Er was immers eens een Joods rijk van de Nijl tot aan de Eufraat (tot in Irak dus).
In hoeverre kunnen we met hun mee gaan dat die twee blauwe strepen op de vlag van Israel staan voor agressie t.o.v. deze landen.
Er zijn immers orthodoxe joden die streven naar wat heet een "Groot Israel". En dat betreft niet alleen de bezette gebieden.
Zou Israel in haar grondwet op moeten nemen dat ze geen verdere expansie driften heeft om elke valse arabische propaganda in deze uit te sluiten ?
En worden de joden die zeggen dat ze naar een Groot Israel streven niet betaald door Arabieren om hen aan goedkope propaganda te helpen.
[Dit bericht is gewijzigd door Akkersloot op 17-08-2003 20:42]
quote:Ja en?
Op zondag 17 augustus 2003 20:11 schreef Akkersloot het volgende:
Er zijn immers orthodoxe joden die streven naar wat heet een "Groot Israel".
Er zijn ook extremistische moslims die streven naar een islamitisch wereldrijk.
Waarom had je precies die discussie met een moslim?
quote:Je maakt toch nooit anders mee dat wanneer je het over de koran hebt je het ook voor de bijbel (cirkelredenatie) of over Israel moet hebben.
Op zondag 17 augustus 2003 20:13 schreef Sidekick het volgende:
Dit is meer voor C&H.Waarom had je precies die discussie met een moslim?
quote:Voorbeelden van andere grote rijken maar die verloren zijn gegaan
Op zondag 17 augustus 2003 20:13 schreef tvlxd het volgende:
Heeft zo'n groot Joods rijk bestaan? In ieder geval niet al te lang, lijkt mij.
quote:Ja, dat weet ik. Maar het Joodse rijk dan?
Op zondag 17 augustus 2003 20:20 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Voorbeelden van andere grote rijken maar die verloren zijn gegaan
- Het Mongoolse rijk
- Het Tartaarse rijk is nu slechts een kleine Russische provincie
- Lithouwen-Polen (omvatte de Oekraine)
- Oostenrijk.
- Rome.
quote:
Op zondag 17 augustus 2003 20:11 schreef Akkersloot het volgende:
Er was immers eens een Joods rijk van de Nijl tot aan de Tigrus (tot in Irak dus).
Het is misschien voor Israel wel interessant om te onderzoeken in hoeverre dat verhaal dat die blauwe strepen voor de Nijl en de Tigrus staan als propaganda door de Arabieren is opgevat.
quote:Waarom eigenlijk niet?
Op zondag 17 augustus 2003 20:27 schreef Akkersloot het volgende:
Nu lijkt het mij ook niet verstandig voor Israeli's om op zo'n enorme gebiedsuitbreiding te dromen.
De joden hebben een stuk woestijn omgetoverd in een welvarend land. Als de Palestijnen er nog hadden gewoon zou het land over 100 jaar nog straatarm zijn.
quote:Israël
Op zondag 17 augustus 2003 20:28 schreef Gil-galad het volgende:[..]
welvarend land
quote:Vergeleken met die achterlopende Arabische landen iig niet.
Op zondag 17 augustus 2003 20:30 schreef pietengriet het volgende:[..]
Israël
Volgens mij is het land straatarm.
Bovendien wordt het democratisch geregeerd.
GDP - per capita:
purchasing power parity - $19,000 (2002 est.)
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/is.html
Syrie:
GDP - per capita:
purchasing power parity - $3,500 (2002 est.)
quote:2002 ESTIMATE, kan dus helemaal anders liggen. Syrië, bijvoorbeeld, $20,000.
Op zondag 17 augustus 2003 20:32 schreef Gil-galad het volgende:
Israel:GDP - per capita:
purchasing power parity - $19,000 (2002 est.)http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/is.html
Syrie:
GDP - per capita:
purchasing power parity - $3,500 (2002 est.)http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/sy.html
quote:Nog gekker. Er zou maar amper een "palestijn" wonen. De "Palestijnen" zijn op de welvaart afgekomen die de Joodse immigranten daar vanaf de jaren '20 brachten.
Op zondag 17 augustus 2003 20:28 schreef Gil-galad het volgende:
Waarom eigenlijk niet?De joden hebben een stuk woestijn omgetoverd in een welvarend land. Als de Palestijnen er nog hadden gewoon zou het land over 100 jaar nog straatarm zijn.
Maar onder de huidige omstandigheden, en die zullen nooit meer veranderen, is een droom van een Groot Israel niet reeel. Doch natuurlijk niet voor geloofswaanzinnigen.
[Dit bericht is gewijzigd door Akkersloot op 17-08-2003 20:38]
quote:Ja, of Israel $100,000.
Op zondag 17 augustus 2003 20:35 schreef tvlxd het volgende:[..]
2002 ESTIMATE, kan dus helemaal anders liggen. Syrië, bijvoorbeeld, $20,000.
In principe heeft Israel trouwens geen grondwet (net als Engeland) zoals veel landen die kennen, sommige dingen zijn vastgelegd in:
Declaration of Establishment (1948), the Basic Laws of the parliament (Knesset), and the Israeli citizenship law (bron CIA world factbook)
Een groot Joods rijk vanaf de Nijl tot aan de Eufraat of de Tigris is mij trouwens onbekend. Joden werden veel gebruikt als huurlingen maar het Egypte van de Pharaos en de Perzische rijken waren toch heel lang heel machtig tot de Romeinen de boel stevig gingen rellen.
--edit: verkeerd land--
[Dit bericht is gewijzigd door Trence op 17-08-2003 22:26]
______________________________________________________
Bijkbaar afkomstig van een gebedsriem. Dan hadden de orthodoxen meer invloed dan ik aannam.
quote:Nee dat heeft nooit bestaan. Zeker niet tot in Babylonie.
Op zondag 17 augustus 2003 20:13 schreef tvlxd het volgende:
Heeft zo'n groot Joods rijk bestaan? In ieder geval niet al te lang, lijkt mij.
Wat een onzin.
Verschijnen er eerst twee vermeldingen van Jennygoeree.com (Je weet wel wiens man veroordeelt is vanwege de stelling dat de joden de holocaust aan zich zelf hadden te danken. "Hadden ze zich maar tot het christendom moeten bekeren")
Dan nog wat vermeldingen van het CIDI (gesubsidieerd door Israel) Maar met bewerken selecteren en zoek 'nijl eufraat' kon ik niets vinden. Gelukkig.
Dan nog wat van een christelijke organisatie en ja hoor. Het blijkt in het O.T. te staan: "De Here heeft Abraham vanuit Ur en Haran geroepen om hem en zijn nageslacht het land Kanaän te geven. Tot in eeuwigheid, staat er dan steeds! Vanaf Genesis 12 van hoofdstuk tot hoofdstuk. De omvang van dat gebied is van de rivier van Egypte, dat is de Nijl tot aan de rivier de Eufraat in Irak".
Mijn mening in deze is: Israeli's en Christenen die beweren dat Israel moet streven naar een Groot Israel van de Nijl aan de Eufraat zijn gewoon staatsgevaarlijk. Het is koren op de molen voor de Arabische propaganda.
quote:Pst, Israel heeft geen geschreven grondwet als zodanig, slechts een paar richtlijnen.
Op zondag 17 augustus 2003 22:01 schreef Vlaming het volgende:
Ik dacht ook dat deze 2 strepen stonden voor de Nijl en de Tigris. Weer er ook iemand of het waar is dat er in de Israëlische grondwet niets staat over het grondgebied van Israël.
quote:Waar vind je dat? De enige sites die ik kan vinden refereren alleen aan Palestina als Kanaän.
Op zondag 17 augustus 2003 22:24 schreef Akkersloot het volgende:
Dan nog wat van een christelijke organisatie en ja hoor. Het blijkt in het O.T. te staan: "De Here heeft Abraham vanuit Ur en Haran geroepen om hem en zijn nageslacht het land Kanaän te geven. Tot in eeuwigheid, staat er dan steeds! Vanaf Genesis 12 van hoofdstuk tot hoofdstuk. De omvang van dat gebied is van de rivier van Egypte, dat is de Nijl tot aan de rivier de Eufraat in Irak".
Een zo'n site eindigt met "In de tijd van het vrederijk zal Israël zéker de omvang hebben van de Nijl tot aan de Eufraat. (Zef. 2: 7) Beloofd is beloofd!"
De site die je noemt vindt ik persoonlijk 'eng', als je de tekst leest is het ook zeer anti-immigratie namelijk. Maar dat valt buiten het bereik van dit topic.
Gezien het feit dat de Islam een continuatie is van het Judaïsme kan het natuurlijk zijn dat ondertussen de beloften zijn aangepast, God is er tenslotte natuurlijk ook toe in staat om, als de mensen hem teleurstellen, steden te vernietigen en alles te doen overstromen. (Voor de religeuzen onder ons dan.)
Als de strepen de rivieren zouden symboliseren, was het dan niet logischer geweest om ze verticaal te plaatsen, geografisch gezien dan?
quote:Als die blauwe strepen voor de Nijl en de Eufraat staan en alles zo letterlijk in die "heilige" boeken staan van die Joodse staat lijkt mij dit geen Cultuur en Historie maar gewoon Politiek.
Op zondag 17 augustus 2003 20:19 schreef Kozzmic het volgende:
POL -> C&H
Vreemd dat Israel wel pleit voor erkenning van Israel in het handvest van de PLO terwijl
1. De PLO niet de grondwettelijke vertegenwoordiging van het Palestijnse volk is.
2. Israel zelf geen Grondwet heeft.
Als je de wat onduidelijke vorm over de kaart van het Midden Oosten legt wordt het hele gebied van een "Groter Israel" aangegeven.
Ongeveer hetzelfde als op dit embleem (een andere draaihoek als op de munt, maar hetzelfde gebied)
En dat zou dan dit gebied moeten zijn, hoewel hier minder diep in S.A. is gesneden.
[Dit bericht is gewijzigd door Akkersloot op 18-08-2003 09:21]
quote:je bedoelt, Milliarden Dollars amerikaans geld hebben een stuk woestijn omgetoverd?
Op zondag 17 augustus 2003 20:28 schreef Gil-galad het volgende:[..]
Waarom eigenlijk niet?
De joden hebben een stuk woestijn omgetoverd in een welvarend land. Als de Palestijnen er nog hadden gewoon zou het land over 100 jaar nog straatarm zijn.
quote:Ja. Met grote B-52 bommenwerpers werden dollar biljetten over de woestijn verspreid. Groene dollarbiljetten ha ha.
Op maandag 18 augustus 2003 09:18 schreef Pietverdriet het volgende:
je bedoelt, Milliarden Dollars amerikaans geld hebben een stuk woestijn omgetoverd?
zo staan de 2 pilaren in de spaanse vlag voor het bezit van de ingang van de middellandse zee
is ook allang geen sprake meer van, de Britten hebben Gibraltar (veroverd door nederlandse mariniers) en in oost afrika hebben ze alleen nog maar dat armzalige peterselie eilandje en 2 enclaves
geen Spanjaard die daar mee zit
quote:Weleens gehoord van godsdienst ? Het staat in een "heilig" boek. Het zal me echt niet verbazen als een groepering daar echt naar streeft.
Op maandag 18 augustus 2003 10:55 schreef sp3c het volgende:
pure symboliek, betekend totaal nix meerzo staan de 2 pilaren in de spaanse vlag voor het bezit van de ingang van de middellandse zee
is ook allang geen sprake meer van, de Britten hebben Gibraltar (veroverd door nederlandse mariniers) en in oost (west ?, A.S) afrika hebben ze alleen nog maar dat armzalige peterselie eilandje en 2 enclaves
geen Spanjaard die daar mee zit
quote:godsdienst, cultuur ... 1 pot nat
Op maandag 18 augustus 2003 11:47 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Weleens gehoord van godsdienst ? Het staat in een "heilig" boek. Het zal me echt niet verbazen als een groepering daar echt naar streeft.
er zal ongetwijfeld ook wel ergens een groepje spanjaarden te vinden zijn die die symbolische doorgang graag terugwensen
zo zullen er ook wel nederlanders zijn die terugwillen naar het koloniale tijdperk of duitsers naar het derde reich, rotte appelen heb je overal
quote:Otewel samengevat: Die blauwe strepen verwijzen dus naar de gebedssjaal die joden dragen. Ik heb zelf op een andere site een plaatje gevonden van een voorloper van de Israelische vlag, waar het nog duidelijker is.
The Blue StripesThe blue stripes on the Zionist flag were inspired by the stripes on the tallit (prayer shawl). The tallit has two separate symbolic aspects: the light blue hue and the stripes. Some say that the stripes are meant to recall the one dyed strand of the ritual fringes (tzitzit). This leads to the significance of the hue itself. According to the Torah, one strand in the tzitzit should be light blue. To judge from references in the Talmud, it was a shade between green and blue. Many symbolic meanings were attributed to it. Rabbi Meir said that it recalls the color of the sky; Rabbi Judah ben Illai maintained that the color of Aaron's staff was light blue, as were the Tablets of the Law, and this is why God commanded the Jews to include it on their prayer shawls: "As long as the people of Israel are looking at this tehelet, they are reminded of {the words} written on the tablets and observe them." In other words, the sight of the color tehelet leads to observance of the commandments. White and tehelet, along with gold and purple, were the colors of the High Priest's raiment (Exodus 28: 4,43) and of the curtains of the Tabernacle (Exodus 26). They were considered to be the colors of purity symbolizing the spirituality of the Jewish people.
The blue stripes of the Zionist flag serve as a counterweight to the message of the Star of David. They give the flag the religious and ritual aspect totally absent from the latter. Whether the symbolic meaning of the blue stripes was perceived consciously or not, their origin in the tallit reminds onlookers of the Torah commandments. The Zionist flag uses the Star of David to express Jewish unity, which is in turn guided by the precepts of the Torah, as represented by the blue stripes and white background.
En de sjaal:
[Dit bericht is gewijzigd door freako op 19-08-2003 12:17]
quote:Kijk hier heb ik iets aan. Dank je. Maar die doctrine over een Groot Israel vind ik wel een gevaarlijke. Al is het alleen voor de (valse) propaganda waarde voor de "bedreigde" Arabische staten. Het zal me niet verbazen dat die orthodoxe Joden en gristenen door een Arabische geheime dienst worden betaald.
Op maandag 18 augustus 2003 15:06 schreef freako het volgende:
Misschien een aardig idee om te zien wat het Israelische ministerie van Buitenlandse Zaken hierover te melden heeft:
quote:Allemaal? Het zou me héél erg verbazen.
Op maandag 18 augustus 2003 17:30 schreef Akkersloot het volgende:
Het zal me niet verbazen dat die orthodoxe Joden en gristenen door een Arabische geheime dienst worden betaald.
quote:Die streven naar een Groot Israel (van de Nijl tot de Eufraat) dan. Maar het is iets wat in de "heilige" boek de bijbel/thora staat dus het zullen er wel inderdaad wel veel zijn.
Op maandag 18 augustus 2003 17:33 schreef tvlxd het volgende:
Allemaal? Het zou me héél erg verbazen.
quote:Deze topic dus. Wat zijn overigens "fundamentalistische atheisten". Fundi's die geloven dat God een atheist is. Ja. Dat ben ik.
Op dinsdag 2 september 2003 19:51 schreef Graveland het volgende:
of over moorddadige christenen
of joden
HE!
DOE DAN?!
Als ook een topic met de vraag waarom mensen in de moderne tijd (evolutieleer tijdperk) volgens de gristenen extra voor hun geloof in de schepping op proef gesteld moeten worden terwijl de middeleeuwers geen alternatief hadden dan te geloven in God's schepping.
quote:Het bewuste topic waar ik uit ge quote had is door een mod geblokeerd. Dus kon alleen hier het on topic antwoord plaatsen.
Op woensdag 3 september 2003 17:55 schreef Natalie het volgende:
Inmiddels is het antwoord over de bewuste strepen gegeven, zag ik. Da's fijn. 't Valt me op dat het af en toe offtopic gaat. Dus svp ontopic blijven.
quote:Als je topic gesloten is dan zal daar een reden voor zijn. Het is niet de bedoeling om die discussie hier voort te zetten.
Op woensdag 3 september 2003 18:09 schreef Akkersloot het volgende:Het bewuste topic waar ik uit ge quote had is door een mod geblokeerd. Dus kon alleen hier het on topic antwoord plaatsen.
On topic. Ik had vanmiddag nog een gesprek met een ongelovigen-gaan-naar-de-hel christen (gristen dus) die zei dat het land tussen de nijl en de eufraat aan de joden is beloofd.
Lijkt mij dus ook geen echt vredelievende godsdienst dat gristendom.
quote:Je verzint ook vaak dingen om je standpunten sterker te maken, was al te merken in andere topics. Woonden palestijnen voor de jaren 20 daar niet al? Je bedoelt, als Engeland het toen 'Palestina' het nu 'Israel' niet aan de joden had toegewezen woonden er amper joden vergeleken nu.
Op zondag 17 augustus 2003 20:36 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Nog gekker. Er zou maar amper een "palestijn" wonen. De "Palestijnen" zijn op de welvaart afgekomen die de Joodse immigranten daar vanaf de jaren '20 brachten.
Maar onder de huidige omstandigheden, en die zullen nooit meer veranderen, is een droom van een Groot Israel niet reeel. Doch natuurlijk niet voor geloofswaanzinnigen.
quote:Ik heb daar inmiddels al gezegd dat ik je met een andere poster verward had. Je hebt me inmiddels al vergeven. Dank je.
Op woensdag 3 september 2003 21:33 schreef OldJeller het volgende:[..]
Je verzint ook vaak dingen om je standpunten sterker te maken, was al te merken in andere topics.
quote:Nou ik ben niet voor het inlijven van de bezette gebieden en zeker niet voor dat rijk tussen de nijl en de eufraat.
Woonden palestijnen voor de jaren 20 daar niet al? Je bedoelt, als Engeland het toen 'Palestina' het nu 'Israel' niet aan de joden had toegewezen woonden er amper joden vergeleken nu.
Je bent toch christelijk? Houdt van EO? Founder of: 'Vrienden van Israel' ?
Als je geen feiten hebt moet je ook geen geouwehoer posten, gebaseerd op lucht.
At EZ
[Dit bericht is gewijzigd door Akkersloot op 03-09-2003 22:17]
quote:Dit meen je toch niet serieus he? Dan had ik van jou wel een intelligentere opmerking verwacht.
Op zondag 17 augustus 2003 20:35 schreef tvlxd het volgende:[..]
2002 ESTIMATE, kan dus helemaal anders liggen. Syrië, bijvoorbeeld, $20,000.
Een schatting kan er naast liggen, maar geen 600%
quote:Post-Icon, mijn beste.
Op maandag 15 september 2003 17:05 schreef Mobious het volgende:[..]
Dit meen je toch niet serieus he? Dan had ik van jou wel een intelligentere opmerking verwacht.
Een schatting kan er naast liggen, maar geen 600%
quote:Ow, had hem op text-only staan toen ik het las
Op maandag 15 september 2003 19:08 schreef tvlxd het volgende:[..]
Post-Icon, mijn beste.
Altijd maar weer nadelen met trage verbindingen
Het gaat hier om de belofte die God aan Abraham deed (als ik het goed uit m'n hoofd herinner in Gen. 12) en die belofte is nooit uitgekomen. Zoals we weten komen de beloften van God zelden uit, maar weten de gelovigen dat dit niet zo is. Ze komen alleen ogenschijnlijk niet uit... Of ze zullen ooit in de toekomst uitkomen, een toekomst die in de regel altijd in de toekomst is...
Of we verzinnen gewoon wat anders. Ik heb een mooie: God heeft de belofte aan Abraham gedaan. En laat hij nou ook de stamvader van de arabieren zijn! Wie weet hebben de arabieren toch gelijk: het land behoort hun toe...
Of we zouden ze er eindelijk maar eens op moeten wijzen: broers onder elkaar die aan het vechten zijn is nogal tienerachtig. Ze zouden eindelijk moeten opgroeien.
quote:Amders is er natuurlijk nog een self profilling profissy. Maar die lui die beweren dat dat land aan Israel toebehoort zijn gezien de internationale situatie gewoon levensgevaarlijk.
Op zaterdag 20 september 2003 19:08 schreef Rereformed het volgende:
Ze komen alleen ogenschijnlijk niet uit... Of ze zullen ooit in de toekomst uitkomen, ...
Ik denk overigens dat volgens de bijbel dat land niet aan Israel mag toebehoren. De Joden hebben toch nog steeds niet zijn zoon erkent ? haha
quote:Que?
Op zondag 21 september 2003 22:18 schreef Akkersloot het volgende:
self profilling profissy.
quote:Is toch heel simpel. Omdat het in de bijbel staat gaan joden en gristenen strijden voor een Groot Israel. En als dat Groot Israel bereikt zou zijn zeggen ze "hé dat is toevallig. Dat staat ook in de bijbel".
Op maandag 22 september 2003 13:25 schreef SportsIllustrated het volgende:[Op zondag 21 september 2003 22:18 schreef Akkersloot het volgende:
self profilling profissy]Que?
"Ik Akkersloot ben een profeet en ze zullen me niet geloven". Ben ik dus altijd een profeet.
quote:Ah. Een self-fulfilling prophecy.
Op maandag 22 september 2003 18:21 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Is toch heel simpel. Omdat het in de bijbel staat gaan joden en gristenen strijden voor een Groot Israel. En als dat Groot Israel bereikt zou zijn zeggen ze "hé dat is toevallig. Dat staat ook in de bijbel".
"Ik Akkersloot ben een profeet en ze zullen me niet geloven". Ben ik dus altijd een profeet.
quote:Dank je. self-fulfilling prophecy self-fulfilling prophecy self-fulfilling prophecy
Op maandag 22 september 2003 18:24 schreef SportsIllustrated het volgende:
Ah. Een self-fulfilling prophecy.
quote:welnee, da's alleen voor de mensen die het geloven !
Op maandag 22 september 2003 18:21 schreef Akkersloot het volgende:"Ik Akkersloot ben een profeet en ze zullen me niet geloven". Ben ik dus altijd een profeet.
voor mij ben je een valse profeet !
quote:En ze geloven het dus niet. Was mijn profetie toch juist en ben ik dus een profeet.
Op dinsdag 23 september 2003 18:44 schreef Viola_Holt het volgende:
welnee, da's alleen voor de mensen die het geloven !voor mij ben je een valse profeet !
_______________
David Ben Goerion ging uit van Israël, dat liep van het riviertje de Litani in Libanon in het noorden, tot even voorbij de gehele Golanhoogte en de Jordaan, tot een deel van de Sinaï in het zuiden.
Nu wordt gewerkt aan de transfer op een stille manier. Daar komen al die illegale nederzettingen vandaan en die grondaankopen in de Gazastrook.
46 % van de joodse Israëli's is voor de transfer d.w.z. het verdrijven van de Palestijnen naar Jordanië. Overigens is 70% van de joodse Israëli's voor de verdrijving van de Arabische Israëli's uit het huidige Israël naar de bezette gebieden of verder.
JG
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |