Geef mij dan toch maar Chronicles of Narnia. HP kijk ik wel een keertje thuis op een dvd'tje, terwijl The Chronicles of Narnia me echt iets lijkt om lekker in de bioscoop van te genieten.quote:Op dinsdag 25 oktober 2005 13:03 schreef blonde_rozebottel het volgende:
Ziet er idd cool uitZe moeten wel alleen competen met HP and the Goblet of Fire. Das wel btje jammer want veel meer mensen kennen HP dus zullen eerder naar die film gaan. Maar ach...
Ja, The Magician's Nephew was het 6e boek dat uitkwam. Geschreven als prequel.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 09:36 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
I see. Is The Magician's Nephew dan als prequel geschreven?
Ik snap het probleem wel. Toen men 'Hornblower' ging verfilmen hebben zij dat ook chronologisch gedaan en niet in de volgorde waarin CS Forester hen geschreven heeft.
Nou, in Nederland misschien maar in angelsaksische landen ligt de bekendheid van Narnia wel heel hoog hoor. Door de jaren heen zijn er van Narnia toch zo'n 85 miljoen exemplaren verkocht en het is een ideaal voorleesboek bijvoorbeeld. Generaties zijn ermee opgegroeid en ik denk zelfs da men dan eerder zal kiezen voor Narnia, de verfilming van een favoriet jeugdboek, dan naar Potter, want dat is recenter.quote:Op dinsdag 25 oktober 2005 13:03 schreef blonde_rozebottel het volgende:
Ziet er idd cool uitZe moeten wel alleen competen met HP and the Goblet of Fire. Das wel btje jammer want veel meer mensen kennen HP dus zullen eerder naar die film gaan. Maar ach...
Narnia behoort tot de boeken die men in Engeland op de lagere school leest.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 23:47 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Nou, in Nederland misschien maar in angelsaksische landen ligt de bekendheid van Narnia wel heel hoog hoor. Door de jaren heen zijn er van Narnia toch zo'n 85 miljoen exemplaren verkocht en het is een ideaal voorleesboek bijvoorbeeld. Generaties zijn ermee opgegroeid en ik denk zelfs da men dan eerder zal kiezen voor Narnia, de verfilming van een favoriet jeugdboek, dan naar Potter, want dat is recenter.
Ja dat dus, maar dan in meer woorden en wat omslachtiger.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 01:21 schreef Yosomite het volgende:
[..]
Narnia behoort tot de boeken die men in Engeland op de lagere school leest.
Naast Alice in wonderland, Jack and the beanstalk en Peter rabbit (in omgekeerde volgorde)
Iedereen kent ze.
Begin met de prelude!!quote:Op dinsdag 8 november 2005 13:12 schreef MadGuy het volgende:
Is het tweede boek ook niet het officiële begin zeg maar en is het eerste boek niet één of andere prelude?
Ik moet zeggen dat ik me nog helemaal niet echt ingelezen heb. In welke volgorde dien ik de boeken eigenlijk te lezen?
Informatie over de boeken kun je in dit topic in TTK vinden:quote:Op dinsdag 8 november 2005 13:12 schreef MadGuy het volgende:
Is het tweede boek ook niet het officiële begin zeg maar en is het eerste boek niet één of andere prelude?
Ik moet zeggen dat ik me nog helemaal niet echt ingelezen heb. In welke volgorde dien ik de boeken eigenlijk te lezen?
Goede reden om mijn pathe-pas leeg te makenquote:Op woensdag 9 november 2005 13:58 schreef Ryan_R het volgende:
Dat word nog druk, november, december. allemaal leuke films in de bios![]()
Ik denk dat ik gewoon de volgorde van het boek ga aanhouden, whatever that may be...quote:Op dinsdag 8 november 2005 15:32 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Informatie over de boeken kun je in dit topic in TTK vinden:
The Chronicles of Narnia van C.S. Lewis
Hier staat ook iets geschreven over de volgorde van de boeken.
Ik ben het trouwens niet echt eens met de personen hierboven die zeggen dat je met de prequel moet beginnen (Neefje van de Tovenaar). Maarja, ik vind ook dat als je de Star Wars serie gaat bekijken, je ook moet beginnen met IV: A New Hope ipv I: The Phantom Menace. Er is een reden waarom Lewis The Lion, The Witch and The Wardrobe als eerste heeft geschreven.
Ik vind die vergelijking met StarWars een beetje ver gaan, in het eerste boek ( "het neefje.....") wordt verteld hoe Narnia is ontstaan, en zodra je het tweede boek ( "lion, witch...") gaat lezen kun je pas linken leggen naar het eerste boek.quote:Op woensdag 9 november 2005 17:05 schreef MadGuy het volgende:
[..]
Ik denk dat ik gewoon de volgorde van het boek ga aanhouden, whatever that may be...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ah.. een TVP dus...quote:Op dinsdag 8 november 2005 15:30 schreef Lonewolf2003 het volgende:
(...)
Dit is een opmerking, waar niemand iets aan heeft. En ik alleen plaats zodat ik op de hoogte blijf van de veranderingen in dit topic.
Ik moet nog steeds de boeken lezen...quote:Disney-film krijgt twee leeftijdskeuringen
HOOFDDORP - De film The chronicles of Narnia; the lion, the witch and the wardrobe wordt in Nederland uitgebracht met twee verschillende filmkeuringen. Het is de eerste keer dat twee verschillende versies van een film met twee keuringen in de Nederlandse bioscoop draaien, aldus distributeur Buena Vista maandag.
De Engelstalige versie is geschikt voor kinderen vanaf twaalf jaar. Naar de Nederlands gesproken versie, die de titel De kronieken van Narnia: de leeuw, de heks en de kleerkast heeft gekregen, kunnen kinderen van zes jaar en ouder kijken. De vertaling is zodanig aangepast dat de leeftijdsgrens omlaag kon.
Maker Walt Disney springt hiermee in op de onlangs opnieuw opgelaaide discussie rondom leeftijdskeuringen van familiefilms. Zo zijn De Griezelbus en de nieuwste Harry Potter niet geschikt bevonden voor de jongste kijkers, maar voor de jeugd boven de 12 jaar.
The chronicles of Narnia en De kronieken van Narnia draaien vanaf 21 december in de bioscoop. In de verfilmingen van het gelijknamige boek van C.S. Lewis ontdekken de kinderen Lucy, Edmund, Susan en Peter een magische kledingkast, die hen in Narnia brengt. De Witte Heks heeft het land betoverd, waardoor het er eeuwig winter is. De kinderen gaan met leeuw Aslan de strijd aan met de heks.
De Nederlandse titel van het boek is: De Kronieken van Narnia: Het betoverde land achter de kleerkastquote:Naar de Nederlands gesproken versie, die de titel De kronieken van Narnia: de leeuw, de heks en de kleerkast heeft gekregen, kunnen kinderen van zes jaar en ouder kijken.
Doet het hier niet echt...quote:Op donderdag 1 december 2005 21:05 schreef MadGuy het volgende:
een superspoiler van 9 minuten lang. Het ziet er mooi en sprookjesachtig uit!
Dat is het verhaal...quote:Op vrijdag 2 december 2005 13:44 schreef jimjim1983 het volgende:
het ziet er allemaal zo mooi uit, jammer dat het met kinderen is
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |