quote:Tja afleiding, probeer je beter te concentreren , dit kan onder andere door oordopjes,
Op zondag 23 november 2003 23:49 schreef Detroit het volgende:
Af en toe ben ik dus bezig en dan ben je je ademhaling aan het tellen zodat je uiteindelijk in een lichte trance komt maar dan lijkt het op gegeven moment of je helemaal vergeet waar je mee bezig was en dat je geest helemaal leeg is. Waardoor je ook vergeet dat je met het tellen van het aantal keer uitademen bezig was. Geest-intensievere zaken als projecteren dat je afdaalt lukken in die staat dus helemaal niet. Houdt dat in dat je te moe bent ofzo?
quote:Je hoeft niet perse het gevoel te hebben dat de ruimte groter is , iedereen ervaart het weer ietsjes anders.
Verder gebeurt het eens dat ik zit te mediteren en dat het allemaal wel goed gaat en het op gegeven moment lijkt alsof ik in een trance raak. Er ontstaat iets van licht lijkt het wel (net alsof er licht in de kamer wordt aangedaan) waardoor je het gevoel hebt dat je dus kunt beginnen met zaken als chakra's trainen e.d.. Alleen heb ik dus weer niet bepaalde herkenningspunten als het gevoel dat je je in een groter geheel bevindt (wat volgens de intro-post van deze "Begin hier met meditatie" inherent aan in trance zijn zou moeten zijn. Houdt dat in dat ik hier in plaats van in een zware trance in een lichte trance zit en vanaf hier dus eigenlijk dat projecteren dat je aan het afdalen bent zou moeten gaan doen?
quote:Het zijn allebei trances, al is de eerste een hele lichte .
Op zondag 23 november 2003 23:50 schreef Mischa_NL het volgende:
ik weet dus niet precies wanneer ik echt in tranve ben.Als ik een tijdje afdaal merk ik dat het heel stil is en een beetje in mezelf gekeerd ben zeg maar. Als ik iets hoor klinkt het heel sterk.
Ik heb ook weleens als ik het wat langer doe dat ik me opgezwollen voel moeilijk adem kan halen omgeving hard klinkt en vlak voordat het "opzwellen" Gebeurt begint mijn ooglid en andere lichaamsdelen te tintelen/trekken...
Ik neem aan dat het 2e een trance is?
[..]
Goed, langzaam maar zeker voelde ik heel lichtjes mijn benen tintelen en mijn handen. Op een gegeven moment was ik de trap kwijt. Het leek alsof ik droomde. Ik had er voor zover ik weet weinig controle over (het staat me wazig bij toen ik vanochtend wakker werd). Op een gegeven moment gooiden de kl*te katten van mijn zusje de boel in het roet. Ze gooide iets om op zolder wat een flinke herrie veroorzaakte en ik was in 1 klap "wakker". Het rare is is dat ik niet weet of ik droomde of niet. Het leek niet op slaap omdat ik in een keer *poef* wakker was. Geen gegeeuw, geen slaperige ogen of wat dan ook. Het kostte me veel moeite om later in slaap te vallen.
Ik sliep om 2 uur en werd verassend makkelijk wakker om half 8. Of het komt omdat ik tot half 3 uitgeslapen had zondagmiddag, of door mijn poging dat mij energie opgeleverd had.
Ben er dus niet helemaal uit wat er precies was. Wel weet ik dat hier 2 beestjes bij de volgende verstoring gaan sterven

Drie oefeningen voor energiebeheer en losmaken van niet-eigen energie. Overgevoelig ? Pik je spanningen en emoties van anderen op, blokkeer je snel of voel je je soms 'uitgewoond' en leeggezogen ? Cd cd helpt je grenzen te stellen. Drie visualisatiemeditaties. Duur ca. 65 min.
Ben er erg tevreden over, het is een kalme mannen stem die je begeleid zonder een te 'roze' uitleg (ik heb er een aantal geluisterd en er zaten cd's bij met een irri vrouwenstem die op een roze wolk zat).
Heb wat leesvoer gevonden -> http://www.multidimensions.com misschien interessant misschien niet .. moet je voor je zelf maar beslissen.
quote:Goede site
Op maandag 24 november 2003 18:22 schreef Snager het volgende:
Ik was gister in een vrij diepe trance. Ik was niet bezig met het uittreden oid ( zoals normaal ) en begon visioenen te zien. Best grappig.Heb wat leesvoer gevonden -> http://www.multidimensions.com misschien interessant misschien niet .. moet je voor je zelf maar beslissen.
Dit stukje is vooral interesant
http://www.multidimensions.com/mdc_home.html
FF wat geripped
quote:
"Dimensions" are a means of organizing different planes of existence according to their vibratory rate. Each dimension has certain sets of laws and principles that are specific to the frequency of that dimension.
"Consciousness" represents awareness. The inhabitants of each dimension function clearly, easily, and with a minimum of resistance within that plane because their consciousness vibrates in resonance with the frequency of that dimension."Multidimensional Consciousness" is the ability to be "conscious" of more than one dimension. To be multidimensional in our consciousness we must remember that we have within us the potential to expand our perceptual awareness to the dimensions above and below our physical plane.
"Unconscious" means unaware of and unable to attend to internal and/or external stimuli within the inhabitants' own dimension or within another dimension. Third dimensional humans are largely unaware of their first dimensional, second dimensional, and fourth dimensional selves. The human unconscious is best accessed through physical body messages, introspection, dreams, and meditation.
"Conscious" means aware of and able to attend to stimuli within the inhabitants' own dimension. The third dimensional self is conscious of what can be perceived by the five physical senses of sight, hearing, touch, taste, and smell.
"Superconscious" is a higher order of consciousness of the fifth dimension and above in which the inhabitants are able to be aware of and attend stimuli of their own dimension as well as all the lower dimensions. The superconscious is innately multidimensional. The third dimensional self can become "conscious" of the superconscious through meditation, prayer, and by surrendering to the unfoldment of the higher order consciousness.
quote:Het is alleen even hard door lezen die site ... ik heb nog niet alles gelezen maar ben een heel eind.
Op maandag 24 november 2003 20:33 schreef Antagonist het volgende:[..]
Goede site
Gisteravond weer geprobeert... gebeurde iets vaags
|EDIT eerste deel van het verhaal wat langer gemaakt en een vraag van gemaakt die ik me een tijdje afvroeg |EDIT|
na me spieren gerelaxed te hebben en een poging tot het gros aan gedachten in me hoofd te kalmeren begon ik met het proberen af te dalen op wat voor manier dan ook (visualiseren gaat klote).
Dus dat was als eerst een trap..de trap vervaagde al snel en in een microseconde flitsen er opeen allerlei dingen voorbij ''dat ik me zusje nog geld moet geven , Angelus terug is in de veronica serie ANGEL en dat morgen verdomme weer maandag is ..maar hey morgen komt Angel weer...pluspuntje..wat is halle barry een lekker ding zeg ... owww ja erbij blijven leeg blijven , leeg wat was het nou ow ja niet nu maar daailijk, niet nu maar daailijk .........
toen werd het dus een soort van speeltuin glijbaan met dezelfde glijbaan eronder en nog een glijbaan eronder etc etc
maar dan zie ik weer de grond (ik hergebruik hetzelfde glijbaan plaatje steeds weer maar het heeft oorspronkelijk grond aan het einde m(et van die hout brokken die je in speeltijnen ziet) en die zie ik dan soms perongeluk en dan moet ik mezelf weer wijsmaken dat ik die grond niet zag want anders betekent het dat ik op de grond ben en dan moet ik bij de glijbaan weer naarboven lopen (of verschijnen / teleporteren ) om te kunnen dalen maar omhoog gaan verpest weer een hoop bij mij
...en toen, toen zat ik opeens in de glijbaan uit duinerell met die matjes waar ik steeds op zon recht stukje stopte om in te ademen ...
toen dwaalde ik perongeluk weer af en dacht ff ''ik ga slapen ,dromen en als ik wakker wordt onhoud ik mijn dromen''( hehe ik wil lucide
)
toen kon ik dat niet meer vasthouden en viel ik van een berg ... dat kon ik ook weer niet vasthouden omdat ik geen reden kon verzinnen waardoor ik in de lucht steeds zou kunnen stilstaan (om weer in te kunnen ademen) behalve de tijd stoppen wat weer zon abrubt schokkerig effect had (ik stond direct stil, terwijl ik met 100 km per uur aan het vallen was) waardoor ik weer opnieuw kon beginnen met zakken ik schrok van de tijdstop als het ware weer wat wakkerder.
toen verzon ik weer dat ik een balletje was rollend van een berg..
zo gaat mijn poging tot het visualiseren van afdalen dus ongeveer
.,..ik kan de beelden niet vasthouden, het is ook vaak vaag en vervaagt weer.. uiteindelijk gaat het wel een beetje maar komen dit soort problemen jouw of iemand anders toevallig bekend voor ![]()
-----------------------------------------------------------------
tot zover dat ...want dat was dus niet wat ik oorspronkelijk wou zeggen.
Ik was dus aan het afdwalen en op een gegeven moment ging het best wel ''steady'' en kreeg ik het gevoel dat het wel goed ging..
ik betrapte mezelf op een seconde wegdromen en opeens uit het niks , gebeurde iets vreemds, weet niet meer precies wat er nou gebeurde
maar er gebeurde van alles in me hoofd een hele vreemde sensatie
mischien begon alles ook te draaien , of mischien was het meer ala naar voor naar achter naar voor naar achter ...bonkend gevoel zeg maar mischien hoorde ik ook een monotoon geluid in me hoofd of een soort zoem of iets.
en ik zag een soort van tunnel ... eerst mischien een lichtflits wat ik niet meer zeker weet maar toen een stukje wittigs wat snel een cirkel beweging maakte wat dus verdomd veel op een tunnel leek ... het maakte niet alleen een draaiende beweging want er was ook een soort van diepte ... het leek echt alsof ik razend snel door een tunnel ging !!!!
dit gebeurde allemaal in een ogenblik en toen was er een schrik... maar toen dacht ik van ow ja je moet niet bang zijn je moet niet bang zijn ... wat ik dus wel was hehehe door de schrik werd ik weer een klein stukje wakkerder...maar niet helemaal eruit.. ik zag nog steeds een soort van cirkelvorm die draaide maar iets wat langzamer mischien en me hoofd bonkte minder toen dacht ik weer niet bang zijn joh maar ik was het nog een beetje en ik was enthousiast dus oppakken ging niet meer
toen ben ik maar rustig wakker geworden.
Wat is dit?? ben ik goed bezig ..... of deed ik iets gruwelijks verkeerd , was wel een beetje eng het kwam totaal onverwachts ,,,was net mezelf aan het vertellen dat ik niet moest afdwalen.
heeel lange post weet ik
alvast bedankt
[Dit bericht is gewijzigd door Schaduw00 op 24-11-2003 23:11]
quote:Naar mijn mening ben je teveel bezig met het neerzetten van een prestatie, je doel is afdalen je merkt dat het lukt. Waar komt de angst vandaan? Accepteer dat je aan het afdalen bent.
Op maandag 24 november 2003 22:26 schreef Schaduw00 het volgende:
ik was gewoon rustig aan het afdalen...en opeens gebeurde er iets (2e gedeelte)
me hoofd werd helemaal wild en allemaal vage sensaties gingen door me hoofd heen terwijl ik naar gevoel met 1000 km per uur door een tunnel getrokken werd. onwijs vaag en nog nooit zoiets meegemaakt.
nouw als dat opeens totaal onverwacht gebeurd terwijl je gewoon rustig relax aan het afdalen was...dan schrik je wel ff hoor.
ik weet niet of je het helemaal gelezen hebt of gedeeltelijk, maar het eerste gedeelte is een opsomming van de rommel in mijn hoofd en de problemen met visualisatie tijdens meditatie.
het 2e gedeelte is wat ik daadwerkelijk wou zeggen.
quote:Je was goed bezig , dat het onverwachts kwam klopt wel het is ene van je eerste bewuste trances, dat voel gewoon heel appart aan.
Op maandag 24 november 2003 22:26 schreef Schaduw00 het volgende:Wat is dit?? ben ik goed bezig ..... of deed ik iets gruwelijks verkeerd , was wel een beetje eng het kwam totaal onverwachts ,,,was net mezelf aan het vertellen dat ik niet moest afdwalen.
heeel lange post weet ik
alvast bedankt
Jij hebt iets ervaren in trance , en dat is goed en dan maakt het niet uit hoe je er gekomen bent.
*Detroit heeft nog even gezocht of die hartkloppingen erbij kunnen horen, en ja... Geen vragen meer
.
quote:Ademhalingsproblemen heeft met hartkloppingen te maken. Kan ook op stress duiden ... maar vermoedelijk heb je hier volgende keer veel minder last van.
Op dinsdag 25 november 2003 10:16 schreef Detroit het volgende:
*Detroit heeft nog even gezocht of die hartkloppingen erbij kunnen horen, en ja... Geen vragen meer.
Omdat ik toch weer beter wil presteren ben ik op zoek
gegaan naar informatie over mediteren. (bij deze dus bedankt
voor het topic). Ik had al eerder wat losse oefeningen gevonden
waarin je dus eigenlijk stap voor stap leert 'ademhaling tellen' 'concentreren
op een bepaalde gedachte' en vervolgens ook 'afdalen van de trap'.
Gister middag heb ik het op jouw manier gedaan zoals in les 1
met het liggen en dan langzaam zakken van de trap zeg maar.
Ik had het idee dat dat aardig werkte ik voelde mij heel erg tintelig enzo
en kon bijna zien wat ik dacht alhoewel dat heel veel moeite koste.
Ik was er zo van onder de indruk dat ik het voor het slapen gaan nog
even dat 'orgasm without tutch' geprobeerd heb .. niet dat het lukte maar het was wel een heel intens gevoel
maar vandaag wilde het niet echt lukken tenminste ik voelde telkens
die tinteling komen en dan gingen mijn oren een soort dicht weet niet
alsof het geluid heel ver weg is maar dat viel telkens heel snel weer weg
door een verstorend geluid - kinderen aan de overkant van de straat - moeder die de wasmand door de gang schopt - moeder die de hond uit scheld beneden ..
maar wat ik dus vragen wilde was 1. als dit nou goed lukt hoe kan dat dan helpen tegen mijn concentratie problemen die ik heb in het dagelijksleven?
(o ja ben ook begonnen in 'the freedom of choice' ben precies bij het yin/yan gedeelte over aan de eene kant concentratie en en de andere kant meditatie (intelect inspannen of ontspannen) maar wat ik dus met de vraag bedoel is "als je in trance bent is dat volgens mij juist inspanning want het kost me heel veel moeite" of zit ik er dan naast?
[Dit bericht is gewijzigd door intrix op 26-11-2003 15:33]
quote:Dit heb ik eens meegemaakt toen ik in de auto zat. Ik vloog als het ware uit de auto en keek naar mijn eigen lichaam dat wel dood leek te zijn.
Op donderdag 13 november 2003 23:40 schreef Mischa_NL het volgende:
nog een paar vraagjes.
Kan het visualiseren net zo realistisch worden als een lucide droom?In een lucide droom is het alsof je je spieren echt gebruikt kan dit ook met visualisatie? Dus dat je je totaal nietmeer met je lichaam verbonden voelt. (en dus gewoon niet goed onderscheid meer kunt maken tussen echt en visualisatie/droom whatever.)
Dat lijkt me echt heel stoer als dat mogelijk is doormiddel van training ofzo...
Iemand enig idee?
quote:Mijn vader die heeft vaak last van dat hij bijna in slaap valt tijdens het mediteren maar ik bijna nooit.
Op maandag 17 november 2003 22:55 schreef Mischa_NL het volgende:
ik neem aan van wel.
Misschien ben je eerst in trance geweest en weggedommeld maar ik denk dat je gewoon in slaap bent gevallen.
Je kunt wakker blijven door zo goed mogelijk op het object te concentreren waarop/mee je afdaalt.
Als je dit in detail wilt denken heb je echt heel erg veel concentratie nodig. Bewegingen, geluid, Kleuren, enz...Succes iig!
quote:Het zal zeker helpen in je concentratie vermogen, ik weet niet zoveel over ADHD maar als het lichamelijk is dan wel dat je je met behulp van meditatie beter zult kunnen ontspannen en van nature rustiger wordt.
Op woensdag 26 november 2003 15:32 schreef intrix het volgende:
Ik heb dus adhd en slik sinds een jaar ritalin,
in het begin was ik hier helemaal weg van.
Maar sinds een maand werkt het veel minder of
ik zit niet lekker in mijn regelmaat of wat dan ook.Omdat ik toch weer beter wil presteren ben ik op zoek
gegaan naar informatie over mediteren. (bij deze dus bedankt
voor het topic). Ik had al eerder wat losse oefeningen gevonden
waarin je dus eigenlijk stap voor stap leert 'ademhaling tellen' 'concentreren
op een bepaalde gedachte' en vervolgens ook 'afdalen van de trap'.Gister middag heb ik het op jouw manier gedaan zoals in les 1
met het liggen en dan langzaam zakken van de trap zeg maar.
Ik had het idee dat dat aardig werkte ik voelde mij heel erg tintelig enzo
en kon bijna zien wat ik dacht alhoewel dat heel veel moeite koste.Ik was er zo van onder de indruk dat ik het voor het slapen gaan nog
even dat 'orgasm without tutch' geprobeerd heb .. niet dat het lukte maar het was wel een heel intens gevoelmaar vandaag wilde het niet echt lukken tenminste ik voelde telkens
die tinteling komen en dan gingen mijn oren een soort dicht weet niet
alsof het geluid heel ver weg is maar dat viel telkens heel snel weer weg
door een verstorend geluid - kinderen aan de overkant van de straat - moeder die de wasmand door de gang schopt - moeder die de hond uit scheld beneden ..maar wat ik dus vragen wilde was 1. als dit nou goed lukt hoe kan dat dan helpen tegen mijn concentratie problemen die ik heb in het dagelijksleven?
De oefeningen draaien 90 % om concentratie , concentratie wordt na een tijdje een 2e natuur en dan zal je daar zeker de vruchten van zien.
Als het in het begin moeite kost dan is dat helemaal niet erg , jezelf vergelijken met iemand waarbij het veels te makkelijk gaat is als appels en peren , iedereen doet het voor zich.
Zo te horen zit jij ook in een onrustige omgeving, koop eens oordopjes en mediteer daar mee , dat is echt een wereld van verschil je zal jezelf dankbaar zijn.
Ik wens je heel erg veel succes met het mediteren
en ik hoop dat je mij dan even wilt laten weten of het geholpen heeft en of je rustiger en geconcentreerder bent geworden.
Mocht het nou goed helpen dan kunnen meer mensen met ADHD het misschien proberen
.
quote:In het begin ben je niet gewend met de mate van concentratie die je vaak hebt voordat je in trance komt, je moet helemaal rustig en stil worden en in het begin moet je daar bewust je best voor doen.
(o ja ben ook begonnen in 'the freedom of choice' ben precies bij het yin/yan gedeelte over aan de eene kant concentratie en en de andere kant meditatie (intelect inspannen of ontspannen) maar wat ik dus met de vraag bedoel is "als je in trance bent is dat volgens mij juist inspanning want het kost me heel veel moeite" of zit ik er dan naast?
quote:Iedereen gaat anders met zijn energie om , ik heb zelf ook altijd neigingen om in slaap te vallen, dan moet ik echt mijn best doen om wakker te blijven.
Op woensdag 26 november 2003 17:27 schreef DvB het volgende:[..]
Mijn vader die heeft vaak last van dat hij bijna in slaap valt tijdens het mediteren maar ik bijna nooit.
Hoe kan dit? Ik heb zelf het gevoel dat ik hele goede resultaten bereik, beter dan mijn vader maar ik heb nooit het gevoel dat ik zo moe ben dat ik in slaap val.
Jij hebt dus geluk dat jij daar nooit last van hebt
quote:sybren_schenk@hotmail.com .
Op woensdag 26 november 2003 17:27 schreef DvB het volgende:[..]
Eyz... Heb je MSN?? Ik vind je serieus cool!
Ik heb zeer veel respect voor je!
Ik wil wel eens in contact komen met je.. Gaan we eens samen mediteren (beide op onze eigen manier)Ik spreek je.. Mazzl
quote:
Op zondag 16 november 2003 17:53 schreef Zwoerd het volgende:
Vroeger had ik ook vaak dat ik na een droom eerst het gevoel had dat ik na beneden viel voordat ik weer gewoon wakker in mn bed lag. Eerst dacht ik daar niet zo over na, maar nu bedenk ik me opeens dat ik weer terug in mn lichaam viel oid.
Kan het dan zijn dat je in een droom een soort van uittreding hebt?
quote:Het maakt niet uit hoe het sneller ontwikkelt.
Op woensdag 26 november 2003 23:03 schreef Cataclysm_Child het volgende:
is het aan te raden om met zo'n begeleidend cd'tje de meditatie te trainen, of gaat het dan alleen maar langzamer?
quote:Dat gevoel heb ik ook
Op donderdag 20 november 2003 22:07 schreef Antagonist het volgende:[..]
Ik herken wat je bedoelt,
Alsof je arm bijvoorbeeld een perfect fijne beweging maakt en een soepele draai om daarna volledig stil te zijn.Heel appart, en zeker ook erg cool
een beetje de Bene Geserit way
quote:
Heeft hier trouwens iemand wel eens gedacht om meditatie te combineren met een vechtsport cq krijgskunst?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |