ik lag lekker te slapen..
Ik ben van ongeveer 00:00 tot 1:30 buiten geweest om daarna weer om 2 uur naar buiten te komen, ben ik het met men zatte kop vergeten om 3 uur viel het me nog eens in!
Maar dat wat ik heb gzien was prachtig! Hele heldere hemel, mooie (gedeeltelijke) rode maan.... mooi
Mooie foto's iig, die er geplaatst zijn!
Ik kon mooi vanuit mijn bedje naar de maan kijken
Het was zó moeilijk om de rode maan scherp te krijgen, gelukkig zie je dat in het klein niet zo goed Noujah, eigenlijk wel...
Ben tot kwart over 4 opgebleven...*gaap*...
[Dit bericht is gewijzigd door Offy op 09-11-2003 19:42]
quote:hiervan wil ik heeeel graag een grotere versie zien als je die hebt...
Op zondag 9 november 2003 13:38 schreef Offy het volgende:
Een kleine compilatie van mijn uitzicht:Het was zó moeilijk om de rode maan scherp te krijgen, gelukkig zie je dat in het klein niet zo goed
Noujah, eigenlijk wel...
Ben tot kwart over 4 opgebleven...*gaap*...
quote:Dom he als je je spul niet geruime tijd van te voren controleerd...
Op zondag 9 november 2003 19:48 schreef the__watcher het volgende:
pak ik mijn camera uit blijk gvd de lens kapot te zijn (heb ik daar weer mijn zaterdag avond aan verneukt)
quote:Dankjewel!
Op zondag 9 november 2003 15:32 schreef MrLunk het volgende:[..]
hiervan wil ik heeeel graag een grotere versie zien als je die hebt...
Hele mooie compilatie...
Wat voor camera of telescoop gebruikte je ?
Ik heb de Sony DSC F717 gebruikt, geen telescoop helaas (is ook wel te zien ) ...De grotere versie staat hier.
(je mag hem best opslaan als je wilt, maar ik heb liever niet dat je hem voor vanalles gebruikt )
quote:heeel mooi! Wat voor camera gebruik je? Hoeveel zoom zit erop?!
Op zondag 9 november 2003 14:55 schreef firecow het volgende:
paar fotos van mijn kant![]()
quote:Canon eos d60 met sigma 50-500 lens (22x) maar me statief is niet stevig genoeg voor dit setje... vandaar beetje onscherpe pics
Op maandag 10 november 2003 11:12 schreef Echoes het volgende:[..]
heeel mooi! Wat voor camera gebruik je? Hoeveel zoom zit erop?!
quote:ik ken het een instabiele statief, mijn s602z gaf ook wazige foto's. Jij hebt toch ook een s602z gehad? fijne camera he??
Op maandag 10 november 2003 11:52 schreef firecow het volgende:[..]
Canon eos d60 met sigma 50-500 lens (22x) maar me statief is niet stevig genoeg voor dit setje... vandaar beetje onscherpe pics
s
quote:Hoe kan het zijn dan dat de eerste paar foto's wel scherp zijn en die in het "midden" niet en dan de rest weer wel?
Op zondag 9 november 2003 20:27 schreef Offy het volgende:[..]
geen telescoop helaas
quote:Voor de eerste en laatste paar foto's heb ik een sluitertijd van 1/100 sec gebruikt. Het licht dat de maan weerkaatst is vrij fel, en door zo'n korte sluitertij te gebruiken kan je de kraters goed zien. Maar naarmate de verduistering toetreed, moet je sluitertijd langer worden (anders zie je alleen maar een zwarte lucht) Halverwege is er nog steeds een weerkaatsing, maar ook al verduistering. Een lange sluitertijd geeft de verduistering mooi weer, maar dan wordt het 'lichte stuk' te overbelicht. Andersom wordt het lichte stuk perfect met een kortere sluitertijd, maar dan is de verduistering niet te zien. Je moet er dus een beetje tussenin zitten, en dat is behoorlijk lastig.
Op maandag 10 november 2003 17:47 schreef PeanutDaan het volgende:[..]
Hoe kan het zijn dan dat de eerste paar foto's wel scherp zijn en die in het "midden" niet en dan de rest weer wel?
*Wel geinig gedaan met die "filmstrip"*
Daar komt nog bij dat de maan niet stilstaat, en met een te lange sluitertijd zie je dat heel goed.
quote:Aha, das mooi duidelijk
Op maandag 10 november 2003 18:18 schreef Offy het volgende:[..]
maar dan wordt het 'lichte stuk' te overbelicht.
quote:Deze foto-noob weet niet eens wat een ND-filter is
Op maandag 10 november 2003 18:54 schreef PeanutDaan het volgende:[..]
Aha, das mooi duidelijk
thnx !
Euhm Als je er nu een ND filter had voorgeschroefd had dat enigzins effect gehad -in de juiste intensiteit-? Of brabbel ik nu ?
quote:Ohkiedokie ... ND = Neutral Density / Grijs-Filter
Op maandag 10 november 2003 19:11 schreef Offy het volgende:[..]
Deze foto-noob weet niet eens wat een ND-filter is
![]()
"Grijsfilters worden gebruikt, wanneer het opnamelicht te hel is, overstralingen optreden en bepaalde diafragmawaarden of belichtingstijden niet haalbaar zijn"
Nu heb ik zelf dus geen flauw idee of het uitmaakt in daglicht of 'snachts ( de maan ) !!
Er is vast wel iemand die dat weet hier
quote:Ah, dat klinkt wel erg logisch
Op maandag 10 november 2003 21:08 schreef PeanutDaan het volgende:[..]
Ohkiedokie ... ND = Neutral Density / Grijs-Filter
(ffe over tikken uit een Hama boekje,gekocht afgelopen zondag)
"Grijsfilters worden gebruikt, wanneer het opnamelicht te hel is, overstralingen optreden en bepaalde diafragmawaarden of belichtingstijden niet haalbaar zijn"
Nu heb ik zelf dus geen flauw idee of het uitmaakt in daglicht of 'snachts ( de maan ) !!
Er is vast wel iemand die dat weet hier
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |