Inderdaad, deze criminelen dienen op te stappen, direkt en Nederland moet z'n troepen direkt uit Irak halen. Ik las echter op teletekst dat dit rapport helaas ook stelt dat mensen niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld, omdat het nationaal belang boven het individu staat. Amerika verandert in een gevaarlijke semi-fascistische staat en het graaft z'n eigen graf.quote:Op maandag 7 juni 2004 17:31 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Aftreden, nu! Bah, wat een smerig spelletje is het toch geworden.
"Sorry voor deze incidenten" - Bush. Helemaal niet sorry, helemaal niet incidenten, gewoon beleid.
Tijdens de Neurenberger processen [eind jaren 40] mochten Duitse soldaten zich niet meer beroepen op het Befehl ist Befehl. Individuele verantwoordelijkheid bóven staatsbelang.quote:Op maandag 7 juni 2004 17:40 schreef Monidique het volgende:
[..]
Inderdaad, deze criminelen dienen op te stappen, direkt en Nederland moet z'n troepen direkt uit Irak halen. Ik las echter op teletekst dat dit rapport helaas ook stelt dat mensen niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld, omdat het nationaal belang boven het individu staat. Amerika verandert in een gevaarlijke semi-fascistische staat en het graaft z'n eigen graf.
quote:Op woensdag 16 juni 2004 11:22 schreef Verbal het volgende:
Voor geïnteresseerden: Het 'torture memo' van The Office of Legal Counsel (het zwaarste adviesorgaan van de Amerikaanse regering op het gebied van justitiële gevoeligheden).
Dank voor informatie. Buiten werking gesteld t.g.v U.S.A. zelf? Internationaal Strafhof in Scheveningen door Amerika niet erkend. Gut, wat zou dáár nou de reden voor zijn.
V.
Waarom wijzig jij mijn quotequote:Op donderdag 17 juni 2004 07:25 schreef Sater het volgende:
[..]
![]()
Sorry was niet de bedoeling. Postte niet onder [/quote]quote:Op donderdag 17 juni 2004 09:29 schreef Verbal het volgende:
[..]
Waarom wijzig jij mijn quote
V.
Artikel inclusief hyperlinksquote:Rumsfeld Hid Prisoner from Red Cross
Yesterday it was disclosed that Department of Defense Secretary Donald Rumsfeld "ordered military officials in Iraq last November to hold a man suspected of being a senior Iraqi terrorist at a high-level detention center there but not list him on the prison's rolls. He was one of several "ghost" detainees hidden from view "largely to prevent the International Committee of the Red Cross from monitoring their treatment." Rumsfeld - who in May told Congress that he was "blindsided" by the prison abuse scandal in Iraq - wrote an order to Lt. Gen. Ricardo Sanchez, the ground commander in Iraq ordering him not to assign the prisoner a serial number and not to "acknowledge that we are detaining him to any international organization." A Pentagon official acknowledged that Rumsfeld's order – and Sanchez's decision to comply – was in violation of international law. Read the American Progress plan to repair the damage from the prison abuse scandal.
Bron: cnn.com / Hele artikelquote:Pentagon to release Rumsfeld 'torture' memos
Officials insist techniques did not violate international law
WASHINGTON (CNN) -- The Pentagon has declassified and will release as soon as Tuesday memos signed by Defense Secretary Donald Rumsfeld that critics argue authorized torture of detainees at the U.S. prison camp at Guantanamo Bay, Cuba.
But Pentagon officials strongly disputed the contention that the aggressive techniques, including the use of dogs to induce fear, constituted torture.
Among the memos, Pentagon officials said, is a directive signed by Rumsfeld in October 2002 authorizing a technique called "water boarding," in which a prisoner is strapped down, immersed in water and made to feel as if he is going to drown.
Rumsfeld is verantwoordelijk voor de militaire gevangenissen, maar trekt zich blijkbaar niets aan van de kritiek zoals de CIA dat wel doet.quote:CIA staakt harde verhoormethoden
WASHINGTON - De Amerikaanse veiligheidsdienst CIA maakt voorlopig geen gebruik meer van harde verhoormethoden, totdat het ministerie van Justitie daarvoor het groene licht geeft. Dat meldde de Amerikaanse krant The Washington Post zondag bij monde van bronnen binnen de veiligheidsdienst.
De verhoormethoden omvatten onder meer bijna-verdrinking, onder dwang in onnatuurlijke houdingen zitten en de onthouding van slaap en medicijnen. De veiligheidsdienst gebruikte de methoden bij verdachten van belangrijke terreuraanslagen, zoals de leiders van het al-Qaeda-netwerk Abu Zubaida en Khalid Sheik Mohammed.
De beslissing om de verhoormethoden te staken geldt voor CIA-gevangenissen, maar niet voor militaire gevangenissen zoals Guantánamo op Cuba. De CIA wil voorkomen dat de dienst wordt beschuldigd van illegale praktijken. Het besluit is een gevolg van de rel over de martelingen van Iraakse gevangenen in de Abu Graibh-gevangenis bij Bagdad.
ANP
Bron: LC
http://www.parool.nl/nieuws/2004/AUG/25/buit1.htmlquote:Falende Rumsfeld blijft
STEVO AKKERMAN
Donald Rumsfeld, de Amerikaanse minister van Defensie, draagt een groot deel van de verantwoordelijkheid voor de misstanden in de Aboe Ghraib-gevangenis in Bagdad.
Rumsfeld liet na duidelijk te maken welke 'agressieve ondervragingsmethoden' wel toegestaan waren en welke niet, hij had geen plan om de opstand in Irak te pareren en wachtte maanden met het sturen van versterkingen naar de gevangenis, die overbevolkt raakte.
De conclusies van de onderzoekscommissie naar Aboe Ghraib, uitgevoerd onder leiding van oud-minister van Defensie James Schlesinger, liegen er niet om. Was Rumsfeld minister geweest in Londen - of misschien zelfs in Den Haag - in plaats van in Washington, dan had hij vandaag deemoedig zijn ontslag ingediend. Politiek verantwoordelijk voor het grootste militaire schandaal sinds Vietnam; veel erger kan het voor een minister van Defensie niet worden.
Maar de Amerikaanse politieke cultuur is een andere dan de Europese, en in de Verenigde Staten - waar ministers deel uitmaken van het presidentiële team - was er niemand die verwachtte dat Rumsfeld de eer aan zichzelf zou houden door op te stappen. De Carrington-doctrine, naar de Engelse minister van Defensie Lord Carrington, die aftrad na de Argentijnse bezetting van de Falkland-eilanden, is nooit tot Washington doorgedrongen.
Alleen de felste tegenstanders van de Bush-regering hebben om het aftreden van Rumsfeld gevraagd; de commissie-Schlesinger die zijn beleid in zulke duidelijke bewoordingen kraakt, doet dat niet. De vier leden van de commissie, die gisteren een persconferentie gaven aan de vooravond van de publicatie van hun rapport, vandaag, hielden hem gezamenlijk de hand boven het hoofd.
''Als het hoofd van een departement elke keer af moest treden als een ondergeschikte iets fout deed, zou het wel erg leeg worden aan de kabinetstafel ,'' aldus commissielid Harold Brown, minister van Defensie onder president Jimmy Carter.
Een juiste vaststelling, ongetwijfeld, maar in het rapport oordeelt de commissie nu juist dat het niet gaat om fouten van ondergeschikten, maar om 'fundamentele tekortkomingen op alle niveaus, van de soldaten ter plekke tot aan het centrale commando en het Pentagon'. ''Het falend leiderschap droeg bij aan de omstandigheden waaronder de misstanden konden gebeuren.''
De commissie laakt om te beginnen de beslissing van Rumsfeld, december 2002, om zestien 'aanvullende agressieve ondervragingsmethoden' goed te keuren. Na bezwaren uit de strijdkrachten, trok hij een deel van de methoden weer in en verordonneerde voor het overige dat hij zelf toestemming moest geven voor de toepassing van psychische en lichamelijke druk. Maar het duurde tot april 2003 voor hij duidelijkheid gaf over hoe ver ondervragers mochten gaan. ''De onzekerheid droeg ertoe bij dat de technieken van Guantanamo Bay in Irak en Afghanistan onbeperkt en ongecontroleerd werden toegepast,'' zegt het rapport.
De commissie neemt het Rumsfeld verder kwalijk dat hij, zelf een groot pleitbezorger van een lenig en flexibel leger, niet adequaat reageerde op de veranderende toestand in Irak. Rumsfeld werd verrast door de opstand die volgde op de overwinning op Saddam Hoessein en deed niets om de militaire politie, die verantwoordelijk was voor Aboe Ghraib, te versterken toen de toestand in het land uit de hand liep.
Hetzelfde gold voor de bemanning van het militaire hoofdkwartier in Irak, aldus de commissie. De staf van 495 man, telde slechts eenderde van de bezetting die door het Pentagon toereikend werd geacht. Rumsfeld en zijn generaals vochten, zoals altijd, 'een vorige oorlog'. Hun strategie was gebaseerd op het verloop van de eerste Golfoorlog , de chaos van het Irak na Saddam verraste hen volledig.
''Ze baseerden zich op de geschiedenisboeken,'' aldus Schlesinger, ''maar ze kozen helaas de verkeerde geschiedenis.''
© Het Parool, 25-08-2004
http://www.telegraaf.nl/buitenland/13346471/Kerry:_Rumsfeld_moet_aftreden.htmlquote:Kerry: Rumsfeld moet aftreden om Abu Ghraib
PHILADELPHIA - De Democratische presidentskandidaat John Kerry heeft minister van defensie Donald Rumsfeld woensdag opgeroepen af te treden in verband met het schandaal rond de mishandeling van Iraakse gevangenen door Amerikaanse militairen in de Abu Ghraib-gevangenis in Bagdad.
Kerry deed zijn oproep nadat uit het rapport van een commissie die het Abu Ghraib-schandaal de afgelopen maanden onderzocht, was gebleken dat alle lagen van het Amerikaanse militaire apparaat in meer of mindere mate verantwoordelijkheid dragen voor de mishandelingen.
"Het is niet alleen de kleine man aan het eind van de keten die verantwoordelijk zou moeten worden gehouden", zei Kerry op een campagnebijeenkomst in Philadelphia. "Van de bodem tot de top van de commandostructuur moet de verantwoordelijkheid worden gedragen. Het onderzoeksrapport maakt duidelijk dat minister Rumsfeld verantwoordelijk was voor het creëren van het klimaat waarin deze mishandelingen konden voorkomen. "
Kerry riep president George Bush op een onafhankelijke commissie te vormen die het besluitvormingsproces vanaf het Witte Huis tot de cipiers in de Abu Ghraib-gevangenis moet onderzoeken om te achterhalen hoe het zo ver heeft kunnen komen. "Het wordt tijd dat onze opperbevelhebber het heft in handen neemt", zei Kerry refererend aan Bush.
Het rapport geeft maar weer eens duidelijk aan waarom Rumsfeld weg moet. Rumsfeld, maar eigenlijk de gehele regering Bush neemt het niet zo nauw met beschaafde westerse normen en waarden. De Conventie van Geneve wordt opzij geschoven dankzij de term "vijandige strijders" in plaats van krijgsgevangenen, en dat betaald zich onder meer uit in de martelingen. Het hele beleid is doordrenkt met deze nieuwe doctrine.quote:De commissie laakt om te beginnen de beslissing van Rumsfeld, december 2002, om zestien 'aanvullende agressieve ondervragingsmethoden' goed te keuren. Na bezwaren uit de strijdkrachten, trok hij een deel van de methoden weer in en verordonneerde voor het overige dat hij zelf toestemming moest geven voor de toepassing van psychische en lichamelijke druk. Maar het duurde tot april 2003 voor hij duidelijkheid gaf over hoe ver ondervragers mochten gaan. ''De onzekerheid droeg ertoe bij dat de technieken van Guantanamo Bay in Irak en Afghanistan onbeperkt en ongecontroleerd werden toegepast,'' zegt het rapport.
Kerry wint de presidentsverkiezingen. De senaat komt grotendeels in handen van de Democraten.quote:Op zondag 27 juni 2004 11:25 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Rumsfeld is verantwoordelijk voor de militaire gevangenissen, maar trekt zich blijkbaar niets aan van de kritiek zoals de CIA dat wel doet.
The saga continues...
Nova 28 - 08 - '04 Clairy Polak vraagt oud minister Madeleine Allbright over het stemgedrag van senator John Kerry aangaande Irak. Het antwoord: " Kerry stemde in met president Bush' voornemen om Irak binnen te vallen. De gebruikelijke gang van zaken is: diplomatie, gesteund door geweldsdreiging. De acties van Bush' waren hiermee geheel in tegenstelling. Kerry bleef derhalve niet veel anders over dan zijn toestemmende stem te betreuren."quote:Op woensdag 25 augustus 2004 23:24 schreef Sater het volgende:
[..]
Kerry wint de presidentsverkiezingen. De senaat komt grotendeels in handen van de Democraten.
Ommezwaai van 180 graden ligt in de rede? Denk dat War on terrorism evenzeer voor de regering Kerry geldt. Ook dan geldt the saga continues.
![]()
Nou ja, de feiten schieten Rumsfeld wel af.quote:Op dinsdag 5 oktober 2004 08:53 schreef HarigeKerel het volgende:
Bush zal Rumsfeld nooit laten aftreden, loyaal zijn is zo'n beetje het credo van Bush en zijn kliek.
Of hij in het volgende kabinet weer een plaatsje krijgt is te betwijfelen.
New Born Christians hangen immer aan des Heren touwtjes. Neem aan dat je Reagan bedoeld. Bij mijn weten was Regan minister. En George maar machtsbelust wezen.quote:Op woensdag 10 november 2004 13:06 schreef Chillmeister het volgende:
Probleem is dat Bush wordt gebruikt door de puppet masters, the neo-conservatives. Rumsfeld is daar maar 1 van en niet de enige. de neo conservatives zijn weer voor het eerst aan de macht sinds Regan en dat willen ze zo houden
Ja, Rumsfeld is zeker niet de enige. De vervanger van Ashcroft ziet er qua mensenrechten ook alweer hopeloos uit bijvoorbeeld. Maar als direct verantwoordelijke voor Defensie (waar toch nog een twintigtal ongeoorloofde verhoortechnieken mogen worden gebruikt) is hij mijn inziens degene die als eerste moet verdwijnen. Helaas zal dat nooit gebeuren.quote:Op woensdag 10 november 2004 13:06 schreef Chillmeister het volgende:
Probleem is dat Bush wordt gebruikt door de puppet masters, the neo-conservatives. Rumsfeld is daar maar 1 van en niet de enige. de neo conservatives zijn weer voor het eerst aan de macht sinds Regan en dat willen ze zo houden
Bushsstemmers kunnen aldus berouw tonen. Openlijk met een bord rondlopen waarom vermeld staat: " Sorry I vote for Bush." Tragisch is dat een 25-jarige man zich verhing vanwege de herverkiezing van de Amerikaanse president.quote:Op maandag 15 november 2004 01:20 schreef Aurora025 het volgende:
Powell, Cheney, Rumsfeld, Rice en nog meer uit de Bush administratie zullen aftreden. Met Bush gaat ook nog iets gebeuren.
Hulde voor je politiek inzicht. Powell inmiddels opgestapt. Wie volgt? Rice [b]lijkt de meest gewilde opvolger voor de ministerspost te zijn. Her master's puppet.quote:Op maandag 15 november 2004 01:20 schreef Aurora025 het volgende:
Powell, Cheney, Rumsfeld, Rice en nog meer uit de Bush administratie zullen aftreden. Met Bush gaat ook nog iets gebeuren.
Ik vermoed dat de hartkwaal van Cheney de man zal doen besluiten terug te treden. Macht is bruikbaar zolang het niet over je eigen lijk gaat.quote:Op maandag 15 november 2004 01:20 schreef Aurora025 het volgende:
Powell, Cheney, Rumsfeld, Rice en nog meer uit de Bush administratie zullen aftreden. Met Bush gaat ook nog iets gebeuren.
Het lijkt me duidelijk waarom. Weldra zullen de beelden van menig gijzelaarslocatie te Fallujah aan ons voorbij gaan. Mogelijk worden er zelfs nog wat wapenarsenalen gevonden. Ergens vandaan moeten de 'vrijwilligers' van de 'heilige' oorlog toch bewapend worden...quote:Op woensdag 10 november 2004 06:40 schreef Sater het volgende:
Republikeinse olifant Bush versloeg democratische ezel Kerry met ettelijke slurflengtes. Slurfdrager stampt moedig voorwaarts, muisje Rumsfeld mag meetrippelen.[wat stampen we he]
Hevige strijd om Fallujah . Zodra de stad gevallen is breekt, naar Amerikaanse begrippen, de dageraad van de instantdemocratie aan.
Hoor zojuist dat Iraakse tolken,in Nederlandse dienst, de aanval op Fallujah toejuichen.
Bron de Ochtenden 11 - 11 - '04
Zag vanochtend de journaalbeelden van een opgefokte marinier die een gewonde Irakees doodschoot in een moskee van Fallujah. Te horen was hoe hij en zijn maat constateerden dat de Irakeze bastaard nog niet dood was. De schutter is op non - actief gesteld. Volgens een woordvoerd wordt nagegaan of de dader al dan niet te recht heeft gehandeld.quote:Op dinsdag 16 november 2004 12:25 schreef sjun het volgende:
[..]
Het lijkt me duidelijk waarom. Weldra zullen de beelden van menig gijzelaarslocatie te Fallujah aan ons voorbij gaan. Mogelijk worden er zelfs nog wat wapenarsenalen gevonden. Ergens vandaan moeten de 'vrijwilligers' van de 'heilige' oorlog toch bewapend worden...
Rice door Bush voorgedragen als nieuwe minister buza. Benoeming komt uiteraard door het bijkans republikeinse Congres. Hierna kan de minister, in des president's woorden de wereld, de kracht - gratie - fatsoen van Amerika tonen.quote:Op dinsdag 16 november 2004 07:47 schreef Sater het volgende:
[..]
Hulde voor je politiek inzicht. Powell inmiddels opgestapt. Wie volgt? Rice [b]lijkt de meest gewilde opvolger voor de ministerspost te zijn. Her master's puppet.![]()
Nog een leugenaar. Natuurlijk.quote:Op woensdag 17 november 2004 06:41 schreef HarigeKerel het volgende:
Condy 4 president 2008? Van mij mag ze
En hoe kom je aan die wijsheid?quote:Op maandag 15 november 2004 01:20 schreef Aurora025 het volgende:
Powell, Cheney, Rumsfeld, Rice en nog meer uit de Bush administratie zullen aftreden. Met Bush gaat ook nog iets gebeuren.
Nova hedenavond. Deskundigen [oud legerpsycholoog en voormalig marineofficier] becommentariëren de afschuwelijke beelden. Hoewel veroordelenswaardig wordt tóch begrip gevraagd voor de gruwelijkheden van een stadsguerilla. Te zien valt hoe Amerikaanse officiers hun manschappen voorbereid\en. De tegenstander is tuig dat verdient om vertrapt te wordenquote:Op dinsdag 16 november 2004 12:55 schreef Sater het volgende:
[..]
Zag vanochtend de journaalbeelden van een opgefokte marinier die een gewonde Irakees doodschoot in een moskee van Fallujah. Te horen was hoe hij en zijn maat constateerden dat de Irakeze bastaard nog niet dood was. De schutter is op non - actief gesteld. Volgens een woordvoerd wordt nagegaan of de dader al dan niet te recht heeft gehandeld.
Monsterlijke marinier? Of kwestie van legerindoctrinatie?
Nu elck syn Adelaarshorstquote:Op donderdag 18 november 2004 09:39 schreef Sater het volgende:
Bush' herverkiezing versterkt volgens sommige Amerikadeskundigen de bijkans onaantastbare positie van Rumsfeld. Het Witte Huis als havikenhorst.
Het zit je hoog he?quote:Op woensdag 17 november 2004 09:43 schreef Verbal het volgende:
Nog een leugenaar. Natuurlijk.
V.
Traumaatje opgelopenquote:Op donderdag 18 november 2004 12:02 schreef HarigeKerel het volgende:
Het zit je hoog he?![]()
![]()
Neuh, dat valt op zich wel mee.quote:Op donderdag 18 november 2004 12:02 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Het zit je hoog he?![]()
![]()
En het Witte Huis Rummycubte voort.quote:Op donderdag 18 november 2004 11:58 schreef PJORourke het volgende:
Rummy zal wel blijven, denk ik nu. Althans voorlopig.![]()
Ik begin de vrijheid van meningsuiting beetje zat te worden. Als je denkt dat Rumsfeld goed is en mag blijven, kan je lekker achter de tralies je mening uiten.quote:Op donderdag 18 november 2004 17:25 schreef Sater het volgende:
[..]
En het Witte Huis Rummycubte voort.![]()
Bedoel je wellicht beknotting van bedoelde vrijheid? Waarom denk je dat Rummylovers achter de tralies terecht komen?quote:Op donderdag 18 november 2004 18:19 schreef Ruzbeh het volgende:
[..]
Ik begin de vrijheid van meningsuiting beetje zat te worden. Als je denkt dat Rumsfeld goed is en mag blijven, kan je lekker achter de tralies je mening uiten.![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |