Ik ben voor een Europees leger en buitenlands beleid, maar tot het zover is blijft de EU toch vooral een organisatie die er is om de samenwerking binnen de EU op allerlei terreinen te bewerkstelligen. De EU is vooral een civiele organisatie, geen militaire zoals de NAVO dat is. De organisatiestructuur van de EU is dan ook compleet ongeschikt om oorlog mee te voeren omdat deze gericht is op consensus en dus niet op snelle actie. Het bestaansrecht van de EU hangt ook niet af van dit soort zaken, de EU is er om handelsovereenkomsten te sluiten, nier om oorlog te voeren.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:10 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Europa zal toch echt haar Europese troepen moeten sturen, want als ze elkaar laten uitmoorden, mag wat mij betreft heel Europa opgedoekt worden, want zoiets kan ons ook over komen en dan laten ze ons ook verrotten.
Het interesseert me niet wie er begonnen is, zolang Europa maar voor schut staat.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:28 schreef Monidique het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het de Georgiërs die begonnen zijn deze keer.
Voor samenwerken hebben we echt geen bureaucratisch Romeins Rijk nodig.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:32 schreef Tizitl het volgende:
[..]
Ik ben voor een Europees leger en buitenlands beleid, maar tot het zover is blijft de EU toch vooral een organisatie die er is om de samenwerking binnen de EU op allerlei terreinen te bewerkstelligen. De EU is vooral een civiele organisatie, geen militaire zoals de NAVO dat is. De organisatiestructuur van de EU is dan ook compleet ongeschikt om oorlog mee te voeren omdat deze gericht is op consensus en dus niet op snelle actie. Het bestaansrecht van de EU hangt ook niet af van dit soort zaken, de EU is er om handelsovereenkomsten te sluiten, nier om oorlog te voeren.
Dat vond ik ook al heel apart, maar crisis in Europa doet het sowieso niet zo goed op de Staatsomroepquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:36 schreef Steeven het volgende:
Ze vinden bij Eenvandaag de opening van de OS belangrijker dan deze oorlog.
Geloof ik niets van.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:28 schreef Monidique het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het de Georgiërs die begonnen zijn deze keer.
Vor oorlog is de NAVO en Eurapo is nog steeds een uitgegroeide Gemeenschap voor kolen en staal, oftewel voornamelijk een economisch samenwerkingsverband (zie de euro en gezamenlijke markt) wat verder nog wat subsidie geeft aan boeren en achtergebleven gebieden. Vooralsnog valt defensie niet echt onder de EU en dient de EU daar ook niet op afgerekend te worden.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:34 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Voor samenwerken hebben we echt geen bureaucratisch Romeins Rijk nodig.
Een orgaan als Europa hebben we alleen nodig wanneer we in oorlog raken en als Europa dan de zaak laat floppen, kan het wat velen betreft meteen afgeschaft worden.
Hoe bedoel je? De spanningen bouwden zich inderdaad de afgelopen maanden op, maar Georgië begon vannacht met het beschieten van burgerdoelen. Deden ze dat nadat ze werden aangevallen door Russen of separatisten? En moest dat dan zo? Nee, uit alles: de grootte van de aanval en de algehele mobilisatie blijkt dat die het plan van Saakashvili is geweest.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:40 schreef venomsnake het volgende:
Geloof ik niets van.
Uiteraard. En omgekeerd.quote:Dit is gewoon een prima moment voor Rusland om af te rekenen met Saakashvili.
En Europa kan het zich niet veroorloven door lafheid te tonen en geen troepen te sturen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:41 schreef Monidique het volgende:
Deze oorlog is lastig. Rusland kan niet terugtrekken, want kom op, dat zou een nederlaag zijn haast. Georgië (Saakashvili) kan dat niet doen, want daarmee zou het toegeven daadwerkelijk geen macht te hebben over Zuid-Ossetië. En Abchazië en Adzjarië. En Saakashvili zou een incompetente, impotente president blijken.
Niemand kan het zich veroorloven niet te winnen. Ach ja. Misschien dat er over een paar dagen een staakt-het-vuren komt. Een soort status quo. Dat zou echter de stationering van duizenden Russische troepen inhouden, denk ik. En Saakashvili zou niet lang president meer zijn, hij had het immers al moeilijk. Over impopulaire presidenten die oorlogen beginnen gesproken. Ik zie Georgië niet winnen, maar ik zie Rusland uiteindelijk wel Saakashvili uit Tblisi verjagen.
Europa = 1 voor allen en allen voor 1. Helemaal in oorlogstijd.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:42 schreef Tizitl het volgende:
[..]
Vor oorlog is de NAVO en Eurapo is nog steeds een uitgegroeide Gemeenschap voor kolen en staal, oftewel voornamelijk een economisch samenwerkingsverband (zie de euro en gezamenlijke markt) wat verder nog wat subsidie geeft aan boeren en achtergebleven gebieden. Vooralsnog valt defensie niet echt onder de EU en dient de EU daar ook niet op afgerekend te worden.
Omdat ik niet nog zo'n klein kutland wilt zien wat toch met steun in elkaar moet worden gehouden.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:48 schreef weirdmv het volgende:
waarom is iedereen toch voor Georgië?
hup rusland
hup rusland
Op Saakashvili bijvoorbeeld: "The way the escalation went was we came first under extensive artillery barrage from the separatists ... but in the end I was told that Russian armored vehicles started to cross the Georgian border. And that was exactly the moment when I had to take this decision to fire back." Daar geloof ik weer niets van, hoewel het mogelijk is.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:43 schreef Monidique het volgende:
Jij gelooft dat niet. Is dat nog ergens op gebaseerd of is het niet meer dan geloof?
zuid fuseert met noord.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:50 schreef Xenwolfie het volgende:
[..]
Omdat ik niet nog zo'n klein kutland wilt zien wat toch met steun in elkaar moet worden gehouden.
Ik ben voor niemand, het enige dat ik hoop is dat Europa door deze kwestie gezichtsverlies gaat lijden.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:48 schreef weirdmv het volgende:
waarom is iedereen toch voor Georgië?
hup rusland
hup rusland
Het zijn allebei schurkenlanden.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:53 schreef Steeven het volgende:
De waarheid valt sowieso niet te achterhalen, want de propagandamachines zijn allang op gang gekomen. Ik vermoed dat beide partijen elkaar gewoon hebben uitgelokt.
Mja dan nog, ik geloof niet dat beide landen economisch sterk genoeg zullen zijn om wat voor te kunnen stellen. Georgië is dit neem ik aan wel.quote:
noord hoort bij rusland en als zuid met noord fuseert, komt het allemaal goed.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 19:02 schreef Xenwolfie het volgende:
[..]
Mja dan nog, ik geloof niet dat beide landen economisch sterk genoeg zullen zijn om wat voor te kunnen stellen. Georgië is dit neem ik aan wel.
Van de andere kant kan je stellen dat een mogelijk EU vs Rusland conflict ook niet op veel steun kan rekenen bij de Europese bevolking. Daar zit echt niemand op te wachten.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:46 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Dus als Europa passief blijft, dan zal de anti-Europa sentimenten binnen de EU nog veel groter worden.
En dan kijkt Europa dus ook de andere kant op wanneer ons mini landje in de problemen zit.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 19:10 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Van de andere kant kan je stellen dat een mogelijk EU vs Rusland conflict ook niet op veel steun kan rekenen bij de Europese bevolking. Daar zit echt niemand op te wachten.
Dan kijkt men in Europa toch echt liever de andere kant op, zeker voor zo'n 'landje' als Georgië dat 90% van de West-Europeanen toch niet eens kan vinden op de landkaart.
Maar het is een blijft een zorgelijk ontwikkelingquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 18:53 schreef Steeven het volgende:
De waarheid valt sowieso niet te achterhalen, want de propagandamachines zijn allang op gang gekomen. Ik vermoed dat beide partijen elkaar gewoon hebben uitgelokt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |