Hoi,
Dit centrale topic is speciaal neergezet om er voor te zorgen dat de overdaad aan Apple topics van de afgelopen periode een beetje in toom wordt gehouden. Apple nieuwsfeitjes komen dus vanaf nu in dit centrale topic. Dit houdt overigens ook in dat flamen over Apple in dit topic niet gewenst is. Ik hoop dat iedereen hiermee kan leven. Er is nu een plaats waar Apple artikeltjes geplaatst kunnen worden zonder dat dit de rest van de topic lijst laat ondersneeuwen.
Ipod ging laatst kapot, vrijdag werd die op gehaald, en maandag had ik een compleet nieuwe ipod (garantie)
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 15-08-2003 12:57]
quote:En gebruikers van een gewone x86 laptop hebben niks aan de WiFi mogelijkheden in dat hotel
Op vrijdag 15 augustus 2003 12:55 schreef cigarman het volgende:
Mischien lijkt het heel wat maar leuk is het wel voor de liefhebbers van het merk Apple.
Mocht je in New York zijn, neem dan je intrek in een Apple Core Hotel
Niet alleen is de naam natuurlijk hartstikke leuk, maar ze hebben zelfs hun hotel-lobbies voorzien van de bekende WiFi-technologie. Kortom als echte Mac-user voel je je voelt je er echt thuis !![]()
quote:Uh...de WiFi infrastructuur is van 3Com dus wat denk jij?
Op vrijdag 15 augustus 2003 12:56 schreef E_Motion het volgende:En gebruikers van een gewone x86 laptop hebben niks aan de WiFi mogelijkheden in dat hotel
Bring a laptop with 802.11b compatible wireless network card and you'll be surfing the web and checking your email in no time.
quote:Oh jawel, want Apple Airport is in feite gewoon standaard 11 Mbps 802.11b WiFi en Airport Extreme is 54 Mbps 802.11g WiFi. Maar dat doet er verder niet toe
Op vrijdag 15 augustus 2003 12:56 schreef E_Motion het volgende:[..]
En gebruikers van een gewone x86 laptop hebben niks aan de WiFi mogelijkheden in dat hotel
quote:Sterker nog, alleen op de duurste i en P Books is WiFi standaard.
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:01 schreef Tijn het volgende:Oh jawel, want Apple Airport is in feite gewoon standaard 11 Mbps 802.11b WiFi en Airport Extreme is 54 Mbps 802.11g WiFi. Maar dat doet er verder niet toe
quote:Ach, dat geldt voor veel Wintel-notebooks. Bovendien vind ik het nooit zo prettig dat dat soort dingen standaard zijn, kheb liever de keus. Kheb thuis bv geen WLAN, dus waarom zou ik een notebook moeten hebben met die functionaliteit? Kbespaar dan liever wat geld bij aanschaf en mocht ik ooit nog willen uitbreiden naar WiFi dan gooi ik er wel een PCMCIA-kaartje in
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:05 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Sterker nog, alleen op de duurste i en P Books is WiFi standaard.
[Dit bericht is gewijzigd door Tijn op 15-08-2003 13:20]
quote:Helemaal met je eens, ik heb er nu al een paar keer overgedacht om WiFi zooi te kopen maar om nu een 100Mbit netwerk in te ruilen voor een 54Mbit (als je geluk hebt)..nou nee.
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:06 schreef Tijn het volgende:Ach, dat geldt voor veel Wintel-notebooks. Bovendien vind ik het nooit zo prettig dat dat soort dingen standaard zijn, kheb liever de keus. Kheb thuis bv geen WLAN, dus waarom zou ik een notebook moeten hebben met die functionaliteit? Kbespaar dan liever wat geld bij aanschaf en mocht ik ooit nog willen uitbreiden naar WiFi dan gooi ik er wel een PCMCIA-kaartje in
quote:Da's wel hun doelgroep, mark, bijna alle hotels in Manhattan zijn zakenhotels (en f**** duur kan ik je uit ervaring vertellen), heel veel hebben ofwel WiFi beschikbaar of RJ-45 aansluitingen op de kamers voor Internet tegenwoordig.
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:20 schreef markvleth het volgende:
Maar goed, waarom zou je je laptop mee willen nemen op vakantie(Ik kan me er in de zakenwereld wel wat bij voorstellen, maar dat is volgens mij niet echt hun directe doelgroep) Wel grappig natuurlijk, maar ik vind het ook wel is prettig als die pc me niet achtevolgd.
quote:Nou, voor een laptop is het toch anders echt erg gemakkelijk hoor...
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:43 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Helemaal met je eens, ik heb er nu al een paar keer overgedacht om WiFi zooi te kopen maar om nu een 100Mbit netwerk in te ruilen voor een 54Mbit (als je geluk hebt)..nou nee.
Ik heb het sinds kort (802.11g) en ben er zeer tevreden mee.
quote:Wel zijn alle moderne Apple laptops(en desktops, trouwens...) voorbereid met een antenne aan boord voor Airport/WiFi, en dus heb je niet zo'n onhandige "lip" buiten je laptop steken als je draadloos wilt werken.
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:05 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Sterker nog, alleen op de duurste i en P Books is WiFi standaard.
quote:* Tijger_m kijkt eens naar zijn (net nieuwe) Dell Latitude D800..ziet geen antenne maar heeft wel WiFi
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:54 schreef Jalu het volgende:Wel zijn alle moderne Apple laptops(en desktops, trouwens...) voorbereid met een antenne aan boord voor Airport/WiFi, en dus heb je niet zo'n onhandige "lip" buiten je laptop steken als je draadloos wilt werken.
Jalu, Dell laptops zijn al 2 jaar uitgerust met antenne's die in de schermomranding zitten, net als HPaq's en IBM's.
quote:Wist ik niet, op hun website gaat het namelijk gelijk over de vershillende dingen die je kunt doen...
Op vrijdag 15 augustus 2003 13:44 schreef Tijger_m het volgende:
Da's wel hun doelgroep, mark, bijna alle hotels in Manhattan zijn zakenhotels (en f**** duur kan ik je uit ervaring vertellen), heel veel hebben ofwel WiFi beschikbaar of RJ-45 aansluitingen op de kamers voor Internet tegenwoordig.
quote:Al twee jaar? Apple's (foeilelijke imho) zuurstok iBook had dit al in 1999...
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:02 schreef Tijger_m het volgende:[..]
* Tijger_m kijkt eens naar zijn (net nieuwe) Dell Latitude D800..ziet geen antenne maar heeft wel WiFi
Jalu, Dell laptops zijn al 2 jaar uitgerust met antenne's die in de schermomranding zitten, net als HPaq's en IBM's.
Security Update 2003-08-14 is te downloaden via Softwareupdate
Security Update 2003-08-14 addresses a potential vulnerability in the fb_realpath() function which could allow a local or remote user to gain unauthorized root privileges to a system.
Enne...... allemaal aardig blijven tegen elkaar
quote:Dat is imho wel een beetje zonde. Draadloze netwerken zijn eigelijk pas een beetje van het laatste jaar. Was dat voor de meeste gebruikers dan geen weggegooid geld?
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:09 schreef Jalu het volgende:
Al twee jaar? Apple's (foeilelijke imho) zuurstok iBook had dit al in 1999...
quote:Apple heeft Airport(=WiFi 802.11b) geintroduceerd in 1999. De voorbereiding hiervoor was standaard aanwezig in o.m. de iBooks die in dat jaar werden geintroduceerd. Wel moest er nog een PCMCIA-achtige kaart aan het apparaat toegevoegd worden. De Airportkaart kon wel al mooi weggewerkt worden onder het toetsenbord.
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:17 schreef markvleth het volgende:[..]
Dat is imho wel een beetje zonde. Draadloze netwerken zijn eigelijk pas een beetje van het laatste jaar. Was dat voor de meeste gebruikers dan geen weggegooid geld?
Of heeft apple voorop gelopen met wireless?
Je kunt denk ik best stellen dat Apple vooropliep met de omarming van WiFi inderdaad. Net zoals Apple nu weer één van de eersten was met de introductie van 802.11g.
quote:Auw...
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:14 schreef _martijn_ het volgende:
En weer een nieuwsfeitjeSecurity Update 2003-08-14 is te downloaden via Softwareupdate
Security Update 2003-08-14 addresses a potential vulnerability in the fb_realpath() function which could allow a local or remote user to gain unauthorized root privileges to a system.
Lijkt overigens geen al te serieuze exploit te zijn.
quote:Qua introsuctie hebben ze inderdaad voorgelopen (Was dat dan overigens 802.11a?). Tenminste, bij mijn beste weten. Maar hoezo is apple een van de eerste met de 802.11g specificatie? Die is opzich vrij nieuw, en implementeren ontwikkelaars toch vrijwel gelijktijdig?
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:27 schreef Jalu het volgende:
Je kunt denk ik best stellen dat Apple vooropliep met de omarming van WiFi inderdaad. Net zoals Apple nu weer één van de eersten was met de introductie van 802.11g.
quote:Volgens mij is Airport altijd 802.11b geweest. (802.11a gebruikt andere frequenties iirc) Maar Airport Extreme wat Apple begin dit jaar introduceerde, was er nog voordat de standaard volledig bepaald/vastgelegd was.
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:34 schreef markvleth het volgende:[..]
Qua introsuctie hebben ze inderdaad voorgelopen (Was dat dan overigens 802.11a?). Tenminste, bij mijn beste weten. Maar hoezo is apple een van de eerste met de 802.11g specificatie? Die is opzich vrij nieuw, en implementeren ontwikkelaars toch vrijwel gelijktijdig?
Toevoeging: linkje...
http://www.zdnet.com.au/reviews/coolgear/wireless/story/0,2000023546,20265623,00.htm
quote:Mischien wel ja, maar het wordt nog wel afgeraden om groot in 802.11g te investeren wegens compatibiliteits problemen.
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:39 schreef Jalu het volgende:Volgens mij is Airport altijd 802.11b geweest. (802.11a gebruikt andere frequenties iirc) Maar Airport Extreme wat Apple begin dit jaar introduceerde, was er nog voordat de standaard volledig bepaald/vastgelegd was.
Inmiddels is Airport Extreme middels software/firmware updates overigens wel compatible met de officiele 802.11g norm.
Ik ben persoonlijk veel gelukkiger met de monitor/laptop stand die Dell levert en de zuinigheid van de Centrino cpu als met WiFi.
quote:Mwoah, ik gebruik een PowerBook met Airport Extreme op een SiteCom Accesspoint naast een PC met een no-name 802.11b PCI kaartje. Werkt allemaal prima. In ieder geval geen enkel probleem tegengekomen, na het omruilen van mijn eerste SiteCom voor een identieke tweede, omdat de eerste defect bleek te zijn...
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:44 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Mischien wel ja, maar het wordt nog wel afgeraden om groot in 802.11g te investeren wegens compatibiliteits problemen.
Ach, het is allemaal niet zo boeiend, ik heb tot nu toe nog geen enkele keer van WiFi gebruik kunnen maken.
quote:Gelukkig is een G4 ook best behoorlijk zuinig. Ik haal denk ik 3,5 uur op een volle lading met mijn Powerbook, met WiFi ingeschakeld.
Ik ben persoonlijk veel gelukkiger met de monitor/laptop stand die Dell levert en de zuinigheid van de Centrino cpu als met WiFi.
quote:Nou ik heb het dan wel op mijn "slettebakkie", maar het is toch wel lekker hoor. Zit je tv shop te kijken, komt er een bestel link voorbij, klapjap open en bestellen maar. Werkt toppie
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:44 schreef Tijger_m het volgende:
Ik ben persoonlijk veel gelukkiger met de monitor/laptop stand die Dell levert en de zuinigheid van de Centrino cpu als met WiFi.
Als je alleen ergens een PC versie van Quake 3 hebt liggen(of goedkoop kunt kopen ), kun je die met behulp van de officiele patch 1.32 van Quake 3(retail) voor de Mac gemakkelijk een Mac versie van Quake 3 draaiend krijgen. De patch is te downloaden op de site van id software.
Installeer de 1.32 patch op je Mac en kopieer pak0.pk3 van de PC versie in de baseq3 map die door de patch geinstalleerd wordt(die zich merkwaardig genoeg gewoon laat installeren als er geen enkele Q3 op je schijf staat...). Voer je CD key in en voila, een perfect onder OSX draaiende Quake 3.
quote:Zo merkwaardig is dat toch niet. De patch bevat dus simpelweg de engine. Op de cd staan dus alleen maar engine scripts, audio en video...
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:58 schreef Jalu het volgende:
[quake 3 verhaal
quote:* Tijger_m valt lachend van zijn stoel
Op vrijdag 15 augustus 2003 14:55 schreef markvleth het volgende:Nou ik heb het dan wel op mijn "slettebakkie", maar het is toch wel lekker hoor. Zit je tv shop te kijken, komt er een bestel link voorbij, klapjap open en bestellen maar. Werkt toppie
Dan meen je toch hopelijk niet, he? TV shop kijken met laptop bij de hand om te bestellen?
Serieus, ik gebruik thuis mijn laptop zelden of nooit, ik synch wat bestanden en verder werk ik op mijn desktop, ik voel ook niet veel voor WiFi thuis vanwege de snelheid, 11 of 54 Mbit is (onder ideale omstandigheden,zonder encryptie) altijd nog stukken trager als 1000 of 100Mbit en de kabels liggen in de muur bij mij dus dat boeit ook niet.
Vindt het gewoon de moeite niet waard voor mijn situatie.
quote:Nou ik vond het toch merkwaardig, dit soort game-patches controleren toch vaak wel of er al een (originele) versie van de game geinstalleerd is. Deze dus niet...
Op vrijdag 15 augustus 2003 15:02 schreef markvleth het volgende:[..]
Zo merkwaardig is dat toch niet. De patch bevat dus simpelweg de engine. Op de cd staan dus alleen maar engine scripts, audio en video...
Zoals de gehele grafische wereld ondertussen weet, is
Quark Xpress 6 uitgekomen. Opmerkelijk genoeg zonder gedrukt handboek (onder het motto save-a-tree) en met een bijzondere hulpdienst: Je hebt recht op 1 telefoontje of emailtje nadat je Xpress 6 hebt aangeschaft. Daarna kun je kiezen: 15 dollar per incident of een pakket van 95 dollar voor 90 dagen kopen.
Aansluitend heeft Quark het Service onderdeel Forum van hun site uitgeschakeld tot nader order. In de licentievoorwaarden staat verder dat Xpress 6 alleen op 1 machine kan draaien. Dus geen laptop thuis met Xpress van dezelfde installatie CD-ROM.
Opmerkelijk is ook de Enhance-preview Xtention. Hoewel het als één van de nieuwe features wordt genoemd om tot wel 800% in te kunnen zoomen, staat de Xtention niet op de installatie CD van Xpress 6. Je ontvangt de Xtention -per email- alleen als je je na de aanschaf van de software registreert bij Quark. Mocht je dit niet willen, dan kun je geen gebruik maken van alle nieuwe features en blijft de preview van plaatjes lowres, zoals iedereen wel kent van vorige Xpress versies.
Maar wat Quark vergeten is: de demo van Xpress 6 is te downloaden van hun website. En deze bevat OOK de Enhance Preview Xtention! Je kunt hem gewoon overslepen naar je eigen Xpress map!
Zo ken ik Quark weer!
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 17-08-2003 15:37]
quote:Saillant detail, de jet die genoemd wordt in de quote blijkt Jobs ook nog eens te verhuren als hij hem niet nodig heeft.
Most LudicrousBesides having the group's highest three-year average annual pay, Jobs also wins my Most-Ludicrous-Pay-Package trophy, which isn't awarded every year. When Jobs returned to Apple in August 1997 to run the company he co-founded, he started out with a pay package of precisely one element -- $1 a year in salary.
Then, in a stunning display of love gone out of control, Jobs' board in 2000 gave him title to a free Gulfstream 5 jet for his personal use and also history's most valuable stock option grant, one covering 20 million shares, equal to about 6 percent of all outstanding shares.
The jet, including reimbursing Jobs for all of his taxes on the gift, as well as the taxes on the taxes on the taxes, set back the shareholders $84 million.
In fiscal 2002, after it became clear his 20 million option shares weren't likely to rise out of the muck of San Francisco Bay, Jobs's board gave him options on another 7.5 million shares.
In March 2003, after the end of my study period, Jobs gave up the ghost entirely on stock options. He turned in his 27.5 million option shares for a grant of five million free shares worth $74.6 million.
Ter vergelijking, Ballmer van Microsoft verdiende 688.000 dollar, de #2 op de lijst is Chambers van Cisco met $87 miljoen overigens.
quote:Neuh, maar wel navrant dat het rijkste bedrijf ter wereld niet van die achterlijke bedragen aan een CEO betaalt.
Op dinsdag 19 augustus 2003 00:00 schreef Rover het volgende:
Zal het Ballmer denk je nog wat schelen hoeveel hij daar verdient?
Apple heeft zich aan z'n belofte gehouden en is (naar eigen zeggen) begonnen met het leveren van PowerMac G5 systemen. Voorlopig komen alleen de 1,6GHz en 1,8GHz systemen los, maar de dual 2GHz versies moeten ook voor het eind van de maand nog beschikbaar zijn.
De systemen worden, zoals aangekondigd, geleverd met Mac OS X 10.2.7. MacCentral heeft daarover nog wat navraag gedaan bij Apple:
Citaat:
"This version of Jaguar has been optimized to take advantage of the 64-bit technology in the Power Mac G5," said Tom Boger, Director of Power Mac Product Marketing. "The kernel has been updated to take advantage of memory expansion and the vector libraries and math libraries have been optimized," said Joswiak. "Any application that does dynamic linking to those libraries will get an automatic benefit without having to recompile."
Apple heeft verder bekend gemaakt dat ze 100.000 pre-orders voor de G5 hebben ontvangen. Hoe de verdeling tussen de veschillende modellen is, is niet bekend gemaakt. Het gerucht gaat dat er veel meer dual 2GHz systemen zijn besteld dan Apple had verwacht (zo'n 65.000).
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 20-08-2003 12:04]
[edit] Best jammer dat FutureMark geen producten voor MacOS maakt eigenlijk.
http://weblog.infoworld.com/dickerson/2003/08/18.html#a97
quote:
CHAD DICKERSON'S WEBLOGMonday, August 18, 2003
OK, Apple -- you win
Completely coincidentally, I happened to dig into Mac OS X at precisely the same time InfoWorld is running its online special report and print cover story on Apple in the enterprise. Because I didn't have much to say about Apple just over a week ago when I filed my column, my column appearing in the magazine this week is about paying money for open source solutions.
In the meantime, the hard drive on my home computer died. Hard drives are replaceable, of course, but seeing as this particular machine was a vintage 450mhz Dell from late 1998, I took it as a sign that I needed to change. I've had a spare 450mhz Mac G4 (not even close to the newest one, mind you -- we're talking $600 on eBay) at my desk at work for a while now and only used it occasionally, so I decided to give OS X a more serious whirl by using that machine as my primary computer at home for a while. I made a date with the G4 for Saturday -- it was clearly a "meet for coffee, get to know you" kind of date, not even as serious as a lunch date, and not even approaching the gravity of a dinner date.
Two days later, and I'm head over heels -- I've asked the G4 to move in for good. I converted my iPod from Windows to Mac (it's easy folks -- just plug the Windows iPod into your Mac and run "Restore"), dove into iTunes, configured Samba to share the Mac filesystem to my wife's PC, and made the G4 and OS X the center of my household computing universe. If you're partial to Unix like me and you've been hearing about OS X for a while now, thinking, "yeah, yeah, whatever, Mac frontend, Unix backend -- I'll check it out fully one of these days" . . . . well, give it a try. There's just something about it.
Look for an InfoWorld column with more about my switch experience in a few weeks.
quote:nav de Cigarman topics?
Op vrijdag 15 augustus 2003 10:34 schreef Lucille het volgende:Hoi,
Dit centrale topic is speciaal neergezet om er voor te zorgen dat de overdaad aan Apple topics van de afgelopen periode een beetje in toom wordt gehouden. Apple nieuwsfeitjes komen dus vanaf nu in dit centrale topic. Dit houdt overigens ook in dat flamen over Apple in dit topic niet gewenst is. Ik hoop dat iedereen hiermee kan leven. Er is nu een plaats waar Apple artikeltjes geplaatst kunnen worden zonder dat dit de rest van de topic lijst laat ondersneeuwen.
Is er ook een centraal Windows topic?
quote:Ik ook. Wat een kutbedrijf. Alhoewel ik nog steeds een groot fan ben van QXpress. Op zich.
Op zondag 17 augustus 2003 15:25 schreef cigarman het volgende:Aansluitend heeft Quark het Service onderdeel Forum van hun site uitgeschakeld tot nader order. In de licentievoorwaarden staat verder dat Xpress 6 alleen op 1 machine kan draaien. Dus geen laptop thuis met Xpress van dezelfde installatie CD-ROM.
Zo ken ik Quark weer!
quote:Adobe heeft heel veel Quark klanten weten in te lijven met InDesign, met name de ontzettend trage conversie naar OSX van Quark is daar debet aan geweest.
Op donderdag 21 augustus 2003 08:36 schreef QyRoZ het volgende:Ik ook. Wat een kutbedrijf. Alhoewel ik nog steeds een groot fan ben van QXpress. Op zich.
quote:oh toch wel, ken maar weinigen die het gebruiken...
Op donderdag 21 augustus 2003 11:02 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Adobe heeft heel veel Quark klanten weten in te lijven met InDesign, met name de ontzettend trage conversie naar OSX van Quark is daar debet aan geweest.
quote:Nee, want er is geen MS-crusader die elke dag 1 of meer pro-MS-topic opent om daarmee concurrenten te bashen.
Op donderdag 21 augustus 2003 08:35 schreef MikeyMo het volgende:[..]
Is er ook een centraal Windows topic?
quote:[Centraal] MicroSoft/Windows wetenswaardigheden
Op donderdag 21 augustus 2003 11:17 schreef Tijn het volgende:[..]
Nee, want er is geen MS-crusader die elke dag 1 of meer pro-MS-topic opent om daarmee concurrenten te bashen.
quote:Nu snap ik waarom jij dat topic opende, zoals ik al zei , mijn irritatie alarm ging al weer aan toen ik dat topic zat te lezen.
Op donderdag 21 augustus 2003 13:26 schreef MikeyMo het volgende:[..]
[Centraal] MicroSoft/Windows wetenswaardigheden
Je bent weer een plaats gestegen in mijn persoonlijke Irritatie users die van mij aan het gas mogen Top-10
quote:adem in... adem uit...
Op donderdag 21 augustus 2003 13:43 schreef Harrie het volgende:[..]
Nu snap ik waarom jij dat topic opende, zoals ik al zei , mijn irritatie alarm ging al weer aan toen ik dat topic zat te lezen.
Je kunt ook echt niet normaal doen he MM irritante Eikel.Je bent weer een plaats gestegen in mijn persoonlijke Irritatie users die van mij aan het gas mogen Top-10
quote:Volgens mij is de Fok policy erg duidelijk over doodverwensingen.
Op donderdag 21 augustus 2003 13:43 schreef Harrie het volgende:[..]
Nu snap ik waarom jij dat topic opende, zoals ik al zei , mijn irritatie alarm ging al weer aan toen ik dat topic zat te lezen.
Je kunt ook echt niet normaal doen he MM irritante Eikel.Je bent weer een plaats gestegen in mijn persoonlijke Irritatie users die van mij aan het gas mogen Top-10
ON - TOPIC
Computerworld USA laat zien dat tijden zijn veranderd en heeft een artikel geplaatst over Apple waarin zij zelf aangeeft wat nu de ware 'feiten'zijn over het merk uit Cupertino.
Ook de Wallstreet-Journal doet een duitje in het zakje.
Übercolumnist Walter Mossberg van de Wall Street heeft goed advies voor zijn lezers die alle wormen en
virussen ziek zijn: "Switch to Mac!"
Naast een veel kleiner risico om door wormen en virussen aangevallen te worden, is het update-beleid van Apple in vergelijking tot Windows stukken beter. Het besturingssysteem is minder 'lek' en updates verschijnen niet zo allemachtig vaak als de Windows 'paches' en 'Service packs'. Daarnaast verteld hij de lezers ook hoe je gewoon Microsoft software kun draaien, zoals Entourage, zodat je niet in een geheel vreemde omgeving terecht komt. Een ander leuk voordeel vindt hij de pop-up blocker, die in de standaardbrowser van Apple zit.
Boeiend? mwah... niet als je een Apple-user bent.
Opmerkelijk? jazeker als je de algemene tendens in de IT wereld(en op dit forum) over Apple kent.
Totslot:
Tot nu toe waren er alleen maar foto's van pre-productie Dual 2 Ghz Power Macintosh G5 machines op het internet te zien, maar op het forum van MacNN is vandaag een foto verschenen van een productie Single 1,6 Ghz G5, genomen door de gelukkige eigenaar.
Als we deze foto vergelijken met een (op de WWDC genomen) foto van de ingewanden van de
Dual 2 Ghz , valt het natuurlijk gelijk op dat er slechts 1 G5 processor aanwezig is met 1 ventilator, waardoor dit model in theorie stiller moet zijn dan een Dual 2 Ghz. Tevens kun je zien dat er minder geheugenslots aanwezig zijn (4 tegenover 8 in de duurdere 2 modellen), maar dat de soldeerpunten wel op het moederbord te zien zijn. De soldeerpunten waar de 2de processor zou moeten zitten zijn ook aanwezig, helaas valt het dus te betwijfelen of je deze Single Processor G5 eenvoudig kunt upgraden tot een Dual Processor model (er is immers geen socket o.i.d. aanwezig).
Of er ten opzichte van de demonstratie G5 machines nog meer aanpassingen/veranderingen zijn gemaakt zal de tijd leren. Volgens de eigenaar is het in ieder geval wel zo dat deze G5 zonder de plastic cover kan draaien. De demonstratie Dual 2 Ghz G5 schakelde zichzelf dan uit.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 22-08-2003 15:33]
quote:Als het je niet bevalt ga je maar naar een ander forum.
Op vrijdag 22 augustus 2003 13:53 schreef cigarman het volgende:
OFF-TOPIC
of ze het nu leuk vinden of niet maar moderator 'lucille wernertje' begint me langzaam maar zeker met haar gedrag en inconsequent beleid aardig de keel uit te hangen zeker nadat ze opnieuw na het sluiten van Mike's centrale-topic over MS en gejammer bij de hoofdmoderator zo loopt te klieren dat ze 'dit' weer niet zo ziet..![]()
![]()
Denk je echt serieus dat als je switched (lees: met zijn allen switched) naar Mac dat de tijd van wormen voorbij zijn?
edit:
Overigens ben ik erg benieuwd naar het "feit" waarom het update beleid van Mac beter zou zijn, en het "feit" dat apple veiliger is in het algemeen. Klinkt mij in de oren als opgeklopte lucht van een Mac fan.
[Dit bericht is gewijzigd door markvleth op 22-08-2003 15:19]
Grotendeels wel ja of ga je er dan vanuit dat er meer virussen worden geschreven voor de Mac.
Beetje een vreemde denkwijze omdat het 2 totaal verschillende systemen zijn met een totaal verschillende onderlaag.
Daarnaast zou het eens fijn zijn(ook al is het moeilijk) om als vooringenomen sceptis van het Mac gebeuren niet elk nieuwsfeit die ook maar enigzins riekt naar een (pro) Mac gebeurtenis als "ópgeblazen lucht"te bestempelen. Dan is gewoon duidelijk dat je niets van Apple moet hebben en houdt elke vorm van redelijke discussie gewoon op en is het einde oefening kwa dialoog.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 22-08-2003 15:22]
quote:Is geen domme denkwijze, want als een OS overheerst zal een virus opvallen. Daar hoeven niet eens meer virussen voor geschreven te worden. Apple heeft ook grote security leaks gekend (en zitten er ongetwijfeld nog in), maar aangezien apple op een relatief kleine schaal wordt gebruikt is de impact nihil.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:19 schreef cigarman het volgende:
Grotendeels wel ja of ga je er dan vanuit dat er meer virussen worden geschreven voor de Mac.
Beetje een domme denkwijze omdat het 2 totaal verschillende systemen zijn met een totaal verschillende onderlaag.
(ik vind het dus een domme denkwijze om aan te nemen dat apple dan de oplossing is)
quote:Dat is helemaal niet moeilijk, maar ik hoef niet van een of andere auteur aan te nemen dat hij gelijk heeft omdat hij dat zegt. daar wil ik feiten voor hebben. Dus als er geen feitelijke ondersteuning is had dat punt in eerste instantie nooit opgenomen moeten worden.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:19 schreef cigarman het volgende:
Daarnaast zou het eens fijn zijn(ook al is het moeilijk) om als vooringenomen sceptis van het Mac gebeuren niet elk nieuwsfeit die ook maar enigzins riekt naar een (pro) Mac gebeurtenis als "ópgeblazen lucht"te bestempelen. Dan is gewoon duidelijk dat je niets van Apple moet hebben en houdt elke vorm van redelijke discussie gewoon op en is het einde oefening kwa dialoog.
Nogmaals de auteur suggereerd dat overstappen de oplossing is voor de virus problemen. Nou dat is uiteraard de grootste onzin om de redenen die ik eerder al aangaf. Vandaar is het dus ook gerechtvaardigs te concluderen dat de auteur of een mac fan of kortzichtig invidu is. Ik hou het dan op een Mac fan en daarmee maakt dat zijn betoog opgeklopte lucht.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 22-08-2003 15:31]
quote:Dat zou ik niet te snel zeggen: er verschijnen de laatste weken met de regelmaat van de klok publicaties van gerenommeerde bronnen in de IT wereld die Apple met MacOSX als een serieus alternatief voor Windows XP EN Linux beschouwen.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:17 schreef markvleth het volgende:
Goed om niet verder offtopic te verdwalen even een normaal antwoord geformuleerd in een vraag.Denk je echt serieus dat als je switched (lees: met zijn allen switched) naar Mac dat de tijd van wormen voorbij zijn?
edit:
Overigens ben ik erg benieuwd naar het "feit" waarom het update beleid van Mac beter zou zijn, en het "feit" dat apple veiliger is in het algemeen. Klinkt mij in de oren als opgeklopte lucht van een Mac fan.
En het is nu eenmaal een algemeen bekend feit dat Unix inherent safer is gebouwd dan Windows. Unix is wat je verder ook wilt zeggen een volwassener, ouder produkt. Op die manier gezien komt Windows eigenlijk nog maar net kijken, als je Win NT 4.0 als eerste serieus te nemen Windows OS beschouwt.
MacOSX is gebaseerd op BSD Unix. Een Unix die onder serieuze IT'ers hoog aangeschreven staat.
http://www.zdnet.com.au/newstech/os/story/0,2000048630,20262355,00.htm
quote:Een makkelijk antwoord hierop is natuurlijk dat veel van de tegenreacties hier gegeven worden door duidelijke Windows fans en dus ook met een grote korrel zout te nemen zouden zijn.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:27 schreef markvleth het volgende:[..]
Dat is helemaal niet moeilijk, maar ik hoef niet van een of andere auteur aan te nemen dat hij gelijk heeft omdat hij dat zegt. daar wil ik feiten voor hebben. Dus als er geen feitelijke ondersteuning is had dat punt in eerste instantie nooit opgenomen moeten worden.
Nogmaals de auteur suggereerd dat overstappen de oplossing is voor de virus problemen. Nou dat is uiteraard de grootste onzin om de redenen die ik eerder al aangaf. Vandaar is het dus ook gerechtvaardigs te concluderen dat de auteur of een mac fan of kortzichtig invidu is. Ik hou het dan op een Mac fan en daarmee maakt dat zijn betoog opgeklopte lucht.
Jij wilt feiten, vervolgens leg je het eerste de beste feit naast je neer als onzin. Want je weet best dat deze meneer spreekt over switchen niet op de manier die jij bedoelt, e.g. dat de hele wereld zou moeten switchen. Zoals deze meneer het bedoelt, nl. dat een kleine groep mensen met de buik vol van Windows-gerelateerde security problemen(Blaster, Sobig.F, etc...) over zou stappen op een Mac, zo heeft hij simpelweg gelijk. Als ik Sobig.F binnenkrijg op mijn Mac, of een aanval van Blaster op poort 135, dan ben ik "onkwetsbaar". Dat is een simpel feit. Apple heeft nu eenmaal geen 90% marktaandeel en is dus minder interessant voor hackers.
quote:Sorry hoor, maar als je elke vorm van tegengas niet kan hebben houd het inderdaad snel op
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:28 schreef cigarman het volgende:
We schieten niet op met zo een instelling he Mark....
Ik vind het eerder korzichtig(ala laat mij nu eens niet MS bashen) om te denken dat er niets anders is als alternatief dan het OS uit Richmond.
quote:Ik moedig de diversie tijd in de IT wereld aan, en dat Apple hier en daar wordt overwogen is dan mooi te noemen. Dat neemt niet weg dat ik zelf op dit moment blijf bij Windows als OS.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:28 schreef Jalu het volgende:
Dat zou ik niet te snel zeggen: er verschijnen de laatste weken met de regelmaat van de klok publicaties van gerenommeerde bronnen in de IT wereld die Apple met MacOSX als een serieus alternatief voor Windows XP EN Linux beschouwen.En het is nu eenmaal een algemeen bekend feit dat Unix inherent safer is gebouwd dan Windows. Unix is wat je verder ook wilt zeggen een volwassener, ouder produkt. Op die manier gezien komt Windows eigenlijk nog maar net kijken, als je Win NT 4.0 als eerste serieus te nemen Windows OS beschouwt.
MacOSX is gebaseerd op BSD Unix. Een Unix die onder serieuze IT'ers hoog aangeschreven staat
Met Unix is ook niets mis, dat zal je mij nooit horen zeggen. Maar om nou Apple als goed product te bestempelen omdat Unix goed is zal je onder geen een van de serieuze IT'ers horen (denk weer even terug aan pre-emptive multitasking). Voor mij is de enige goede Unix implementatie Solaris.
Verder is een opmerking als volwassener en ouder een inhoudsloze opmerking. Er kan namelijk niets van worden afgeleidt. Windows komt qua leeftijd daarbij net om de hoek kijken, maar gezien het markt aandeel is het behoorlijk volwassen...
quote:en die opmerking zou dan tevens niet gegrond zijn aangezien ik wel beargumenteer...
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:35 schreef Jalu het volgende:
Een makkelijk antwoord hierop is natuurlijk dat veel van de tegenreacties hier gegeven worden door duidelijke Windows fans en dus ook met een grote korrel zout te nemen zouden zijn.
quote:Daarmee is het is dus geen oplossing, en is de auteur inderdaad nutteloos aan het uithalen (straks gaat hij de commandore 64 nog aanraden)
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:35 schreef Jalu het volgende:
Jij wilt feiten, vervolgens leg je het eerste de beste feit naast je neer als onzin. Want je weet best dat deze meneer spreekt over switchen niet op de manier die jij bedoelt, e.g. dat de hele wereld zou moeten switchen. Zoals deze meneer het bedoelt, nl. dat een kleine groep mensen met de buik vol van Windows-gerelateerde security problemen(Blaster, Sobig.F, etc...) over zou stappen op een Mac, zo heeft hij simpelweg gelijk. Als ik Sobig.F binnenkrijg op mijn Mac, of een aanval van Blaster op poort 135, dan ben ik "onkwetsbaar". Dat is een simpel feit. Apple heeft nu eenmaal geen 90% marktaandeel en is dus minder interessant voor hackers.
quote:Wat is er dan met pre-emptive multitasking? Je bent hopelijk toch wel goed genoeg op de hoogte om te weten dat OSX prima pre-emptive multitasking functioneert?
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:37 schreef markvleth het volgende:
Met Unix is ook niets mis, dat zal je mij nooit horen zeggen. Maar om nou Apple als goed product te bestempelen omdat Unix goed is zal je onder geen een van de serieuze IT'ers horen (denk weer even terug aan pre-emptive multitasking).
Wat je hier zegt is net zoiets als zeggen dat Windows XP een slecht product is omdat Windows 3.1 ooit op DOS gebaseerd was...
Ik heb overigens zeer serieuze IT'ers wel degelijk horen zeggen dat Apple's OSX de kwalifactie "goed product" verdient. Dat jij die mening niet deelt, wil niet zeggen dat niemand die mening heeft.
quote:Hey, de mooiste Mac-user op Fok is er ook weer bij...
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:41 schreef Icicle het volgende:
Ik zie het alweer...
quote:Ik ook
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:41 schreef Icicle het volgende:
Ik zie het alweer...
het verzandt altijd weer in hetzelfde liedje.
Discussie met mij is verder over en veel plezier met anderen die mischien zich wel die moeite willen blijven getroosten.(8>
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 22-08-2003 15:53]
quote:Lees toch is een keer kerel....
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:44 schreef Jalu het volgende:
Wat is er dan met pre-emptive multitasking? Je bent hopelijk toch wel goed genoeg op de hoogte om te weten dat OSX prima pre-emptive multitasking functioneert?Wat je hier zegt is net zoiets als zeggen dat Windows XP een slecht product is omdat Windows 3.1 ooit op DOS gebaseerd was...
Ik heb overigens zeer serieuze IT'ers wel degelijk horen zeggen dat Apple's OSX de kwalifactie "goed product" verdient. Dat jij die mening niet deelt, wil niet zeggen dat niemand die mening heeft.
Pre emptive multitasking is laat geintegreerd in Mac OS, terwijl "Unix" dat al erg lang had, waarbij dus wederom het verband apple is goed want unix is goed onderuit wordt gehaald.
En je vergelijking met windows 3.11 en XP gaat niet op aangezien je dos niet met NT kunt vergelijken.
quote:Ons kent ons heh, zo ben jij toch ook. We zijn hier gewoon Icicle en Heatwave aan het blij maken. Wedden dat die alweer met een biertje op de bank zitten...
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:46 schreef cigarman het volgende:
Mark... in een dialoog is het wel de bedoeling dat je iets van elkaar aanneemt en niet alleen maar in je eigen straatje blijft praten en tegen-argumenten opwerpt om maar niet te hoeven toegeven.
Dat gevoel heb ik bij jouw heel erg en aangezien ik normaal gek ben op zinnige discussies waar beide partijen gepassioneerd, soms vloekend,maar altijd gefundeerd elkaar proberen te overtuigen, kan ik dat uit jouw reactie helemaal niet opmaken.
Je zoekt altijd weer een tegen-argument om maar een tegen-argument te hebben. Dat heet dus gewoon: Niet willen toegeven of aannemen
Discussie met mij is over en veel plezier met anderen die mischien wel willen blijven jengelen met jouw.(8>
quote:In welk opzicht? Enterprise level? Sorry, maar dat is een luchtkasteel.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:28 schreef Jalu het volgende:Dat zou ik niet te snel zeggen: er verschijnen de laatste weken met de regelmaat van de klok publicaties van gerenommeerde bronnen in de IT wereld die Apple met MacOSX als een serieus alternatief voor Windows XP EN Linux beschouwen.
quote:Whatever...
En het is nu eenmaal een algemeen bekend feit dat Unix inherent safer is gebouwd dan Windows. Unix is wat je verder ook wilt zeggen een volwassener, ouder produkt. Op die manier gezien komt Windows eigenlijk nog maar net kijken, als je Win NT 4.0 als eerste serieus te nemen Windows OS beschouwt.
quote:Ja...en?
MacOSX is gebaseerd op BSD Unix. Een Unix die onder serieuze IT'ers hoog aangeschreven staat.
quote:Lees zelf nog maar eens goed, de vergelijking tussen MacOSX en Classic MacOS gaat ook niet op omdat je ze niet met elkaar kunt vergelijken. Inderdaad had Unix al pre-emptive multitasking toen Microsoft nog Basic-variantjes in elkaar draaide voor onder meer Apple.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:49 schreef markvleth het volgende:[..]
Lees toch is een keer kerel....
Ik zeg toch helemaal niet dat apple goed of slecht is (vind het overigens een goed product). Ik vind alleen dat je niet mag stellen dat omdat Unix (welke bedoel je dan eigelijk) goed is, apple ook per defenitie goed is...Pre emptive multitasking is laat geintegreerd in Mac OS, terwijl "Unix" dat al erg lang had, waarbij dus wederom het verband apple is goed want unix is goed onderuit wordt gehaald.
En je vergelijking met windows 3.11 en XP gaat niet op aangezien je dos niet met NT kunt vergelijken.
quote:En popcorn.
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:50 schreef markvleth het volgende:[..]
Ons kent ons heh, zo ben jij toch ook. We zijn hier gewoon Icicle en Heatwave aan het blij maken. Wedden dat die alweer met een biertje op de bank zitten...
Ik begrijp het niet.. Waarom moeten maccers en windowers elkaar altijd proberen te overtuigen van wat beter is? Je kunt óók discussieren over hoe een bepaald systeem een probleem aanpakt, en de oplossingen daarvoor. Het gaat er niet om wat beter is! Die keuze heb je voor jezelf al gemaakt toen je een systeem aanschafte.
En nu ik:
Wat vinden jullie van de overschakeling naar MacOsX?
Ik persoonlijk moet er nog erg aan wennen.. MacOs was voor mij het perfecte systeem. In het nieuwe zitten veel dingetjes die me aan het voor mij lastige windows doen denken. Je kunt oplossingen op een aantal verschillende manieren bereiken, terwijl dit in het oude systeem gewoon maar op 1 manier was.
Wellicht is het voor Unix gebruikers wel een prettig systeem.
Ik heb niet zoveel verstand van de diepere materie, daarom deze oppervlakkige stelling.
quote:http://www.sybase.com/detail/1,6904,1021120,00.html
Op vrijdag 22 augustus 2003 15:52 schreef Tijger_m het volgende:[..]
In welk opzicht? Enterprise level? Sorry, maar dat is een luchtkasteel.
- Geen commercieele DB beschikbaar en geen TPC cijfers van DB's die native op OSX draaien beschikbaar (nee, een Oracle beta telt niet)
quote:Ook Windows kent nog wel wat gaten hoor in de beschikbaarheid van enterprise-level applicaties...
- Geen grote CRM applicatie voor OSX.
quote:http://www.daugerresearch.com/fractaldemos/JPLXServes/JPLXServeClusterBenchmark.html
- Schaalbaarheid van Apple gaat van 1 tot 2 cpu's, geen tablets of handhelds, geen 4-8-16-64 way Servers.
quote:Welke?
- Geen trackrecord om op grote schaal kritische bedrijfstoepassingen te draaien
- Belangrijke applicaties ontbreken nog steeds.
quote:Hoezo?
- Op het moment dat Microsoft zegt "Sorry, geen Office v.X meer" is het over en uit.
quote:Situatie die ik ken is dat de leverancier een servicecontract aanbiedt, niet de fabrikant.
- Service contract is te gelimiteerd, Enterprise vraagt 24/7 met 4 uur responsetijd.
[..]
quote:Tja, dat jij nogal verliefd bent op de produkten van MS was ons allemaal al lang duidelijk.
Whatever...
Ik zie nog steeds geen bewijs dat Unix (nogal een ruim begrip, vind je niet?) inherent veiliger is als NT.
[..]Ja...en?
BSD is zo'n beetje de voorvader van alle *nixen, dat zegt dus niets over de huidige stabiliteit, snelheid of mogelijkheden van een OS.
Ik ben het niet met je eens, ik vind MS Windows als server ook volstrekt ongeschikt voor een enterprise omgeving. Ik werk zelf in een middelgrote organisatie (en heb er al in een aantal gewerkt) en in elk van die organisaties draait DE primaire, bedrijfskritische applicatie juist niet op Windows, maar op een ander OS, of het nu VMS, AS/400 of verschillende Unix derivaten is. De applicaties waar ik nu over spreek bestaan niet eens voor het Windows platform.
In kleinere organisaties zouden Apple produkten wel degelijk een alternatief kunnen zijn. En is het vaak een stel kortzichtige vooroordelen (voorbeeld: lees hierboven) die de keuze uiteindelijk toch op Windows laat vallen.
Office lijkt nu nog zaligmakend, maar zoals zelf meermalen door jou verteld gaat de nieuwe MS-Office XML ondersteunen, daarmee de weg vrijmakend voor concurerrende software. Toch?
[Dit bericht is gewijzigd door Jalu op 22-08-2003 16:22]
quote:Tja, technisch gezien is het een enorme vooruitgang. De user interface is inderdaad behoorlijk aangepast, en ik hoor vele Mac gebruikers van het eerste uur hier niet onverdeeld gelukkig mee zijn. Zelf denk ik dat het vooral een kwestie van wennen is. Zelf vind ik de UI van MacOS X misschien wel de mooiste die er is(qua bediening, niet uiterlijk), en hij zit echt nog wel degelijk stukken logischer in elkaar dan die van Windows hoor.
Op vrijdag 22 augustus 2003 16:01 schreef Icicle het volgende:[..]
(...)En nu ik:
Wat vinden jullie van de overschakeling naar MacOsX?
Ik persoonlijk moet er nog erg aan wennen.. MacOs was voor mij het perfecte systeem. In het nieuwe zitten veel dingetjes die me aan het voor mij lastige windows doen denken. Je kunt oplossingen op een aantal verschillende manieren bereiken, terwijl dit in het oude systeem gewoon maar op 1 manier was.
Wellicht is het voor Unix gebruikers wel een prettig systeem.Ik heb niet zoveel verstand van de diepere materie, daarom deze oppervlakkige stelling.
quote:Tja, en realiseer je wel dat je bij Windows zo ongeveer bij elke nieuwe versie weer opnieuw moet leren waar alles staat...
Op vrijdag 22 augustus 2003 16:16 schreef cigarman het volgende:...als er niet redelijk te praten valt met '' anderen"dan doen we het maar weer met elkaar niet waar Icicle?
![]()
..
Ahm...Ik vond het in begin de overschakeling van Mac OS 7/8/9 naar OS X ook even een heel gedoe hoor.
Kon bepaalde zaken niet meer vinden en zo maar ben na verloop van tijd wel het OS X beter gaan leren kennen en vind het nu top en kan niet zonder.
Draait als een tielerier, crasht sinds ik het heb nooit, en kan er alles op doen wat ik leuk vind....
quote:Ik ga met "anderen" geen discussie aan, want ik weet niets van andere systemen. Mac is voor mij het fijnste, net als een ander systeem voor "anderen".
...als er niet redelijk te praten valt met '' anderen"dan doen we het maar weer met elkaar niet waar Icicle?
..
quote:En, toegegeven, jouw foto's zijn ook niet te versmaden dus als het helpt met de foto's blijf dan aub op een Mac werken!
Op vrijdag 22 augustus 2003 16:27 schreef Icicle het volgende:Ik ga met "anderen" geen discussie aan, want ik weet niets van andere systemen. Mac is voor mij het fijnste, net als een ander systeem voor "anderen".
quote:Mijn foto's komen gewoon uit een Canon
Op vrijdag 22 augustus 2003 19:09 schreef Tijger_m het volgende:[..]
En, toegegeven, jouw foto's zijn ook niet te versmaden dus als het helpt met de foto's blijf dan aub op een Mac werken!
Hehe.. waar in de wintelwereld al tijden gefrequent gebruik van wordt gemaakt, een draadloze muis en toetsenbord,blijkt nu dat er vanuit Apple zelf voor Panther(OS 10.3.) e.a.in aantocht is.
Het bewijs wordt nu geleverd met enkele waarschuwingsdialogen
die in de nieuwe panther-release aangetroffen zijn:
"If you are using an Apple Wireless Mouse, slide the cover on the
bottom of the mouse to expose the LED. If you are using an Apple
Wireless Keyboard, move the switch on the back of the keyboard
towards the LED"
Het werd tijd...
quote:De laatste grote wijziging in user-interface was in 1994, toen MS van Windows 3.1 overschakelde naar Chicago (Windows 95). Sindsdien is alles grofweg gelijk gelijk gebleven, de opties en mappen die in Windows XP op een andere plek staan dan in Windows 95 zijn op 1 hand te tellen. Nou ja, hooguit 2. En misschien heb je je voeten nodig
Op vrijdag 22 augustus 2003 16:24 schreef Jalu het volgende:[..]
Tja, en realiseer je wel dat je bij Windows zo ongeveer bij elke nieuwe versie weer opnieuw moet leren waar alles staat...
[Dit bericht is gewijzigd door Tijn op 23-08-2003 15:43]
Ik ga ff lekker onderuitgezakt meelezen en niet meedoen dit keer................ (hoop ik)
quote:En misschien dat je dan ook nog op je piemel moet gaan tellen maar tsja
Op zaterdag 23 augustus 2003 15:35 schreef Tijn het volgende:[..]
De laatste grote wijzing in user-interface was in 1994, toen MS van Windows 3.1 overschakelde naar Chicago (Windows 95). Sindsdien is alles grofweg gelijk gelijk gebleven, de opties en mappen die in Windows XP op een andere plek staan dan in Windows 95 zijn op 1 hand te tellen. Nou ja, hooguit 2. En misschien heb je je voeten nodig
Maar het valt echt wel mee en dat meen ik.
Verder is Windows idd hetzelfde gebleven, het is alleen allemaal wat simpeler geworden, wat stabieler ook. Iemand die altijd 98 heeft gebruikt kan zonder al teveel moeite overstappen op xp, absoluut.
quote:Moet het onderwerp zijn dan
Op vrijdag 22 augustus 2003 19:24 schreef Icicle het volgende:Mijn foto's komen gewoon uit een Canon
quote:Ik denk dat je dat moet corrigeren in Apple fanaten die die windowers willen overtuigen. Ik denk dat de oplettende lezer wel doorheeft dat het voornamelijk cigarman en jalu zijn die continu die vergelijking willen maken. Maarja ze kunnen gewoon absoluut niet tegen gegrond tegengas. Dan moeten ze er zo nodig weer een windows vs mac van maken.
Op vrijdag 22 augustus 2003 16:01 schreef Icicle het volgende:
Ik begrijp het niet.. Waarom moeten maccers en windowers elkaar altijd proberen te overtuigen van wat beter is? Je kunt óók discussieren over hoe een bepaald systeem een probleem aanpakt, en de oplossingen daarvoor. Het gaat er niet om wat beter is! Die keuze heb je voor jezelf al gemaakt toen je een systeem aanschafte.
quote:"Zegt een muur tegen een andere muur..."
Op zondag 24 augustus 2003 11:02 schreef Tijger_m het volgende:
* Tijger_m heeft dan ook besloten slechts een maal per onderwerp te reageren en verder geen tijd en moeite te besteden aan het praten tegen muren
quote:Hmm, ff een voorbeeldje...
Op zondag 24 augustus 2003 10:45 schreef markvleth het volgende:[..]
Ik denk dat je dat moet corrigeren in Apple fanaten die die windowers willen overtuigen. Ik denk dat de oplettende lezer wel doorheeft dat het voornamelijk cigarman en jalu zijn die continu die vergelijking willen maken. Maarja ze kunnen gewoon absoluut niet tegen gegrond tegengas. Dan moeten ze er zo nodig weer een windows vs mac van maken.
quote:Ofwel, waarom moet er in dit topic weer een MS-man met de haren bijgesleept worden, in een ook nog eens zo stemming-makerig artikeltje met dito commentaar.
Op maandag 18 augustus 2003 23:55 schreef Tijger_m het volgende:
Voorzitter Jobs blijkt het afgelopen jaar het luttele bedrag van $219 miljoen dollar van Apple mogen ontvangen voor zijn diensten.
Nu vraag ik mij toch echt af of Apple's aandeelhouders hier blij mij zijn en met het volgende:
[..]Saillant detail, de jet die genoemd wordt in de quote blijkt Jobs ook nog eens te verhuren als hij hem niet nodig heeft.
Gehele artikel is hier te vinden bij BloomberTer vergelijking, Ballmer van Microsoft verdiende 688.000 dollar, de #2 op de lijst is Chambers van Cisco met $87 miljoen overigens.
En oh ja, als ik kwalificeer als Apple fanaat dan zijn er in dit topic zeker ook Windows fanaten te vinden, die er ook nog eens zeer slecht tegen kunnen als iemand kritiek uit op hun geliefde OS...
Mischien omdat het ook zo in het origineel gezegd wordt, Jalu, het artikel gaat over fiscale verantwoordelijkheid van voornamelijk IT bedrijven waarin met name Apple als slecht voorbeeld word aangehaald en MS als goed voorbeeld.
Wetenswaardigheden is ongelijk aan alleen positieve berichten over Apple.
Intussen is de aflevering van de eerste 1,6 GHZ PowerMac G5 al een kleine week op gang en heeft een gelukkige eigenaar al reeds foto's geplaatst op het Spymac forum.
Ook inmiddels beschikbaar zijn de benchmark resultaten. De meest geziene benchmarks tot nu toe is die van Cinebench 2003. De webmaster van Barefeats heeft e.a. in deze
Cinebench grafiek neergezet en het volgende erbij opgemerkt wat van belang is.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 24-08-2003 18:18]
Ik heb zelf een Apple iPod 10GB en het is echt kwaliteitsspul (van Apple). Verder gebruik ik wel een WinXP (Dell) computer.
quote:Hier nog eentje: http://www.theandyzone.com/Computer/shootout4.html
Op zondag 24 augustus 2003 18:13 schreef cigarman het volgende:Ook inmiddels beschikbaar zijn de benchmark resultaten. De meest geziene benchmarks tot nu toe is die van Cinebench 2003. De webmaster van Barefeats heeft e.a. in deze
Cinebench grafiek neergezet en het volgende erbij opgemerkt wat van belang is.
G5 is beduidend sneller dan de G4 maar ik hoop voor Apple dat men nog veel ruimte heeft om te optimaliseren, het verschil in deze benchmarks met een gelijk geklokte AMD cpu vindt ik toch schrikken voor de G5. Mischien dat verdere optimalisatie daar soelaas in kan brengen.
quote:nou die wil ik wel hoor
Op zondag 24 augustus 2003 18:13 schreef cigarman het volgende:
Update:
= Dit is een nieuws-feiten zone geen discussie-zone =Intussen is de aflevering van de eerste 1,6 GHZ PowerMac G5 al een kleine week op gang en heeft een gelukkige eigenaar al reeds foto's geplaatst op het Spymac forum.
Ook inmiddels beschikbaar zijn de benchmark resultaten. De meest geziene benchmarks tot nu toe is die van Cinebench 2003. De webmaster van Barefeats heeft e.a. in deze
Cinebench grafiek neergezet en het volgende erbij opgemerkt wat van belang is.
Dat sommige PC gebruikers ook helemaal lyrisch kunnen worden over het Mac gebeuren mag een zelfzaamheid zijn.Echter.. tijden veranderen soms zoals hier Pete's Day
quote:Mmm, Quicktime. No no no
Op maandag 25 augustus 2003 16:28 schreef cigarman het volgende:
*** Update: ***Dat sommige PC gebruikers ook helemaal lyrisch kunnen worden over het Mac gebeuren mag een zelfzaamheid zijn.Echter.. tijden veranderen soms zoals hier Pete's Day
Ik ben namelijk in verwachting van een 12" iBook (combo). Sinds ze met OSX uitkwamen vind ik Apple ineens weer erg interessant. Ik heb een paar keer met het besturingssysteem mogen werken en het is gewoon super; het doet gewoon in 1x wat ze met Linux al jaren proberen te maken: een bruikbare Unix desktop!
Daarnaast is de iBook qua prijs nog aardig concurrerend met PC-laptops. Dat hij slechts een 12" scherm heeft zie ik niet als een nadeel, maar juist als een voordeel Zulke compacte modellen kosten bij Dell al gauw veel meer.
Ik post hier wel mijn bevindingen als ik het ding binnen heb
Zojuist heeft Apple bekend gemaakt dat Steve Jobs himself de keynote in het Palais des Congrès van de Apple-Expo 2003 ,die van 16 tot en met 20 september 2003 in het Porte de Versailles te Parijs zal worden gehouden, zal openen op dinsdag 16 september om 10.00 uur.
Verder blijkt dat Virtual PC 6.1 voor Mac OSX door de G5 processor NIET wordt herkent!
kortom... MS zal een update moeten verschaffen.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 25-08-2003 20:37]
quote:Er zijn vanuit Apple zelf geen dockingstations te koop of gefrabiceerd.
Op maandag 25 augustus 2003 20:42 schreef Tijn het volgende:
Zijn er eigenlijk docking bays voor de notebooks van Apple? Ik zit te zoeken op apple.nl maar kan er niks over vinden. Alleen zo'n standaard, maar geen echte docking bay.
[Dit bericht is gewijzigd door cigarman op 25-08-2003 21:54]
Vette aanrader om te downloaden (ook voor de mensen die op een of andere manier aan aversie hebben jegens quicktime... waar ik eigenlijk wel eens argumenten voor wil zien)
quote:Wat dacht je van die gare player met z'n irritante popup?
Op dinsdag 26 augustus 2003 06:20 schreef _martijn_ het volgende:
(ook voor de mensen die op een of andere manier aan aversie hebben jegens quicktime... waar ik eigenlijk wel eens argumenten voor wil zien)
Op de Mac zelf heb je daar geen last van en voor Linux heb je MPlayer, maar in Windows zul je het met de gratis player van Apple moeten doen (tenzij je wil betalen voor QuickTime Pro)
quote:Eh, die gratis player installeert toch codecs voor Quicktime, die je met elke normale mediaspeler onder Windows kunt gebruiken? Was in het verleden wel zo in ieder geval...
Op dinsdag 26 augustus 2003 07:28 schreef Tijn het volgende:[..]
Wat dacht je van die gare player met z'n irritante popup?
Op de Mac zelf heb je daar geen last van en voor Linux heb je MPlayer, maar in Windows zul je het met de gratis player van Apple moeten doen (tenzij je wil betalen voor QuickTime Pro)
Wat betreft die dockingbay voor Apple laptops: Apple produceert die dingen niet zelf in ieder geval, en het design van de meeste iBooks/Powerbooks met alle aansluitingen aan de zijkant leent zich er ook niet zo voor, vrees ik.
Over de OpenGL benchmarks tenslotte: let er goed op dat er voor de x86 perfect geoptimaliseerde code is gebruikt, terwijl voor de G5 code is gebruikt die bepaald niet optimaal gebruik maakt van de kracht van de CPU. Sterker nog, degene die de tests op de G5 heeft uitgevoerd, heeft dat op een onbewaakt moment op een beurs gedaan... En stelt dat de huidige G4 optimalisaties in de gebruikte software de benchmarks op de G5 zelfs in sterke mate negatief beinvloeden.
Het wachten is dus nog even op "echte" benchmarks...
Mag ik dan ook aannemen dat je geen realplayer gebruikt om dezelfde reden?
G5 wordt verpulverd. Duh.
quote:Even relativeren, de benchmarks zijn nog niet geoptimaliseerd voor de G5 en ook OSX 10.3 zou de nodige G5 optimalisaties hebben.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:08 schreef Jarno het volgende:
Interessant: http://www.tweakers.net/nieuws/28462.G5 wordt verpulverd. Duh.
Jammer trouwens dat de XEON 3.06 niet meegenomen is in deze benchmark, dat is het topmodel op dit moment en niet de 2.4 Ghz die nog slechts rond de 250 euro kost.
[Dit bericht is gewijzigd door Tijger_m op 26-08-2003 11:15]
quote:Nouja, als die optimalisaties er eindelijk zijn en in alle facetten benut worden, zit het x86 platform al aan de 4Ghz ofzo.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:13 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Even relativeren, de benchmarks zijn nog niet geoptimaliseerd voor de G5 en ook OSX 10.3 zou de nodige G5 optimalisaties hebben.
Ik hoop wel voor Apple dat het verschil ook inderdaad groot zal zijn want op dit moment lijkt hun "fastest computer" claim toch wel wat overdreven te zijn geweest.
quote:Zie mijn vorige post. Duh.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:08 schreef Jarno het volgende:
Interessant: http://www.tweakers.net/nieuws/28462.G5 wordt verpulverd. Duh.
En, uit de openingspost:
quote:
Dit centrale topic is speciaal neergezet om er voor te zorgen dat de overdaad aan Apple topics van de afgelopen periode een beetje in toom wordt gehouden. Apple nieuwsfeitjes komen dus vanaf nu in dit centrale topic. Dit houdt overigens ook in dat flamen over Apple in dit topic niet gewenst is. Ik hoop dat iedereen hiermee kan leven. Er is nu een plaats waar Apple artikeltjes geplaatst kunnen worden zonder dat dit de rest van de topic lijst laat ondersneeuwen.
quote:Voegt het iets zinvols toe aan een discussie?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:16 schreef Jarno het volgende:
Noem je dat een flame?.
quote:Ja, in eerdere topics werd door liefhebbers vastgeklampt aan de claim dat de G5 de snelste PC tot op heden zou zijn. Nu, die claim is iig behoorlijke schade toegebracht door een onafhankelijke test. Zoals toen al voorspeld door de wat nuchterdere users, vandaar ook dat 'duh'.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:18 schreef Jalu het volgende:[..]
Voegt het iets zinvols toe aan een discussie?
quote:Mwah, dat zel wel meevallen, denk ik.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:15 schreef Jarno het volgende:Nouja, als die optimalisaties er eindelijk zijn en in alle facetten benut worden, zit het x86 platform al aan de 4Ghz ofzo.
Valt mij trouwens op hoe gering het verschil is tussen de single 3.06 P4 en de dual G5 2.0, ik zou wel eens willen weten waar een single 3.2 Ghz op uitkomt met de 800 Mhz bus.
quote:Ja ik weet ook niet meer hoe je het nu nog moet brengen. Het is een apple nieuwsfeiten topic, dus echt ruimte voor discussie is er niet, maar je mag toch wel een vermeend nieuwsfeit weerleggen neem ik aan? Of is dat ook not-done Jalu?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:16 schreef Jarno het volgende:
Noem je dat een flame?.
quote:Gewoon Jalu negeren, probleem opgelost, er zijn al mods op dit forum en die heten geen van allen Jalu.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:22 schreef markvleth het volgende:Ja ik weet ook niet meer hoe je het nu nog moet brengen. Het is een apple nieuwsfeiten topic, dus echt ruimte voor discussie is er niet, maar je mag toch wel een vermeend nieuwsfeit weerleggen neem ik aan? Of is dat ook not-done Jalu?
quote:Toen werd er door velen aangeschopt tegen het feit dat Apple's benchmarks on- of slecht geoptimaliseerde x86 code gebruikte om de prestaties van de x86 negatief neer te zetten, nu zijn het dezelfden die een benchmark met voor de G5 zeer slecht gecompileerde code gebruiken om nu hun "gelijk" te bewijzen...
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:19 schreef Jarno het volgende:[..]
Ja, in eerdere topics werd door liefhebbers vastgeklampt aan de claim dat de G5 de snelste PC tot op heden zou zijn. Nu, die claim is iig behoorlijke schade toegebracht door een onafhankelijke test. Zoals toen al voorspeld door de wat nuchterdere users, vandaar ook dat 'duh'.
Ik wacht dan ook nog steeds met spanning op "echte" serieuze benchmarks met geoptimaliseerde code voor alle systemen.
quote:Dus "G5 wordt verpulverd" is een nieuwsfeit? Ik zie geen feit, jij wel? Alleen een slechte benchmark die door dezelfde Apple-bashers als altijd wordt aangegrepen om "zie je nou wel" te zeggen. Flame, dus.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:22 schreef markvleth het volgende:[..]
Ja ik weet ook niet meer hoe je het nu nog moet brengen. Het is een apple nieuwsfeiten topic, dus echt ruimte voor discussie is er niet, maar je mag toch wel een vermeend nieuwsfeit weerleggen neem ik aan? Of is dat ook not-done Jalu?
* Jalu naar Tijger_m
[Dit bericht is gewijzigd door Jalu op 26-08-2003 11:28]
quote:Net zo zeer als een goede benchmark wordt aangegrepen om zie je wel richting x86 te roepen. Wel eerlijk blijven he.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:27 schreef Jalu het volgende:[..]
Dus "G5 wordt verpulverd" is een nieuwsfeit? Ik zie geen feit, jij wel? Alleen een slechte benchmark die door dezelfde Apple-bashers als altijd wordt aangegrepen om "zie je nou wel" te zeggen. Flame, dus.
quote:Hallo, lees je de onderbouwingen ook even? Ja, bedankt.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:26 schreef _martijn_ het volgende:
Discussie moet altijd mogelijk zijn lijkt me, mac of microsoft simpelweg affikken en afsluiten met de kreet "duh" lijkt me idd vallen in de categorie flamen
quote:Hey, dat is apart, ik kan met toch felle discussies herinneren die oplaaiden toen de eerste door Apple zelf gepubliceerde benchmarks naar buiten kwamen. Discussies waarin veelvuldig werd gesteld dat Apple bewust de x86 code slecht had geoptimaliseerd om zo de Intels in een slecht daglicht te stellen.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:28 schreef Jarno het volgende:
Er IS geen slecht ge-optimaliseerde code voor de x86, niet vanuit het 'de cpu is te nieuw' standpunt waarin Apple verkeert, iig. Dat zou je wel kunnen zeggen voor de 64-bits CPU's die eraan gaan komen, maar zeker niet van de 32-bits generatie.
quote:Hoe kan Apple nou x86 code optimaliseren?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:30 schreef Jalu het volgende:[..]
Hey, dat is apart, ik kan met toch felle discussies herinneren die oplaaiden toen de eerste door Apple zelf gepubliceerde benchmarks naar buiten kwamen. Discussies waarin veelvuldig werd gesteld dat Apple bewust de x86 code slecht had geoptimaliseerd om zo de Intels in een slecht daglicht te stellen.
quote:Oh, dus eerst flamen en dan als je daarop wordt aangesproken met onderbouwing te gaan reageren is opeens een normale discussietechniek?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:29 schreef Jarno het volgende:[..]
Hallo, lees je de onderbouwingen ook even? Ja, bedankt.
quote:Die keurig door Tijger_m wordt gerelativeerd. En ook aangeeft dat het na de optimalisatie nog wel anders kan worden. Toch is het duidelijk dat het parade paardje van apple een beetje tegen valt...
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:27 schreef Jalu het volgende:
Dus "G5 wordt verpulverd" is een nieuwsfeit? Ik zie geen feit, jij wel? Alleen een slechte benchmark die door dezelfde Apple-bashers als altijd wordt aangegrepen om "zie je nou wel" te zeggen. Flame, dus.
Das niet flamen, flamen is namelijk ongegrond zinloos uithalen naar een gebruiker of groep. Volgens mij is dit gegrond en zinnig (zinnig in de trent van Steve Jobs tegenspreken over zijn "wij zijn de snelsten" uitspraak)
quote:Ik ook, ja, hoewel deze benchmarks niet gedraait zijn door iemand die een voorkeur heeft voor x86 machines noch is het redelijk om te zeggen "ja maar de code is niet geoptimaliseerd", want de huidige G5 bezitters moeten het met die code doen voorlopig.
Ik wacht dan ook nog steeds met spanning op "echte" serieuze benchmarks met geoptimaliseerde code voor alle systemen.
Als 10.3 geen opzienbaren verschil laat zien, ga je dan roepen "Wacht maar op 10.4, dan wordt het ECHT sneller", zelfs al is het waar het veranderd niets aan de realiteit voor de gebruiker die het dagelijks moet doen met code die niet geoptimaliseerd is.
quote:Ja. Ik ben er toch nog? Flamen is trouwens iets met schelden. Als ik had willen trollen (dat is namelijk WEL de correcte term) dan had ik hard 'hahahaha kut-Apple' geroepen en had ik me niet meer in dit topic laten zien. Niet zo zielig doen he.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:31 schreef Jalu het volgende:[..]
Oh, dus eerst flamen en dan als je daarop wordt aangesproken met onderbouwing te gaan reageren is opeens een normale discussietechniek?
quote:Yup, en daarin moet ik Jalu gelijk geven aangezien er in die x van de x86 hier en daar nog wel wat instructies rondzweven.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:31 schreef Jarno het volgende:
Hoe kan Apple nou x86 code optimaliseren?. We hebben het toch gewoon over de instructieset die al dan niet volledig door het OS wordt gebruikt?
quote:Ik snap het niet. Daar heeft Apple toch geen invloed op? Of lees ik je nou verkeerd?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:33 schreef markvleth het volgende:[..]
Yup, en daarin moet ik Jalu gelijk geven aangezien er in die x van de x86 hier en daar nog wel wat instructies rondzweven.
quote:Correct en het was een terechte opmerking omdat er de mogelijkheid was om code te optimaliseren voor de betreffende cpu dmv andere compilers, dat argument kan niet gebruikt worden voor de G5 omdat er geen code is die gebruikt kan worden.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:30 schreef Jalu het volgende:Hey, dat is apart, ik kan met toch felle discussies herinneren die oplaaiden toen de eerste door Apple zelf gepubliceerde benchmarks naar buiten kwamen. Discussies waarin veelvuldig werd gesteld dat Apple bewust de x86 code slecht had geoptimaliseerd om zo de Intels in een slecht daglicht te stellen.
Het een is het bewust en opzettelijk mankeren van een cpu het andere is een beperking opgelegd door de realiteit, er is simpelweg geen G5 geoptimaliseerde code.
Of het waar was of niet ga ik even niet op in, ik geef alleen aan dat het uitgangspunt niet gelijk is.
(en nu stop ik met reageren)
quote:Bij mij ook op Windows XP, your point is?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:37 schreef _martijn_ het volgende:
hmja...... ik heb ook nog een nieuwsfeitje....... port 135 kan gewoon open blijven staan in os x DUH!......(en nu stop ik met reageren)
quote:"De G5 wordt verpulverd" is imho een flame. Want niet onderbouwd, behalve met een nieuws-item op tweakers.net dat gepost is door iemand die getuige de reakties op de tweakers-FP bekend staat als een notoir Apple-hater. Dat Tijger_m die flame relativeert is prijzenswaardig, alleen was Tijger_m niet degene die die tekst typte.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:31 schreef markvleth het volgende:[..]
Die keurig door Tijger_m wordt gerelativeerd. En ook aangeeft dat het na de optimalisatie nog wel anders kan worden. Toch is het duidelijk dat het parade paardje van apple een beetje tegen valt...
Das niet flamen, flamen is namelijk ongegrond zinloos uithalen naar een gebruiker of groep. Volgens mij is dit gegrond en zinnig (zinnig in de trent van Steve Jobs tegenspreken over zijn "wij zijn de snelsten" uitspraak)
Dat er een stevig marketing-sausje op Steve Jobs verhaal lag, was iedereen toch hopelijk wel duidelijk, mag ik aannemen. Is dus niets nieuws aan. Maar het is nogal hypocriet om de eerste negatief uitvallende benchmark aan te klampen om "aan te tonen" dat die G5 helemaal niet zo snel is. Want er is alleen nog maar een "instapmodel" gebenchmarkt, met slecht geoptimaliseerde code.
quote:Waarom zo verongelijkt?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:37 schreef _martijn_ het volgende:
hmja...... ik heb ook nog een nieuwsfeitje....... port 135 kan gewoon open blijven staan in os x DUH!......(en nu stop ik met reageren)
quote:Dat zijn niet de geluiden die ik van Apple-fans hoorde in het oorspronkelijke G5 topic. Toen moest en zou de G5 de snelste PC ooit zijn, volgens vele. Gek dat die nuance er nu opeens WEL is.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:38 schreef Jalu het volgende:Dat er een stevig marketing-sausje op Steve Jobs verhaal lag, was iedereen toch hopelijk wel duidelijk, mag ik aannemen.
quote:Jalu, de dual 2.0 Ghz G5 is niet het instap model, bekijk de benchmark nog maar eens goed, er staat zowen een G5 1.6 single cpu in als een 2.0Ghz G5 dual.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:38 schreef Jalu het volgende:Dat er een stevig marketing-sausje op Steve Jobs verhaal lag, was iedereen toch hopelijk wel duidelijk, mag ik aannemen. Is dus niets nieuws aan. Maar het is nogal hypocriet om de eerste negatief uitvallende benchmark aan te klampen om "aan te tonen" dat die G5 helemaal niet zo snel is. Want er is alleen nog maar een "instapmodel" gebenchmarkt, met slecht geoptimaliseerde code.
quote:Precies, en voor de Dual G5 gaat het om verwachte waarden. Er is nog geen enkele Dual G5 uitgeleverd. Dus geen echte benchmark.
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:40 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Jalu, de dual 2.0 Ghz G5 is niet het instap model, bekijk de benchmark nog maar eens goed, er staat zowen een G5 1.6 single cpu in als een 2.0Ghz G5 dual.
Toevoeging: en volgens die verwachting veegt een Dual G5 de vloer aan met een enkele P4 op 3,2 GHz met HyperThreading enabled. En gezien het feit dat de Xeon eigenlijk alleen in workstations wordt verkocht en Apple de Dual G5 in de markt zet als Personal Computer, zit er toch een kern van waarheid in de claim "The fastest Personal Computer" Staaltje slimme marketing...
[Dit bericht is gewijzigd door Jalu op 26-08-2003 11:56]
quote:Maar denk je dan niet dat er een kern van waarheid in zit? Of verwacht je dat straks de prestaties tot ongekende hoogtes zullen komen?
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:45 schreef Jalu het volgende:
Precies, en voor de Dual G5 gaat het om verwachte waarden. Er is nog geen enkele Dual G5 uitgeleverd. Dus geen echte benchmark.
quote:Er zal vast een kern van waarheid inzitten. Maar je weet natuurlijk best dat er op sommige punten winst te behalen is dan wel performance te verliezen is die je niet zo makkelijk kunt berekenen. Dus lijkt het me zinvoller om te wachten op wat serieuze benchmarks op een breder inzet-gebied. Voordat we de claim van Apple volledig afbranden danwel onderschrijven. Geloof me, ik zou ook teleurgesteld zijn als die G5 minder snel is dan Steve beloofde
Op dinsdag 26 augustus 2003 11:56 schreef markvleth het volgende:[..]
Maar denk je dan niet dat er een kern van waarheid in zit? Of verwacht je dat straks de prestaties tot ongekende hoogtes zullen komen?
quote:Nou als die kern van waarheid erin zit kun je zelf wel een marge toekennen qua optimalisatie (die in de regel niet zo veel verbluffende winst voor zijn rekening neemt). Daarom kunnen we best wel concluderen dat de uitspraak van Jobs zwaar overtrokken is. Sterker nog, de gigahertzen jacht bij intel staat ook niet stil. Zodra Apple zover is om de optimalisaties door te voeren is Intel waarschijnlijk zover dat ze te niet worden gedaan...
Op dinsdag 26 augustus 2003 12:03 schreef Jalu het volgende:
Er zal vast een kern van waarheid inzitten. Maar je weet natuurlijk best dat er op sommige punten winst te behalen is dan wel performance te verliezen is die je niet zo makkelijk kunt berekenen.
quote:Misschien, maar ook IBM zit natuurlijk niet stil: de PPC970 zit volgens planning binnen een jaar op 3 GHz, en aangezien die planning door Steve Jobs met veel trots werd verkondigd kun je aannemen dat Apple ook van plan is met de snellere PPC970's op de markt te komen.
Op dinsdag 26 augustus 2003 12:11 schreef markvleth het volgende:[..]
Nou als die kern van waarheid erin zit kun je zelf wel een marge toekennen qua optimalisatie (die in de regel niet zo veel verbluffende winst voor zijn rekening neemt). Daarom kunnen we best wel concluderen dat de uitspraak van Jobs zwaar overtrokken is. Sterker nog, de gigahertzen jacht bij intel staat ook niet stil. Zodra Apple zover is om de optimalisaties door te voeren is Intel waarschijnlijk zover dat ze te niet worden gedaan...
quote:Inderdaad, dat is precies de insteek die ik ook wilde maken. Want als we gaan kijken naar de groeisnelheid gaat Intel beduidend sneller. Dus noem mij maar sceptisch, maar ik zie niet zo snel dat Apple (ibm) die race gaat winnen
Op dinsdag 26 augustus 2003 12:19 schreef Jarno het volgende:
Hoe lang zat er trouwens tussen de G4 en G5?
quote:Veel te lang...
Op dinsdag 26 augustus 2003 12:19 schreef Jarno het volgende:
Hoe lang zat er trouwens tussen de G4 en G5?
De eerste G4(400 MHz) dateert van 1999...
Het lijkt er wel op dat nu IBM meer de motor wordt achter de PowerPC ipv. Motorola, dat de ontwikkeling wat sneller gaat. Want ook over de PPC980 wordt al serieus gesproken. Deze nieuwe PPC's zijn rechtstreekse afgeleiden van IBM's high-end Power processoren met wat vereenvoudigingen en toevoegingen (Altivec!).
Elke (nieuwe) PPC die IBM uitbrengt met Altivec kun je zien als een CPU die primair bedoeld is voor (toekomstige) Apple's. Zo komt er waarschijnlijk, volgens hardnekkige geruchten ook een iBook met een IBM G3 processor met Altivec, wat het in essentie een G4 maakt. De naam "G4" schijnt echter van Motorola te zijn...
[Dit bericht is gewijzigd door Jalu op 26-08-2003 12:30]
quote:Ik brand niks af, ik wil alleen graag gegevens zien, tot nu toe heb ik nog nergens een benchmark gezien die een 800Mhz FSB cpu tegenover een G5 gezet heeft en die lijkt mij met name interessant omdat de 533 FSB cpu's nu al vervangen worden cq zijn door de 800 modellen.
Op dinsdag 26 augustus 2003 12:03 schreef Jalu het volgende:Alhoewel ik de verwachte performance t.o.v. een P-4 op 3,2 GHz niet zo verschrikkelijk slecht vind, hoe dan ook is het grote performance gat met de x86 goeddeels gedicht. Iets wat hard nodig was.
Dat een 3.2 Ghz niet zo vreselijk veel sneller is als een 3.0 Ghz is te verwachten (ongeveer 8%) maar hoe verhoud een 3.2Ghz single cpu zich tot een 2.0 Ghz G5, dat is waar ik benieuwd naar ben.
Oh even nog over IBM G3's en G4's, IBM is een co-producent van die CPU's, Motorola is de ontwikkelaar en heeft een productie licentie aan IBM al jaren geleden gegeven voor de betreffende cpu's.
Dus ja, je kan gerust een IBM G3 of G4 hebben maar dat maakt op zich geen verschil qua prestaties, het houdt alleen maar in dat de cpu door IBM geproduceert is.
quote:Kijk nog maar eens naar die Cinebench benchmarks met die verwachte dual G5 score, daar staat ook de 3,2 GHz P4 tussen. Maar ik ben het met je eens dat je met een verwachte score niet zoveel kunt...
Op dinsdag 26 augustus 2003 13:02 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Ik brand niks af, ik wil alleen graag gegevens zien, tot nu toe heb ik nog nergens een benchmark gezien die een 800Mhz FSB cpu tegenover een G5 gezet heeft en die lijkt mij met name interessant omdat de 533 FSB cpu's nu al vervangen worden cq zijn door de 800 modellen.
quote:Ok, maar Motorola heeft geen G3 met Altivec, IBM sinds kort wel. En de G5/PPC970 is ook een IBM ontwerp. Nogmaals, de tekenen wijzen ernaar dat IBM op dit moment actiever is met de ontwikkeling van PowerPC processoren dan Motorola zelf.
[...]Oh even nog over IBM G3's en G4's, IBM is een co-producent van die CPU's, Motorola is de ontwikkelaar en heeft een productie licentie aan IBM al jaren geleden gegeven voor de betreffende cpu's.
Dus ja, je kan gerust een IBM G3 of G4 hebben maar dat maakt op zich geen verschil qua prestaties, het houdt alleen maar in dat de cpu door IBM geproduceert is.
quote:De PowerPC-architectuur is een gezamelijke ontwikkeling van IBM, Motorola en nog een andere partij. In het verleden maakte Motorola voornamelijk desktop-processoren, zoals de 601 en de G3, terwijl IBM zich meer richtte op de servermarkt met haar Power4 etc. Op basis van de Power4 hebben ze nu o.a. een desktop CPU ontwikkeld welke dus in de Apple G5 wordt gebruikt, daar heeft Motorola verder niks mee te maken. Overigens zit er ook een Power4-afgeleide CPU in de Nintendo Gamecube
Op dinsdag 26 augustus 2003 13:02 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Oh even nog over IBM G3's en G4's, IBM is een co-producent van die CPU's, Motorola is de ontwikkelaar en heeft een productie licentie aan IBM al jaren geleden gegeven voor de betreffende cpu's.
Dus ja, je kan gerust een IBM G3 of G4 hebben maar dat maakt op zich geen verschil qua prestaties, het houdt alleen maar in dat de cpu door IBM geproduceert is.
Het enige waar Motorola de eigenaar van is is de Velocity-engine (AltiVec), volgens mij betaalt IBM daar wel licentiekosten voor.
quote:Inderdaad, ook zo'n ramp. En Windows Media Player gebruik ik liever ook niet en dan al helemaal geen versie boven 6 want die zijn zo traag als dikke stront door een trechter. Kheb liever een player als WinAmp 2.x of bsPlayer, wat gewoon snel en eenvoudig is, zonder vage internet-koppelingen en features die niks met media-playen te maken hebben.
Op dinsdag 26 augustus 2003 09:40 schreef _martijn_ het volgende:Mag ik dan ook aannemen dat je geen realplayer gebruikt om dezelfde reden?
Op de Apple-site is nu ook de meest recente benchmark-test geplaatst waaruit blijkt dat Steve Jobs weken geleden gelijk had toen hij zei:
"The fastest personal computer on the planet"
quote:Eh... volgens mij zijn dit dezelfde benchmark-cijfers die al bekend waren van de Keynote van Steve Jobs.
Op donderdag 28 augustus 2003 00:47 schreef cigarman het volgende:
* * * Update * * *Op de Apple-site is nu ook de meest recente benchmark-test geplaatst waaruit blijkt dat Steve Jobs weken geleden gelijk had toen hij zei:
"The fastest personal computer on the planet"![]()
![]()
Het wachten blijft dus op echte onafhankelijke, geoptimaliseerde benchmarks, imho. En dat kan nog wel ff duren, aangezien er nog weinig geoptimaliseerde software is én er nog geen enkele (topmodel) Dual G5 is uitgeleverd.
quote:Ja.. en.. Wat is je discussiepunt nu? Denk je niet dat mensen die zich interesseren voor dit nieuws, dit al lang zelf gelezen hadden op de Apple site?
Op donderdag 28 augustus 2003 00:47 schreef cigarman het volgende:
* * * Update * * *Op de Apple-site is nu ook de meest recente benchmark-test geplaatst waaruit blijkt dat Steve Jobs weken geleden gelijk had toen hij zei:
"The fastest personal computer on the planet"![]()
![]()
quote:Ik geloof niet dat er iemand komt kijken eik.
Op donderdag 28 augustus 2003 08:54 schreef Icicle het volgende:[..]
Ja.. en.. Wat is je discussiepunt nu? Denk je niet dat mensen die zich interesseren voor dit nieuws, dit al lang zelf gelezen hadden op de Apple site?
Je moet nu onderhand toch wel weten dat hier geen "echte macfans" komen kijken naar die posts van jou.
quote:Ik ben bang dat de cpu divisie van Moto op sterven na dood is, mischien ben ik te pessimistisch maar Motorola heeft de cpu divisie al een tijdje 'in de verkoop' staan en lijkt niet echt geinteresseerd in nieuwe investeringen in de ontwikkeling van cpu's.
Op dinsdag 26 augustus 2003 14:03 schreef Jalu het volgende:Ok, maar Motorola heeft geen G3 met Altivec, IBM sinds kort wel. En de G5/PPC970 is ook een IBM ontwerp. Nogmaals, de tekenen wijzen ernaar dat IBM op dit moment actiever is met de ontwikkeling van PowerPC processoren dan Motorola zelf.
quote:Inderdaad. En dan liefst gepubliceerd op een andere site dan Apple.com, Dell.com of Intel.com
Op donderdag 28 augustus 2003 08:38 schreef Jalu het volgende:[..]
Het wachten blijft dus op echte onafhankelijke, geoptimaliseerde benchmarks, imho.
quote:Ik denk dat je lang kan wachten om benchmarks te zien bij Dell of Intel
Op donderdag 28 augustus 2003 11:03 schreef Tijn het volgende:Inderdaad. En dan liefst gepubliceerd op een andere site dan Apple.com, Dell.com of Intel.com
quote:Ach, Dell wil nog wel eens stunten met z'n site hoor. Een tijdje geleden hadden ze een banner met een tekst die neerkwam op iets als "je vindt onze naam niet terug op Formule1-auto's, wij verkopen onze PC's gewoon voor een lagere prijs". Ik zie ze er best voor aan om ook een keer in te haken op de G5-hype (waar Apple elke keer weer Dell, al dan niet gevraagd, bij sleept)
Op donderdag 28 augustus 2003 11:09 schreef Tijger_m het volgende:[..]
Ik denk dat je lang kan wachten om benchmarks te zien bij Dell of Intel
Natuurlijk kan de G5 behoorlijk presteren, maar prijs/prestatie verhoudingsgewijs redden ze het niet. Al zou de G5 sneller zijn met iets, dan kan je voor hetzelfde budget gewoon 'ff' het RAM verdubbelen in je AMD/Intel bak, of er ff een IDE raid config in gooien en dat loop je er weer rondjes omheen.
De prestaties van je machine worden namelijk niet ALLEEN door de CPU bepaalt, echt niet .
Maar die benchmark op T.net geeft wel een héél ander beeld als wat Apple schetst. Volgens de Photoshop-benchmark van Apple presteert een G5 1.6 GHz nog beter dan een Xeon op 3.06 GHz, terwijl in de Photoshop-benchmark van T.net (die ze overigens van het forum van The Macintosh News Network hebben) laten een AMDXP 2700+ en een P4 2.8 GHz (en alles wat daarboven zit) de G5 1.6 GHz toch echt een eindje achter zich.
Maar goed, het gaat mij dus wel degelijk om prestaties met een PC. Anders had ik nog steeds wel met een pentium 1 gewerkt .
Vergeet overigens niet dat het Apple zelf was die begon met vergelijkingen tussen de G5 en het Wintel-platform ("the world's fastest PC" etc).
Puur technisch gezien wint apple het niet, das gewoon een feit. Dat zou voor het dagelijks gebruik niet uit hoeven maken hoor. Alle machines hebben power genoeg om prima met de OS'en uit de voeten te kunnen.
Maar als je iets beweert moet je het waar kunnen maken, en kan je er op wachten dat men je gaat tegenspreken.
quote:Ik heb er ook een, leuk dingetje hoor. En idd erg veel 12' notebooks zijn er niet. Maar ze zijn niet heel erg snel moet ik zeggen.
Op donderdag 28 augustus 2003 11:49 schreef Tijn het volgende:
Off-topic:ik zit er trouwens serieus aan te denken om een iBook te kopen voor mn studie want ik wil een klein en goedkoop notebook en zo'n iBook is goedkoper dan eelk 12" PC-notebook wat ik tot nu toe gezien
quote:De snelheid boeit niet zo. Gamen doe ik er toch niet op en hij moet kunnen werken met de programma's die ik voor school gebruik (en op school staan P3 450's waarmee het allemaal redelijk draait, dus dat moet lukken).
Op donderdag 28 augustus 2003 11:51 schreef HeatWave het volgende:[..]
Ik heb er ook een, leuk dingetje hoor. En idd erg veel 12' notebooks zijn er niet. Maar ze zijn niet heel erg snel moet ik zeggen.
quote:nee ok, dan kan je er wel mee uit de voeten, maar ik erger me nog steeds aan de compatibiliteits problemen her en der...
Op donderdag 28 augustus 2003 11:53 schreef Tijn het volgende:[..]
De snelheid boeit niet zo. Gamen doe ik er toch niet op en hij moet kunnen werken met de programma's die ik voor school gebruik (wat op school op de P3 450's draait die er staan, dus dat moet lukken).
quote:Que?
Op donderdag 28 augustus 2003 11:54 schreef HeatWave het volgende:[..]
nee ok, dan kan je er wel mee uit de voeten, maar ik erger me nog steeds aan de compatibiliteits problemen her en der...
quote:Wat HeatWave ook al zegt.. Ze zijn echt niet snel!!
Op donderdag 28 augustus 2003 11:49 schreef Tijn het volgende:
Off-topic:ik zit er trouwens serieus aan te denken om een iBook te kopen voor mn studie want ik wil een klein en goedkoop notebook en zo'n iBook is goedkoper dan elk 12" PC-notebook wat ik tot nu toe gezien heb
quote:gewoon als ik weer eens iets wil doen qua uitwisseling ofzo stuit ik soms toch weer dat de mac het niet kan lezen oid. gisteren:
Op donderdag 28 augustus 2003 11:55 schreef Tijn het volgende:[..]
Que?
Ik krijg een gif+word document gemailed op de mac die gefikt moeten worden. Ik stop een USB pen in de mac en ga naar de PC die een fikker heeft. tot 2 keer toe de bestanden 0kb. Door gemailed naar een XP bak, op de USB pen gezet en in 1 keer goed...
Tis maar een voorbeeldje ik weet het, maar het is zoiets simpels en ik deed ECHT niets verkeerd....
quote:Oh ja, over het algemeen gaat het ook wel hoor. Maar IK zou er nooit geld aan uitgeven, maar das persoonlijke voorkeur.
Op donderdag 28 augustus 2003 12:00 schreef Tijn het volgende:
Oh. Nou ja, aangezien onze school barstesvol staat met zowel Macs als PC's zal dat wel loslopen
quote:Ik ben iemand die pas leert als ik zelf de fout heb gemaakt, dus ik ga het gewoon toch doen
Op donderdag 28 augustus 2003 12:01 schreef HeatWave het volgende:[..]
Oh ja, over het algemeen gaat het ook wel hoor. Maar IK zou er nooit geld aan uitgeven, maar das persoonlijke voorkeur.
quote:[centraal] Tijn's mac trubbels
Op donderdag 28 augustus 2003 12:02 schreef Tijn het volgende:[..]
Ik ben iemand die pas leert als ik zelf de fout heb gemaakt, dus ik ga het gewoon toch doen
.
quote:Ik wil absoluut niet flauw gaan doen.... maar...
Op donderdag 28 augustus 2003 11:59 schreef HeatWave het volgende:[..]
gewoon als ik weer eens iets wil doen qua uitwisseling ofzo stuit ik soms toch weer dat de mac het niet kan lezen oid. gisteren:
Ik krijg een gif+word document gemailed op de mac die gefikt moeten worden. Ik stop een USB pen in de mac en ga naar de PC die een fikker heeft. tot 2 keer toe de bestanden 0kb. Door gemailed naar een XP bak, op de USB pen gezet en in 1 keer goed...
Tis maar een voorbeeldje ik weet het, maar het is zoiets simpels en ik deed ECHT niets verkeerd....
Je kunt die mail dan ook meteen binnenhalen op de windows pc. In mijn geval: ik heb een brander in de iBook.
Ik begrijp het probleempje wel, maar er zijn vaak hele logische oplossingen voor. Dit zou idd niet nodig moeten zijn, maargoed
quote:Tuurlijk maar dat mailtje stond in eerste instantie op de mac, en ik ging ervan uit dat dit net zo snel zou zijn.
Op donderdag 28 augustus 2003 12:04 schreef Icicle het volgende:[..]
Ik wil absoluut niet flauw gaan doen.... maar...
Je kunt die mail dan ook meteen binnenhalen op de windows pc. In mijn geval: ik heb een brander in de iBook.
Ik begrijp het probleempje wel, maar er zijn vaak hele logische oplossingen voor. Dit zou idd niet nodig moeten zijn, maargoed
Helaas heeft mijn Ibook geen fikkertje .
Ik zeg ook niet dat het "ook nooit eens goed" gaat met de mac hoor .
quote:Toch merkwaardig, dit soort problemen heb ik nooit. Echt nooit... En ik gebruik ook te pas en te onpas Wintel machines en Macs door elkaar. ( Zelfs om (die enkele keer dat ik dat wil doen) te multiplayen met Quake 3 of Warcraft 3, gaat dat prima tussen Macs en PC's.) Word documenten, foto's, muziek, DivX, enz. enz, wissel ik allemaal probleemloos uit tussen Mac en Windows.
Op donderdag 28 augustus 2003 11:59 schreef HeatWave het volgende:[..]
gewoon als ik weer eens iets wil doen qua uitwisseling ofzo stuit ik soms toch weer dat de mac het niet kan lezen oid. gisteren:
Ik krijg een gif+word document gemailed op de mac die gefikt moeten worden. Ik stop een USB pen in de mac en ga naar de PC die een fikker heeft. tot 2 keer toe de bestanden 0kb. Door gemailed naar een XP bak, op de USB pen gezet en in 1 keer goed...
Tis maar een voorbeeldje ik weet het, maar het is zoiets simpels en ik deed ECHT niets verkeerd....
Er schijnt trouwens wel veel rommel op de markt te zijn wat betreft die USB memory sticks die net niet volledig voldoen aan de normen voor een USB mass storage device. En je mag een USB mass storage natuurlijk nooit er zomaar uit trekken zonder te "ejecten", maar dat weet je ongetwijfeld. Doe je dat wel dan is de kans dat een bestand verminkt overkomt inderdaad reëel, maar dat gebeurd op een Windows bak net zo goed...
Oh en Tijn, de iBook 900 MHz is echt niet zo verschrikkelijk traag hoor, al moet ik wel zeggen dat ik er desondanks geen spijt van heb dat ik nu een Powerbook G4 genomen heb Een 900 MHz G3 is altijd nog voor de meeste taken wat sneller dan een gelijk geklokte Pentium III, en die Windows 12" (sub-)notebooks zijn vaak nog trager én inderdaad meestal ook veel duurder...
En de degelijkheid van de iBook is inmiddels bijna spreekwoordelijk...
De Superdrive(DVD-brander) in de Powerbook gaf bij mij echter de doorslag om daarvoor te kiezen, en de G4 is inderdaad vooral bij videobewerking en zo toch een flinke stap vooruit t.o.v. een G3...
[Dit bericht is gewijzigd door Jalu op 28-08-2003 12:21]
quote:Tja, dat zeg ik (als MCSE...) over Windows computers...
Op donderdag 28 augustus 2003 12:20 schreef HeatWave het volgende:
Ik zeg ook, het is maar een incident, en als je zoals ik soms geen keuze hebt is het ook niet zo heel erg. Maar ik hoef geen mac te gebruiken prive en zal dat ook niet zo snel doen ook al heb ik er een.
quote:En dat is je goed recht
Op donderdag 28 augustus 2003 12:22 schreef Jalu het volgende:[..]
Tja, dat zeg ik (als MCSE...) over Windows computers...
En ik kom er ook eerlijk voor uit dat het een kwestie van gewenning en kennis is hoor.
Go -> Connect to server et voila
Zo heb ik hier op mijn werk ook net een word document overgezet op het windows netwerk
Of idd USB memorystick
quote:Waar ik dan wel de aantekening wil maken dat (de duur van) mijn Windows-ervaring(en misschien zelfs ook wel mijn kennis van Windows) vele malen groter is dan mijn Mac ervaring. Voor mij is het juist de "alles werkt altijd precies zoals ik het bedoel, zonder dat ik weer voor systeembeheerder moet spelen"-gevoel wat ik bij de Mac meer heb dan bij een Windows machine.
Op donderdag 28 augustus 2003 12:24 schreef HeatWave het volgende:[..]
En dat is je goed recht
.
En ik kom er ook eerlijk voor uit dat het een kwestie van gewenning en kennis is hoor.
We zullen er nooit uitkomen .
quote:Kan niet, aparte VLAN's
Op donderdag 28 augustus 2003 12:37 schreef _martijn_ het volgende:
toen ik dat las dacht ik meteenGo -> Connect to server et voila
Zo heb ik hier op mijn werk ook net een word document overgezet op het windows netwerk
Of idd USB memorystick
quote:Dan nog zou het kunnen, alleen word eea wat omslachtiger en is een usb pen wat praktischer
Op donderdag 28 augustus 2003 12:39 schreef HeatWave het volgende:[..]
Kan niet, aparte VLAN's
.
quote:Dat was mijn idee dus ook
Op donderdag 28 augustus 2003 12:41 schreef _martijn_ het volgende:[..]
Dan nog zou het kunnen, alleen word eea wat omslachtiger en is een usb pen wat praktischer
Ach het is gelukt uiteindelijk, was alleen ff een irritatie punt...
Het Duitse Magazin für computertechnik waarschuwt Mac-gebruikers voor Norton Disk Doctor. Het reparatieprogramma dat deel uitmaakt van de pakketten Norton Utilities en Norton SystemWorks zou harde schijven onder bepaalde omstandigheden beschadigen. Het zou gaan om de versies 7.x en 8.x van genoemde pakketten.
Welke omstandigheden dit zijn wordt niet precies duidelijk, maar dat vele gebruikers problemen ondervinden blijkt onder andere uit de verhalen op de website van Versiontracker. De redactie van ct kon het probleem op een PowerBook G4 reproduceren en volgens Apple-leveranciers zijn er verschillende Mac-modellen en systeem-versies waarbij hetzelfde probleem optreedt.
Aangezien de harde schijf na bovengenoemde problemen opnieuw geformateerd dient te worden, is de kans op data-verlies na beschadiging natuurlijk enorm. Daarnaast kunnen Disk Doctor en Speed Disk voor Kernel Panics (vastlopers/crashes) zorgen onder Mac OS X, kan het voorkomen dat de Mac tijdens het opstarten blijft hangen en dat de harde schijf ongewoon geruis laat horen.
Het is onzeker of reparatieprogrammas van andere fabrikanten de problemen op kunnen lossen en of recoveryprogrammas nog data kunnen redden...
Ik snap niet waarom onder de Norton naam zoveel puin wordt uitgebracht terwijl hetzelfde bedrijf onder de Symantec naam wel goed spul kan leveren.
Maar goed... je ziet ik bekritiseer ik ook mede-mac-ers..
Ze bestaan echter nog wel gelukkig, echte mobiele notebooks. Maar je komt dan idd eerder in het 12" segment terecht. Toshiba heeft daarin wat aardige dingen met zo'n Portégé-serie en ook de Sony Vaio heeft (weliswaar met 14,1" scherm) ook een aantal hele portable oplossingen. Maar ja... das niet goedkoop.
Daarom vind ik eigenlijk zo'n 12" iBook wel een goed alternatief. Dat is namelijk wèl goedkoop èn portable
http://www.thinksecret.com/news/virginiatech.html
quote:
Virginia Tech building supercomputer G5 clusterAugust 30, 2003 - Virginia Tech University is building a Power Mac G5 cluster that will result in a supercomputer estimated to be one of the top five fastest in the world.
In yesterday's notes article, we reported that Virginia Tech had placed a large order of dual-2GHz G5s to form a cluster. Since that time, we've received additional information, allowing us to confirm a number of details.
According to reports, Virginia Tech placed the dual-2GHz G5 order shortly after the G5 was announced. Multiple sources said Virginia Tech has ordered 1100 units; RAM on each is said to be upgraded to 4GB or 8GB.
The G5s will be clustered using Infiniband to form a 1100-node supercomputer delivering over 10 Teraflops of performance. Two sources said the cluster is estimated to be one of the top five fastest supercomputers in the world.
However, Virginia Tech's on a deadline. The university needs to have the cluster completely set up this fall so that it can be ranked in Linpack's Top 500 Supercomputer list.
Apple bumped Virginia Tech's order to the front of the line -- even in front of first day orders -- to get them out the door all at once. Sources originally estimated the G5s will arrive the last week of August; they're still on track to arrive early, possibly next week.
This information is more-or-less public within the university community but no announcement has been made. Earlier in the month, Think Secret contacted Virginia Tech's Associate Vice President for University Relations, who said the report was an "interesting story" and agreed to see what he could confirm. The university didn't respond to follow-up requests for comment.
Alleen nog ff wachten tot 15 september ivm Panther en evt speedbumps/prijsdalingen.
* * * Update * * *
Roxio heeft vandaag versie 6.0 van het CD/DVD brandprogramma vrijgegeven. De prijs voor de volledige versie bedraagt een kleine US $90. Belangrijkste nieuwe features zijn "ToastAnywhere" voor het delen van CD/DVD recorders binnen een netwerk, en "Plug & Burn" wat het mogelijk maakt om op eenvoudige wijze DV materiaal direct vanaf een DV-cam over te zetten naar (Super) Video CD of DVD.
Versie 6.0 is direct te koop via de website van Roxio als 100MB download.
quote:En is hier reeds binnen via een BT weg.... dit om even aan te geven dat er ook een leven zonder Kazaa bestaat
Op donderdag 4 september 2003 01:21 schreef cigarman het volgende:* * * Update * * *
Roxio heeft vandaag versie 6.0 van het CD/DVD brandprogramma vrijgegeven.
Versie 6.0 is direct te koop via de website van Roxio als 100MB download.
Hieronder zetten we de aardigste wetenswaardigheden op een rijtje:
A:
Wereldwijd zijn er inmiddels meer dan zeven miljoen Mac OS X gebruikers.
B:
Sinds de release van Safari 1.0 is Apple's browser meer dan vijf miljoen keer gedownload.
C:
De release van Mac OS X 10.3 (Panther) staat nog steeds gepland voor het eind van dit kalenderjaar.
Het is de bedoeling om de iTunes Music Store ook voor het eind van 2003 te introduceren. Het idee daarvan is niet alleen om meer muziek te verkopen, maar ook om mensen te verleiden een iPod en eventueel zelfs een Mac te kopen.
D:
Het marktaandeel van Apple in de consumentenmarkt in de VS is de afgelopen twee jaar gestegen van 1,2% naar 3,5%. Het marktaandeel in de education markt is ook gestegen, vooral bij de notebooks
In het laatste kwartaal zijn maar liefst 304,000 iPods verkocht, wat US$111 miljoen in het laatje bracht.
Apple heeft zojuist de iMac's ge-upgrade, zoals is te zien in de Apple Store. De iMac lijn is in januari voor de laatste keer ge-upgrade. Als low-end iMac is er nog steeds de 15" iMac, die op 1 Ghz draait. Opvallender zijn de twee 17" iMac's, welke allebei een 1,25GHz G4 bezitten. Wel beschikt de 15" nu ook over DDR geheugen.
Niet alleen de CPU is ge-upgrade. Ook hebben de twee nieuwe 17" iMac's ieder een nieuwe 3D kaart, namelijk een NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra, wat een flinke vooruitgang is, ten opzichte van een GeForce 4MX. Daarnaast is deze lijn iMac's ook geschikt gemaakt voor Bluetooth en Airport Extreme. Een ander opvallend aspect is de ondersteuning van USB 2.0 op alle modellen.
quote:Ik jank mijn ogen uit, sigaarmeneer.
Niet alleen de CPU is ge-upgrade. Ook hebben de twee nieuwe 17" iMac's ieder een nieuwe 3D kaart, namelijk een NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra, wat een flinke vooruitgang is, ten opzichte van een GeForce 4MX. Daarnaast is deze lijn iMac's ook geschikt gemaakt voor Bluetooth en Airport Extreme. Een ander opvallend aspect is de ondersteuning van USB 2.0 op alle modellen.
quote:Yep.
Op dinsdag 9 september 2003 12:23 schreef markvleth het volgende:
Wat houd bleutooth en airport ready eigelijk in? Zit de antenne dan ingebouwd ofzo en mist dan het pci kaartje?
quote:VET hoor .. wat kost ie momenteel nog?
Op dinsdag 2 september 2003 22:44 schreef Bigs het volgende:
Nou ik ben vandaag bij een Apple dealer geweest om eens wat laptops te bekijken en ik heb mijn keuze aangepast van een iBook naar een 12" Powerbook. Wat een juweeltjeongelofelijk.. hebbuh hebbuh hebbuh
Alleen nog ff wachten tot 15 september ivm Panther en evt speedbumps/prijsdalingen.
quote:Nou, met 640mb en airport extreme was ie nog wel prijzig ivm de iBook die ik eerst wou natuurlijk
Op dinsdag 9 september 2003 12:49 schreef -mainframe- het volgende:[..]
VET hoor .. wat kost ie momenteel nog?
quote:
Op woensdag 10 september 2003 00:22 schreef cigarman het volgende:
[afbeelding]HIER is de juiste informatie omtrendt de prijs van de bestaande en nieuwe iPod's.
quote:erg slecht gemaakt overigens als een link sessie afhankelijk is, dat zie je steeds vaker, zeker de php generatie
De sessie is beëindigd na een periode van inactiviteit. Ga terug naar het Winkel-menu om verder te winkelen.
U kunt ook telefonisch bestellen bij de Apple Store via nummer 0800-0230432.
De prijzen zijn inclusief 19% BTW, maar exclusief verzendkosten (tenzij anders vermeld).
Op het bestelformulier wordt het BTW-bedrag voor de geselecteerde producten vermeld.Copyright © 2001 Apple Computer, Inc. Alle rechten voorbehouden.
Raadpleeg het Help-gedeelte voor informatie over de verkoopvoorwaarden.
Apple iPod MP3 Speler 15Gb
3e generatie iPod met knoppen die werken door aanraking, dock voor aansluiting op computer of stereo en AutoSync functie; inclusief draagtas en afstandsbediening
¤ 350,00
Wat is het verschil?? en gaat het hier wel om de nieuwste ipod??
Prijzen zijn wle ex btw
quote:Het is een link naar een webwinkel, die werken wel vaker in sessies. Doe niet zo oud en wijs met je 'php generatie'
Op woensdag 10 september 2003 09:18 schreef markvleth het volgende:[..]
[..]erg slecht gemaakt overigens als een link sessie afhankelijk is, dat zie je steeds vaker, zeker de php generatie
quote:Hee als je zelf niet weet hoe het wel zou moeten hoef je mij er niet op af te fikken
Op woensdag 10 september 2003 12:13 schreef Bigs het volgende:
Het is een link naar een webwinkel, die werken wel vaker in sessies. Doe niet zo oud en wijs met je 'php generatie'
17" PowerBook: 1,33 GHz G4, 512 MB PC2700 (333 Mhz), 64 MB Mobility Radeon 9600, 2x Superdrive, DVI, Gigabit Ethernet, FW800: € 3568,81
15" PowerBook: nu ook gemaakt van aluminium, 15,2" TFT, 1 Ghz of 1,25 GHz G4, 64 MB Mobility Radeon 9600, DVI, FW800 en Gigabit Ethernet. Combodrive model met 1 GHz, 60 GB HD, 256 MB PC2700 (333 Mhz) kost € 2378,81. Het Superdrive model heeft een 1,25 Ghz G4, 512 MB PC2700 (333 Mhz) RAM, een 80 GB HD en kost € 2973,81. Alleen het duurdere SuperDrive model heeft toetsenbordverlichting.
12" PowerBook: 1 Ghz G4, 256MB PC2100 (266 Mhz) DDR SDRAM, NVIDIA GeForce FX Go5200 met 32MB DDR SDRAM, 40GB HD, Mini-DVI, 10/100BASE-T Ethernet. Met Combodrive: € 1902,81. Met Superdrive: € 2140,81.
Alle nieuwe PowerBooks maken gebruik van de nieuwe Motorola PowerPC 7457 processor met 512 KB cache en hebben standaard Bluetooth en USB 2.0 ingebouwd. De nieuwe PowerBooks zijn uiteraard geschikt voor Airport Extreme, maar alleen de 17" heeft het standaard.
Bron : Macfreak
Bluetooth muis en toetsenbord
met 128-bit encryptie
Werkt op 2 batterijen waarmee de muis ong 3 maanden meegaat.. En het toetsenbord 9 maanden.
http://www.apple.com/keyboard/
Die muis moet ik gewoon hebben
quote:Begin jij nou ook al?
Op dinsdag 16 september 2003 13:43 schreef Rover het volgende:Die muis moet ik gewoon hebben
quote:Kijk dat je de loftrompet uitsteekt over Apple producten is prima.
Op dinsdag 16 september 2003 13:43 schreef Rover het volgende:
Die muis moet ik gewoon hebben
Maar een muis van Apple is toch driekeerniks; geen scrollwiel en slechts één knop.
Spendeer dat geld maar een een muis van Logitech: Dat maakt je Apple nog beter.
quote:Heeft Logitech al Bluetooth muizen? Lijkt me erg handig inderdaad...
Op dinsdag 16 september 2003 14:05 schreef Tesla het volgende:[..]
Kijk dat je de loftrompet uitsteekt over Apple producten is prima.
Maar een muis van Apple is toch driekeerniks; geen scrollwiel en slechts één knop.
Spendeer dat geld maar een een muis van Logitech: Dat maakt je Apple nog beter.
quote:Heb nu een mx500 op mn mac
Op dinsdag 16 september 2003 14:05 schreef Tesla het volgende:[..]
Kijk dat je de loftrompet uitsteekt over Apple producten is prima.
Maar een muis van Apple is toch driekeerniks; geen scrollwiel en slechts één knop.
Spendeer dat geld maar een een muis van Logitech: Dat maakt je Apple nog beter.
scrollwieltje etc is wel handig natuurlijk..
En al die extra knoppen kan je ook aan allemaal handige dingen koppelen..
Maargoed.. Het is niet zo dat je die nodig hebt. Tijdens een spelletje is het wel handig op de mac. Maar verder gebruik ik ze haast nooit.
Mja.. Zo'n bluetooth muis is natuurlijk ook leuk
Denk er nog wel even over na..
Met 512mb, Airport Extreme en een Second skin hoes.
M'n eerste Mac (naast een oude LC die ik hier nog heb staan), ben benieuwd of de switch gaat bevallen Levertijd is 6 tot 8 werkdagen.
Op 22 september 2003 zal dan eindelijk de lang verwachte Apple-centre in Rotterdam opengaan.
Voor meer informatie over tijdstip ed. is HIER de link.
quote:Kijk, das beter nieuws dan zo'n suf plaatje van een klaslokaal.
Op dinsdag 16 september 2003 21:25 schreef cigarman het volgende:
Update:Op 22 september 2003 zal dan eindelijk de lang verwachte Apple-centre in Rotterdam opengaan.
Voor meer informatie over tijdstip ed. is HIER de link.![]()
![]()
Een test van PC magazine tussen een Dell Precision 650 workstation Dual 3,06GHz Xeon en een Powermac Dual G5
http://www.pcmag.com/article2/0,4149,1274138,00.asp
De claims van Apple waren dus volgens deze test helemaal niet zo vergezocht als ze leken, de Dual G5 2 GHz is op zijn minst qua snelheid vergelijkbaar met de Dual Xeon 3 GHz...
Soms een fractie langzamer, maar vaak ook substantieel sneller. Als de G5 straks opschaalt naar 3 GHz, dan worden de cijfers alleen maar gunstiger...
quote:Bij Photoshop is-ie toch wel veel minder sneller. Terwijl Apple toch vooral aangeprijsd wordt voor vormgevers e.d.? Bij Adobe Acrobat halen ze echter al die achterstanden weg.
Op zaterdag 20 september 2003 13:43 schreef Jalu het volgende:
De hele test:http://www.pcmag.com/article2/0,4149,1274138,00.asp
De claims van Apple waren dus volgens deze test helemaal niet zo vergezocht als ze leken, de Dual G5 2 GHz is op zijn minst qua snelheid vergelijkbaar met de Dual Xeon 3 GHz...
Soms een fractie langzamer, maar vaak ook substantieel sneller. Als de G5 straks opschaalt naar 3 GHz, dan worden de cijfers alleen maar gunstiger...
Dell 3349.00 euro
Mac: 3.330,81 euro
Bij de Dell heb ik geen beeldscherm, dual 3,06 hz Xeon, 512 ram, 120 en 40 gb ide schijf, dat waren de belangrijskte dingen wel.
quote:Ja, ik vermoed dat daar in de volgende versie van Photoshop wel weer wat aan gedaan wordt, op het gebied van optimalisatie voor de G5...
Op zaterdag 20 september 2003 13:49 schreef yootje het volgende:[..]
Bij Photoshop is-ie toch wel veel minder sneller. Terwijl Apple toch vooral aangeprijsd wordt voor vormgevers e.d.? Bij Adobe Acrobat halen ze echter al die achterstanden weg.
quote:De truuk die je hebt gebruikt voor Quake 3 werkt in ieder geval ook voor Return to Castle Wolvenstein.
Op maandag 6 oktober 2003 19:39 schreef sexyfabienne het volgende:
Yo even een vraagje, ik heb dus nu net een apple Powerbook G 4 500 MHZ deze topic heb ik helemaal doorgelezen en ik vind het echt vet, ik heb hier games liggen voor me windows xp pctje nu dacht ik van kan ik ook game op me mac en dat kan dus, dus ik ging zoeken met google naar een quake 3 patch en die had ik gevonden nu kan ik quake spelen maar ik wil nu ook voor een hele boel andere games patches hebben zodat ik die kan installeren om me apple. Is daat 1 site voor? Ik wil warcraft 3 erop spelen en ehmm red alert 2 wat draait er nog meer op? Waar kan ik vinden hoeveel geheugen erin zit? Bedankt mensen _o_ Chris
Mooi ding trouwens, zo'n TiBook
quote:Dit kan niet om een "reden" :p nog andere manieren om toch warcraft 3 op de apple draaiend krijgt
Op maandag 6 oktober 2003 20:38 schreef Jalu het volgende:[..]
De truuk die je hebt gebruikt voor Quake 3 werkt in ieder geval ook voor Return to Castle Wolvenstein.
Als je een originele Warcraft 3 hebt, heb je een hybride CD: deze bevat zowel de PC als de Mac versie.
Het geheugen zie je onder het appeltje, en dan About this Mac(of de Nederlandse vertaling daarvan.)Mooi ding trouwens, zo'n TiBook
quote:Nee, MSN Messenger is gewoon gratis:
Op dinsdag 7 oktober 2003 15:31 schreef pulse80 het volgende:
sjezus moet je nou gewoon betalen voor de nieuwe MSN for OSX??: 79,95 $ per jaar of $9,95 per maand. nou moe:
http://www.microsoft.com/mac/default.aspx?pid=msnmessenger
Dit MSN for MacOSX is een uitgebreider pakket met extra features voor Hotmail en zo, is ook gewoon voor Windows verkrijgbaar als ik me niet vergis.
quote:Zoek naar bestanden met extensie .dmg, dit zijn MacOSX schijfimages...O-)
Op maandag 6 oktober 2003 21:46 schreef sexyfabienne het volgende:
maar ik kan dus geen exe files openen, ik ben kazaa aan het uitzoeken voor games om de mac maar die zijn vrijwel allemaal met de extensie .exe ik moet echt warcraft op die lap instaleren
"Mac OS X version 10.3 "Panther" will be available on October 24 beginning at 8:00 p.m. at Apple's retail stores and through Apple Authorized Resellers for a suggested retail price of $129 (US) for a single user license. Visitors to The Apple Store® (www.apple.com) can pre-order copies of Panther beginning today. The Mac OS X Panther Family Pack is a single-residence, five-user license that will be available for a suggested retail price of $199 (US). Volume and maintenance pricing is available from Apple. The standard Mac OS Up-To-Date upgrade package is available to all customers who purchase a new Mac system on or after October 8; all customers who purchased a Power Mac® G5 regardless of purchase date that do not have Panther included; and customers who purchase the Mac OS X version 10.2 "Jaguar" retail product on or after October 8 for a shipping and handling fee of $19.95 (US).
Dit is een PowerBook 12" kannibaal...
Nou ja, ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb... *probeert*
quote:Heh, wat dacht je van mij, ik heb nog geen 3 maanden geleden een nieuwe 12" Powerbook (867MHz) gekocht. Het is dat daar een Superdrive inzit, anders zou elke nieuwe iBook zelfs qua mogelijkheden al meer bieden dan mijn PowerBook.
Op woensdag 22 oktober 2003 14:50 schreef Tijn het volgende:
Hehe, komen ze nu met nieuwe iBooks... echt heel fijnNou ja, ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb... *probeert*
Ik klaag ook niet hoor...
maar ik baal wel een beetje
quote:Ik ben toch blij dat ik ff gewacht heb.
Op woensdag 22 oktober 2003 14:50 schreef Tijn het volgende:
Hehe, komen ze nu met nieuwe iBooks... echt heel fijnNou ja, ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb. Ik klaag niet, ik ben blij met wat ik heb... *probeert*
quote:
de iBook G4 800MHz met 30GB schijf ruimte, 12.1-inch scherm
de iBook G4 933MHz met 40GB schijf ruimte, 14.1-inch scherm
de iBook G4 1GHz met 60GB schijf ruimte, 14.1-inch schermVoor de rest zijn alle iBooks vrijwel hetzelfde, in alle iBooks zit een ATI Mobility Radeon 9200 met 32MB SDRAM videokaart. Allemaal beschikken ze over één FireWire 400 poort, twee USB 2.0 poorten en een Combo Drive (DVD-ROM/CD-RW). De 800MHz kost $1,099.00, de 933MHz kost $1,299.00 en de 1GHz kost $1,499.00.
Ik overtuig mezelf er wel van dat ik die snellere CPU toch niet nodig heb ofzo
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |