abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_20252458
In dit topic kun je je mening kwijt over (tweedehands) platenzaken in heel Nederland. Ook mogen natuurlijk online winkels, in binnen- en buitenland. Waar kun je wat vinden? Welke zaak heeft goede prijs/kwaliteit-verhouding? Welke platenzaken hebben vriendelijk personeel? Om de overzichtelijkheid en volledigheid te behouden, is het het beste om de onderstaande lijst aan te houden (dat kan uiteraard niet voor online zaken, maar daar zijn de leveringstijden en verzendkosten bijvoorbeeld weer interessant).

Topicstarter begint:

Velvet Music, Dordrecht (Vriesestraat 110)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Velvet Music in Dordrecht heeft een groot assortiment. Alle stijlen zijn ruim vertegenwoordigd. Volgens de internetsite zijn ze specialist in de hardere muziekstijlen als hardrock. Zelf ben ik een funk/soul/electronica-liefhebber, maar daar hebben ze ook buitengewoon veel van. De meest bijzondere cd's kun je er tegen komen, dat is eigenlijk hun specialisatie.
De winkel is overzichtelijk ingedeeld, per stijl is er overzichtelijk geordend. Ook is er een selectie van de nieuw uitgekomen cd's. Aanbiedingen staan in kisten onder de reguliere bakken. Ook verkopen ze vinyl, hetzij een niet echt grote sortering.
Luisteren van cd's is geen probleem, je kunt dan plaatsnemen in lekkere stoelen met een paneeltje waarop je de cd-speler kunt bedienen. Uiteraard kun je ook vinyl beluisteren, hetzij dan niet in een luie stoel.

Personeel:
De eigenaar van de zaak is een zeer vriendelijke kerel, en kom je er vaker, dan weet hij wie je bent en wat je leuk vindt. Ook al kom je er voor de eerste keer, direct zijn ze vriendelijk.

Prijzen, bestellen:
Velvet is een kwaliteitszaak. Dat merk je in de prijzen, maar toch zijn ze niet extreem duur. 18 tot 20 euro is de gangbare prijs, met uitschieters naar soms wel 30 euro. Dan gaat dan wel om bijzondere cd's (import, collectors items). Met bestellen heb ik geen ervaring, maar ik denk dat dat geen probleem is.

In de volgende post de volgende review.

[ Bericht 2% gewijzigd door UncleFunk op 29-06-2004 21:11:32 ]
  maandag 28 juni 2004 @ 15:48:16 #2
24860 Gitarist
Ondertitel?
pi_20252770
Ik heb het niet zo "onderzoekend" bekeken als de ts, maar ik kan dit kwijt over Fame (CD/DVD zaak in de Kalverstraat te A'dam).

Het is een hele grote CD zaak (ik denk zelfs nog groter en gesorteerder dan de Mediamarkt in Amsterdam) met voor elk genre tal van CD's van uiteenlopende artiesten. Alles heeft aparte afdelingen waar je goed de weg kunt vinden.
De prijzen vielen mij erg mee, zo hebben ze veel van die acties van 2 cd's voor 25 euro of lager. Dit geld ook voor de DVD's.

Persoonlijk doe ik niks met vinyl, maar wat ik ervan gezien heb is dat ze wel een klein afdelinkje vinyl hebben. Of het wat voorstelt weet ik niet.

Ik kan iedereen die van muziek houdt en in Amsterdam komt aanraden eens daar te gaan kijken.

Fame music
me·lo·maan\ (de ~ (m.), -manen)
1 iem. met een overdreven liefde voor muziek
pi_20252861
De Plaatboef, Rotterdam (Nieuwe Binnenweg).
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De Plaatboef heeft veel tweedehands cd's en vinyl. Ook nieuwe dingen zijn er te vinden, hetzij in mindere mate. De winkel is niet heel erg mooi, maar op zich wel overzichtelijk ingedeeld in de verschillende stromingen. Populair is het meest vertegenwoordigd, maar af en toe vind je ook onbekende, waardevolle dingen.
Op de eerste etage vind je vinyl (pop a-z, soul, funk, jazz, beeldplaten, metal e.d. apart opgedeeld) en een kleine sortering wereldmuziek en Nederlandstalig.
Je kunt beneden ook vinyl luisteren, maar cd's zijn makkelijker. Er staan drie cd-spelers met afstandbediening. Bij grote drukte maximaal 2 cd's luisteren, en sowieso geen cd's onder de 5 euro. Eerst vond ik het lastig om te zeggen dat ik een cd niet wilde meenemen als ik hem geluisterd had, maar tegenwoordig zet ik me daar overheen.
Beneden in de kelder vind je video's, sale-cd's, singles en sale-vinyl. LET GOED OP! Soms vind je een plaat beneden voor een euro, terwijl hij boven voor 5 staat... Dan is er vaak wel verschil van de staat, maar het komt ook voor tussen cd's! Altijd verder kijken dus, het kan je serieus geld besparen. En let ook goed op bij de trap naar beneden, dat is een gevaarlijke!!! Je ligt zo beneden wanneer je niet goed uitkijkt. Gelukkig waarschuwen ze ervoor.

Personeel:
Erg vaag, de eigenaar Dennis mag ik 't meest. Niet echt vriendelijk als je daar geen vaste klant bent. Beetje communicatief gestoord als je daar voor de eerste keer binnenkomt, en hen niet gewend bent.

Prijzen, bestellen:
De Plaatboef is relatief goedkoop. Tweedehands cd's van een euro tot ongeveer 15 (bij bijzondere exemplaren). Vinyl kost meestal rond de 5 euro, sale-prijzen verschillen per week. De ene week 50 ct, de andere week een euro, dan 2,50. Is voordelig als je er regelmatig komt... Met bestellen heb ik geen ervaring wederom, maar dat doen ze wel (heb 't gezien/gehoord).

[ Bericht 5% gewijzigd door UncleFunk op 28-06-2004 16:19:13 ]
pi_20253157
Demonfuzz Records, Rotterdam (Nieuwe Binnenweg).
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Deze winkel verkoopt alleen vinyl. Ze hebben een ontzettend grote sortering, wat ze niet hebben staan in de winkel, kan nog achter staan (omdat het onbekend is bijvoorbeeld). De winkel is overzichtelijk ingedeeld. Sommige bakken zijn op label ingedeeld, de andere op artiesten en alfabet. De bovenste bakken zoeken het fijnst, de onderste bakken heb ik een hekel aan, vooral om achterin te zoeken. Er is een singlesbar, een grote kast waarin laden zitten met allerhande muziek, van Nederlandstalig tot danceclassics.
Luisteren bij DF is niet aan te raden wanneer het druk is, er zijn namelijk maar twee draaitafels beschikbaar. Anders is het geen probleem, je hoeft de platen niet terug te zetten.
DemonFuzz is trouwens een adres dat gevonden wordt door vele grootheden, wat te denken van bijvoorbeeld de Masters At Work die daar platen kopen!

Personeel:
Vriendelijk over het algemeen. Vooral de eigenaar is zeer aardig en heeft verstand van zaken (van met name de muziek waar ik van houd; funk, soul, disco).

Prijzen, bestellen:
DemonFuzz verkoopt kwaliteit, zo werkt ook het systeem van prijzen. Hoe mooier de plaat/hoes, hoe hoger de prijs, mede afhankelijk van de zeldzaamheid. Bijzondere maxi's kunnen zo 16 euro kosten, elpees die zeldzaam zijn kunnen 30 euro kosten (hoogste die ik zelf gezien heb, kan misschien dus nog hoger zijn). 7" singles lopen uiteen van 1 euro tot een euro of 10. Elpees van 4 tot ... euro.
Of je kunt bestellen weet ik niet, wel kun je in ieder geval vragen of er een exemplaar achter in het magazijn staat.

[ Bericht 0% gewijzigd door UncleFunk op 28-06-2004 16:15:05 ]
pi_20253406
iT Records, Rotterdam (Binnenwegplein, in boekhandel Donner)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
DE Jazz-specialist. Ze hebben een zeer grote sortering cd's op dit gebied. Verder kun je alternatieve electronica vinden, net als populaire muziek. De winkel zit in boekhandel Donner, die opgedeeld is in niveaus. De winkel bestaat uit twee niveaus, op het hoogste niveau vind je alleen maar jazz, beneden de rest. Luisteren is geen probleem, al heb ik zelf altijd het gevoel dat ik het moet kopen als ik het luister. Dat heb ik bij andere zaken niet. Verder hebben ze een stuk of vijf cd-spelers, maar bij drukte is dat nog niet voldoende.

Personeel:
Niet heel erg vriendelijk, maar ook niet onaardig. Er loopt ook een soul/funk-specialist rond, die zelf dj is. Het zijn mensen die weten waarover ze het hebben.

Prijzen, bestellen:
Duur. Nauwelijks aanbiedingen, prijzen variëren van 8 tot 30 euro. Hed Kandi zit op 25,95, ter vergelijking: die prijzen durven ze ook bij VanLeest te vragen. Deze cd's koop je voor 18 - 22 euro bij de FRS en de MediaMarkt. Bestellen is mogelijk, alleen wederom nog nooit zelf gedaan. Het leuke van deze winkel vind ik altijd weer de tasjes, die zijn namelijk van papier.
pi_20253671
Sounds, Rotterdam (Korte Hoogstraat)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Vroeger waren ze beter, alternatiever, zei een collega van de radio-omroep waar ik werk. Qua electro kan hij er schijnbaar altijd wel slagen. De winkel is groot, veel verschillende stromingen, keurig opgedeeld. Ik heb nog nooit iets gekocht in deze winkel, moet ik erbij zeggen. Alleen maar wat rondgekeken.

Personeel:
Geen mening.

Prijzen, bestellen:
Duurder dan gemiddeld. Met bestellen geen ervaring.
pi_20253793
Midtown, Rotterdam (Nieuwe Binnenweg, Zuidplein-Laag)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Dance-speciaalzaak. Vooral het hardere werk kun je hier vinden. Verder weinig ervaring met deze winkel.

Personeel:
Eén keer een vriendelijke kerel meegemaakt die begon over zijn liefde voor soul en funk... Verder onvriendelijk.

Prijzen, bestellen:
Heb alleen maar aanbiedingen er weggehaald tot nu toe (misschien daarom hun onvriendelijkheid ) Alleen maar singles, bijvoorbeeld Pete Heller - Big Love voor 5 gulden (jaja, nog in het gulden-tijdperk). Je kunt er best leuke dingen vinden! Met bestellen heb ik wederom geen ervaring.
pi_20253924
Midtown, Utrecht (Zadelstraat)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Dance-speciaalzaak. Vooral het hardere werk kun je hier vinden. Verder weinig ervaring met deze winkel.

Personeel:
Eén keer geweest. Meteen de laatste keer. Wilde Opium Scumbagz hebben van Olav Basoski, hadden ze niet toen ik ernaar vroeg. Toen ik liet merken wel degelijk kennis te hebben van die muziek, hadden ze opeens wél een promo-dubbelpack.

Prijzen, bestellen:
Te slecht op gelet. Geloof niet dat Midtown extreem duur is.
pi_20286844
Velvet Music, Rotterdam (Oude Binnenweg)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Deze Velvet bestaat uit twee verdiepingen. Boven vind je naast de ticketverkoop stijlen als wereldmuziek, electronica en jazz. Beneden in de winkel is er een ruime sortering populaire muziek, en hier vind je dan ook de aanbiedingen. Naast de kassa kun je luisteren, een stuk of vier plekken beschikbaar. Nadeel van deze toko vind ik trouwens dat ze geen vinyl verkopen.

Personeel:
Vriendelijk personeel, niet te beroerd om een cd voor je op te zetten.

Prijzen, bestellen:
Zie de review van Dordrecht.

[ Bericht 3% gewijzigd door UncleFunk op 29-06-2004 20:57:22 ]
pi_20289110
Hmm, ik dacht dat dit wel een leuk topic zou zijn voor in Muziek. Jammer dat er weinig interesse is
pi_20289173
goed topic hoor, ik zal misschien binnenkort ook ff wat schrijven
  Moderator dinsdag 29 juni 2004 @ 20:55:52 #12
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_20289310
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 20:49 schreef UncleFunk het volgende:
Hmm, ik dacht dat dit wel een leuk topic zou zijn voor in Muziek. Jammer dat er weinig interesse is
Ik denk dat iedereen ze met plezier leest, maar het verekken om ze zelf te maken

zo ook ik
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_20289332
Velvet Music, Dordrecht.. bijna m'n tweede huis. Nou ja, ik kom er iets te vaak af en toe.
Bestellen gaat vrij snel. Maar dit ligt ook gewoon aan waar iets vandaan moet komen en de leverancier. Een CD had ik een keer binnen een week, maar een Godspeed You Black Emperor! LP deed er weer iets langer dan een week over.
Ook heb ik het 1 keer meegemaakt dat een lastig te bestellen CD die ik had besteld gewoon vervallen was (in hun systeem, want zij kunnen zeggen dat iets vervallen is terwijl je het bij een andere winkel wel gewoon kunt bestellen of zelfs gelijk meenemen.)
Zeer aardige lui inderdaad.
"Bleach is healthy. It's mostly water. And we are mostly water. Therefore, we are bleach."
pi_20289336
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 20:55 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Ik denk dat iedereen ze met plezier leest, maar het verekken om ze zelf te maken

zo ook ik
Zoiets dacht ik ook al
pi_20289447
Ik vind het ook een goed topic! Jammer dat het bijna allemaal over zaken in Rotterdam gaat, ik woon zelf in Hilversum maar ik zal binnnenkort ook wel eens wat posten. Ik kan nu niet zo veel erover zeggen, ik kijk er nooit zo kritisch naar.
pi_20289481
een korte dan maar:
lalaland in den haag.
Geweldige keuze aan gothic/industrial en vaak heel veel obscure zaken als verzamelboxen etc. Nooit te beroerd om te bestellen, maar je moet de bazin wel op haar goede dag treffen want ze kan bijzonder onvriendelijk zijn.
Semi0n is dead, long live Stress Techniques. New project: LLB - JG
http://http://llbinc.bandcamp.com/
pi_20289509
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:00 schreef p-etr-a het volgende:
Ik vind het ook een goed topic! Jammer dat het bijna allemaal over zaken in Rotterdam gaat, ik woon zelf in Hilversum maar ik zal binnnenkort ook wel eens wat posten. Ik kan nu niet zo veel erover zeggen, ik kijk er nooit zo kritisch naar.
Sorry, ik woon namelijk vlakbij Rotterdam! Andere users die elders wonen mogen dat gat opvullen
pi_20289537
De Waaghals, Enschede

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:

Van disco tot rock. Ze hebben een gedeelte waar je "moderne" muziek vind. Club, (oldskool) hiphop, breakbeat, gabber, techno. Netjes ingedeeld, overzichtelijk. Vrijwel alleen recente releases, met uitzondering van de classics. Verder verkopen ze een heleboel nieuwe zowel 2e handse CD's. Veel niet-mainstream dingen. Overigens hebben ze heel veel rock, pop, disco op vinyl. Wederom goed gesorteerd.

De mogelijkheid tot luisteren is prima geregeld, een stuk of 4 gloednieuwe Vestax draaitafels en ook een aantal CD-spelers achter de balie.

Personeel:

Groot pluspunt. Aardige gasten, willen altijd helpen en doen de moeite als je iets wilt bestellen dat ze niet op voorraad hebben.

Prijzen, bestellen:

Normale prijzen. Heb niet het idee dat ze teveel vragen voor hun spullen. Heb natuurlijk niet alles bekeken of kunnen vergelijken, maar volgens mij zittten ze op een acceptabele hoogte.
pi_20289554
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:01 schreef UncleFunk het volgende:

[..]

Sorry, ik woon namelijk vlakbij Rotterdam! Andere users die elders wonen mogen dat gat opvullen
Ik vermoedde al zoiets hoor
Maargoed, leuk om te weten voor als ik eens in Rotterdam kom hè.
pi_20289683
in ieder geval ff wat info over online platenzaak www.topplers.com

assortiment: een groot deel van wat een echt french-house liefhebber zou willen in z'n collectie kun je hier vinden, plus geluidsfragmenten van de meeste releases

personeel: Fransen, dus tikkeltje arrogant af en toe

pluspunten: gratis extra's bij je bestelling toegevoegd zoals een aankomende release op white label of stickers, folders etc en als een french house plaat uitkomt zul je 'm hier doorgaans als eerste vinden, soms zelfs voor de releasedatum

minpunten: verzendtijd kan soms heeeeeel erg uitlopen, is soms ineens heel snel, beetje wisselvallig dus, en vandaag kreeg ik dit binnen:



pi_20289749
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:07 schreef le_knightclub_soda het volgende:
in ieder geval ff wat info over online platenzaak www.topplers.com
Dank voor de reviews, die tot nu toe voorbij gekomen zijn Online platenzaken mogen natuurlijk ook! Ik verander het gelijk even in de openingspost.
pi_20289849
leuke topic, ik post ff zodat dit in mijn lijstje komt en kan ik vaker bekijken, sorry ken geen goede platen/cd zaken, alleen de bekendere.............
We're leaving here tonight, there's no need to tell anyone, they'd only hold us down. So by the morningslight. We'll be halfway to anywhere, where love is more than just your name.
pi_20289898
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:07 schreef le_knightclub_soda het volgende:
www.topplers.com
Zo, die hebben een uitgebreide catalogus! Maar hoe zit het dan met de verpakking? Lijkt me niet normaal dat een plaat zo arriveert
pi_20289998
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:15 schreef UncleFunk het volgende:

[..]

Zo, die hebben een uitgebreide catalogus! Maar hoe zit het dan met de verpakking? Lijkt me niet normaal dat een plaat zo arriveert
nou ik heb er een paar keer besteld, maar dit is de eerste keer dat dit gebeurt en hoeft ook niet te betekenen dat dit hun schuld is natuurlijk, er zaten een paar kleine stukjes afgebroken plaat in het postpakketje wat ik kreeg, dus kan ook aan 't bedrijf hebben gelegen dat 't langsbrengt en waarschijnlijk vergoeden ze het wel, verder geen problemen mee, alleen wat ik zei, de verendtijd kan heel erg varieren
pi_20290422
Het is jammer dat in het pand van Britain, Enschede daarboven die platenzaak niet meer bestaat, anders had ik daar even een leuke review over geschreven. Vooral over het personeel!!!

Verder ben ik een paar keer bij Play It Again Sam geweest in Arnhem. Is mij altijd prima bevallen, ook leuk spul te vinden op vinyl. Vooral disco/soul & funk vind je daar tegen mooie prijzen. Ze hebben ook veel CD's, vaak ook 2e hands en voor een mooie prijs... Voor platen hebben ze een crappy platenspeler staan, maar voldoende om je dingen te kunnen luisteren.

Personeel was OK, kreeg korting op 2e hands platen. Verder weinig over te vertellen.
pi_20290617
quote:
Op maandag 28 juni 2004 16:31 schreef UncleFunk het volgende:
Midtown, Utrecht...
Hetzelfde heb ik gehad bij Midtown in Amsterdam...

Erg arrogante verkopers, hebben alleen verstand van de dance die in NL hot is. Vroeg ooit 's een naar een release op een Frans label.

Verkoper: "Hey (naam collegaverkoper) hebben we (naam van release)??"
Collega: (zonder nadenken) "Nee."

Alsof hij wist welke plaat ik uberhaupt bedoelde.

Prijzen zijn OK, assortiment laat veel te wensen over.
  dinsdag 29 juni 2004 @ 22:21:10 #27
9613 Seborik
I, Voyager
pi_20292210
quote:
Op maandag 28 juni 2004 15:51 schreef UncleFunk het volgende:
De Plaatboef, Rotterdam (Nieuwe Binnenweg).
Ze hebben er op zich wel veel, het is alleen een rommeltje en toen ik er was, werden we naar buiten gedreund. De muziek stond keihard. Ze waren live techno aan het draaien of zoiets. Normaal kijken was er niet bij.
  dinsdag 29 juni 2004 @ 22:32:00 #28
18413 Summoner
Posterboy of the Apocalypse
pi_20292628
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:07 schreef le_knightclub_soda het volgende:
...en vandaag kreeg ik dit binnen:
[afbeelding]
Dat kun je gerust bij de minpunten zetten.
pi_20293917
House of sounds, Den Bosch (Lopen vanaf het station tot je niet meer verder kunt en dan nog een eind naar links, tot je aan je rechterhand dat rode bord ziet.)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De formule: Zo veel mogelijk cd's op zo weinig mogelijk vierkante meters. Letterlijk: Van grond tot plafond. Er hoeven maar een paar klanten meer te zijn om te zorgen dat je a) er niet meer kunt lopen, of b) een van de vele cd-torens die in de zaak opgebouwd zijn om stoot. Bij voorkeur worden a en b gecombineerd. Ja, ze liggen vaak gewoon los op elkaar. Zonder rek. En het liefst minstens een meter hoog gestapeld.
Het assortiment varieert verder van happy hardcore tot de meest extreme metal. Ze hebben er een keur aan oude verzamelcd's. Ze hebben er zowel nieuwe als oude cd's, maar de nadruk ligt op tweedehands.
De mogelijkheid tot luisteren heb ik nog nooit geprobeerd. Ik heb er altijd cd's gehaald waar ik al minstens een vage indruk van had.
Let op: De laatste keer dat ik er was deed de pinautomaat het niet. Of dat nu nog steeds zo is weet ik niet, maar houd er rekening mee. De hele zaak oogt nogal obscuur.
Gezellig is het er niet, lekker ontspannen winkelen doe je er ook niet, maar het uitgebreide assortiment maakt veel goed.

Personeel:
Slechts 1 persoon: Een ietwat mysterieuze man ('Hans'). Wat 'ie moet doen doet 'ie goed, maar ik heb hem nog nooit zien lachen. Stug figuur, niet mijn type. Vermoedelijk wel gepassioneerd met muziek bezig. Dat is een pluspunt. Ik heb hem met klanten vaak genoeg over de meest obscure vinyls van weet-ik-veel hoeveel decennia geleden horen praten. En hij weet de raarste, lang vergeten cd's tevoorschijn te toveren als je ernaar vraagt. Dan pakt hij de hoge, wankelijke kruk die daar steevast in de zaak staat, springt er behendig op, en duikt hij een of andere tegen het plafond geplaatste doos in om de betreffende cd eruit te halen.

Prijzen, bestellen:
Van heel goedkoop tot heel duur. Verzamelcd's kosten veelal 5 euro.

******

Een, twee, cd, Tilburg (In een zijstraatje van de grote winkelstraat)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Er is niet veel over te melden. Het lijkt op wat een Free Record Shop of Van Leest ook verkoopt, alleen dan meestal een stuk ouder. Tweedehands, dus. Daal een onhandige trap af als je verslaafd bent aan oude verzamelcd's. Aan het einde van de trap openbaart zich een soort schatkamer vol oude Megadance/Thunderdome/Greatest Hits/enzovoort-cd's.
Verder is het gewoon een keurige zaak met een ruime keus. De sfeer is er erg aangenaam.

Personeel:
Gewoon. Ja, gewoon. Leuke jongeren van rond de twintig die op een vriendelijke manier afrekenen. Je wordt er als klant goed behandelt, maar of ze enorm deskundig zijn op het gebied van muziek is niet duidelijk. Het is het type wat je ook achter de Free Record Shop-counter aantreft.

Prijzen, bestellen:
Normaal. Het varieert. Meestal zijn ze niet zo overdreven duur.

******

Concerto, Amsterdam (Utrechtsestraat)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Groter zal je ze nauwelijks kunnen vinden. Gevarieerder ook niet. Vier a vijf gevels op rij, stampvol muziek. Elk gedeelte is op een bepaalde stijl gericht. Van klassiek tot dance. Tip: Weet welke deur je moet hebben. Ik zelf moest de eerste keer alle gedeeltes door lopen voor ik de goede had.
Verder is de inrichting niet bepaald mooi te noemen, maar wel functioneel. En de sfeer die er hangt is prima.

Personeel:
Tikkeltje alternatieve jeugd, maar niet tè. Vermoedelijk best wel muziek-liefhebbers. Dat straalt er gewoon vanaf.

Prijzen, bestellen:
Dat kan werkelijk alle kanten op. Ik nam een paar oude artiestenalbums mee voor 5 euro per stuk. Maar sommige gaan weer totaal de andere kant op.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-06-2004 11:36:16 ]
pi_20298713
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 22:21 schreef Seborik het volgende:

[..]

Ze hebben er op zich wel veel, het is alleen een rommeltje en toen ik er was, werden we naar buiten gedreund. De muziek stond keihard. Ze waren live techno aan het draaien of zoiets. Normaal kijken was er niet bij.
Soms draaien ze keihard baggerherrie, dat is zeker waar. Keihard snerpende gitaren bijvoorbeeld, als je daar niet van houdt, toch zeker hinderlijk
pi_20298746
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 23:06 schreef apestaartje het volgende:
Een, twee, cd, Tilburg (In een zijstraatje van de grote winkelstraat)
Helemaal niet bij stilgestaan dat ik hier ook al vier keer geweest ben.

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
In de kelder hebben ze een behoorlijk grote afdeling met singles, keurig geordend op alfabet. Veel commerciële dingen, maar af en toe ook gouwe ouwe nummers.


Dank voor je review trouwens
pi_20300578
Nog drie

Aad's platenzaak, Tilburg (Net als Een, Twee, Cd gevestigd in een zijstraat van de grote winkelstraat, maar niet dezelfde. Ze zitten wel dicht bij elkaar.)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Klein, eenvoudig en sober hokje dat goed gevuld is, maar zonder dat het een zooitje wordt. Het assortiment is erg commercieel. Het zijn vooral tweedehands cd's, en het is verder een prima zaak om een paar jaar later alsnog die ene plaat van die ene bekende artiest te kopen waar je eerder net niet het geld voor over had.
Let op: Je loopt deze zaak zo voorbij. Zelden zo'n verschrikkelijk onopvallende winkel met zo'n enorm saaie gevel gezien. Vraag een voorbijganger de weg, zou ik zeggen.

Personeel:
Niets bijzonders. Wel vriendelijk.

Prijzen, bestellen:
Ik kocht er een paar cd's voor 2 en een halve euro. Hier betrof het een paar verzamelaars van een decennium terug. Die geven ze hier en daar zowat weg. Artiestenalbums van een paar jaar oud liggen hier vaak voor rond de tien euro.

*****

Vinyl, Nijmegen (Vanaf het station naar de markt lopen en dan links, die lange straat in. En vervolgens heel ver lopen. Ergens na de afdaling - de straat loopt schuin af - zit het onopvallende zaakje verstopt. Aan je rechterhand. In dezelfde straat, maar dan veel eerder, vind je trpuwens ook nog het vrij goedkope 'Tinseltown'. Met vrij opvallend beschilderd geveltje.)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Letterlijk en figuurlijk betreft het hier een wat stoffig, tweedehands zaakje. Meteen als je binnenkomt zie je de cd's, als je verder loopt zie je ook nog ander spul. Het is er best overzichtelijk. Maar het is een erg vage winkel, en of ze hebben wat je wilt is een grote gok. En of de cd het uberhaupt doet als je thuis komt: ook (bij een cd van mij bleken drie tracks achter elkaar over te slaan). Het assortiment is niet extreem groot, maar qua genres erg compleet. Van alles een beetje, zeg maar. De hele winkel geeft naar mijn mening nogal een vlooienmarkt-gevoel.

Personeel:
Beetje alternatief vrouwtje. Daar moet je van houden. Ze past precies in de sfeer van het zaakje.

Prijzen, bestellen:
Spotgoedkoop. Ik heb er ooit voor 1 euro per stuk een paar cd's mee genomen. Ook ooit een dubbelaar voor acht euro, maar dat valt qua prijs nog steeds mee.

*****

Kroeze, Nijmegen (Loop de grote winkelstraat uit, richting station, en ergens aan je rechterhand zit dan het onopvallende geveltje.)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Groot assortiment, keurige zaak. Nieuwe cd's en geen tweedehandse. Vorm van de zaak: Lang & smal. Dat kan vervelend worden bij drukte, en reken maar dat het er vaak druk is. De Kroeze-vestiging in Arnhem is wat ruimer. Verder hebben ze gewoon van alles en nog wat. Free Record Shop-achtig aanbod, net iets alternatiever misschien.

Personeel:
Niets speciaals over te zeggen. Ze doen wat ze moeten doen.

Prijzen, bestellen:
Ze hebben een goedkope reputatie, maar toch valt het tegen. Veel cd's liggen er voor 17 euro. Dat is alvast een paar euro minder dan op de meeste plaatsen, maar rechtvaardigt deze goedkope reputatie niet 100 %. Bovendien heeft de Free Record Shop, even verderop, zijn prijzen bewust aangepast vanwege Kroeze (las ik ooit). Zodat het in Nijmegen qua prijzen niet zo veel uit maakt naar welke van de twee je gaat.

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 30-06-2004 11:14:14 ]
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 30 juni 2004 @ 10:53:57 #33
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_20300957
De Waterput, Bergen Op Zoom / Middelburg (Bosstraat 36 / Nieuwe Burg 29)
www.waterput.nl

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
Vrij groot assortiment in beide winkels, vooral wat pop, rock en metal betreft. Ook voor wat jazz, reggae, hiphop, dance en wereldmuziek kan je er terrecht, maar daarvan is het aanbod minder groot. Het aanbod muziekdvds is ook redelijk groot. Ook hebben ze redelijk veel 2e hands cds en lps (in Bergen op Zoom achter in de zaak, in Middelburg boven). Er zijn ook nog een paar vitrines met wat zeldzamere cds en boxsets. Luisteren is mogelijk op een van de 5 of 6 cd-spelers. Ook kan je dvds kijken (met koptelefoon), en vinyl luisteren. Er staan ook nog een aantal zuilen waar nieuwe cds in zitten, zodat je die ook alvast even kan beluisteren.

Personeel:
De mensen die er werken zijn muziekliefhebbers. Ze weten wat ze verkopen, en vaak ook of het op voorraad is.

Prijzen, bestellen:
De prijzen voor nieuwe cds liggen meestal tussen de 16 en 20 euro. Wat oudere zitten vaak rond de 10-12 euro. 2e hands cds kosten vaak rond de 7 euro. Muziekdvds zijn jammergenoeg iets aan de duurdere kant.
Het meeste is wel te bestellen, en er staat ook een computer waarop je zelf kan kijken of het te bestellen is.
Nothing lasts forever but the certainty of change
  woensdag 30 juni 2004 @ 11:53:33 #34
9613 Seborik
I, Voyager
pi_20302591
quote:
Op woensdag 30 juni 2004 08:35 schreef UncleFunk het volgende:

[..]

Soms draaien ze keihard baggerherrie, dat is zeker waar. Keihard snerpende gitaren bijvoorbeeld, als je daar niet van houdt, toch zeker hinderlijk
De stijl interesseert me op zich niet zo, maar lekker cd's kijken is er niet meer bij wanneer het zo hard staat.
  woensdag 30 juni 2004 @ 15:28:42 #35
27648 Weakling
available in strong mint
pi_20308896
Bullit Eindhoven
Was jarenlang mijn nummer 1 platenzaak, vanwege veel alternatief en goed gesorteerd spul. De laatste jaren enorm in verval geraakt. Selectie is geslonken. Het is erg rommelig geworden. Te grote ruimte waar te weinig mee gedaan wordt. Erg jammer. Het personeel is nog wel redelijk okay en de prijzen vallen ook best mee.

Velvet Breda
Mijn huidige nummer 1 platenzaak. Was ooit Bullit Breda en is er zeker niet slechter op geworden nu ze (alweer een aantal jaren) Velvet zijn geworden. Gedeeltelijk nog hetzelfde personeel als voorheen en ze zijn stuk voor stuk prima. Breed gesorteerd, maar de nadruk op de wat onbekendere muziek, duidelijke indeling, oogt netjes en gemiddeld kost een CD 18 euro voor de nieuwe release en wat minder voor ouder werk. Dit soort zaken zorgen ervoor dat ik niet alles via internet ga kopen, maar het nog een plezier is om door bakken CD's te graaien.
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
  vrijdag 2 juli 2004 @ 14:08:27 #36
9613 Seborik
I, Voyager
pi_20361339
quote:
Op woensdag 30 juni 2004 10:53 schreef Tokus het volgende:
De Waterput, Bergen Op Zoom / Middelburg (Bosstraat 36 / Nieuwe Burg 29)
www.waterput.nl
Waterput heeft heel veel en meestal kunnen ze ook wel komen aan wat je wil hebben. Soms zijn de prijzen alleen een beetje maf. Nieuwe cd's die 16 euro kosten en hele oude voor 20, maar dat is op zich overal wel zo.

Gelukkig is die trage gast weg, anders is'ie een uur bezig met je cd's zoeken en in doosjes doen.
  woensdag 7 juli 2004 @ 00:04:43 #37
72218 minton
skitzophonic
pi_20452908
Distortion Records
Westerstraat, Amsterdam

Het is zeker de moeite waard om eens een stukje verder dan de standaard winkels te lopen als je gaat platenshoppen in Amsterdam, dit is een van mijn favoriete plekken om vinyl te scoren!
Een ruim aanbod, zowel cd als vinyl (alhoewel dat laatste wel de overhand heeft), van metal tot idm tot funk tot dub. Eigenlijk alles komt wle aan bod, mits je niet op zoek bent naar cheape trance etc. Degene die de winkel runt is relaxed en heeft echt kennis van zaken; zal altijd wel met goede tips aan komen enzo. Als je op zoek bent naar iets dat niet in de winkel te vinden is, is bestellen geen probleem. De prijzen zijn over het algemeen zeer reasonable, zeker in vergelijking met andere platenzaken in de buurt (zoals Fat Beats bijvoorbeeld). Op hun website (www.distortion.nl) kun je trouwens hun hele catalogue door spitten en zijn er een keer in de zoveel tijd interessante eBay auctions te vinden!

morgen meer!
.. a love supreme ..
  woensdag 7 juli 2004 @ 00:36:48 #38
9613 Seborik
I, Voyager
pi_20453764
Distortion is wel tof. Beetje klein en rommelig, maar er ligt wel een hoop.
  woensdag 7 juli 2004 @ 00:41:50 #39
56897 Rosnesda
mnmlmnmlmnml
pi_20453869
Topplers is idd geweldig ... ik bestel er erg veel.

De goodies die je krijgt zijn super - goede klantenbinding.

Nog nooit problemen met verzenden of langdurig wachten gehad gelukkig, terwijl ik bijna wekelijks wat platen koop. Hopelijk blijft dat zo!
quote:
Op dinsdag 29 juni 2004 21:07 schreef le_knightclub_soda het volgende:
in ieder geval ff wat info over online platenzaak www.topplers.com

assortiment: een groot deel van wat een echt french-house liefhebber zou willen in z'n collectie kun je hier vinden, plus geluidsfragmenten van de meeste releases

personeel: Fransen, dus tikkeltje arrogant af en toe

pluspunten: gratis extra's bij je bestelling toegevoegd zoals een aankomende release op white label of stickers, folders etc en als een french house plaat uitkomt zul je 'm hier doorgaans als eerste vinden, soms zelfs voor de releasedatum

minpunten: verzendtijd kan soms heeeeeel erg uitlopen, is soms ineens heel snel, beetje wisselvallig dus, en vandaag kreeg ik dit binnen:

[afbeelding]

Trois Pistoles
pi_20456070
Boudisque, Amsterdam

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De winkel is opgedeeld in drie secties: gitaargeweld (hardrock, punk, goth, metal etc.) / pop -en dancemuziek + video's & dvd's / wereldmuziek, hiphop en reggae. Het assortiment is dan ook vrij breed. Ik kom meestal alleen in de 'pop-dance-video-dvd' sectie maar ik geloof dat je bij elke balie wel 5 a 6 koptelefoons hebt hangen. Ze hebben ook een kleine platensectie en daar kan je ook kiezen uit ong. 4 draaitafels. Maar het beste is toch wel de uitgebreide anime collectie! Als je van cult-films, Japanse -en alternatieve films houdt kom je hier zeker aan je gerief.

Personeel:
Aardige luitjes, de een heeft er wat meer verstand van dan de ander maar ze komen absoluut niet arrogant of betweterig over. Als het niet al te druk is zijn ze zeer bereidwillig om een praatje te maken of om je te helpen met je vragen. Af en toe loopt er ook een dikke rode kater rond die zich meestal te rusten legt op een stapel afgeprijsde CD's.

Prijzen, bestellen:
Ik heb zowel ervaring met bij de winkel -en on line bestellen, en dit is tot nu toe altijd zonder problemen gegaan. Er wordt automatisch een bericht naar je mailbox verzonden wanneer je bestelling binnen is of dat er iets gewijzigd is. Je kan ook gebeld worden, of per kaartje op de hoogte gebracht worden. Prijzen zijn verschillend, tussen de 15 en 20 euro, en afprijzingen rond de 5 a 10 euro. DVD's zijn wat duurder, maar dat komt doordat ze vaak veel import hebben staan. Anime dvd's zijn het prijzigst: tussen de 20 a 45 euro. Maar ja, daar heb je natuurlijk ook een afgeprijst-rek voor.

http://www.boudisque.nl
pi_20465927
Rare Records Eindhoven
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
het is een klein zaakje maar ze hebben erg veel verschillende labels en stijlen. ze gooien bijvoorbeeld trance en hardstyle wel allemaal in hetzelfde vak "trance" maar ze werken wel met bakken als: techno new, techno last week, techno just back in, op zich wel duidelijk.
voor het commerciele werk kun je beter ergens anders heen gaan maar voor club en techno en aparte dingen kun je er prima terecht.

Personeel:
het personeel is vrij behulpzaam, gaat in de computer opzoeken of ze iets hebben en bladeren desnoods zelf door de rekken om iets voor je te vinden. ik had een keer om een plaat gevraagd maar die hadden ze niet, en toen ik later een keer die winkel binnen kwam hadden ze die voor mij apart gehouden (ik kocht daar toen wel vrij veel). ze hebben iets van 6 draaitafels om te luisteren, maar op donderdag en vrijdagavond is het erg meestal erg druk.

Prijzen, bestellen:
de prijzen zijn, tja normaal rond de 10 euro per stuk, en je kunt online bestellen op rare-records.com


v.d. Berk Muziek Best
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
klein winkeltje met bepert assortiment vinyl, ze verkopen ook nog cd's. er is geloof ik maar 1 draaitafel om te luisteren. in eindhoven is nog een filiaal.

Personeel:
ik ben er niet zo vaak geweest, maar toen ik er een keer vroeg naar een bepaalde plaat zei hij: da's een bootleg waar waarschijnlijk heel moeilijk aan te komen is. omdat ik toch een stapeltje andere platen af ging rekenen zei die gast ineens: he ik heb misschien nog wel iets voor je, en pakt ie van onder de toonbank een white label met een hardcore remix van total eclipse of the heart met de originele stem van bonnie tyler. mijn ervaring is dat ze bij de midtown ook vaak platen achter houden, maar dan alleen voor bekenden.

Prijzen, bestellen:
prijzen zijn ook van rond de 10 euro per stuk, weet alleen niet of ze ook een site hebben.
pi_20473050
quote:
Op maandag 28 juni 2004 16:22 schreef UncleFunk het volgende:
Sounds, Rotterdam (Korte Hoogstraat)
Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:

Ze hebben een redelijk breed aanbod wat alternatieve rockmuziek betreft, veel minder qua andere genres. Veel releases al voor releasedatum binnen.

Personeel:
Vriendelijk, behulpzaam, maar op afstand

Prijzen, bestellen:
voor ieder wat wils, nog nooit besteld.
pi_20473127
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 03:47 schreef PDOA het volgende:
Boudisque, Amsterdam

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De winkel is opgedeeld in drie secties: gitaargeweld (hardrock, punk, goth, metal etc.) / pop -en dancemuziek + video's & dvd's / wereldmuziek, hiphop en reggae. Het assortiment is dan ook vrij breed. Ik kom meestal alleen in de 'pop-dance-video-dvd' sectie maar ik geloof dat je bij elke balie wel 5 a 6 koptelefoons hebt hangen. Ze hebben ook een kleine platensectie en daar kan je ook kiezen uit ong. 4 draaitafels. Maar het beste is toch wel de uitgebreide anime collectie! Als je van cult-films, Japanse -en alternatieve films houdt kom je hier zeker aan je gerief.

Personeel:
Aardige luitjes, de een heeft er wat meer verstand van dan de ander maar ze komen absoluut niet arrogant of betweterig over. Als het niet al te druk is zijn ze zeer bereidwillig om een praatje te maken of om je te helpen met je vragen. Af en toe loopt er ook een dikke rode kater rond die zich meestal te rusten legt op een stapel afgeprijsde CD's. :')

Prijzen, bestellen:
Ik heb zowel ervaring met bij de winkel -en on line bestellen, en dit is tot nu toe altijd zonder problemen gegaan. Er wordt automatisch een bericht naar je mailbox verzonden wanneer je bestelling binnen is of dat er iets gewijzigd is. Je kan ook gebeld worden, of per kaartje op de hoogte gebracht worden. Prijzen zijn verschillend, tussen de 15 en 20 euro, en afprijzingen rond de 5 a 10 euro. DVD's zijn wat duurder, maar dat komt doordat ze vaak veel import hebben staan. Anime dvd's zijn het prijzigst: tussen de 20 a 45 euro. Maar ja, daar heb je natuurlijk ook een afgeprijst-rek voor.

http://www.boudisque.nl
Die rooie kater gaat altijd op een cd van mijn keuze liggen :')

Voor de rest sluit ik me aan bij mijn voorganger. Helaas al twee keer gehad dat iets onbestelbaar bleek na een maand of wat, ook al enige keren gehad dat het heel snel klaarlag. Goede variatie in aanbod, lui weten meestal waar ze over praten op de obscuurdere genres na ...
quote:
Distortion Records
Westerstraat, Amsterdam
Prima zaak, kun je op regelmatige basis wel wat vinden...
quote:
Midtown Records, Amsterdam
De 'bediening' is daar vooral ter ere van zichzelf. Arrogante trancekwastjes die de nieuwste releases in hun hoofd hebben geprent. Aanbod is zeer beperkt en voorspelbaar. Ik kom er al tijden niet meer. Beneden hadden ze altijd wel rielekste bakken met obscure shit...

[ Bericht 6% gewijzigd door Tranceptor op 07-07-2004 20:38:29 ]
pi_20475513
Dank voor de reacties, Fok!kers We komen al in steeds meer hoeken van 't land.
  woensdag 7 juli 2004 @ 21:53:26 #45
73438 Prep2Fight
Noem me alsjeblieft Tim!
pi_20475618
plaatboef in A'dam ook goeie ken de mensne die daar werken toevallig
Tim's LastFM Charts
' I want a easy plateau, some place to rest my head '
pi_20475672
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 21:53 schreef Prep2Fight het volgende:
plaatboef in A'dam ook goeie ken de mensne die daar werken toevallig
Krijg je ook korting dan
  woensdag 7 juli 2004 @ 22:06:04 #47
38530 Shedfire
Zwaar Metaal
pi_20476027
quote:
House of sounds, Den Bosch (Lopen vanaf het station tot je niet meer verder kunt en dan nog een eind naar links, tot je aan je rechterhand dat rode bord ziet.)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De formule: Zo veel mogelijk cd's op zo weinig mogelijk vierkante meters. Letterlijk: Van grond tot plafond. Er hoeven maar een paar klanten meer te zijn om te zorgen dat je a) er niet meer kunt lopen, of b) een van de vele cd-torens die in de zaak opgebouwd zijn om stoot. Bij voorkeur worden a en b gecombineerd. Ja, ze liggen vaak gewoon los op elkaar. Zonder rek. En het liefst minstens een meter hoog gestapeld.
Mij (gelukkig) nooit gebeurd. De opzet van de winkel schrikt wel een hoop mensen af.
Of ze weten het niet echt te zitten, of ze denken dat het een of ander evil winkeltje is.
quote:
Het assortiment varieert verder van happy hardcore tot de meest extreme metal. Ze hebben er een keur aan oude verzamelcd's. Ze hebben er zowel nieuwe als oude cd's, maar de nadruk ligt op tweedehands.
Verrek ik heb er tot nu toe alleen nog maar nieuwe cd's gehaald. Die zijn meestal 11.50 op de japanse import etc na. Singles zijn trouwens wel relatief duur; 9 euro voor een maxi vind ik nog steeds erg veel, ookal heb ik het er wel eens voor neer geteld.
quote:
De mogelijkheid tot luisteren heb ik nog nooit geprobeerd. Ik heb er altijd cd's gehaald waar ik al minstens een vage indruk van had.
Hij heeft volgens mij onder de stapels op de toonbank 3 cd-spelers staan met kop telefoon, en ook ergens zijn 2 platen-spelers verstopt
quote:
Let op: De laatste keer dat ik er was deed de pinautomaat het niet. Of dat nu nog steeds zo is weet ik niet, maar houd er rekening mee.[quote]
Nog steeds niet trouwens (al een jaar niet). Maar er is een "geld trek"-automaat dicht in de buurt, dus al vaak zat even heen en weer gelopen. Volgens mij laat hij het ook nooit meer maken, of hij zelf nou geen geld er voor (over) heeft, of gewoon het allemaal zwart wilt ..

[quote]De hele zaak oogt nogal obscuur.
Gezellig is het er niet, lekker ontspannen winkelen doe je er ook niet, maar het uitgebreide assortiment maakt veel goed.
Als je er wat vaker komt heb je niet echt dat gevoel, als ik er met de juiste mensen ben, (lees mede-cd-koop-verslaafden) kan ik er een hele tijd zijn. Als ik straks weer geld heb, zal ik er ook weer veel te vinden zijn.
quote:
Personeel:
Slechts 1 persoon: Een ietwat mysterieuze man ('Hans'). Wat 'ie moet doen doet 'ie goed, maar ik heb hem nog nooit zien lachen. Stug figuur, niet mijn type. Vermoedelijk wel gepassioneerd met muziek bezig. Dat is een pluspunt. Ik heb hem met klanten vaak genoeg over de meest obscure vinyls van weet-ik-veel hoeveel decennia geleden horen praten. En hij weet de raarste, lang vergeten cd's tevoorschijn te toveren als je ernaar vraagt. Dan pakt hij de hoge, wankelijke kruk die daar steevast in de zaak staat, springt er behendig op, en duikt hij een of andere tegen het plafond geplaatste doos in om de betreffende cd eruit te halen.
Haha, wat een manier om Hans te beschrijven, ookal klopt het wel hoor de eerste keren dat ik er kwam vond ik dat ook, maar nu ik toch wel eens met hem klets (hij is een extreme festival ganger naar mijn mening, en houdt veel van grunge (Sonic Youth en Nirvana)) blijkt het toch wel een erg goede gast te zijn hoor. Het geniaalst is dat hij ook redelijk vaak gewoon de zaak verlaat, soms voor een kwartier, terwijl de "cd-aanleverman" op hem zit te wachten. Wat dat betreft ben ik wel blij dat de meeste klanten respect voor zijn zaak hebben en het niet helemaal leeg roven.
quote:
Prijzen, bestellen:
Van heel goedkoop tot heel duur. Verzamelcd's kosten veelal 5 euro.
De prijzen: 40% korting op alles op dit moment!
Het bestellen: niet doen want je kunt er heeeel lang op wachten. Het volgende week principe zullen mede-bestellers waarschijnelijk wel kennen.

Al met al een van mijn favoriete zaken.
Bertje en Henk
pi_20498613
Midtown is inderdaad een kutzaak. Naar mijn idee zijn ze in A'dam wat rielekster dan Utrecht, want dat zijn me daar toch een stelletje arrogante zultkoppen daar.
pi_20499036
Get Records, Amsterdam (schuin tegenover Concerto!)

Grootte assortiment, indeling winkel, mogelijkheid tot luisteren:
De winkel is voornamelijk erg lang. Voor de pop-afdeling slaat de winkel een hoekje om. Ik vind vooral de pop/jazz/klassiek/etc wat chaotisch georganiseerd, maar qua nieuwe releases, dance en obscure shit is het wel netjes, want dat staat voorin. Uitgebreide pop en dance sectie trouwens, sommigen op label gerangschikt. Uiteraard heb je ook de mogelijkheid tot luisteren; stuk of 4 draaitafels+cd-spelers. Over het assortiment: niks op aan te merken, hoewel ze naar mijn mening er wel op achteruit zijn gegaan na de overname door Plato. Vroeger kon je er echt de obscuurste shit bestellen, de eigenaar kende zowat alles. Helaas is 'ie een jaar geleden te komen overlijden waardoor een overname van Plato noodzakelijk werd. Helaas... Wel een leuk feit is dat ze daar onder te toonbank vaak bootlegs en advanced copies verkopen of weggeven, mits je de mensen wat beter kent. Ook hebben ze een kleine platensectie met nieuwe pop, punk en dancereleases. Ze heb ook een kleine bak met obscure shit.

Personeel:
Prima mensen, erg behulpzaam en vreselijk aardig. Altijd in voor een babbeltje en vragen staat vrij. Kunnen bijzonder lollig en sarcastisch uit de hoek komen naar mensen die gelijk vragen naar 'wat er voor nieuws uit is' zonder eerst te kijken...

Prijzen, bestellen:
Niet te goedkoop, maar ook zeker niet (te) duur. Alleen import wil nog weleens prijzig zijn, maar dat ligt aan de in/exportprijs en waar het vandaan komt. Nooit wat besteld daar trouwens, want meestal hebben ze wel wat ik zoek.

Free Record Shop, overal en nergens

Het is niet 'Free' zoals de titel zegt, vaak personeel met weinig verstand van zaken en alleen populaire shit. Geen vinyl te bekennen ook. Het enige mooie is dat ze vaak de obscuurdere dingen (lees: cd's die niet verkopen omdat ze juist obscuur zijn) wegdoen voor een prikkie. Zo ben ik eens een David Holmes cd tegen gekomen voor maar 0,99 euro!

[ Bericht 5% gewijzigd door PDOA op 08-07-2004 22:44:34 ]
pi_20499993
Vind het wel slecht van de Free Record Shop dat ik online wat CD's wil bestellen voor mooie prijzen, maar dat die nooit leverbaar zijn...

Toeval?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')