Niet waar. De meeste motorrijders gedragen zich behoorlijk netjes. Een kleine minderheid verpest het voor de rest. Het is net met allochtonen eigenlijk.. Dankzij die kleine groep denken mensen dat de meerderheid zo is.quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
een deel van het gedrag waar jij het over hebt wordt gewoon aangeleerd tijdens de rijlessenquote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
Wees blij dat die motorrijder niet in een auto zit, stond je nog langer in de file.quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
Waarom op je beurt wachten als je er "niet storend langs kan"?quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:04 schreef Juggernaut het volgende:
meestal vind ik het niet storend. zolang er de ruimte maar voor is en de motorrijder de auto's niet in de weg zit. aan de andere kant vind ik het egienlijk niet meer dan normaal dat een motorrijder gewoon wacht op zijn beurt net als de automobilisten. maar dat is denk ik de instelling van heel veel motorrijders. ze doen waar ze zin in hebben en als het fout gaat zijn het die klote automobilisten die het gedaan hebben
Wat is dat voor prutsopmerking? Als je als motorrijder vol in je ankers moet kun je ook een kettingreactie krijgen zodat je een kilometer verderop stilstaan.quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:46 schreef clowntje het volgende:
De motorrijders maken de file namelijk niet,
Ik vind het bij de verkeerslichten niet irrirant en in de file wil ik best ruimte maken. Dat blokkeren vind ik echt zo kinderachtig, alsof er een afgunst is omdat motorrijders door kunnen rijden.quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:29 schreef mikezwet het volgende:
Ik heb een pesthekel aan van die automobilisten die als ze een motor aan zien komen gaan blokken![]()
![]()
Dat laatste kan ik me dan heel goed in vinden, mijn ma bijvoorbeeld is 2x van achteren aangereden terwijl ze achter in de file stond, en is nu arbeidsongeschikt om die reden. In een auto kom je er al niet zo lekker uit, laat staan op een motor. Als het een beetje met beleid gaat dan zie ik het probleem ook niet met langs de file rijden, alleen heb je er ook van die mafkezen tussen zitten die dat met 120 km/u doenquote:Komt bij dat met de motor stilstaan bij goed weer ongelooflijk warm is en file rijden ongelooflijk vermoeiend. En achteraan sluiten in een file is ook nog eens gevaarlijk omdat je nog wel's over het hoofd gezien wordt. En als je tussen twee auto's terecht komt is het vrijwel zeker einde verhaal. Dat laatste is ook de oorspronkelijke reden waarom je met je motor in de file tussen de rijen auto's door mag gaan in plaats van achteraan sluiten of in de rij auto's meerijden.
Nee hoor. Het officieele gedoogen geldt alleen voor files waardoor je met klein snelheidsverschil tussendoor mag. Een stoplicht is gewoon een situatie waar iedereen geacht wordt op zijn beurt te wachtten en moet je ook als moterrijder gewoon aansluiten.quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:25 schreef Racing_X-Ray het volgende:
het is btw gedoogd ook dus
Zeker zelf nog nooit op een motor gezeten. Jij bent echt zo iemand die er motorrijders er niet langs laat.quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
quote:Op zaterdag 4 september 2004 14:38 schreef Tommy_Kuklinski het volgende:
Totaal geen last van, sterker nog ik vind het primazolang het netjes gedaan wordt.
pluspuntjes als de motorrijder vervolgens volgas weggaat.. het geluid![]()
Hij bedoelt niet dat de motorrijders geen files veroorzaken qua ongelukken, maar puur qua rij. Een motor hoeft niet in de rij te wachten, een auto wel, omdat die de ruimte niet heeft om er tussendoor te rijdenquote:Op zaterdag 4 september 2004 14:11 schreef _VoiD_ het volgende:
[..]
Wat is dat voor prutsopmerking? Als je als motorrijder vol in je ankers moet kun je ook een kettingreactie krijgen zodat je een kilometer verderop stilstaan.
En motorrijders gaan nooit onderuit op de snelweg of in de bochten? Daar komen ook files van. Dat er toevallig 20 keer minder motoren op de weg zijn betekent niet dat ze geen files kunnen veroorzaken.
Als ik motor zou rijden zou ik ook voorkruipen. Maar niet als er twee auto's staan, want dan schiet je er geen kloot mee op. En als je dan vooraan gaat staan niet pas in z'n 1 zetten als het licht al op groen staat. En ook een beetje doorrijden aub.
Wat noem jij licht? Hoe zie jij dat het een lichte motor is?quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:55 schreef Five_Aces het volgende:
(en kan nog wel eens wat leuke situaties opleveren als je met een lichte motor samen vooraan staat)
Dat is klote, daarom gaan we vooraan staan......quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:01 schreef Lt_BaseLine het volgende:
Wat vinden de motorrijders trouwens van ruitensproeiers?
400 cc oid, staat er vaak wel op. Die 25 kW gevallen zijn ook leuk, maar daar kan je het vaak niet aan zien. Al vind ik wegracen tegen een motor leuker, vanmiddag naa aan het spelen geweest met een Suzuki GSX-R600 op een bochtig weggetje, kon hem gewoon bijhouden (zal ook aan de rijder liggen). Alleen zit er een stuk met drempels in die weg, daar was hij veel sneller overheen, dus toen moest ik opgevenquote:Op zaterdag 4 september 2004 17:48 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
Wat noem jij licht? Hoe zie jij dat het een lichte motor is?
Wat voor auto heb je?quote:Op zaterdag 4 september 2004 18:27 schreef Five_Aces het volgende:
[..]
400 cc oid, staat er vaak wel op. Die 25 kW gevallen zijn ook leuk, maar daar kan je het vaak niet aan zien. Al vind ik wegracen tegen een motor leuker, vanmiddag naa aan het spelen geweest met een Suzuki GSX-R600 op een bochtig weggetje, kon hem gewoon bijhouden (zal ook aan de rijder liggen). Alleen zit er een stuk met drempels in die weg, daar was hij veel sneller overheen, dus toen moest ik opgevenPaar weken geleden moest ik het alleen afleggen tegen een oudere motor, ongeveer jaren 80-90 geen idee wat voor type, klonk wel redelijk zwaar (800 CC oid gok ik, geen racer meer een toermotor) zat mij al de hele weg te stangen dus denk zal eens proberen na een bocht
kwam mij wel voorbij maar niet met een heel groot snelheidsverschil. hayabuscha of GSX-R1000 dingen oid probeer ik niet eens
![]()
Wat lief dat je de ZXR er ook nog even bij haalt.quote:Op zaterdag 4 september 2004 18:36 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
Wat voor auto heb je?
Zal ik je maar effe uit de brand helpen dan....
CC's zeggen weinig tot niets. Een ZXR400 zit in 4,2 sec. op de 100, die houd jij dus echt niet bij in je koekblik
25kw's ook niet...... heb zelf een Bandit600N geknepen tot 25kw maar trek nog steeds alles eruit0-100 in 5sec ofzo......
Wordt m'n kuip lekker schoon vanquote:Op zaterdag 4 september 2004 13:01 schreef Lt_BaseLine het volgende:
Wat vinden de motorrijders trouwens van ruitensproeiers?
Denk dat dat aan het type ligt, de lichtere hebben minder problemen om hun power op de weg te krijgen en zijn daar dus relatief snel, maar boven de 100 km/u gaat weinig vermogen toch parten spelen ivm weerstand... aan de andere kant heb ik Hayabusha's en GSX-R1000's bijvoorbeeld op een 400m dragstrip gezien waar ze op 11 seconden zaten (samen met de snelste auto's), dat was opzich niet impressive, maar wel met een trapspeed van 230 km/u of zo, dat deden de auto's niet na. Die dingen konden niet eens vol op het gas tot 100 km/u, en pas op het einde van de run kwamen ze echt goed op gang, had die baan 100m langer geweest (of een 1km sprint) dan had het plaatje een stuk anders geweest. Was ook wel grappig, een GSX-R750 reed ongeveer dezelfde tijd als een GSX-R1000, terwijl ik zeker weet dat de 1000 het makkelijk gewonnen had op een langere sprint.quote:Op zaterdag 4 september 2004 19:07 schreef hollander172 het volgende:
[..]
Wat lief dat je de ZXR er ook nog even bij haalt.![]()
Type auto stond trouwens onder zijn nick. Daar red je het niet tegen in de bochten vrees ik.
Van 0 naar 100 is ook niet zaligmakend met een motor, ik denk dat je juist van 100 naar 200 de meeste winst pakt t.o.v. een auto.
en met bepaalde types motoren natuurlijk de 200 naar 300.
Ik heb dat 2x gedaan en die lui vroegen erom. De ene was een Golf II GTI of een wannabe gti die het leuk vond om op het laatste moment me er alsnog niet langs te laten. Datzelfde gold ook voor een paar etterbakkies van net 18 in een ouwe Escort die het mij ook niet gunden om bij Hengelo een stukje naar voren te gaan, die lullo's dwongen me om de berm in te gaan.quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
omdat het verkeerslicht principe gebaseerd is op wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Degene vooraan in de rij mogen dus rijden. Niet de motorrijder die meent voor te mogen kruipenquote:Op zaterdag 4 september 2004 13:33 schreef BertV het volgende:
[..]
Waarom op je beurt wachten als je er "niet storend langs kan"?
Er zitten ook net zo goed klote motorrijders tussen, maar eh, dat ben ik niet eh
Durf te wedden dat een lange blonde met een komkommer die 10 karretjes echt zonder moeite voorbij komtquote:Op zaterdag 4 september 2004 19:57 schreef Juggernaut het volgende:
[..]
omdat het verkeerslicht principe gebaseerd is op wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Degene vooraan in de rij mogen dus rijden. Niet de motorrijder die meent voor te mogen kruipen
en voorkruipen is irritant. Wat zou jij er van vinden dat er iemand bij de kassa langs 10 wachtenden met een karretje liep zonder te vragen omdat hij alleen ene komkommer in z'n hand heeft.
Zeker nog nooit gehoord van snelkassa's ?quote:Op zaterdag 4 september 2004 19:57 schreef Juggernaut het volgende:
[..]
omdat het verkeerslicht principe gebaseerd is op wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Degene vooraan in de rij mogen dus rijden. Niet de motorrijder die meent voor te mogen kruipen
en voorkruipen is irritant. Wat zou jij er van vinden dat er iemand bij de kassa langs 10 wachtenden met een karretje liep zonder te vragen omdat hij alleen ene komkommer in z'n hand heeft.
Hij had over 400-tjes.quote:Op zaterdag 4 september 2004 19:07 schreef hollander172 het volgende:
[..]
Wat lief dat je de ZXR er ook nog even bij haalt.![]()
Type auto stond trouwens onder zijn nick. Daar red je het niet tegen in de bochten vrees ik.
Van 0 naar 100 is ook niet zaligmakend met een motor, ik denk dat je juist van 100 naar 200 de meeste winst pakt t.o.v. een auto.
en met bepaalde types motoren natuurlijk de 200 naar 300.
Foute vergelijking: als iemand bij een kassa voorkruipt moeten de anderen langer wachten. Als een motorrijder in de rij voorkruipt heeft niemand er last van omdat hij veel sneller weg is dan de rest. De auto's kunnen net zo snel optrekken als zonder die motorrijder. Bovendien hebben veel automobilisten liever een motor voor zich dan achter zich.quote:Op zaterdag 4 september 2004 19:57 schreef Juggernaut het volgende:
[..]
omdat het verkeerslicht principe gebaseerd is op wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Degene vooraan in de rij mogen dus rijden. Niet de motorrijder die meent voor te mogen kruipen
en voorkruipen is irritant. Wat zou jij er van vinden dat er iemand bij de kassa langs 10 wachtenden met een karretje liep zonder te vragen omdat hij alleen ene komkommer in z'n hand heeft.
quote:Op zaterdag 4 september 2004 21:04 schreef Adfundum het volgende:
[..]
Foute vergelijking: als iemand bij een kassa voorkruipt moeten de anderen langer wachten. Als een motorrijder in de rij voorkruipt heeft niemand er last van omdat hij veel sneller weg is dan de rest. De auto's kunnen net zo snel optrekken als zonder die motorrijder. Bovendien hebben veel automobilisten liever een motor voor zich dan achter zich.
het boeit mij niet.. ze doen maar. Ik heb er geen last van, zolang ze een beetje uitkijken als ze langs je auto rijden en niet in een of andere dode hoek gaan rijden.quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:22 schreef Rietvaerder het volgende:
Wat vinden jullie daar nu van ?
Ik ook, boeit mij het wat als ie 200 gaat of wat dan ook, is ie eerder bij mij uit de buurt.quote:Op zaterdag 4 september 2004 21:04 schreef Adfundum het volgende:
Bovendien hebben veel automobilisten liever een motor voor zich dan achter zich.
Dat is ook één van de belangrijke redenen waarom mensen voor een motor kiezen: het is gemakkelijker in de file. Als ze het verantwoord doen, wat is er dan verkeerd aan?quote:Op zaterdag 4 september 2004 12:49 schreef Hugster het volgende:
gedrag van de meeste motorrijders..![]()
![]()
![]()
![]()
En na de 100 komen die 321 gestoorde Duitse paarden op gang, dus?quote:Op zaterdag 4 september 2004 20:40 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
Hij had over 400-tjes.
En uit zijn sig. kan niet opmaken dat het om een BMW M3 gaat met 321pk
Met een motor ben je altijd sneller weg uit stilstand (0-100) dan de meeste auto's.... dus.
Mooi! Je ziet ook dat bijna iedereen dat vind. Alleen de personen die dat niet vinden vallen natuurlijk extra op.quote:Op zondag 5 september 2004 00:05 schreef yup het volgende:
[..]
En na de 100 komen die 321 gestoorde Duitse paarden op gang, dus?
BTW van mij mogen die motormuisjes wel naar voren, ze trekken bijna altijd zeer snel op dus heeft niemand last van ze.
Maar dan moeten ze dat wel doen! Als ik vlot weg rij en die motorrijder vooraan staat te slapen of rijdt als een oud wijf weg dan zit ik er zo achterop (is al een paar keer net goed gegaan). Of van die lui die naar voren rijden en in plaats van netjes in te voegen ineens plankgas geven op het moment dat het licht op groen gaat. Dan zijn ze nog beledigd ook als je ze aanrijdquote:Op zaterdag 4 september 2004 13:25 schreef Racing_X-Ray het volgende:
een motor hindert auto's toch nie en zijn sneller weg
Ja, dat heb je toch geleerd met het lessen?quote:Op zondag 5 september 2004 21:48 schreef spearhead het volgende: Wat denken ze nou helemaal, dat ik in mijn spiegel ga kijken voordat ik bij een stoplicht weg rij ? Kom nou toch...
Dan kan je beter gaan kameel rijden in de Sahara... dan weet je zeker dat er geen uitlaatgassen binnen komtquote:Op zondag 5 september 2004 22:00 schreef siekman het volgende:
heb ik over het algemeen geen problemen mee zolang ze maar niet te veel gas geven voor mn car er komt dan z'on smerige uilaatgas binnen ( het zelfde geld voor die scooter enzo )
Precies... die ondingen hadden ze nooit op een auto moeten zetten... worden toch zelden tot nooit gebruikt... hooguit als voetbal door motorrijders...quote:Op zondag 5 september 2004 21:48 schreef spearhead het volgende:
[..]
Wat denken ze nou helemaal, dat ik in mijn spiegel ga kijken voordat ik bij een stoplicht weg rij ? Kom nou toch...
quote:Op zondag 5 september 2004 22:08 schreef PatrickM het volgende:
[..]
Precies... die ondingen hadden ze nooit op een auto moeten zetten... worden toch zelden tot nooit gebruikt... hooguit als voetbal door motorrijders...
nee, eigenlijk niet.. ik moet 700 keer per seconde in mn spiegel kijken tijdens het rijden, maar als ik wegrij bij het stoplicht heb ik niet geleerd in mn spiegel te kijkenquote:Op zondag 5 september 2004 21:52 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
Ja, dat heb je toch geleerd met het lessen?
Wij wel..quote:Op maandag 6 september 2004 00:33 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
nee, eigenlijk niet.. ik moet 700 keer per seconde in mn spiegel kijken tijdens het rijden, maar als ik wegrij bij het stoplicht heb ik niet geleerd in mn spiegel te kijken
idd. Blijf dan lekker in de rij staan.quote:Op maandag 6 september 2004 00:01 schreef Farao het volgende:
Heb 1 keer gehad dat er zo'n ouder model moter voor me ging staan en superlangzaam optrok zodat de 1e 6 auto's 'm alweer ingehaald hadden voordat ie 't kruispunt over was.
En dat is natuurlijk wel weer irritant, gelukkig gebeurd dat maar zelden.
Ik wel.quote:Op zaterdag 4 september 2004 20:40 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
Hij had over 400-tjes.
En uit zijn sig. kan niet opmaken dat het om een BMW M3 gaat met 321pk
Met een motor ben je altijd sneller weg uit stilstand (0-100) dan de meeste auto's.... dus.
Een collega van me heeft dat ooit eens bij de hand gehad. Reed lekker op de snelweg in zijn auto, gaat er een motorrijder achter hem rijden van het type groot licht en alarmlichten aan en racen maar. Hij trapt even op de rem op duidelijk te maken dat hij er niet zo kort achter moet gaan rijden en meteen slaat die gast zijn spiegel eraf. Gelukkig kon hij die motor nog net raken en donderde die gast van zijn fiets af. Een paar krasjes op de lak, maar dat was het wel waardquote:Op zondag 5 september 2004 22:08 schreef PatrickM het volgende:
Precies... die ondingen hadden ze nooit op een auto moeten zetten... worden toch zelden tot nooit gebruikt... hooguit als voetbal door motorrijders...
Is stierenpoep verhaal,quote:Op maandag 6 september 2004 09:28 schreef spearhead het volgende:
[..]
Een collega van me heeft dat ooit eens bij de hand gehad. Reed lekker op de snelweg in zijn auto, gaat er een motorrijder achter hem rijden van het type groot licht en alarmlichten aan en racen maar. Hij trapt even op de rem op duidelijk te maken dat hij er niet zo kort achter moet gaan rijden en meteen slaat die gast zijn spiegel eraf. Gelukkig kon hij die motor nog net raken en donderde die gast van zijn fiets af. Een paar krasjes op de lak, maar dat was het wel waard![]()
Daarom rijdt ik ook altijd op hoge toeren tussen files en bij stoplichtenquote:Op zaterdag 4 september 2004 14:38 schreef Tommy_Kuklinski het volgende:
pluspuntjes als de motorrijder vervolgens volgas weggaat.. het geluid![]()
Nu doe je toch gewoon precies hetzelfde. Een ongeluk veroorzakenquote:Op maandag 6 september 2004 08:08 schreef hollander172 het volgende:
[..]
Ik wel.![]()
In theorie zou ik sneller moeten zijn maar in de praktijk weet ik dat nog zo net niet, hij kan lekker lomp op gas gaan staan en heeft een koppel waar je U tegen zegt. Ik moet dat helaas missen op mijn ZXR......![]()
Van het weekend nog wel even een remmentest gedaan met een "oudere jongere" die het nodig vond om met zijn Xsara Picasso een motorrijder klem te rijden. Zag hem al loeren in zijn spiegels en net voor de motorrijder bij hem was ging hij even een halve meter naar links. Volstrekt overbodig en levensgevaarlijk. Toen het weer een beetje ging rijden en we ongeveer 50km/h haalden ben ik gewoon lomp op mijn rem gaan staan en heb me schrap gezet, jammergenoeg klapte hij niet achterop........
Had hem overigens wel vantevoren gewaarschuwd dat ie beter geen motorrijders klem kon rijden. Wel geinig, aan de conversatie en handgebaren in de auto te zien was zijn vrouw het wel met me eens.
Alleen al omdat jij het over koekblikken hebt geeft al aan wat voor motorrijder jij bentquote:Op maandag 6 september 2004 11:55 schreef Makster het volgende:
Kansloos zijn blinde koekblikkers die NOOIT in de spiegels kijken en denken dat ze de king van de weg zijn. Das pas kansloos.
Denken dat spiegelen niet hoeft omdat ze een kooiconstructie
niet alleen zo'n motorfiets, doe mij ook zo'n lichaamquote:Op maandag 6 september 2004 09:38 schreef Rietvaerder het volgende:
Vallen op de snelweg en een paar krasjes op de lak......
Zo'n motorfiets moet ik ook hebben.
Ik val met 40km/h en heb een kapotte demper, stepje krom, rempedaal geschuurd, zette kras in mn lak, deuk in tank, lak van frame af, spiegel afgebroken, stuurdop afgeschaafd, toerenteller eraf en stuur krom....
Ik had er vorige week nog 1 .. gangetje van ongeveer 25 in de bebouwde kom zette mevrouw hem 2-3 keer vol open.quote:Op zaterdag 4 september 2004 13:01 schreef Lt_BaseLine het volgende:
Wat vinden de motorrijders trouwens van ruitensproeiers?
das klote iddquote:Op maandag 6 september 2004 14:17 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
Ik had er vorige week nog 1 .. gangetje van ongeveer 25 in de bebouwde kom zette mevrouw hem 2-3 keer vol open.
Het leek wel alsof de vloeistof over de auto vloog i.p.v. op de ruit?
Staan die dingen op snelwegsnelheid afgesteld ofzo?
Ik had een behoorlijke afstand, maar kreeg de volle laag.
Het was dat ik een bril droeg anders had ik mooi alles in mijn oog gekregen.
Kon het nog wel proeven.
Ow .. sorry .. ik was niet pro-actief ..quote:Op maandag 6 september 2004 14:19 schreef One_Punch_Mickey het volgende:
[..]
das klote idd(waar blijft het volgende deel SC topic? jij had de laatste post
)
Leer eens lezen sukkel, ik heb juist de maatschappij een dienst bewezen.quote:Op maandag 6 september 2004 11:51 schreef Two_Tribes het volgende:
[..]
Nu doe je toch gewoon precies hetzelfde. Een ongeluk veroorzaken![]()
Kansloos figuur ben je![]()
Nee natuurlijk niet, ik bedoel dat hij een paar krasjes op de auto had.quote:Op maandag 6 september 2004 10:07 schreef Mercy_symbol het volgende:
[..]
na een valpartij heb je niet alleen een krasje op je motor hoor,
Ik moet toe geven dat mijn snelheid toch wel 40km/u of er net onder is...quote:Op maandag 6 september 2004 15:37 schreef pierce het volgende:
Motorrijders in de file
Rijd met aangepaste snelheid langs een (rijdende) file. Zorg er voor dat het snelheidsverschil tussen jou en de file niet meer is dan circa 10 km/uur. Op die manier kun je per auto kijken of je deze veilig voorbij kunt rijden.
*4 keer aangetikt is, waarvan 1 keer ernstig en motor total loss*quote:Op maandag 6 september 2004 16:06 schreef BertV het volgende:
Ik bedenk net dat m'n rijinstructeur vertelde dat je met die snelheid binnen een autolengte stil staat. Wat dus waarschijnlijk te lang is als je daarbij je reactietijd optelt.
En bij een auto is dat niet erg? Ik denk dat je een dikke wiplash krijgt als een clown op je auto klapt in de file hoor...quote:Op maandag 6 september 2004 21:02 schreef Gisje het volgende:
Ik heb het topic niet helemaal door gelezen, maar als je als motorrijder achteraan sluit en er een pik is die niet op let en achterop je knalt is de kans groot dat je een flinke tijd aan het revalideren bent. (wiplash ed.)
Bij een auto heb je tenminste nog een rug en hoofdsteun die wiplash kan voorkomen, motor's hebben die niet.quote:Op maandag 6 september 2004 21:15 schreef yup het volgende:
En bij een auto is dat niet erg?
Zolang je de verkeersregels toepast is het in redelijk veel gevallen gewoon toegestaan om naar voren te rijden in een file... het is niet door regels of wetten verboden (filerijden idem)quote:Op maandag 6 september 2004 21:50 schreef _Arthur het volgende:
Motorrijders 'voorkruipen' bij stoplicht: mag niet, is rechts inhalen of over de doorgetrokken streep heen, dat men het doet: boeit me niet maar ga niet tussen een paar auto's door waar nog maar net 2mm plaats is aan beide kanten.
Dat is ook erg .. maar een auto heeft nog een kreukelzone, gordels, airbag enz ..quote:Op maandag 6 september 2004 21:15 schreef yup het volgende:
En bij een auto is dat niet erg? Ik denk dat je een dikke wiplash krijgt als een clown op je auto klapt in de file hoor...
En je moest eens weten hoeveel mensen denken dat de motorrijder altijd 100% aansprakelijk is als er in de file wat gebeurdquote:Op maandag 6 september 2004 22:24 schreef Rietvaerder het volgende:
Het koekblik was fout
Vooral het topic niet lezen voordat je iets post.quote:Op maandag 6 september 2004 22:14 schreef PatrickM het volgende:
Zolang je de verkeersregels toepast is het in redelijk veel gevallen gewoon toegestaan om naar voren te rijden in een file... het is niet door regels of wetten verboden (filerijden idem)
Hoeveel tel jij er?quote:Op maandag 6 september 2004 22:49 schreef Furby het volgende:
Dat 95% van de automobilisten er geen moeite mee heeft dat je voordringt bij het stoplicht (ik ook niet) maakt het nog geen officieel gedoog beleid zoals ik al meerdere moterrijders hier zie verkondigen.
WTF?!quote:Op zaterdag 4 september 2004 19:07 schreef hollander172 het volgende:
Type auto stond trouwens onder zijn nick. Daar red je het niet tegen in de bochten vrees ik.
Van 0 naar 100 is ook niet zaligmakend met een motor, ik denk dat je juist van 100 naar 200 de meeste winst pakt t.o.v. een auto.
en met bepaalde types motoren natuurlijk de 200 naar 300.
Ben er al de hele topicquote:Op maandag 6 september 2004 22:49 schreef Furby het volgende:
[..]
Vooral het topic niet lezen voordat je iets post.
"Sinds 1991 is het niet meer verboden voor een motorrijder om langzaam tussen de file door te rijden."quote:Een rij voor een stoplicht is geen file maar een situatie waar iedereen op zijn beurt geacht wordt te wachtten. ALLEEN in geval van file is het officieele gedogen dat je er met KLEIN snelheidsverschil tussendoor mag.
Dat 95% van de automobilisten er geen moeite mee heeft dat je voordringt bij het stoplicht (ik ook niet) maakt het nog geen officieel gedoog beleid zoals ik al meerdere moterrijders hier zie verkondigen.
Bron: http://www.motor-forum.nl/forum/topic/45361/singlepost/1052990quote:Als je kunt inhalen via dezelfde rijstrook of er tussendoor als er sprake is van een dubbele file, of bij een enkele file er desnoods rechts langs via de fietsstrook (onderbroken streep), dan is er niets aan de hand.
Als je het doet via een voorsorteerstrook terwijl je een andere kant op wilt (1)
en dan van baan verwisselt (2)
of snel de andere richting oprijdt als het licht van jouw voorsorteerstrook nog op rood staat (3)
of je voor de stopstreep opstelt (4)
dan ben je fout
1 bestuurders zijn verplicht de richting die de voorsorteerstrook aangeeft te volgen;
2 je mag dan niet meer van baan verwisselen, zeker niet bij een doorgetrokken streep;
3 je rijdt door rood want voor jou geldt het verkeerslicht van de strook waar je je in bevindt;
4 bestuurders zijn verplicht bij een rood verkeerslicht voor de stopstreep te stoppen.
Je zult niet de eerste en zeker niet de laatste zijn die hier een bon voor krijgt. Als je pech hebt maak je alle vier de fouten, gelukkig is het beleid dat er maximaal 3 worden uitgeschreven.
Als je echt pech hebt krijg je er nog een voor snijden of heb je een art. 5 aan je motorbroek, dan kun je vast gaan sparen.
Noooooo don't die!quote:Op maandag 6 september 2004 13:33 schreef Miss_User het volgende:
als je dit doorleestallemaal haat en nijd. De meeste automobilsten gaan netjes opzij en de meeste motorrijders gaan er verantwoord tussendoor. Dat er bij beide een paar eikels tussen zitten, tja. Life sucks and then you die.
Moeten we eigenlijk eens doen als die dude met de M3 er zin in heeft.quote:Op maandag 6 september 2004 23:07 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
WTF?!
Zullen we even een meet doen om e.a. te vergelijken.![]()
Er zijn hoge snelheidsbochten waarbij die auto in het niet valt bij acceleratie en bochtensnelheid t.o.v. een motorfiets. Een kart circuitje, dus gooien en smijten .. ja daar is een auto sneller.![]()
De voornaamste reden dat een F1 auto sneller is dan een MotoGP machine is grond effect en aerodynamica.
Maar vooral grond effect, dus de neerwaartse druk van spoilers die een betere wegligging mogelijk maken.
Je zou dus een mega grote voor en achterspoiler op die BMW moeten zetten (en de zijkant afdichten) om de wegligging op een peil te brengen dat de auto de motor verslaat. Het is dus wel mogelijk, maar niet makkelijk.![]()
Stilstaan voor een stoplicht is geen file. En 'langzaam' is niet met 50+km/uur verschil. Dus als er dan een motorrijder achter op me klapt omdat hij toch met 14m/sec aankomt kachelen kan ik weinig aan doen. Zoals ik al hierboven zei: geen probleem dat ze tussen de file door rijden, maar doe dat dan ook LANGZAAM zoals je net zelf al zei.quote:Op maandag 6 september 2004 23:21 schreef PatrickM het volgende:
"Sinds 1991 is het niet meer verboden voor een motorrijder om langzaam tussen de file door te rijden."
Tja, forumpje. Zoek er eens de 'wet' er bij. Verkeerslicht = verkeerslicht of je nu motorrijder of automobilist bent.quote:Bron: http://www.mag-nl.org/verkeer/file.htm
m.b.t. stoplichten:
[..]
Bron: http://www.motor-forum.nl/forum/topic/45361/singlepost/1052990
Volledige topic: http://www.motor-forum.nl/forum/topic.php/45361
Die ontwijken de traject controlequote:Op dinsdag 7 september 2004 13:04 schreef ddx het volgende:
valt me trouwens op dat er de afgelopen dagen veel motorrijders op de vluchtstrook staan met pech
vanmorgen weer 2 zien staan op de a10
Volgens de rechter.quote:Op dinsdag 7 september 2004 12:08 schreef Rietvaerder het volgende:
http://www.mag-nl.org/verkeer/file.htm
Een forumpje
Vorig jaar had ik ook zo'n gevalletje ..rare dag .. check dit topic..quote:Op dinsdag 7 september 2004 13:04 schreef ddx het volgende:
valt me trouwens op dat er de afgelopen dagen veel motorrijders op de vluchtstrook staan met pech vanmorgen weer 2 zien staan op de a10
Uhm... dit is de wet uitgelegd...quote:Op dinsdag 7 september 2004 11:53 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Stilstaan voor een stoplicht is geen file. En 'langzaam' is niet met 50+km/uur verschil. Dus als er dan een motorrijder achter op me klapt omdat hij toch met 14m/sec aankomt kachelen kan ik weinig aan doen. Zoals ik al hierboven zei: geen probleem dat ze tussen de file door rijden, maar doe dat dan ook LANGZAAM zoals je net zelf al zei.
[..]
Tja, forumpje. Zoek er eens de 'wet' er bij. Verkeerslicht = verkeerslicht of je nu motorrijder of automobilist bent.
Ik denk dat jouw inschattingsvermogen een stuk slechter is dan dat je zelf denktquote:Op dinsdag 7 september 2004 20:33 schreef _Arthur het volgende:
Vandaag ook weer:
1: file, stilstaand tot erg langzaam rijdend, brommers komen met 50-60 voorbij.
2: file die langzaam oplost, men rijdt ~70-80 en de brommers die er met 90+ tussendoor slalommen
Zuchtquote:En brommer rijders wanen zich (want het is toch gedoogd!) de goden op de weg die (het is gedoogd!) denken boven de wet te staan.
Het is niet gedoogd, het is gewoon toegestaan...quote:Op dinsdag 7 september 2004 18:10 schreef -loui het volgende:
Waarom zouden ze dat niet mogen? Het is gedoogt en niemand die er last van heeft toch? Wie dat wel heeft stelt zich aan
Hoe bedoel je een vooropgezette mening?quote:Op dinsdag 7 september 2004 20:33 schreef _Arthur het volgende:
En brommer rijders wanen zich de goden op de weg die denken boven de wet te staan (want het is gedoogd!).
Maar zoals men kon lezen: prima dat je inhaalt etc, maar doe het dan -niet- met gevaar voor je eigen leven, maar dat is toch tegen dovenmans oren (want de auto krijgt toch de schuld).
quote:Op dinsdag 7 september 2004 20:54 schreef hollander172 het volgende:
Als jij met je examen defensief rijdt haal je het nooit, op een motor moet je offensief rijden.
Grapjas, met offensief rijden bedoel ik niet overal te hard, voorrang nemen etc.quote:Op dinsdag 7 september 2004 21:47 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
In perspectief want ik ben juist gezakt omdat ik te offensief reed met de motor.
- voorrang nemen, snel rotondes op enz ..
Met de motor moet je juist defensief rijden omdat je slecht zichtbaar bent en contact met auto's moet vermijden.
Het gelijk van de motorrijder ligt op het kerkhof.![]()
Zie vette letters, we hebben het wel over hetzelfde uiteindelijk.quote:Op dinsdag 7 september 2004 22:02 schreef hollander172 het volgende:
Grapjas, met offensief rijden bedoel ik niet overal te hard, voorrang nemen etc.
Offensief rijden betekent niks meer of minder dan prominent aanwezig zijn in het verkeer. Offensief = aanvallend, defensief is juist (veilig) verdedigend Je zelf laten zien zodat je niet over het hoofd gezien wordt. =defensief! Ook het vlot optrekken en lekker doorrijden hoort daarbij. Attent rijden is nog niet offensief, maar eerder actief.
Assertief zijn is er nog zo een, niet klakkeloos aansluiten op de linkerbaan bij een stoplicht maar als de weg vrij is of de rij kleiner de rechterbaan pakken.
Zo kan ik nog talloze dingen opnoemen die ik echt moest doen om te slagen, slaafs achter de stoet aanrijden hoorde daar zeker niet bij.![]()
okay danquote:Op maandag 6 september 2004 23:51 schreef TeRRoRiTe het volgende:
Hoe dicht gaan mensen trouwens achter een motorrijd(st)er hangen? Als ik achter een motor rij houd ik zelf meestal meer ruimte er tussen dan bij een auto. Er zit gewoon iets minder kreukelzone aan een motor, vandaar.
[..]
Noooooo don't die!
Voorlopig nog niet tenminste![]()
quote:is dat wiel van je eigen motor?
Oh dat zou goed kunnen. Ze rijden dus NOG harder dan dat ik inschat..quote:Op dinsdag 7 september 2004 20:42 schreef PatrickM het volgende:
[..]
Ik denk dat jouw inschattingsvermogen een stuk slechter is dan dat je zelf denkt
[..]
Prima beargumentateerd.quote:Zucht![]()
quote:Op woensdag 8 september 2004 20:59 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Oh dat zou goed kunnen. Ze rijden dus NOG harder dan dat ik inschat..
[..]
quote:Prima beargumentateerd.
Ik zal het uitleggen in Jip en Janneke taal voor je:
Een motorrijder heeft maar 1 kreukel-zone, dat is de motorrijder zelf. Dus mischien moeten de motorrijders er voor zorgen niet in situaties terrecht te komen waarbij zij extra kwetsbaar zijn dan normaal. (Bv met een te groot snelheidsverschil tussen de file door, in de dodehoek gaan rijden bij een motorvoertuig etc).
/offtopicquote:Op woensdag 8 september 2004 21:47 schreef BertV het volgende:
knip
Volgens mij was daarstraks het probleem 'dat de koekblikken opeens te snel van baan veranderden in een file' zodat motorrijders achterop klappen: rij dan rustiger tussen die file door.quote:Op woensdag 8 september 2004 21:32 schreef PatrickM het volgende:
[..]
[..]
Ga eerst eens fijn zelf motorrijden voordat je motorrijders het haarfijn uit gaat leggen hoe of wat
Gevaarlijke situatie? Wat is gevaarlijker? In een file achteraan aan sluiten met de kans dat er een of andere mongool in blik achterop klapt, of dat je er tussendoor rijdt met een dusdanige snelheid dat je in de meeste noodgevallen nog kan afremmen of enigzins uitwijken... En dan nog afgezien van de andere gevaren die het mee brengt voor een motorrijder om stil te staan in een file
Prima, maar huil dan niet als 'het koekblik' je net niet zag omdat je 'zelf dat extra risico nam'.quote:Op woensdag 8 september 2004 21:47 schreef BertV het volgende:
Als Jip en Janneke nu een beetje opletten, neem ik het extra risico, dat ik idd zelf neem, voor lief
Als iemand voor je neus ineens zijn stuur omgooit omdat de andere baan iets sneller lijkt dan ben je altijd te laat. Zelfs stapvoets is de kans uiterst klein dat je op tijd kan stoppen.quote:Op woensdag 8 september 2004 22:54 schreef _Arthur het volgende:
Volgens mij was daarstraks het probleem 'dat de koekblikken opeens te snel van baan veranderden in een file' zodat motorrijders achterop klappen: rij dan rustiger tussen die file door.
Als je jarenlang woon-werk verkeer gereden hebt word je ook steeds handiger.quote:Op donderdag 9 september 2004 10:16 schreef ZX9R het volgende:
Ik probeer altijd oogcontact te krijgen met de autobestuurder.
Als ik zie dat zij mij zien, kan ik er voorbij. Als ik niet zie dat zij mij zien, ga ik er heel voorzichtig voorbij!
Dat wilde ik ook posten net voor ik wegging. Voordat ik ooit op vakantie was geweest in Turkije snapte ik dit ook niet maar daar flink wat rondgereden in een off the road en het viel me meteen op dat mensen daar vooral naar elkaar kijken ipv naar stoplichten/borden etc.quote:Op donderdag 9 september 2004 10:16 schreef ZX9R het volgende:
Ik probeer altijd oogcontact te krijgen met de autobestuurder.
Als ik zie dat zij mij zien, kan ik er voorbij. Als ik niet zie dat zij mij zien, ga ik er heel voorzichtig voorbij!
En dat is wat ik nou precies bedoeld met het matige inschattingsvermogen van _Arthurquote:Op donderdag 9 september 2004 08:14 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
En 30-40 km/u rijd je zo in de eerste versnelling.. en dan voelt voor de stilstaanden misschien als 90.
Volgens mij wordt de Z750 binnenkort ook z'n dagelijks vervoer...quote:Op donderdag 9 september 2004 10:27 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
Als je jarenlang woon-werk verkeer gereden hebt word je ook steeds handiger.
Niet iedereen heeft een lease auto.![]()
![]()
![]()
Dat is iddquote:Op donderdag 9 september 2004 17:25 schreef bonfie het volgende:
[ontopic]
Ik heb last gehad van een motorrijder die voor mij ging staan bij het stoplicht en toen zo langzaam optrok dat er een auto rechts aan het inhalen was...
Zolang dat niet het geval is heb ik er geen problemen mee.
[/ontopic]
Helaas .. maar misschien word'ie dan wat handiger met filerijden.quote:Op donderdag 9 september 2004 18:26 schreef PatrickM het volgende:
Volgens mij wordt de Z750 binnenkort ook z'n dagelijks vervoer...![]()
De ZX9R rijdt lekkerder! Dus dat zal wel dagelijks vervoer wordenquote:Op donderdag 9 september 2004 18:26 schreef PatrickM het volgende:
[..]
Volgens mij wordt de Z750 binnenkort ook z'n dagelijks vervoer...![]()
quote:Op donderdag 9 september 2004 20:26 schreef ZX9R het volgende:
Ik zag al een aarzelende/stuntelige rijder voorbij komen in mijn hoofd.. kan nooit jij zijn.quote:Als ik niet zie dat zij mij zien, ga ik er heel voorzichtig voorbij!
Over stuntelaars gesproken... afgelopen week zat er een engelse motorrijder te kneuzen op de A4 ri A'dam -> A12 ri Den Haag prins clauspleinquote:Op donderdag 9 september 2004 21:12 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
Je post was zo slecht nog niet .. doelde alleen maar hierop:
[..]
Ik zag al een aarzelende/stuntelige rijder voorbij komen in mijn hoofd.. kan nooit jij zijn.![]()
Dat hebben al die bmw rijders..quote:Op donderdag 9 september 2004 18:24 schreef PatrickM het volgende:
[..]
En dat is wat ik nou precies bedoeld met het matige inschattingsvermogen van _Arthur
Hij hindert niemand, hij houdt zich netjes aan de snelheidslimiet.quote:Op zaterdag 4 september 2004 18:22 schreef Adfundum het volgende:
Ik doe het zelf ook, en als automobilist geef ik dus ook ruimte. Maar ik zie vaak een gast met een motorscooter die dat ook doet bij Oss,waar de N50 overgaat in de A50. en vervolgens bij groen zo langzaam optrekt en precies 100 gaat rijden op de snelweg zodat ie de automobilsten die hij net heeft ingehaald echt hindert. Die vent snap ik dus niet.
quote:Op donderdag 9 september 2004 21:26 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Dat hebben al die bmw rijders..
quote:Op donderdag 9 september 2004 21:26 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Dat hebben al die bmw rijders..
Ey, hij heeft wel een ubergeile BMW 320d Executive met toeters en bellenquote:Op donderdag 9 september 2004 21:58 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
quote:Op donderdag 9 september 2004 21:26 schreef _Arthur het volgende:
Dat hebben al die bmw rijders..
quote:Op vrijdag 10 september 2004 01:54 schreef fyful het volgende:
Alles prima wat de motorrijders doen, ga rustig opzij. Zolang ze normaal en voorzichtig zijn moet het geen probleem zijn. Mocht ik overigens ooit een motorrijder tegen komen die besluit een spiegeltje eraf te trappen zal ik niet aarzelen om mn lieve koekblikje tegen en over zn motortje te schuiven.
Goh, hoe komt ie daar nou weer bij?quote:Op vrijdag 10 september 2004 11:15 schreef ZX9R het volgende:
Raakt die lul daar ook weer van geïriteerd en komt ie mij achterna
quote:Op vrijdag 10 september 2004 08:05 schreef Richard_Zutphen het volgende:
Ik vind dat motorrijders zich wel goed gedragen op de weg op een enkeling na.
Meestal houden ze zich aan de snelheid enzo.
Zo ben ik in de vakantie ook niet ingegaan op die bejaarde in een Mercedes auto die mij sneed, inhaalde en langzamer ging rijden voor mijn bumper omdat ik daarvoor net een vrachtwagen aan het halen was met 130 km/u en hij er met 250 km/u voorbijwilde. Laat hem maar in zijn sop gaarkoken .. kom je op dat moment toch niet uit.quote:Op vrijdag 10 september 2004 16:51 schreef Miss_User het volgende:
Je hebt zoveel lui (motor en auto) die hun toeter gebruiken omdat iets ze niet bevalt, maar daar schiet je geen fuck mee op. Net als met obscene gebaren. De neiging is begrijpelijk maar je schiet er geen ene fuck mee op. Het enige dat je bereikt is meer aggressie en daar heb je (zeker als motorrijder) alleen maar ellende van![]()
![]()
Goh je bent er achter gekomen. Is de grap toch nog aangekomen, vetquote:Op donderdag 9 september 2004 22:18 schreef PatrickM het volgende:
[..]
Ey, hij heeft wel een ubergeile BMW 320d Executive met toeters en bellen
150 pk, 330 Nm @ 1390 kilo lege veiligheid
Mee eens. Daarbij ook graag de linksplakkers, bejaarden, mensen die helaas maar 100rijden waar je bv 120 zou mogen (en kunnen). Mensen die je gaatje dat je tov je voorganger open laat snel nog even dichtrijden (en dan gaan 'klagen' dat je er te dicht achter opzit .. zucht).quote:Op vrijdag 10 september 2004 11:15 schreef ZX9R het volgende:
eikels in auto's....
Het zou verboden moeten worden.
M'n zwager heeft een E36 325TDi Touring(bj 96), een kennis van mij heeft E46 M3 (bj 2002), een andere kennis een E36 318i Cabrio (bj 98), en weer een andere kennis een (E nummer weet ik niet) 730i V8 Executive full option (bj '92)... dus ach, in m'n omgeving zijn er wel een paar mensen die van het Beyerse merk houdenquote:Op vrijdag 10 september 2004 19:05 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Goh je bent er achter gekomen. Is de grap toch nog aangekomen, vet
Tis trouwens 136pk
De toeter werkt trouwens prima![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |