quote:Nieuw voorstel: alleen de diehard-posters + Gerritje & LWaS noemen
Op zondag 23 november 2003 00:32 schreef LWaS het volgende:[..]
Ikzelf ook..maar dat lijkt mij (persoonlijk) het eerlijkste tegenover de mensen die hier continu posten
quote:Gerritje was in ieder geval een tijdje terug een die hard poster, dus (ben nou op topics 8). Ik pleur die lijst hier wel neer als ik klaar ben, 'k? Ik zal vast wel iemand vergeten, maar ik doe mijn best!
Op zondag 23 november 2003 00:33 schreef Gerritje het volgende:[..]
Nieuw voorstel: alleen de diehard-posters + Gerritje & LWaS noemen
* wonderer wil graag een B&A quote toevoegen maar kan even niet op een leuke komen
quote:Gerritje wel, ik niet. Dat vind ik een goede deal
Op zondag 23 november 2003 00:45 schreef wonderer het volgende:[..]
Gerritje was in ieder geval een tijdje terug een die hard poster, dus (ben nou op topics 8). Ik pleur die lijst hier wel neer als ik klaar ben, 'k? Ik zal vast wel iemand vergeten, maar ik doe mijn best!
* wonderer wil graag een B&A quote toevoegen maar kan even niet op een leuke komen
Artikel uit Eindhovens Dagblad van 18-11-2003
Bassie en Adriaan hebben ruzie
'Het komt nooit meer goed'
Door BRANKO EIJSSEN
Dinsdag 18 november, Generaties zijn groot geworden met het fenomeen Bassie & Adriaan. Zes miljoen mensen bezochten hun voorstellingen, op kinderzender Nickelodeon zijn de broers nog steeds drie keer per dag te zien. Maar na 47 jaar valt het onafscheidelijke duo keihard uit elkaar. De afscheidstournee gaat niet door, omdat Aad van Toor kanker heeft. En, hij heeft ruzie met Bas.
De vrolijke clown klinkt behoorlijk bits aan de telefoon. Een interview? Nee. Geen zin, geen tijd. Bas van Toor, 68 jaar, heeft het druk, druk, druk. Een gesprek samen met Aad? Geen sprake van! Is in het verleden al te vaak fout gegaan. Husselt meneer of mevrouw de journalist weer enkele citaten door elkaar, legt een uitspraak van Aad in zíjn mond en voilé, herrie in de tent. Afijn, zijn conclusie: niet praten bespaart een hoop ellende. 'We hebben namelijk nogal verschillende opvattingen, weet u. Maar bel Aad maar, hoor. Die kan een mooi verhaal vertellen. Ziek? Ja, hij is wel ziek, maar hij is toch zeker niet zielig? Kom nou. Bel 'm maar. Hier heb-ie zijn nummer. Succes!'
Adriaan Gerard van Toor, van 30 oktober 1942, wil wel praten. Maar praten betekent ook pijn lijden. Hij doet een stukje van zijn coltrui naar beneden. Een grote snee in zijn hals wordt zichtbaar. Een eeuwige herinnering aan zijn operatie, nu ruim twee maanden geleden. 'In juli ontdekte ik een vergroeisel in mijn mond, dat bleek een ontstoken speekselklier. Kwaadaardig. We hebben de zomertournee abrupt afgebroken. In het ziekenhuis hebben ze een deel van mijn tong weggesneden en de lymfeklieren verwijderd. De chirurg zei na de operatie dat voor 99,9 procent alles weg was. Maar kennelijk groeit het nog heel geniepig. Daarom word ik nu bestraald.'
Zijn sluike, grijze haar valt tot op de schouders. De ogen staan dof, de rimpels in zijn gezicht laten diepe groeven achter. Maar wie goed kijkt, ziet Adriaan, de slimme en lenige acrobaat die onvermoeibaar boeven achterna zit of Bassie weer eens tot de orde roept als deze moe is of zeurt om slagroomtaartjes. Hij is de bedenker van het aloude motto dat ouders nog steeds gebruiken als hun kinderen het even niet meer zien zitten: wat er ook gebeurt, altijd blijven lachen.
De ooghoeken van Adriaan zijn vochtig. Van oude anekdotes wordt hij emotioneel. Want hij weet, diep van binnen, met Bassie & Adriaan komt het nooit meer goed. 'Hij is hier in vier maanden slechts twee keer geweest. Misschien denkt hij dat ik mijn ziekte als een smoesje gebruik om niet meer op te treden.
Bas heeft altijd meer moeite gehad om ermee te stoppen dan ik. Hij kan nog geen afscheid nemen van het applaus. Maar waarom hij mij nu zo in de steek laat? Ik heb echt geen idee. Ik wist dat er ooit een moment zou komen dat onze samenwerking zou eindigen. Dat is jammer. Maar ik wist niet dat het zakelijk einde ook betekende dat we er als broers niet meer voor elkaar zouden zijn.'
In diverse media is de ruzie de afgelopen tijd breed uitgemeten en afgeschilderd als een welles-nietes-spelletje. Aad die beweert dat Bas in de voorbije vier maanden pas twee keer op bezoek is geweest. En Bas die beweert dat hij Aad al vier keer heeft opgezocht. 'Bas kan soms zo met zichzelf bezig zijn. Moest ik een scène opnemen, stond hij er vrolijk doorheen te praten. Daarom geven we ook geen interviews meer samen. Hij wil altijd het hoogste woord hebben. Dat is niet bevorderlijk voor de sfeer.'
De woede, het onbegrip en het verdriet moeten nu wijken voor berusting. 'Toen ik hoorde dat ik geopereerd moest worden, ben ik naar hem toegegaan. Ik kreeg geen steun of troost. Ik heb het gevoel dat Bas het mij kwalijk neemt dat er geen afscheidstournee komt.
Ik las ook dat Bas heeft gezegd dat ik hem heb gedreigd kapot te maken. Hij beweert zelfs stiekem geluidsopnames te hebben gemaakt van gesprekken waaruit dit moet blijken. Dat is voor mij het bewijs dat hij paranoïde begint te worden. Hij blijft mijn broer, ik heb medelijden met hem. Maar ik kan en wil er nu niet tegen vechten. Ik heb al mijn energie nodig om beter te worden.'
quote:Niet echt veel nieuwe info. Is er al een nieuwe tour gepland???
Op zondag 23 november 2003 13:53 schreef myownwindow het volgende:
Het stuk Die in de diverse dagbladen gestaan heeft:Artikel uit Eindhovens Dagblad van 18-11-2003
Bassie en Adriaan hebben ruzie
'Het komt nooit meer goed'Door BRANKO EIJSSEN
Dinsdag 18 november, Generaties zijn groot geworden met het (..)
Een foutje in de Reis door Europa, afl. 1 in Nederland:
De Baron verteld aan B100 dat Bassie en Adriaan ervoor gezorgd hebben dat hij in de gevangenis kwam door het stelen van de diamant.
Maar dat klopt niet, omdat BB deze gestolen heeft en de Baron pas geintroduceerd werd in Het geheim van de Schatkaart. Daarvoor kende de Baron B&A nog niet.
quote:ook deze was al bekend...
Op zondag 23 november 2003 15:43 schreef FreekM het volgende:
Even tussendoor:Een foutje in de Reis door Europa, afl. 1 in Nederland:
De Baron verteld aan B100 dat Bassie en Adriaan ervoor gezorgd hebben dat hij in de gevangenis kwam door het stelen van de diamant.
Maar dat klopt niet, omdat BB deze gestolen heeft en de Baron pas geintroduceerd werd in Het geheim van de Schatkaart. Daarvoor kende de Baron B&A nog niet.
Ook een bekende fout in de laatste aflevering Luxemburg:
Ze rijden in een ferrari met een Nederlands kenteken
Ze rijden de hele tijd in die ferrari die opeens een peugeot (305 geloof ik) wordt en dan weer de ferrari
quote:geen ferrari maar een lotus dacht ik
Op zondag 23 november 2003 17:41 schreef djkoelkast het volgende:[..]
ook deze was al bekend...
zie vorige topics, er is zelfs een speculatie geweest dat de baron de baas van de BB was, een soort opperboef ofzoOok een bekende fout in de laatste aflevering Luxemburg:
Ze rijden in een ferrari met een Nederlands kenteken
Ze rijden de hele tijd in die ferrari die opeens een peugeot (305 geloof ik) wordt en dan weer de ferrari
quote:Ik vind het zo frustrerend... ik kan me NIKS herinneren van Luxemburg, alleen met die rivier dinges... ferrari niet, peugeot niet... ik weet niet eens wat ze daar deden
Op zondag 23 november 2003 19:14 schreef Joostve het volgende:[..]
geen ferrari maar een lotus dacht ik
maar wanneer dacht jij die peugeot te zien dan?
Heel vaag, want die andere aflevering kan ik zo'n beetje uittekenen...
quote:Dan is er nog iets in de aflevering van Luxemburg... Let maar eens op de pruik van Bassie, hij heeft soms in een scenes een hele andere op. (dit is vanaf dat B&A de rivier hebben over gestoken)
Op zondag 23 november 2003 20:06 schreef wonderer het volgende:[..]
Ik vind het zo frustrerend... ik kan me NIKS herinneren van Luxemburg, alleen met die rivier dinges... ferrari niet, peugeot niet... ik weet niet eens wat ze daar deden
Heel vaag, want die andere aflevering kan ik zo'n beetje uittekenen...
In topic 12 staan een paar screenshots van B1 (Harry) en ze zijn best anders. En die man op het vliegveld in de Sleutel, volgens mij is dat ook een Dikmans, maar welke? Hij doet me voornamelijk aan Wim Sonneveld denken maar die is het niet. Ik gok op Joep.
Of ben ik nou gewoon gek?
quote:dat heb ik ook altijd gedacht ja
Op maandag 24 november 2003 01:31 schreef wonderer het volgende:
Weet je, ik ben er ineens niet meer zo zeker van dat Harry en Joep Dikmans TWEELING broers zijn. Broers wel, maar volgens mij is Joep veel jonger. Harry is ook kaal, en Joep (toen nog) niet.
quote:Toch zijn het echt broers van elkaar, Adriaan heeft dit een paar jaar geleden in het B&A fanclubblad geschreven. Als ik het niet vergeet en het fanclubblad kan vinden, zal ik het wel even inscannen.
Op maandag 24 november 2003 01:31 schreef wonderer het volgende:
Weet je, ik ben er ineens niet meer zo zeker van dat Harry en Joep Dikmans TWEELING broers zijn. Broers wel, maar volgens mij is Joep veel jonger. Harry is ook kaal, en Joep (toen nog) niet.
quote:broers wel ja...maar tweelingbroers??
Op maandag 24 november 2003 02:20 schreef heidbuurt het volgende:[..]
Toch zijn het echt broers van elkaar, Adriaan heeft dit een paar jaar geleden in het B&A fanclubblad geschreven. Als ik het niet vergeet en het fanclubblad kan vinden, zal ik het wel even inscannen.
quote:Die Dave is toch ook gewoon een irritante kerel, ik heb het een keer gezien. Kijk dat Gerard Joling voor de deur staat tot daar aan toe, maar een 2e Bob Sagett
Op maandag 24 november 2003 02:23 schreef ilona-scuderia het volgende:
Dave van het programma "Niets dan de waarheid" op Veronica belde aan bij Bassie, z'n vrouw deed de deur open en toen ze de camera zag smeet ze de deur weer dicht
Beetje vreemd...
quote:Wel begrijpelijk. Ik ken dat programma niet, maar het zal wel weer zo'n sensatiezuchtig gedoe zijn. Plus ze hadden geloof ik afgesproken dat ze niks meer zouden zeggen in de media en zo.
Op maandag 24 november 2003 02:23 schreef ilona-scuderia het volgende:
Dave van het programma "Niets dan de waarheid" op Veronica belde aan bij Bassie, z'n vrouw deed de deur open en toen ze de camera zag smeet ze de deur weer dicht
Beetje vreemd...
Zeiden ze verder nog iets op tv daarover?
VV-NL-77
VS-HJ-77 (eerste 2 letters kan een fout in zitten)
Prachtige touringbus
Kinderen worden ook niet vergeten
Welke aflevering komt er eigenlijk zo??
De lijst met namen (in volstrekt willekeurige volgorde):
Gerritje, Semafoor, djkoelkast, heidbuurt, koelkast, FreekM, De_Maestro, Demol, BrianMay, Bassiefan, Bassie_van_adriaan, DJKoster, OMeRon, TARAraboemdijee, Joostve, Natrix, LWaS, Citroentje, hinse, Wer-Al_Zwowe, shoplifter14, Sm0keZ, warboel, trekpop, Stefkuh, bbrother, ChiChi
Als je erbij wil (of eraf) moet je snel wezen, maandagnacht verstuur ik hem.
Trouwens nog geen reactie van Adrina bv op mijn site (noch van DJkoelkast op een beter domein )
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |