FOK!forum / Ouder(s) / Het grote kleine babietjes topic deel 17
easy-goingdonderdag 29 april 2004 @ 09:26
vervolg van: Het grote kleine babietjes topic deel 16

Babytjes:

17 mei 2003: Dagmar, dochter van dolle_hond (papa)
20 mei 2003: Lars, zoon van Pluizzje
22 mei 2003: Sven, zoon van easy-going
***15 juni 2003: Isa Donna, dochter van Phileine en Voyeur***
16 juni 2003: Carmen, dochter van Dylan Dog (papa)
24 juni 2003: Tom, zoon van coolbabe
30 juni 2003: Noa, dochter van basset
8 juli 2003: Norah, dochter van Tanne & Sc0rPi0n
15 juli 2003: Lina Jolene, dochter van beware_reageerd (papa)
***24j uli 2003: Merlyn Mirage Mandrake, zoon van Mirage en Overzichie***
31 juli 2003: Jadey Luísa, dochter van Danosa
11 augustus 2003: Jasper, zoon van Logician & gemeenkaboutertje
12 augustus 2003: "Baby-bola", dochter van Parabola (papa)
***15 augustus 2003: Max, zoon van Eska en BugsBunny***
**26 augustus 2003: Piet, zoon van bixister & GHaven***
31 augustus 2003: Janneke, dochter van Jessie
3 september 2003: Daniël, zoon van Mister-X (papa)
5 september 2003: Lune, dochter van Genuivere en bastardhost
8 september 2003: Kim, dochter van SixCat (papa)
9 september 2003: Iris Julia, dochter van Lois
17 september 2003: Daan, zoon van Quinny en Chocobo
21 september 2003: Elise, dochter van Bright (papa)
17 oktober 2003: Thomas, zoon van Lies en Zooi
23 oktober 2003: Judith Johanna, dochter van Grijs en K3
6 november 2003: Pascalle Isabel, dochter van Meaghan
6 november 2003: Susanne Chantal, dochter van Luckepuk
12 november 2003: Lars, zoon van Irule25 (papa)
19 november 2003: Job, zoon van Livelink
2 december 2003: Siënna Michelle, dochter van Yfke en SPIRO
20 december 2003: Joshua, zoon van Lewis.de.boxer
20 januari 2004: Aiken, zoon van Kimpiedimpie
24 januari 2004: Liam Francis, zoon van Belana en Kbot2000
25 januari 2004: Elianne, dochter van 70four (papa)
***21 februari 2004: Saskia Janne, dochter van ET en Swets ***
23 februari 2004: Danielle, dochter van Catootje
24 maart 2004: Melvin, zoon van Jambo
26 maart 2004: Ilse, dochter van ezzi
2 april 2004: Dylan, zoon van beefcake en ShaoliN
19 april 2004: Junah Ileah, dochter van Tan

*** vermeldingen zijn officiele fokbaby's
easy-goingdonderdag 29 april 2004 @ 09:27
Ik gooide hem dicht, en ik had nog wel zo"n lang bericht getypt

Vandaag in het AD:

Betere prik tegen kinkhoest
Nieuw vaccin uit het buitenland

Baby's krijgen vanaf volgend jaar een nieuw kinkhoestvaccin. Minister Hoogervorst koopt het middel in het buitenland. Het huidige Nederlandse vaccin werkt onvoldoende en heeft veel bijwerkingen.
Dit blijkt uit een brief van Hoogervorst aan de Kamer. Het vaccin maakt deel uit van de dktp-ptik die zuigelingen standaard krijgen. Hoogervorst volgt hiermee het advies van de Gezondheidsraad die begin deze maand pleitte voor het aanschaffen van een nieuw vaccin

Uit cijfers van de Gezondheidsraad bleek dat het Nederlandse vaccin minder goed werkt dan buitenlandse. De effectiviteit van het Nederlandse vaccin is 40 tot 60 procent, buitenlandse bieden 80 tot 85 procent bescherming. De minister benadrukt dat kinderen tot de komst van het nieuwe vaccin met het huidige middel moeten worden ingeënt. Ondanks de tekortkomingen beschermt het huidige vaccin volgens Hoogervorst wel tegen ernstige kinkhoest. Zonder vaccin lopen zuigelingen een veel grotere kans op ziekenhuisopname of sterfte. Het buitenlandse kinkhoestvaccin wordt ingezet tot het Nederlandse Vaccinatie Instituut klaar is met de ontwikkeling van een nieuw vaccin. Dat is naar verwachting in 2007 beschikbaar voor het rijksvaccinatieprogramma. De buitenlandse vaccins kosten volgens de Gezondheidsraad 10 miljoen euro.

Lewis.de.boxerdonderdag 29 april 2004 @ 09:28
Beefcake. Ik zou Dylan gewoon laten drinken tot ie er zelf mee stopt. De eerste weken zijn altijd onregelmatig met bv maar dat komt echt goed. En hoe ga je het nou doen als je Dylan achter laat bij je ouders en jij gaat 2 dagen weg. Ga je dan afkolven ?
Lewis.de.boxerdonderdag 29 april 2004 @ 09:28
quote:
Op donderdag 29 april 2004 09:27 schreef easy-going het volgende:
Ik gooide hem dicht, en ik had nog wel zo"n lang bericht getypt
Belanadonderdag 29 april 2004 @ 09:29
quote:
Ja dat begin ik nu idd ook te denken. Vanmorgen heeft hij om zeven uur gedronken, ongeveer tot half acht. En daarna weer om half negen, tot kwart voor ongeveer. Hoe lang moet ik hem eigenlijk laten drinken? Totdat hij zelf loslaat of tot hij niet meer zo veel zuigt?
Beefcake, ik deed in het begin alle 2 de borsten 10 minuten minimaal en dan iedere 3 uur. Maar vaker en langer kan zeker geen kwaad!
beefcakedonderdag 29 april 2004 @ 10:02
quote:
Op donderdag 29 april 2004 09:27 schreef easy-going het volgende:
vaccin
Lekker is dat weer. Dylan krijgt dus nog de oude prik

Lewis dan krijgt hij gewoon flesvoeding. Ik neem de kolf mee, dan kan ik daar kolven, anders loop ik met zulke volle borsten
Lewis.de.boxerdonderdag 29 april 2004 @ 10:19
quote:
Op donderdag 29 april 2004 10:02 schreef beefcake het volgende:

[..]

Lekker is dat weer. Dylan krijgt dus nog de oude prik

Lewis dan krijgt hij gewoon flesvoeding. Ik neem de kolf mee, dan kan ik daar kolven, anders loop ik met zulke volle borsten
Meid probeer wel vaak te kolven, want juist nu je het weer opgang heb gekregen zou het zonde zijn als het terug loopt.
beefcakedonderdag 29 april 2004 @ 10:45
quote:
Op donderdag 29 april 2004 10:19 schreef Lewis.de.boxer het volgende:

[..]

Meid probeer wel vaak te kolven, want juist nu je het weer opgang heb gekregen zou het zonde zijn als het terug loopt.
Was ik ook van plan!

Dylan heeft trouwens een flesje gekregen net met 60 ml. Nu ligt ie heerlijk te slapen. Nu ik erover nadenk had ie gisteren minder zware luiers dan normaal. Hij krijgt dus niet genoeg voeding binnen. Wat stom zeg dat ik dan niet gelijk de link leg
Loena-tik-donderdag 29 april 2004 @ 10:48
Met welke leeftijd krijgen ze ook alweer die DKTP, ben het weer ff kwijt
easy-goingdonderdag 29 april 2004 @ 11:08
2mnd, 3mnd, 4mnd en 11mnd Loena-tik.
coolbabedonderdag 29 april 2004 @ 11:11
Tom heeft me geroepen
Er viel een speeltje uit de box, hij kijkt ernaar en zegt "muhmah" en kijkt dan mijn kant op
beefcakedonderdag 29 april 2004 @ 11:13
quote:
Op donderdag 29 april 2004 11:11 schreef coolbabe het volgende:
Tom heeft me geroepen
Er viel een speeltje uit de box, hij kijkt ernaar en zegt "muhmah" en kijkt dan mijn kant op
Wat leuk coolbabe!
poemojndonderdag 29 april 2004 @ 11:38
quote:
Belana - donderdag 29 april 2004 @ 08:38
Er schijnt nogal een toestand om de prikken te zijn geloof ik??
Ik heb me er niet zo in verdiept eigenlijk. DKTP krijgen ze bij de eerste prik toch? Dus die heeft Liam al gehad.
Klopt ja.. Bij de DKTP-prik zoals die nu gegeven werd heeft een kind veel meer kans op bijwerkingen, en de K schijnt ook minder goed te werken tegen kinkhoest dan de aK in de DaKTP-prikken uit het buitenland (in januari had Netwerk daar een uitzending aan gewijd die nogal wat paniek teweeg heeft gebracht; de bijwerkingen schijnen bij 1 op 18/19 kinderen voor te komen ipv het veel kleinere aantal dat het RIVM altijd noemt). De Gezondheidsraad had in 2000 al aangeraden om over te stappen op de aK, maar het Nederlands Vaccin Instituut (NVi - producent van de in NL gebruikte vaccinaties) kon die in 2004 pas klaar hebben. Er is toen besloten tot 2004 nog de oude DKTP te gebruiken en dan over te stappen (want men wil liever niet bij een commerciele producent inkopen om verschillende politieke redenen). Nu is het dus 2004 en blijkt dat de productie bij het NVI vertraging heeft opgelopen waardoor het nieuwe vaccin pas in 2007 beschikbaar is. De Gezondheidsraad heeft daarom een nieuw kinhoest-advies uitgebracht en heeft aangeraden de DaKTP nu wel in het buitenland commercieel aan te schaffen tot 2007. Minister Hoogervorst heeft gisteren verteld dat ze dat inderdaad gaan doen (kost wel 10 miljoen euro extra) maar dat dat pas in 2005 ingevoerd wordt. (Sommigen denken dus dat dat is omdat ze eerst de huidige voorraad willen opmaken, en twijfelen dus aan de organisatorische redenen die Hoogervorst noemde). Ouders die hun kind persé met aK willen inenten kunnen dat door de huisarts laten doen, en dat vaccin via de apotheek uit Duitsland importeren. Deze mogelijkheid, die je overigens zelf moet betalen, wordt ook genoemd in het voorlichtingspakket van de overheid zelf (er is ook toegezegd dat je kind dan gewoon als 'gevaccineerd' geregistreerd wordt bij de Entadministraties).
Alleen blijkt nu dat de internationale groothandel in Venlo, die de aK-vaccins uit Duitsland importeert, een importverbod heeft gekregen van de Inspectie voor de Gezondheidszorg. De reden is niet echt bekend maar schijnt te maken te hebben met de Duitstalige verpakking en bijsluiter van 't vaccin.
Nu ben ik dus wel benieuwd hoe het verder afloopt allemaal.

Oja.. de info is niet 100% up-to-date meer (de actie van de Inspectie ontbreekt) maar bij Ouders Online kun je er ook meer over lezen.

[ Bericht 3% gewijzigd door poemojn op 29-04-2004 11:43:47 ]
Lewis.de.boxerdonderdag 29 april 2004 @ 11:44
quote:
Op donderdag 29 april 2004 10:45 schreef beefcake het volgende:

[..]

Was ik ook van plan!

Dylan heeft trouwens een flesje gekregen net met 60 ml. Nu ligt ie heerlijk te slapen. Nu ik erover nadenk had ie gisteren minder zware luiers dan normaal. Hij krijgt dus niet genoeg voeding binnen. Wat stom zeg dat ik dan niet gelijk de link leg
Ja zeg eens, je bent ook maar voor het eerst moeder. Je kunt toch niet alles weten. Ik maakte de fout in het begin dat hij elke 3 uur voeding kreeg. Dus de minuten dat ie aan de borst lag telde ik niet mee. En dat kind maar huilen en ik maar denken dat hij altijd last had van krampjes. Aldoende leer je hoor.

En ja Joshua wilde lang aan de borst en veel drinken. Dus ik heb gewoon veel gelezen of tv zitten kijken. Ik heb me er toen op een gegeven moment maar bij neergelegt want ik was gewoon het meeste van de dag met hem bezig.

En die tip die jij kreeg van een flesje na de bv kreeg ik ook en dat heeft ook nog een tijdje geholpen totdat hij goed aanlegde en hij dus in alle rust kon drinken. Vanaf die tijd ging het beter en had hij genoeg aan de borst.
lady-wrbdonderdag 29 april 2004 @ 11:50
quote:
Op donderdag 29 april 2004 11:11 schreef coolbabe het volgende:
Tom heeft me geroepen
Er viel een speeltje uit de box, hij kijkt ernaar en zegt "muhmah" en kijkt dan mijn kant op
wat een grote jongen
easy-goingdonderdag 29 april 2004 @ 12:00
Tom

Hoe is het met de pokjes?
coolbabedonderdag 29 april 2004 @ 12:29
Ik heb hem vanmorgen nagekeken maar het is nog bij dat ene pokkeltje gebleven. Hij is vannacht wel aardig aan het spoken geweest en dat doet hij meestal voordat hij ziek wordt dus het belooft niet veel goeds.
Lewis.de.boxerdonderdag 29 april 2004 @ 13:52
He niet alweer een zieke Tom he. Wat leuk trouwens dat ie jou zo ineens riep Coolbabe.
Volgens mij zou ik de hele wereld bellen en vertellen dat ie me heeft geroepen als Joshua dat zou doen
Belanadonderdag 29 april 2004 @ 13:58
Tom!!
Ow, dat lijkt me zo leuk!
bixisterdonderdag 29 april 2004 @ 21:10
Piet zit mij vandaag te 'pesten' door steeds papa tegen me te zeggen. en dan doe ik heel verbaasd en 'beledigd' 'neehee, ik ben papa toch niet?' en een lol dat ie dan heeft! (hij zegt maar zelden mama hoor, alleen als ie erg verdrietig is... )

coolbabe, hopelijk wordt Tom toch niet ziek en was 't een perongelukpokje? tsja, klinkt niet zo waarschijnlijk he... sterkte ermee.

wat een boel (eerste) logeerpartijtjes staan hier op ' t programma, toevallig zeg. ik ben bezig met een uitgebreide 'Piet-handleiding' voor oma, dat wilde ze graag. dacht dat ik zo klaar zou zijn maar poeh, wat een enorme lijst aan dingen die er dan toch bij blijken te komen kijken zeg!
Swetseneggerdonderdag 29 april 2004 @ 21:15
DKTP verhaal: Gezondheidraad adviseert....
Angel22donderdag 29 april 2004 @ 22:11
Hahahahaha Bix... die piet!!! De handleiding maken ken ik ook wel ja voor oma's enzo... erg handig als je dan nog vanalles vergeet
Belanadonderdag 29 april 2004 @ 22:12
Bix! Piet lijkt me echt zo'n leuk kereltje he, zou het echt leuk vinden om die eens in het echie te zien. Grapjasje!
Tja, zo'n handleiding...hahaha...ik begin er niet aan. Ik had het toen mijn moeder de eerste keer ging oppassen, toe wou ik eigenlijk thuis blijven bijna omdat ik voor mijn gevoel zoveel moest vertellen. Je wilt bijna ieder soort huiltje wel uitleggen. Dus ik begin er nu niet aan, mijn ouders redden zich wel morgenavond hoor. Ze kunnen me altijd bellen en dat vind ik wel genoeg. Maar ik kan het me van je moeder wel voorstellen evengoed.
bixisterdonderdag 29 april 2004 @ 23:07
ik heb de handleiding eindelijk af: bijna 4 A4-tjes!

('t is trouwens voor m'n schoonmoeder.)

o en hij gaat er niet 1 avond of dagje naar toe, maar meteen tot maandag avond!

[ Bericht 13% gewijzigd door bixister op 29-04-2004 23:30:36 ]
Dinusvrijdag 30 april 2004 @ 09:59
quote:
Op donderdag 29 april 2004 23:07 schreef bixister het volgende:
ik heb de handleiding eindelijk af: bijna 4 A4-tjes!

('t is trouwens voor m'n schoonmoeder.)

o en hij gaat er niet 1 avond of dagje naar toe, maar meteen tot maandag avond! [afbeelding]
ik vind dat je hem wel even moet posten hoor
easy-goingvrijdag 30 april 2004 @ 21:59
Ja, Bix kan je die handleiding niet even posten.........een paar kleine dingetjes wijzigen en uitprinten, kan ik hem morgen aan mijn schoonmoeder geven

Ojee, Piet meteen twee nachtjes logeren. ga je dat redden?

Sven is toch wel makkelijk hoor. Een paar weken geleden was hubbie jarig en het was nogal druk in huis, we hadden Sven in de box gelegd en dan lijkt het net of hij zich helemaal in zijn eigen wereldje kan terugtrekken. Met zijn speen en zijn doekje ligt hij zich dan prima te vermaken. Nu kwam er vandaag een stoet van ruim 130 vrachtwagens toeterend bij ons voorbij (ieder jaar met koninginnedag is er bij ons een rondrit over het eiland, kunnen "verstandelijk gehandicapten" meerijden) en dat was dus nogal een kabaal. Sven lag heerlijk rustig in zijn box te spelen, terwijl wij buiten in de herrie hebben staan zwaaien
coolbabevrijdag 30 april 2004 @ 22:10
We hebben Tom vanavond geïnspecteerd en hij heeft nu een paar pokken op zijn rug, 1 in zijn oor, een paar in zijn liezen en nog wat op zijn buik en arm. Het worden er steeds meer dus..
Daar gaat ons uitje zondag...

Bix, 4 A4tjes
miss_dynastievrijdag 30 april 2004 @ 22:13
Ik ben eigenlijk ook erg benieuwd naar zo'n handleiding
Rewimovrijdag 30 april 2004 @ 22:14
Arme Tom... beterschap jochie
easy-goingvrijdag 30 april 2004 @ 22:22
Ojee, Tom toch waterpokken.
Beterschap
Jessicaavrijdag 30 april 2004 @ 22:23
Beterschap he voor Tom
miss_dynastievrijdag 30 april 2004 @ 22:24
He jakkes Tom, wanneer gaat het jou eens een beetje meezitten
bixistervrijdag 30 april 2004 @ 22:31
aah tom, balen! maar hopelijk ben je er hiermee wel voor eens en voor altijd vanaf.

zeg die handleiding is wat te persoonlijk om hierneer te zetten maar wie 'm echt eens wil lezen: laat 't me weten op bixister@yahoo.com en ik mail hem je toe.

easy-going, het zijn zelfs 3 nachten! :'( was echt vreselijk vond ik vanochtend om Piet weg te brengen. maar inmiddels voelt het wel prima hoor. alleen dat moment, en de aanloop ernaartoe, ik kon wel blijven janken. erg he. maar wel gezond om eens te doen volgens mij.

fijn dat sven zo lekker onverstoorbaar z'n gang kan gaan, ook al is het druk om hem heen. kan hij nog veel profijt van hebben in z'n leven!
miss_dynastievrijdag 30 april 2004 @ 22:35
quote:
Op vrijdag 30 april 2004 22:31 schreef bixister het volgende:

zeg die handleiding is wat te persoonlijk om hierneer te zetten maar wie 'm echt eens wil lezen: laat 't me weten op bixister@yahoo.com en ik mail hem je toe.
Mag ik ook? Ik weet niet of je het prettig vindt hem aan hem niet-ouder te laten lezen.
quote:
easy-going, het zijn zelfs 3 nachten! was echt vreselijk vond ik vanochtend om Piet weg te brengen. maar inmiddels voelt het wel prima hoor. alleen dat moment, en de aanloop ernaartoe, ik kon wel blijven janken. erg he. maar wel gezond om eens te doen volgens mij.
Oei, kan me inderdaad voorstellen dat dat pittig is
bixistervrijdag 30 april 2004 @ 22:43
quote:
Op vrijdag 30 april 2004 22:35 schreef miss_dynastie het volgende:
Mag ik ook?
ja natuurlijk, maar ik weet je adres niet!
easy-goingvrijdag 30 april 2004 @ 22:50
Drie nachten
Het lijkt mij ook (morgen kan ik hierover meepraten uit ervaring ) dat het wegbrengen het lastigste moment is. Alhoewel, bij ons scheelt het wel dat mijn schoonmoeder al 1 dag per week oppast.

Ik heb net trouwens even het Piet filmpje gezien
coolbabevrijdag 30 april 2004 @ 22:52
Wow drie nachten zeg, het lijkt me een eeuwigheid duren. Je kunt wel lekker opschieten in huis dus je hebt niet zoveel tijd om er bij stil te staan denk ik, maar toch mis je zo`n ventje
bixistervrijdag 30 april 2004 @ 22:52
dat scheelt denk ik inderdaad wel een slok op een borrel easy. je hebt trouwens mail, wie weet heb je er nog wat aan. (niet te hard lachen hoor )
miss_dynastievrijdag 30 april 2004 @ 23:03
quote:
Op vrijdag 30 april 2004 22:43 schreef bixister het volgende:

[..]

ja natuurlijk, maar ik weet je adres niet!
Nee, ik had je nog niet gemaild, wilde je niet voor het blok zetten
Ik heb je inmiddels gemaild
easy-goingvrijdag 30 april 2004 @ 23:14
quote:
Op vrijdag 30 april 2004 22:52 schreef bixister het volgende:
dat scheelt denk ik inderdaad wel een slok op een borrel easy. je hebt trouwens mail, wie weet heb je er nog wat aan.
gezien ,en je hebt een mailtje retour
quote:
(niet te hard lachen hoor )
sorry......te laat
-Lies-vrijdag 30 april 2004 @ 23:38
He bah, Tom de waterpokken, beterschap hoor!
En Bix en Easy, het lijkt me ook heel moeilijk om je kindje voor het eerst een nachtje ergens anders te laten slapen. Ik heb Thomas tot nu toe ook nog niet uit laten logeren gaan. Ik wacht tot het moment dat het echt niet anders gaat...... Mij lijkt het vooral de volgende ochtend zo vreemd, een leeg bedje te zien.
Maar een gebruiksaanwijzing maken is wel een prima idee, Bix
bixistervrijdag 30 april 2004 @ 23:48
nou ja, ik had al wel eerder korte lijstjes met tips gemaakt voor als de opa/oma's/ooms of buren af en toe eens kwamen oppassen, maar nu hij bijna 4 dagen daar blijft was een wat langer verhaal nodig (en oma wilde zelf graag de uitgebreide versie dus ik heb er flink m'n best op gedaan. ) ik stond er zelf verbaasd van hoeveel er te zeggen valt over een dagje met Piet.
quote:
Op vrijdag 30 april 2004 23:14 schreef easy-going het volgende:
sorry......te laat
terug.
-Lies-zaterdag 1 mei 2004 @ 07:12
Thomas eet nu 2 weken groente hapjes en dat gaat eigenljk hartstikke goed!
Vooral de worteltjes en de courgette zijn erg in trek.
Dus dacht ik gisteren, ik begin aan het fruit.
Hier wil hij dus niet van happen
Ik dacht juist dat het andersom was, dat als je met fruit begint, ze geen groente meer willen.
Ik ga het fruithapje vandaag een beetje lauw/warm maken denk ik , misschien dat dat helpt.
Hij is natuurlijk alleen nog maar warm eten/drinken gewend.
Iemand nog tips?
Quinnyzaterdag 1 mei 2004 @ 07:23
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 07:12 schreef -Lies- het volgende:
Thomas eet nu 2 weken groente hapjes en dat gaat eigenljk hartstikke goed!
Vooral de worteltjes en de courgette zijn erg in trek.
Dus dacht ik gisteren, ik begin aan het fruit.
Hier wil hij dus niet van happen
Ik dacht juist dat het andersom was, dat als je met fruit begint, ze geen groente meer willen.
Ik ga het fruithapje vandaag een beetje lauw/warm maken denk ik , misschien dat dat helpt.
Hij is natuurlijk alleen nog maar warm eten/drinken gewend.
Iemand nog tips?
Je kan hem als groente ook bruinenbonen met appeltjes geven dan kan hij al wat aan de smaak wennen. Verder gewoon blijven proberen met de fruithapjes.
-Lies-zaterdag 1 mei 2004 @ 07:43
Dat is inderdaad wel een tip, een beetje fruit door de groente!
livelinkzaterdag 1 mei 2004 @ 08:33
Lies, hier geen tips. Wij zijn begonnen met fruithapjes, maar ook met weinig succes. Nu een paar keer geprobeerd, maar we krijgen er niet echt iets in. En aangezien hij nog geen 6 maanden is, heb ik het verder ook nog niet doorgezet. We hebben nu wel groentehapjes in huis, dus dat gaan we vandaag proberen. Misschien gaat dat inderdaad wel beter omdat het warm moet zijn.

Tom, beterschap. Ik hoop dat die pokken onze deur voorlopig nog even voorbijgaan. Ik dacht dat het iets heel onschuldigs was, waar jonge kinderen nauwelijks ziek van worden, maar sinds ik hier dat Waterpokkentopic gelezen heb denk ik er anders over.

Job heeft donderdag zijn derde inenting gehad en hij reageert vrij heftig op zijn inentingen. Niet wat ik hier altijd lees 3 uur na de prik, maar zo'n beetje 10 uur na de prik krijgt hij hoge koorts. Hij maakt niet echt de indruk dat hij pijn heeft, maar de koorts loopt iedere keer snel op. Hij heeft gisteren ook nog de hele dag koorts gehad, maar lijkt er nu vanaf te zijn. En gelukkig is hij voorlopig ook even van zijn prikjes af.
bixisterzaterdag 1 mei 2004 @ 08:51
livelink, fijn dat job voorlopig van de prikken af is. klinkt wel wat eng die hoge koorts, zeg. maar gelukkig is het nu voorbij.

lies, met nieuwe smaken is het toch vaak een kwestie van blijven proberen. bij Piet dacht ik bijv. ook dat hij nooit brood zou gaan eten, als je zag met hoeveel walging hij daarop reageerde. net als bij de 1e groentehap trouwens. en bij de eerste keer yoghurt. maar na een paar dagen vond ie al die dingen ineens heel lekker. hopelijk moet Thomas ook gewoon even wennen.

ik belde net oma; blijkt dat Piet heel slecht geslapen heeft, veel gehoest & gehuild. :'( ik zou 'm het liefst meteen weer ophalen maar ja. toch nog maar even afwachten. lastig hoor, had ik tegen haar gezegd dat je 'm 's avonds niet te snel uit z'n bed moet halen als ie nog even wat huilt, maar dat neemt ze dan zo letterlijk dat ze 'm de hele nacht niet uit bed heeft gehaald.

[ Bericht 32% gewijzigd door bixister op 01-05-2004 08:58:19 ]
livelinkzaterdag 1 mei 2004 @ 09:31
Bixister, ik herken dit met mijn schoonmoeder. Het komt bij haar voor uit onzekerheid en ik vrees dat ik daar zelf medeschuldig aan ben. Ik probeer nu aan de ene kant zelf wat minder kritisch te zijn en aan de andere kant probeer ik mijn schoonmoeder aan te leren dat ze meer vanuit haar eigen ervaring en intuitie moet handelen, zodat ik niet meer uitgebreide handleidingen hoef te schrijven.
Het gaat nu wel beter, maar Katja is inmiddels dan ook al 2 jaar.

Het samenspel was bij ons gewoon niet goed. Door haar onzekerheid ging ik me meer zorgen maken en me er meer mee bemoeien, waardoor zij nog onzekerder werd.

Mijn moeder en de leidsters van de creche zijn veel zekerder en dan vertrouw ik het ook al snel.
Lewis.de.boxerzaterdag 1 mei 2004 @ 09:44
Whahahaha die Oma Bix. En arme Piet. Ohww wat zul jij je rot voelen dat je Piet nou niet even lekker bij je hebt. Bix ik heb je Piet filmpje zitten bekijken en vondt hem erg smakelijk. Moest er erg om lachen

En ik heb hem gewoon gedownload d.m.v. rechterklikken op die link en dan kies je voor save target as... En dan kun je kiezen waar je hem gedownload wil hebben. Euh voila.

Ben trouwens ook erg benieuwd naar je documentje. Dus je hebt mail
bixisterzaterdag 1 mei 2004 @ 09:55
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 09:31 schreef livelink het volgende:
Bixister, ik herken dit met mijn schoonmoeder. Het komt bij haar voor uit onzekerheid en ik vrees dat ik daar zelf medeschuldig aan ben. Ik probeer nu aan de ene kant zelf wat minder kritisch te zijn en aan de andere kant probeer ik mijn schoonmoeder aan te leren dat ze meer vanuit haar eigen ervaring en intuitie moet handelen, zodat ik niet meer uitgebreide handleidingen hoef te schrijven.
Het gaat nu wel beter, maar Katja is inmiddels dan ook al 2 jaar.

Het samenspel was bij ons gewoon niet goed. Door haar onzekerheid ging ik me meer zorgen maken en me er meer mee bemoeien, waardoor zij nog onzekerder werd.
dit is inderdaad precies wat er gebeurt. ik erger me dan weer aan haar onzekerheid en denk 'je hebt toch zelf 2 jongens grootgebracht?' maar slaag er tegelijkertijd niet goed in om er genoeg vertrouwen in te hebben om het maar op z'n beloop te laten. maar het zal ook een kwestie van tijd zijn. het nadeel is dat ze vrij ver weg woont, anders zou zo'n gewenningsproces ook veel geleidelijker (en sneller) kunnen verlopen.

lewis het komt eraan.

[ Bericht 2% gewijzigd door bixister op 01-05-2004 10:00:51 ]
easy-goingzaterdag 1 mei 2004 @ 09:59
Ojee Bix, wat zul jij een rotgevoel hebben
Het lijkt me ook moeilijk in te schatten voor een ander in zo'n situatie, zelf ga je natuurlijk op je gevoel af, bij het ene huiltje laat je hem liggen, en bij het andere huiltje ga je even troosten.

Karin, bedankt voor de spenentip die je laatst gaf
* easy-going heeft al 3 nachten door kunnen slapen
Belanazaterdag 1 mei 2004 @ 10:02
ik heb stiekem nog een keer naar Piet gekeken, hihihi
beefcakezaterdag 1 mei 2004 @ 10:19
Wij zijn gisteren voor het eerst zonder Dylan weg geweest! We zijn uit eten gweest met mijn schoonzus en zwager en hebben daarna film gekeken bij hun thuis. Dylan hebben we naar mijn ouders gebracht. Ik vond het achterlaten niet zo moeilijk, maar ik miste hem zo de hele tijd! En ik was zoooo blij toen we hem weer gingen ophalen Drie hele nachten zou ik nog echt niet kunnen hoor!

In de nacht van donderdag op vrijdag heeft Dylan 6,5 uur achter elkaar geslapen! Ik werd zelfs wakker omdat hij niet wakker werd en ik ging even bij hem kijken of alles wel goed was, maar hij lag gelukkig heerlijk te slapen. Vannacht heeft ie niet doorgeslapen, hij was zelfs klaarwakker
Tanzaterdag 1 mei 2004 @ 10:22
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 10:19 schreef beefcake het volgende:
Wij zijn gisteren voor het eerst zonder Dylan weg geweest! We zijn uit eten gweest met mijn schoonzus en zwager en hebben daarna film gekeken bij hun thuis. Dylan hebben we naar mijn ouders gebracht. Ik vond het achterlaten niet zo moeilijk, maar ik miste hem zo de hele tijd! En ik was zoooo blij toen we hem weer gingen ophalen Drie hele nachten zou ik nog echt niet kunnen hoor!
Dat had ik ook, Jessai was iets van negen maanden en toen ging ik naar LOTR... ruim 3 uur in de bios, kon best wel genieten van de film (Aragorn zorgde voor voldoende afleiding ) maar toch dacht ik continu aan mijn kleine mannetje en hoopte maar dat ie het net zou redden zo zonder borstvoeding. Het ging ook goed gelukkig maar je zit toch minder lekker als anders.
beefcakezaterdag 1 mei 2004 @ 10:27
Over de (schoon)moederverhalen: Ik laat ze zoveel mogelijk hun eigen gang gaan met Dylan. Zij hebben tenslotte ook allebei twee kinderen opgevoed. Ik vind dit trouwens heel erg moeilijk, want ik heb de afwijking dat alles op één bepaalde manier moet (bv vaat op vaste plek in de vaatwasser en als iemand anders het op een andere plek zet, verander ik het ). Ik probeer hier nu overheen te komen voor Dylan, anders krijgt hij het nog moelijk met mij
-Lies-zaterdag 1 mei 2004 @ 10:42
Oh, Bix, het lijkt me heel rottig als je dit verhaal hoort om er niet direct naar toe te rijden.
Hij blijft nog twee nachten logeren bij oma? Dan gaat het de volgende nacht vast beter!
Voor oma's is het vaak toch weer even zoeken naar wat de beste manier van handelen is.
In die tijd is er veel veranderd over hoe om te gaan met bepaalde zaken. Ik merk dat mij moeder het ook zoveel mogelijk probeert te doen zoals ik het doe en dat vind ik eigenlijk wel prettig. Hoewel ik even goed wel het vertrouwen heb dat ze goed met Thomas om gaat.
bixisterzaterdag 1 mei 2004 @ 10:54
ja, het lijkt me ook beter om hem daar nu juist niet weg te halen nu, ze komen er samen vast wel uit. maar dat is vooral mijn verstand, m'n gevoel zegt 'hier dat kind!' . en ja beefcake, die kinderen hebben niks aan een overbeschermende, starre moeder. dus dit is een goede oefening in loslaten.
en ik vind het ook hartstikke fijn dat ze zoveel mogelijk probeert het op onze manier te doen. maar ik hoop dat ze verder toch ook haar gevoel durft te volgen. heb ik haar ook op het hart gedrukt maar ja, dat is net zoiets als het commanderen van 'doe spontaan!'.

zo, ik ga weer nieuwe-huis-waarts, lekker schuren&schilderen. (nog even wachten tot m'n vriendin er is die vandaag zou komen helpen).
Rewimozaterdag 1 mei 2004 @ 11:22
Loslaten is moeilijk hè, meiden Mijn schoonmoeder vertrouw ik vanaf het begin af aan helemaal met Christan. Ze had natuurlijk al kunnen oefenen als oma op Christans oudere neefje Maar ze is ook zo dat ze gewoon vraagt hoe ik bepaalde dingen doe of hoe ik erover denk, en ze geeft zelf ook aan hoe zij dat deed of bij anderen gezien heeft (ze trekt veel op met een vriendin/buurvrouw die twee kids heeft die iets ouders zijn dan Christan). We hebben nog nooit problemen gehad daarover (of over iets anders trouwens ).

Maar als het oma's eerste kleinkind is, kan ik me best voorstellen dat het allemaal weer onwennig is. En sommige oma's hebben ook meer 'talent' en zelfvertrouwen dan andere. Het blijft toch ook een kwestie van oefenen
Tanzaterdag 1 mei 2004 @ 12:44
even iets heel anders, lijken ze op elkaar?

Jessai en Junah, ongeveer even oud:


Jessai


Junah

Ik vind dat je wel overeenkomsten ziet eigenlijk.
Tanzaterdag 1 mei 2004 @ 12:52
Oh ja, nog een vraagje.. Junah's naveltje lijkt wat ontstoken (tis rood dik en wat nattig). Zou ik daar een beetje jodiumzalf op mogen doen? Of moet ik het alleen met wat water schoonmaken? Of niets aan doen?

Heb geen idee eigenlijk
miss_dynastiezaterdag 1 mei 2004 @ 13:11
Jessai is wat... boller, maar daar hebben we het al eens over gehad
-Lies-zaterdag 1 mei 2004 @ 13:13
Tan, ik zie ook overeenkomsten hoor!
Ik zie hetzelfde mondje, kinnetje, neusje en dezelfde oogjes.
De vorm verder van het gezicht vind ik wel anders. En er zit verschil in de hoeveelheid haartjes natuurlijk
miss_dynastiezaterdag 1 mei 2004 @ 13:13
Bix, ik heb je 'gebruiksaanwijzing ' gelezen.... erg handig hoor!! Tuurlijk heeft oma ook een kind grootgebracht, maar de tijden en spullen zijn veranderd en ik kan me voorstellen dat ze onzeker is. Tuurlijk loopt het nog niet helemaal vlekkeloos, al is dat natuurlijk wel balen , maar ik denk dat ze zich met dit lijstje al een stuk zelfverzekerder zal voelen!! Het komt vast allemaal goed En wat knap dat je echt alles, alles, alles genoemd hebt !!!
phileinezaterdag 1 mei 2004 @ 13:36
zou geen jodium doen tan. Gewoon schoonmaken met wat alcohol lijkt me het beste.
Belanazaterdag 1 mei 2004 @ 15:46
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 13:13 schreef -Lies- het volgende:
Tan, ik zie ook overeenkomsten hoor!
Ik zie hetzelfde mondje, kinnetje, neusje en dezelfde oogjes.
De vorm verder van het gezicht vind ik wel anders. En er zit verschil in de hoeveelheid haartjes natuurlijk
*helemaal mee eens is*

En het naveltje idd alleen schoonmaken met wat alcohol, staat me nog bij van Liam. Je vergeet dat soort dingen wel snel idd.
coolbabezaterdag 1 mei 2004 @ 17:25
Naveltje schoonmaken met alcohol?? Zou ik niet doen hoor. Alcohol wordt toch alleen gebruikt om dingen zoals de thermometer mee te ontsmetten?
Tom had ook een natte navel, die is toen een keer aangestipt op het cb en daarna ging het langzaam over.
beefcakezaterdag 1 mei 2004 @ 17:28
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 17:25 schreef coolbabe het volgende:
Naveltje schoonmaken met alcohol?? Zou ik niet doen hoor. Alcohol wordt toch alleen gebruikt om dingen zoals de thermometer mee te ontsmetten?
Tom had ook een natte navel, die is toen een keer aangestipt op het cb en daarna ging het langzaam over.
Mijn kraamverzorgster deed het ook met alcohol en een steriel gaasje!
coolbabezaterdag 1 mei 2004 @ 17:29
Hmm ik weet het niet meer hoor
Tom is 10 maanden oud en ik weet het nu allemaal al niet meer
Belanazaterdag 1 mei 2004 @ 17:31
Nou, zoals ik al zei, die dingen vergeet je zo snel, misschien vergis ik me wel hoor. Maar het staat me echt bij dat wij met een wattenstaafje met alcohol de boel schoon hielden. Op een gegeven moment zag het er netjes uit en toen hoefde het niet meer. Dat aanstippen is toch alleen maar als het 'wild vlees' is?
coolbabezaterdag 1 mei 2004 @ 17:34
Het was wild vlees idd *schaam*
Ik begon nu ff te twijfelen en heb het opgezocht en het wordt idd gewoon met alcohol schoongemaakt.
Belanazaterdag 1 mei 2004 @ 17:38
je vergeet zulke dingen gewoon heel snel, dat is gewoon zo. Het is ook maar zo kort!
Tanzaterdag 1 mei 2004 @ 19:17
Mijn kraamverzorgster maakte ook alleen de thermometer schoon met alcohol, ze zei dat het alleen daar voor was. Daarom was ik ook verward, want mijn eerste drie kraamverzorgsters deden het naveltje wel met alcohol.

Maar gaat dat niet gigantisch prikken dan? (vandaar dat ik ook aan jodium dacht (dat betadinespul), dat ontsmet wel, maar prikt niet.)
moussyzaterdag 1 mei 2004 @ 19:28
Ik moest Cas zn ontstoken naveltje gewoon met babyolie schoonmaken
Loiszaterdag 1 mei 2004 @ 19:46
Ik mocht Iris' naveltje niet met alcohol schoonmaken maar moest het gewoon een paar keer per dag eventjes laten luchten.
Vreemd hoor al die tegenstrijdige berichten.
Loiszaterdag 1 mei 2004 @ 20:00
Ik ken je lijst niet Bix maar het zal vast niet veel schelen met de uitgebreide handleidingen die ik Eva meegeef.
Mijn schoonouders zijn al een dagje ouder, het is 36 jaar geleden dat ze voor het laatst een kleintje hebben groot gebracht en daarnaast hebben we nogal wat verschil in opvatting. Ze doen het echt prima hoor maar ik moet mezelf wel steeds voorhouden dat ze Jeroen tenslotte ook hebben groot gebracht en dat ik best wat aan ze over kan laten.
Ze zijn wat vaag in het onthouden van dingen (bijv. als ik zeg dat Eva geen aardbeien mag hebben omdat ze zo'n jeukende uitslag ervan krijgt, dan kan ik er donder op zeggen dat ze een week later 2 boterhammen aardbeien heeft gehad "ze vind het wel lekker hoor, jij zij dat ze het niet lust")
Het is moeilijk het juiste evenwicht te vinden tussen teveel instructies en het gewoon op zijn beloop laten merk ik. Als ik aangeef dat Iris om de 3 uur eet laten ze haar rustig een half uur huilen want de 3 uur zijn nog niet om.
Als ik zeg "als Eva piept dan moet ze toeteren (puffen)" dan vinden ze haar vaak niet hard genoeg piepen (en dan haal je dus een stikbenauwd kindje op)dus nu zeggen we gewoon maar dat ze tussen de middag getoeterd moet worden of het nu nodig is of niet.

Mijn ouders letten veel meer op wat ik ogenschijnlijk terloops vertel, die observeren veel meer maar die zijn weer veel onzekerder. Het is een wonder dat wij groot zijn geworden als ik soms zie hoe nerveus en schrikachtig mijn moeder is als Iris zich verslikt in een stukje brood.
Mijn ouders willen dus graag een uitgebreide handleiding maar die houden weer niet zo van strakke tijden en kijken dus wel beter of een kindje ook echt honger heeft.

Het is moeilijk om je kind uit handen te geven, vooral als ze nog zo klein zijn en helemaal als ze niet helemaal lekker in hun velletje zitten. Als Eva ziek is zijn mijn ouders zo in paniek dat ze niet goed kunnen inschatten dat het allemaal wel mee valt. Op zulke momenten heb ik weer meer aan mijn schoonmoeder, die is heel nuchter en niet zo gauw van haar stuk te brengen.
Catootjezaterdag 1 mei 2004 @ 20:03
ach tegenstrijdige adviezen..breek me de bek niet open! Ben nu zo ver dat ik probeer om alles lekker op mijn manier te doen (let op probeer ) en voor de rest alle adviezen te toetsen aan mijn gevoel (klopt het, maar ja....nu klinkt alles wel logisch he: alcohol ontsmet, alcohol is te sterk voro een gevoelig babyhuidije, luchten is goed genoeg..aaaaaahhhhhh!!!!!)

Bixje, mag ik ook een handleiding? (verborgen motieven: kan ik op Piet passen EN ik kan hem gebruike voor stel je voor dat ik daan uit handen geef..)

Was het nu tom die al kan roepen? Stoer hoor!!! En Piet: naaaaaaaaaaaahhh Oefenen he: ma-maaaaa, ma-maaaaa!!

Danielle heeft regeldagen, gisteren negen voedingen en vandaag ook alweer zes tot nu toe...oww, en over beginnersfouten: dag 1, voeden een keer totaal vergeten, dag twee de luier....en na een uur of twaalf is dat toch een beetje goor...bovendien maakt ik ook dezelfde telfout met voeden als Lewis, ik vond dat in het begin een crime zeg!!
Dinuszaterdag 1 mei 2004 @ 21:29
Bix, je hebt mail ! En ik heb de Esther-gebruiksaanwijzing ook even meegestuurd die ik voor mijn moeder had gemaakt toen ze voor het eerst een hele dag kwam oppassen.

Catootje, t'is wat he, die regeldagen. Je blijft bezig, gelukkig komt de regelmaat meestal wel snel weer terug..
Belanazaterdag 1 mei 2004 @ 22:02
Ik heb er geen moeite mee om Liam uit handen te geven. De oppas heeft zelf 3 kinderen, dus die weet echt wel wat ze doet. Mijn vader en moeder hebben mij en mijn broer ook groot gebracht en het gaat ze ook nu prima af als ze oppassen. Mijn schoonouders zou ik ook geen problemen mee hebben denk ik, maar die zijn niet in de buurt van de lente tot de herfst, dan zitten ze op de camping. Maar Liam is natuurlijk ook nog eens reuze makkelijk....
Lewis.de.boxerzaterdag 1 mei 2004 @ 22:06
Ik heb er ook niet zoveel moeite mee. Behalve als het s'nachts is. Dan mis ik hem wel heel erg.
Dinuszaterdag 1 mei 2004 @ 23:44
Ik schrik soms van de gemak waarmee m'n schoonouders met gevaar omgaan. Zo is zij met Esther aan het spelen, en even later komt ze zonder Esther de kamer weer in. Ik vraag meteen waar Esther is, zegt ze dat die in de keuken zit te kleuren. Jaja, schoonmaakmiddelen, messen, oven alles heerlijk makkelijk onder handbereik

Een andere keer, Esther kon net lopen, vroeg ik of de deur naar de gang dicht mocht, omdat Esther anders de trap op zou lopen, zeggen zij dat ze dat niet zo snel doet.
Jaja, ik plukte haar een tel later van de 5e trede van de trap zonder leuning. En dan willen ze de kinderen zo graag eens te logeren hebben, van mij hoeft het nog even niet hoor.
moussyzondag 2 mei 2004 @ 08:02
Mijn ouders hebben een mega vijver van 1.60 diep, waar ze geen hekje om willen zetten, maar ondertussen staat de achterdeur daar wel áltijd open, dus daar komen geen logeerpartijtjes zolang het volkje geen zwemdiploma heeft.
Belanazondag 2 mei 2004 @ 09:30
Dat kan ik me voorstellen Moussy! Wij gaan juist de vijver dicht gooien idd. Het water is er al uit zowiezo. Dat was het eerste wat wij zeiden toen ik zwanger was.
Lewis.de.boxerzondag 2 mei 2004 @ 09:58
Ja veel te gevaarlijk zo'n vijver in de tuin. Ze verdrinken nog in 1 a 2 cm diep water.
Wij wilden een fonteintje in de tuin. Misschien doen we nog wel iets maar dan een kindvriendelijke fontein.
miss_dynastiezondag 2 mei 2004 @ 20:02
quote:
Op zaterdag 1 mei 2004 23:44 schreef Dinus het volgende:
Ik schrik soms van de gemak waarmee m'n schoonouders met gevaar omgaan. Zo is zij met Esther aan het spelen, en even later komt ze zonder Esther de kamer weer in. Ik vraag meteen waar Esther is, zegt ze dat die in de keuken zit te kleuren. Jaja, schoonmaakmiddelen, messen, oven alles heerlijk makkelijk onder handbereik

Een andere keer, Esther kon net lopen, vroeg ik of de deur naar de gang dicht mocht, omdat Esther anders de trap op zou lopen, zeggen zij dat ze dat niet zo snel doet.
Jaja, ik plukte haar een tel later van de 5e trede van de trap zonder leuning. En dan willen ze de kinderen zo graag eens te logeren hebben, van mij hoeft het nog even niet hoor.
Het schijnt dat kinderen vanaf een jaar of acht pas gevaren kunnen zien aankomen, begrijpen en voorkomen. Maar als je je er niet goed bij voelt, moet je het zeker niet doen!! Mijn oma was halverwege de tachtig toen ik werd geboren, had vijftig kleinkinderen en logeren was dus niet mogelijk. Ik had een hele goede band met mijn oma en ben er niet slechter van geworden dat ik er nooit heb gelogeerd. Al kan ik me dus voorstellen dat het voor een kind wel lekker is verwend te worden, maar dan moeten pa en ma maar een oogje toeknijpen bij teveel snoep als ze erbij zijn
coolbabezondag 2 mei 2004 @ 23:42
Nadat Jo vannacht op de bank, met Tom in de wipstoel naast zich, geprobeerd had de kleine man in slaap te krijgen en het nog niet lukte, heb ik geprobeerd hem in zijn eigen bed te leggen en gelukkig lukte dat. Het was toen 1 uur.
Om 7 uur was hij alweer wakker. Na een fles was hij alweer in zijn ogen aan het wrijven maar in bed leggen lukte niet, hij schreeuwde moord en brand.
Na de boterham `s middags legden we hem in bed maar na een half uurtje slapen werd hij alweer schreeuwend wakker. Toen hebben we besloten dat ik met hem in de auto zou stappen en een eind zou gaan rijden met hem. Na 10 minuten viel hij in slaap en 1,5 uur later en heel wat kilometers verder kwam ik afgepeigerd en Tom uitgeslapen weer bij huis aan. Autorijden is niet mijn grootste hobby maar als je kind niet kan slapen moet je toch iets...
Wanneer stoppen die kinderen nou eens met ziek zijn??
moussymaandag 3 mei 2004 @ 00:02
coolbabe, lukt het ook niet als je hem bij je in bed neemt?

Cas snurkt altijd heel snel als ie met zn neus tussen mn memmen ligt
coolbabemaandag 3 mei 2004 @ 08:44
Bij ons in bed hebben we geprobeerd, ik zie er nu net zo gehavend uit als Tom Hij ziet leuk speelgoed in ons, helaas.
Vannacht heeft hij behoorlijk geslapen, van middernacht tot 7.30 uur. Hij is nu ook wat minder veeleisend dan gisteren en hij kan weer lachen
E.T.maandag 3 mei 2004 @ 11:16
donderdag gaan we kennismaken op het KDV. Spannend.. en 't wordt ook zo echt dan, dat ik echt weer moet gaan werken over een paar weken en dat Saskia dan echt niet mee kan

En even crossposten uit Gezondheidraad adviseert....:
quote:
Ik heb vanmorgen de huisarts gebeld en gevraagd of het mogelijk is dat Saskia het nieuwe vaccin krijgt. Zowel voor de huisarts als voor de apotheek (die gelijk gebeld werd) is dit het eerste verzoek en moet e.e.a. uitgezocht worden. (hoe 't zit met de cocktail enzo) en van de week weten we meer. (heb ondertussen zelf gevonden dat 't in een cocktail zit)

Op ouders online staan trouwens heel goede artikelen hierover. Met daarin ook hoe en wat als je dus 't nieuwe vaccin wilt. Ik ga dit zo uitprinten en even bij de huisarts langsbrengen.
Belanamaandag 3 mei 2004 @ 20:07
Nou, ik zou morgen dus moeten voor de 2e DKTP, maar ik ga afbellen en eerst eens bij de huisarts die nieuwe bestellen, want het zint me niet dit gedoe. Desnoods dan maar zelf betalen, hoewel dat idioot zou zijn natuurlijk, magoe. Ik vraag me alleen af wie dan die prik moet geven, is dat dan de huisarts of toch het cb?
E.T.maandag 3 mei 2004 @ 20:27
ik was aan 't typen en zie dat Swets naast me ongeveer hetzelfde aan 't typen is..
Dan ga ik 't niet nog een keer doen natuurlijk
Swetseneggermaandag 3 mei 2004 @ 20:27
quote:
Op maandag 3 mei 2004 20:07 schreef Belana het volgende:
Nou, ik zou morgen dus moeten voor de 2e DKTP, maar ik ga afbellen en eerst eens bij de huisarts die nieuwe bestellen, want het zint me niet dit gedoe. Desnoods dan maar zelf betalen, hoewel dat idioot zou zijn natuurlijk, magoe. Ik vraag me alleen af wie dan die prik moet geven, is dat dan de huisarts of toch het cb?
De huisarts. DaKTP kost 60 a 70 euro. In ons geval betaald de verzekering mits de dokter het voorschrijft. Maar Saskia is dan ook (extreem duur ) particulier verzekerd.

Ik vraag me overigens wel af of DKTP opgevolgd kan worden door DaKTP. Vraag eerst advies!
E.T.maandag 3 mei 2004 @ 20:30
Hier is een heleboel uitleg en info te vinden over het kinkhoestvaccin. (ook met de registratienummers en fabrikant- en merknaam.. De huisarts hier wist deze gegevens nog niet.. heb het uitgeprinte artikel vanmiddag bij 'm in de bus gedaan)
Swetseneggermaandag 3 mei 2004 @ 20:38
Overigens moest Saskia morgen voor de eerste DKTP enting. Maar na wederom negatieve berichtgeving in het AD afgelopen week, hebben we toch maar besloten om voor het nieuwe vaccin te gaan.
Loismaandag 3 mei 2004 @ 20:54
Goed zeg, dat jullie het zo goed hebben uitgezocht.
Dat wennen is best leuk ET, je krijgt zelf ook een beetje een beeld van hoe het er aan toe gaat op zo'n kdv. Ga jij ook eerst een paar uurtjes samen wennen en daarna moet Saskia een keertje alleen?
Naar gevoel is dat he, dat "zomaar" achterlaten van je kind. Op het kdv zitten gelukkig altijd erg ervaren leidsters die heel wat gewend zijn en ook bijzonder inventief kunnen troosten.

Iris zwaait. Zo schattig, we zwaaien papa altijd na 's ochtends voor het raam en dat vind ze hartstikke leuk. Zo leuk zelfs dat als je richting het raam loopt, ook al is papa allang weg en lopen er vreemde mensen voorbij, ze al enthousiast begint te wapperen. Vanmiddag liepen we de trap af in liepen we langs de grote spiegel in de gang en toen begon ze ook al enthousiast naar zichzelf te zwaaien.
Het inslapen ging de laatste paar dagen erg moeizaam, ze wil eigenlijk het liefst op mijn borst in slaap vallen net als vroeger. We zijn er eventjes in meegegaan, tandjes krijgen is ook niet niks, maar vanavond hebben we haar toch maar weer gewoon in haar bedje gelegd en eventjes laten huilen. Ik ben 2 keer na 5 minuutjes terug gegaan en daarna sliep ze. Ik vond haar nog te klein voor de 5-10-15 minuten methode maar 2 x 5 minuutjes en het was duidelijk.
E.T.maandag 3 mei 2004 @ 21:11
Ik weet nog niet hoe 't 'wennen' hier gaat. Daar zullen we het donderdag wel over hebben. Dit is gewoon in-take gesprek.

Wat schattig dat Iris zwaait Ik vind dat altijd zo'n kjoet gezicht, die hele kleintjes die zwaaien
Belanamaandag 3 mei 2004 @ 21:16
Swets en ET, ik ga morgen even de ha bellen. De mijne is over het algemeen goed op de hoogte, maar ik zal wel even horen. Ik kan nergens info vinden of de DKTP opgevolgd kan worden door DaKTP. Ik zal het wel vragen.

Iris wat ben je toch een lieffie!
E.T.maandag 3 mei 2004 @ 21:21
quote:
Op maandag 3 mei 2004 21:16 schreef Belana het volgende:
Swets en ET, ik ga morgen even de ha bellen. De mijne is over het algemeen goed op de hoogte, maar ik zal wel even horen. Ik kan nergens info vinden of de DKTP opgevolgd kan worden door DaKTP. Ik zal het wel vragen.

Iris wat ben je toch een lieffie!
In de bijsluiter van de DaKTP staat alleen dat 't niet kan als er bij eerdere vaccinaties tegen kinkhoest heftige bijwerkingen zijn geweest..
Maar ff met de HA bellen is nooit verkeerd natuurlijk
Belanamaandag 3 mei 2004 @ 21:50
Nou, dan moet het gewoon kunnen dus, want Liam heeft geen ernstige bijwerkingen gehad. Maar net wat je zegt, vragen kan geen kwaad. bedankt hoor!
Jessicaamaandag 3 mei 2004 @ 21:56
Groot gelijk dat je het uitgezocht hebt ET. Ik had hetzelfde gedaan in jullie positie. Janneke heeft er nu al 3 gehad en moet er met 11 maanden nog 1 toch? Ik ga binnenkort ook eens navragen of ik de nieuwere variant kan geven.
Leuk dat Iris zwaait Lois. Janneke doet het ook alleen niet zo uitbundig. Ze friemelt echt meer dr handjes, maar dat moet wel zwaaien voorstellen.
En grappig, nou ja grappig. Janneke slaapt de laatste 2 dagen ook ineens minder goed in. Vooral savonds. Ze lijkt dan wel nijdig dat ze naar bed moet. Ook al is ze echt moe. We laten haar nu ook wat langer huilen want mevrouwtje begint nu precies door te krijgen hoe ze ons naar haar hand kan zetten
Lewis.de.boxerdinsdag 4 mei 2004 @ 08:51
Joshua heeft ook al problemen met in slaap vallen de laatste paar dagen. Hij deed het goed voor een volle week en ineens slaat het weer om. Maar bij mij lijkt het wel of ie niet genoeg kan drinken momenteel.
miss_dynastiedinsdag 4 mei 2004 @ 09:27
Belana, heb je al nieuws van de huisarts?
* miss_dynastie is nieuwsgierig!
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 09:36
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 09:27 schreef miss_dynastie het volgende:
Belana, heb je al nieuws van de huisarts?
Miss_dynastie is nieuwsgierig!
Ik heb het cb gebeld en die waren helemaal niet verbaasd, die hadden zelfs zoiets van: goed hoor! Die andere prik is gewoon beter! Ik heb alleen ff een nieuwe afspraak gemaakt bij de arts. Niet dat dat zo nodig is, met Liam gaat alles prima, magoe....7 juni gaan we nu heen voor de normale controle (ik had vandaag natuurlijk wel heen gekund, maar was al helemaal op een lui dagje thuis ingesteld... )
Huisarts gebeld....die is op vakantie natuurlijk....
apotheek gebeld.....die moet echt een recept van de huisarts hebben....
verangende arts gebeld.....het kan best een weekje uigesteld tot mijn iegen arts er weer is.
Dus komende maandag hang ik dan maar gelijk weer bij mijn huisarts aan de phone...die moet recept uitschrijven en hij gaat ook prikken dan.
En nu koffie....
Loisdinsdag 4 mei 2004 @ 09:37
Goed gedaan B!
miss_dynastiedinsdag 4 mei 2004 @ 09:37
Wow, Belana, goed geregeld
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 09:38
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 08:51 schreef Lewis.de.boxer het volgende:
Joshua heeft ook al problemen met in slaap vallen de laatste paar dagen. Hij deed het goed voor een volle week en ineens slaat het weer om. Maar bij mij lijkt het wel of ie niet genoeg kan drinken momenteel.
Liam slaapt ook wat moeilijker in de laatste dagen, maar lekker even laten huilen en hij slaapt hoor. Wat dat betreft ben ik helemaal blij dat het geluid van de babyfoon het niet doet want dan zit je er ook niet zo bovenop (alleen de lichtjes doen het) Hij slaapt meestal na 5/10 minuten huilen.
easy-goingdinsdag 4 mei 2004 @ 10:39
Bixister, hoe is het nu met Piet? Heb je hem weer lekker terug in huis?

Wat lekker dat jullie die nieuwe prikken kunnen regelen Belana en ET. Voor Sven komen deze berichten net te laat, die heeft 4 van die oude prikken in zijn lijfje zitten.
Ben jij eigenlijk al weer helemaal opgeknapt Belana?
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 10:41
wat lief dat je dat vraagt Easy-going. Ja hoor, met mij gaat ie wel weer! Ben alweer aan het werk ook..
Ja, hoest met Piet afgelopen?
Swetseneggerdinsdag 4 mei 2004 @ 10:42
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 09:36 schreef Belana het volgende:

[..]

Ik heb het cb gebeld en die waren helemaal niet verbaasd, die hadden zelfs zoiets van: goed hoor! Die andere prik is gewoon beter! Ik heb alleen ff een nieuwe afspraak gemaakt bij de arts. Niet dat dat zo nodig is, met Liam gaat alles prima, magoe....7 juni gaan we nu heen voor de normale controle (ik had vandaag natuurlijk wel heen gekund, maar was al helemaal op een lui dagje thuis ingesteld... )
Huisarts gebeld....die is op vakantie natuurlijk....
apotheek gebeld.....die moet echt een recept van de huisarts hebben....
verangende arts gebeld.....het kan best een weekje uigesteld tot mijn iegen arts er weer is.
Dus komende maandag hang ik dan maar gelijk weer bij mijn huisarts aan de phone...die moet recept uitschrijven en hij gaat ook prikken dan.
En nu koffie....
CB was bij ons ook helemaal niet verbaast. IK neem ook aan dat er wel meer ouders vragen stellen bij het oude vaccin
Lewis.de.boxerdinsdag 4 mei 2004 @ 10:54
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 09:38 schreef Belana het volgende:

[..]

Liam slaapt ook wat moeilijker in de laatste dagen, maar lekker even laten huilen en hij slaapt hoor. Wat dat betreft ben ik helemaal blij dat het geluid van de babyfoon het niet doet want dan zit je er ook niet zo bovenop (alleen de lichtjes doen het) Hij slaapt meestal na 5/10 minuten huilen.
Ja dat doe ik ook wel maar Joshua wordt echt hysterisch en gooit dan ook door alle spanning zijn voeding eruit. En dat moeten we niet hebben.

Het valt me ook op de laatste paar dagen dat er gedeeltes van zijn voeding uitkomen met een enorme rotvaart en verder weg. Wat zijn vader dus vroeger had was een gedraaide slokdarm waardoor het voedsel er met dezelfde vaart weer uitkwam. Dat heeft Joshua wel niet gehad maar hij wordt wel steeds erger met melk opgeven.

Ja Bix vertel eens hoe het met Piet is afgelopen. En je huis natuurlijk
E.T.dinsdag 4 mei 2004 @ 11:03
De huisarts belde net
Het recept wordt vandaag naar de apotheek gefaxd Apo bestelt 't en dan zou 't einde van de week binnen moeten zijn. Zal dus begin volgende week geprikt worden door de huisarts.
Lewis.de.boxerdinsdag 4 mei 2004 @ 11:12
Nou dat noem ik nou nog eens een goeie service ET. Goed gedaan hoor
E.T.dinsdag 4 mei 2004 @ 11:20
Ik ben ook best blij en opgelucht Lewis

Ow, Belana.. mijn huisarts wist me de kosten nog te vertellen.. De vaccinatie kost 50 euro per keer (in mijn geval 4 keer) en er komt een consult bij voor 't prikken. De meeste verzekeraars vergoeden dit (nog) niet. (vond 't best netjes dat ie daar zo open over was.. hij zei dat hij 't wel zo eerlijk vond om dat meteen te vertellen zodat je niet voor verassingen komt te staan)
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 11:34
Dat is heel netjes idd van je huisarts ET! Ik zal wel zien wat de verzekering doet, Liam is particulier en goed verzekerd, maarja, je weet het nooit. Dan maar zelf betalen, je wilt toch dat je kind goed ingeent is, niet dan? Met dank aan jullie voor al het uitzoekwerk

Lewis, ik bedoelde ook niet dat je Joshua moet laten huilen hoor. Ieder kind is anders en reageert anders. En helemaal overstuur daar heb je niks aan! Heeft Liam een enkele keer ook wel en dan gaan we ook naar boven hoor.
Dat van het eten eruit gooien klinkt niet zo lekker meid, misschien toch maar weer eens navragen anders? Zeker met de historie van je man.
E.T.dinsdag 4 mei 2004 @ 11:46
Volgens mij (heb net nog een mailtje naar de verzekering gestuurd) vergoedt die peperdure particuliere verzekering van Saskia het wel.
En anders maar niet. Zei ook tegen de huisarts dat de gezondheid van m'n kind voor alles gaat, wat dat ook moet kosten.
(ik hoop natuurlijk wel dat 't vergoed wordt.. 't is bij elkaar toch zo'n 300 euro)

Vervelend Lewis dat Joshua weer erger spuugt.. zoals belana zegt, misschien toch nog weer 'ns naar laten kijken?
beefcakedinsdag 4 mei 2004 @ 12:25
Wat goed van die prik E.T. en Swets en Belana! Fijn ook dat de ha er ook moeite voor doet (ik denk dat ik er bij de mijne hard achteraan zou moeten zitten, het is best een lul). Een standaard ziekenfondsverzekering zal de prikken zeker niet vergoeden? Ik zou voor Dylan ook de nieuwe prikken wel willen, maar ik vind het een hoop geld en dat kunnen we niet zomaar ophoesten. Maar het is zeker iets om goed over na te denken.

Lewis wat naar dat Joshua zijn voeding opgeeft. Ik zou er zeker mee naar de dokter gaan! Succes ermee iig
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 12:39
Kijk, en dat is nou weer het belachelijk van deze situstie idd, er zijn dus ZAT mensen die het niet kunnen betalen om die prik te gaan bestellen. Dat vind ik zo schreinend! Iedereen (ieder kind) heeft toch verdorie recht op een goeie inenting. Ze hadden dit gewoon beter moeten regelen. ze weten natuurlijk al tijden dat de oude vaccinatie niet goed meer is!
Beefcake, ik hoop dat je je verzekering zover weet te krijgen meid!
beefcakedinsdag 4 mei 2004 @ 13:47
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 12:39 schreef Belana het volgende:
Kijk, en dat is nou weer het belachelijk van deze situstie idd, er zijn dus ZAT mensen die het niet kunnen betalen om die prik te gaan bestellen. Dat vind ik zo schreinend! Iedereen (ieder kind) heeft toch verdorie recht op een goeie inenting. Ze hadden dit gewoon beter moeten regelen. ze weten natuurlijk al tijden dat de oude vaccinatie niet goed meer is!
Beefcake, ik hoop dat je je verzekering zover weet te krijgen meid!
Je bent lief
Ik ga er zeker achteraan!!
Tandinsdag 4 mei 2004 @ 14:31
Vanochtend was de wijkverpleegkundige hier. Haar advies over het naveltje was om het gewoon te laten drogen aan de buitenlucht. Zeker niet met alcohol schoonmaken, dat is veel te agressief voor het naveltje (gek, bij de anderen werd het er wel mee schoon gemaakt )

Ze woog trouwens al weer 3970 gram, dat is ruim 300 gram boven haar geboortegewicht. Mijn melk doet het dus goed, gelukkig maar, want ik twijfelde er even over omdat mijn borsten maar niet vol lijken te zitten. En ik voel ook geen TSR. Dat komt volgens haar ws. omdat ik gewoon doorgevoed heb in de zwangerschap. De rek zit nog in de borsten zeg maar.

En nu ga ik gauw want ik hoor hongerige kreten uit de box
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 14:56
Tja Tan, ik weet het ook niet hoor. Drogen aan de lucht kan iig geen kwaad
Ze groeit lekker zeg! Fijn hoor, geeft toch een prettig gevoel!
Ik had trouwens ook geen stuwing, dat is helemaal niet eens zo standaard schijnbaar.
Mooie foto's weer! (ik spiek regelmatig ff...)
E.T.dinsdag 4 mei 2004 @ 16:13
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 12:39 schreef Belana het volgende:
Kijk, en dat is nou weer het belachelijk van deze situstie idd, er zijn dus ZAT mensen die het niet kunnen betalen om die prik te gaan bestellen. Dat vind ik zo schreinend! Iedereen (ieder kind) heeft toch verdorie recht op een goeie inenting. Ze hadden dit gewoon beter moeten regelen. ze weten natuurlijk al tijden dat de oude vaccinatie niet goed meer is!
Beefcake, ik hoop dat je je verzekering zover weet te krijgen meid!
Al sinds 2000 weten ze dat .

naja, het CB vond 't wel een goede zet en gaat de ent-administratie regelen en een briefje schrijven om aan te tekenen dat Saskia wel geent wordt maar niet via hun.

De statistieken: 4640 gr en 56 cm
Van een heel klein pasgeboren babietje zit ze nu gewoon vlak onder de gemiddelde lijn. Ze heeft alle schade dubbel en dwars ingehaald En verder ook weer helemaal goed gekeurd. saskia vond de weegschaal dit keer maar niks.. Brullen op dat ding... toen ik daarna moest wachten maar ff aangelegd, werd ze weer heerlijk rustig van
miss_dynastiedinsdag 4 mei 2004 @ 16:19
Wat hou jij je site goed bij Tan!! Heerlijk om zoveel verse fotootjes te zien!!
ThunderChilddinsdag 4 mei 2004 @ 16:25
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 09:27 schreef miss_dynastie het volgende:
Belana, heb je al nieuws van de huisarts?
[me=miss_dynastie] is nieuwsgierig!
Over huisartsen gesproken . . .
Belanadinsdag 4 mei 2004 @ 16:48
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 16:25 schreef ThunderChild het volgende:

[..]

Over huisartsen gesproken . . .
wat bedoel je thunderchild? Ik had Miss D al geantwoord hoor...
Tandinsdag 4 mei 2004 @ 17:01
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 16:19 schreef miss_dynastie het volgende:
Wat hou jij je site goed bij Tan!! Heerlijk om zoveel verse fotootjes te zien!!
Ik vind het ook leuk om te fotograferen, maar ik moet zeggen dat ik nu alles wel heb vastgelegd Junah in de wieg, Junah in de box, Junah op de weegschaal, Junah in bad, Junah buiten, Junah in de maxicosi enz Het houdt een keer op Dus er zullen uiteindelijk steeds minder foto's bij komen gok ik.
miss_dynastiedinsdag 4 mei 2004 @ 17:03
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 17:01 schreef Tan het volgende:

[..]

Ik vind het ook leuk om te fotograferen, maar ik moet zeggen dat ik nu alles wel heb vastgelegd Junah in de wieg, Junah in de box, Junah op de weegschaal, Junah in bad, Junah buiten, Junah in de maxicosi enz Het houdt een keer op Dus er zullen uiteindelijk steeds minder foto's bij komen gok ik.
Ach welnee, gewoon doorgaan
miss_dynastiedinsdag 4 mei 2004 @ 17:04
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 16:48 schreef Belana het volgende:

[..]

wat bedoel je thunderchild? Ik had Miss D al geantwoord hoor...
Ik denk dat thunderchild bedoelt of ik de huisarts al gebeld heb.. Maar das een ander topic
ThunderChilddinsdag 4 mei 2004 @ 17:26
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 17:04 schreef miss_dynastie het volgende:
Ik denk dat thunderchild bedoelt of ik de huisarts al gebeld heb.. Maar das een ander topic
maar wist niet meer welke (Alzheimer en zo ...)

Und?
poemojndinsdag 4 mei 2004 @ 19:09
Voor zover ik weet worden de nieuwe prikken voor ziekenfondsverzekerden niet vergoed omdat er een of ander registratieregister is waar alle geneesmiddelen in staan die door het ziekenfonds vergoed worden en daar staan deze vaccins niet bij. De producent GlaxoSmithKline kan dat wel aanvragen en die procedure duurt ongeveer 2 maanden. (In elk geval meen ik me dit te herinneren uit het NRC Handelsblad van zaterdag maar die heb ik gisteren weggegooid dus ik kan het niet controleren).
ThunderChilddinsdag 4 mei 2004 @ 20:47
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 17:01 schreef Tan het volgende:
Ik vind het ook leuk om te fotograferen, maar ik moet zeggen dat ik nu alles wel heb vastgelegd Junah in de wieg, Junah in de box, Junah op de weegschaal, Junah in bad, Junah buiten, Junah in de maxicosi enz Het houdt een keer op Dus er zullen uiteindelijk steeds minder foto's bij komen gok ik.
Begin je toch gewoon weer opnieuw ?? Kan je later ermee kwartetten . . .
ezzidinsdag 4 mei 2004 @ 21:52
Hoe zit dat nu eigenlijk dan met dat nieuwe vaccin? Is die oude echt niet goed meer, want ze hebben mij er niets over verteld. Wat moet ik nu doen, Ilse krijgt in juni haar eerste prik bij het cb. Ik vind het zo raar dat het cb niets heeft verteld over een nieuw vaccin.
E.T.dinsdag 4 mei 2004 @ 21:57
ezzi, lees dit topic maar even: Gezondheidraad adviseert....

verder kun je ook nog een hoop info op www.ouders.nl vinden en in de kranten en journaals van de afgelopen tijd is toch ook wel behoorlijk wat voorbij gekomen.
poemojndinsdag 4 mei 2004 @ 21:59
Ezzi, kijk eens op www.rijksvaccinatieprogramma.nl bij de Veelgestelde Vragen voor het antwoord dat het consultatiebureau je behoort te geven. Op http://www.ouders.nl/mgez2004-kinkhoest3.htm kun je meer lezen over de dktp-prik. Wil je echt uitgebreide info over kinkhoest en de voor- en nadelen van DKTP vs DaKTP, kijk dan op de link daar naar het rapport van de Gezondheidsraad.
Loiswoensdag 5 mei 2004 @ 21:38
Waar zijn alle mama's ??

Hoe gaat het met Max Eska? Zijn er al uitslagen bekend?

Bix hoe is het logeren Piet bevallen? en hoe vonden jullie het?

Hoe is het met Tom en het slechte slapen?

En hoe gaat het met alle andere babietjes?
bixisterwoensdag 5 mei 2004 @ 21:58
logeren is gelukkig al met al toch goed bevallen hoor. eigenlijk wel goed dat het een paar dagen was, zodat oma na de eerste wat onwennige dag&nacht ook nog wat plezierige dagen met Piet gehad heeft. oma is maandagavond toen we Piet opgehaald hebben meegekomen hiernaartoe, zodat ze hier nog een paar dagen bij kon springen en wij wat meer tijd hadden om aan 't huis te werken. ze is vanavond weer vertrokken. Piet is nog wel steeds verkouden, en ademt ook nog steeds vrij zwaar & zagend. gisteren even mee naar de huisarts geweest. die hoorde wel wat slijm in de longen (mogelijk bronchitis), maar vond hem verder niet echt ziek eruit zien (hij is ook heel vrolijk en heeft geen koorts) dus we kijken het nog even aan. heb 't idee dat het vandaag weer iets beter ging. ga 'm nu z'n late fles nog even geven.
miss_dynastiewoensdag 5 mei 2004 @ 22:05
Fijn dat het logeren voor allebei zo goed is bevallen!! Beterschap voor Piet
bixisterwoensdag 5 mei 2004 @ 22:10
oja Lois je vroeg nog hoe wij het vonden. nou, in het begin dus erg moeilijk. later werd dat iets makkelijker, ook omdat ik hoorde dat het beter ging. maar ik was echt dolblij om hem maandag weer te zien en vast te houden. heerlijk!
en ondanks het moeilijke van het missen voelde het ook wel als heel gezond om even wat afstand te hebben en eens even weer alleen maar bix te zijn ipv mamabix. na afloop keek ik ook weer met een beetje andere ogen naar Piet, heel gek. heeft denk ik echt met die afstand te maken, ik zat er bij wijze van spreken steeds zo 'bovenop' dat je bepaalde dingen niet ziet. kan niet eens precies noemen wat hoor, is meer een gevoel. nou ja, moet nu echt z'n fles gaan maken. bye!
Eskawoensdag 5 mei 2004 @ 22:32
Fijn Bix, dat het al met al goed bevallen is. Heerlijk om hem dan weer te zien hè. En vooral vast te kunnen houden, en ruiken en zo.
Ach sneu, bronchitis. Gelukkig maar dat hij er niet al te veel last van lijkt hebben.

Lief dat je er naar vraagt Lois. Morgenmiddag krijgen we de volledige uitslagen van de onderzoeken.
Max blijft maar hangerig (veel huilen & weinig slapen), zonder écht ziek te zijn. Zijn hals, nek en liezen zijn momenteel bezaaid met onderhuidse bobbeltjes. Vorige week de kinderarts aan de telefoon gehad, die houdt het voorlopig op gezwollen lymfeklieren. Eigenlijk verwachtte ik dan elk moment een uitbraak van een virusje of zo, maar ik heb nog niets duidelijks kunnen ontdekken. Wel steeds meer en grotere bobbeltjes.
Kinderarts wist me te vertellen dat er al een aantal uitslagen binnen was, maar dat deze nog lastig te interpreteren zijn zolang niet álle uitslagen binnen zijn. In ieder geval blijkt zijn ontlasting wat aan de zure kant te zijn, zijn creatinine (afscheidingsproduct van de nieren) was iets te laag en ook zit hij wat krap in zijn rode bloedlichaampjes.
Nou ja, als het goed is morgen dus meer info.
Jessicaawoensdag 5 mei 2004 @ 22:36
Jeetje Eska wat een spannende tijd zeg voor jullie
Dikke knuf hoor
Ik hoop dat je een beetje kan slapen vanacht.

En Bix heerlijk weer he je kereltje bij je
Karinwoensdag 5 mei 2004 @ 22:38
Eska wat moet je nou weer met die halve uitslagen zeg, kan je je alleen maar druk over maken denk ik. Wel lief hoor dat dat ze het alvast willen meedelen maar ik zou me hier dus vreselijk druk om maken en dat op gaan zoeken op internet en dan de vreselijkste ziektes tegenkomen.

Sterkte morgen!
miss_dynastiewoensdag 5 mei 2004 @ 22:39
Eska, wat een onzekerheden weer
Belanawoensdag 5 mei 2004 @ 22:58
Sterkte weer eska, dat klinkt niet echt heel positief. Je moet je toch vreselijke zorgen maken! Ik duim enorm voor je en nogmaals veel sterkte!!
bixisterwoensdag 5 mei 2004 @ 23:22
he eska, wat rot dat max nog zo hangerig is. en eng die bobbeltjes. spannend morgen de uitslagen. ik hoop natuurlijk dat er niks echt ernstigs aan de hand is, en ook dat die uitslagen wat meer duidelijkheid opleveren zodat er gerichter wat aan zijn klachten te doen is. sterkte ermee. zo vervelend zo'n cirkel van slecht slapen en dan weer jengelig/hangerig zijn. ik hoop echt dat ie snel opknapt.
phileinedonderdag 6 mei 2004 @ 00:39
pffff... isa heeft een extreme aanval van verlatingsangst. We zaten een paar daagjes in het huis van mijn ouders die op vakantie zijn, maar mevrouw was not amused. Als één van ons een seconden uit de kamer verdween was het krijsen, en slapen wou ze alleen aan mijn borst geklemd (en dan kon ik het niet meer). Verder keek ze constant paniekerig rond en was ze helemaal niet haar vrolijke zelf. We zijn vandaag uitgeput maar weer naar Amsterdam teruggegaan, waar ze direct weer tevreden ging zitten pruttelen, spelen en lachen.

Ontwikkelingen gaan weer supersnel. Ze had enorm kruimeltjes gemorst op tafel, en heeft die helemaal uit zichzelf ijverig in een glas gestopt. Het spelletje van plastic ringen om een staaf doen heeft ze helemaal door, en ze kletst de hele dag door. Het klinkt erg Zweeds, dus ik hoop dat ze nog Nederlands gaat praten, maar anders nemen wij zelf wel een curus (weet iemand wat "roidekoidekoi" betekent?)

Eska, spannende dagen. Het valt vast mee, maar ik duim met je mee. Na de afgelopen dagen begrijp ik pas echt goed hoe zwaar het is als je kind constant huilt.

Tot slot, mijn zus heeft het op het moment behoorlijk zwaar met haar dreumes en baby-tweeling. Ze zou dolgraag eens praten met iemand die in dezelfde situatie heeft gezeten/zit, omdat ze zo onzeker is en zich enorm schuldig voelt dat ze de tweeling vaak moet laten huilen. Dus als je iemand kent die weleens met haar zou willen bellen, hoor ik het graag. Ze is echt een beetje aan het eind van haar latijn.
Loisdonderdag 6 mei 2004 @ 19:11
Eska hoe waren de uitslagen vandaag?

Phil, ik zal je vanavond even mailen, ik voel zo mee met je zus, en ook al heb ik geen tweeling weet ik denk ik wel in wat voor toestand zij zich bevind.
Lewis.de.boxerdonderdag 6 mei 2004 @ 19:14
quote:
Op dinsdag 4 mei 2004 20:47 schreef ThunderChild het volgende:

[..]

Begin je toch gewoon weer opnieuw ?? Kan je later ermee kwartetten . . .
Dat is toch een verdraaid origineel idee om zoiets te maken. Laten plastificeren en kijk eens aan je hebt een kwartet spel wat niemand anders heeft.
Jessicaadonderdag 6 mei 2004 @ 19:27
Eska ik heb aan je gedacht vandaag. Ik hoop zo dat de uitslagen meegevallen zijn
beefcakedonderdag 6 mei 2004 @ 20:48
Eska beterschap voor Max! Ik hoop op goede uitslagen

Bix wat fijn he dat je je ventje weer hebt! Ik ben al helemaal blij als ik Dylan na een paar uurtjes weer terug heb Laat staan drie dagen Maar aan de andere kant ook fijn dat je hem ergens heen kunt brengen als het nodig is!

Phileine ik zou toch maar een cursus babytaal nemen haha! Wel vervelend voor je zus dat ze het nu zo zwaar heeft. Misschien kan ze met Caronline praten, zij heeft dezelfde gezinssituatie (maar dan omgekeerd ).
beefcakedonderdag 6 mei 2004 @ 20:50
Dylan lachte vandaag zijn hele tandvlees bloot Hij lag in zijn bedje en zat me heel intens aan te kijken en opeens was daar een lach van oor tot oor! Daar wordt een mens wel heel blij van
livelinkdonderdag 6 mei 2004 @ 20:51
Eska, ik hoop heel erg dat de uitslagen een beetje meevallen. Het zit Max en jullie toch ook echt niet mee Hopelijk zal het tij toch snel een keertje keren. Houden jullie het nog een beetje vol? Domme vraag natuurlijk, want je moet wel
livelinkdonderdag 6 mei 2004 @ 20:58
Phileine, mijn eerste post hier heb ik gedaan toen ik net terug was met Katja van een vakantie en helemaal wanhopig was omdat de hele vakantie was verhuild en we van ellende maar eerder terug waren gekomen. Ik vroeg me af of ik ooit nog een keertje lekker weg kon gaan. Nausicaa ik mis haar trouwens en ik hoop dat zij inmiddels een tweede streepje heeft schreef toen dat kleine kindjes groter werden en dat het vanzelf beter zou gaan en ze heeft gelukkig gelijk gekregen. Maar ik kan me heel goed voorstellen hoe jij je gevoeld hebt de afgelopen dagen.
easy-goingdonderdag 6 mei 2004 @ 21:00
Eska, ik hoop dat je een goede uitslag hebt gekregen van Max

Lief he beefcake, die glimlach met dat tandvlees erachter (ik vind het ergens nog wel grappig dat Sven nog maar 2 tandjes en een puntje? heeft )
Eskadonderdag 6 mei 2004 @ 21:31
Lief van jullie

Ik weet alleen helaas nog niets.
Tussen 15:30 en 16:15 zou ik gebeld worden door de kinderarts. Assistente had al gewaarschuwd dat dit nog wel eens uit wil lopen, dus dat ik niet meteen om 16:15 zelf moest gaan bellen als ik nog niets gehoord had.
Ik maar braaf afwachten dus....
Om 16:45 nog niets gehoord. Toch zelf maar gaan bellen. Wordt er gewoon niet opgenomen! En het nummer van die arts zelf heb ik natuurlijk niet.
Geen idee hoe of wat. Vreselijk balen zoiets, bah. Morgen ga ik aan die telefoon hangen en ik blijf net zolang bellen tot ik weet waar ik aan toe ben.
Loisdonderdag 6 mei 2004 @ 21:40
potverdorie dat is balen Eska
livelinkdonderdag 6 mei 2004 @ 21:46
Eska, dat is inderdaad heel erg vervelend (zacht uitgedrukt) . Hopelijk krijg je morgen snel antwoord.
Belanadonderdag 6 mei 2004 @ 21:56
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 20:50 schreef beefcake het volgende:
Dylan lachte vandaag zijn hele tandvlees bloot Hij lag in zijn bedje en zat me heel intens aan te kijken en opeens was daar een lach van oor tot oor! Daar wordt een mens wel heel blij van
Ow wat fantastisch he! Mijn dag is altijd weer helemaal goed als ik zo'n lach krijg van mijn mannetje!

Eska, wat vervelend, sjees heej! Hopelijk morgen nieuws!
Jessicaadonderdag 6 mei 2004 @ 22:08
Eska wat erg he. Dat ze er niet bij nadenken dat mensen vreselijk in de zenuwen kunnen zitten. Weer een dag langer wachten. Sterkte er mee weer
beefcakedonderdag 6 mei 2004 @ 22:26
He gats Eska wat een gedoe! Maar nu kunnen we wel nog even doorduimen met zijn allen voor een goede uitslag!!
Lewis.de.boxerdonderdag 6 mei 2004 @ 22:43
Leuk he Beefcake zo'n lachend ventje, ik geniet daar ook zo van als Joshua lacht. Daar wordt je zelf ook helemaal vrolijk van. Wij zitten af en toe echt te gieren van de pret als ik weer eens met hem vlieg of over het bed heen rol. Dat vindt ie helemaal te gek

Eska, wat irritant zeg dat je ze niet meer te pakken kreeg. Wat voel je je dan een nummer lijkt mij. Ik hoop maar dat de uitslag meevalt. Enne ik zal voor jullie duimen hoor
Het lijkt me echt vreselijk zwaar met zo'n huilende baby. Zo vermoeiend, want je wil ook wel eens je eigen dingen doen in huis. Ik word er nerveus van als Joshua ligt te huilen en nogal dringend dan he. Als Max dan lacht dan lijkt het me ook wel heerlijk om dat te zien, want je maakt je toch veel zorgen om zo'n ventje. Nou ja meid, koppie op en hopen maar dat het allemaal goedkomt met Max.

Joshua heeft een 2 nachten wat minder goed geslapen, dat was afgelopen weekend maar nu is ie weer helemaal in zijn sas en slaapt ook super. Hij is vaak ook helemaal vrolijk, en babbelen en bellen blazen. Leuk is dat om te horen. En als ie in bad gaat dan wordt de hele badkamer onder gespetterd, echt comisch
Hij heeft vaak nogal wat roggels achter in zijn keel en 1 keer een loopneus gehad. Plus wat luier uitslag. Zou dat kunnen dat ie dan misschien met tandjes gaat beginnen. Mja hij dribbelt niet veel, is ook niet huilerig of heeft geen temperatuur. Vroeg het me af, ik hoop in ieder geval nog van niet want vindt dat tandeloze bekkie zo super schattig.

Phileine, ik ken dat wel dat ze helemaal uit hun doen zijn als ze even een paar dagen niet thuis zijn. Dat was met Joshua toch ook een hele toestand. Die was gelijk 2 weken uit zijn doen. Dus dat doen we ook maar niet al te vaak voorlopig.

Bix, het lijkt me echt geweldig om je kleine weer te zien als je hem een paar dagen hebt moeten missen. En gelukkig heeft Piet en oma het naar hun zien gehad.

[ Bericht 4% gewijzigd door Lewis.de.boxer op 06-05-2004 22:46:33 (piet) ]
Grijsdonderdag 6 mei 2004 @ 22:51
Eska, sterkte met wachten en hopelijk komt er een uitslag waar jullie iets mee kunnen.

Judith is vandaag naar het cb geweest. Ze is nauwelijks gegroeid en aangekomen (de vorige keer ook al niet), dus werd mij gevraagd om volgende week weer even langs te komen (tijdens het inloopspreekuur) om te meten en te wegen. Ze ontwikkelt zich verder wel goed, dus er is op dit moment nog niet echt reden tot zorg, maar ze/we willen het toch even in de gaten houden. Ik probeer haar nu wat vaker te voeden.
Volgens de cb-arts kon het best komen, doordat ik een melkblaar heb gehad en daardoor een zere tepel heb en haar dus niet al te lang aan die borst laat drinken, verder kan het ook zijn dat door stress (K3 is overspannen, dus alles komt op mij neer) de melkproductie terugloopt. Ik moet mezelf dus ook goed in acht nemen (gemakkelijker gezegd, dan gedaan). Mocht ze volgende week ook niet (veel) zijn aangekomen/gegroeid, dan adviseerde de arts me om pap te geven (kan ook met gekolfde melk). Ik geef dus volgende week weer een update .
De statistieken (tussen haakjes staat de vorige metingen): leeftijd 6 1/2 maand (5 mnd.), gewicht 6360 g. (6130 g.), lengte 66,5 cm. (64,5 cm.), hoofdomtrek 40 cm. (39,8 cm.).
Jessicaadonderdag 6 mei 2004 @ 22:57
He Grijs kan me voorstellen dat je je daar niet lekker onder voelt hoor. Maar zoals je zegt met Judith zelf gaat het gelukkig goed en lijkt ze er geen last van te hebben. Even een weekje aankijken dus weer.
En denk je inderdaad ook een beetje aan jezelf. Ik weet dat dat makkelijker gezegd is als gedaan. Maar vraag om hulp en als mensen het aanbieden kets het niet af. Dat je niet denk ik moet alles kunnen. Want niemand kan alles. En zorgen voor 2 kindjes is al een hele job. En als je man dan overspannen is wil je er ook extra voor hem zijn en komt inderdaad alles op jou schouders. Ik hoop echt dat je mensen om je heen hebt die je af en toe lekker komen helpen. (en als de kids op bed liggen ook even gaan liggen)
*zo bemoeienissen weer staakt *

Lewis.de.boxerdonderdag 6 mei 2004 @ 22:59
Dan is het gewicht bijna het enige waar ik me zorgen om zou maken denk ik. De rest is nog wel aardig, of loopt ze erg achter met lengte en hoofdomtrek ?
Grijsdonderdag 6 mei 2004 @ 23:14
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 22:59 schreef Lewis.de.boxer het volgende:
Dan is het gewicht bijna het enige waar ik me zorgen om zou maken denk ik. De rest is nog wel aardig, of loopt ze erg achter met lengte en hoofdomtrek ?
De lengte valt wel mee idd. Ze heeft wel een klein hoofdje, maar dat heeft ze al vanaf het begin .
Weet iemand trouwens een manier om de groeicurve on-line bij te houden?

Jessicaa:
beefcakedonderdag 6 mei 2004 @ 23:18
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 23:14 schreef Grijs het volgende:
Weet iemand trouwens een manier om de groeicurve on-line bij te houden?
Ik weet dat je op www.beebiesite.nl een gratis site kan aanmaken. Daarop kan je ook de groeicurve bijhouden (gewicht en lengte alleen).
coolbabedonderdag 6 mei 2004 @ 23:25
Tom was dit keer eens goed gegroeid. 190 Gram in 3 weken, terwijl hij waterpokken heeft gehad. De lijn is eindelijk weer afgevlakt dus hij is stabiel
Hij weegt nu 8060 gr bij een lengte van 72 cm
phileinedonderdag 6 mei 2004 @ 23:28
fijn coolbabe!!
coolbabedonderdag 6 mei 2004 @ 23:37
Eska, ik hoop dat je die arts morgen te pakken kan krijgen en wat te weten komt. Belachelijk dat ze beloven je te bellen en dat gewoon niet doen.

Grijs, denk aan jezelf en probeer je rust goed te nemen hoor. Net wat Jessicaa zegt, als er hulp wordt aangeboden moet je daar gewoon op ingaan. Het is gewoon een flinke klus, twee kinderen verzorgen en zeker als je ook nog zorgen hebt om je man.
beefcakevrijdag 7 mei 2004 @ 07:35
Wauw wat fijn dat Tom nu wel goed gegroeid is coolbabe!!
miss_dynastievrijdag 7 mei 2004 @ 09:18
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 00:39 schreef phileine het volgende:
Tot slot, mijn zus heeft het op het moment behoorlijk zwaar met haar dreumes en baby-tweeling. Ze zou dolgraag eens praten met iemand die in dezelfde situatie heeft gezeten/zit, omdat ze zo onzeker is en zich enorm schuldig voelt dat ze de tweeling vaak moet laten huilen. Dus als je iemand kent die weleens met haar zou willen bellen, hoor ik het graag. Ze is echt een beetje aan het eind van haar latijn.
Mijn ex-overbuuf heeft het denk ik iets te druk om te bellen/ mailen, maar we hebben er toevallig een gesprek over gehad laatst. Zij probeert gewoon makkelijk te denken. Je hebt er nu eenmaal drie en maar twee handen, dus tja..... het flesje geeft ze gewoon met een handdoek eronder en zelf in de hand, zeg maar (weet niet hoe ik het uit kan leggen), verder gewoon af en toe laten brullen en dat gaat best.... als haar oudste een middagdutje doet, heeft ze tijd voor de meisjes en als het jochie uit bed komt, gaan ze samen iets drinken met een koekje bij de tv. En haar belangrijkste troef: vrienden en kennissen. Er zijn heel veel mensen die even op de meiskes willen passen, zodat ze zelf even weg kan, of mensen nemen haar oudste mee naar de kinderboerderij, dan heeft zij haar handen vrij voor de meisjes. Maar het is inderdaad behoorlijk schipperen
miss_dynastievrijdag 7 mei 2004 @ 09:21
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 23:25 schreef coolbabe het volgende:
Tom was dit keer eens goed gegroeid. 190 Gram in 3 weken, terwijl hij waterpokken heeft gehad. De lijn is eindelijk weer afgevlakt dus hij is stabiel
Hij weegt nu 8060 gr bij een lengte van 72 cm
Gelukkig
miss_dynastievrijdag 7 mei 2004 @ 09:22
Verdorie Eska
Heb je ze al te pakken of ben ik te vroeg?
miss_dynastievrijdag 7 mei 2004 @ 09:23
Rustig aan grijs, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk
easy-goingvrijdag 7 mei 2004 @ 10:21
Grijs, wat hierboven al gezegd is, doe rustig aan, niet meer dan nodig is en schroom niet om hulp aan je omgeving te vragen (al is dat altijd makkelijk gezegd voor een ander).

Fijn dat Tom weer lekker gegroeid is.

Jessicaa, ik las ergens in een topic dat Janneke al gaat staan. Ze gaat hard he Was Bo ook zo vlot of zit er wel verschil in het ontwikkelingstempo?
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 13:29
Eíndelijk de arts gesproken. Hij blijkt het dus gisteren wel geprobeerd te hebben, maar met het verkeerde telefoonnummer. Zijn eigen administratie blijkbaar niet bijgewerkt sinds onze verhuizing. Wel netjes is dat hij meteen een brief had gestuurd, toen hij ons niet kon bereiken.

Niet echt veel nieuws te horen gekregen. De al eerder bekende resultaten nog eens doorgenomen. De ietwat zure onlasting en het iets lage creatinine-gehalte zijn verder niet zo'n probleem. Daar kan hij in ieder geval niet z'n slechte groei van hebben.
Wel het hb in de gaten houden (was dus 6,3), daar wordt hij opnieuw voor geprikt. En afhankelijk van die uitslag verder kijken of het ligt aan hoeveelheid rode bloedlichaampjes, of de opname van het ijzer, ijzervoorraad, etc.
Overige uitslagen waren verder oké. Er zijn alleen nog 2 ontlastinguitslagen niet binnen; vetopname (alvleesklier) en antitrypsine (een bepaald eiwit).
Hij wil hem sowieso goed in de gaten blijven houden, met name zijn groei. Eind van de maand komen we bij hem terug. Nog even expliciet de bobbeltjes genoemd, maar ook hij maakt zich daar op dit moment geen zorgen over. Beloofde wel dat als we weer bij hem zijn, hij er even extra goed naar kijkt.

Nou, op dit moment weer even gerustgesteld. Al blijft het natuurlijk zoeken naar de oorzaak voor z'n slechte groei en de voortdurende hangerigheid.
ThunderChildvrijdag 7 mei 2004 @ 13:55
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 13:29 schreef Eska het volgende:
Nou, op dit moment weer even gerustgesteld. Al blijft het natuurlijk zoeken naar de oorzaak voor z'n slechte groei en de voortdurende hangerigheid.
Waarchijnlijk een stomme vraag, maar is er ooit naar zijn hart gekeken ??
Karinvrijdag 7 mei 2004 @ 13:58
Eska fijn dat je weer even gerustgesteld bent. Maar eigenlijk weet je nog niet veel natuurlijk. Maargoed ik neem aan dat ze voor een hoop dingen getest hebben en als hij dat allemaal niet heeft is gewoon goed nieuws
Wel fijn dat hij nu onder controle blijft bij de kinderarts.
We hopen gewoon dat hij binnenkort een lekkere groeispurt in gaat zetten.
Jessicaavrijdag 7 mei 2004 @ 14:44
Eska hopelijk vinden ze iets concreets. Gelukig is er neit iets heel ergs uit gekomen. Dikke knuf

Easy-going, Bo was nog sneller Die stond al met 7 maanden. Verder gaan ze wel gelijk op hoor. Janneke zat weer eerder stabiel. Komt ook omdat ze altijd op haar buikje sliep/slaapt. Dan worden die rugspieren sterker. Het grootste verschil is dat Bo meer een driftkikker is. Die moest en zou iets kunnen en lukte dat niet dan raakte ze helemaal gefrustreerd. Janneke gaat dan gewoon huilen en wacht tot wij het oplossen of gaat iets anders doen.
beefcakevrijdag 7 mei 2004 @ 14:58
Jeetje Eska het is wel een gedoe he, met al die onderzoeken. Gelukkig dat ze niets ernstigs gevonden hebben. Nu maar hopen dat ze wel íets vinden en dat het dan makkelijk op te lossen is! Veel succes iig
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 15:57
Phileine, is Isa weer in goede doen nu? Ja, ze kunnen een behoorlijk stempeltje drukken hè, al dan niet bewust.
Wat schattig dat ze d'r kruimeltjes zo netjes opruimde!

En wat je zus betreft; mijn situatie is weer heel anders natuurlijk, maar ik herken wel gevoel van helemaal aan je eind van je latijn zijn, en niet weten hoe lang nog, en hoe dan, etc. En daarbij dan (terecht of niet) het gevoel te hebben dat je op álle fronten tekort schiet. In de eerste plaats naar de kinderen toe, maar ook naar alles wat in huis blijft liggen en nog zo'n 1000 dingen. En dan helemaal op de allerlaatste plaats jezelf nog eens tegenkomen. Vreselijk moeilijk. En verdrietig ook. Ik ben alleen bang dat ik niet direct tips e.d. voor haar heb. Zit er zelf nog midden in eigenlijk.


Beefcake geweldig hè, zo'n mooie brede tandeloze smile! Alsof de zon ineens doorbreekt, vind ik altijd.


Mja lastig te zeggen, Lewis, of er tandjes aan zitten te komen. Mijn ervaring is toch meestal andersom; dus áls er tandjes doorgekomen zijn pas kunnen zeggen "ah, daarom was hij zo...." Voorspellen blijft lastig, vind ik.


Grijs, moeilijk hè, als je niet goed weet of je je nu zorgen moet maken of niet. Hopelijk had ze gewoon even een groeipauze. Prima natuurlijk dat het even goed in de gaten wordt gehouden. Fijn dat ze er in ieder geval zelf niet onder lijkt te lijden. Sterkte met rustig aan doen!


Ah, en Tom groeit goed nu! Fijn hoor, coolbabe!


Jessie, wat stoer dat Janneke staat! Weet ze ook al hoe ze daarna weer moet gaan zitten?
Mijn oudste was ook erg vroeg, met 7 maanden rond de tafel lopen en zo (met echt los lopen was hij juist weer laat). Maar dat zie ik Max voorlópig nog niet doen, die tijgert nog volop.
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 16:07
Ik ben inderdaad erg blij dat een aantal vervelende ziektes nu iig uitgesloten is. Weet ook best wel dat er nog genoeg vervelende zaken overblijven. Maar de kans op minder ernstige dingen zal wel groter zijn, hou ik mezelf steeds voor.
en dat gaat de ene keer beter dan de andere keer
De onzekerheid is eigenlijk nog het vervelendste, op dit moment.

terug voor jullie!
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 16:07
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 13:55 schreef ThunderChild het volgende:

Waarchijnlijk een stomme vraag, maar is er ooit naar zijn hart gekeken ??
Niet speciaal naar zijn hart, nee. Hoezo?

Ze beginnen aanvankelijk met vrij algemene onderzoeken, tot er uitslagen zijn die aanleiding geven tot meer gespecialiseerde onderzoeken.
ThunderChildvrijdag 7 mei 2004 @ 17:43
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 16:07 schreef Eska het volgende:
Niet speciaal naar zijn hart, nee. Hoezo?

Ze beginnen aanvankelijk met vrij algemene onderzoeken, tot er uitslagen zijn die aanleiding geven tot meer gespecialiseerde onderzoeken.
Ik zat aan iets te denken, maar de bobbeltjes trekken mij weer in twijfel . . .

Hoe gaat het met eten en zweet hij veel ??
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 20:05
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 17:43 schreef ThunderChild het volgende:

Ik zat aan iets te denken, maar de bobbeltjes trekken mij weer in twijfel . . .

Hoe gaat het met eten en zweet hij veel ??
Wegens een forse voedselallergie krijgt hij momenteel niets anders dan hypo-allergene flesvoeding. En dat drinkt hij prima.
Zweten doet hij niet overmatig veel.

Werkzaam in de medische hoek? Of anderszins deskundig?
Loisvrijdag 7 mei 2004 @ 20:11
Eska fijn dat er dingen zijn uitgesloten maar supervervelend dat je nu eigenlijk nog niks weet. Ik weet dat toen ze bij Eva alle hele enge ziektes gingen uitsluiten ik heel blij was dat ze die allemaal niet had maar een uur later zat ik alweer moedeloos me af te vragen wat het dan wel was.
Sterkte ermee!
ThunderChildvrijdag 7 mei 2004 @ 20:16
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 20:05 schreef Eska het volgende:
Werkzaam in de medische hoek? Of anderszins deskundig?
Niet echt "deskundig". Wel een paar artsen in de schoonfamilie zitten en een wederhelftje die ook ambities in die hoek had (en het waarschijnlijk met vlag en wimpel zou hebben gehaald).
Loisvrijdag 7 mei 2004 @ 20:20
Mag ik dan even spelbreker zijn en ingrijpen voor we hier op een forum, achter de pc thuis diagnoses gaan lopen stellen en/of mensen gek gaan lopen maken die in het weekend geen enkele geruststelling kunnen krijgen van hun eigen (kinder)arts?

Gewoon niet doen hier, en anders liever even via de privemail, oke?
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 20:26
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 20:16 schreef ThunderChild het volgende:

Niet echt "deskundig". Wel een paar artsen in de schoonfamilie zitten en een wederhelftje die ook ambities in die hoek had (en het waarschijnlijk met vlag en wimpel zou hebben gehaald).
't Is vast goed bedoeld van je, maar ik ga liever af op de bevindingen van kinderarts & co.

Ik heb zelf enige medische kennis en ervaring, en weet maar al te goed welke nare ziektes er nog overblijven.
Maar voorlopig gaan we daar maar niet van uit.
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 20:32
Ah Lois, je was me al voor zie ik

Ja, zo dubbel is dat. Aan de ene opgelucht, aan de andere kant nog steeds onzekerheid en dus nóg langer wachten.

Ik hou nu sinds een paar weken dagelijks e.e.a. schriftelijk bij, dingen als zijn temperatuur, ontlasting, spugen, etc.
Ben zo bang dat ze hem straks weer willen gaan opnemen, ter observatie of zo. En misschien scheelt het dan als ik ze die gegevens zo kan laten zien.
ThunderChildvrijdag 7 mei 2004 @ 20:36
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 20:26 schreef Eska het volgende:
't Is vast goed bedoeld van je, maar ik ga liever af op de bevindingen van kinderarts & co.
Dat hoor je mij niet zeggen. Het deed gewoon me ff denken aan wat een neefje van me had, maar was ook niet veel bijzonders.
coolbabevrijdag 7 mei 2004 @ 22:34
Mag ik even klagen over het consternatieburo?
Vorige week had ik een afspraak staan voor Toms gehoortest maar dat was ik vergeten. Stom van me maar ik ben ook maar een mens. Ze belden me op en we maakten meteen een nieuwe afspraak voor vandaag, 10.20 uur.
Om 10.10 uur zaten we er, Tom, ik Jasper en hubbie om Jasper bezig te houden tijdens de test.
Wij wachten en wachten en er kwam maar niemand. De stoute schoenen aangetrokken en op de deur geklopt, geen gehoor. Toen we naar binnen wilden gaan zat de deur op slot. Er was gewoon niemand
Gvd alsof ik voor mijn lol twee kinderen en mezelf in een auto hijs en hubbie voor de grap van z`n werk spijbelt
Toen ik thuiskwam en het centrale nummer belde kreeg ik ook al niemand te pakken. Maandag krijgen ze het te horen van me.
poemojnvrijdag 7 mei 2004 @ 22:39
Coolbabe, doen ze bij jullie de gehoortest dan niet in de eerste of tweede week thuis, met zo'n nieuw apparaatje? Hier wordt 't dacht ik gelijk met het hielprikje gedaan.

Maar wel vervelend inderdaad.. Maandag direct bellen en klagen..
Belanavrijdag 7 mei 2004 @ 22:39
quote:
Op vrijdag 7 mei 2004 22:39 schreef poemojn het volgende:
Coolbabe, doen ze bij jullie de gehoortest dan niet in de eerste of tweede week thuis, met zo'n nieuw apparaatje? Hier wordt 't dacht ik gelijk met het hielprikje gedaan.
Dat doen ze nog niet overal, hier in Hoorn ook nog niet.
Eskavrijdag 7 mei 2004 @ 22:51
O da's flink balen ja, coolbabe!

Hier ook nog geen nieuwerwetse gehoortest hoor.
Is dat misschien nog in een experimentele fase of zo?
beefcakezaterdag 8 mei 2004 @ 08:59
Wat belachelijk coolbabe dat er gewoon niemand is en je ook niemand kon bereiken!!! Helemaal als je speciaal een vrije dag op moet nemen van je werk.

Dylan heeft ook nog geen gehoortest gehad!
LadySzaterdag 8 mei 2004 @ 09:15
Mijn schoonzusje heeft het zelfs erger meegemaakt dan jij Coolbabe:

Ze had een afspraak staan --> afspraak werd gecancelled door het cb --> krijgt een brief waarin staat dat ze niet is op komen dagen met een datum voor een nieuwe afspraak --> toen kreeg ze een brief met een nieuwe afspraak omdat de vorige door het cb was afgezegd--> Toen ging ze naar de afspraak was er niemand ---> ze kreeg geloof ik weer een brief waarin stond dat ze niet was geweest..
Nou ja, zo ongeveer ging het dus. Uiteindelijk is het gelukt om te gaan
livelinkzaterdag 8 mei 2004 @ 09:33
Nadat Katja 3x als een baksteen gezakt is voor haar gehoortest, maak ik me bij Job al bij voorbaat geen enkele illusies meer. Ik kan mijn consultatieburo overigens nooit rechtstreeks bereiken. Ik heb alleen zo'n 0800-nummer van Vitras en die faxen mijn gegevens vervolgens naar het cb en dan word ik teruggebeld. Het is een beetje omslachtig, maar ze zijn dan in ieder geval wel bereikbaar. Ze hebben namelijk ook inzage in de afspraken, dus vragen over afspraken worden direct beantwoord.

Eska, je zou willen dat er een panklare diagnose en oplossing zou zijn voor Max, he? Gelukkig maakt de kinderarts zich gelukkig niet direct grote zorgen. Ik hoop dat Max zo langzamerhand eens lekker overal overheen groeit.

Grijs, veel sterkte. Mijn vriend is ook overspannen geweest en nog steeds eigenlijk wel en ik hoop dat jij er beter mee zult omgaan dan ik. Ik vind het moeilijk om er begrip voor op te brengen en ik neem het hem soms wel kwalijk, ook al weet ik dat hij er niks aan kan doen

Dan nu tijd voor goed nieuws

Job slaapt al de hele week door
En niet alleen wij knappen er helemaal van op, Job zelf ook. Hij is vrolijker, blijft overdag beter wakker zodat hij ook wat fruit wil eten en zo.

Het gaat zo goed dat we hem vannacht voor het eerst in zijn eigen kamertje in zijn ledikantje gaan leggen. Spannend, hoor.
beefcakezaterdag 8 mei 2004 @ 09:38
Wat goed hee Livelink dat Job al een week doorslaapt!! Lijkt mij ook heerlijk haha.
Belanazaterdag 8 mei 2004 @ 10:25
Livelink, wat goed van Job! Is dat nou door de kindival (dat washet toch?)
Ow meid wat heerlijk voor jullie!!! EN voor Job idd, want ik kan me voorstellen dat het hem ook goed doet!
Liam is verkouden, hetgeen voornamelijk inhoudt dat ie snurkt. Verder heeft ie nergens last van, hij is een beetje uit zijn hum geweest, maar dat is ook alles eigenlijk.
Zijn grote broer Ian heeft hem de fles gegeven, zo lief!!!

easy-goingzaterdag 8 mei 2004 @ 14:04
Lekker livelink dat Job heeft doorgeslapen

Wat is Ian al lekker bruin, en wat een lieve foto

Sven heeft zijn gehoortest al gehad toen hij 2 weken was, zijn ze bij ons toch nog ergens bij de tijd mee

[ Bericht 1% gewijzigd door easy-going op 08-05-2004 15:15:29 (kromme zin...blooper) ]
Belanazaterdag 8 mei 2004 @ 14:19
Ian was lekker 4 dagen op de camping geweest bij mijn schoonouders en daar is ie de hele dag buiten, das wel te zien dus. En het is wel goed voor hem, want het is echt zo'n stadskindje.

Liam is toch niet helemaal lekker hoor, arm jochie. Wat kunnen ze dan uit hun normale doen zijn he met zoiets simpels als een verkoudheid.
Karinzaterdag 8 mei 2004 @ 21:25
Oe wat goed dat jullie het over die CB afspraken hebben. Ik kreeg ook opeens de geest dat ik binnenkort een afspraak heb die ik dus vergeten ben op de kalender te zetten. Gelukkig is hij pas dinsdag, ik was al bang dat hij geweest was.
Grijszaterdag 8 mei 2004 @ 21:28
quote:
Op donderdag 6 mei 2004 23:18 schreef beefcake het volgende:

[..]

Ik weet dat je op www.beebiesite.nl een gratis site kan aanmaken. Daarop kan je ook de groeicurve bijhouden (gewicht en lengte alleen).
Bedankt!
miss_dynastiezaterdag 8 mei 2004 @ 22:09
Livelink, wat heerlijk dat hij doorslaapt !! Ik kan me voorstellen dat je even hebt gewacht met melden, je wil de betovering ook niet verbreken

Ian en Liam zijn echt ontzettend lief samen
bixisterzaterdag 8 mei 2004 @ 22:47
inderdaad, goed nieuws livelink!

en mooie broertjes-foto, belana.

grijs, duidelijk is dat altijd meteen in zo'n grafiek he. de gewichtslijn vlakt wel erg af. wanneer mocht je ook weer opnieuw komen wegen? hier hadden we ook een paar keer dat Piet te weinig was aangekomen, vervelend is dat. maar op een gegeven moment was zijn lengte-groei ook wat gestagneerd en dat was geloof ik extra zorgelijk. succes ermee.

eska, fijn dat je weer een beetje gerustgesteld bent door die uitslagen. hopelijk is max snel van die hangerigheid af, zo jammer voor hem en voor jullie dat hij zich zo vaak niet echt lekker voelt.

isa! wat een kuren, meid! maar gelukkig is thuis alles weer ok. (beter zo dan andersom niewaar )

[ Bericht 9% gewijzigd door bixister op 08-05-2004 22:57:01 ]
Eskazaterdag 8 mei 2004 @ 23:16
Livelink, wat heerlijk dat Job nu doorslaapt! Kan me levendig indenken hoe je daar van opknapt.

Ow Belana, wat een geweldige foto!
Liam nog hangerig?

Hé, wat handig die beebiesite. Heb me ook maar meteen aangemeld.

Bix
Lukt het nog een beetje om Piet en de aanstaande verhuizing te combineren?
poemojnzaterdag 8 mei 2004 @ 23:18
Grijs, als je de grafieken voor borstgevoede kinderen bekijkt zit Judith op de onderste lijn volgens mij. Ik weet niet of ze volledig borstvoeding krijgt? Maar misschien vind je de grafieken wel interessant: Groeicurves.
Ook wel interessant als Judith volledig bv krijgt.
quote:
Borstgevoede zuigelingen hebben een ander groeipatroon dan zuigelingen die kunstvoeding krijgen.
Een in de literatuur bekend fenomeen is dat borstgevoede zuigelingen in het eerste halfjaar van leven zwaarder zijn dan anders gevoede zuigelingen en in het tweede halfjaar lichter. Of ouders en professionals dit ook weten is zeer de vraag. Mogelijk is dit afwijkende groeipatroon een belangrijk motief om kunstvoeding te introduceren, gegeven het belang van motieven die worden benoemd als ‘te weinig melk’.
Bron: Motieven om te stoppen met borstvoeding

[ Bericht 15% gewijzigd door poemojn op 08-05-2004 23:32:08 ]
Belanazondag 9 mei 2004 @ 09:18
Hoi allemaal! Lieve Eska, ik hoop steeds maar op goed nieuws voor jullie, het lijkt me zo zwaar. Gelukkig was het niet echt slecht nieuws wat je tot nu to gehad hebt en is de kinderarts niet meteen negatief. Dikke knuffel voor jullie hoor!
Met Liam gaat het wel, hij is snotterig en dat geeft met eten wat problemen, dus hij drinkt de fles in 2 keer leeg. Nu zijn we zelf flink verkouden aan het worden, dus dat schiet op. Ik heb echt flinke keelpijn. Al die maanden van mijn zwangerschap heb ik nergens last van gehad en nu ineens.....bah!
Die groeicurves zijn interessant. Ik geloof dat Liam er nu flink bovenuit schiet, magoe, dat zal wel weer bijtrekken.
Dit is de grafiek van Liam.
(Is een beetje ongeveer kwa gewicht, maar de lengte ben ik zeker van)

[ Bericht 5% gewijzigd door Belana op 09-05-2004 09:28:50 ]
beefcakezondag 9 mei 2004 @ 10:20
Hee wat leuk om al die grafiekjes te zien!! Dinsdag moet Dylan naar het cb, dus dan wordt zijn grafiek ook weer bijgewerkt. Ik ben heel erg benieuwd!

Wat een lieve foto Belana!!

Dylan heeft vannacht doorgeslapen Hij heeft van 22:30 uur tot 06:00 geslapen!!
Het zal wel een éénmalig iets zijn, maar ik heb wel heeeerlijk geslapen
Belanazondag 9 mei 2004 @ 11:10
Beefcake, dat klinkt goed en dit is het begin. Dylan zal misschien nog wel weer eens komen 's nachts, maar ik denk wel dat dit betekent dat ie het door krijgt. Ging bij Liam ook zo ten minste. Lekker hoor!
E.T.zondag 9 mei 2004 @ 11:11
Saskia dacht volgens mij "het is vandaag moederdag, laat ik maar 'ns lang slapen"
Ze is om 20.00 uur naar bed gegaan en kwam pas om 05.30 voor de volgende voeding En daarna sliep ze ook zo weer in tot 08.30
E.T.zondag 9 mei 2004 @ 11:12
ow, groeigrafiekjes... Hier die van Saskia
easy-goingzondag 9 mei 2004 @ 15:29
Als we dan toch met groeigrafiekjes gaan strooien (wel leuk om al die grafiekjes te zien ), hier is die van Sven, de koning van het gemiddelde
beefcakezondag 9 mei 2004 @ 15:39
Dit is de grafiek van Dylan. Vooralsnog niet veel bijzonders, maar wel hoog in het gemiddelde, daarom ben ik zo benieuwd naar de metingen a.s. dinsdag!

Sven jij ben idd de koning van het gemiddelde
moussyzondag 9 mei 2004 @ 15:51
Ik heb hier nog een race-eend grafiekje
beefcakezondag 9 mei 2004 @ 15:55
Beebiesite heeft het trouwens wel moeilijk. Zeker omdat wij er nu allemaal mee bezig zijn haha
beefcakezondag 9 mei 2004 @ 15:57
Zo hee moussy Cas heeft wel een inhaalslag gemaakt he?
moussyzondag 9 mei 2004 @ 16:00
quote:
Op zondag 9 mei 2004 15:57 schreef beefcake het volgende:
Zo hee moussy Cas heeft wel een inhaalslag gemaakt he?
erg he

Ik ben benieuwd hoe lang hij nu is. eigenlijk had ik wel eens bij het inloopspreekuur naar binnen kunnen hoppen, maar ja... zolang ik niet naar ht cb hoef, ga ik ook niet. Deze maand moeten we wel weer verschijnen
ThunderChildzondag 9 mei 2004 @ 16:03
quote:
Op zondag 9 mei 2004 15:51 schreef moussy het volgende:
Ik heb hier nog een race-eend grafiekje
Ik zeg maar: "the sky is the limit". Nog ff en hij steekt 2 koppen boven je uit . . .
Belanazondag 9 mei 2004 @ 16:34
quote:
Op zondag 9 mei 2004 15:57 schreef beefcake het volgende:
Zo hee moussy Cas heeft wel een inhaalslag gemaakt he?
Nou, zeker!

En beebiesite werkt niet helemaal lekker meer nee, LOL
moussyzondag 9 mei 2004 @ 16:42
Hij groeit nu volgens mij niet zo snel meer hoor en dat knikje is van toen hij zo ziek was, dus ik kan er geen pijl op trekken.

Dat hij boven mij uit zal komen is bijná een feit, ik ben maar 1.54
Belanazondag 9 mei 2004 @ 17:07
Wow, jij bent zelf echt een kleintje idd Moussy! Ik steek dus gewoon 22 cm boven je uit, maf idee! Ik denk wel dat cas boven je uit gaat steken ja! Hoe lang is je man?

Ik kon de grafiekjes van Sven en Dylan nu ook weer zien
Van Dylan is idd nog weinig te zeggen he, kan me voorstellen dat je benieuwd bent!
En over Sven geen zorgen met deze zeer gemiddelde grafiek
ThunderChildzondag 9 mei 2004 @ 17:17
quote:
Op zondag 9 mei 2004 16:42 schreef moussy het volgende:
Dat hij boven mij uit zal komen is bijná een feit, ik ben maar 1.54
Dat worden er dus drie. Wat zullen jullie toch last in jullie nekken krijgen . . .
moussyzondag 9 mei 2004 @ 18:38
quote:
Op zondag 9 mei 2004 17:07 schreef Belana het volgende:
Wow, jij bent zelf echt een kleintje idd Moussy! Ik steek dus gewoon 22 cm boven je uit, maf idee! Ik denk wel dat cas boven je uit gaat steken ja! Hoe lang is je man?
Maf idee hè, maar ik ben gewend om tegen mensen op te kijken, Peet is 1.96 Als hij zijn arm strekt, ren ik er met gemak onder door
Belanazondag 9 mei 2004 @ 19:09
quote:
Op zondag 9 mei 2004 18:38 schreef moussy het volgende:

[..]

Maf idee hè, maar ik ben gewend om tegen mensen op te kijken, Peet is 1.96 Als hij zijn arm strekt, ren ik er met gemak onder door
coolbabezondag 9 mei 2004 @ 20:01
Dan ben ik met mijn 1,61 nog lang vergeleken bij jou Moussy

Tom begint een beetje een monster te worden tijdens het aan- en uitkleden. Kan niet stil liggen en zodra je hem neerlegt draait hij zich meteen op zijn buik. Zojuist zat hij met zijn voet in de waskom die gevuld met water klaar stond om hem te wassen. De plant kwam bijna uit het raamkozijn (we wassen hem op de eettafel) en tandenpoetsen moesten we met z`n tweeen doen zodat ik ondertussen zijn droge tenen in kon smeren zonder dat hij de tube zalf uit mijn handen zou trekken. *veegt zweet van voorhoofd*

[ Bericht 0% gewijzigd door coolbabe op 09-05-2004 20:13:16 ]
beefcakezondag 9 mei 2004 @ 22:58
Haha coolbabe Tom krijgt echt een eigen willetje Maar ik snap dat het voor jou iets minder leuk is als je hem probeert te wassen!!
ThunderChildzondag 9 mei 2004 @ 23:01
quote:
Op zondag 9 mei 2004 20:01 schreef coolbabe het volgende:
Tom begint een beetje een monster te worden tijdens het aan- en uitkleden. Kan niet stil liggen en zodra je hem neerlegt draait hij zich meteen op zijn buik. Zojuist zat hij met zijn voet in de waskom die gevuld met water klaar stond om hem te wassen. De plant kwam bijna uit het raamkozijn (we wassen hem op de eettafel) en tandenpoetsen moesten we met z`n tweeen doen zodat ik ondertussen zijn droge tenen in kon smeren zonder dat hij de tube zalf uit mijn handen zou trekken. *veegt zweet van voorhoofd*
Simpele oplossing: gewoon vastbinden aan de tafelpoot. Werkt gegarandeerd
coolbabezondag 9 mei 2004 @ 23:11
dat zouden ze met jou moeten doen
Belanamaandag 10 mei 2004 @ 07:39
Die Tom!
Hoewel het errug lastig is denk ik....
Ik zie het nu al met Liam, die kan met eten als eenmaal zijn buikje een beetje vol is, absoluut niet stil liggen. Dus constant zijn hoofd alle kanten op en dan die handjes! Die slaan dus steeds de fles uit zijn mond of mijn hand van de fles. Kan me voorstellen dat ie Tom achterna gaat...
easy-goingmaandag 10 mei 2004 @ 09:02
Tom

Heel herkenbaar Coolbabe. Sven gaat altijd in bad in de eetkamer (de vloer is daar schoon , wordt iedere dag gedweild ) en daarna kleden we hem aan op de eetkamertafel. Daar moeten we dus met zijn 2en voor zijn want ik krijg de luier niet om als hij niet op zijn rug ligt. Papa leidt hem dan af (de hele trucendoos gaat dan open) zodat hij tenminste even blijft liggen voor die luier. De rest kan ik hem tegenwoordig in alle standen aankleden

Dus Belana, bij deze ben je alvast gewaarschuwd. Geniet nog even van rustige aankleedsessies zolang Liam zich nog niet omdraait
moussymaandag 10 mei 2004 @ 09:35
Ik geef Cas altijd wat in zn handen (voor zolang dat werkt) want (ja ja) ook hij draait zich om tijdens het rotzooien.
phileinemaandag 10 mei 2004 @ 09:56
isa probeert gewoon doodleuk van de aankleedtafel af te kruipen tijdens het aankleden. Gaat staan, zitten, kruipen, rollen, om gek van te worden. Inmiddels ben ik al lang blij als ze lang genoeg ligt om haar billen schoon te maken en de luier om te doen. Voor de rest neem ik haar op schoot, dan kan ik haar wat makkelijker in bedwang houden terwijl ik de kleertjes aan worstel.

Ze zit nu trouwens al een kwartier te proberen om haar slaapzak weer aan te trekken. Niet dat het lukt, maar ze doet erg haar best.
beefcakemaandag 10 mei 2004 @ 10:11
quote:
Op maandag 10 mei 2004 09:56 schreef phileine het volgende:
Ze zit nu trouwens al een kwartier te proberen om haar slaapzak weer aan te trekken. Niet dat het lukt, maar ze doet erg haar best.
Ik zie het helemaal voor me!
miss_dynastiemaandag 10 mei 2004 @ 10:57
quote:
Op zondag 9 mei 2004 23:01 schreef ThunderChild het volgende:

[..]

Simpele oplossing: gewoon vastbinden aan de tafelpoot. Werkt gegarandeerd
Weet je dat ik jouw toetsenbord soms gewoon wil afplakken met ducktape zodat je eens je mond houdt
miss_dynastiemaandag 10 mei 2004 @ 10:58
Wat heerlijk, die kindjes met een eigen willetje
easy-goingmaandag 10 mei 2004 @ 11:53
quote:
Op maandag 10 mei 2004 09:56 schreef phileine het volgende:
isa probeert gewoon doodleuk van de aankleedtafel af te kruipen tijdens het aankleden. Gaat staan, zitten, kruipen, rollen, om gek van te worden. Inmiddels ben ik al lang blij als ze lang genoeg ligt om haar billen schoon te maken en de luier om te doen. Voor de rest neem ik haar op schoot, dan kan ik haar wat makkelijker in bedwang houden terwijl ik de kleertjes aan worstel.
Heel herkenbaar, hij wil die hele tafel overkruipen. Met een fles Zwitsal in zijn hand red ik het soms net om zijn billen in te smeren en die luier om te plakken. Meestal draait hij zich om.......net voordat dat laatste plakkertje vast zit
E.T.maandag 10 mei 2004 @ 12:09
Hier is het dan nog geen omdraaien en wegkruipen.. Maar benen dusdanig wild spartelen of stijf tegen elkaar houden zodat je er ook geen luier omheen krijgt
Of d'r arm gestrekt houden zodat je die niet normaal in een mouw gepropt krijgt (mouwen zijn hier zowieso geen favoriet)
Loismaandag 10 mei 2004 @ 12:11
Iris had in het begin heel vaak haar handje open als ze de mouw inging en kneep hem dan halverwege met mouw en al dicht. Het was bijna onmogelijk open te wrikken
Inmiddels zit ze gewoon luidkeels te mopperen als ze wordt aangekleed, maar steekt ze wel bereidwillig haar armpjes en benen op tijd uit.
Loismaandag 10 mei 2004 @ 12:58
Ik vond die grafiekjes zo duidelijk en leuk om te zien dat ik ze voor mijn kinderen ook maar in elkaar gezet heb.
Die van Iris en de grafiek van Eva.
aan vooral Eva's grafiek is goed te zien dat mijn kinderen nogal fors zijn qua gewicht, Eva's vele ziekzijn heeft daar in ieder geval geen invloed op gehad
ThunderChildmaandag 10 mei 2004 @ 14:11
quote:
Op zondag 9 mei 2004 23:11 schreef coolbabe het volgende:
dat zouden ze met jou moeten doen
quote:
Op maandag 10 mei 2004 10:57 schreef miss_dynastie het volgende:
Weet je dat ik jouw toetsenbord soms gewoon wil afplakken met ducktape zodat je eens je mond houdt
Beetje gevoel voor humor hebben, dames. Alsof ik serieus zou voorstellen om de 4 uiteindjes aan 4 tafelpoten zou vastbinden . . .
knorretjemaandag 10 mei 2004 @ 14:33
alicia is dan wel geen babietje meer maar vid die grafiekjes zo'n leuk overzicht geven dat ik toch ook die van haar maar eens ingevuld heeft. De laatste gegevens zijn van 03/11/2003 (dus 18 mnd) En alicia is dus alles behalve gemiddeld en dat valt nu bij deze grafiekjes van de andere kids wel heeeeeel erg goed op

Ons onderdeurtje: http://alicia.beebiesite.nl/final/grafiek/
beefcakemaandag 10 mei 2004 @ 15:22
Zo hee Knor, Alicia is idd een onderdeurtje Maar ze is wel weer in verhouding, dat scheelt!!
easy-goingmaandag 10 mei 2004 @ 15:38
quote:
Op maandag 10 mei 2004 14:11 schreef ThunderChild het volgende:

[..]


[..]

Beetje gevoel voor humor hebben, dames. Alsof ik serieus zou voorstellen om de 4 uiteindjes aan 4 tafelpoten zou vastbinden . . .
ow, is dit humor

niet op reageren easy-going

Oe, Knorretje. met zo'n grafiekje kan je inderdaad wel zien dat ze aan de kleine kant is. Gelukkig is het wel in evenwicht, zoals beefcake al zei

Wel leuk om al die grafiekjes zo eens te zien
knorretjemaandag 10 mei 2004 @ 15:46
quote:
Op maandag 10 mei 2004 15:38 schreef easy-going het volgende:
Oe, Knorretje. met zo'n grafiekje kan je inderdaad wel zien dat ze aan de kleine kant is. Gelukkig is het wel in evenwicht, zoals beefcake al zei
ach als zij zo op haar eigen lijntje blijft en nummer 2 zou meer het gemiddelde volgen zou het nog kunnen zijn dat we straks een 'tweeling' in maat en grote hebben en uiteindelijk nummer 2 groter is dan nummer 1 We zijn iig rete nieuwsgierig. Nu kwa zwangerschapsduur en grote doet het iig enorm de best om dat waar te maken.
miss_dynastiemaandag 10 mei 2004 @ 15:46
Een ding dat ik alweer van al die grafiekjes geleerd heb: de gemiddelde mens bestaat niet, Sven is de uitzondering die de regel bevestigt . Het heeft jaren geleden ff geduurd voordat mijn vader dat aan het consternatiebureau duidelijk had gemaakt. Hebben jullie daar ook zoveel gezeur van, als het kind drie gram te zwaar of te licht is (bij wijze van spreken )?
easy-goingmaandag 10 mei 2004 @ 15:50
quote:
Op maandag 10 mei 2004 15:46 schreef miss_dynastie het volgende:
Een ding dat ik alweer van al die grafiekjes geleerd heb: de gemiddelde mens bestaat niet, Sven is de uitzondering die de regel bevestigt .
Heb je al naar zijn tandjesoverzicht gekeken
E.T.maandag 10 mei 2004 @ 16:10
Bleeeeehhh... ff klagen..

Saskia weigert uit een fles te drinken! Alle mogelijke spenen enzo heb ik volgens mij al uitgeprobeerd, maar nee hoor.. ze kwat die speen net zo hard weer uit, gaat kokhalzen en verslikken en wil alleen maar uit de borst drinken.

De eerste weken werd ze bijgevoed omdat ze niet krachtig genoeg was om volledig uit de borst te drinken, toen ging de fles prima. Toen een tijdje alleen borst om het happen en goed doordrinken goed onder de knie te krijgen.. En nu dus geen fles meer willen

Ik heb 't idee dat ik alleen nog maar met voeding bezig ben af en toe. Beetje uit de borst drinken (zodat de ergste honger weg is) en dan maar weer de fles proberen.. En dan uiteindelijk maar weer de borst omdat ze helemaal overstuur raakt. Ondertussen word ik er ook aardig gefrustreerd van Maar ja, over 2,5 week moet ze naar 't kinderdagverblijf en dan zal ze toch uit die fles moeten drinken..

Bleeeehhhh....
knorretjemaandag 10 mei 2004 @ 16:14
E.T en als jeroen de fles nou probeerd te geven ? en jijzelf boven gaat FOK!ken ? Geen mama in de buurt bij saskia, geen borst in de buurt alleen maar honger, papa en een fles. Zou ze het dan ook niet proberen ?? (al zal dat ook wel weer zwaar vallen, want die kleintjes kunnen zo hartverscheurend eigenwijs zijn en huilen)
E.T.maandag 10 mei 2004 @ 16:34
quote:
Op maandag 10 mei 2004 16:14 schreef Knorretje het volgende:
E.T en als jeroen de fles nou probeerd te geven ? en jijzelf boven gaat FOK!ken ? Geen mama in de buurt bij saskia, geen borst in de buurt alleen maar honger, papa en een fles. Zou ze het dan ook niet proberen ?? (al zal dat ook wel weer zwaar vallen, want die kleintjes kunnen zo hartverscheurend eigenwijs zijn en huilen)

Zelfs bij opa en oma thuis, papa en mama naar de tandarts wilde ze helaas geen fles

aanvulling: we waren maar een uurtje weg en ze is tegen de borst van oma in slaap gevallen.. Dus wie weet als ze echt honger heeft dat ze 't dan wel doet..
Maar bij Jeroen werkt 't niet in elk geval
coolbabemaandag 10 mei 2004 @ 17:00
Heb je de speen al een uurtje bij je gedragen in je bh? Dat wil nog wel eens helpen omdat jouw geur er dan aan zit.
coolbabemaandag 10 mei 2004 @ 17:03
quote:
Op maandag 10 mei 2004 14:11 schreef ThunderChild het volgende:

[..]


[..]

Beetje gevoel voor humor hebben, dames. Alsof ik serieus zou voorstellen om de 4 uiteindjes aan 4 tafelpoten zou vastbinden . . .
Niet iedereen zit te wachten op jouw zogenaamd "leuke" opmerkingen
E.T.maandag 10 mei 2004 @ 17:04
quote:
Op maandag 10 mei 2004 17:00 schreef coolbabe het volgende:
Heb je de speen al een uurtje bij je gedragen in je bh? Dat wil nog wel eens helpen omdat jouw geur er dan aan zit.
yep
en dan ook wel langer.. soms zelfs tot een dag toe
coolbabemaandag 10 mei 2004 @ 17:08
pffff moeilijk meissie hebben jullie
Ik weet het ook niet
Loismaandag 10 mei 2004 @ 18:01
En Jeroen een T shirt van jou over zijn schouder laten dragen zodat ze toch je geur ruikt? En evt. Saskia in de bv houding laten liggen maar ipv de borst een fles aanbieden?
Ik roep ook maar wat hoor, wij hadden alleen succes met de laatste oplossing.
Tanmaandag 10 mei 2004 @ 18:36
Even een ander vraagje. Hoe lang hebben jullie na-gebloed na de bevalling dus.
Ik weet dat het bij Jessai ruim 6 weken heeft geduurd voordat het stopte, maar dat vond ik erg lang want ik had in mijn hoofd dat het bij die meiden maar zo'n 3 weken duurde, maar dat wist ik niet meer zeker. Junah is nu ook drie weken en ik verlies bijna geen bloed meer. Wat is nu normaal eigenlijk? Of is dat verschillend?
phileinemaandag 10 mei 2004 @ 18:42
ET, ik geloof dat Melonovy ook een tijdje dat probleem had. Weet niet meer precies hoe ze het heeft opgelost, maar dat is vast nog wel ergens terug te vinden.
Ik krijg hier nooit gezeik op het cb. Isa is echt wel aan de kleine kant, maar daar doen ze nooit moeilijk om. Het is zelfs zo dat ik dan steeds ongerust vraag of het niet erg is, en dat zij me geruststellen. Dat is toch wel erg verschillend overal he. Ze doen eigenlijk nooit ergens moeilijk over...
beefcakemaandag 10 mei 2004 @ 19:21
Pff E.T. wat een gedoe! Ik heb geen tips voor je, bij Dylan was het in het begin net andersom, hij wou de borst niet. Een flesje ging toen wel goed. Nu drinkt hij uit allebei goed, alleen hij heeft nog altijd honger na de borst Sterkte ermee iig!!

Tan, ik heb ongeveer drie à vier weken gevloeid, ik heb het niet echt bijgehouden. Ik heb nog wel last van afscheiding. De kraamverzorgster zei dat het vloeien wel 6 tot 7 weken kon duren, dus er is niet echt een peil op te trekken.
E.T.maandag 10 mei 2004 @ 19:59
Ik kan ondertussen een winkeltje beginnen in flessespenen Ik geloof dat ik van elke soort wel een setje heb..
Morgen nog maar 'ns proberen in 't wipstoeltje voor de televisie (afleiding), wie weet hoe dat uitpakt. Ik geloof dat ik verder zo'n beetje alles geprobeerd heb

Tan, bij mij was 't erge vloeien na een week of 3 over, toen twee weken helemaal niks en toen weer een week of 1,5 gekleurde afscheiding.

Beefcake, als Dylan nog honger heeft na de borst kun je in principe gewoon het beste de andere borst aanbieden (als je tenminste naar volledig bv wilt). En op deze manier soms wel drie of vier 'borsten' geven. Dan wordt je productie goed gestimuleerd. Als je nu na de borst nog een flesje geeft krijgen je borsten geen seintje dat er meer moet komen.
beefcakemaandag 10 mei 2004 @ 21:08
quote:
Op maandag 10 mei 2004 19:59 schreef E.T. het volgende:
Beefcake, als Dylan nog honger heeft na de borst kun je in principe gewoon het beste de andere borst aanbieden (als je tenminste naar volledig bv wilt). En op deze manier soms wel drie of vier 'borsten' geven. Dan wordt je productie goed gestimuleerd. Als je nu na de borst nog een flesje geeft krijgen je borsten geen seintje dat er meer moet komen.
Dit heb ik geprobeerd, hij blijft drinken en blijft boos als ik hem eraf haal en hij blijft huilen Daar word ik ook een beetje gefrustreerd van, omdat ik het voor hem zielig vind.
Karinmaandag 10 mei 2004 @ 21:13
ET Bram heeft ook een periode heel slecht uit de fles gedronken. Bij hem hielp het heel goed om de fles te geven terwijl hij op zijn zij lag, zo lag hij natuurlijk ook met de bv en liep die melk niet meteen zijn keel in. Dus zoals Lois al zei in de bvhouding (zij had Bram toen ook weer aan de fles gekregen toen het ons niet meer lukte, dat ging zo vloeiend dat wij daarna er ook wat meer vertrouwen in kregen en daarna ging het ook meteen een stuk beter).

hier staat de grafiek van Bram. Begonnen als een dikkertje nu lekker gemiddeld. Leuk hoor om al die verschillende grafieken te zien, geen kind is gemiddeld.
Belanamaandag 10 mei 2004 @ 21:52
quote:
Op maandag 10 mei 2004 21:08 schreef beefcake het volgende:

[..]

Dit heb ik geprobeerd, hij blijft drinken en blijft boos als ik hem eraf haal en hij blijft huilen Daar word ik ook een beetje gefrustreerd van, omdat ik het voor hem zielig vind.
Wat dat betreft moet je jezelf en Dylan ook niet gaan lopen frustreren vind ik hoor.
ET heeft wel gelijk, bv breng je op gang door regelmatig aan te leggen en dus desnoods ieder uur als er niet genoeg komt, dan gaan je borsten idd meer maken. Maar dat kost voor jullie alle 2 wel veel energie e.d. en als het niet lukt, dan toch niet? Ze worden ook wel groot van flesvoeding hoor!
(bv is het beste hoor, dat wel, maar het is niet heilig ofzo)
bixistermaandag 10 mei 2004 @ 22:06
beefcake, er zit inderdaad een grens aan wat je kunt opbrengen, en bij de een is de productie nou eenmaal makkelijker op te voeren dan bij de ander. rust is ook een heel belangrijke factor, dus put jezelf ook weer niet teveel uit door alléén maar met voeden bezig te zijn. maar teveel bijvoeden werkt inderdaad averechts. nou ja het is een hele zoektocht naar het juiste evenwicht (ik herinner me het nog zéér levendig), succes ermee.

ET, wat lastig! ik zou niks anders weten dan de genoemde tips. bij Piet heb ik inmiddels wel gemerkt dat elk 'nieuw' eten in het begin wat moeizaam verloopt. maar vaak blijven aanbieden heeft bij hem altijd gewerkt. hopelijk gaat het nu toch snel lukken!

Tan ik weet 't eerlijk gezegd niet meer precies maar volgens mij heeft 't bloeden hier ook nog best lang geduurd (± 6 weken wel geloof ik).

Eska, tot nu toe gaat 't redelijk. meestal gaan G en ik om de beurt naar 't nieuwe huis om te klussen, al dan niet met hulp van derden. en de afgelopen week heeft oma dus veel opgepast. vandaag is Piet de hele dag met mij in 't nieuwe huis geweest. de vloer werd gelegd en wij hebben vooral veel boven doorgebracht. er ligt vloerbedekking in de slaapkamers en daar kon hij lekker op rollen/zitten. verder heeft hij braaf z'n uurtjes geslapen in een campingbedje dat al een tijdje daar staat (deed eerst dienst als een soort box) waardoor ik ook nog wat heb kunnen doen (gordijnrails ophangen & boekenkasten schuren). het begint er nu op te lijken. zaterdag verhuizen we. Piet gaat weer uit logeren, dit keer naar mijn ouders. wel zo rustig voor hem (en voor ons). hij is nog wel steeds wat aan 't hoesten maar ik heb niet het idee dat hij er nu erg veel last van heeft.
quote:
Op maandag 10 mei 2004 21:13 schreef Karin het volgende:
geen kind is gemiddeld.
jawel, sven!
Belanadinsdag 11 mei 2004 @ 08:37
Tan, ik vloeide 5 weken, toen een week niet en toen een week weer wel, heel maf.

ET, ik hoop dat het gaat lukken met de fles op de bv manier, ik heb ook al ggeen andere oplossingen want ik heb het probleem niet gehad. Succes!

Bixister, succes met klussen en verhuizen. Wat een toestand is dat toch, zeker dan met een kleintje erbij.

Nog een vraagje: met welke leefijd ga je een kindje andere dingen erbij geven naast de fles?
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 08:47
quote:
Op dinsdag 11 mei 2004 08:37 schreef Belana het volgende:

Nog een vraagje: met welke leefijd ga je een kindje andere dingen erbij geven naast de fles?
Rond de 6 maanden zijn de darmpjes 'uitgerijpt' en kunnen ze fruit en/of groente verteren.

En ik ga idd eens proberen de fles te geven als Saskia op haar zij ligt, wie weet.. (al zit ik nu op zo'n punt dat ik nergens meer in geloof.. maar goed, dat ligt gewoon aan mij) Moet wel ff uitvogelen hoe ik dat ga doen zonder mijn eigen armen in de knoop te krijgen
easy-goingdinsdag 11 mei 2004 @ 08:50
quote:
Op dinsdag 11 mei 2004 08:37 schreef Belana het volgende:

Nog een vraagje: met welke leefijd ga je een kindje andere dingen erbij geven naast de fles?
De adviezen hierover verschillen: de een doet het vanaf 4 maanden, er zijn er ook die wachten tot 6 maanden. Dat schijnt weer met kans op allergieën te maken te hebben enzo. Wij zijn met Sven begonnen met 4 maanden. Hij kreeg toen een paar hapjes van een fruithapje. Ook daarover verschillen de adviezen weer. De een zegt dat je beter kan beginnen met een groentehapje, de ander weer met een fruithapje.

Wij zijn overigens met 4 maanden al begonnen omdat Sven (hele komische) smakgeluiden zat te maken als wij zaten te eten (of wij smakken zo, dat kan natuurlijk ook )
Belanadinsdag 11 mei 2004 @ 09:21
Ja, dat is dus het punt, ik weet dat de meningen verschillen. Ik weet dat het beste is om 6 maanden bv te geven en dan pas met andere dingen te beginnen, maar Liam krijgt inmiddels dus flesvoeding en dat is toch al anders als bv.
Niet dat ik er nu al aan zou willen beginnen perse ofzo hoor, ik geloof niet dat ie er echt naar taalt.
Heeft Sven er last van gehad easy-going?
easy-goingdinsdag 11 mei 2004 @ 09:55
Sven heeft nergens last van gehad Belana ff afkloppen: tot nu toe
Belanadinsdag 11 mei 2004 @ 10:06
Das mooi easy-going! Dat verschilt dus ook gewoon van kind tot kind. En Liam kennende zal hij wel nergens last van hebben
Maar ik wacht nog even hoor, hij is nog niet eens 4 maanden
miss_dynastiedinsdag 11 mei 2004 @ 10:36
Belana, ik zou het ook een beetje laten afhangen van zijn eigen belangstelling.... taalt hij er echt nog niet naar, dan kun je best tot een half jaar wachten. Maar sommige kindjes hebben er gewoon echt behoefte aan, soms ook heel vroeg (de kleine reus van een vriendin van me uit Joegoslavie kreeg al met drie maanden 'normaal' avondeten), soms wat later.
bixisterdinsdag 11 mei 2004 @ 11:34
ja, je merkt ook vanzelf dat hij interesse begint te krijgen in ander eten. wij zijn met ca. 5 maanden begonnen met groente & fruit. (eerst groente, na een tijdje ook fruit).
Tandinsdag 11 mei 2004 @ 13:28
tnx voor de reacties, dan weet ik wat ik kan verwachten nog Gek dat je dat soort dingen vergeet.

Belana, het algemene advies is 6 maanden, zeker bij kindjes met voedselallergie of gevoelige darmen (veel krampjes). Met 6 maanden zit je altijd goed. Maar je merkt aan je kind wel wanneer hij behoefte krijgt aan iets extra's. Ze zijn hongeriger en ontevreden en dat kan al rond de 4 maanden. Maar verwacht niet te veel van groenten/fruit, als ze een paar lepeltjes binnen krijgen mag je al blij zijn, meestal lusten ze het niet.

Ze adviseren ook om te beginnen met groenten, maar wij lekkerbekken zijn geneigd met fruit te beginnen ('vindt 'ie vast lekkerder'). Maar groenten worden beter verdragen en vaak vinden ze het net zo lekker (minder uitgesproken van smaak). Doperwten en worteltjes vielen bij mijn kinderen het best in de smaak maar ik weet niet of doperwten meteen al mogen (wortelen wel iig).

Succes met de eerste hapjes in ieder geval
Grijsdinsdag 11 mei 2004 @ 16:49
Poemojn, bedankt voor de linkjes! Judith krijgt borstvoeding en sinds een paar weekjes ook groente en fruit.

E.T., Judith wilde (wil?) ook niet uit de fles drinken, ik heb ook vanalles geprobeerd, maar niet met succes. Alleen zo'n plat (wit) speentje van Avent wilde ze wel even proberen. Wij hebben het toen maar opgegeven (ik kon haar namelijk ook gewoon uit de borst laten drinken, omdat ik niet werk, 't was alleen voor mij wat lastig dat ik niet zomaar zonder haar wegkon).
Van een lepeltje eten wilde ze trouwens wel, maar of ze een hele voeding op die manier binnen kon krijgen hebben we niet uitgeprobeerd. Misschien een idee voor jullie?
beefcakedinsdag 11 mei 2004 @ 17:11
Dylan is vandaag bij het cb geweest!! Hij weegt nu 4870 gram en zijn lengte is 59,5 cm! Hij groeit lekker dus Voor de rest was ook alles goed!
Swetseneggerdinsdag 11 mei 2004 @ 20:10
Nou, televisie kijken vind ze prachtig. Maar ze drinkt nog niet uit de fles .
Maar consequent elke dag proberen. Misschien gaat ze om.

Er is nog een tip welke we niet geprobeerd hebben... en die staat bekend als 'de uithonger methode'. En ja de naam zegt precies wat er bedoelt wordt Geen fles geen eten... dat idee.

Ik weet niet, maar ik sta er niet zo welwillend tegenover.
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 20:35
Grijs, zo'n antilek-tuit heb ik ook liggen, maar nog niet geprobeerd. Ben een beetje bang dat ze zich dan helemaal verslikt, want 't lijkt me dat daar best veel uitkomt. (had jij het antilekventiel er in laten zitten of eruit gehaald?)

En als 't echt niet lukt, sja... volgens de arbeidstijdenwet heb je recht op 25% van je werktijd doorbetaald om te voeden. Het zou dan eventueel te doen zijn om 's morgens later te beginnen (en vlak voor vertrek voeden op kdv) in de lunchpauze heen en weer en 's middags eerder weg om te voeden. (het kdv is een kwartiertje rijden van m'n werk) Ik moet dus minimaal 6 uur werken per dag. Het is alleen inderdaad lastig dat ik nergens zomaar alleen heen kan.

Lois, de bv-houding werkte niet Op d'r zij, een beetje doorgeschoven (omdat anders m'n armen in de knel kwamen), ze liet alles gewoon net zo hard weer d'r mond uitlopen. En de afleiding in de wipstoel voor de tv werkte dus ook niet.. de Tweenies vond ze prachtig, de speen werd in d'r mond getolereerd, maar drinken ho maar..

Ik blijf gewoon elke dag even proberen, ik heb geen zin om tot het uiterste te gaan. (ook omdat 't straks te doen moet zijn.. gelukkig heb ik mijn werkgever al wel een paar weken geleden verteld dat ze geen fles wil). het zou wel handig zijn natuurlijk

Wat is Dylan lang zeg!
livelinkdinsdag 11 mei 2004 @ 20:39
Gelukkig hebben zowel Job als Katja altijd goed uit de fles gedronken. Ik kan me voorstellen dat je zenuwachtig wordt nu Saskia straks naar het kdv moet gaan. Mijn buurmeisje werkt overigens bij een kdv en maakt het regelmatig mee dat een babietje wordt gebracht die niet uit de fles wil drinken. Naar haar zeggen komt het met veel geduld uiteindelijk altijd wel goed, maar ze heeft wel een babietje gehad die ze met engelengeduld elke voeding met het lepeltje gaf (zoals Grijs ook zegt).

Wat betreft het bijvoeden; Katja was en is een ontzettende hongerlap en bij haar begonnen we met fruithapjes toen ze 4 maanden was en dat ging ook direct heel goed, net als de groentehapjes.

Dus wij wilden nu enthousiast ook met Job beginnen toen hij 4 maanden was, maar het was al snel duidelijk dat hij daar helemaal geen behoefte aan had. We zijn toen weer daarmee gestopt en inmiddels, nu hij bijna 6 maanden is zijn we weer begonnen. Fruithapje wil hij nog steeds niet, maar een groentehapje gaat wel goed.

Job slaapt nog steeds door en lijkt het nu helemaal door te hebben. Hij slaapt nu ook in zijn eigen kamertje en nu moet ik dus afscheid gaan nemen van de wieg .
Belana, jij vroeg of het doorslapen nu kwam van de Kindival. Ik heb die Kindival uiteindelijk maar twee nachten gegeven, maar het lijkt wel de trigger te zijn geweest. Het is net of er een knop om is gegaan. En wat misschien ook heeft geholpen is dat ik gestopt ben met 's nachts voeden als hij begon te huilen.
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 20:47
goed zo, Job!!! Lekker livelink, zo kom je zelf ook aan je rust toe
Pastte Job nog in de wieg? Pfjoeh, als ik hier eens kijk naar de ruimte die nog over is in de wieg, vrees ik dat 't niet lang meer gaat duren Was 't niet moeilijk om hem van die nachtvoeding af te krijgen? Het lijkt me dat hij dan nog wel een behoorlijk tijdje ligt te huilen (en daar moet je dan dus weerstand tegen bieden)

En livelink, bij het kennismaken op het kdv werd ook al gezegd dat 't over het algemeen wel goed komt. De optie heen en weer rijden is ook voornamelijk als 't echt niet lukt en de leidsters met een kind zitten dat overstuur is.
beefcakedinsdag 11 mei 2004 @ 20:51
quote:
Op dinsdag 11 mei 2004 20:10 schreef Swetsenegger het volgende:
Er is nog een tip welke we niet geprobeerd hebben... en die staat bekend als 'de uithonger methode'. En ja de naam zegt precies wat er bedoelt wordt Geen fles geen eten... dat idee.
Dit zou ik zelf nooit doen denk ik. Ik kan me niet voorstellen dat ik ooit zo wanhopig zou zijn om mijn kind uit te hongeren Ik snap wel ongeveer hoe jullie je voelen. Ik voelde me behoorlijk machteloos toen Dylan de borst niet wou pakken. Ik vond het ook hartverscheurend om hem zo te zien worstelen met zijn voedselbron. Toen heb ik naar de fles gegrepen (afgekolfde melk), ik vond het belangrijker dát hij at dan dat hij uit de borst dronk. Het is een heel gedoe, borstvoeding en werk, maar ik zou het zeker over hebben voor mijn kind als er geen andere optie zou zijn.
beefcakedinsdag 11 mei 2004 @ 20:54
Oh Livelink wat fijn dat het zo goed gaat met Job en het slapen!!!

Ik heb Dylan ook een keer een hele voeding met een lepeltje gegeven De helft liep gewoon weer uit zijn mond en het was iets van 60 ml, waar ik ongeveer een uur over gedaan heb Je kunt het ook met een spuitje doen, maar die hadden we niet in huis en hij moest toch eten. Zo'n spuitje kun je geloof ik bij de apotheek halen, is misschien ook een idee.
livelinkdinsdag 11 mei 2004 @ 20:56
Ik had in verhouding een behoorlijke grote wieg. Katja heeft er 6 maanden in gelegen en Job dus ook bijna 6 maanden, maar dat ging ook nog maar net, hoor.

Het stoppen met voeden 's nachts heeft ons een paar ellendige nachten opgeleverd, waarin hij maar bleef huilen. Ik ben niet bewust gestopt; ik kon het in een keer niet meer opbrengen. Ik was zo moe, dat ik gewoon niet meer mijn bed uit wilde komen.

[ Bericht 19% gewijzigd door livelink op 11-05-2004 20:58:49 (niet goed gelezen) ]
Belanadinsdag 11 mei 2004 @ 21:56
Ben heel blij voor je livelink! En afscheid nemen is even moeilijk idd, maar wat er tegenover staat is toch wel erg fijn!
Toevallig sprak ik vanavond een vriendin, haar dochtertje is 16 jauari geboren en zij is nu weer begonnen met werken en haar dochtertje wil ook de fles niet.
Ik heb er nooit bij stil gestaan dat dat kan.
ET en Swets, nogmaals sterkte dus!
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 22:19
't gaat allemaal wel goed komen hoor
en beefcake, wees niet bang, we gaan Saskia echt niet uithongeren hoor Ik geloof ook nooit dat ik dat zou kunnen..
Leahdinsdag 11 mei 2004 @ 22:41
Ik heb in al die jaren KDV nog nooit meegemaakt dat we uiteindelijk een kindje niet aan het drinken uit de fles kregen, dus het zal ze best lukken ET! Al ben ik ooit wel eens zo ver gegaan om een kindje tegen mijn blote huid aan te leggen, en dat bleek de truc te zijn. Uiteraard in overleg met de ouders.
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 22:49
quote:
Op dinsdag 11 mei 2004 22:41 schreef Leah het volgende:
Ik heb in al die jaren KDV nog nooit meegemaakt dat we uiteindelijk een kindje niet aan het drinken uit de fles kregen, dus het zal ze best lukken ET! Al ben ik ooit wel eens zo ver gegaan om een kindje tegen mijn blote huid aan te leggen, en dat bleek de truc te zijn. Uiteraard in overleg met de ouders.
Ik ga er ook eigenlijk wel vanuit dat dat inderdaad lukt. Die meiden hebben wel vaker met dat bijltje gehakt. Is ook mede de reden dat ik 't niet al te erg ga pushen, maar toch gewoon de borst geef als ze overstuur dreigt te raken of als 't gewoon echt over is. (en 't scheelt dat ik 't kdv goed kan bereiken tussendoor als 't echt nodig is.. die wetenschap heeft me al een hoop rust gebracht)

het eerste wen-ochtendje (dat ik er nog bij mag zijn, die twee uurtjes) mogen ze Saskia ook gewoon de fles proberen te geven. Doe maar gewoon of ze er 'gewoon' is, ik kijk wel toe van een afstandje. (en als ze hard huilt ga ik wel ff buiten staan ozo )
E.T.dinsdag 11 mei 2004 @ 22:50
Ow, en Belana.. 't komt inderdaad behoorlijk vaak voor (vaker dan je zou denken in elk geval) Op het borstvoedingsforum zie ik toch wel minimaal 2x per week dit probleem voorbij komen.
beefcakewoensdag 12 mei 2004 @ 08:16
quote:
Op dinsdag 11 mei 2004 22:19 schreef E.T. het volgende:
't gaat allemaal wel goed komen hoor
en beefcake, wees niet bang, we gaan Saskia echt niet uithongeren hoor Ik geloof ook nooit dat ik dat zou kunnen..
Het komt zeker goed! Gelukkig maar dat jullie haar niet gaan uithongeren haha. Had ik ook niet gedacht hoor, ik kan er alleen niet bij dat sommige mensen dat wel kunnen

Dylan heeft zich net op zijn buik gerold!
E.T.woensdag 12 mei 2004 @ 19:53


Saskia heeft een flesje gedronken!!!!!

Vanmiddag, zomaar, zonder poespas.. goed uitgerust, wel honger, niet chagerijnig van de honger, fles op de goede temperatuur erin gestopt en mevrouw begon te drinken en ze dronk achter elkaar 40cc weg! (ik heb steeds 40cc staan als 'oefenflesje')
Daarna mocht ze d'r overwinning vieren met het drinken van het echte werk En ze werd natuurlijk helemaal platgeknuffeld door mama

Om het succes vast te houden, daarnet bij de voeding weer flesje aangeboden.. Ging iets minder goed, maar evengoed bijna 20cc weggeklokt.

Morgen gaan we gewoon weer bij iedere voeding eerst de fles aanbieden totdat ze het helemaal goed doorheeft en dan houden we dat gewoon vol minimaal 1x per dag.

(wat kan een mens lyrisch doen over iets simels he? )
lady-wrbwoensdag 12 mei 2004 @ 19:57
goed zo saskia!!!
Belanawoensdag 12 mei 2004 @ 19:58
Way to go Saskia!!
Wat een opluchting ET! Kan je je kolftijd ten minste ook gewoon gebruiken om te kolven!
E.T.woensdag 12 mei 2004 @ 20:01
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 19:58 schreef Belana het volgende:
Way to go Saskia!!
Wat een opluchting ET! Kan je je kolftijd ten minste ook gewoon gebruiken om te kolven!
En dan kan ik ook een keer iets doen waarbij Saskia meenemen niet echt handig is. (winkelen ofzo )
Echt een opluchting..
Maar we zijn er natuurlijk nog niet.. maar dit is wel een mega-stap in de goede richting!
Loiswoensdag 12 mei 2004 @ 20:02
Wat geweldig ET
Belanawoensdag 12 mei 2004 @ 20:03
Nu ze eenmaal doorheeft hoe het werkt blijft het denk ik wel goed gaan.
En idd, lekker dat je dan ook eens weg kan enzo. En met een gerust hart op je werk zit enzo!
coolbabewoensdag 12 mei 2004 @ 20:22
Goed gedaan Saskia

Tom is vandaag zijn wipstoel ontgroeid. Hij gooide iets buitenboord en dook daar achteraan. De zitting kwam omhoog zodat hij met zijn bovenlijf op de grond lag en zijn kont nog vastzat in de zitting. Toen ik hem weer rechtzette klapte de rugleuning totaal naar achteren omdat die gladiool aan de knoppen om dat vast te zetten, had zitten draaien
Lewis.de.boxerwoensdag 12 mei 2004 @ 21:16
Ja dan is het toch echt tijd om die wipstoel aan de wilgen te hangen Coolbabe

Wat een problemen zeg om Saskia de fles te geven. Ik geloof ook zeker niet dat Joshua er problemen mee gaat krijgen. Hij heeft afgelopen Februari nog noodgedwongen de fles gehad. Maar dat was geen enkel probleem. En eigenlijk van week 2 tot 7 regelmatig aan de fles. Maar goed ET nou zal het vast wel gelukt zijn. Als ze eenmaal doorhebben hoe het werkt dan komt het zeker goed.

Joshua weegt 6814 gram en is 64 cm lang. Ben vandaag met hem naar het cb geweest. En ik heb een afspraak binnen voor volgende week zijn laatste prikje voorlopig. Bleh kijk daar dus helemaal niet naar uit
moussywoensdag 12 mei 2004 @ 21:59
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 20:22 schreef coolbabe het volgende:


Tom is vandaag zijn wipstoel ontgroeid. Hij gooide iets buitenboord en dook daar achteraan. De zitting kwam omhoog zodat hij met zijn bovenlijf op de grond lag en zijn kont nog vastzat in de zitting. Toen ik hem weer rechtzette klapte de rugleuning totaal naar achteren omdat die gladiool aan de knoppen om dat vast te zetten, had zitten draaien


zo lag Cas laatst voor over gedoken op de bank....
Belanawoensdag 12 mei 2004 @ 22:19
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 21:16 schreef Lewis.de.boxer het volgende:
Joshua weegt 6814 gram en is 64 cm lang.
OW! Liam is 67 cm en zeker 7 kilo! (misschien wel 8) Jeetje, ik schrik er helemaal van, wat een papzakkie heb ik. Het rare is dat je het niet aan hem ziet.

Ik kan volgende week uiteindelijk pas bellen met mijn huisarts voor die prik, want mijn huisarts had nog even een extra weekje vakantie....
E.T.woensdag 12 mei 2004 @ 22:24
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 21:16 schreef Lewis.de.boxer het volgende:
Ja dan is het toch echt tijd om die wipstoel aan de wilgen te hangen Coolbabe

Wat een problemen zeg om Saskia de fles te geven. Ik geloof ook zeker niet dat Joshua er problemen mee gaat krijgen. Hij heeft afgelopen Februari nog noodgedwongen de fles gehad. Maar dat was geen enkel probleem. En eigenlijk van week 2 tot 7 regelmatig aan de fles. Maar goed ET nou zal het vast wel gelukt zijn. Als ze eenmaal doorhebben hoe het werkt dan komt het zeker goed.

Joshua weegt 6814 gram en is 64 cm lang. Ben vandaag met hem naar het cb geweest. En ik heb een afspraak binnen voor volgende week zijn laatste prikje voorlopig. Bleh kijk daar dus helemaal niet naar uit
Saskia heeft van week 2 tot 5 ook zeer regelmatig de fles gehad zonder problemen
(het ge-emmer begon toen we na week 6 een week of 2,5 geen fles hadden gegeven en dat toen juist wel weer wilden...)
E.T.woensdag 12 mei 2004 @ 22:26
Wat een lichtgewichtje heb ik dan, Belana
Saskia was ruim een week geleden 56 cm en 4640 gram.. en ze is maar vier weken jonger dan Liam. Ik zie haar echt geen twee kilo en 10 cm in een maand bijkomen
beefcakewoensdag 12 mei 2004 @ 22:47
Saskia wat goed!!!
En je bent idd een klein humpie, vooral vergeleken bij Dylan

Coolbabe dat moet er best grappig hebben uitgezien!! Maar wel reden om hem er niet meer in te zetten
Lewis.de.boxerwoensdag 12 mei 2004 @ 23:11
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 22:24 schreef E.T. het volgende:

[..]

Saskia heeft van week 2 tot 5 ook zeer regelmatig de fles gehad zonder problemen
(het ge-emmer begon toen we na week 6 een week of 2,5 geen fles hadden gegeven en dat toen juist wel weer wilden...)
Oeps
Belanadonderdag 13 mei 2004 @ 08:07
quote:
Op woensdag 12 mei 2004 22:26 schreef E.T. het volgende:
Wat een lichtgewichtje heb ik dan, Belana
Saskia was ruim een week geleden 56 cm en 4640 gram.. en ze is maar vier weken jonger dan Liam. Ik zie haar echt geen twee kilo en 10 cm in een maand bijkomen
Ach, Liam is op een gegeven moment ook in een maand tijd 10 cm gegroeid
(tussen de 1e keer cb en de 2e keer)
Nu gaat ie dus al iets langzamer, want inmiddels zijn er al weer 5 weken voorbij en nu is ie dus zo'n 5 cm gegroeid. Maar hij mag er best wezen geloof ik ja...
miss_dynastiedonderdag 13 mei 2004 @ 08:44
Wat goed van Saskia !!!
Lewis.de.boxerdonderdag 13 mei 2004 @ 09:29
Jeetje dan is Liam dus nu groter dan Joshua. Ach hij is maar 5 weken jonger. Joshua gaat netjes volgens de gemiddelden
Eskadonderdag 13 mei 2004 @ 10:12
Wat leuk om al die grafiekjes te zien zeg. En wat een verschillen!!
Zo is Liam dus al zwaarder dan Max (die krijgen we maar niet voorbij de 7 kilo).

E.T., wat heerlijk dat Saskia nu toch wat uit die fles gaat halen. Lekker hoor, als je dadelijk iets vrijer bent.

Livelink, Job heeft het doorslapen nu dus echt door? Wat een rust geeft dat dan hè.

Bix, prettig zeg dat je zo met Piet er bij toch wel e.e.a. hebt kunnen doen in het nieuwe huis. Zo is hij ook al meteen een beetje gewend daar.
Hij had zichzelf ook maar vast ingepakt, zag ik ergens op een foto?
Succes komende zaterdag!


Oeps, ik heb 'm volgenmaakt zie ik nu. Snel even nieuwe openen