Ik ga begin maart een week naar moskou en st petersburg, nou wilde ik van jullie weten of iemand er al eens is geweest en welke dingen je zeker moet zien. Afgezien natuurlijk van de hermitage in st petersburg en het rode plein met kremlin in moskou, dat zijn natuurlijk de standaard dingen. Maar als je nog tips en trucs hebt dan hoor ik het graag...
Mijn tip: Doe in Moskou alles met de metro en probeer zoveel mogelijk stations te zien. Ze zijn stuk voor stuk adembenemend!
[Dit bericht is gewijzigd door Twiggy op 23-01-2004 10:04]
quote:Ben er dus deze zomer twee weken geweest, en om echt alles te kunnen zien, is zelfs dat nog te kort. De stad is gigantisch groot en er is ontzettend veel te bezichtigen.
Op vrijdag 23 januari 2004 10:04 schreef Maestrov het volgende:
Het kremlin vond ik tegenvallen, het is misschien beter (gezien dat je maar 1 week hebt) om alleen naar het rode plein te gaan en een rondje om het kremlin te lopen. Voor St. Petersburg heb je aan 1 week niet genoeg. In St Petersburg zou ik zeker proberen een operakaartje te kopen. Ook al vind je opera geen ruk aan is dit zeker de moeite waard. Die naam van dat theater ben ik even kwijt (begint met een m).
Het theater waar jij hebt over hebt, was dat het Marinsky theater?
quote:Marinsky!
Op vrijdag 23 januari 2004 10:07 schreef Vectra het volgende:[..]
Ben er dus deze zomer twee weken geweest, en om echt alles te kunnen zien, is zelfs dat nog te kort. De stad is gigantisch groot en er is ontzettend veel te bezichtigen.
Een bezoekje aan een opera heb ik niet gebracht, maar ben naar twee balletvoorstellingen geweest. Voor die tijd had ik dat nog nooit gedaan, maar het was zeker de moeite waar.Het theater waar jij hebt over hebt, was dat het Marinsky theater?
en 1 week is inderdaad wat kort om allebei de steden te zien dat weet ik ook, maar meer tijd is er op het moment niet voor, dus zal ik het hier maar mee moeten doen, ff wat meer info, ik ga weg op een vrijdag, blijf dan tot en met maandagavond in moskou, dan met de nachttrein naar st petersburg en dan 4 dagen in st petersburg.
Afgelopen zomer wilde we eigenlijk al naar st petersburg, aangezien ik toen in zweden, finland, estland, letland en litouwen ben geweest, en dan kom je er zo ongeveer langs, maar toen hadden we er dus helemaal geen tijd voor, plus dat we het een beetje zonde vonden om 60 euro voor een visum uit te geven als we er maar 3 dagen zouden zitten.
*State Hermitage
*St.Isaac's Cathedral
*Russian Museum
*Savior-0n-the Bood
*Peter the Great Museum of Antropology&Ethnohraphy(Chamber of Curiosities)
*nearest surroundings of St.Petersburg such as Pushkin, Pavlovsk,Strelna and Petrodvorets (each of them has beautiful palaces -summer/winter residences of Russian Tzar Family), Strenla is famous nowadays for a new beautiful Palace (built 1 year ago ) -recidence of President Putin;Pushkin for Alexandrovsky Palace (last summer restored beautiful Amber Room); Petrodvorets- for grand fontains(preferable time of visit is summer).
*Mariiinsky State Academic Opera&Ballet Theatre -for russian ballet
In juni hebben ze de zgn White nights...snachts zo licht dat je de krant kan lezen
have fun !
quote:
Op vrijdag 23 januari 2004 11:16 schreef DZ het volgende:
Ik werk voor een bedrijf wat gevestigd is in St Petersburg en heb daar gevraagd wat de moeite waard is
*State Hermitage Been there
*St.Isaac's Cathedral Done that
*Russian Museum langsgelopen
*Savior-0n-the Bood schitterende kerk
*Peter the Great Museum of Antropology&Ethnohraphy(Chamber of Curiosities)zegt me helemaal niets*nearest surroundings of St.Petersburg such as Pushkin, Pavlovsk,Strelna and Petrodvorets (each of them has beautiful palaces -summer/winter residences of Russian Tzar Family), Strenla is famous nowadays for a new beautiful Palace (built 1 year ago ) -recidence of President Putin;Pushkin for Alexandrovsky Palace (last summer restored beautiful Amber Room); Petrodvorets- for grand fontains(preferable time of visit is summer).
*Mariiinsky State Academic Opera&Ballet Theatre -for russian ballet
In juni hebben ze de zgn White nights...snachts zo licht dat je de krant kan lezen
hele aparte ervaring! De eerste dag dat ik daar was, ben ik naar een discotheek geweest. Het blijft 's nachts schemerig en toen we rond 4 uur naar buiten kwamen, was het gewoon weer helemaal licht! Aan de andere kant zijn de dagen in de winter wel extreem korthave fun ! dat heb ik zeker gehad!!
Ivo
In St petersburg ben ik maar 1 keertje geweest. was Ontztettend mooi, hermitage rules St petersburg is een hele mooie en oude stad, je kan de architectuur een beetje vergelijken met Parijs maar dan is alles 10 keer zo groot.
Ik ben toen ook in Peterhof geweest, dan neem je een soort van hoovercraft en binnen een half uur ben je op een eilandje met allemaal supermooie fonteinen en zo. Super. ( je kan er geloof ik ook met de auto komen maar dat moet je even navragen).
Okee, ben misschien niet helemaal neutraal omdat ik zelf in Moskou geboren ben, maar het is een super mooie stad ( maar je moet wel een dikke portemonnee meenemen
)
quote:Op dinsdag 30 maart 2004 19:31 schreef Automatic_Rock het volgende:
Ik wil al jaren lang er graag naar Rusland toe, en dan met name Sint Petersburg. Niet alleen voor de stad, maar ook voor de Hermitage! En het allerliefst zou ik er met de trein heen willen gaan zodat ik onderweg ook nog landen kan zien (en ik hou ook gewoon erg van treinreizen)
Ik heb er al veel over gelezen en gedroomd. Maar dit jaar wil ik toch echt daar naartoe en het met mijn eigen ogen zien. De reis naar Sint Petersburg toe zal wel lukken. Maar hoe overleef ik daar? Ik spreek geen Russisch (wel Engels), is dat een groot probleem?? Heeft iemand ervaringen daar met hotels, openbaar vervoer, geldzaken, etc etc
En wat zijn goede reisbureau's voor dit soort reizen??? Ik wil graag alles weten!!
Alvast bedankt!
Vrouwen uit Moskouquote:Op woensdag 4 februari 2004 17:00 schreef Andoire het volgende:
Okee, ben misschien niet helemaal neutraal omdat ik zelf in Moskou geboren ben, maar het is een super mooie stad( maar je moet wel een dikke portemonnee meenemen
)
Ik vergeleek Moskou met andere Russische steden. En dan zijn er mooiere steden in Rusland te vinden. Sorry hoor, maar ik bljf Moskou een van de minder bezienswaardige steden vinden. Ben er wel vaak geweest. Deze zomer sla ik Moskou eens een keer over.quote:Op dinsdag 30 maart 2004 22:10 schreef Keijs het volgende:
verslag + foto's Moskou en Sint Petersburg
Wat je moet zien in Moskou:
De Metro, Kremlin (degene die zei dat daar niks aan was is m.i. niet helemaal goed bij z'n hoofd)
Rode Plein, Mausoleum van Lenin (wel lang wachten maar is de moeite waard),GUM, Novodevichi klooster, Universiteit van Moskou, Basiliuscathedraal, Gorkipark, Izmailovsky Park
Ja, dat kan.quote:Op woensdag 31 maart 2004 15:17 schreef Automatic_Rock het volgende:
Maar hoe zit het met de taal???
Kun je er overleven zonder dat je Russisch spreekt/verstaat/kan lezen, dat is namelijk het enige wat mij weerhoud om er heen te gaan... Maar ik wil zo graag!!!
Het Russisch heeft enorm veel internationale woorden. ALs je Cyrillische letters kunt lezen, dan versta je al veel. En het Cyrillisch (tenminste de hoofdletters) is echt niet zo moeilijk, maximaal een uurtje leren, en je kunt het.quote:Op woensdag 31 maart 2004 15:17 schreef Automatic_Rock het volgende:
Maar hoe zit het met de taal???
Kun je er overleven zonder dat je Russisch spreekt/verstaat/kan lezen, dat is namelijk het enige wat mij weerhoud om er heen te gaan... Maar ik wil zo graag!!!
Russische treinenquote:Op vrijdag 2 april 2004 14:06 schreef Automatic_Rock het volgende:
Heeft iemand toevallig ervaring met Russchie treinen?? Of het hele openbaar vervoer in het algemeen trouwens?
Ik wil namelijk met de trein vanuit Nederland naar Rusland. Is natuurlijk wel een stuk langzamer dan het vliegtuig. Maar ik wil op deze manier nog wat meer van het land zien
Ik regel altijd alles zelf. Maar goed, ik heb wat kontakten in Rusland. Het moeilijkst is het regelen van een goede uitnodiging voor je visum. Maar kijk eens op de thorntree van www.lonelyplanet.com . Hier komen regelmatig bureautjes bovendrijven die goedkoop een deugdelijke uitnodiging voor je regelen, voor enkele tientjes.quote:Op zaterdag 3 april 2004 19:48 schreef Automatic_Rock het volgende:
Maar ik heb weer een vraag; Koop je gewoon een kaartje op de stations. Of heb je wel via een reisbureau de treinreis en de visums enzo geregeld?? Want we hebben al zitten zoeken op internet, maar nog niet echt veel kunnen vinden....
Wat is trouwens goedkoper, de trein of het vliegtuig? En hoeveel scheelt dat?
Ik reis meestal alleen naar Rusland toe. Ter plekke soms alleen, soms samen met Russische vrienden. Hangt er een beetje vanaf. Alleen heb ik me nooit onveilig gevoeld. Als ik samen met iemand van hier reis komt het er soweiso meestal op neer dat ik de reisleider mag uithangen, dus erg veel 'voordeel' biedt het samen reizen voor mij niet.quote:Op woensdag 14 april 2004 09:57 schreef Automatic_Rock het volgende:
Ivo, reis jij altijd alleen eigenlijk?? Is het niet leuker om samen te reizen, en misschien ook veiliger/zekerder?
Of is alleen reizen daar geen bezwaar?
Dat is echt bullshit. Ik ben vaak met de trein naar Rusland en de Oekraïne gegaan, nooit problemen gehad met retourkaartjes. Ik kocht ze altijd net over de grens in Aken (ga toch altijd met de bus naar Aken). In een enkel geval was het in Aken gekochte retourkaartje goedkoper dan een in Rusland gekocht enkeltje terug.quote:Op dinsdag 27 april 2004 16:45 schreef Automatic_Rock het volgende:
We waren vanmiddag even naar het reisbureau..., ff voor wat info e.d.
Toen hadden we het er ook over om met de trein naar Sint Petersburg te gaan, en ook weer terug. Dat mens-op-wielen achter de balie ahd even gebelt en die kreeg te horen dat je wel een retourtje kon kopen, maar dat ze die liever niet afgaven. Voornamelijk omdat je er wel heen kan, maar de Russen niet altijd je retourkaartje willen accepteren. Wat er dus op neer komt dat je daar een nieuw kaartje moet kopen....![]()
Heeft iemand hier ervaring mee, klopt dit echt?? Komt het vaak voor??
We zitten er nu toch over te denken om maar met het vliegtuig te gaan...
Met NS Internationaal heb ik slechte ervaringen, ik koop m'n kaartjes voor Oost-Europa liever in Aken. Heeft ze je ook verteld dat je transitvisa nodig hebt voor Wit-Rusland als je met de trein gaat?quote:Op dinsdag 27 april 2004 19:40 schreef Automatic_Rock het volgende:
Ja, ik vond het ook een raar verhaal. Kijk dat Rusland geen Nederland is snap ik zelf ook wel, dat ze daar wat andere regeltjes hebben enzo oke. Maar dit vond ik wel erg raar....
We hoeven de kaartjes niet perse bij het reisbureau te kopen. Maa dat zat dan gewoon bij de hele reis erbij. Ik denk dat dat mens van het reisbureau ook gewoon de NS gebelt heeft?!
Weet je dat er mensen zijn die dit soort ervaring erg waarderen?quote:Op vrijdag 16 april 2004 14:34 schreef Andoire het volgende:
Ik heb een jaar of 5 geleden ook een 'leuke' treinreis gemaakt..
Vanuit Moskou naar Warshau ( Vliegtuigen waren die week volgeboekt, zowel KLM als Aeroflot)
Vanaf de Belorusskij Vokzal met een heuse Sovjettrein.
Mini coupétje, met daarin 4 stapel achtige bedden. Onztettend stoffig en zo... bah.
Er was wel een soort van restaurant wagon, maar dat stelde echt niets voor.
Dus op elk station waar we stopten ( let wel, midden in de nacht) stonden er allemaal mensen op het perron die allemaal eten verkochten ( door het raam) Was goed te eten trouwens
.
En op de grens met Polen stonden we 2.5 uur stil, want de wielen of zo moetsen aangepast worden omdat het spoor in Rusland breder is dan elders.. of zo..
Toen kwamen er ook een stuk of 10 soldaten per wagon langs, om te kontroleren of we geen verboden middelen bij ons hadden, en alle papieren te zien...
Zo veel gezeik.
Naja, ik ga nooit meer met de trein, tenzij het écht moet.
Ik ga in Juli weer 2 weken naar Moskou![]()
![]()
Kijk er echt naar uit![]()
.
Zeker. De treinreis is een onderdeel van de reis, met de ongemakken, maar vooral met de lol en het lekkere eten dat je onderweg kunt kopen.quote:Op woensdag 28 april 2004 15:44 schreef k_man het volgende:
[..]
Weet je dat er mensen zijn die dit soort ervaring erg waarderen?![]()
En het lekkere drinken; wodka......quote:Op woensdag 28 april 2004 17:35 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Zeker. De treinreis is een onderdeel van de reis, met de ongemakken, maar vooral met de lol en het lekkere eten dat je onderweg kunt kopen.
Ivo
De boot van Tallin naar Helsinki kost slechts ¤ 30,- p.p. En vliegen van Helsinki naar Schiphol kan ook......quote:Op woensdag 5 mei 2004 20:22 schreef marsterretje het volgende:
Mogelijkheden te over qua reizen zie ik al
Maargoed, we hebben Sint Petersburg als optie maar even laten varen: als student is een visum aanvragen, een uitnodiging regelen en het dure Sint Petersburg an sich een beetje te veel van het goede.
Maar we hebben een goedkope vlucht gevonden van Talinn naar Schiphol. Naar Helsinki kan ook idd, maar we wonen bij Schiphol in de buurt, en dan kun je beter een duurdere vlucht naar Schiphol nemen dan goedkoper via Niederrhein, want dan moet je ook nog naar huis :0
Maar nu nog een paar maanden wachten dus, jammer hoor, ik wil nu weg!![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |