Weten of beter gezegd, denken te weten is iets anders als er naar handelen. Handel jij naar deze wetenschap, RC?quote:Op zaterdag 6 maart 2004 16:41 schreef ReCreative het volgende:
Een aantal mensen onder ons heeft de afgelopen jaren ontdekt hoe deze dingen werkelijk in elkaar zitten. Ontdekt dat angst niet bestaat, dat het voortkomt uit niet-weten. Ontdekt dat je zorgen maken een laag-constructieve handeling is die geen resultaat oplevert en slecht is voor je fysieke gesteldheid. Ontdekt dat het leven geen hel hoeft te zijn, en dat de hemel, waar zovelen naar streven, gewoon hier kan zijn.
Toch lees ik even verderop dat je wél een doorsnee baan hebt... Leg uit!quote:Want ik wist eerst (min of meer) niet beter dan dat de maatschappij het levensdoel was: goede opleiding = leuk werk = veel geld = succes = dus geluk. Nu weet ik dat deze dingen illusies zijn. Door ons geschapen en voor velen fanatiek in stand gehouden. Geluk heeft geen donder met geld en succes te maken. Geluk is in jou, in iedereen.
Het hele punt van die bewustwording is dat je verandert. Zodra je je bewust wordt van de toestand van de natuur, zul je niet meer achteloos papier in de vuinisbak gooien, of boodschappen doen zonder je eigen stoffen tas mee te nemen (om maar een paar simpele voorbeeldjes te noemen). Maar wanneer jij verandert, móet je omgeving wel meeveranderen. Zo zat ik bij een werkgever waar ik dagelijks enorm veel papierafval had, maar waar ik dus geen andere plaats had om het weg te werpen, behalve de gewone vuilnisbak. Dit en meer van dit soort dingetjes, frustreerden mij zo erg dat ik mijn baan daar heb opgezegd. Als iedereen dit zou doen of van hogerhand verandering zou eisen, kan een hoop veranderen. Als je vanuit angst beredeneert dat je door in opstand te komen je baan zou kunnen verliezen, heb je oftewel je eigen les niet door oftewel je bent niet bewust.quote:En nu mijn punt: is het mogelijk dat mensen zoals ik, die meer bewust en spiritueel door het leven gaan (vergeef me mijn "hokjes", da's ter verduidelijking), kunnen blijven participeren in de maatschappij zoals hij nu is? Of kunnen meer bewuste mensen een aanzienlijk deel van de totale herinnering nìet ervaren wanneer zij ìn de maatschappij zitten?
Alles om je heen is een spiegel.quote:Sluiten deze twee elkaar uit, is herinnering alleen te bewerkstelligen door op een berg te gaan zitten en je te laten leiden door het zonlicht, of kùn je de maatschappij als instrument gebruiken jezelf te ontdekken en je te herinneren wie je nou eigenlijk bent?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vanuit reïncarnatie gezien heb jij zelf mede deze wereld geschapen. Je mag nu dus ook wel je verantwoordelijkheid nemen om hem weer in originele, liefdevolle staat terug te brengen. Enne, zoals ik gister al in #TRU zei, jij bent gekozen voor dit werk omdat je er klaar voor bent, omdat je het kuntLaat twijfel dus niet toeslaan
Er is maar een weg, ik denk dat je wel weet hoe die loopt. Je hebt het in je derde en vierde alinea al uitstekend verwoord. Nu de uitvoering nog, hèquote:TS begint: ik heb een niet al te slechte baan en heb financieel behoorlijk wat vrijheid. Hoewel ik het als een fantastische ervaring ervaar de gesprekken die ik heb op mijn werk in mijn "meer bewuste" daglicht te plaatsen en er lering uit te trekken, merk ik dat ik in een aantal gevallen tòch verval in een toneelspel, mee doe met de mensen, meelachen, meedenken, doen alsof ik niet weet. Hoe dat komt? Ik heb geen idee. Het lijkt wel niet wenselijk de maatschappij er doorlopend op te wijzen dat het veel "minder-constructieve" handelingen verricht. Dan irriteer je mensen, want je tast hun "wereldje" aan. En dat wil ik òòk niet, ik gun die mensen graag de vrijheid van hun eigen creatie. Mij valt het bij tijd en wijle zwaar hier een weg in te vinden.Ik heb het even verbeterformuleerd, als je het niet erg vindtquote:Ben zeer benieuwd naar de ervaring van anderen die òòk bezig zijn met het proces van bewustwording.Mijn ervaringen... daar moet ik nog even op douchen
![]()
Nee. Althans niet voor de volle 100 procent. Zoals ik gisteren al heb uitgelegd ben ik in staat geweest veel kennis te verzamelen over de afgelopen jaren. Maar kennis is de wijsheid van anderen. Waar ik nù mee bezig ben, is deze kennis toe te passen in mijn eigen bestaan in mijn eigen situatie. Wijsheid is toegepaste kennis, je bent pas wijs als je de kennis die je hebt hebt toegepast. En dat is een weg die ik nu bewandel. Er is een verschil tussen weten en handelen. Er is een verschil tussen weten en ervaren.quote:Op zondag 7 maart 2004 16:04 schreef Barbamama het volgende:
Hoi RC!
Weten of beter gezegd, denken te weten is iets anders als er naar handelen. Handel jij naar deze wetenschap, RC?
Soms lopen twee sporen in je leven parallel aan elkaar. Mijn keuze voor de baan die ik heb is een bewuste, met de kennis die ik toen had. Dat je eventueel later meer kennis op doet en daarom mogelijk een ander keuze zou maken, dat is wat anders. Ik ben in heroverweging, momenteel.quote:Toch lees ik even verderop dat je wél een doorsnee baan hebt... Leg uit!
Zoals ik hierboven uitgelegd heb, is dit het resultaat van een eerdere keuze. Ik ben niet bang een baan te verliezen, ik ben geïnteresseerd of ik mijn bewustwording kan voortzetten door juist in deze maatschappij te functioneren.quote:Het hele punt van die bewustwording is dat je verandert. Zodra je je bewust wordt van de toestand van de natuur, zul je niet meer achteloos papier in de vuinisbak gooien, of boodschappen doen zonder je eigen stoffen tas mee te nemen (om maar een paar simpele voorbeeldjes te noemen). Maar wanneer jij verandert, móet je omgeving wel meeveranderen. Zo zat ik bij een werkgever waar ik dagelijks enorm veel papierafval had, maar waar ik dus geen andere plaats had om het weg te werpen, behalve de gewone vuilnisbak. Dit en meer van dit soort dingetjes, frustreerden mij zo erg dat ik mijn baan daar heb opgezegd. Als iedereen dit zou doen of van hogerhand verandering zou eisen, kan een hoop veranderen. Als je vanuit angst beredeneert dat je door in opstand te komen je baan zou kunnen verliezen, heb je oftewel je eigen les niet door oftewel je bent niet bewust.
quote:Alles om je heen is een spiegel.Heej, een spoilerSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vanuit reïncarnatie gezien heb jij zelf mede deze wereld geschapen. Je mag nu dus ook wel je verantwoordelijkheid nemen om hem weer in originele, liefdevolle staat terug te brengen. Enne, zoals ik gister al in #TRU zei, jij bent gekozen voor dit werk omdat je er klaar voor bent, omdat je het kuntLaat twijfel dus niet toeslaan
. We creeëren onze eigen werkelijkheid, bewust of onbewust. Jùist omdat ik deze wereld mede geschapen heb, wìl ik deze ervaren, als maatschappij, hoe het werkt. Het is geen toeval dat ik nu hier ben, dat ik dit ervaar en dat ik deze keuzes heb. Ik weet ook dat ik op elk moment een àndere keuze kan maken. Het resultaat uiteindelijk is hetzelfde. Het gaat mij om die constructieve weg.
Wat ik zeg idd: toepassen van kennis.quote:Er is maar een weg, ik denk dat je wel weet hoe die loopt. Je hebt het in je derde en vierde alinea al uitstekend verwoord. Nu de uitvoering nog, hèJe aanvullingen zijn waardevol, Barbamama. Weet dat je het niet alleen tegen mij hebt, maar tegen iedereen die herkenning vindt in mijn verhaal. En ik vermoed dat dat er best wel wat zijnquote:Ik heb het even verbeterformuleerd, als je het niet erg vindtMijn ervaringen... daar moet ik nog even op douchen
.
Oh, ik ben ook zeker zo veel mogelijk mijzelf. Ik heb mijn eigen gedachten, probeer afstand te nemen van zaken die mij niet of minder constructief lijken.quote:Op zondag 7 maart 2004 02:14 schreef gna het volgende:
Ik merk bij mezelf dat ik een beetje ontmoedigd raak door de maatschappij, al die onwetende mensen en hun voorspelbare groepsgedrag, het motiveert me allemaal niet erg om bijvoorbeeld aan mijn studie te werken... Misschien zou ik inderdaad ook liever op een berg gaan zitten, maar ik besef me ook dat ik niet voor niets in de maatschappij geboren ben en dat de hele dag niets zitten doen niet hetgene is dat mijn ontwikkeling nodig heeft... Zo af en toe heb ik natuurlijk ook met de maatschappij te maken maar ik merk dat ik mijzelf eigenlijk vrijwel nooit hierin verlies, ik ben altijd mezelf en heb mijn eigen gedachten en niet de gedachten die de maatschappij van mij verlangt
Waarom streef jy zo naar wysheid, RC? Denk jy dat het belangryk is? Dat je daardoor meer waard bent? Laat ik je een ding zeggenquote:Op zondag 7 maart 2004 16:36 schreef ReCreative het volgende:
Nee. Althans niet voor de volle 100 procent. Zoals ik gisteren al heb uitgelegd ben ik in staat geweest veel kennis te verzamelen over de afgelopen jaren. Maar kennis is de wijsheid van anderen. Waar ik nù mee bezig ben, is deze kennis toe te passen in mijn eigen bestaan in mijn eigen situatie. Wijsheid is toegepaste kennis, je bent pas wijs als je de kennis die je hebt hebt toegepast. En dat is een weg die ik nu bewandel. Er is een verschil tussen weten en handelen. Er is een verschil tussen weten en ervaren.
Ik snap het... Al verder gekomen in je heroverweging?quote:Soms lopen twee sporen in je leven parallel aan elkaar. Mijn keuze voor de baan die ik heb is een bewuste, met de kennis die ik toen had. Dat je eventueel later meer kennis op doet en daarom mogelijk een ander keuze zou maken, dat is wat anders. Ik ben in heroverweging, momenteel.
Nou je bent al heel goed op wegquote:Zoals ik hierboven uitgelegd heb, is dit het resultaat van een eerdere keuze. Ik ben niet bang een baan te verliezen, ik ben geïnteresseerd of ik mijn bewustwording kan voortzetten door juist in deze maatschappij te functioneren.Jùist omdat ik deze wereld mede geschapen heb, wìl ik deze ervaren, als maatschappij, hoe het werkt. Het is geen toeval dat ik nu hier ben, dat ik dit ervaar en dat ik deze keuzes heb. Ik weet ook dat ik op elk moment een àndere keuze kan maken. Het resultaat uiteindelijk is hetzelfde. Het gaat mij om die constructieve weg.
Hahaha, ja Choices dat had ik wel begrepen....... Maar ik dus ook he, algemene reactie.... Kon alleen heel mooi reageren op jouw post..... (ter verduidelijking van mijn eigen gedachten en gevoelens)quote:Op zaterdag 20 maart 2004 17:26 schreef Choices het volgende:
@ syl;
totale overgave aan alles dat is., de rest van je post is duidelijk
. ik probeerde niet op jouw post te reageren hoor syl, ik probeerde gewoon algemeen te praten. Maargoed
.
alles kan, waarom niet?quote:Op zaterdag 6 maart 2004 16:41 schreef ReCreative het volgende:
En nu mijn punt: is het mogelijk dat mensen zoals ik, die meer bewust en spiritueel door het leven gaan (vergeef me mijn "hokjes", da's ter verduidelijking), kunnen blijven participeren in de maatschappij zoals hij nu is? Of kunnen meer bewuste mensen een aanzienlijk deel van de totale herinnering nìet ervaring wanneer zij ìn de maatschappij zitten?
alles kan, het is maar net wat jij wil doen. De zon die je vanaf de berg ziet is dezelfde als de zon die hier naar Nederland straalt. Een voordeel van in een maatschappij bewuster worden (alhoewel ik geen vergelijkingsmateriaal heb) is dat je een uitdaging hebt om na te denken. Op een berg is er niet echt veel uitdaging tenzij je lastig wordt gevallen door een muskiet ofzo. Hier wordt je elke dag geconfronteerd met leed (bv. junkies op straat) en dat is voor mij een drive om over échte problemen na te denken. Zo begrijp ik meer van deze maatschappij en dus de wereld. Een uitdaging maakt dat een mens verder gaat zoeken naar mogelijkheden wat een eye-opener is.quote:Sluiten deze twee elkaar uit, is herinnering alleen te bewerkstelligen door op een berg te gaan zitten en je te laten leiden door het zonlicht, of kùn je de maatschappij als instrument gebruiken jezelf te ontdekken en je te herinneren wie je nou eigenlijk bent?
Herkenbaar probleemquote:TS begint: ik heb een niet al te slechte baan en heb financieel behoorlijk wat vrijheid. Hoewel ik het als een fantastische ervaring ervaar de gesprekken die ik heb op mijn werk in mijn "meer bewuste" daglicht te plaatsen en er lering uit te trekken, merk ik dat ik in een aantal gevallen tòch verval in een toneelspel, mee doe met de mensen, meelachen, meedenken, doen alsof ik niet weet. Hoe dat komt? Ik heb geen idee. Het lijkt wel niet wenselijk de maatschappij er doorlopend op te wijzen dat het veel "minder-constructieve" handelingen verricht. Dan irriteer je mensen, want je tast hun "wereldje" aan. En dat wil ik òòk niet, ik gun die mensen graag de vrijheid van hun eigen creatie. Mij valt het bij tijd en wijle zwaar hier een weg in te vinden. Ben zeer benieuwd naar de ervaring van anderen die òòk bezig zijn met het zoeken naar bewustzijn.
"hun" creatie beinvloedt deze maatschappij en daar leef ik ook in, dus ben ik ook onderdeel van hun "eigen" creatie of iemand dat nu wil of niet. Als die persoon het volgens zijn wereldje niet erg vind een bananeschil op straat te gooien en die handelt daarnaar kan het gebeuren dat iemand anders uitglijd op die bananeschil. En die iemand anders komt in het ziekenhuis, en de verpleegsters daar moeten die persoon helpen waardoor een andere patient die het misschien meer nodig had even niet geholpen kan worden en die geneest daardoor pas later of minder goed, en hey, het ziekenfonds betaalt en dat zijn jij en ik en nog tig anderen.quote:ik gun die mensen graag de vrijheid van hun eigen creatie.
Ik streef naar wijsheid omdat je de kennis die je hebt dan pas goed hebt geïmplementeerd. Nu vertel ik vaak aan mensen iets wat ik zelf nog niet toepas. Ik zeg bijvoorbeeld vaak dat verwachtingen niet constructief zijn. Dat is kennis. Het is geen wijsheid, ik pas het zelf niet toe. Ik heb bijvoorbeeld nog erg veel verwachtingen (zelfs verlangens!quote:Op zaterdag 20 maart 2004 15:25 schreef Barbamama het volgende:
Waarom streef jy zo naar wysheid, RC? Denk jy dat het belangryk is? Dat je daardoor meer waard bent?
Ik ben ook erg blij dat in staat ben gebleken dit zo te doenquote:Laat ik je een ding zeggenIk heb je leren kennen als een wys mens, waar het fyn mee "praten" is
Zoals ik al zei, je bent misschien eigenwys maar niet koppig... Als iemand anders een beter idee heeft, geef je dat ook toe, daar heb je veel kracht voor nodig! Kracht om boven je ego uit te stygen
![]()
Ja, ik weetquote:Weet je wat het is, Koen? Des te meer je weet, des te meer er van je verwacht wordt... En wysheid zit niet altyd in thoeriën in boeken, zoals je gemerkt hebt. Dus leef, ervaar en besef dat je alle wysheid al bezit... Je bent in deze mensvorm deels afgesloten van die bron om wat ervaringen op te doen.. dat heb je 25 jaar geleden gekozenGa d'rvoor
Nee, eerst even wat andere zaken oplossen. Niet alles tegelijk. Prioriteitenlijstjequote:Ik snap het... Al verder gekomen in je heroverweging?
Trein is wel een mooie metafoorquote:Nou je bent al heel goed op wegJe overweegt tenminste alternatieven. En os012 zegt het prachtig: {Ideas are nouns that are the potential of verbs}
Wat ik een beetje proef, RC, is dat je nu liever op het eindstation had gezeten... (als dit niet op jou slaat, lees er dan overheen natuurlyk) Waarom? Om de zekerheid die dat jou biedt? Waarom ben je niet zeker dat wat je nu doet, goed is? Alles is goed, RC, twyfel niet aan de goedheid van het universum... Elke stap die je zet leert je weer wat meer. En het eindstation is er, dat bestaat, maar het ziet er iets anders uit dan jy denkt
Het eindstation is in myn opinie die trein waar je inzit... Die trein waarvan je zelf hebt bepaald waar die heengaat en wiens bestemming je leuk vindt. Want als je het leven niet leuk vindt, dan is er inderdaad niets aan :'( Dus zorg dat je weet in welke trein je zit, maar weet ook dat die trein zyn eindstop niet jouw eindstop is... jouw reis gaat door en weet er zyn mensen die in dezelfde trein zitten. Het enige wat je hoeft te doen is even een stoel opschuiven om een praatje te maken
Vandaar mijn onderscheid tussen kennis en wijsheid, weten en toepassenquote:Op zaterdag 20 maart 2004 16:01 schreef Syl68 het volgende:
Het weten is niet zozeer belangrijk in het leven, maar het handelen.
kWilde het maar effe kwijt
Nou da's ook ongeveer mijn verhaal idd. Maar kun je die twee werelden allebei gebruiken voor je ontwikkeling? Of frustreert die ene je ontwikkeling een beetje?quote:Verder wat betreft spiritualiteit en maatschappij.................... ik denk zelf dat wanneer je een job hebt waarbij je met mensen omgaat je zeker een deel van je spirituele denk en gevoelswijze kunt "gebruiken", soms echter zijn er zaken waarin je dit nu eenmaal niet kwijt kunt. Ik denk soms weleens dat ik in 2 werelden leef daardoor. Maar probeer toch zoveel mogelijk te zijn zoals ik ben.
Nou, ik kan het soms niet laten er wèl iets van te zeggen, maar idd, meestal doe ik mee met het "spel" (wat voor mij een spel is en voor anderen de harde werkelijkheid) en ga ik niet lopen vertellen wat iedereen allemaal verkeerd doet. Ze doen niet iets verkeerd, niemand doet iets verkeerd. Alleen ik zie sommige mensen echt lijden onder hun zelf gekozen weg, terwijl er zo'n mooie weg te bewandelen is. En dat raakt me toch wel.quote:Wat ik zeker niet doe is mijn gedachten en gevoelens aan anderen kenbaar maken, mits ze hiernaar vragen. Dan ben ik een "open boek" wat betreft mijn geloofsovertuiging. Mensen zien en voelen aan me wie ik ben en wat ik uitstraal en dat vind ik veel en veel belangrijker.
Als ik het er over heb, verpak ik het altijd in taal die aansluit bij diegene met wie ik het er over heb. Zweverigheid hou ik niet van omdat dat dat suggereert dat je het over een hele andere wereld hebt dan waar iedereen in leeft.quote:Op zaterdag 20 maart 2004 16:38 schreef Choices het volgende:
Wat ik doe, ik kijk hoeveel ik kan vertellen bij verschillende personen. Verwoording is ook erg belangrijk, je kunt het 'spiritueel populair' verwoorden, of 'down to earth' welke beide toch hetzelfde kunnen betekenen.
Doordat ik ook door een paar bewustzijns staten ben gegaan, vind ik het ook niet erg om raar aangekeken te worden. Want daardoor ben ik mijzelf van de onmetelijke schoonheid bewust, en ik voel de aanwezigheid van mijn pure zelf. Zo krachtig, en voelt zich niemands meerdere, en niemands mindere.
Ja ik ook. Als mensen er naar vragen of het komt ter sprake vertel ik hoe ik er over denk. Zeg ik er altijd bij dat IK er zo over denk, dat het mijn idee is, en dat zij vast andere ideeën hebben, waar ik ook zeer geïnteresseerd in ben.quote:Tegenwoordig probeer ik zo openlijk te zijn als het onderwerp bijvoorbeeld naar boven komt. zowel in mijn vrije tijd, als op mijn werk, als op mijn school.
Tja. Een toneelstukje bij volledig bewustzijn. Dat probeer ik nou juist uit te zoeken, werkt dat? Dat toneelstukje lukt me wel, ik heb jarenlang niets anders gedaan dan (onbewust) toneelspelenquote:"verbergen" wie je bent, is een ego-trekje, en dat is niet erg, maar ik ben juist op weg om volledig mezelf te zijn. Ik begrijp, dat je bij je eigen carriëre het niet zo gemakkelijk kunt behandelen als dat ik dat doe, omdat ze daar een zekere verwachting van je hebben qua gedrag, en nuchterheid. En omdat er daar meer op het spel staat is het niet verwonderlijk dat men tracht zichzelf te verbergen.
Je hebt zo'n mooi streven, zo helder, fantastischquote:
Hoe ik mijn toekomst zie, is vrij simpel, een saddhu's achtig bestaan leiden, lijkt mij prachtig. En eens in de tijd men leren/vertellen, over allerlei zaken welke ik 'te weten' ben gekomen, of wat men op weg kan helpen. Totale overgave, is de meest prachtige gewaarwording voor mij persoonlijk tot nu toe.
Ja, precies zoals ik het ook doe. Observeren, determineren, concluderen. Enorm interessant. Alles kan, idd, maar blokkeert je omgang in de maatschappij tot op een zekere hoogte je groei niet?quote:Op zaterdag 20 maart 2004 18:06 schreef The_Shining het volgende:
alles kan, waarom niet?
Voor mijzelf vind ik mensen om me heen nog altijd interessant, ieder mens. De beweegredenen begrijpen van andere mensen begrijpen kan best een dagtaak zijn. Zo snap ik beter hoe de wereld in elkaar zit door naar anderen te kijken en me afvragen waarom ze dat doen en dan een antwoord beredeneren.
Ja, idd, de maatschappij als middel is een fantastische ervaringsbasis, en een mogelijkheid mensen te helpen waar ze dat nodig hebben. Ik wil het niet zozeer afdoen, of er geheel uit weggaan, ik wil het blijven gebruiken als middel mijzelf te realiseren en anderen te helpen daarmee.quote:alles kan, het is maar net wat jij wil doen. De zon die je vanaf de berg ziet is dezelfde als de zon die hier naar Nederland straalt. Een voordeel van in een maatschappij bewuster worden (alhoewel ik geen vergelijkingsmateriaal heb) is dat je een uitdaging hebt om na te denken. Op een berg is er niet echt veel uitdaging tenzij je lastig wordt gevallen door een muskiet ofzo. Hier wordt je elke dag geconfronteerd met leed (bv. junkies op straat) en dat is voor mij een drive om over échte problemen na te denken. Zo begrijp ik meer van deze maatschappij en dus de wereld. Een uitdaging maakt dat een mens verder gaat zoeken naar mogelijkheden wat een eye-opener is.
Aan de andere kant ga ik het andere uiterste wel uitproberen, van een drukbevolkt, weinig natuur land als Nederland naar een dunbevolkt, natuurrijk land als bv. Nieuw Zeeland of Australië.
Weer verbanden. Komen die even vaak langs de laatste tijdquote:Herkenbaar probleem
Ik heb het opgelost door begrip te kweken voor mensen die niet zo bewust zijn, door me in te leven in hun situatie. Ik tast mensen stukje voor stukje aan in hun "wereldje"laagje na laagje (oogklep na oogklep) secuur oplossen...
Eigenlijk heb ik veel geleerd over verschillende vormen van communicatie omdat ik hetzelfde dilemma had als bovenstaand. Ik werd "gedwongen" min of meer om een andere manier mensen bewust te maken... want gewoon met je vinger op een slechte eigenschap wijzen van een ander wordt idd als "niet-gewenst" ervaren. Dan maar met soort onzichtbare vinger
We leven met z'n allen op deze wereld, als een ander mens besluit om zichzelf niet te ontwikkelen en met een soort wegwerp-verspil instelling te functioneren dan zal die gehele wereld eronder lijden, want alles is met elkaar verbonden. Dus
[..]
"hun" creatie beinvloedt deze maatschappij en daar leef ik ook in, dus ben ik ook onderdeel van hun "eigen" creatie of iemand dat nu wil of niet. Als die persoon het volgens zijn wereldje niet erg vind een bananeschil op straat te gooien en die handelt daarnaar kan het gebeuren dat iemand anders uitglijd op die bananeschil. En die iemand anders komt in het ziekenhuis, en de verpleegsters daar moeten die persoon helpen waardoor een andere patient die het misschien meer nodig had even niet geholpen kan worden en die geneest daardoor pas later of minder goed, en hey, het ziekenfonds betaalt en dat zijn jij en ik en nog tig anderen.
Als je verder redeneerd zie je dat alles en iedereen met elkaar verbanden heeft of je dat nu wil of niet.
Beeldend verhaalquote:Die les leerde ik toen ik op mijn 11e in Zeeland op vakantie was. Heerlijk groot meer, ik was jong dus ik dacht dat het meer zo groot was dat het vast helemaal helder zou zijn en schoon, soort vrijheidsgevoel etc. Dus ik lekker zwemmen en duiken, opeens drijft er een drol voor mijn neus![]()
omdat iemand anders het naliet om niet naar de wc te gaan maar gewoon in het meer "want ach die is toch zó groot, who cares"ik heb daarna nooit echt meer met plezier in dat meer kunnen zwemmen (de vrijheid was eraf), soort drol-trauma ontwikkeld en daardoor kwam ik iedere vakantie (naar diezelfde camping) wat minder uitgerust thuis van vakantie, besloot niet daar te gaan zwemmen, deed niet de dingen die ik daarvoor altijd leuk vond enz enz.
of het betekend dat je je visie wil delen en benieuwd bent hoe anderen daar op reageren, misschien geeft iemand je input die jij weer kan integreren in je visie.quote:Op zondag 21 maart 2004 00:47 schreef Colour het volgende:
Erover praten betekent vanuit onzekerheid andermans meningen over jouw 'levensovertuiging' vragen. Je doet in principe het zelfde als de mensen die het bedrijfleven najagen als levensovertuiging, alleen sta jij alleen met jouw levensovertuiging.
tja dat ligt toch aan de bedrijfscultuur? Als je alleen maar werkt worden mensen juist chagarijnig (stress) en als je dan even de geest op iets heel anders concentreert kan dat juist ontspannend werken... voor de een is koetjes en klafjes ontspannend, voor de ander het ontstaan van een ster of het leven van de Boeddha.quote:Gespreken op kantoren en bedrijfs -en openbareruimte horen luchtig en lichtzinnig te zijn, want anders wek je inderdaad irritaties bij elkaar op. Deze irritaties komen door de stellige overtuiging over de diepe onderwerpen waarmee sommige mensen komen aandraven, op momenten waarin daar gewoon geen tijd en ruimte voor is... Geen tijd voor contemplatie op het werk, en ook wanneer je je in een groep mensen begeeft, in je vrije tijd of op je werk.
maar je leeft met z'n allen in dezelfde wereld... tuurlijk het is ieders keus om visies te delen en met wie maar eigenlijk kan je alleen zeggen dat zelfontwikkeling bij jezelf hoort als je op een onbewoond eiland woont. Zelfs anderen met wie je je niet bewust ontwikkeld beinvloeden je wel onbewust.quote:Zelfontwikkeling hoort bij jezelf. Je ontwikkeld bovendien alleen met de mensen die jij interessant vind, niet met anderen (hou daar dan ook geen diepzinnige gesprekken mee! ;-)
Als er een collega is die helemaal niet gediend is van Boeddha, dan loop je het risico iets door tijdgebrek niet goed uit te praten. Dan lopen jullie niet met een smile naar huis... Waarom over het leven hebben op je werk? Het is een te groot onderwerp om te behandelen tijdens het werk.quote:Op zondag 21 maart 2004 00:58 schreef The_Shining het volgende:
[..]
tja dat ligt toch aan de bedrijfscultuur? Als je alleen maar werkt worden mensen juist chagarijnig (stress) en als je dan even de geest op iets heel anders concentreert kan dat juist ontspannend werken... voor de een is koetjes en klafjes ontspannend, voor de ander het ontstaan van een ster of het leven van de Boeddha.
Verkoop mij aub geen complexen, wil je? Met dat 'onbewoond eiland'...quote:Op zondag 21 maart 2004 00:58 schreef The_Shining het volgende:
maar je leeft met z'n allen in dezelfde wereld... tuurlijk het is ieders keus om visies te delen en met wie maar eigenlijk kan je alleen zeggen dat zelfontwikkeling bij jezelf hoort als je op een onbewoond eiland woont. Zelfs anderen met wie je je niet bewust ontwikkeld beinvloeden je wel onbewust.
Besef je dat je díe situaties om je heen aantrekt die jou laten zien waar je by jezelf nog werkt te verrichten hebt? Ik heb gemerkt dat je niet echt de diepte in wil gaan, als het om contacten gaat. Ook op Fok merk ik dat je wegblyft zodra het te confronterend wordtquote:Op zaterdag 20 maart 2004 18:06 schreef The_Shining het volgende:
Voor mijzelf vind ik mensen om me heen nog altijd interessant, ieder mens. De beweegredenen begrijpen van andere mensen begrijpen kan best een dagtaak zijn. Zo snap ik beter hoe de wereld in elkaar zit door naar anderen te kijken en me afvragen waarom ze dat doen en dan een antwoord beredeneren.
Dan zou je heel veel ervaringen moeten opdoen in 1 leven.... Bovendien reageert iedereen weer anders in een situatie en reageert de situatie weer anders afhankelyk van het persoon... Wysheid is al doende leert men.. Wysheid is dat elke stap in je ontwikkeling mooi is... Wysheid is dat je jezelf, het leven niet serieus neemt, het blyft zien als een groot spel waarvan velen de spelregels zyn vergeten.quote:Op zaterdag 20 maart 2004 20:09 schreef ReCreative het volgende:
Ik streef naar wijsheid omdat je de kennis die je hebt dan pas goed hebt geïmplementeerd. ... Ik wil graag mensen helpen en dan tegen ze zeggen dat wat ik "verkondig" ook zelf heb toegepast en dat het goed werkt.
quote:Ik ben ook erg blij dat ik in staat ben gebleken dit zo te doen...
En dan ontmoet je weer mensen en situaties die je helpen herinneren... Blyf gewoon vragen of weet het...quote:Ja, ik weet. Maar ik herinner me het niet zo goed. Daar ben ik nu mee bezig
.
Ik ga verschrikkelyk offtopic nu..quote:Trein is wel een mooie metafoor. Ik gebruik altijd het pad of de weg, maar die zijn zo afgezaagd. Trein is een mooie
.
Euhm... dan had je hier ook niet by stil gestaan... Ontken alsjeblieft niet waar je nu bent en hoe bewust je al bent... Bepaalde fases moet je nu eenmaal doorlopen om tot een nieuw inzicht te komen. Anders gezegd... Ik denk niet dat er een andere manier is om jouw leven te leiden dan zoals je dat nu doet, omdat jy de keuzes maakt en duidelyk ook bewust keuzes maakt.quote:En ik ben me ook heel goed bewust van deze trein, de weg, en alle stappen die ik hier in zet. Ik weet dat mijn vraagstelling, de reacties en deze discussie niet gebaseerd is op toeval. Maar als ik de vraag NIET had gesteld in mijn leven, was dat OOK geen toeval geweest.
Hmmm... Verlangen naar iets wat je denkt niet te hebben? Een wysheid voor jou: vertrouw op jezelf, weet dat je nu goed bent zoals je bent, je hoeft niets meer te weten, meer te kunnen. Alles wat je "toevallig" op je pad tegenkomt neem je tot je, maar ga er niet naar op zoek, dat wordt een geforceerd iets afdwingen dat geen afdwingen nodig heeftquote:Ik ben me bewust van het eindstation en ik weet ook dat ik er nog niet ben, als ik het einddoel voorstel als totale herinnering, waarvan de reis erheen idd belangrijker is dan het einddoel. Dat ik het einddoel nastreef, is mi wel een mooi streven. Het is niet zo dat ik er liever al ben, de reis boeit me zo. Maar ik reis liever met wijsheid dan met een boek.
Ik denk dat jouw ontwikkeling gelegen is in het wryvingspunt tussen die twee werelden... Om myzelf als voorbeeld te nemen, ik schryf muziek, iets wat de maatschappy nou niet bepaald als productief ziet (althans niet zolang ik niet in limo's rondryd maar nog van een uitkering rond probeer te komen..quote:Op zaterdag 20 maart 2004 20:20 schreef ReCreative het volgende:
Nou da's ook ongeveer mijn verhaal idd. Maar kun je die twee werelden allebei gebruiken voor je ontwikkeling? Of frustreert die ene je ontwikkeling een beetje?
Hmm... Bewust een rol spelen vind ik toch minder. Het doet my verdriet te horen dat mensen bewust een masker opzetten... Ik zelf weet niet eens wat myn echte ik is, ik ben zo gevormd door myn "lieve" ouders dat ik by god niet zou weten wat van my is en wat aangeleerd is of als zelfverdedigingsmechanisme dient... En in een wereld vol mensen die bewust een rol spelen, wordt het voor my niet makkelyker om te zien wat puur gedrag zou kunnen zyn... Als jullie hart nog wel tot jullie spreekt, hoorbaar is voor jullie, waarom zou je er dan niet naar luisteren? Het enige argument dat ik keer op keer hoor is dat wanneer mensen stoppen met hun rol, ze niet langer zouden kunnen functioneren zoals ze doen. Dus hebben we met zyn allen een schynwereld gecreëerd waarin een ieder een rol dient te spelen teneinde overleving te garanderen. De rol van het chique restaurant dat niet zou overleven zonder het op de kaart zetten van "foie gras", de rol van de ziekenverzorgster die niets meer extra's durft te doen voor de oudjes omdat ze daardoor scheef aan gekeken wordt door haar collega's, de rol van de jongen die merkkleding draagt omdat ooit op school door de een of andere wazige idioot bedacht is dat je er alleen dan toe doet... en de rol van die vele werknemers die niets doen aan misstanden in hun werkomgeving omdat ze bang zyn voor de consequenties van het zyn van klokkeluider... En omdat niemand de eerste stap zet, zal het altyd zo blyven... Besef allen alsjeblieft dat dit een situatie is die je niet alleen voor je eigen "overleving" in stand hioudt, maar ook het toekomstbeeld maakt voor je kinderen en andermans kinderen... De jeugd heeft de toekomst, maar wy bepalen NU hoe die toekomst eruit ziet. <-- verbandquote:Nou, ik kan het soms niet laten er wèl iets van te zeggen, maar idd, meestal doe ik mee met het "spel" (wat voor mij een spel is en voor anderen de harde werkelijkheid) en ga ik niet lopen vertellen wat iedereen allemaal verkeerd doet. Ze doen niet iets verkeerd, niemand doet iets verkeerd. Alleen ik zie sommige mensen echt lijden onder hun zelf gekozen weg, terwijl er zo'n mooie weg te bewandelen is. En dat raakt me toch wel.
Hehehe, ook al zo'n plakkerquote:Maar als mensen er naar vragen, dan vertel ik wel wat. En vaak volgt dan een mooie discussie en gaan we allemaal blij naar huis (om 8 uur
). Ze noemen me trouwens de filosoof
.
Wat denk je van de maatschappy helpen herinneren wie het is?quote:Op zondag 21 maart 2004 00:47 schreef Colour het volgende:
Dat "herinneren wie we waren", daar hebben ik en jij moeite mee. In de maatschappij leer je dingen die er eerst niet waren, hierdoor vergeet je jezelf nogal eens, deze is dan ook niet zo belangrijk hier.
Ik ben het met je eens dat men kan doorschieten in het rationaliseren van spiritualiteit, soms moet je gewoon doen en zien waar je terechtkomt.. Desalniettemin kan erover praten ook een manier zyn om dingen voor jezelf helder te krygen. Een erg hedonistische insteek, dat wel, dat een ander jouw relaas moet aanhoren, zodat je zelf de chaos een beetje geordend kan krygen, maar heck als iedereen bly naar huis gaat, was zou daar dan mis mee zyn?quote:... een kwestie van zelf doen. Erover praten betekent vanuit onzekerheid andermans meningen over jouw 'levensovertuiging' vragen. Je doet in principe het zelfde als de mensen die het bedrijfleven najagen als levensovertuiging, alleen sta jij alleen met jouw levensovertuiging.
Yeahquote:Gespreken op kantoren en bedrijfs -en openbareruimte horen luchtig en lichtzinnig te zijn, want anders wek je inderdaad irritaties bij elkaar op. Deze irritaties komen door de stellige overtuiging over de diepe onderwerpen waarmee sommige mensen komen aandraven op momenten waarin daar gewoon geen tijd en ruimte voor is... Geen tijd voor contemplatie op het werk, en ook wanneer je je in een groep mensen begeeft, in je vrije tijd of op je werk.
Zoals ik jou hoor, werk je enkel uit noodzaak en zie je geen diepere lagen in jouw (werk)omgeving. Jammer... Erg jammer! ......quote:Zelfontwikkeling hoort bij jezelf. Je ontwikkeld bovendien alleen met de mensen die jij interessant vind, niet met anderen (hou daar dan ook geen diepzinnige gesprekken mee! ;-)
als als als. Je voorbeeld is niet van toepassing op hetgeen ik schreef. Niet goed uitpraten? We wisselen onze standpunten en we laten elkaar verder in waarde.quote:Op zondag 21 maart 2004 01:09 schreef Colour het volgende:
Als er een collega is die helemaal niet gediend is van Boeddha, dan loop je het risico iets door tijdgebrek niet goed uit te praten.
Waarom niet? Ik leef immers ook op mijn werk hoor. Soms kan je best een goede relatie opbouwen met je collega's.quote:Dan lopen jullie niet met een smile naar huis... Waarom over het leven hebben op je werk? Het is een te groot onderwerp om te behandelen tijdens het werk.
We hebben niet de illusie om iets groots te doorgronden... we wisselen elkaars standpunten uit en misschien leren we iets van elkaar.quote:Je bent in wezen asociaal bezig als je in een kort tijdbestek iets groots probeerd te doorgronden met je collega's. Je ontneemt een ander zijn of haar beurt om te reageren en eveneens met iets groots te komen. Hierdoor ontstaan irritaties, ook al is de bedrijfscultuur in principe gezond.
Barbamama, je hebt helemaal gelyk!quote:Besef je dat je díe situaties om je heen aantrekt die jou laten zien waar je by jezelf nog werkt te verrichten hebt? Ik heb gemerkt dat je niet echt de diepte in wil gaan, als het om contacten gaat. Ook op Fok merk ik dat je wegblyft zodra het te confronterend wordt
Ik zie de diepere lagen juist wel! En zie dat het werk geen plek is om diepere lagen uit te werken, vandaar mijn reakties.quote:Op zondag 21 maart 2004 10:18 schreef Barbamama het volgende:
YeahLaten we allen een robot worden
Zonder maatschappykritisch denken dat wel eens van grote invloed zou kunnen zyn op die zelfde maatschappelyke instelling die ons nu zo benauwt...
[..]
Zoals ik jou hoor, werk je enkel uit noodzaak en zie je geen diepere lagen in jouw (werk)omgeving. Jammer... Erg jammer! ......
Ok, maar dan keuvel je over buddha, je gaat er niet erg diep op in neem ik aan. Je zit op je werk namelijk...quote:Op zondag 21 maart 2004 16:36 schreef The_Shining het volgende:
*zuchtje*
[..]
als als als. Je voorbeeld is niet van toepassing op hetgeen ik schreef. Niet goed uitpraten? We wisselen onze standpunten en we laten elkaar verder in waarde.
mensen praten met elkaar, komen erachter dat ze gezamelijke interesses hebben en gaan daarover verder praten... ik vermoedde dat die collega in kwestie net als ik in boeddhisme geinteresseerd is omdat hij een boeddha beeldje op zijn buro had staan.. dan praten we soms over boeddhistische verhaaltjes.
Dat je op je werk leef ok, jouw probleem. Ik heb geen tijd voor keuvelen over levensbeschouwingen op mijn werk. Ik heb het liever over mijn werk op mij werk, het werk kan ook altijd verbeterd worden...quote:Waarom niet? Ik leef immers ook op mijn werk hoor. Soms kan je best een goede relatie opbouwen met je collega's.
Heel misschien dat je wat leert. Als je wat meer tijd hebt heb je daar meer kans op. Althans, ik leer heel langzaam... Tot dan heb ik meer kans op irritatie wegens tijdsgebrek (er moet ook gewerkt worden)quote:We hebben niet de illusie om iets groots te doorgronden... we wisselen elkaars standpunten uit en misschien leren we iets van elkaar.
Pardon????quote:Barbamama, je hebt helemaal gelyk!
Ik denk dat dat idd het geval is.quote:Op maandag 22 maart 2004 17:27 schreef Barbamama het volgende:
De Nederlandse maatschappy is niet bepaald spiritueel ingesteld. Heeft zeker te maken met de scheiding van staat en kerk en de angstbeelden die we ons herinneren, van een spiritueel instituut waar we ooit onze macht (om zelf na te denken) aan weggaven.
Individualisering maakt veel mensen bang, krijg ik wel eens de indruk. Men veronderstelt dat het een zooitje wordt op het moment dat iedereen voor zichzelf kiest en constateert dat niemand helemaal in een hokje past. Men denkt dat de huisjes en zuilen instituten zijn die bescherming bieden, omdat je aan de ene kant op kan gaan in een groter geheel en dus jùist in relatieve anonomiteit kunt zijn, en aan de andere kant omdat je je vermogen zelf beslissingen te nemen laat wegnemen door de regels van het instituut. Want geen beslissingen nemen is geen fouten maken, zo lijkt het.quote:Gelukkig hebben velen met de individualisering nu een zelfbewustzyn gekregen, hopelyk blyven we voor onszelf denken, maar zonder een afwyzing van het een of het andere. Beide werelden bestaan by de gratie van elkaar.
Dat is inderdaad de crux, voor veel mensen, het idee dat ze fouten kunnen maken. Een stap zetten die niet in het boekje staat is een foute stap, zo schijnt het. En doe je het toch, dan kijkt de hele groep je aan alsof je iets engs doet. Resultaat: schuldgevoel. Spijt. Terwijl je zo zeker was, toen je die stap zette.quote:Aanvaarden dat elke stap die je zet goed is, als je maar een stap zet, omdat dat een wens is die je hebt uitgesproken vind ik zelf ook een revolutionair standpunt.
Een prachtige tekst. Ik verbaas me soms over de toepasbaarheid van songteksten, alsof ze geschreven worden met een ander doel dan wij denkenquote:Dit nummer verwoordt het zo goed voor my:
Judie Tzuke - Parallel lives
Leuke retorische vragen... Zoals ik al zei, vraag ik me af hoe die mensen met zichzelf kunnen leven... Hoe we met elkaar kunnen leven... Veel relaties (of dat nu een band met je werk, je omgeving of je familie is) worden in stand gehouden onder het mom van beter iets dan niets en misstanden worden bedekt om de lieve vrede met de mantel der liefde en blah.. Dit nummer geeft weer op welke basis ik mijn leven leid... Ik was er eerder dan dit lied natuulijk.. maar goed, je snapt um wel, denk ik..quote:Op zondag 28 maart 2004 16:48 schreef ReCreative het volgende:
Conformeren is wegkwijnen. Doen wat iedereen doet is afstand doen van jezelf. En waarom doen mensen dat? Voor die veiligheid? Voor dat geld, de rust, de "zekerheid"? Of doen ze dat omdat ze bang zijn deze zekerheden te verliezen zodra ze er uit stappen? Ben je bang voor het oordeel van anderen?
Ja we hadden het al over kruisigen, stenigen en brandstapels.. Op fora als deze kennen we ook nog het fenomeen ban en selectief editten en verwijderen van berichten..quote:Dat is inderdaad de crux, voor veel mensen, het idee dat ze fouten kunnen maken. Een stap zetten die niet in het boekje staat is een foute stap, zo schijnt het. En doe je het toch, dan kijkt de hele groep je aan alsof je iets engs doet. Resultaat: schuldgevoel. Spijt. Terwijl je zo zeker was, toen je die stap zette.
Omdat velen naar anderen kijken... Ik probeer het naar anderen kijken zo veel mogelijk te vermijden.. Ik weet hoe makkelijk het is om kritiek op anderen te leveren... Iets over splinter - oog - balk enzo...quote:Onze maatschappij kan een ontzettend mooi instrument zijn om bepaalde facetten van jezelf te leren kennen. Maar veel mensen gebruiken het niet meer als instrument, maar als doel. Als ze maar niks over m'n haar zeggen vandaag. Veel mensen zijn hoofdzakelijk bezig met iedereen blij te houden en verliezen zichzelf uit het oog.
Divine inspiration..quote:Een prachtige tekst. Ik verbaas me soms over de toepasbaarheid van songteksten, alsof ze geschreven worden met een ander doel dan wij denken.
Ik heb heel lang om dit topic heen gedraaid, maar ik ga nu eindelijk eens even reageren.quote:Op zaterdag 6 maart 2004 16:41 schreef ReCreative het volgende:
En nu mijn punt: is het mogelijk dat mensen zoals ik, die meer bewust en spiritueel door het leven gaan (vergeef me mijn "hokjes", da's ter verduidelijking), kunnen blijven participeren in de maatschappij zoals hij nu is? Of kunnen meer bewuste mensen een aanzienlijk deel van de totale herinnering nìet ervaring wanneer zij ìn de maatschappij zitten?
Sluiten deze twee elkaar uit, is herinnering alleen te bewerkstelligen door op een berg te gaan zitten en je te laten leiden door het zonlicht, of kùn je de maatschappij als instrument gebruiken jezelf te ontdekken en je te herinneren wie je nou eigenlijk bent?
Ja Geartjequote:Op zondag 9 mei 2004 12:56 schreef Geartsjuh het volgende:
Teveel om zo in een keer te quoten
Sorry, moet gaan slapen... ivm dochterquote:Op maandag 10 mei 2004 04:52 schreef psiii het volgende:
liefje heb je zin om op irc te komen?
* EleanorGoesCrazy loves YG as well!!quote:Op dinsdag 11 mei 2004 12:53 schreef YourGuardian het volgende:
Prachtverhaal....![]()
And I second that..quote:Op woensdag 12 mei 2004 01:09 schreef EleanorGoesCrazy het volgende:
Veel herkenning overigens ook in jouw verhaal weer, vooral over het alienated voelen....
Hehehe, pcies!quote:Op woensdag 12 mei 2004 03:16 schreef psiii het volgende:
Mooi verhaal YG
't zou leuk zijn als je een keertje op irc komt
Zoals jij het beschrijft, lijkt het of spiritualiteit een hobby is... Ik zie het toch écht als iets dat uitdagende situaties oplevert die je niet kunt vermijden, wanneer je naar je hart luistert.quote:Op zondag 16 mei 2004 22:39 schreef Flipperr het volgende:
[knip]
Dat zie jij zo omdat jij geen liefde kunt voelen voor al wat is. Omdat je het niet snapt, ga je er tegen aan trappen. Iemand anders hier heeft een leuke sig. Zo uit mijn hoofd, is de strekking dat men zijn toevlucht neemt tot geweld, wanneer je het met je hoofd niet meer kunt bolwerken...quote:Op maandag 17 mei 2004 05:28 schreef RoelRoel het volgende:
frusti-reactie
Ik geloof dat je me niet goed heb begrepen, ik probeerde juist uit te leggen dat het iets in mezelf is, en dat ik juist sinds ik deze ontwikkeling doormaak steeds minder behoefte heb aan herkenning op dit gebied bij anderen. Veel mensen voelen een 'leegte' en proberen die op te vullen, ik ben nu bezig zelf mijn leegte op te vullen (dit klinkt niet helemaal zoals ik het bedoel, maar beter kan ik het niet uitleggen). Dat bedoel ik mee dat ik geen anderen nodig heb ter bevestiging. Wat ik zei over dat het altijd leuk is om interesses te delen, heeft daar dus niks mee te maken.quote:Op maandag 17 mei 2004 05:04 schreef EleanorGoesCrazy het volgende:
[..]
Zoals jij het beschrijft, lijkt het of spiritualiteit een hobby is... Ik zie het toch écht als iets dat uitdagende situaties oplevert die je niet kunt vermijden, wanneer je naar je hart luistert.
Ik heb het nergens gehad over herkenning bij anderen. Waar ik het over heb, is dat je geen spirituele vrijheid hebt in deze maatschappij. Ik begrijp natuurlijk dat dat juist ten dele doel van het spel is, anderzijds mag ik wel verlangen naar meer vrijheid voor dat doel. Met andere woorden, je staat niet los van je omgeving, het is een wisselwerking, waarbij de omgeving mij beínvloedt in hoeverre ik mij spiritueel kan uiten. Om een voorbeeld te noemen, ik kan niet ineens als indiaan een tipi opzetten in een groen weilandje en dan lekker autarkisch gaan leven. Moet je 's kijken hoeveel problemen er worden gemaakt van woonwagenparken. Iedereen moet maar lekker in een rijtjeswoning gaan zitten, teevee kijken, krantje lezen, op naar het werk voor acht uur en vooral niet klagen.quote:Op dinsdag 18 mei 2004 11:47 schreef Flipperr het volgende:
Ik geloof dat je me niet goed heb begrepen, ik probeerde juist uit te leggen dat het iets in mezelf is, en dat ik juist sinds ik deze ontwikkeling doormaak steeds minder behoefte heb aan herkenning op dit gebied bij anderen.
Met de huidige recessie en bezuinigingen kun je nu niet bepaald stellen dat je zeker bent van (niet zombiemakend) werk, laat staan een toereikend inkomen. Voor een beetje woning sta je vijf tot tien jaar op de wachtlijst. En als je een beetje te maken krijgt met INSTANTIES * ril * heb je een dagtaak aan het invullen van formulieren, toekijken op juiste afhandeling van je case en vervolgens de klachtprocedure. Die primaire behoeften zijn dus niet voor een ieder bevredigd.quote:Naar mijn mening maakt het niet uit in welke maatschappij je leeft om deze ontwikkeling door te maken, afgezien natuurlijk van landen met oorlog en honger en dergelijke, waar mensen alleen maar proberen te overleven.
In deze maatschappij zjin bijna bij iedereen alle primaire behoeften bevredigd (onderdak, eten, werk, noem maar op, denk aan de behoeftepyramide van maslow), en dat bied ons dus juist een unieke kans om je spiritualiteit te ontdekken.
Ik weet dat ik erg slecht ben in dingen uitleggen en verwoorden... Maar wat ik dus steeds probeer uit te leggen is dat het in JEZELF zit (voor mij dan) en dus niet in bepaalde handelingen zoals doen wat je wilt wanneer je dat wilt. Ik heb geen indianentent nodig om een sprituele ontwikkeling door te maken, dat lukt tot nu toe prima in mijn appartementje...quote:Op woensdag 19 mei 2004 20:10 schreef EleanorGoesCrazy het volgende:
[..]
Ik heb het nergens gehad over herkenning bij anderen. Waar ik het over heb, is dat je geen spirituele vrijheid hebt in deze maatschappij. Ik begrijp natuurlijk dat dat juist ten dele doel van het spel is, anderzijds mag ik wel verlangen naar meer vrijheid voor dat doel. Met andere woorden, je staat niet los van je omgeving, het is een wisselwerking, waarbij de omgeving mij beínvloedt in hoeverre ik mij spiritueel kan uiten. Om een voorbeeld te noemen, ik kan niet ineens als indiaan een tipi opzetten in een groen weilandje en dan lekker autarkisch gaan leven. Moet je 's kijken hoeveel problemen er worden gemaakt van woonwagenparken. Iedereen moet maar lekker in een rijtjeswoning gaan zitten, teevee kijken, krantje lezen, op naar het werk voor acht uur en vooral niet klagen.
[..]
Mijn persoonlijke mening, uitgezonderingen daargelaten: wij mogen niet klagen... Daarnaast zie ik echt niet in hoe deze dingen je kunnen belemmeren in je persoonlijke en spirituele ontwikkeling. Ik weet niet hoeveel geld jij nodig hebt om jezelf persoonlijk te kunnen ontwikkelen, maar kan ik zo een aantal personen opnoemen die van een bijstand leven en zeer zelfbewuste en sprituele mensen zijn...quote:Met de huidige recessie en bezuinigingen kun je nu niet bepaald stellen dat je zeker bent van (niet zombiemakend) werk, laat staan een toereikend inkomen. Voor een beetje woning sta je vijf tot tien jaar op de wachtlijst. En als je een beetje te maken krijgt met INSTANTIES * ril * heb je een dagtaak aan het invullen van formulieren, toekijken op juiste afhandeling van je case en vervolgens de klachtprocedure. Die primaire behoeften zijn dus niet voor een ieder bevredigd.
Ik begrijp je zeer wel. Mijn bezwaar is echter dat het systeem en spiritualiteit niet samen gaan. Of jij en je pa moeten bezig zijn de systemen te veranderenquote:Op woensdag 19 mei 2004 21:20 schreef Flipperr het volgende:
Het kan natuurlijk heel goed dat jij daar heel anders over denkt, dat kan voor iedereen anders zijn. Daar wil ik verder ook niet over in discussie gaan. Ik heb alleen steeds het idee dat je niet helemaal begrijpt wat ik probeer te zeggen...
Omdat ze geen weerstand ondervinden van het systeem..quote:Ik weet niet hoeveel geld jij nodig hebt om jezelf persoonlijk te kunnen ontwikkelen, maar kan ik zo een aantal personen opnoemen die van een bijstand leven en zeer zelfbewuste en sprituele mensen zijn...
Harmonie, natuur(lijk), leven, vrijheid, kunst, waarheid, liefde... Die dingen tot uiting kunnen brengen in elk detail van je bezigheden zo op een dagquote:Waar ik eigenlijk wel erg benieuwd naar begin te raken is, wat betekent spiritualiteit voor jou? Of misschien beter: wat bedoel je ermee?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |