dus???quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:00 schreef Piro het volgende:
[..]
Je mag ook niet te hard rijden, maar het gebeurt toch.
Ik val Shanghai aan, er zitten Chinese troepen, en ik doe dat door middel van een aantal ARCLIGHT missies, gevolg: halve stad plat en de Chinese soldaten zijn dood.quote:Op woensdag 23 juni 2004 11:56 schreef sp3c het volgende:
[..]
dan mag het (in geval van oorlog) je valt overigens niet rechtstreeks die ongewapende medewerkers aan maar die fabriek .... dan zijn die figuren dus nevenschade.
is nog steeds iets anders dan soldaten per definitie moordenaars noemen
Nee, maar het gebeurt wel, er mag wel meer niet volgens Geneve, maar dat zal de winnaar een worst wezen, want die schrijft geschiedenis.quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
dus???
dat het gebeurt maakt het niet minder illegaal of wel?
iedereen die willens en wetens een ziekenhuis bombardeerd is een oorlogsmisdadiger
nee dat mag niet, bepaalde wapen mag je niet in verstedelijkt gebied inzetten (om napalm, clustermunitie, verarmd uranium munitie etc.)quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:09 schreef Piro het volgende:
[..]
Ik val Shanghai aan, er zitten Chinese troepen, en ik doe dat door middel van een aantal ARCLIGHT missies, gevolg: halve stad plat en de Chinese soldaten zijn dood.
Zo kun je alles collateral damage noemen, of het een, of het ander.
nee primair doel is het land verdedigen, daar komt het uiteindelijk allemaal op neerquote:En nee, elke soldaat is niet per definitie een moordenaar, maar wordt daar wel voor opgeleid, dat is zijn primaire doel.
Primair doel van een B2 piloot is bommen smijten.
Primair doel van een infanterist is sneller en beter schieten dan de vijand zodat zij doodgaan en hij niet.
Et cetera.
De enigen waarbij de primaire taak niet het neerleggen van mensen is is het logistieke en ondersteunende personeel, vluchtleiding, technische staf, bureaumilitairen.
dat is al sinds vietnam niet meer het gevalquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:11 schreef Piro het volgende:
[..]
Nee, maar het gebeurt wel, er mag wel meer niet volgens Geneve, maar dat zal de winnaar een worst wezen, want die schrijft geschiedenis.
De enige die oorlogsmisdaden begaan zijn de verliezers.
Jammer, maar wel waar.
Over 50 jaar weet niemand welke piloot een bom losliet boven het ziekenhuis in kosovo, ze weten alleen wie er doodgingen en wie er bleven leven, en wie de 'good guys' en de 'bad guys' waren.
Ook nieuw voor me, is dat vastgelegd in geneve of daarvoor al?quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee dat mag niet, bepaalde wapen mag je niet in verstedelijkt gebied inzetten (om napalm, clustermunitie, verarmd uranium munitie etc.)
Om je land te verdedigen moet je snel en efficient zoveel mogelijk mensen neerleggen totdat je er zelf het loodje bij legt, ideale situatie legt niemand van jouw kant het loodje en iedereen van de andere kant wel.quote:[..]
nee primair doel is het land verdedigen, daar komt het uiteindelijk allemaal op neer
en om het land te kunnen verdedigen moet je bommen smijten, sneller schieten, granaten slingeren etc. is imo toch wat anders
geen flauw idee eerlijk gezegdquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:16 schreef Piro het volgende:
[..]
Ook nieuw voor me, is dat vastgelegd in geneve of daarvoor al?
kill is niet het primaire doel maar defendquote:[..]
Om je land te verdedigen moet je snel en efficient zoveel mogelijk mensen neerleggen totdat je er zelf het loodje bij legt, ideale situatie legt niemand van jouw kant het loodje en iedereen van de andere kant wel.
Dat jij het doet uit landsbelang maakt het niet minder dat jij als primair doel hebt: kill.
Oh nee?quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:14 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat is al sinds vietnam niet meer het geval
quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
geen flauw idee eerlijk gezegd
[..]
kill is niet het primaire doel maar defend
sinds vietnam ... dat is dus na dresdenquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:21 schreef Piro het volgende:
[..]
Oh nee?
De winnaar schrijft nog steeds geschiedenis hoor, over 50 jaar staat in onze geschiedenisboekjes dat saddam de slechterik was en amerika er een democratisch land van heeft gemaakt. (even vooropgesteld dat het niet in de soep loopt)
Er wordt even verteld dat saddam een vette creep was die koerden in het noorden heeft vergasd, stukje over de republikeinse garde en de VS die het leger sneller opruimden dan saddam ay caramba kan zeggen en dat is het.
Net als de twee atoombommen en dresden, het wordt erkend maar zo gebracht dat het lijkt of het noodzakelijk is of dat gebagatelliseerd wordt vergeleken met wat de bad guys deden.
onder andere maar dat is niet het einddoelquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:23 schreef Piro het volgende:
[..].
Hoe verdedig jij jezelf?
Met wapens.
Waar word jij voor opgeleid?
Die wapens beter en sneller te gebruiken dan de tegenstander.
Waar komt het op neer?
Leg hem neer voordat jij neergelegd wordt.
Je wordt opgeleid om in landsbelang snel en efficient mensen om te leggen.
Relatief zwaar wel.quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:26 schreef sp3c het volgende:
[..]
sinds vietnam ... dat is dus na dresden
de pers schrijft tegenwoordig de geschiedenis en de huidige oorlog in Irak verschilt hier nix van.
over 50 jaar staat er in de geschiedenis boekjes dat de Amerikanen zware verliezen hebben geleden in Irak terwijl dit eigenlijk totaal niet waar is.
De officierenzuiveringen vonden toch pas na de Finno-Russische oorlog plaats?quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:33 schreef N_I_ het volgende:
Even terugkomen op de Finno-Russische oorlog. Je kunt gerust stellen dat de Finner die oorlog gewonnen hadden. Terwijl Finland 'maar' zo rond de 150.000 slachtoffers had geleden, had Rusland ruim 1 miljoen slachtoffers, dankzij communistisch wanbeleid en de militaire zuiveringen die een paar jaar ervoor hadden plaatsgevonden. De communistische strategie vertoonde toen gelijkenissen met de chineze. Stuur hordes, lichtbewapende, infantristen erop af en hoop dat ze hun doen behalen. Dat is wat ervan weet, meer heb ik ervan niet meegekregen. Meer informatie zou op prijs gesteld worden.
Waar heb ik ontkend dat het soldatenvak meer is dan het efficient omleggen van mensen?quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:28 schreef sp3c het volgende:
[..]
onder andere maar dat is niet het einddoel
ik wordt ook opgeleid om patrouilles te lopen/rijden tussen de burgerbevolking
of zonder geweld een object in te nemen
krijgsgevangenen te maken
soldatenvak is veel en veel meer dan snel en efficient mensen om leggen
mjah je vergelijkt de verliezen met die van de tegenstander, de Amerikaanse verliezen in Irak zijn dus extreem lichtquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:34 schreef Piro het volgende:
[..]
Relatief zwaar wel.
Tien soldaten per dag is voor een westers leger 'zware verliezen'.
In 1943 mocht je pas janken als een van je legers gedecimeerd was, bij wijze van spreken.
500 man per uur? Ongeveer in de lijn der verwachting, niks aan de hand, het gaat allemaal goed. Zo ging het toen.
tuurlijk ... maar de misstanden van de VS komen er gewoon dubbel en dwars bovenop, zorgen figuren als michael moore wel voor en nogmaals ik zeg sinds vietnam dus die atoombommen doen er niet toe ... sinds vietnam schrijft de pers de geschiedenis en die zijn lang niet altijd op de westerse handquote:De pers schrijft nog steeds wat de winnaar dicteert. Onze schoolboekjes zullen niet zeggen dat de duivelse imperialistische Amerikanen Irak zijn binnengevallen, net zoals de pers nooit de atoombommen zal veroordelen, wij waren op dat moment in elkaar geslagen en grote broer de VS legde snel twee steden in de as. Mijn familie uit die tijd kon een gat in de lucht springen toen Hiroshima plat lag.
In de boekjes van de landen die anti-vs zijn zal breed uitgemeten en desnoods aangedikt worden wat de VS allemaal heeft gedaan, hier wordt uitgemeten wat Saddam en de Taliban hebben gedaan.
quote:Stalin thought the problem was that his soldiers were poorly motivated, so he had political commissars there to encourage them and to follow them into battle. If they advanced against the Finns, then the Finns shot them down. If they retreated to the rear then the NKVD officers shot them down. They were also told that if they were taken prisoner their families would be arrested. And they themselves would be sent to Siberia or killed upon returning to their homeland.
ja en daar heb ik dus problemen mee, het doodschieten van mensen IS een 'nevenvaardigheid' het primaire doel is de landsverdedigingquote:Op woensdag 23 juni 2004 12:40 schreef Piro het volgende:
[..]
Waar heb ik ontkend dat het soldatenvak meer is dan het efficient omleggen van mensen?
Zoiets heb ik nooit gezegd, ik heb enkel gezegd dat het primaire doel efficient omleggen is.
Je krijgt er vele nevenvaardigheden bij.
quote:Tussen 1934 en 1938 vond de "Grote Zuivering" plaats. Door show-processen ontdeed Stalin zich van zijn laatste opponenten. Tijdens deze periode van terreur kwamen miljoenen mensen om het leven terwijl miljoenen anderen verplicht werden te verhuizen naar andere streken binnen Rusland.
In 1939 sloot Stalin een niet-aanvalsverdrag met Hitler en annexeerde hij een deel van Finland en de Baltische staten. Door de Duitse inval in Rusland in 1941 werd hij echter toch gedwongen tot actieve deelname aan de wereldoorlog.
Tijdens de drastische zuiveringen waren ook veel officieren omgebracht. Hierdoor kwam Rusland kundige legerleiders tekort en werden grote verliezen geleden
quote:Van 1936-1938 was Nikolai Jezjov hoofd van de NKVD. In deze periode vond de Grote Terreur plaats. Tijdens deze periode van grote zuiveringen verloor de top van het leger en vele partijfunctionarissen het leven verloren of belandden in kampen in de Goelagarchipel. Er conden veel show (schijn) processen plaats.
Hij zelf werd op bevel van Stalin door Beria gearresteerd en geliquideerd in 1939.
Voor de Finno-Russische oorlog en voor de 2de WO dus.quote:De 2° W.O. krijgt trouwens ruime aandacht. Een interessant detail is hetvolgende: in mei 1941 landde een Duits vliegtuig in Moskou, zonder dat de Russische luchtvaartdiensten iets gemerkt hadden (p. 121); Matthias Rust was dus niet de eerste. Er volgden ontslagen, maar voor de Duitsers was het een teken dat Rusland inneembaar was. Soedoplatov stipt nog andere feitjes aan die volgens zijn diensten wezen op een nakende oorlog. Maar hij betwist de gangbare mening dat Stalin aanvoelde dat zijn leger niet klaar was voor de strijd: ondanks de uitzuivering van ruim 35.000 officieren, zouden Stalin, Beria, Zjoekov en de geheime diensten in de illusie geleefd hebben dat het Rode Leger wel opgewassen was tegen de Duitsers (121 - 122): een tekort aan brandstof en levensmiddelen zou hen wel verplichten terug te gaan.
Argh, fundamenteel verschil, hier kunnen we eindeloos over kibbelen.quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja en daar heb ik dus problemen mee, het doodschieten van mensen IS een 'nevenvaardigheid' het primaire doel is de landsverdediging
Vietnam kende ook veel kritiek. Het plaatje van Khim Puc is ook in elk boek te vinden die het onderwerp behandeld, maar veel anti-VS praat wordt er niet geschreven.quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:42 schreef sp3c het volgende:
[..]
mjah je vergelijkt de verliezen met die van de tegenstander, de Amerikaanse verliezen in Irak zijn dus extreem licht
[..]
tuurlijk ... maar de misstanden van de VS komen er gewoon dubbel en dwars bovenop, zorgen figuren als michael moore wel voor en nogmaals ik zeg sinds vietnam dus die atoombommen doen er niet toe ... sinds vietnam schrijft de pers de geschiedenis en die zijn lang niet altijd op de westerse hand
reken maar dat die foto van die Amerikaanse militair met dr duim omhoog bij een naakte krijgsgevangene in de geschiedenisboekjes terecht gaat komen
Goeiemorgen zeg, was Beria dan al zo lang bezig?quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:56 schreef N_I_ het volgende:
zuiveringen:
[..]
[..]
[..]
Voor de Finno-Russische oorlog en voor de 2de WO dus.
mwah, de geschiedenisboekjes schrijven dat de VS de oorlog heeft verloren, dit is feitelijk niet het geval .. al is Vietnam misschien een schaduwgebied wat dat betreft, Somalie is een beter voorbeeld.quote:Op woensdag 23 juni 2004 13:03 schreef Piro het volgende:
[..]
Vietnam kende ook veel kritiek. Het plaatje van Khim Puc is ook in elk boek te vinden die het onderwerp behandeld, maar veel anti-VS praat wordt er niet geschreven.
Dat niet alleen, veel mensen weten ook niet waarom de VS er uberhaupt zat.quote:Op woensdag 23 juni 2004 13:16 schreef sp3c het volgende:
[..]
mwah, de geschiedenisboekjes schrijven dat de VS de oorlog heeft verloren, dit is feitelijk niet het geval .. al is Vietnam misschien een schaduwgebied wat dat betreft, Somalie is een beter voorbeeld.
wat weten we ervan?
Dat US Blackhawk's gedowned zijn, dat er 100.000en mensen niet van de honger zijn omgekomen door de VN missie in Somalie is niet bekend
Ik eerlijk gezegd ook niet echt....quote:Op woensdag 23 juni 2004 13:36 schreef Piro het volgende:
[..]
Dat niet alleen, veel mensen weten ook niet waarom de VS er uberhaupt zat.
quote:Op woensdag 23 juni 2004 13:40 schreef N_I_ het volgende:
[..]
Ik eerlijk gezegd ook niet echt....Enlighten me.
vredesmissiequote:Op woensdag 23 juni 2004 13:40 schreef N_I_ het volgende:
[..]
Ik eerlijk gezegd ook niet echt....Enlighten me.
quote:UNITED NATIONS OPERATION IN SOMALIA I
UNOSOM I (April 1992 - March 1993)
UNOSOM I was established to monitor the ceasefire in Mogadishu and escort deliveries of humanitarian supplies to distribution centres in the city. The mission's mandate and strength were later enlarged to enable it to protect humanitarian convoys and distribution centres throughout Somalia. It later worked with the Unified Task Force in the effort to establish a safe environment for the delivery of humanitarian assistance
UNITED NATIONS OPERATION IN SOMALIA II
UNOSOM II (March 1993 - March 1995)
UNOSOM II was established in March 1993 to take appropriate action, including enforcement measures, to establish throughout Somalia a secure environment for humanitarian assistance. To that end, UNOSOM II was to complete, through disarmament and reconciliation, the task begun by the Unified Task Force for the restoration of peace, stability, law and order. UNOSOM II was withdrawn in early March 1995
http://www.un.org/Depts/dpko/dpko/index.asp
(bij past operations)
UNOSOM II was 'blackhawk down', toch?quote:Op woensdag 23 juni 2004 13:51 schreef sp3c het volgende:
[..]
vredesmissie
[..]
Niet de Chinese tactiek hoor, al in WO1 waren de Russen erg goed in het sturen van ongewapende soldaten. Het was wel de tactiek van grote aantallen, men dacht echter dat (10+geweer) + (90 zonder geweer) meer effect had dan alleen (10+geweer). In zekere zin klopt dit wel, maar de verliezen zijn dus ook enorm.quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:33 schreef N_I_ het volgende:
Even terugkomen op de Finno-Russische oorlog. Je kunt gerust stellen dat de Finner die oorlog gewonnen hadden. Terwijl Finland 'maar' zo rond de 150.000 slachtoffers had geleden, had Rusland ruim 1 miljoen slachtoffers, dankzij communistisch wanbeleid en de militaire zuiveringen die een paar jaar ervoor hadden plaatsgevonden. De communistische strategie vertoonde toen gelijkenissen met de chineze. Stuur hordes, lichtbewapende, infantristen erop af en hoop dat ze hun doen behalen. Dat is wat ervan weet, meer heb ik ervan niet meegekregen. Meer informatie zou op prijs gesteld worden.
Finland verloor Karelie, maar dat was van oorsprong ook niet Fins. Al met al heeft Finland dus eigenlijk niet echt verloren, alleen Moermansk (de haven met de Noordelijke IJszee).quote:By the end of December, 400,000 Russians were dead, wounded, captured or trapped. After many defeats, Stalin was desperate for a victory, so he installed new leaders, changed his tactics, and sent in 1.2 million men with masses of artillery. Finally in March, after Stalin's Red Army, that was coming to "liberate" Finland, had become an embarrassment to Soviet Union, the Finns began secret negotiations for peace.
The war lasted a little over 3 months. By March 1940, the brief but disastrous war was over. It was disastrous for the Soviets because they lost, by some Finnish estimates, close to one million men and for little Finland, especially the Karelian people, because Karelia was lost and over 420,000 people lost their homes, including the writer's parents and grandparents.
Nee, al voor WO2 (en dus ook de Fins-Russische oorlog(en)).quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:36 schreef Piro het volgende:
[..]
De officierenzuiveringen vonden toch pas na de Finno-Russische oorlog plaats?
Of heeft de Cheka/NKVD nog meer zuiveringen gedaan?
En dat is geen specifiek Chinese tactiek heb ik het idee, eerder een communistische.
Soldaat geeft zijn leven op voor het collectief en het volk, martelarenidee.
Misschien moeten we het even anders formuleren:quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja en daar heb ik dus problemen mee, het doodschieten van mensen IS een 'nevenvaardigheid' het primaire doel is de landsverdediging
Je mocht ook geen Ambassades platgooien..quote:Op woensdag 23 juni 2004 12:00 schreef Piro het volgende:
[..]
Je mag ook niet te hard rijden, maar het gebeurt toch.
Bron heb ik even niet bij de hand, zal zo even google afstruinen als het geen hardcopy was.
Finland vocht volgens mij ook voor die havenstad direct onder finland, ben even kwijt welke het is, die heeft een haven met de Oostzee.quote:Op woensdag 23 juni 2004 16:57 schreef Strijder het volgende:
[..]
Niet de Chinese tactiek hoor, al in WO1 waren de Russen erg goed in het sturen van ongewapende soldaten. Het was wel de tactiek van grote aantallen, men dacht echter dat (10+geweer) + (90 zonder geweer) meer effect had dan alleen (10+geweer). In zekere zin klopt dit wel, maar de verliezen zijn dus ook enorm.
Even quoten van deze site:
[..]
Finland verloor Karelie, maar dat was van oorsprong ook niet Fins. Al met al heeft Finland dus eigenlijk niet echt verloren, alleen Moermansk (de haven met de Noordelijke IJszee).
Dat is bijna een gegeven, elke Ambassade is namelijk grondgebied van het respectievelijke land.quote:Op woensdag 23 juni 2004 17:16 schreef Wuder het volgende:
[..]
Je mocht ook geen Ambassades platgooien..
Is Nederland daarbij geweest?quote:Op woensdag 23 juni 2004 16:07 schreef sp3c het volgende:
ja
Ik bedoel natuurlijk de VS-China-Ambassade-Servie-Bom-in-je-aars-Incidentquote:Op woensdag 23 juni 2004 17:21 schreef Piro het volgende:
[..]
Dat is bijna een gegeven, elke Ambassade is namelijk grondgebied van het respectievelijke land.
Als ik de Japanse ambassade opstap bevind ik me op Japanse grond. Het bombarderen van een ambassade staat gelijk aan een aanval op het land.
quote:Op woensdag 23 juni 2004 17:47 schreef Wuder het volgende:
[..]
Ik bedoel natuurlijk de VS-China-Ambassade-Servie-Bom-in-je-aars-Incident
Officieel: excuses.quote:Op woensdag 23 juni 2004 18:11 schreef N_I_ het volgende:
[..]Wat was de officiële reactie van China toen, trouwens?
Las zojuist bij de stellingen in de krant:quote:Op woensdag 23 juni 2004 17:03 schreef Strijder het volgende:
[..]
Misschien moeten we het even anders formuleren:
Militairen zijn er om geschillen te winnen.
Alleen mag dat volgens de ene met alle mogelijke middelen, terwijl de andere beschaafd blijft.
Ik weet het niet precies meer. Er werd wel excuses aangeboden, maar ik weet niet meer of de VS toegegeven had dat ze expres "het gebouw" hadden gebombardeerd, maar niet wisten (of wel wisten) dat het een ambassade was. Ik dacht het wel. Toendertijd steunde China Servië en het kon best zijn dat er allemaal hoge Servische mensen zaten en dat de CIA erachter kwam. Maarja... daar hebben complotdenkers voor om het te achterhalenquote:Op woensdag 23 juni 2004 18:11 schreef N_I_ het volgende:
[..]Wat was de officiële reactie van China toen, trouwens?
Serieus?quote:Op woensdag 23 juni 2004 17:47 schreef Wuder het volgende:
[..]
Ik bedoel natuurlijk de VS-China-Ambassade-Servie-Bom-in-je-aars-Incident
Onder de tafel wordt meer aars gekust dan in een gemiddelde hondenkennel man.quote:Op woensdag 23 juni 2004 18:37 schreef Strijder het volgende:
[..]
Officieel: excuses.
Officieus: nooit bekend gemaakt, maar er is denk ik heel wat voor moeten doen.
Welke krant?quote:Op woensdag 23 juni 2004 18:40 schreef Strijder het volgende:
[..]
Las zojuist bij de stellingen in de krant:
Oorlog levert alleen maar verliezers op.
Weet niet de context enzo, maar de stelling is perfect.
Komt van een proefschrift van J. Esseling van de Universiteit Wageningen.
Het WTC was ook geen ongelukje.quote:Op woensdag 23 juni 2004 19:12 schreef Piro het volgende:
[..]
Onder de tafel wordt meer aars gekust dan in een gemiddelde hondenkennel man.
Diplomatie is de kunst van het ja en amen zeggen totdat je een stok hebt gevonden om de ander een mep te verkopen, en dat is in Kosovo dus gebeurd..
Dat ziekenhuis en die school die zijn platgelegd is ook niet geheel perongeluk gegaan.
Dagblad de Limburgerquote:Op woensdag 23 juni 2004 19:14 schreef Piro het volgende:
[..]
Welke krant?
Dat was een U2.quote:Op woensdag 23 juni 2004 19:31 schreef HarigeKerel het volgende:
Volgens andere geruchten hadden Chinezen daar onderdelen van kruisraketten
(en die F117 of was die niet toen al neergeschoten?) in die ambassade liggen voor analyse.
En de VS wilde dat voorkomen, boem weg Chineesjes![]()
Nee nee, een F117.quote:Op woensdag 23 juni 2004 23:04 schreef Piro het volgende:
[..]
Dat was een U2.
Met gezond verstand hebben ze hem dus omlaag gehaald.quote:Suddenly, with little or no warning, an SA-3 missile streaking at three times the speed of sound and guided by an improvised network of Serbian radars, exploded in a blast of fragments a few feet from the bat-winged plane, slamming it into an uncontrolled dive.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |