werk je nu of heb je wajong. of eb je ten onrechte wajong gehad ?quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:17 schreef incel het volgende:
Vorige week was ik door het UWV gebeld. Ik had vroeger een moeilijke jeugd gehad omdat ik PDD-NOS heb en sowieso een sterrenkind ben maar ik doe inmiddels gewoon al 15 jaar mee met de arbeidsmarkt en zo en werk gewoon. Heb wel periodes gehad dat het ff wat minder ging maar over het algemeen ben ik echt een beter mens.
Maar nu willen ze dus beoordelen of ik nog recht heb op wajong? Ik vind dit bullshit. Eens wajong altijd wajong zal je zeggen. Het is niet alsof die problemen uit m'n jeugd opeens weg zijn.
En ja nu gaat het goed, maar wat nou als het over een jaar of zo weer slecht gaat? Heb ik dan geen recht op wajong meer?
Ja joh maar je hebt wel recht op wajong zodra je geen werk hebt.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:20 schreef Jahr00n het volgende:
als je gewoon werkt krijg je geen wajong
Nee ik had vroeger wajong echt toen ik net 18 was en paar jaar erna maar werk erna wel gewoon. Had wel keer nog een terugval jaartje of 10 geleden. Maar over het algemeen werk ik en gaat het goed.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
werk je nu of heb je wajong. of eb je ten onrechte wajong gehad ?
Dan krijg je een herkeuring en ga je de Ziektewet inquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:24 schreef incel het volgende:
[..]
Nee ik had vroeger wajong echt toen ik net 18 was en paar jaar erna maar werk erna wel gewoon. Had wel keer nog een terugval jaartje of 10 geleden. Maar over het algemeen werk ik en gaat het goed.
Maar ik weet van mezelf, het kan vriezen en het kan dooien. En dat het nu goed gaat betekent niet dat het altijd goed gaat.
Dus als ze nu zeggen van oh ja je werkt al lang dus geen wajong meer, en over een jaar klapt de bom, dan heb ik niks.
Ja weet ik maar ik heb gewoon recht op dit vangnet. Die vrouw aan de telefoon die zei van ja ze gaan kijken hoelang ik al aan het werk ben en of ik nog recht heb op wajong en zo.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dan krijg je een herkeuring en ga je de Ziektewet in
geen paniek, wahjong is niet goed voor je ontwikkeling , altijd voor werk gaan
je hebt nooit recht op gratis geld , het is verslavend net als de hypotheekrente aftrekquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:34 schreef incel het volgende:
[..]
Ja weet ik maar ik heb gewoon recht op dit vangnet. Die vrouw aan de telefoon die zei van ja ze gaan kijken hoelang ik al aan het werk ben en of ik nog recht heb op wajong en zo.
En ik zei ook al zo van resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst maar dat begreep ze maar niet.
Wat is hoger? Wajong of ziektewet?
Nu zit ik bijna te denken om te zorgen dat ik wat heb zodat ik weer wajong krijg puur zodat ik m'n vangnet niet kwijt raak
Wat is je probleem dan. Gewoon accepteren en move on.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:34 schreef incel het volgende:
[..]
Ja weet ik maar ik heb gewoon recht op dit vangnet. Die vrouw aan de telefoon die zei van ja ze gaan kijken hoelang ik al aan het werk ben en of ik nog recht heb op wajong en zo.
En ik zei ook al zo van resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst maar dat begreep ze maar niet.
Wat is hoger? Wajong of ziektewet?
Nu zit ik bijna te denken om te zorgen dat ik wat heb zodat ik weer wajong krijg puur zodat ik m'n vangnet niet kwijt raak
Zeker wel. Ik heb een moeilijke jeugd gehad en had veel gezeik met overheid. Daardoor kreeg ik destijds toen ik 18+ was wajong. Was gewoon mijn recht.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je hebt nooit recht op gratis geld , het is verslavend net als de hypotheekrente aftrek
volstrekt doelloos geld
nee want het is mijn recht. Als ik vroeger recht had op wajong en zelf besloot om te gaan werken om meer te verdienen betekent het niet dat ze mij dit recht kunnen ontnemen.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:36 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Wat is je probleem dan. Gewoon accepteren en move on.
Ik bedoel accepteer die Wajong voor wanneer je zonder werk komt te zitten en ga verder met je leven.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:37 schreef incel het volgende:
[..]
nee want het is mijn recht. Als ik vroeger recht had op wajong en zelf besloot om te gaan werken om meer te verdienen betekent het niet dat ze mij dit recht kunnen ontnemen.
Kan je beter wajong blijven houden en zwart werken ernaast.
Je snapt het niet. Die mogelijkheid willen ze me nu dus ontnemen. Dus als ik nu zonder werk zit, krijg ik WW en geen wajong. En heb je sollicitatieplicht en zo. Terwijl je misschien helemaal niet meer kan werken of solliciteren.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:40 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Ik bedoel accepteer die Wajong voor wanneer je zonder werk komt en ga verder met je leven.
Ja de overheid met dergelijke regels is altijd wel chanant. Hoe goed bedoeld ook het zorgt voor absurde situaties. Zoals ook in jouw geval.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:41 schreef incel het volgende:
[..]
Je snapt het niet. Die mogelijkheid willen ze me nu dus ontnemen. Dus als ik nu zonder werk zit, krijg ik WW en geen wajong. En heb je sollicitatieplicht en zo. Terwijl je misschien helemaal niet meer kan werken of solliciteren.
Dus dan is het misschien beter om nu iets te krijgen zodat ik mijn wajong recht blijf houden?quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:43 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Ja de overheid met dergelijke regels is altijd wel chanant. Hoe goed bedoeld ook het zorgt voor absurde situaties. Zoals ook in jouw geval.
Geen idee ik ken de wajong regeling onvoldoende.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:44 schreef incel het volgende:
[..]
Dus dan is het misschien beter om nu iets te krijgen zodat ik mijn wajong recht blijf houden?
Moet dus kiezen tussen mijn huidige werk in gevaar brengen, of mijn toekomst in gevaar brengen?
Ja ik snap er ook geen kut van daarom open ik dit topic.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:45 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Geen idee ik ken de wajong regeling onvoldoende.
Pas na vijf jaar. Waarbij je dus zonder ondersteuning voldoende inkomen moet hebben.quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:47 schreef incel het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp: Als je wajong recht hebt, en je werkt al X aantal jaar, dan vervalt je wajong recht.
Daarom dat Wajong niet zomaar vervalt. Maar pas na vijf jaar onafgebroken werk met voldoende inkomen. Dit zonder ondersteuning van bijvoorbeeld een jobcoach.quote:Maar ja ik heb periodes dat het goed gaat en periodes dat het niet goed gaat.
Nu gaat het dus ff goed, maar heb ook wel eens momenten gehad dat het ff wat minder ging op allerlei vlakken. En dan heb ik dus die wajong nodig.
Nee. Als het vijf jaar goed gaat, dus ook zonder ondersteuning van een coach oid, dan is Wajong niet meer nodig. Verder heeft een uitkering naast rechten ook plichten, het is je eigen verantwoordelijkheid om aan de bel te trekken als het even niet goed gaat. Zowel om die vijf jaar te stuiten als om hulp te krijgen. Als dat vijf jaar niet nodig is dan wees blij en geniet van het leven.quote:Dus de overheid dwingt mij nu om dus nu van m'n wajong gebruik te maken zodat ik er in de toekomst nog recht op heb mocht het nodig zijn?
nee een uitkering is nooit een rechtquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:37 schreef incel het volgende:
[..]
Zeker wel. Ik heb een moeilijke jeugd gehad en had veel gezeik met overheid. Daardoor kreeg ik destijds toen ik 18+ was wajong. Was gewoon mijn recht.
als ik werkgever was dan zou ik jou niet aanneemenquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:47 schreef incel het volgende:
[..]
Ja ik snap er ook geen kut van daarom open ik dit topic.
Als ik het goed begrijp: Als je wajong recht hebt, en je werkt al X aantal jaar, dan vervalt je wajong recht.
Maar ja ik heb periodes dat het goed gaat en periodes dat het niet goed gaat.
Nu gaat het dus ff goed, maar heb ook wel eens momenten gehad dat het ff wat minder ging op allerlei vlakken. En dan heb ik dus die wajong nodig.
Dus de overheid dwingt mij nu om dus nu van m'n wajong gebruik te maken zodat ik er in de toekomst nog recht op heb mocht het nodig zijn?
En evengoed besluit je op een wajong-vraag te reageren. Tsja...quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:45 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Geen idee ik ken de wajong regeling onvoldoende.
Net als jij bedoel je?quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:58 schreef paardendokter het volgende:
[..]
En evengoed besluit je op een wajong-vraag te reageren. Tsja...
En naast 'jouw recht' is er ook 'jouw plicht'. Om de één of andere reden vergeten uitkerings- en toeslagentrekkers dat altijd.quote:
Een sterrekindje is een kind dat voor of tijdens de bevalling is overleden.quote:
quote:
quote:In de spiritualiteit en new age-beweging is een sterrenkind (vaak starseed of sterrenzaad genoemd) een ziel die oorspronkelijk afkomstig zou zijn van een andere planeet, sterrenstelsel of dimensie.
Het doel: Volgens deze gedachte dalen deze zielen af naar de aarde om licht te verspreiden, liefde te brengen en de trilling of het bewustzijn van de mensheid te verhogen.
Kenmerken: Sterrenkinderen voelen zich vaak 'anders', verlangen naar een vage plek die voelt als thuis, zijn zeer empathisch of gevoelig, en hebben moeite met aardse systemen of autoriteit.
Typen: Binnen deze stroming wordt soms onderscheid gemaakt in typen zoals Blauwe Stralen, Indigo-kinderen, Kristalkinderen en Regenboogkinderen.
Tja, wat moeten we zeggen?quote:Op maandag 19 oktober 2026 08:17 schreef incel het volgende:
maar ik doe inmiddels gewoon al 15 jaar mee met de arbeidsmarkt
Niet teveel denken.quote:Op maandag 19 oktober 2026 19:29 schreef cinderloom het volgende:
Zelfde als met IVA denk ik.
Werk je met WAJONG of met IVA en komt men daarachter, dan heb je wel een probleem.
Dan toon je dus aan dat je kunt werken en juist niet kunnen werken is de hoofdregel bij IVA en WGA.
Dus dan kunnen ze hem intrekken denk ik. Omdat je hebt laten zien dat je wat kan doen qua arbeid.
Het is toegestaan, ook bij WIA iva, om in overleg bijv vrijwilligerswerk werk te doen of x bedrag per jaar bij te mogen verdienen, meen 250 per maand in geval van iva.quote:Op maandag 19 oktober 2026 19:29 schreef cinderloom het volgende:
Zelfde als met IVA denk ik.
Werk je met WAJONG of met IVA en komt men daarachter, dan heb je wel een probleem.
Dan toon je dus aan dat je kunt werken en juist niet kunnen werken is de hoofdregel bij IVA en WGA.
Dus dan kunnen ze hem intrekken denk ik. Omdat je hebt laten zien dat je wat kan doen qua arbeid.
Vind je dat streng? Serieus?quote:Op maandag 19 oktober 2026 20:14 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Maar na 5 jaar werken kan er inderdaad besloten worden een wajong weg te nemen, dat is vrij streng sinds 2015.
Wat is een sterrenkindquote:Op maandag 19 oktober 2026 08:17 schreef incel het volgende:
Vorige week was ik door het UWV gebeld. Ik had vroeger een moeilijke jeugd gehad omdat ik PDD-NOS heb en sowieso een sterrenkind ben maar ik doe inmiddels gewoon al 15 jaar mee met de arbeidsmarkt en zo en werk gewoon. Heb wel periodes gehad dat het ff wat minder ging maar over het algemeen ben ik echt een beter mens.
Maar nu willen ze dus beoordelen of ik nog recht heb op wajong? Ik vind dit bullshit. Eens wajong altijd wajong zal je zeggen. Het is niet alsof die problemen uit m'n jeugd opeens weg zijn.
En ja nu gaat het goed, maar wat nou als het over een jaar of zo weer slecht gaat? Heb ik dan geen recht op wajong meer?
De meeste herkeuringen waren er al geweest tussen 2015 en 17 ongeveer.quote:Op maandag 19 oktober 2026 21:59 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Vind je dat streng? Serieus?
5 jaar is lang hè ....
Ik open mijn post nooitquote:Op dinsdag 20 oktober 2026 06:07 schreef Koettie het volgende:
Was okk op het nieuws sinds begin dit jaar, dat helemaal gemist? Zijn ook brieven over geweest. Zelfde hier, werk nu precies vijf jaar dus ga er vanuit dat het vanaf 1 jan 2027 klaar is. Gaat nu (heel) goed maar heb periodes gehad dat niet kon werken, vandaar ook wajong
Fingers crossed dat het goed blijft gaan.
Als dat zo zou zijnquote:Op maandag 19 oktober 2026 11:26 schreef Armani XL het volgende:
Als je al 15 jaar werkt dan heb je gewoon recht op (uiteindelijk) een WIA uitkering als je weer volledig uit zou vallen. Die is dan niet gebaseerd op het minimumloon maar op je laatst verdiende loon. Dus waarschijnlijk alleen maar gunstiger voor jou.
Als je 5 jaar lang onafgebroken een baan hebt, heb je structureel arbeidscapaciteit. Je maakt mij niet wijs dat je dan nog duurzaam 80-100% a.o. bent aan te merken.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 07:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
De meeste herkeuringen waren er al geweest tussen 2015 en 17 ongeveer.
De criteria voor “arbeidsvermogen”, is zo laag dat je vrijwel niemand meer er in hoeft te laten (voor 2015 waren dat er 5000 per maand, nu is het 500 per half jaar) maar ook vrijwel iedereen eruit kon gooien.
De enige met nu nog een wajong zijn nieuwe wajongers met werk, dus 2010 of van er net voor.
Of oude wajong maar dan moest je wel een awbz indicatie met dagbesteding hebben of hebben gehad.
Dat laatste kreeg je namelijk alleen als je feitelijk echt 100% afgekeurd was en nergens anders terecht kon.
Bron?quote:AWBZ had 75 miljard er in zitten, dat is allemaal naar ING gegaan, om ze van omvallen te behoeden, daarna werd awbz gesloten en moest je maar naar de gemeente voor een WMO indicatie.
Die 75 miljard verdween daardoor uit de boeken.
Gehandicapte mensen die duurzaam arbeidsongeschikt zijn, hebben 100% mijn steun. Voor die groep moet de Wajong (en WIA) absoluut ook blijven.quote:Maar blijf je vooral druk maken om gehandicapte mensen die het blijven proberen.
Beetje moe dus even een simpel overzicht via ai.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 15:37 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Als je 5 jaar lang onafgebroken een baan hebt, heb je structureel arbeidscapaciteit. Je maakt mij niet wijs dat je dan nog duurzaam 80-100% a.o. bent aan te merken.
[..]
Bron?
[..]
Gehandicapte mensen die duurzaam arbeidsongeschikt zijn, hebben 100% mijn steun. Voor die groep moet de Wajong (en WIA) absoluut ook blijven.
Maar ga de Wajong (en WIA) nou niet gemisbruiken als een soort levensinkomensverzekering. Dat is namelijk precies waarom er in 2015 het mes in gezet is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |