Vandenbroucke ontkent dat hij foto Boonen gebruikte
Frank Vandenbroucke heeft in de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport meer uitleg gegeven bij zijn opmerkelijke deelname aan een amateurwedstrijd in Italië.
VDB, die aan de start verscheen onder een valse naam maar werd ontmaskerd, geeft toe dat hij een fout heeft gemaakt. Niettemin bevestigt de Ploegsteertenaar dat hij wil blijven fietsen. Hij is zelfs ambitieus. ,,De grote jaren komen terug."
,,Ik heb opgegeven in die wedstrijd. Aankomen doe ik nooit bij amateurkoersen. Ik wil het wedstrijdverloop niet beïnvloeden. Ik doe het alleen om ritme op te doen", zegt Vandenbroucke, die vorige maand in onderling overleg zijn contract verbrak met Unibet.com.
Dat hij de foto van Tom Boonen zou gebruikt hebben voor zijn deelnameformulier, ontkent VDB ten stelligste. ,,Mocht ik een andere foto hebben gebruikt, zou het zekere niet die van Tom zijn." Over de naam die op het formulier staat, Francesco Del Ponte, zegt de renner: ,,Die naam klopt niet. Als mijn naam correct uit het Nederlands vertaald wordt, is het Francesco Del Pantalone. Broucke betekent in het Nederlands immers broek. Ik weet niet wie hierachter zit, en wil het ook niet weten."
De 31-jarige Vandenbroucke bevestigt ook nog eens dat hij de zwarte periode heeft afgesloten die in 2002 was begonnen door problemen met het gerecht. ,,Ik voel dat mijn lichaam opnieuw sterk is. Sinds een maand fiets ik weer op niveau. Ik weet dat ik opnieuw klassiekers kan winnen. Ik wacht nu op iemand die me vertrouwen geeft", verzekert hij.
Op de vraag of Vandenbroucke soms denkt aan het tragische lot dat Pantani en Jimenez was beschoren, antwoordt hij: ,,Ik loop geen enkel risico. Mijn familie is mijn kracht. Ik fiets met hen en voor hen."
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)