Helaas bestaat D66 uit mensen met weloverwogen meningen. Het verschijnsel voortschrijdend inzicht is hun niet vreemd. Hetgeen m.i. een goede zaak is. Voor "het volk" is het dus moeilijk kiezen voor D66 omdat ze niet duidelijk van te voren aan kunnen geven wat hun standpunten zijn, min of meer dan.. Het gebrek aan domme dogma's nekt ze jammer genoeg...quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:05 schreef Yangja het volgende:
Vrijwel de meeste mensen die ik ken zouden, qua idealogie en politieke standpunten, het beste bij D66 passen. Ik kan me ook niet voorstellen dus dat deze partij een zetel verliest terwijl als men wat meer onderzoek zou doen naar de standpunten van de verschillende partijen, veel mensen zich waarschijnlijk het best met de D66 zouden identificeren.
Voornamelijk hoor ik mensen toch dat ze dan maar op de PVDA gaan stemmen zodat die jaren 50 relikwieen van het CDA niet de grootste worden. Heel begrijpelijk natuurlijk, ik erger me dood aan die gasten. Maar ik erger me dan ook aan het feit dat D66 de kleinste NL partij in europa is. Hoe kan SGP/Christen unie nou GROTER ZIJN!?
Ik denk dat mensen zo simpel zijn, ja. Ik denk ook dat we steeds meer op Amerika lijken waar je op een persoon gaat stemmen en niet op zijn partij. De redding van bijvoorbeeld de PvdA is ook Wouter Bos als persoon geweest. Had daar een ander, ouder, kopstuk gestaan dan weet ik niet of ze zo snel weer gestegen zouden zijn.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:09 schreef Yangja het volgende:
Zijn mensen dan zo 'simpel' dat ze zich daar dan door laten beinvloeden? (ik weet eigenlijk van wel, maar ik zou de nederlander liever als wat intelligenter zien dan de gemiddelde mens)
Dan was het D'66 niet geweestquote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:13 schreef lone_wolf het volgende:
Hmmm je kunt je wel afvragen of D66 ooit een politieke partij had moeten worden zonder dit soort religeuze of socialistische beginselen.
en toch denk ik dat de partij over het algemeen het dichtst bij de meeste nederlanders staat qua standpunten. alleen weet de burger dit niet, kan het ze niet schelen, of denken ze dat stemmen op d66 toch nutteloos is omdat ze te klein zijn (en waarom zijn ze dan te klein he?)quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:13 schreef lone_wolf het volgende:
Hmmm je kunt je wel afvragen of D66 ooit een politieke partij had moeten worden zonder dit soort religeuze of socialistische beginselen.
mee eens, en daarom stem ik altijd D66quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:08 schreef Lod het volgende:
Omdat D66 zich niet laat leiden door allerlei ideologieën maar naar elk onderwerp apart kijkt en er een mening over vormt. Dit kan 'links' uitpakken maar ook 'rechts'. Het is dus niet in 1 hokje te plaatsen en op veel mensen komt dat over alsof ze geen mening hebben maar met alle winden meewaaien.
Voor deze ex-D66 stemmer ligt het aan het feit dat D66 zich steeds meer ontwikkelt tot een GroenLInks voor mensen met een Volvo of Saab. Voor mij lag het breekpunt op het moment dat de partij na de nacht van Wiegel het belangrijker vond om op het regeringspluche te blijven zitten dan voor het referendum te vechten.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:05 schreef Yangja het volgende:
Vrijwel de meeste mensen die ik ken zouden, qua idealogie en politieke standpunten, het beste bij D66 passen. Ik kan me ook niet voorstellen dus dat deze partij een zetel verliest terwijl als men wat meer onderzoek zou doen naar de standpunten van de verschillende partijen, veel mensen zich waarschijnlijk het best met de D66 zouden identificeren.
Voornamelijk hoor ik mensen toch dat ze dan maar op de PVDA gaan stemmen zodat die jaren 50 relikwieen van het CDA niet de grootste worden. Heel begrijpelijk natuurlijk, ik erger me dood aan die gasten. Maar ik erger me dan ook aan het feit dat D66 de kleinste NL partij in europa is. Hoe kan SGP/Christen unie nou GROTER ZIJN!?
Me dunkt. Het bekt goed om te zeggen dat bv. "Nederland z'n veto moet houden om Duitsland en Frankrijk te remmen", maar dan moet je ook zeggen dat Malta het Milieubeleid kan veto'en omdat ze bv. een grote fabriek hebben....quote:Op vrijdag 11 juni 2004 09:06 schreef Sniper het volgende:
Als mensen zouden stemmen volgens de stemwijzer zou D66 de grootste zijn, gevolgd door de LPF. Ergo, het gros van de stemmers gaat af op 'lekkere kontjes', geblaat van de partijkopstukken of manipulaties in de media in plaats van partijstandpunten.
Kun je ook voorbeelden geven?quote:Op vrijdag 11 juni 2004 09:06 schreef Aequitas het volgende:
een partij zonder identiteit, met het motto "zoals de wind waait, waait me rokje" tja niet zo gek dat er weinig mensen op gaan stemmen.
Zoals?quote:Op vrijdag 11 juni 2004 10:28 schreef Quazzy het volgende:
D'66 kent ook enkele volstrekt irrelevante stokpaardjes.
Democratische vernieuwing is inderdaad één van de pijlers van D'66, maar die past wel in een groter plaatje.quote:Daar waar de PvdA nog sterk en sociaal is, opkomt voor de zwakkeren in de samenleving (tenminste, volgens hun programma), komt D'66 met een gedrocht als het referendum.
Juist vanwege die opkomsten is er actie nodig.quote:Werkelijk niemand in Nederland zit daar op te wachten (gezien de schrikbarend lage opkomsten).
Dat is inderdaad het beeld dat tevaak in de media komt, maar het is niet waar. Ze zijn niet vaag, ze hebben hele heldere en duidelijke standpunten, maar die zijn vaak te genuanceerd om als Telegraaf-kop afgedrukt te worden. Zoals ik al zei, D'66 heeft een PR probleem.quote:Het zwakke punt van D'66 is dan ook dat ze te vaag zijn in de discussies waar het werkelijk om gaat, en te uitgesproken zijn in onderwerpen waar niemand wat om geeft.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |