En naast 'jouw recht' is er ook 'jouw plicht'. Om de één of andere reden vergeten uitkerings- en toeslagentrekkers dat altijd.quote:
Een sterrekindje is een kind dat voor of tijdens de bevalling is overleden.quote:
quote:
quote:In de spiritualiteit en new age-beweging is een sterrenkind (vaak starseed of sterrenzaad genoemd) een ziel die oorspronkelijk afkomstig zou zijn van een andere planeet, sterrenstelsel of dimensie.
Het doel: Volgens deze gedachte dalen deze zielen af naar de aarde om licht te verspreiden, liefde te brengen en de trilling of het bewustzijn van de mensheid te verhogen.
Kenmerken: Sterrenkinderen voelen zich vaak 'anders', verlangen naar een vage plek die voelt als thuis, zijn zeer empathisch of gevoelig, en hebben moeite met aardse systemen of autoriteit.
Typen: Binnen deze stroming wordt soms onderscheid gemaakt in typen zoals Blauwe Stralen, Indigo-kinderen, Kristalkinderen en Regenboogkinderen.
Tja, wat moeten we zeggen?quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:17 schreef incel het volgende:
maar ik doe inmiddels gewoon al 15 jaar mee met de arbeidsmarkt
Niet teveel denken.quote:Op maandag 19 oktober 2026 19:29 schreef cinderloom het volgende:
Zelfde als met IVA denk ik.
Werk je met WAJONG of met IVA en komt men daarachter, dan heb je wel een probleem.
Dan toon je dus aan dat je kunt werken en juist niet kunnen werken is de hoofdregel bij IVA en WGA.
Dus dan kunnen ze hem intrekken denk ik. Omdat je hebt laten zien dat je wat kan doen qua arbeid.
Het is toegestaan, ook bij WIA iva, om in overleg bijv vrijwilligerswerk werk te doen of x bedrag per jaar bij te mogen verdienen, meen 250 per maand in geval van iva.quote:Op maandag 19 oktober 2026 19:29 schreef cinderloom het volgende:
Zelfde als met IVA denk ik.
Werk je met WAJONG of met IVA en komt men daarachter, dan heb je wel een probleem.
Dan toon je dus aan dat je kunt werken en juist niet kunnen werken is de hoofdregel bij IVA en WGA.
Dus dan kunnen ze hem intrekken denk ik. Omdat je hebt laten zien dat je wat kan doen qua arbeid.
Vind je dat streng? Serieus?quote:Op maandag 19 oktober 2026 20:14 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Maar na 5 jaar werken kan er inderdaad besloten worden een wajong weg te nemen, dat is vrij streng sinds 2015.
Wat is een sterrenkindquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:17 schreef incel het volgende:
Vorige week was ik door het UWV gebeld. Ik had vroeger een moeilijke jeugd gehad omdat ik PDD-NOS heb en sowieso een sterrenkind ben maar ik doe inmiddels gewoon al 15 jaar mee met de arbeidsmarkt en zo en werk gewoon. Heb wel periodes gehad dat het ff wat minder ging maar over het algemeen ben ik echt een beter mens.
Maar nu willen ze dus beoordelen of ik nog recht heb op wajong? Ik vind dit bullshit. Eens wajong altijd wajong zal je zeggen. Het is niet alsof die problemen uit m'n jeugd opeens weg zijn.
En ja nu gaat het goed, maar wat nou als het over een jaar of zo weer slecht gaat? Heb ik dan geen recht op wajong meer?
De meeste herkeuringen waren er al geweest tussen 2015 en 17 ongeveer.quote:Op maandag 19 oktober 2026 21:59 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Vind je dat streng? Serieus?
5 jaar is lang hè ....
Ik open mijn post nooitquote:Op dinsdag 20 oktober 2026 06:07 schreef Koettie het volgende:
Was okk op het nieuws sinds begin dit jaar, dat helemaal gemist? Zijn ook brieven over geweest. Zelfde hier, werk nu precies vijf jaar dus ga er vanuit dat het vanaf 1 jan 2027 klaar is. Gaat nu (heel) goed maar heb periodes gehad dat niet kon werken, vandaar ook wajong
Fingers crossed dat het goed blijft gaan.
Als dat zo zou zijnquote:Op maandag 19 oktober 2026 11:26 schreef Armani XL het volgende:
Als je al 15 jaar werkt dan heb je gewoon recht op (uiteindelijk) een WIA uitkering als je weer volledig uit zou vallen. Die is dan niet gebaseerd op het minimumloon maar op je laatst verdiende loon. Dus waarschijnlijk alleen maar gunstiger voor jou.
Als je 5 jaar lang onafgebroken een baan hebt, heb je structureel arbeidscapaciteit. Je maakt mij niet wijs dat je dan nog duurzaam 80-100% a.o. bent aan te merken.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 07:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
De meeste herkeuringen waren er al geweest tussen 2015 en 17 ongeveer.
De criteria voor “arbeidsvermogen”, is zo laag dat je vrijwel niemand meer er in hoeft te laten (voor 2015 waren dat er 5000 per maand, nu is het 500 per half jaar) maar ook vrijwel iedereen eruit kon gooien.
De enige met nu nog een wajong zijn nieuwe wajongers met werk, dus 2010 of van er net voor.
Of oude wajong maar dan moest je wel een awbz indicatie met dagbesteding hebben of hebben gehad.
Dat laatste kreeg je namelijk alleen als je feitelijk echt 100% afgekeurd was en nergens anders terecht kon.
Bron?quote:AWBZ had 75 miljard er in zitten, dat is allemaal naar ING gegaan, om ze van omvallen te behoeden, daarna werd awbz gesloten en moest je maar naar de gemeente voor een WMO indicatie.
Die 75 miljard verdween daardoor uit de boeken.
Gehandicapte mensen die duurzaam arbeidsongeschikt zijn, hebben 100% mijn steun. Voor die groep moet de Wajong (en WIA) absoluut ook blijven.quote:Maar blijf je vooral druk maken om gehandicapte mensen die het blijven proberen.
Beetje moe dus even een simpel overzicht via ai.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 15:37 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Als je 5 jaar lang onafgebroken een baan hebt, heb je structureel arbeidscapaciteit. Je maakt mij niet wijs dat je dan nog duurzaam 80-100% a.o. bent aan te merken.
[..]
Bron?
[..]
Gehandicapte mensen die duurzaam arbeidsongeschikt zijn, hebben 100% mijn steun. Voor die groep moet de Wajong (en WIA) absoluut ook blijven.
Maar ga de Wajong (en WIA) nou niet gemisbruiken als een soort levensinkomensverzekering. Dat is namelijk precies waarom er in 2015 het mes in gezet is.
Beste is gewoon zelf je boontjes doppen toch?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 07:35 schreef incel het volgende:
Als dat zo zou zijnDacht altijd dat wajong de beste was om te hebben.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |