Voor jouw niet, maar voor mij wel. God is namelijk geen persoon. Het is entiteit wat alles bijeen houdquote:Op maandag 28 juni 2004 14:15 schreef tvlxd het volgende:
God bestaat niet. Slotje.
De controleerbaarheid van de wetenschap maakt de beweringen van de wetenschap kwetsbaar. Op de lange duur kunnen ze blijken onwaar te zijn. Godsdienstige beweringen kunnen daarentegen nooit waar of onwaar zijn: ze zijn oncontroleerbaar.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:15 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Het feit dat je daar de kracht in ziet, geeft ook een behoorlijke mate van naiviteit en goed gelovigheid aan. Het feit dat je redelijk klakkeloos aanneemt wat er in een boek staat vol met op z'n minst twijfelachtige beweringen, vind ik raar. Het is toch je taak als mens om zelfstandig en kritisch in de wereld te staan. Geloven past daar voor mijn gevoel niet helemaal in. Ik wil er graag voor openstaan hoor, maar als je bijvoorbeeld kijkt naar wetenschappelijke richtingen als psychologie en sociologie, kom je er nooit uit dat bijvoorbeeld de Islam/Christendom de enige juiste godsdienst is. Waarom zou het ene geloof wel de waarheid spreken en de andere niet?
quote:Op maandag 28 juni 2004 14:08 schreef Maerycke het volgende:
[..]
Daar waren zelfs de oude Grieken en Romeinen het over eens.
Ik probeer juist jouw betoog te snappen. Je stelt dat de Koran nog steeds overeind staat qua waarheden. Stellingen kunnen niet ontkracht worden, omdat ze niet controleerbaar zijn, maar daarmee zijn stellingen uit het ongerijmde bij voorbaat al twijfelachtig. De waarheid van de stelling kan namelijk ook niet aangetoond worden.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:15 schreef Tuana het volgende:
[..]
Ik kom niet met een bewijs, ik probeerde slechts een einde te maken aan jullie wetenschap vs. godsdienst (oftewel het wellus-nietus) discussie
Ik wilde potdikkie slechts de 'discussie' beëindigen.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:19 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Voor jouw niet, maar voor mij wel. God is namelijk geen persoon. Het is entiteit wat alles bijeen houd![]()
Wjs hem nu eens op zijn feilen.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:20 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Ik wilde potdikkie slechts de 'discussie' beëindigen.
Dat doe je niet door als een bezetene "slotje" te gaan roepen.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:20 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Ik wilde potdikkie slechts de 'discussie' beëindigen.
Een bezetene?quote:Op maandag 28 juni 2004 14:21 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Dat doe je niet door als een bezetene "slotje" te gaan roepen.
quote:Op maandag 28 juni 2004 14:19 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
. Het is entiteit wat alles bijeen houd![]()
quote:Iraq Adds PKK / KONGRA-GEL to Terrorism List
Iraqi Prime Minister Iyad Allavi reportedly added PKK / KONGRA-GEL to the list of recognized terrorist groups.
Goed zo, cryptoswastika.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:23 schreef tvlxd het volgende:
en jou
en ik zou dat gebruiken
Klopt en dat is ook de zwakte. De oncontroleerbaarheid is de zwakte maar ook de kracht van een Godsdienstquote:Op maandag 28 juni 2004 14:20 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Ik probeer juist jouw betoog te snappen. Je stelt dat de Koran nog steeds overeind staat qua waarheden. Stellingen kunnen niet ontkracht worden, omdat ze niet controleerbaar zijn, maar daarmee zijn stellingen uit het ongerijmde bij voorbaat al twijfelachtig. De waarheid van de stelling kan namelijk ook niet aangetoond worden.
A Jewish mayor, at that.quote:Op maandag 28 juni 2004 14:24 schreef tvlxd het volgende:
God is a mayor?
Maar hoezo kracht? Omdat de meeste mensen niet de moeite nemen om na te denken en achter een godsdienst gaan aanlopen? De kracht om een volk in je macht te houden?quote:Op maandag 28 juni 2004 14:24 schreef Tuana het volgende:
[..]
Klopt en dat is ook de zwakte. De oncontroleerbaarheid is de zwakte maar ook de kracht van een Godsdienst
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |