Het klink allemaal een beetje vreemd waarom mag er niet gefilmd worden enzquote:Uitgegeven: 26 september 2004 22:28
UTRECHT - Een arrestatieteam van de politie heeft zondagavond in de Bucheliusstraat in Utrecht meerdere mensen aangehouden. Een woordvoerder van de politie wilde over het aantal arrestanten en de reden van de actie niets zeggen.
Volgens ooggetuigen was er sprake van een grootscheepse inval in een bovenwoning, die rond 19.00 uur begon. De politie heeft de straat afgezet. Een peloton van de mobiele eenheid was aanwezig.
De politie heeft media "op last van de rechter-commissaris" verboden ter plaatse te filmen of te fotograferen. Wie dat toch doet, wordt verwijderd of aangehouden, aldus agenten.
Bron nu.nl
quote:Op zondag 26 september 2004 22:56 schreef twiFight het volgende:
ik ga voor een wietsteler
De politie die wiet steelt ? Hehehe!quote:Op zondag 26 september 2004 22:56 schreef twiFight het volgende:
ik ga voor een wietsteler
De identiteit van mensen die in AT's werken wordt beschermd om represailles e.d. te voorkomen.quote:Op zondag 26 september 2004 22:47 schreef Brutus2k het volgende:
[..]
Het klink allemaal een beetje vreemd waarom mag er niet gefilmd worden enz
Weet iemand meer?
Een straat afzetten, de ME erbij en een arrestatieteam. Men moet wel denken met heel gevaarlijke individuen van doen te hebben.quote:Op zondag 26 september 2004 23:06 schreef qltel het volgende:
De identiteit van mensen die in AT's werken wordt beschermd om represailles e.d. te voorkomen.
Nee, de politie wilde hun eigen weed terugquote:Op zondag 26 september 2004 23:04 schreef Bushmaster het volgende:
[..]
De politie die wiet steelt ? Hehehe!
Tuindorp? tegen overvecht aanquote:Op zondag 26 september 2004 23:08 schreef joshus_cat het volgende:
In wat voor buurt ligt de bucheliusstraat?
Dat soort dingen doe je inderdaad niet voor 't oppakken van een winkeldief o.i.d.quote:Op zondag 26 september 2004 23:10 schreef digitaLL het volgende:
[..]
Een straat afzetten, de ME erbij en een arrestatieteam. Men moet wel denken met heel gevaarlijke individuen van doen te hebben.
Die zijn nu hardhandig wakker geschudquote:Op zondag 26 september 2004 23:53 schreef -Mk- het volgende:
Slapende cellen!
Grappig!quote:Op zondag 26 september 2004 23:53 schreef -Mk- het volgende:
Slapende cellen!
Bin Laden gaat zijn tijd, geld, explosieven en manschappen echt niet verspillen aan een achterhaalde ME'er hoor.quote:Op maandag 27 september 2004 00:05 schreef Billy_daKid het volgende:
[..]
Grappig!![]()
Arrestatie Team werkt zowiezo met bivakmutsen. ME niet, vandaar het persverbod.
Toen ze de Vinkenslag invielen zag je die gasten toch ook gewoon op TV zonder bivakmutsen. ME bestaat gewoon uit politieagenten.quote:Op maandag 27 september 2004 00:05 schreef Billy_daKid het volgende:
[..]
Grappig!![]()
Arrestatie Team werkt zowiezo met bivakmutsen. ME niet, vandaar het persverbod.
Nee, Utrecht oost. Tuindorp (Votulast, heet het officieel geloof ik), best een goeie buurt.quote:Op zondag 26 september 2004 23:56 schreef Solido het volgende:
Ligt die straat in kanaleneiland?
crime does payquote:Op maandag 27 september 2004 00:08 schreef Tarak het volgende:
[..]
Nee, Utrecht oost. Tuindorp (Votulast, heet het officieel geloof ik), best een goeie buurt.
quote:Misdrijven
De arrestaties werden verricht 'in het kader van een onderzoek naar misdrijven'. Dat is alles wat er politie erover wil zeggen. Een peloton van de Mobiele Eenheid was aanwezig, maar werd niet ingezet. De inval vond plaats in een bovenwoning van de Bucheliusstraat. De straat is door agenten afgezet. De media mochten geen opnamen maken van de straat. Wie dat toch zou doen, zou worden verwijderd of aangehouden, aldus de agenten.
Vriendelijk
Buurtbewoners meldden dat het gaat om een 'heel vriendelijk en onopvallend allochtoon gezin'. Ze hebben gezien dat de vader, moeder en een ongeveer achttien jaar oude zoon zijn opgepakt. Ook heeft de politie volgens hen een jonger kind meegenomen. Dat laatste heeft het OM bevestigd. Reden dat het jonge kind naar het politiebureau is overgebracht, is dat het anders alleen in huis zou zijn.
In de Bucheliusstraat staan ook huurwoningen, dus het kan, maar het hoeft niet.quote:Op maandag 27 september 2004 00:10 schreef ThatsMeThatsRight het volgende:
[..]
crime does pay
Inderdaad. Maar toen was er nog niet het terreuralarm.quote:Op maandag 27 september 2004 00:08 schreef ThatsMeThatsRight het volgende:
Toen ze de Vinkenslag invielen zag je die gasten toch ook gewoon op TV zonder bivakmutsen. ME bestaat gewoon uit politieagenten.
No shit, sherlock.quote:Op zondag 26 september 2004 23:10 schreef digitaLL het volgende:
[..]
Een straat afzetten, de ME erbij en een arrestatieteam. Men moet wel denken met heel gevaarlijke individuen van doen te hebben.
quote:Op maandag 27 september 2004 07:37 schreef Solido het volgende:
Het ging dus om een Marokkaans gezin, waarvan de zoon van 19 jaar op Schiphol had gewerkt.
quote:Op maandag 27 september 2004 00:14 schreef DrWolffenstein het volgende:
No shit, sherlock.
Kampers dusquote:Op maandag 27 september 2004 00:14 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
No shit, sherlock.
Nee, gewoon een stel criminelen. Diamanthandel, drugs, you name it.quote:Op maandag 27 september 2004 07:52 schreef Youssef het volgende:
[..]
Kampers dus
Het zal toch niet met KLM te maken hebben, dat er binnen de familie bepaalde afspraken zijn gemaakt om het een en ander binnen te halen via het buitenland. Men kan denken aan materiële voorwerpen, maar ook aan bepaalde personen.quote:............Diverse buurtbewoners meldden dat de arrestanten lid zijn van een allochtoon gezin. Ze hebben gezien dat de vader, moeder en een ongeveer achttien jaar oude zoon zijn gearresteerd. Ook heeft de politie volgens hen een jonger kind meegenomen. De zegsman van het OM bevestigde dat laatste. Volgens hem is het kind naar het politiebureau overgebracht, omdat het anders alleen in huis zou zijn.
De oudere zoon werd opgepakt toen hij tijdens de politieactie kwam aanlopen. Twee buurtbewoners vertelden dat hij bij de KLM werkt. Een buurtbewoonster omschreef het gezin als "heel vriendelijk en onopvallend".
Bron: telegraaf.nl
En dat laten ze dan juist weer door de oom zeggen hequote:Op maandag 27 september 2004 08:16 schreef Smeich het volgende:
Vanmorgen gezien op het RTL-nieuws. En dan natuurlijk de oudste zoon beweren dat er niets aan de hand is, die gast leek trouwens flink beschonken. En die oom deed ook alsof het de liefste mensen uit de buurt waren "ik denk dat, zonder meer, het is vergissing"...
sure sure
quote:Op zondag 26 september 2004 23:22 schreef Sub_Rosa het volgende:
Diverse buurtbewoners meldden dat de arrestanten lid zijn van een allochtoon gezin.
Onjuist, die straat ligt in Tuinwijk (lees: studentenbuurt en ietwat minder vermogende mensen)quote:Op maandag 27 september 2004 00:08 schreef Tarak het volgende:
[..]
Nee, Utrecht oost. Tuindorp (Votulast, heet het officieel geloof ik), best een goeie buurt.
quote:Geen explosieven gevonden bij inval
UTRECHT - Bij de inval aan de Bucheliusstraat in Utrecht zijn geen explosieven gevonden. De Nationale Recherche vermoedde dat die er wel waren en viel daarom zondag rond 19.00 uur de bovenwoning in Tuinwijk binnen. De inval had te maken met een lopend onderzoek naar terrorisme.
Twee mannen en een vrouw werden aangehouden. De drie worden maandag verhoord. Als blijkt dat ze niet betrokken zijn bij strafbare feiten, worden ze vrijgelaten.
Hoe kom je daar nu bij?quote:Op maandag 27 september 2004 12:36 schreef Solido het volgende:
men vermoedt dat de zoon ook kontakt had met Samir A.
Als blijkt dat ze niet betrokken zijn bij strafbare feiten, worden ze vrijgelaten.quote:Op maandag 27 september 2004 12:09 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Nou ja studentenbuurt; er staan behoorlijk wat dure koophuizen in tuinwijk. Die straat, daar staan nou net huurwoningen. Ik zou een moord doen om daar te kunnen wonen, maar ja zes jaar wachttijd is niet genoeg. Alhoewel er komt nu natuurlijk een woning vrij...quote:Op maandag 27 september 2004 11:50 schreef Karliene het volgende:
[..]
Onjuist, die straat ligt in Tuinwijk (lees: studentenbuurt en ietwat minder vermogende mensen)
Mensen op Cuba denken daar anders over.quote:Op maandag 27 september 2004 12:41 schreef Monidique het volgende:
[..]
Als blijkt dat ze niet betrokken zijn bij strafbare feiten, worden ze vrijgelaten.
Dat lijkt mij nogal logisch, ja.
Ze hebben toch al een aantal mensen vrijgelaten, dat hadden ze ook niet kunnen doen.quote:Op maandag 27 september 2004 15:03 schreef chopmax het volgende:
FF ter info over guantanomo bay, die mensen krijgen na een verlopige hechtenis van 3 tot 5 jaar zonder enige vorm van juridische bescherming, wel een rechtzaak. Tijdens deze rechtzaak is de Rechter, Officier van Justitie en jouw advocaat benoemd door BUSH, je kan na je show proces alleen in beroep en daarna in cassatie bij BUSH. Of beter in het engels: You`re fucked
omdat er een paar zijn vrijgelaten blijft het gehele verhaal nog wel staan, en is dus verre van BS, maar het is off topicquote:Op maandag 27 september 2004 15:26 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Ze hebben toch al een aantal mensen vrijgelaten, dat hadden ze ook niet kunnen doen.
In oud-Hollandsch: gij spreekt uitwerpselen!
Het haalt het argument dat het een show proces is keihard onderuit, anders was er immers niemand vrijgelaten.quote:Op maandag 27 september 2004 15:48 schreef Re het volgende:
omdat er een paar zijn vrijgelaten blijft het gehele verhaal nog wel staan, en is dus verre van BS, maar het is off topic
Dat X. en Y. zijn vrijgelaten bewijst dus dat de rest geen showproces krijgt?quote:Op maandag 27 september 2004 16:01 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Het haalt het argument dat het een show proces keihard onderuit, anders was er immers niemand vrijgelaten.
Het staat dus net zo overeind als een Hollands huis.
Wel dat het iniedergeval geen gemeengoed is, er zijn er wel meer vrijgelaten dan alleen X en Y.quote:Op maandag 27 september 2004 16:07 schreef ..-._---_-.- het volgende:
Dat X. en Y. zijn vrijgelaten bewijst dus dat de rest geen showproces krijgt?
TRU is de andere kant op MokroKeesquote:[conspiracy mode]
Het zou uitstekend in de propagandacampagne van G.W.B. passen om een paar gevangenen vrij te laten, om zo de indruk te wekken dat op Guantanamo Bay geen sprake is van een politiek showproces.
[/conspiracy mode]
Dat werd vanmiddag op radio 1 gezegd.quote:quote:Op maandag 27 september 2004 12:36 schreef Solido het volgende:
men vermoedt dat de zoon ook kontakt had met Samir A.
Hoe kom je daar nu bij?.
Beter 6 invallen teveel dan 1 te weinigquote:Op maandag 27 september 2004 12:09 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Ik keer het liever om. Er is maar een handjevol gevangenen vrijgelaten. Het merendeel zit gedurende lange tijd, zonder een normaal proces vast. Ook wie wordt vrijgesproken heeft geen eerlijk proces gehad.quote:Op maandag 27 september 2004 16:09 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Wel dat het iniedergeval geen gemeengoed is, er zijn er wel meer vrijgelaten dan alleen X en Y.
[..]
Ik heb liever dat je me bij mijn eigen naam noemt.quote:TRU is de andere kant op MokroKees![]()
..-._---_-.- bedoel jequote:Op maandag 27 september 2004 16:24 schreef ..-._---_-.- het volgende:
Ik heb liever dat je me bij mijn eigen naam noemt.
Toch meer aan de hand,quote:Terreurverdachte is familie van Marokkaans gezin'
Gepost door Jorrit (Flem) UIN: 145948972 - Bron: ANP
Gepubliceerd: maandag 4 oktober 2004 @ 15:27
De terreurverdachte die afgelopen zaterdagavond is aangehouden in Utrecht is zeer waarschijnlijk een bloedverwant van het Marokkaanse gezin dat eerder werd aangehouden, en twee dagen later weer werd vrijgelaten. De 18-jarige zoon van dat gezin verklaarde vandaag tegenover persbureau ANP dat het zijn oom is.
De man woont in België en was zaterdag op bezoek bij de familie, woonachtig in de Bucheliusstraat. Kort na zijn vertrek uit de woning werd hij aangehouden door een arrestatieteam. Door het landelijk parket van het Openbaar Ministerie is de verklaring van de 18-jarige jongen nog niet bevestigd.
wat is daar mis mee als dat gewoon een feit isquote:Op maandag 4 oktober 2004 16:25 schreef Loedertje het volgende:
Ik zou als ik de familie was toch wederom ergens verhaal gaan halen m.b.t. deze berichtgeving.
Wat nou naamszuivering als er een paar dagen later in een krant staat dat er een bloedverwant is opgepakt
The plot thickens..quote:Onderzoek naar verband AIVD-lek en terrorisme
Uitgegeven: 5 oktober 2004 16:14
Laatst gewijzigd: 5 oktober 2004 16:41
ROTTERDAM - De Rijksrecherche onderzoekt of informatie van de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD) in bezit is geraakt van verdachten die onlangs zijn aangehouden voor terroristische activiteiten.
Bij de 37-jarige man die vorige week zondag in Utrecht werd gearresteerd op verdenking van het bezit of vervoer van explosieven, is informatie aangetroffen die vermoedelijk afkomstig is van de AIVD. Dat heeft een woordvoerder van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie dinsdag meegedeeld.
In het onderzoek naar de schending van staatsgeheimen, heeft de politie dinsdag een vierde verdachte aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man wiens woonplaats niet bekend is gemaakt. Hij wordt verdacht van heling.
Geheime informatie
De Rijksrecherche hield vorige week in het kantoor van de AIVD in Leidschendam een 34-jarige medewerker van de dienst aan op verdenking van het verstrekken van gevoelige, geheime informatie aan twee mannen. Dit tweetal van 31 en 33 jaar werd opgepakt op verdenking van heling. De drie zijn dinsdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en voor tien dagen in bewaring gesteld.
De AIVD had het lekken zelf ontdekt. De man werkte nog maar sinds kort bij de AIVD. De dienst heeft direct maatregelen genomen om de gevolgen van het doorspelen van de informatie te beperken.
In de woning van de 37-jarige man, die vastzit op verdenking van betrokkenheid bij terroristische activiteiten en bij wie de AIVD-informatie is aangetroffen, zijn geen explosieven gevonden.
Familie
In deze 'terroristenzaak' zit ook nog een 30-jarige man vast. Hij zou familie zijn van het Marokkaanse gezin uit de Utrechtse Bucheliusstraat waar de politie vorige week zondag een grootscheepse inval deed. Dit allemaal in het kader van hetzelfde onderzoek naar terroristen.
Drie familieleden van het gezin werden twee dagen na hun aanhouding weer
Bron?quote:Op vrijdag 8 oktober 2004 23:33 schreef Oss het volgende:
Volgens minister Donner is de schade in het huis, aangericht na de inval. Dus niet veroorzaakt door het arrestatieteam. De minister laat onderzoeken wie de schade wel heeft aangericht. Het gezin eiste een schadevergoeding van Justitie.
quote:Op vrijdag 8 oktober 2004 23:33 schreef Oss het volgende:
Volgens minister Donner is de schade in het huis, aangericht na de inval. Dus niet veroorzaakt door het arrestatieteam. De minister laat onderzoeken wie de schade wel heeft aangericht. Het gezin eiste een schadevergoeding van Justitie.
Nu.nlquote:Donner: 'Beschadiging huis Utrecht ná inval'
Uitgegeven: 8 oktober 2004 23:22
Laatst gewijzigd: 8 oktober 2004 23:27
AMSTERDAM - Het huis van het Marokkaanse gezin uit Utrecht, dat bij een grootscheepse inval twee weken geleden werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten, werd ná de inval beschadigd. Dat zegt minister van Justitie Piet Hein Donner vrijdag in Nova. De beschadigingen zouden dus niet op conto van de mobiele eenheid kunnen worden geschreven.
De minister laat onderzoeken hoe het huis zo beschadigd werd. De televisierubriek liet vrijdag beelden zien van de woning. Zo zaten er gaten de deur, alsof die was opengetrapt. Er waren ook beschadigingen aan de muur en de huisraad te zien.
De drie leden van het gezin die bij de inval werden opgepakt, zijn niet langer verdacht. Volgens officier van justitie Bart Nieuwenhuizen van het landelijk parket zijn de ouders en hun zoon onschuldig. In het huishouden werd gezocht naar explosieven, maar die werden niet aangetroffen. Het grootschalige optreden trok veel media-aandacht en ontlokte veel kritiek van buurtbewoners.
quote:Vergoeding voor inval ME bij gezin
De rechtbank in Rotterdam heeft een schadevergoeding van bijna 5500 euro toegekend aan het Utrechtse gezin dat vorig jaar door de mobiele eenheid ten onrechte uit huis werd gehaald.
Aanhoudingen
De inval werd gedaan in verband met een terrorismeonderzoek. De politie pakte twee mannen en een vrouw op, die bij nader inzien niets met terrorisme te maken hadden.
Veel impact
Volgens de rechtbank heeft de inval veel impact gehad op de familie. De politie vermoedde dat er explosieven in de woning waren en zette veel agenten, honden technische hulpmiddelen in.
quote:Schadevergoeding Marokkaans gezin Utrecht
De rechtbank in Rotterdam heeft een Marokkaans gezin uit Utrecht 8500 euro schadevergoeding toebedeeld. Bij de familie Mbarki werd op 26 september van het vorig jaar een grootscheepse inval gedaan door de politie, die vermoedde dat er explosieven in het huis aanwezig waren.
Bij de inval werden vader, moeder en hun 18-jarige zoon angehouden; zij werden twee dagen later echter weer vrijgelaten, wegens gebrek aan bewijs. Ze zouden totaal onschuldig zijn. Bij de inval was veel schade in het huis van de familie aangericht. Ook werd het gebeuren breed uitgemeten in de media, waardoor de rechtbank de vergoeding op zijn plaats acht.
De familie vindt de vergoeding veel te laag en gaat in beroep. Ze hadden 100.000 euro geëist.
Zou jij daar genoegen mee nemen als je wist dat mensen voortaan zo over jou spraken/dachten? Daarbij was er geloof ik ook behoorlijk wat schade aangericht.quote:Op vrijdag 30 september 2005 18:16 schreef desiredbard het volgende:
Ze moeten niet zeiken
De politie valt niet zomaar bij je binnen, dat ze niets hebben kunnen vastleggen wil nog niet zeggen dat er geen reden tot inval was. Een huiszoekingsbevel en arrestatieteam beschikking krijg je niet zomaar.
Een ton laat me niet lachen... die 85honderd is al teveel
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |