Hoi!
Ik heb dus de maagband, die operatie hoeft niet zwaarder te zijn dan de scopinaro, of de GBP (gastric Bypass) Ligt eraan wie er opereerd en op welke manier. Mijn arts deed het nog niet met kijkoperatie destijds. Dus ik heb gewoon een grote snede van de band operatie en was ook erg zwaar. Viel mij iig vies tegen. (Nu doet hij het tegenwoordig met kijkoperatie!)
Alles wordt ook in nederland gedaan.Belgie kan idd sneller gaan. Ik heb voor Nederland gekozen simpel om het feit de nabehandeling en alles wordt gewoon vergoedt En als er wat is (en dat was bij mij) dat ik niet naar Belgie hoefde te sjezen.
Ik en mijn band gaan momenteel niet zo goed samen
![]()
Ik ben wel afgevallen hij is ook wel aangeslagen bij mij. Maar. ik had waarschijnlijk een maagzweer voor ik de band kreeg. Zonder dat ik het wist. En mensen met een maagzweer komen normaal gezien niet in aanmerking voor een maagband.
Ik krijg nu 1,5 jaar later er goed last van. En kan alleen eten als ik medicatie gebruik.
Vele zorg verzekeraars vergoeden alleen als je het zogenoemde voor en na traject volgt. Kan bij obisitas kliniek. Of als je in nl geholpen wordt. gewoon in je eigen ziekenhuis. Voortraject houdt in:
chirurg Gesprek waarom je het wilt.
Internist. (alle functies worden nagecheckt, schildklier enz enz hartfilmje , longfoto's )
dietiste. Praten wat heb je allemaal al gedaan om af te vallen...
Psychiater. Ben je geschikt en niet te labiel?
(wow dat ik groen licht heb gelregen had ik te danken aan mijn eerlijkheid, maar mijn verleden is niet rooskleurig, normaal had ik er niet voor in aanmerking mogen komen. Lang leve de mensen die iemand een nieuwe kans willen geven!!!)
Geven hun allemaal groen licht. Dan kom je op de lijst. Zegt er 1 nee, en blijft bij nee. Dan heb je pech. En krijg je dus geen maagband.
Natraject. Dieetiste en je leven lang naar de chirurg. Eerste jaar om de 3 maand. Dan 2 jaar om de 6 maand. En dan 1 maal per jaar. Ligt eraan hoe het gaat. Je mag altijd een afspraak maken als je ergens mee zit of opgespoten wilt worden. of dat de band leegehaald moet worden als je bv zwanger bent.
Ikzelf loop nu met het idee om de band te laten verwijderen en de gastic bypas te laten doen. Heb hier al een gesprek over gehad met mijn arts. Ik wist alleen niet dat hij dus ook deze operaties uitvoert. Dat was een verassing voor mij. Maar wel een aangename. Dan hoef ik niet op zoek naar andere arts of ziekenhuis. Maar ik moet nu nog 5 weken nadenken. Want het is een zware operatie. En heeft veel bijwerkingen. Als ik beslis ja, dan gaat hij nog wat slikfoto's van mij laten maken. En aan de hand daarvan neemt hij weer de eind beslissing.
bijwerkingen kunnen zijn een dumping, dat is te vergelijken met iemand die suikerziekte heeft en een hypo krijgt. Want je wordt duizelig, zweten misselijk, hartkloppingen en kan flauw vallen. Je kan er niet aan doen als het gebeurt. En gaat vaak na een uurtje weer over. Je krijgt het als je teveel suikers of vetten hebt gebruikt. En dat komt zo je darmen in. En kan het niet goed verwerken.
En dan krijg je dus "dumping" Het is erg naar. Van lotgenoten hoor ik wel eens. Dat ze het idd erg naar vinden. Maar dat het hun wel leert om iets te kunnen laten staan als je weet dat je dat ervan kan krijgen.
En andere bijwerking is .. Vitamine tekorten. vit b12 wrdt nauwkeurig bijgehouden. Want die moet je eventueel bijspuiten. En alle anderen worden ook nagecheckt. Je moet sowiezo (ook met de band) je leven lang vitamine pillen slikken.
En om in aanmerking te komen voor een maagverkleining moet je BMI 35+ zijn bij ernstige lichamelijke klachten. En bij 40+ kom je vaak gelijk al in aanmerking. Bij 50+ moet je vaak zelf eerst afvallen. Bij sommige ziekenhuisen, moet je sowiezo eerst afvallen om te laten zien dat je het kan. Klinkt raar.Maar sommige werken zo. Die van mij gelukkig niet.
heel verhaal... Maar als er vragen zijn. Zal ik proberen die te beantwoorden. Of neem eens een kijkje op maagverkleining.nl en er zijn vele sites die erover gaan. Te vinden met google of welke search dan ook..
Het preciese verschil tussen scopinaro en gastic bypas en sleeve reconstruction en mason en duodinal switch enz weet ik ook niet allemaal precies.