral mensen die in elke zin het woord mongool noemen zijn niet oppervlakkig
Zwak verweer
PJORourkewoensdag 13 oktober 2004 @ 12:11
Geen Kameleon meer
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:13
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:10 schreef SCH het volgende:

[..]

Geil man, zo'n overall
Optiefen fries, ik zie dat foppe een zeepje laat vallen.
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:13
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:11 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Zwak verweer
Gelukkig was jou reactie ijzersterk knul
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 12:17
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:13 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

Optiefen fries, ik zie dat foppe een zeepje laat vallen.
Ik wil Tieme
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 12:24
Het hoge Heil Hitler-gehalte onder Friese jongeren

Nog zo'n voorbeeld voor oer-friese-gezelligheid!

Friezen zijn net als Texanen, uit de klei getrokken boeren die net weten hoe ze hun eigen naam schrijven en zo hard mogelijk roepen dat ze uit hun eigen beschermde omgeving komen zodat mensen niet gaan vragen gaan stellen over de wereldproblematiek omdat ze daar toch niets vanaf weten.
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 12:31
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 11:59 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

Voor iemand die niet in dit onderwerp geïnteresseerd zegt te zijn, ben je wel erg actief
waar zeg ik dat ik er niet in geinteresseerd ben.... dat is wat anders dan wat ik ervan vind..

als ik er totaal niet in geinteresseerd was, had ik er ook geen mening over.
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 12:33
It is mei sizzen net te dwaan
vdo28woensdag 13 oktober 2004 @ 12:52
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:24 schreef Doopy-X- het volgende:
Het hoge Heil Hitler-gehalte onder Friese jongeren


Friezen zijn net als Texanen, uit de klei getrokken boeren die net weten hoe ze hun eigen naam schrijven en zo hard mogelijk roepen dat ze uit hun eigen beschermde omgeving komen zodat mensen niet gaan vragen gaan stellen over de wereldproblematiek omdat ze daar toch niets vanaf weten.
Weer zo'n naieve post :')

Je ondermijnt je credibility wel hoor....
Ik bedoel ik ben ook geen Fries, en hoef het dus ook niet te verdedigen, maar loop niet zo dom te praten man.
Je bent zeker nog nooit in Friesland geweest zeker?
Twentsche_Roswoensdag 13 oktober 2004 @ 12:57
Wij Tukkers hebben eigenlijk net zo veel recht op de taal-faciliteiten als de Friezen. Immers: het plattduutsch is net als Fries ook een officiele rijkstaal.
Kijk maar op wikipedia.nl. Daar kun je kiezen uit 3 talen: Nederlands, Fries en Plattduutsch.
Maar: ik stel in ieder geval niet op prijs dat in Twente dezelfde toestanden ontstaan als in Friesland.
Astebleef nig,

Goodgoan!
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 13:25
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:52 schreef vdo28 het volgende:

[..]
Je ondermijnt je credibility wel hoor....
The_BoezelaaRwoensdag 13 oktober 2004 @ 13:48
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:24 schreef Doopy-X- het volgende:
Het hoge Heil Hitler-gehalte onder Friese jongeren

Nog zo'n voorbeeld voor oer-friese-gezelligheid!

Friezen zijn net als Texanen, uit de klei getrokken boeren die net weten hoe ze hun eigen naam schrijven en zo hard mogelijk roepen dat ze uit hun eigen beschermde omgeving komen zodat mensen niet gaan vragen gaan stellen over de wereldproblematiek omdat ze daar toch niets vanaf weten.
Echt, ik ga nu twijfelen ..... praat je altijd zo over jezelf en je familie of is dit een tijdelijk voorbeeld
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:00
wat is dat wij-zij ding toch altijd....

watnou wij friezen, niets wij friezen IK MARRIT

zelfde fenomeen zie je bij voetbal "wij hebben gewonnen" watnou wij, heb je ook maar 1 seconde op het veld zelf gestaan?

"wij nederlanders hebben vroeger..." ow ja joh? was je er bij?

zelfde verhaal met de Friezen....

het slaat gewoon nergens op imho om je te gaan wapenen met feiten die voorouders honderden jaren geleden gedaan hebben.. bedoel, je komt dan ook heus wel een voorouder tegen die iemand vermoord heeft of verkracht.. en neem je dat dan ook mee in je trots op "onze" geschiedenis?

wat een flauwekul.. cultuur is leuk en interessant en moet zeker niet allemaal maar vergeten worden.. maar die misplaatste trots slaat nergens op
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 14:14
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:31 schreef MarMar het volgende:

[..]

waar zeg ik dat ik er niet in geinteresseerd ben.... dat is wat anders dan wat ik ervan vind..

als ik er totaal niet in geinteresseerd was, had ik er ook geen mening over.
Nou kijk, je zei:
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 14:47 schreef MarMar het volgende:

wat doe ik hier
In de context van dit topic vatte ik dit op als: "waarom bemoei ik me hier in hemelsnaam mee."

Snappie??
freakowoensdag 13 oktober 2004 @ 14:18
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:57 schreef Twentsche_Ros het volgende:

Maar: ik stel in ieder geval niet op prijs dat in Twente dezelfde toestanden ontstaan als in Friesland.
Astebleef nig,
Tweetalige plaatsnaamborden lijkt me wel grappig:

Enschede
Eanske

Ootmarsum
Oatmöske

.
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:20
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:14 schreef Pitbulleke het volgende:

Nou kijk, je zei:

wat doe ik hier


In de context van dit topic vatte ik dit op als: "waarom bemoei ik me hier in hemelsnaam mee."

Snappie??
ach so... ik bedoelde Friesland met hier...
huggy_bearwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:23
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:08 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Hahah Wat ben jij een mongool!!

Ik kan hier altijd zo lachen om het feit dat de meeste oppervlakkige mongolen hier andere veroordelen
Hahah, gelukkig maak jij je daar niet schuldig aan
Twentsche_Roswoensdag 13 oktober 2004 @ 14:24
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:18 schreef freako het volgende:

[..]

Tweetalige plaatsnaamborden lijkt me wel grappig:

Enschede
Eanske

Ootmarsum
Oatmöske

.
Woar kom ie vot? / Woar keumps doe vot?
Hengel, Soasel, Hoksebarge, Old'nzel, Riessen?
huggy_bearwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:27
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:11 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Zwak verweer
... van jou ja.

Friesland afscheiden van NL scheelt toch weer enkele tientallen miljoenen euro's aan subsidies die door de overheid in dat kansloos gebied gepomt worden om een en ander daar op peil te krijgen (en waar de rest van NL dus voor moet werken). Dus ik zeg GOED PLAN
huggy_bearwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:32
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2004 17:29 schreef -Jay-20- het volgende:
Nederland 1100:
[afbeelding]

Nederland 1200:
[afbeelding]
Ik heb zo snel even geen research gedaan, maar als ik jouw plaatjes moet geloven was er in 1100 resp 1200 (na Christus ga ik vanuit) nog sprake van een Romeins Rijk. Volgens mij was dat toen toch echt al ter ziele gegaan...
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:34
waarom haakt niemand in op wat ik zeg???

de geschiedenis van je voorvaders... wat maakt dat jij daarin erkend moet worden??? is het een verdienste van jezelf??

geef mij eens 1 goede reden waarom geschiedenis waar je niet bij was, toch iets zou moeten zijn waar je trots op hoort te zijn...

die link kan mijn brein namelijk niet maken
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 14:34
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 13:48 schreef The_BoezelaaR het volgende:

[..]

Echt, ik ga nu twijfelen ..... praat je altijd zo over jezelf en je familie of is dit een tijdelijk voorbeeld
Tisser knul, eindelijk eens een spiegel voorgehouden?
HarigeKerelwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:35
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 12:11 schreef PJORourke het volgende:
Geen Kameleon meer
De Friesche Marinie
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2004 11:17 schreef Pitbulleke het volgende:


@ Harige Kerel: we've got the best bulldawgs
En de Friese Stabij

Mijn eerste hondje was er 1
Twentsche_Roswoensdag 13 oktober 2004 @ 14:39
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:34 schreef MarMar het volgende:
waarom haakt niemand in op wat ik zeg???

de geschiedenis van je voorvaders... wat maakt dat jij daarin erkend moet worden??? is het een verdienste van jezelf??

geef mij eens 1 goede reden waarom geschiedenis waar je niet bij was, toch iets zou moeten zijn waar je trots op hoort te zijn...

die link kan mijn brein namelijk niet maken
Ik denk dat de behoefte aan onafhankelijkheid van je eigen volk niet een kwestie is van trots op je volk of een superioriteitsgevoel, maar de behoefte aan een eigen identiteit.
Veel Nederlanders willen bijvoorbeeld ook de onafhankelijkheid van Nederland behouden, en niet opgeslokt worden door het grote Europa.
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 14:42
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:20 schreef MarMar het volgende:

[..]

ach so...
Nou moet je niet meteen je afkeer kenbaar maken door meteen maar Duits te gaan spreken hè

Maar als je hier niet meer wilt wonen, ga je toch lekker weg? Je moet hier niet tegen je zin blijven. Ik woon hier graag en zolang ik in Nederland woon, blijf ik bij voorkeur in Fryslân. Je hebt hier de ruimte en vergeleken met (in het bijzonder) het westen van het land is het leven hier zo ontzettend relaxt. Vooral in de dorpjes is het soms als een blank Suriname, zalig gewoon. Heb voor mijn werk door het hele land gezeten en kan er dus zeker over oordelen. In tegensteling tot dat stemmingmakende stukje over de hitlergroet wat hierboven wordt aangehaald, is mijn ervaring juist dat mensen die afwijken van de norm hier een goed leven kunnen hebben. Toegegeven, voorwaarde is dat je jezelf wel een beetje geeft maar als je dat doet, wacht je hier een goede wereld.
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 14:57
ow nee dorpjes *allergisch is* dat gebemoei met iedereen en achter de geraniums vandaan getuur naar met wie je staat te praten, nee dank je!!! (ja ik heb ooit in een heel klein kutdorpje gewoond en ik haatte het!)
en ik was ook niet van plan om te blijven eigenlijk over een paar maanden zit ik in brabant.. ook met ruimte om me heen overigens...
tis meer een kwestie van geld dan wat anders in dat geval
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 15:04
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:57 schreef MarMar het volgende:
ow nee dorpjes *allergisch is* dat gebemoei met iedereen en achter de geraniums vandaan getuur naar met wie je staat te praten, nee dank je!!! (ja ik heb ooit in een heel klein kutdorpje gewoond en ik haatte het!)
en ik was ook niet van plan om te blijven eigenlijk over een paar maanden zit ik in brabant.. ook met ruimte om me heen overigens...
tis meer een kwestie van geld dan wat anders in dat geval
In Rucphen, Kruisland, Steenbergen en soortgelijke dorpen verbouwen de oudjes helaas ook geraniums achter de ramen!

Ik begin toch bijna te geloven dat jij meer het probleem bent dan je omgeving. Je opmerking "IK MARRIT" is wat dat betreft veelzeggend. De wereld draait niet om jou alleen: als je die houding niet aanpast zul je ook in Braboland je draai niet vinden! Dat is geen verwijt maar een goedbedoeld advies
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 15:04
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:39 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Ik denk dat de behoefte aan onafhankelijkheid van je eigen volk niet een kwestie is van trots op je volk of een superioriteitsgevoel, maar de behoefte aan een eigen identiteit.
Veel Nederlanders willen bijvoorbeeld ook de onafhankelijkheid van Nederland behouden, en niet opgeslokt worden door het grote Europa.
kijk en daar gaan we al....

ben ik nou gek dan dat ik mijn identiteit ontleen aan wie ik ben, wat ik denk en voel en wat ik wil van het leven inplaats van aan een land of een vlag of wat dan ook?
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 15:05
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:04 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

In Rucphen, Kruisland, Steenbergen en soortgelijke dorpen verbouwen de oudjes helaas ook geraniums achter de ramen!

Ik begin toch bijna te geloven dat jij meer het probleem bent dan je omgeving. Je opmerking "IK MARRIT" is wat dat betreft veelzeggend. De wereld draait niet om jou alleen: als je die houding niet aanpast zul je ook in Braboland je draai niet vinden! Dat is geen verwijt maar een goedbedoeld advies
zie mijn post direct na deze.. misschien dat je het dan beter begrijpt
huggy_bearwoensdag 13 oktober 2004 @ 15:19
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:04 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

In Rucphen, Kruisland, Steenbergen en soortgelijke dorpen verbouwen de oudjes helaas ook geraniums achter de ramen!

Ik begin toch bijna te geloven dat jij meer het probleem bent dan je omgeving. Je opmerking "IK MARRIT" is wat dat betreft veelzeggend. De wereld draait niet om jou alleen: als je die houding niet aanpast zul je ook in Braboland je draai niet vinden! Dat is geen verwijt maar een goedbedoeld advies
Heb je helemaal gelijk in! Met die houding kun je het in brabant vet shaken!
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 15:22
jullie lezen ook lekker hoe je het wilt lezen zie mijn vorige post:

ben ik nou gek dat ik mijn identiteit ontleen aan wie ik ben, wat ik denk en voel en wat ik wil van het leven inplaats van een land of een vlag of wat dan ook?

hoe ik met mensen omga en zij met mij, de vrienden om me heen, de mensen die me dierbaar zijn, mijn kiddo.. dat zegt veel over wie ik ben.. dat ik nou toevallig in friesland woon maakt niet wie ik ben op geen enkele manier

en dus zeg ik nee, ik ben geen fries, ik ben marrit
Twentsche_Roswoensdag 13 oktober 2004 @ 15:23
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:04 schreef MarMar het volgende:

[..]

kijk en daar gaan we al....

ben ik nou gek dan dat ik mijn identiteit ontleen aan wie ik ben, wat ik denk en voel en wat ik wil van het leven inplaats van aan een land of een vlag of wat dan ook?
Ieder mens ontleed zijn identiteit aan een bepaald kenmerk met andere mensen.
Jij hoort tot de groep kosmopolieten, de dorpshaters. Als je straks in Brabant een kennissenkring opbouwt zul je wellicht met andere kosmopolieten een wij-gevoel hebben. Een zogenaamde lotsverbondenheid
Een identiteit hoeft dus niet automatisch met een regio te zijn, maar is het veelal wel. Nederlanders voelen een lotsverbondenheid met elkaar wanneer we ons in Europa opgeslokt voelen.
Nederlanders kunnen ook met mede-Europeanen een wij-gevoel cq lotsverbondenheid voelen wanneer we als Europeanen “bedreigd” worden.
Toen in Madrid een Al Qaeda bom ontplofte hadden wij Europeanen het gevoel dat wij aangevallen werden.
Er was in de 80er jaren een Europees wijgevoel in linkse kringen toen Amerika vond dat in Europa nieuwe kernwapens moesten komen.
Ik voel mij geen Tukker als ik onder Tukkers ben. Als ik samen met een Fries in Amsterdam ben en ik hoor een groep Randstedelingen domme opmerkingen over domme boeren maken, voel ik mij samen met de Fries een plattelander.
Om de een of andere reden voelen de Friezen een lotsverbondenheid en “bedreigd” door het grote naburige Holland.
Dit hoeft niet nationalistisch te zijn.
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 15:27
ik heb niet zo'n last van dat soort rare schizofrene trekjes
mien-moekewoensdag 13 oktober 2004 @ 15:28
Helemaal mee eens. Afstoten dat friesland.
Flinke zaag door de grens en de noordzee in drukken!
Doergawoensdag 13 oktober 2004 @ 15:35
Blinder blinder blinder. Wat in núvere reaksjes allegear. Der bin der net safolle dyt op de fraach yngean en dat is wol spytich foar de topicstarter. Doch dyn bêst yn de polityk jonge en lit se mar lulle. It liket my net iens sa raar plan, as ik yn Amsterdam bin (of ergens oars) freegje se my altyd om myn paspoart. Grappich.... As wy dat no ek ris dwaan koene as se by ús (jaja, it úsgefoel en dêr bin ik wiis mei!) komme, dan witte we ek wa der wol yn mei en wa net! Alle minsken mei foaroardielen komme der net yn!

Voor de goede orde, als studente Nederlands kan ik u melden dat de term ABN niet meer gebruikt wordt. Het is nu AN, de B van beschaafd is nogal subjectief. De meeste reacties zouden hier dan zeker al niet ABN zijn.

Ik kan na het lezen van alle reacties niet anders dan concluderen dat het voor veel mensen doodnormaal is om met complete vooroordelen te komen of een ander gewoon te beledigen. Zou fijn zijn als we jullie konden weigeren bij de grens.
De rest van Nederland is van harte welkom!
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 15:52
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:35 schreef Doerga het volgende:
Blinder blinder blinder. [knip] Alle minsken mei foaroardielen komme der net yn!
Prachtich ferhaal, ik sû wolle dat ik it sa skrieuwn hie!

Ik moat ris by de Afûk langs, tink
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:07
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:35 schreef Doerga het volgende:


..............Zou fijn zijn als we jullie konden weigeren bij de grens.
Het zou fijn zijn als teringfriesland fijn onafhankelijk wordt, buiten de EU valt en wij dus ook teringfriezen zoals jij fijn kunnen weigeren in ons mooie land.
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:08
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:07 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

Het zou fijn zijn als teringfriesland fijn onafhankelijk wordt, buiten de EU valt en wij dus ook teringfriezen zoals jij fijn kunnen weigeren in ons mooie land.
Giesto mei fierljeppen of hast do wat oars te dwaan?
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:13
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:08 schreef SCH het volgende:

[..]

Giesto mei fierljeppen of hast do wat oars te dwaan?
jij spoort niet, ga een beetje met een stok over een sloot springen.....heb wel wat anders te doen ja
Doergawoensdag 13 oktober 2004 @ 16:13
It is wol hiel noflik dat der wer sa'n *** is dyt seit dat ik gelyk ha oer foaroardielen en it gebrek oan de B in ABN
BdRwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:14
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:35 schreef Doerga het volgende:
It liket my net iens sa raar plan, as ik yn Amsterdam bin (of ergens oars) freegje se my altyd om myn paspoart.
Vind je het gek..? Als je op een zelfde manier praat zoals je hier schrijft..

Ik krijg altijd het idee dat men gewoon willekeurig letters verwisselt (bijv. een Y ipv I of F ipv V etc.) en dat dan "de Friese taal" noemt. ya.. so kân ick oack wel ein toal versinne
Doergawoensdag 13 oktober 2004 @ 16:18
Uh volgens mij mag je van een studente Nederlands verwachten dat ze AN spreekt....
En het 'grapje' volgt altijd op mijn medelling dat ik uit Friesland kom. Maar goed, dat doen ze in Drenthe ook hoor. Maar niet allemaal....
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:21
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:13 schreef Doerga het volgende:
It is wol hiel noflik dat der wer sa'n *** is dyt seit dat ik gelyk ha oer foaroardielen en it gebrek oan de B in ABN
ja hoor, je hebt zeker gelijk over die vooroordelen en die b, nu weer gewoon nederlands, dat knauwen doe je maar met de buurvrouw
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:24
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:13 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

jij spoort niet, ga een beetje met een stok over een sloot springen.....heb wel wat anders te doen ja
Wat doet een echte wereldburger, zo'n man van de wereld zoals jij zoal????
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:26
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Wat doet een echte wereldburger, zo'n man van de wereld zoals jij zoal????
* Doopy-X- moet schoorvoetend toegeven dat ie aankomend weekend het hele weekend in Sloten bivakkeerd

SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:27
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:26 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

* SCH moet schoorvoetend toegeven dat ie aankomend weekend het hele weekend in Sloten bivakkeerd

Welkom. Neukelje?
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:30
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:27 schreef SCH het volgende:

[..]

Welkom. Neukelje?
Ik denk dat ik binnen 5 minuten ruzie heb met wat kutfriezen omdat ik de 1e de beste friese vlag in de fik steek
Doergawoensdag 13 oktober 2004 @ 16:37
"wij" in Friesland noemen mensen zoals jij agressieve ruziezoekers die geen respect hebben voor hun medemens maar goed, Friezen zijn dom en jij bent eigenlijk een hele vriendelijke jongen die open staat voor andere culturen en mensen die niet zo zijn als jij
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:40
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:37 schreef Doerga het volgende:
Friezen zijn dom en jij bent eigenlijk een hele vriendelijke jongen die open staat voor andere culturen en mensen die niet zo zijn als jij
Domme friese studentes zijn wel

neuqen?
Alexxxxxwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:44
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 15:35 schreef Doerga het volgende:
Blinder blinder blinder. Wat in núvere reaksjes allegear. Der bin der net safolle dyt op de fraach yngean en dat is wol spytich foar de topicstarter. Doch dyn bêst yn de polityk jonge en lit se mar lulle. It liket my net iens sa raar plan, as ik yn Amsterdam bin (of ergens oars) freegje se my altyd om myn paspoart. Grappich.... As wy dat no ek ris dwaan koene as se by ús (jaja, it úsgefoel en dêr bin ik wiis mei!) komme, dan witte we ek wa der wol yn mei en wa net! Alle minsken mei foaroardielen komme der net yn!

Voor de goede orde, als studente Nederlands kan ik u melden dat de term ABN niet meer gebruikt wordt. Het is nu AN, de B van beschaafd is nogal subjectief. De meeste reacties zouden hier dan zeker al niet ABN zijn.

Ik kan na het lezen van alle reacties niet anders dan concluderen dat het voor veel mensen doodnormaal is om met complete vooroordelen te komen of een ander gewoon te beledigen. Zou fijn zijn als we jullie konden weigeren bij de grens.
De rest van Nederland is van harte welkom!


Twarres en de Kast zijn al lang en breed uit elkaar. Syb zit nu in Spanner engelstalig te zingen, Johan van Twarres is gelukkig getrouwd met zijn man, en Mirjam is bezig met haar CD.

En, ja ik ben er trots op dat mijn voorvaderen hebben geholpen het Bildt droog te leggen. Ik ben niet zomaar in Friesland geboren, ik ben uit Friese voorouders geboren.

Vandaag trouwens een mooi boek over de Friese geschiedenis gekocht in Frentsjer
Doergawoensdag 13 oktober 2004 @ 16:45
I rest my case.
Doopy-X-woensdag 13 oktober 2004 @ 16:46
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:45 schreef Doerga het volgende:
I rest my case.
niet neuqen?
Escape2Dawnwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:47
KUT friezen OPROTTEN
Pitbullekewoensdag 13 oktober 2004 @ 16:51
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:44 schreef Alexxxxx het volgende:

Vandaag trouwens een mooi boek over de Friese geschiedenis gekocht in Frentsjer
Dan hast aardich by my yn 'e buurt wêst
SCHwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:53
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:46 schreef Doopy-X- het volgende:

[..]

niet neuqen?
Alexxxxxwoensdag 13 oktober 2004 @ 16:53
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:51 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

Dan hast aardich by my yn 'e buurt wêst
Ik haw my inskreun by it CWI, en op 'e weromreis nei et Bildt efkes by de kringloopwinkel delwest
BdRwoensdag 13 oktober 2004 @ 17:00
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 16:44 schreef Alexxxxx het volgende:
En, ja ik ben er trots op dat mijn voorvaderen hebben geholpen het Bildt droog te leggen. Ik ben niet zomaar in Friesland geboren, ik ben uit Friese voorouders geboren.

Vandaag trouwens een mooi boek over de Friese geschiedenis gekocht in Frentsjer
Goed zo Koester dat Friese erfgoed, cultiveer het, wentel je erin om, draag het Fries-zijn uit in al zijn facetten, benadruk het tot in den treure..

(maar val ons er niet mee lastig )
-Jay-20-woensdag 13 oktober 2004 @ 17:36
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:32 schreef huggy_bear het volgende:

[..]

Ik heb zo snel even geen research gedaan, maar als ik jouw plaatjes moet geloven was er in 1100 resp 1200 (na Christus ga ik vanuit) nog sprake van een Romeins Rijk. Volgens mij was dat toen toch echt al ter ziele gegaan...
Nee dus! Zo rond 12 voor Christus trokken de Romeinen ons land binnen. De stammen die hier woonden, onder andere de Bataven en de Friezen, boden lange tijd verzet tegen de Romeinen. Uiteindelijk lukte het de Romeinen om het zuiden van ons land te bezetten. Daar woonden voornamelijk de Bataven. De stammen in het noorden van ons land, waaronder de Friezen, kregen zij er maar niet onder. De Romeinse legers kozen daarom de Rijn als grens. Die grens liep dus dwars door ons land. (hier werd Friesland dus al opgesplits..) De Romeinen kozen een rivier als grens omdat ze dan de vijand (Friezen) goed zagen aan komen en konden tegenhouden. De Bataven (nu bezet dus) waren vaak boer. Ze leefden van landbouw en veeteelt en zorgden voor hun eigen voedsel. Soms verkochten ze hun producten ook aan de Romeinen. Toen de Romeinen kwamen, mochten de boeren hun eigen gang blijven gaan. Alleen moesten ze wel belasting betalen en soldaten leveren aan de Romeinen.

Uiteindelijk is er ook een opstand van de Bataven gezamelijk met de Friezen tegen de Romeinen geweest (Batraafse opstand). Ze plunderden alle Romeinse forten en brandden ze plat. Ze kruisigden een aantal belastinginners en brachten 1300 Romeinen om het leven. Ondanks dat ze de Romeinen op sommige plaatsen de pan in hakten is het niet gelukt om het overgrote deel van het gebied onder de rivieren te bevrijden . Maar Friesland is dus wel Onafhankelijk gebleven. De naam van de Friezen boezemde in Rome angst in en je zou ze dus de Galliërs van het Noorden kunnen noemen

[ Bericht 0% gewijzigd door -Jay-20- op 13-10-2004 17:52:45 (typo..) ]
freakowoensdag 13 oktober 2004 @ 17:39
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:24 schreef Twentsche_Ros het volgende:

Hengel, Soasel, Hoksebarge, Old'nzel, Riessen?
Tubbig
Numwoensdag 13 oktober 2004 @ 17:56
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:27 schreef huggy_bear het volgende:
Friesland afscheiden van NL scheelt toch weer enkele tientallen miljoenen euro's aan subsidies die door de overheid in dat kansloos gebied gepomt worden om een en ander daar op peil te krijgen (en waar de rest van NL dus voor moet werken). Dus ik zeg GOED PLAN
Ik denk dat een euro die in het noorden is geinvesteerd meer opbrengt dan in het westen. In het noorden kan de euro namelijk direct in het project zelf worden geinvesteerd terwijl in het westen eigenlijk voornamelijk de file problemen en dergelijke worden opgelost zodat er weinig overblijft voor daadwerkelijke projecten. Bovendien is die hele infrastructuur die voornamelijk in het westen ligt dankzij de aardgasbaten aangelegd.
Numwoensdag 13 oktober 2004 @ 17:58
quote:
Op woensdag 13 oktober 2004 14:34 schreef MarMar het volgende:
de geschiedenis van je voorvaders... wat maakt dat jij daarin erkend moet worden??? is het een verdienste van jezelf??
geef mij eens 1 goede reden waarom geschiedenis waar je niet bij was, toch iets zou moeten zijn waar je trots op hoort te zijn...
die link kan mijn brein namelijk niet maken
Jij bent hier niet uit het niets in fryslan gedropt. Om dat mogelijk te maken moest er heel wat gebeuren. En dan heb ik het niet zozeer over wat je ouders allemaal voor dingen hebben gedaan maar meer over de mensen die dit land (of je omgeving) hebben opgebouwd. Als dat niet was gebeurd had jij niet kunnen worden wie je nu was.

En wat is er mis om bij een kudde te horen?
-Jay-20-woensdag 13 oktober 2004 @ 18:14
Precies! Cultuur is belangrijk en geschiedenis moet niet vergeten worden! Dit betekent natuurlijk niet dat je hierdoor minder respect/begrip voor andere culturen zou hebben. Maar je mag best trots op je eigen cultuur zijn zonder je te schamen.

Oh en binnen een "kudde" zoals jij het noemt (= kromme vergelijking) kun je je ook onderscheiden hoor...
MarMarwoensdag 13 oktober 2004 @ 22:24
cultuur respecteren en interessant vinden en er dingen over weten en leren, is nog wat anders dan je identiteit ontlenen aan waar je geboren bent..
"om dat mogelijk te maken moest er heel wat gebeuren"
nou..
mijn ouders gingen trouwen, woonden in sneek en gingen fokken...
dat is er gebeurd..
was ik nu bij in utrecht of in engeland of in duitsland geboren, moest ik dan terwijl ik nogsteeds marrit ben, opeens ergens anders trots op zijn?
wat een flauwekul...
ergens respect voor hebben of ergens trots op zijn alsof het je eigen verdienste is, zijn nog wel twee verschillende dingen imho...
-Jay-20-woensdag 13 oktober 2004 @ 23:11
Je snapt het niet helemaal he?
MarMardonderdag 14 oktober 2004 @ 00:47
of jij niet... jullie argumenten zijn voor mij geen argument..
Herr_Rattdonderdag 14 oktober 2004 @ 01:06
we kunne frieslaand toch ook gewoon platgooien en er 1 groot asielzoekerscentrum van maken? of een mooi plein waar de vakbonden zoveel mogen demonstreren als ze willen
PJORourkedonderdag 14 oktober 2004 @ 01:10
quote:
Op donderdag 14 oktober 2004 01:06 schreef Herr_Ratt het volgende:
we kunne frieslaand toch ook gewoon platgooien en er 1 groot asielzoekerscentrum van maken? of een mooi plein waar de vakbonden zoveel mogen demonstreren als ze willen
Jaaaaa...dat is het....een bantustan voor linkse mensen...
vdo28donderdag 14 oktober 2004 @ 08:48
quote:
Op donderdag 14 oktober 2004 01:06 schreef Herr_Ratt het volgende:
we kunne frieslaand toch ook gewoon platgooien en er 1 groot asielzoekerscentrum van maken? of een mooi plein waar de vakbonden zoveel mogen demonstreren als ze willen
Ben je ooit in Friesland geweest?
Ik bedoel ik heb er nog nooit gewoon, ben er niet geboren, maar weet wel dat het de mooiste provincie van Nederland is....
Geweldig, ik zou er best willen wonen later....
MarMardonderdag 14 oktober 2004 @ 09:12
elke provincie heeft wel wat moois... ga maar eens op een motor touren door nederland...
vdo28donderdag 14 oktober 2004 @ 09:17
quote:
Op donderdag 14 oktober 2004 09:12 schreef MarMar het volgende:
elke provincie heeft wel wat moois... ga maar eens op een motor touren door nederland...
Ik ben vrachtwagenchauffeur geweest en ken NL inmiddels wel van binnen en buiten.....
Alexxxxxzaterdag 16 oktober 2004 @ 14:35
Ik moet eerlijk bekennen, toen ik nog bijna nooit buiten Fryslân kwam, wild eik niets liever dan in een grote stad wonen. Toen leerde ik mn huidige verloofde kennen. Een Haagse. En ineens woonde ik de helft van de week in Den Haag. Dat was een half jaar leuk, maar dan pas weet je te wardeeren hoe mooi Friesland is Ik ben blij dat we nu met zn tweetjes in een mooi huisje wonen In het gebied wat nota bene door mn eigen voorouder is ingepolderd
Cruoningamaandag 18 oktober 2004 @ 00:42
* Cruoninga hangt de onschuldige regio-patriotist uit.

!!!!
Pricemaandag 18 oktober 2004 @ 03:29
quote:
Op maandag 18 oktober 2004 00:42 schreef Cruoninga het volgende:
* Price hangt de onschuldige regio-patriotist uit.

[afbeelding]!!!!
Fraizen benn'n nait wies!
Litsomaandag 18 oktober 2004 @ 09:31
Ik heb het nu ook deels over mijn eigen familie, maar het valt me inderdaad wel op dat veeel friezen erg achterlopen, en vaak zo stug zijn dat het moeilijk is om normaal met ze om te gaan
Maar friesland onafhankelijk vind ik weer een beetje overdreven... we zouden ze juist moeten helpen hun achterstand een beetje op te halen
Litsomaandag 18 oktober 2004 @ 09:33
En ik vind dat fries ook ontzettend achterlijk klinken
vdo28maandag 18 oktober 2004 @ 12:06
achterstand, yeah right
MarMarmaandag 18 oktober 2004 @ 20:08
quote:
Op maandag 18 oktober 2004 12:06 schreef vdo28 het volgende:
achterstand, yeah right
toch wel.. het valt me op dat hoe zuidelijker, hoe meer up to date.. ga maar eens zomers op een terrasje zitten mensen kijken in Friesland en in bijvoorbeeld Tilburg ofzo.. het is me niet ontgaan dat het gehalte bentexkleding in Friesland toch echt iets hoger ligt..

maar goed, dat zijn geen belangrijke dingen.. maar om nou te gaan doen alsof Friesland een vooruitstrevende provincie is, is ook weer een beetje overdreven.
Alexxxxxdinsdag 19 oktober 2004 @ 16:15
quote:
Op maandag 18 oktober 2004 20:08 schreef MarMar het volgende:

[..]

toch wel.. het valt me op dat hoe zuidelijker, hoe meer up to date.. ga maar eens zomers op een terrasje zitten mensen kijken in Friesland en in bijvoorbeeld Tilburg ofzo.. het is me niet ontgaan dat het gehalte bentexkleding in Friesland toch echt iets hoger ligt..

maar goed, dat zijn geen belangrijke dingen.. maar om nou te gaan doen alsof Friesland een vooruitstrevende provincie is, is ook weer een beetje overdreven.
vreemd he, de Bentex is een Fries bedrijf

Ik heb tot voor kort heel Nederland doorgereisd als hobby, en ik meot zeggen, ze zijn overal even up to date hoor
Haushoferdinsdag 19 oktober 2004 @ 16:55
quote:
Op maandag 18 oktober 2004 20:08 schreef MarMar het volgende:

[..]

toch wel.. het valt me op dat hoe zuidelijker, hoe meer up to date.. ga maar eens zomers op een terrasje zitten mensen kijken in Friesland en in bijvoorbeeld Tilburg ofzo.. het is me niet ontgaan dat het gehalte bentexkleding in Friesland toch echt iets hoger ligt..
Ja, dat heeft ook een beetje met de cultuur te maken ej. Waar ik vandaan kom, hechten veel mensen ook niet al te veel waarde aan kleding....dus?
Haushoferdinsdag 19 oktober 2004 @ 16:58
quote:
Op maandag 18 oktober 2004 09:31 schreef Litso het volgende:
Ik heb het nu ook deels over mijn eigen familie, maar het valt me inderdaad wel op dat veeel friezen erg achterlopen, en vaak zo stug zijn dat het moeilijk is om normaal met ze om te gaan
Maar friesland onafhankelijk vind ik weer een beetje overdreven... we zouden ze juist moeten helpen hun achterstand een beetje op te halen
Veeel friezen lopen erg achter......weet niet wat je bedoelt, basisschool? Het klopt idd dat er in de dorpencultuur niet echt een universiteits"push' bestaat. Maar achterlopen, en dat stugge....dat herken ik zelf niet zo. En dat je Fries achterlijk vindt klinken, is jammer. Maar dan was je vast zo'n typje dat op school ook geen reet aan talen vond. Fries is fonetisch en grammaticaal helemaal niet lelijk.
Grimmdinsdag 19 oktober 2004 @ 17:01
ik voetbal bij een dorpje dicht bij drachten en daar vinden ze het in principe get dat ik nog studeer met me 22ste :x
Pitbullekedinsdag 19 oktober 2004 @ 17:42
quote:
Op dinsdag 19 oktober 2004 17:01 schreef Grimm het volgende:
ik voetbal bij een dorpje dicht bij drachten en daar vinden ze het in principe get dat ik nog studeer met me 22ste :x
Kwestie van de tijdsgeest: volgens mij was de universiteit van Franeker de tweede van de lage landen (na Leuven, hmmm of was het nou Delft... nou ja een van die twee dus) en het oudste studentencafé staat dan ook in... Franeker. Dus de Friezen hebben best een traditie in wetenschappelijk opzicht, helaas wordt die alleen bij ceremoniële gelegenheden nog leven in geblazen. Van mij mag de universiteit van Franeker weer in oude luister hersteld worden! Wedden dat ze het dan niet meer zo gek zullen vinden bij jou in het dorp

[ Bericht 1% gewijzigd door Pitbulleke op 19-10-2004 19:13:27 ]
Grimmdinsdag 19 oktober 2004 @ 18:03
ik voetbal d'r alleen ..in dat dorp
Kaensterlevrijdag 22 oktober 2004 @ 11:24
Laat die Friezen toch lekker... buiten hun voorouders hebben ze niets om trots op te zijn (en zelfs die zijn dubieus).
vdo28vrijdag 22 oktober 2004 @ 11:27
quote:
Op vrijdag 22 oktober 2004 11:24 schreef Kaensterle het volgende:
Laat die Friezen toch lekker... buiten hun voorouders hebben ze niets om trots op te zijn (en zelfs die zijn dubieus).
Net als de rest van NL
Alexxxxxzaterdag 23 oktober 2004 @ 14:17
De universiteit van Franeker

Voetbal in een dorpje bij drachten? Mag ik dan even meldne dat Harkema niet tekenend is voor de rest van de provincie?
pieter_pontiaczaterdag 23 oktober 2004 @ 14:27
Goed idee, bouw dan een hoge muur langs de provincie, dan kunnen we daar alle criminelen en vervelende mannetjes overheen donderen die we in Nederland niet meer moeten.
Soort van moderne vorm van wat Australie vroeger was zeg maar.
Pitbullekezaterdag 23 oktober 2004 @ 15:32
quote:
Op zaterdag 23 oktober 2004 14:17 schreef Alexxxxx het volgende:
De universiteit van Franeker

Voetbal in een dorpje bij drachten? Mag ik dan even meldne dat Harkema niet tekenend is voor de rest van de provincie?
Precies! In Harkema wonen kinderkledingdieven
Alexxxxxzaterdag 23 oktober 2004 @ 17:23
quote:
Op zaterdag 23 oktober 2004 15:32 schreef Pitbulleke het volgende:

[..]

Precies! In Harkema wonen kinderkledingdieven
En Rommy... en de stille genieter... en nog meer rare figuren.. een beetje het kampersdorpje van Friesland.. in de jaren '60 wilden ze het zlefs opheffen
Pitbullekezaterdag 23 oktober 2004 @ 22:19
quote:
Op zaterdag 23 oktober 2004 17:23 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

En Rommy... en de stille genieter... en nog meer rare figuren.. een beetje het kampersdorpje van Friesland.. in de jaren '60 wilden ze het zlefs opheffen
Rommy
James_loverzondag 24 oktober 2004 @ 00:02
Valt me wel op hoeveel vooroordelen er over Friezen zijn... en dan heb ik niet eens t hele topic doorgelezen. Er word hier wel veel over een kam gescheerd..
Ik ben zelf overigens een fries, heb niks tegen op mede friezen en ook niet op nederlanders.
Maar toch grappig om te lezen dat er nog steeds mensen zijn die vinden dat Friesland onafhankelijk moet en kan worden En met dan met de meest vreemde argumenten komen
vdo28zondag 24 oktober 2004 @ 09:26
quote:
Op zaterdag 23 oktober 2004 14:27 schreef pieter_pontiac het volgende:
Goed idee, bouw dan een hoge muur langs de provincie, dan kunnen we daar alle criminelen en vervelende mannetjes overheen donderen die we in Nederland niet meer moeten.
Soort van moderne vorm van wat Australie vroeger was zeg maar.
Dus eigenlijk gewoon de rest van NL.....
pdamaandag 25 oktober 2004 @ 20:57
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 21:49 schreef Varr het volgende:
Friesland zou sobiso niet toegelaten worden bij de EU...wat moet je daar nou mee...
liever niet kost alleen maar geld
Compilemaandag 25 oktober 2004 @ 22:13
Prima, laat Frÿslan maar bij Duitsland horen dan
RijstNatiemaandag 25 oktober 2004 @ 22:15
K*T friezen, land verraders... Zo kan elke provincie wel een eigen land gaan opstichten.
vdo28dinsdag 26 oktober 2004 @ 08:34
quote:
Op maandag 25 oktober 2004 22:15 schreef RijstNatie het volgende:
K*T friezen, land verraders... Zo kan elke provincie wel een eigen land gaan opstichten.
Anders lees je de Op enzo...
Er is maar 1 figuur die het voorstelt, Friezen willen helemaal geen eigen land....
Alexxxxxdonderdag 28 oktober 2004 @ 19:58
Trouwens, als ik de reacties zo'n beetje lees van de meeste mensen die tegen zijn.... Die zijn dan volgens mij voor aansluiting van Nederland bij Duitsland.. exact dezelfde argumenten De Duitsers zien NL toch al als een extra Bundesland.
Alexxxxxvrijdag 4 februari 2005 @ 20:02
quote:
Op dinsdag 26 oktober 2004 08:34 schreef vdo28 het volgende:

[..]

Anders lees je de Op enzo...
Er is maar 1 figuur die het voorstelt, Friezen willen helemaal geen eigen land....
De fraktievoorzitter van de FNP, Kramer, wil ook een onafhankelijk Friesland. Die wil Groningen en Drenthe er ook bij betrekken En Stichting Auwerk wil zelfs een stuk van Duitsland wat van origine ook bij Friesland hoort bij een autonome regio binnen de EU betrekken. Ik sta dus niet allen met mn mening
pberendsvrijdag 4 februari 2005 @ 20:33
Ben benieuwd wat de Friezen er zelf van vinden. Hebben die wel zo'n binding met Nederland? Overigens mag Baskenland van mij wel onafhankelijk worden.
Bayswatervrijdag 4 februari 2005 @ 20:44
Ja, laten we deze weer eens naar bovenhalen.
AgLarrrvrijdag 4 februari 2005 @ 22:26
quote:
Die wil Groningen en Drenthe er ook bij betrekken


Nadat ik was uitgelachen heb ik dat idee even aan een aantal provinciegenoten voorgeschoteld. Nadat zij waren uitgelachen kom ik tot de conclusie dat een groot aantal Drenthenaren niet zit te wachten op aansluiting bij Friesland.

Niets voor niets luidt het oude Drenthse/Twentse spreekwoord: 't kán dooi'n en't kán vriez'n, moar we heb liever dooie Friez'n..
Grimmzaterdag 5 februari 2005 @ 01:16
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 20:33 schreef pberends het volgende:
Ben benieuwd wat de Friezen er zelf van vinden.
hoe zouden "wij" in godsnaam moeten overleven, allemaal leuk en aardig enzo en leuk bedacht op papier enzo.
de rest van Nederland zeg maar kijkt toch meestal raar tegen ons aan, op 1 of andere manier hebben de Friezen een naam opgebouwd.
als ik zeg dat ik uit Drachten kom, word ik direct voor 1 of andere idioot aangekeken die in zoals MarMar eerder zei Bentex kleren loop.
word d'r wel wat zat van af en toe, maar ja je doet d'r niks aan.

fries is een mooie taal en een mooie provincie, ik bedoel kom in Sneek en je weet direct waarom.
Sneekweek is dan ook top natuurlijk, gezelligheid en feest en alles wat je maar kunt wensen.
Maar een stad zoals Leeuwarden straalt helemaal niks uit, geen gezelligheid, alleen Cambuur is dan wel tof met een mooi publiek en ENORM wisselvallig voetbal.

Ik word liever niet vergeleken met een halve gare zoals Piet Paulusma met z'n oant moarn.
me pa oftewel heit die is wel zo patriotistisch, die vloekt alles bij elkaar als d'r "weer"zo'n arrogante hollander hem de les probeert te lezen.
het kan mij niks schelen, toen ik in Frankrijk werkte kende men zelfs de "crazy frisians, from the black and white cows"
Maar onafhankelijk, nee dank je.
ik bedank d'r voor dat een stel CDA of een andere streng gereformeerde party hier de dienst gaat uitmaken.
wat het geval al is in Drachten waar geen RUK te beleven valt omdat de heren dat niet evrantwoord vinden met de kerk enzo.
Nee maar z'n broer die heeft wel een bordeel, die hij angstvallig stil houd, meneer de wethouder

Dus laat ons maar mooi bij Nederland horen, en we houden onze eigen sporten sowieso en ons eigen taaltje ook.
Nee dan liever de omgeving Emmen waar je word ingehaald door een "trekker"op de snelweg
JAMzaterdag 5 februari 2005 @ 04:22
Vóór. .
Musketeerzaterdag 5 februari 2005 @ 08:30
Mijn zegen hebben jullie. Kijken hoe sne jullie een belastingparadijs kunnen worden met kloteweer en zonder een rooie cent. Dat uitbaggeren van de halve noordzee om containerschepen in harlingen te laten binnen komen wordt vast ook een mooi spektakel, evenals de annexatie van slochteren door het friese leger.
Artizaterdag 5 februari 2005 @ 08:47
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 01:16 schreef Grimm het volgende:

[..]

hoe zouden "wij" in godsnaam moeten overleven, allemaal leuk en aardig enzo en leuk bedacht op papier enzo.
de rest van Nederland zeg maar kijkt toch meestal raar tegen ons aan, op 1 of andere manier hebben de Friezen een naam opgebouwd.
als ik zeg dat ik uit Drachten kom, word ik direct voor 1 of andere idioot aangekeken die in zoals MarMar eerder zei Bentex kleren loop.
word d'r wel wat zat van af en toe, maar ja je doet d'r niks aan.

fries is een mooie taal en een mooie provincie, ik bedoel kom in Sneek en je weet direct waarom.
Sneekweek is dan ook top natuurlijk, gezelligheid en feest en alles wat je maar kunt wensen.
Maar een stad zoals Leeuwarden straalt helemaal niks uit, geen gezelligheid, alleen Cambuur is dan wel tof met een mooi publiek en ENORM wisselvallig voetbal.

Ik word liever niet vergeleken met een halve gare zoals Piet Paulusma met z'n oant moarn.
me pa oftewel heit die is wel zo patriotistisch, die vloekt alles bij elkaar als d'r "weer"zo'n arrogante hollander hem de les probeert te lezen.
het kan mij niks schelen, toen ik in Frankrijk werkte kende men zelfs de "crazy frisians, from the black and white cows"
Maar onafhankelijk, nee dank je.
ik bedank d'r voor dat een stel CDA of een andere streng gereformeerde party hier de dienst gaat uitmaken.
wat het geval al is in Drachten waar geen RUK te beleven valt omdat de heren dat niet evrantwoord vinden met de kerk enzo.
Nee maar z'n broer die heeft wel een bordeel, die hij angstvallig stil houd, meneer de wethouder

Dus laat ons maar mooi bij Nederland horen, en we houden onze eigen sporten sowieso en ons eigen taaltje ook.
Nee dan liever de omgeving Emmen waar je word ingehaald door een "trekker"op de snelweg
eensch is! Kom zelf uit hartje friesland en ben er trots op om een frys te zijn, maar in een zelfstandig fryslân daar geloof ik niet in en zie der ook geen heil in. Oh ja, valt me trouwens op hoeveel hollanders er op vakantie komen naar fryslân, is het in de rest van nederland niet mooi dan?
Varrzaterdag 5 februari 2005 @ 08:53
Heeey dit topic moet dood.
Lugerzaterdag 5 februari 2005 @ 09:43
quote:
Op donderdag 28 oktober 2004 19:58 schreef Alexxxxx het volgende:
Trouwens, als ik de reacties zo'n beetje lees van de meeste mensen die tegen zijn.... Die zijn dan volgens mij voor aansluiting van Nederland bij Duitsland.. exact dezelfde argumenten De Duitsers zien NL toch al als een extra Bundesland.
Ach, ik vind het prima. Oostenrijk en Vlaanderen er ook nog bij en we hebben als land met meer dan 100 miljoen inwoners en de 2e economie ter wereld tenminste wat in de melk te brokkelen wereldwijd en Europees gezien.
DrWolffensteinzaterdag 5 februari 2005 @ 09:47
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 09:43 schreef Luger het volgende:

[..]

Ach, ik vind het prima. Oostenrijk en Vlaanderen er ook nog bij en we hebben als land met meer dan 100 miljoen inwoners en de 2e economie ter wereld tenminste wat in de melk te brokkelen wereldwijd en Europees gezien.
Het enige wat dan Grossdeutschland in de weg staat is de bezetting van Sudetenland in Polen en Tjechië door de slavische mongolenhordes.
Lugerzaterdag 5 februari 2005 @ 09:59
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 09:47 schreef DrWolffenstein het volgende:

[..]

Het enige wat dan Grossdeutschland in de weg staat is de bezetting van Sudetenland in Polen en Tjechië door de slavische mongolenhordes.
Sudetenland ligt niet in Polen

Daar wonen trouwens geen Duitsers meer dus die gebieden hoeven niet geanexxeerd te worden. Ik heb het hier over een vrijwillige samengang in een al bestaande federale staat waar iedereen beter van zou worden. Geen barbaarse expantie-oorlog zoals gezien in de vorige eeuw
pberendszaterdag 5 februari 2005 @ 11:41
Het Fryske leger onder leiding van Foppe de Haan.
Numzondag 6 februari 2005 @ 13:29
quote:
Op vrijdag 4 februari 2005 20:02 schreef Alexxxxx het volgende:
De fraktievoorzitter van de FNP, Kramer, wil ook een onafhankelijk Friesland. Die wil Groningen en Drenthe er ook bij betrekken En Stichting Auwerk wil zelfs een stuk van Duitsland wat van origine ook bij Friesland hoort bij een autonome regio binnen de EU betrekken. Ik sta dus niet allen met mn mening
Onzin, Kramer wil geen onafhankelijkheid, dat wil de Fryske Nationale Partij ook niet. Wat ze wel willen is, als dat uitkomt, meer samenwerking met Groningen en Drenthe om minder afhankelijk van Den Haag te worden en maar direct in Brussel te regelen. Hoofdstad van deze regio kan dan Groningen worden. Dus geen onafhankelijkheid maar wel een sterkere regio die minder afhankelijk is van het westen. Natuurlijk moeten de aardgasbaten ook in de regio blijven, de helft is al op en dat geld zit nu voornamelijk in de asfaltwegen, betuwelijnen en HSL spoorlijnen in de andere delen van het land.
ikkememzondag 6 februari 2005 @ 15:56
quote:
Op zaterdag 5 februari 2005 04:22 schreef JAM het volgende:
Vóór. .
Tegen.

Laat maar mooi bij nederland blijven.
Freeflyerzondag 6 februari 2005 @ 16:35
als friesland onafhankelijk wil zijn dan heb ik daar geen moeite mee, ik hou wel van een rel