Fries achterhoeks etc. komt erg boers over op ons.
En "randstads" een beetje bekant of juist kampachtig/johnny-achtig.
En ik zeg het niet om noorderlingen aan te vallen, het is mijn eerlijke mening.
Dus aub geen reacties van "kutlimbo". (niet dat ik dat niet ben )
Maareh, het beste accent is geen accent.
En limburgs is geen accent maar een dialect net zoals achterhoeks of twents. Fries is een taal daarentegen.
quote:Limburgs klinkt veeeeel erger.
Op maandag 12 januari 2004 13:56 schreef Ixnay het volgende:
Zelf ben ik Limburger. En eerlijk gezegd vind ik ons accent een stuk bourgondischer klinken als alles wat boven de rivieren ligt.Fries achterhoeks etc. komt erg boers over op ons.
En "randstads" een beetje bekant of juist kampachtig/johnny-achtig.En ik zeg het niet om noorderlingen aan te vallen, het is mijn eerlijke mening.
Dus aub geen reacties van "kutlimbo". (niet dat ik dat niet ben)
quote:Ik heb het nu niet over het Limburgs dialect.
Op maandag 12 januari 2004 13:58 schreef Bob-B het volgende:
Kutlimbo....Maareh, het beste accent is geen accent.
En limburgs is geen accent maar een dialect net zoals achterhoeks of twents. Fries is een taal daarentegen.
Maar geen enkel accent is erg vindt ik... Elk accent heeft zo z'n charme.
Ik woon in de randstad, heb jaren in Friesland gewoond en ben nog geen twee weken geleden op vakantie geweest in Maastricht.
Ik vind Fries het ergst, hoewel ik moet zeggen, dat als jullie Limbo's echt tekeer gaan in dialect, er echt geen hol van te verstaan is en het net duits lijkt.
quote:Limburgs is OOK een taal
Op maandag 12 januari 2004 13:58 schreef Bob-B het volgende:
Kutlimbo....Maareh, het beste accent is geen accent.
En limburgs is geen accent maar een dialect net zoals achterhoeks of twents. Fries is een taal daarentegen.
Het boeit mij niet en de enige taal die IK accepteer in Nederland is het Nederlands, maar Limburgs is zelfs op Europees niveau een taal.
quote:Wel dus... http://taal.phileon.nl/limburgs.php
Op maandag 12 januari 2004 14:00 schreef DarthNick het volgende:
limburgs is echt geen accent, maar ook een taal alleen niet officieel herkent, of nu wel dat weet ik niet meer precies
Heb vorig jaar nog een vriendin gehad uit Hengelo maar moet zeggen dat ik me behoorlijk begon te irriteren aan dat boerse accent van haar.
Erger is het accent uit de randstad...
sssoooowww jaj komt sjeker uijt ljimburgj.....
het beste van alles:
de zachte G
het aso uit het westen
en het stugge uit twente enzo
en net zo onverstaanbaar als fries
[Dit bericht is gewijzigd door baquelappe op 12-01-2004 14:06]
quote:In Nederland heb je twee talen te accepteren, Fries en Nederlands zijn de officiële voertalen van Nederland.
Op maandag 12 januari 2004 14:02 schreef Five_Horizons het volgende:[..]
Limburgs is OOK een taal
Het boeit mij niet en de enige taal die IK accepteer in Nederland is het Nederlands, maar Limburgs is zelfs op Europees niveau een taal.
quote:Erm... "het" accent uit de Randstad
Op maandag 12 januari 2004 14:05 schreef Dracko het volgende:
limburgs of fries? wat is erger?Erger is het accent uit de randstad...
sssoooowww jaj komt sjeker uijt ljimburgj.....
Wat jij nu probeert voor te doen is A*dams en dat spreken wij hier zeker niet. (Spijkenisse/Rotterdam)
quote:Muil dicht, boerse kampkut.
Op maandag 12 januari 2004 14:03 schreef Monidique het volgende:
Limburgs is uiteraard het ergst.
quote:Dat betekent 'Je hebt gelijk, lekker ding'.
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef U-lerZzZ het volgende:[..]
Muil dicht, boerse kampkut.
Ik kan het zelf niet beter zeggen. Limburgs is inderdaad een vreemde taal.
quote:
Op maandag 12 januari 2004 14:05 schreef Dracko het volgende:
limburgs of fries? wat is erger?Erger is het accent uit de randstad...
sssoooowww jaj komt sjeker uijt ljimburgj.....
Maar mij boeit 't toch niet, want als ze mij willen verstaan doen ze dat toch,.. Of ik nou Achterhoeks, Twenst, Fries of Limburgs spreek.
quote:
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef Dagonet het volgende:[..]
In Nederland heb je twee talen te accepteren, Fries en Nederlands zijn de officiële voertalen van Nederland.
Jammer joh!
quote:limburgs klinkt net alsof je het IQ van een hondsdolle visstick hebt.
Op maandag 12 januari 2004 14:08 schreef LoggedIn het volgende:
limburgs is echt wel beter als fries
fries is gewoon een taal
Daarentegen vind ik het Fries spreken en het spreken in Limburg dialect even verschrikkelijk.
En het Gronings en Drents is het leukste accent (zegt iemand die uit Zeeland komt)
quote:Ons volkslied is dus NIET in het dialect....
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef Ixnay het volgende:
Limburg heeft ook een vlag en een volkslied en een eigen dialect.
verkeerd gelezen
[Dit bericht is gewijzigd door Limprint op 12-01-2004 14:15]
hoije
(edit: typo)
[Dit bericht is gewijzigd door Janetje op 12-01-2004 14:16]
Ik heb 6 jaar in Heerlen gewoond, woon nu tegen friesland aan, ben opgegroeid in Zuid Holland, dus ik kan het een en ander wel met elkaar vergelijken. Als je als Limburger zegt dat je het Fries afschuwelijk vind klinken, dat je je eigen taaltje bourgondischer vind klinen? Ach, wat zal ik zeggen, je bent BEVOOROORDEELD!
Enneh een limburgs dialect c.q. taal? De geleerden mogen het er dan overuit zijn, maar de limbo's zelf nog lang niet! Maastrichts is heel anders dan Vaals, dan Kerkraads, dan Heerlens, dan Sittards of Roermonds. En dan heb ik het over een cirkel met een doorsnede van nog geen 50 km!
quote:Ja, maar Maastrichts is ook weer ERG extreem.
Op maandag 12 januari 2004 14:15 schreef Janetje het volgende:
Ik kom persoonlijk uit de randstad, en ik ben gaan studeren in maastricht... Daar kwam ik erachter dat je aardig gestoord kan worden van een bepaald accent.. na 3 dagen miste ik mn eigen taaltje.. maar het groeit... Tis echt wel een grappig accent... Zelf zal ik het nooit spreken... maar ach... We kunnen niet allemaal limbugs lullen he....
hoije
(edit: typo)
hoije he
quote:http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/nl.html#People
Op maandag 12 januari 2004 14:07 schreef Five_Horizons het volgende:[..]
Jammer joh!
quote:Moet je die circel eens bij het 3landenpunt maken
Op maandag 12 januari 2004 14:19 schreef NFSUndergroundadict het volgende:
En dan heb ik het over een cirkel met een doorsnede van nog geen 50 km!
quote:Ja, dat onderscheidt dialect nu van een taal. In Nederland spreken we allemaal "Nederlands", maar Haags klinkt heel anders dan Rotterdams en zo kunnen we nog wel even doorgaan.
Op maandag 12 januari 2004 14:19 schreef NFSUndergroundadict het volgende:Enneh een limburgs dialect c.q. taal? De geleerden mogen het er dan overuit zijn, maar de limbo's zelf nog lang niet! Maastrichts is heel anders dan Vaals, dan Kerkraads, dan Heerlens, dan Sittards of Roermonds. En dan heb ik het over een cirkel met een doorsnede van nog geen 50 km!
quote:Klopt, dat is ook de reden waarom het geen taal is maar meerdere dialecten.
Op maandag 12 januari 2004 14:19 schreef NFSUndergroundadict het volgende:
Maastrichts is heel anders dan Vaals, dan Kerkraads, dan Heerlens, dan Sittards of Roermonds. En dan heb ik het over een cirkel met een doorsnede van nog geen 50 km!
quote:ja een vlag op een strontschuit die de maas afzakt
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef Ixnay het volgende:
Limburg heeft ook een vlag en een volkslied en een eigen dialect.
quote:Idd.. maar ik vind het Heerlense accent erger
Op maandag 12 januari 2004 14:20 schreef Ixnay het volgende:[..]
Ja, maar Maastrichts is ook weer ERG extreem.
hoije he
quote:En Kerkraads dan?
Op maandag 12 januari 2004 14:31 schreef Janetje het volgende:[..]
Idd.. maar ik vind het Heerlense accent erger
quote:Ik vond een baantje in een supermarkt in Kerkrade toen ik in Heerlen kwam wonen. Ik had 1 jaartje Duits gehad op de middelbare school, blij dat ik het kon laten vallen.
Op maandag 12 januari 2004 14:35 schreef The_Voice_Within het volgende:[..]
En Kerkraads dan?
Als ik dat hoor, krijg ik echt de neiging om mn ogen eruit te krabben... En dan kom ik uit Landgraaf... En nee, ik spreek geen dialect, alleen Nederlands met een accentje..
Mensen die Limburgs spreken neem ik overigens ook niet serieus.
quote:Ik jou ook niet schat
Op maandag 12 januari 2004 14:43 schreef dax het volgende:
Limburgs is echt vreselijk. Het is zo'n ontzettend zeik-accent, Limburgers gaan ook altijd over op dat dommige taaltje als ze onder elkaar zijn, heel vervelend.Mensen die Limburgs spreken neem ik overigens ook niet serieus.
quote:wat belachelijk!
Op maandag 12 januari 2004 14:43 schreef dax het volgende:
Limburgs is echt vreselijk. Het is zo'n ontzettend zeik-accent, Limburgers gaan ook altijd over op dat dommige taaltje als ze onder elkaar zijn, heel vervelend.Mensen die Limburgs spreken neem ik overigens ook niet serieus.
quote:Oef, dat is toch wel de ergste belediging die je kan maken bij een Kerkradenaar
Op maandag 12 januari 2004 14:41 schreef NFSUndergroundadict het volgende:[..]
Ik vond een baantje in een supermarkt in Kerkrade toen ik in Heerlen kwam wonen. Ik had 1 jaartje Duits gehad op de middelbare school, blij dat ik het kon laten vallen.
Nou, komt daar dus een Kerkradenaar op me af, en die vraagt me wat in plat Kerkraads (of moet ik zeggen Kirchroards?). Klinkt me als Duits in de oren, dus ik zeg in m'n beste Duits: Ich spreche kein Deutsch.
God, wat werd die gast kwaad!
quote:Wat een gezeik. Sommige mensen versta ik liever helemaal niet.
Op maandag 12 januari 2004 14:45 schreef Hanneke1983 het volgende:[..]
zo lang je elkaar maar verstaat, dat is het belangrijkste
quote:Ja, dat is zo.
Op maandag 12 januari 2004 14:59 schreef The_Voice_Within het volgende:[..]
Oef, dat is toch wel de ergste belediging die je kan maken bij een Kerkradenaar
quote:Over het algemeen wordt daar niet zo zeer 'gezongen' ten opzichte van het zuidelijker gelegen Limburgs. In het noordelijke kapt men vaak woorden af en wordt er sneller gesproken.
Op maandag 12 januari 2004 14:53 schreef citygirl het volgende:
ik ben Amsterdamse sta op een camping in Plasmolen (noord-Limurg) maar, moet zeggen dat die limburgers echt een lief en leuk taaltje hebben
Ik vind echt friesch een heel mooie taal, ook al heb ik verder niets met die streek. Ik vind dat men gewoon zijn eigen taal moet praten, dat houdt nederland divers.
ut is un kwestie van geduld rustig wachten op den daag, tot heal Holland Limburgs lult, tot heal Holland limburgs lult
quote:Ik zelf woon in Schimmert maar Heerlens en Kerkraads ofwel in geval van Heerlen dat Heerlens-Hollands
Op maandag 12 januari 2004 14:35 schreef The_Voice_Within het volgende:[..]
En Kerkraads dan?
Als ik dat hoor, krijg ik echt de neiging om mn ogen eruit te krabben... En dan kom ik uit Landgraaf... En nee, ik spreek geen dialect, alleen Nederlands met een accentje..
Ik loop n.b ook nog stage in kerkrade dus ja soms heb ik de neiging om het nog zelf te gaan praten ook nog.
vooral Adieje Wah of hoe je het ook mag schrijven zeg ik best veel.
quote:Grapjas...
Op maandag 12 januari 2004 14:04 schreef Vibromass het volgende:
Brabants is vele malen erger dan bovengenoemden
quote:Ik ben het niet met je eens. Ik heb 18 jaar in Friesland gewoond en ik kom daar nog met enige regelmaat. Er zijn maar heel weinig mensen die naast Fries ook nog beschaafd Nederlands praten. Mijn ouders hebben me Nederlands geleerd toen ik klein was (ze zijn zelf ook geen Fries). Ik ben ook blij dat ze dat gedaan hebben. Ik zou het echt vreselijk vinden als ik niet normaal Nederlands kan praten naast een ander dialect of taal. Ik kan namelijk ook Fries praten, lezen, schrijven.
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef baquelappe het volgende:
Limburgers kunnen alleen hun dialect.
Friezen praten fries, èn normaal beschaafd Nederlands. (dat wel WEL verstaanbaar is)
Ik vind zelf dialecten helemaal niet erg, maar als ik het niet kan verstaan vind ik het ook wel fijn als men Nederlands kan praten. Alhoewel als je in de trein van Zwolle naar Enschede zit, word ik wel horendol.
quote:Dank je
Op maandag 12 januari 2004 14:32 schreef portier het volgende:
Schattige meisjes die met een zachte G praten.
quote:Geldt voor mij ook.
Op maandag 12 januari 2004 14:10 schreef Knakker het volgende:
Ik ben zelf een Fries en ik vind de manier waarop die-hard Friezen Nederlands spreken véél ergerlijker dan het zuidelijke limburgse accent.
Maar er zijn toch veel ergere accenten dan het Friese en het Limburgse? Wat denk je over een Gronings accent, dat knauwen vooral. En Achterhoeks (Bennie Jolink). Laughable man!
quote:Ik weet niet waar jij in Friesland gewoond hebt en regelmatig komt, maar ik kom niet veel mensen tegen die fries spreken en friezen die alleen maar fries kunnen zijn gewoon zeldzaam.
Op maandag 12 januari 2004 15:55 schreef liefmeissie het volgende:[..]
Ik ben het niet met je eens. Ik heb 18 jaar in Friesland gewoond en ik kom daar nog met enige regelmaat. Er zijn maar heel weinig mensen die naast Fries ook nog beschaafd Nederlands praten. Mijn ouders hebben me Nederlands geleerd toen ik klein was (ze zijn zelf ook geen Fries). Ik ben ook blij dat ze dat gedaan hebben. Ik zou het echt vreselijk vinden als ik niet normaal Nederlands kan praten naast een ander dialect of taal. Ik kan namelijk ook Fries praten, lezen, schrijven.
Ik vind zelf dialecten helemaal niet erg, maar als ik het niet kan verstaan vind ik het ook wel fijn als men Nederlands kan praten. Alhoewel als je in de trein van Zwolle naar Enschede zit, word ik wel horendol.
Je zeker zo'n randstedeling die meteen zegt dat je fries spreekt als niet met een bekakte 'rrrr' praat.
quote:
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef nexhil het volgende:
nijmeegs...het beste van alles:
de zachte G
het aso uit het westen
en het stugge uit twente enzo
en net zo onverstaanbaar als fries
Fries vind ik trouwens erger dan Limburgs.
quote:Doe niet zo achterlijk zeg. Slaat helemaal nergens op. Je komt zelden iemand tegen die alleen Fries tegen je lult.
Op maandag 12 januari 2004 15:55 schreef liefmeissie het volgende:[..]
Ik ben het niet met je eens. Ik heb 18 jaar in Friesland gewoond en ik kom daar nog met enige regelmaat. Er zijn maar heel weinig mensen die naast Fries ook nog beschaafd Nederlands praten.
quote:Ik kom ook uit Landgraaf en ik vind kerkraads niet zo erg klinken. Het is soms wel goed je oren spitsen om uberhaupt te horen wat ze zeggen, maar dat gaat me steeds beter af aangezien ik in kerkrade werk.
Op maandag 12 januari 2004 14:35 schreef The_Voice_Within het volgende:[..]
En Kerkraads dan?
Als ik dat hoor, krijg ik echt de neiging om mn ogen eruit te krabben... En dan kom ik uit Landgraaf... En nee, ik spreek geen dialect, alleen Nederlands met een accentje..
Waar ik me dus echt aan stoor is het "Mestreeeeeeeeechs".
Het kunnen best aardige mensen zijn enzo, maar hoe ze spreken
Echt die trekken de woorden zo lang door....is niet om aan te horen.
Sorry..., voor de rest is het een leuke stad om naar de bioscoop te gaan
quote:Ik heb persoonlijk nogal een hekel aan het Zwols.
Op maandag 12 januari 2004 14:03 schreef WiXX het volgende:
Ik ben geboren in Apeldoorn en heb ook in Zwolle gewoont, maar woon nu al meer als 10 jaar in Maastricht.Heb vorig jaar nog een vriendin gehad uit Hengelo maar moet zeggen dat ik me behoorlijk begon te irriteren aan dat boerse accent van haar.
voor mij is het samen op de eerste plaats (hoewel brabants scoort ook goed )
quote:Geknauw? Volgens mij vergis jij je met Groningen.
Op maandag 12 januari 2004 17:38 schreef Frum het volgende:
nou voor mij gaan ze gelijk op, heb zes jaar in Friesland gewoond en ergerde me dood aan dat geknauw en Limburg vind ik niet te verstaan...voor mij is het samen op de eerste plaats (hoewel brabants scoort ook goed
)
Maar als een van mijn kinderen zich zo'n accent zou aanmeten dan zou ik hem aan zijn haren terug naar Haarlem slepen, daar spreken zijn nog gewoon ABN maar dan zonder een aardappel zoals de regerende elite dat eigenlijk hoort te doen
quote:Dat komt vaker voor dan je denkt. Ik heb dan liever dat ze dan maar Fries praten, dan weet ik tenminste welke taal ze op dat moment spreken.
Op maandag 12 januari 2004 16:55 schreef Rider_on_the_storm het volgende:[..]
Doe niet zo achterlijk zeg. Slaat helemaal nergens op. Je komt zelden iemand tegen die alleen Fries tegen je lult.
Mag ik je er ook nog even op wijzen dat ik het had over BESCHAAFD Nederlands. Het is vaak genoeg het geval dat het nederlands van die mensen te wensen overlaat!!!
[Dit bericht is gewijzigd door liefmeissie op 12-01-2004 18:03]
Daar moet ik eerlijkheidshalve wél aan toevoegen dat ik liever naar een Limburgs accent luister dan naar Limburgs.. Het is een raar taaltje met allemaal verkeerd uitgesproken Duitse woorden.. Nederlands met een Limburgs accent klinkt zangerig en liev en Nederlands met een Fries accent klinkt kortaf en boers.. Maar toch, als iedereen gewoon net als ik ABN zou spreken zonder accenten, zou ik een stuk gelukkiger zijn
quote:Wat nou "dat komt vaker voor dan je denkt". Ik woon m'n hele leven al in Friesland. En werk ook al 5 jaar in een winkel, waar mensen uit alle (Friese) windstreken komen. Heel zelden kom je zo'n hilbilly tegen die net doet of ie alleen Fries spreekt. Verder passen de mensen zich prima aan, als ze merken dat je alleen ABN spreekt. Echt zo'n typisch cliché over Friezen. Net als dat de Friezen, Friesland onafhankelijk willen.
Op maandag 12 januari 2004 18:01 schreef liefmeissie het volgende:[..]
Dat komt vaker voor dan je denkt. Ook is het vaak genoeg het geval dat het nederlands van die mensen te wensen overlaat!!! Ik heb dan liever dat ze dan maar Fries praten, dan weet ik tenminste welke taal ze op dat moment spreken.
quote:Ik ben opgegroeid in een klein dorp in zuid-west Fryslân. Zo nu en dan ga ik naar mijn ouders en kom ik met de trein gereden vanuit Groningen, naar Leeuwarden en vervolgens richting Stavoren. Ik hoor genoeg mensen praten in de trein die aan het door mij geschetste dialect voldoen. En dan heb je een behoorlijk deel van de Fryske bevolking gehoord.
Op maandag 12 januari 2004 16:39 schreef djPaul het volgende:[..]
Ik weet niet waar jij in Friesland gewoond hebt en regelmatig komt, maar ik kom niet veel mensen tegen die fries spreken en friezen die alleen maar fries kunnen zijn gewoon zeldzaam.
Je zeker zo'n randstedeling die meteen zegt dat je fries spreekt als niet met een bekakte 'rrrr' praat.
Ik vind dat je naast het dialect of taal die je in je omgeving spreekt ook fatsoenlijk Nederlands moet kunnen spreken.
Praat gewoon Nederlands man. Een accentje ok, zachte g ofzo of de korte n of de rollende rrrrrrrrrrr zolang ik maar geen ondertiteling bij je nodig heb
Ik prrrrrrrrrrraat bekakt. (ook heel erg maar wel verstaanbaar )
Maar als ik moet kiezen doe dan maar liever Fries omdat ik dan iig weet dat het toch niet op Nederlands lijkt, dus dan is het nog niet zo raar dat ik ze niet versta.
[Dit bericht is gewijzigd door Silmarwen op 12-01-2004 18:17]
quote:Ik geloof dat ik al eerder gezegd heb dat ik 18 jaar in Frieslând heb gewoond. Ik denk dat ik dan ook zeker hier een mening over kan vormen. Dat mijn mening nou anders is dan die van jou en dat ik dan blijkbaar in een ander deel van Friesland met andere mensen heb gezeten, so be it. Er zijn alleen wel erg veel mensen die aan het cliché voldoen, kan ik toch ook niks aan doen.
Op maandag 12 januari 2004 18:05 schreef Rider_on_the_storm het volgende:[..]
Wat nou "dat komt vaker voor dan je denkt". Ik woon m'n hele leven al in Friesland. En werk ook al 5 jaar in een winkel, waar mensen uit alle (Friese) windstreken komen. Heel zelden kom je zo'n hilbilly tegen die net doet of ie alleen Fries spreekt. Verder passen de mensen zich prima aan, als ze merken dat je alleen ABN spreekt. Echt zo'n typisch cliché over Friezen. Net als dat de Friezen, Friesland onafhankelijk willen.
quote:Jij hoort die mensen fries spreken maar dat betekend niet dat ze geen ABN kunnen spreken.
Op maandag 12 januari 2004 18:10 schreef liefmeissie het volgende:[..]
Ik ben opgegroeid in een klein dorp in zuid-west Fryslân. Zo nu en dan ga ik naar mijn ouders en kom ik met de trein gereden vanuit Groningen, naar Leeuwarden en vervolgens richting Stavoren. Ik hoor genoeg mensen praten in de trein die aan het door mij geschetste dialect voldoen. En dan heb je een behoorlijk deel van de Fryske bevolking gehoord.
Ik vind dat je naast het dialect of taal die je in je omgeving spreekt ook fatsoenlijk Nederlands moet kunnen spreken.
Trouwens: fatsoenlijk nederlands is een subjectief begrip.
* djPaul spreekt keurig ABN
quote:Als je twee mensen met elkaar praat, de een praat wel Nederlands en de ander met zo'n vreselijk accent. Dan is het voor mij toch wel bewezen dat de tweede geen nederlands kunnen praten. Ik heb ook genoeg mensen in mijn VWO klasje gehad, die geen beschaafd nederlands kunnen spreken. Voor mij is het toch bewezen, dat er veel friezen niet nederlands kunnen spreken.
Op maandag 12 januari 2004 19:03 schreef djPaul het volgende:[..]
Jij hoort die mensen fries spreken maar dat betekend niet dat ze geen ABN kunnen spreken.
Trouwens: fatsoenlijk nederlands is een subjectief begrip.
* djPaul spreekt keurig ABN
Oant sjen
quote:uitgepraat???
Op maandag 12 januari 2004 19:12 schreef Rider_on_the_storm het volgende:
Je praat poep.
quote:met een accent is niets mis mee hoor, maar het gaat om het dialect. waar imho ook niets mis mee is zolang ik t kan verstaan.
Op maandag 12 januari 2004 19:11 schreef liefmeissie het volgende:[..]
vreselijk accent.
quote:En jij moet leren fatsoenlijk nederlands te typen.
Op maandag 12 januari 2004 19:11 schreef liefmeissie het volgende:[..]
Als je twee mensen met elkaar praat, de een praat wel Nederlands en de ander met zo'n vreselijk accent. Dan is het voor mij toch wel bewezen dat de tweede geen nederlands kunnen praten. Ik heb ook genoeg mensen in mijn VWO klasje gehad, die geen beschaafd nederlands kunnen spreken. Voor mij is het toch bewezen, dat er veel friezen niet nederlands kunnen spreken.
Oant sjen
Maar dat een fries als ie nederlands spreekt een fries accent heeft maakt toch niet uit als je hem kunt verstaan.
Ik bedoel, nederlands met een accent is ook nederlands.
Dus ik wil jou definitie van de nederlandse taal wel eens weten.
Moi
quote:Het spijt me van mijn lelijke zinsbouw in die post. Zal ik niet meer doen!!
Op maandag 12 januari 2004 20:03 schreef djPaul het volgende:[..]
En jij moet leren fatsoenlijk nederlands te typen.
Maar dat een fries als ie nederlands spreekt een fries accent heeft maakt toch niet uit als je hem kunt verstaan.
Ik bedoel, nederlands met een accent is ook nederlands.
Dus ik wil jou definitie van de nederlandse taal wel eens weten.Moi
Mijn definitie van de nederlandse taal is hetgeen dat je geleerd wordt op een degelijke basisschool en vervolgonderwijs. Ik vind dat je dit goed moet kunnen uitspreken. Een goed voorbeeld waar een aantal Friezen last van hebben is het omdraaien van ui- met de eu-klank (huis wordt heus enz.). Ook vind ik het naar als mensen woorden uit hun taal of dialect gebruiken of nog erger verbasteren, waardoor het voor anderen buiten dat taalgebied niet te volgen is. Nogmaals: ik vind dialect prima, maar zorg dat je het Nederlands ook beheerst!
En vergeet Goois niet, dat hoor je het meeste op TV,is gewoon een kakkertaaltje om snel weg te gooien.
Brabants is de taal van de toekomst
quote:Limburg heeft een officiele taal, geen dialect, wat jullie in de randstad praten is een dialect van de taal nederlands!
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef Ixnay het volgende:
Limburg heeft ook een vlag en een volkslied en een eigen dialect.
quote:Limburgers praten over het algemeen erg goed abn! dit is een feit!
Op maandag 12 januari 2004 14:06 schreef baquelappe het volgende:
Limburgers kunnen alleen hun dialect.
Friezen praten fries, èn normaal beschaafd Nederlands. (dat wel WEL verstaanbaar is)
quote:Limburg dus ook!
Op maandag 12 januari 2004 14:10 schreef nexhil het volgende:[..]
limburgs klinkt net alsof je het IQ van een hondsdolle visstick hebt.
fries is gewoon een taal
quote:Limburgs is geen officiële taal.
Op dinsdag 13 januari 2004 03:00 schreef _The_General_ het volgende:[..]
Limburg heeft een officiele taal, geen dialect, wat jullie in de randstad praten is een dialect van de taal nederlands!
quote:het is een officiele taal, ken je feiten!
Op dinsdag 13 januari 2004 12:26 schreef Ixnay het volgende:[..]
Limburgs is geen offici묥 taal.
Kerkraads plat is anders als Maastrichts plat, en weer anders als Sittards, Heerlens of Roermonds. Daarom zijn het allemaal dialecten.
LOF = Limburgs onafhankelijkheidsfront
PS: ik ben limbo en limburgs is geen TAAL maar een dialect voor zover ik weet.
quote:nietus
Op maandag 12 januari 2004 14:04 schreef Vibromass het volgende:
Brabants is vele malen erger dan bovengenoemden
quote:Nogmaal: Limburgs is een taal! http://taal.phileon.nl/limburgs.php
Op dinsdag 13 januari 2004 12:32 schreef joeplemmens het volgende:
ALS WIJ DE DIJKEN NIET HADDEN GEBOUWD WAREN JULLIE NU VISJES GEWEEST.
LOF = Limburgs onafhankelijkheidsfrontPS: ik ben limbo en limburgs is geen TAAL maar een dialect voor zover ik weet.
[Dit bericht is gewijzigd door Five_Horizons op 13-01-2004 12:37]
quote:Limburgs officieel als taal erkend
Op dinsdag 13 januari 2004 12:32 schreef joeplemmens het volgende:
ALS WIJ DE DIJKEN NIET HADDEN GEBOUWD WAREN JULLIE NU VISJES GEWEEST.
LOF = Limburgs onafhankelijkheidsfrontPS: ik ben limbo en limburgs is geen TAAL maar een dialect voor zover ik weet.
Het staat er idd. dus jullie hebben helemaal gelijk!!
quote:Ik nederlands een kuttaal, was wel mijn goedste vak op school
Op dinsdag 13 januari 2004 14:01 schreef Tingkie het volgende:
Ik fries een kuttaal....
quote:
Brabants is de taal van de toekomst
quote:en als ze in het noorden het vuur niet hadden uitgevonden.
Op dinsdag 13 januari 2004 12:32 schreef joeplemmens het volgende:
ALS WIJ DE DIJKEN NIET HADDEN GEBOUWD WAREN JULLIE NU VISJES GEWEEST.
Brabant Boppuh
quote:wat spreek jij dan? bijna niemand spreekt accentloos nederlands, abn is aan het uitsterven!
Op woensdag 14 januari 2004 18:55 schreef P-Style het volgende:
Laat ik het zo zeggen... alle accenten zijn verschrikkelijk om aan te horen... zo, dat was mijn mening
Ik hoor liever Limburgs dan Fries. Fries is compleet niet te verstaan bijvoorbeeld jiskefet voor vuilnisbak te wel dit op zijn Limburg hoogstens wat zachter en aardiger uit gesproken wordt. Maar dan is het tenminste nog duidelijk dat het een vuilnisbak is.
quote:Duh!
Op woensdag 14 januari 2004 19:46 schreef _The_General_ het volgende:[..]
wat spreek jij dan? bijna niemand spreekt accentloos nederlands, abn is aan het uitsterven!
ABN is ZÓÓÓ anno 1955
quote:ABN aan het uitsterven... ?
Op woensdag 14 januari 2004 19:46 schreef _The_General_ het volgende:[..]
wat spreek jij dan? bijna niemand spreekt accentloos nederlands, abn is aan het uitsterven!
Ik spreek toch ècht niet met een accent hoor.
quote:Helemaal mee eens! Die gekken wilde in het verleden een heel eigen bestuur. Vindt ik best. Maar dan gelijk een hek eromheen en een flinke brede gracht. De ophaalbrug nog aan deze kant en Klaar is Kees!
Op woensdag 14 januari 2004 19:47 schreef infinium het volgende:[..]
Fries natuurlijk!
quote:Voor vrouwen heb ik liever een limburgs accent. Maar niet zo erg dat ik het niet kan verstaan
Op maandag 12 januari 2004 13:56 schreef Ixnay het volgende:
Zelf ben ik Limburger. En eerlijk gezegd vind ik ons accent een stuk bourgondischer klinken als alles wat boven de rivieren ligt.Fries achterhoeks etc. komt erg boers over op ons.
En "randstads" een beetje bekant of juist kampachtig/johnny-achtig.En ik zeg het niet om noorderlingen aan te vallen, het is mijn eerlijke mening.
Dus aub geen reacties van "kutlimbo". (niet dat ik dat niet ben)
Twents vind ik pas irritant. Als ze dat gaan spreken dan kun je het meestal net niet verstaan maar het klinkt wel nederlands dus je hebt de hele tijd het gevoel dat je niet op zit te letten ofzo...
quote:mag ik jullie er even op wijzen dat Fries een officiele taal is
Op maandag 12 januari 2004 13:59 schreef Gitarist het volgende:
Fries is voor mij echt niet te verstaan... Limburgs wel omdat ik vrij regelmatig in Limburg kom en een twee-jaar durende relatie heb gehad met een Limburgse.Maar geen enkel accent is erg vindt ik... Elk accent heeft zo z'n charme.
quote:Net zoals limburgs
Op woensdag 14 januari 2004 22:37 schreef Fulcrum_X het volgende:[..]
mag ik jullie er even op wijzen dat Fries een officiele taal is
Fries is een mooier accent (als ze nl praten), maar limburgs is een mooiere taal
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |